stad s NIEUWS Vuurwerk B. A. DEVILE WT* DONDERDAG 24 DECEMBER 19j, DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 *0»webm; HOE WORDT HET WEER WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, nevelig tot licht bewolkt, wei nig of geen neerslag., temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag weinig ver andering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 780.5 te le Havre. Laagste barometerst.: 733.0 te Andanes. De van IJsland gekomen depressie heeft zich over Scandinavië en het Oostzeegebied uitgebreid en veroorzaakt zwaren Wester storm in de Oostzee. Aan de Noorsche kust stijgt de barometer weer, bij het Kanaal ligt een hoogedruk gebied boven 780 m.m. Op de Britsche Eilanden waait in het Noor den een matige tot krachtige Westelijke wind, met hier en daar regen en zacht weer, in het Zuiden van Engeland kwam daarentegen vorst voor. Aan de Noorsohe kust stormt het uit West, in Noord-Scan- dinavië houdt de sneeuwval aan, in Zuid- Zweden valt regen. Ook Noord-Duitsch- land heeft aan de kust stormachtigen wind in het Zuiden komt mist en windstilte voor met temperatuur even onder het vries punt. Frankrijk heeft grootendeels wind stilte met mist of betrokken lucht, alleen in het Noord-Westen en Zuiden komt zon voor. Hier te lande blijft het weer onder invloed van hooge drukking bij Westelij ken wind, zoodat des nachts mist met tem peratuur om het vriespunt, overdag opkla rend weer te wachten is. Aangezien op den Oceaan nog geen. diepe depressie na dert, ie er veel kans, dat ook de tweede Kerstdag ongeveer het zelfde weer heeft. LUCHTTEMPERATUUR. 7.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 4.18 uur tot Vrijdagmorgen 7.41 uur; van Vrijdagna middag 4.18 tot Zaterdagmorgen 7.41 uur; van Zaterdagnamiddag 4.18 uur tot Zon dagmorgen 7.40 uur; van Zondagnamiddag 4.18 tot Maandagmorgen 7.40 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 25 Dec.: voorm. 11.52 en nam. 12.19 uur; op Zater dag 26 Dec. nam. 12.46 uur; op Zondag 27 Dec. voorm. 1.15 en nam. 1,42 uur; op Maandag 28 Dec. voorm. 2.09 en nam, 2.25 uur. •n reserve-officieren en reserve-officieren in huzarenuniform met blauwe uitmonste ring in ceremanieel tenue met blauwe overjas, van wie er acht zullen rijden vóór de bruidsstoet en acht er achter De ove rigen zullen naast de koets gaan. Een afdeeling veld-artillerie te paard van het 2e regiment. Deze volgt achter het laatste rijtuig onder commando van een officier en bestaat uit 12 ruiters en 12 trom petters met de pauken van het 6e regiment. Twee pelotons van het eskadron van het 2e half-regiment huzaren, waarvan hierbo ven sprake is. Een afdeeling politietroepen te paard. Deze afdeeling zal den stoet sluiten. Zij zal staan onder commando van een offi cier van de militaire politie en 8 ruiters sterk zün. Langs den weg zullen nog verschillende eerefronten worden gevormd, o.a. van de officieren en reserve-officieren, geboren in de jaren 1909 en 1911, van deputaties van officieren, reserve-officieren en beroeps onderofficieren van het Kon. Ned.-Indisch leger, de Kon. Marine en van alle korpsen der Kon. Landmacht en v. gepensionneerde officeren Ten slotte is er een eerefront van rid ders Mil. Willemsorde. De leiding zal hier zijn bij den voorz. van de vereeniging van officieren, ridders Militaire Willemsorde, gep. kolonel van het K. N. I. leger, P. D. H. Frankaxnp. Langs den geheelen bruidsweg zullen eereposten worden opgesteld van alle on- derdeelen van de Kon. Weermacht in Euro pa. De manschappen zullen -omstreeks 40 centimeter van elkander staan, hetgeen te vens dient als afsluiting van den weg. Op bepaalde plaatsen, waar een sterke aan drang van het publiek is te verwachten, zal in twee gelederen worden opgesteld. Zoo noodig zal nog versterking van militaire po litie optreden. Eereposten in het stadhuis. Deputation van het korps adelborsten en het korps cadetten elk sterk 30 man, met een hen vergezellend officier, zullen ge plaatst worden als eereposten binnen het stadhuis. Alle troepen buiten 's-Gravenhage in garnizoen moeten op 7 Januari omstreeks 5 uur in den ochtend in de Residentie zijn. Na des namiddags half 7 gaan zij naar hun garnizoen terug. In verband met het vroe ge vertrek uit de garnizoenen zullen de commandanten de troepen op 6 Januari enkele uren laten rusten en overigens zeer lichte diensten laten doen. Het onderbrengen der troepen en de verzorging. Zooals uit het bovenstaande blijkt, ko men de troepen van buiten Den Haag reeds des nachts hier aan. Ze worden slechts ge deeltelijk ondergebracht in kazernes, voor het grootste deel echter in ruim 30 scho len, die het gemeentebestuur van 's-Gra venhage heeft beschikbaar gesteld. De gar nizoenscommandant heeft van dit alles de regeling in handen. De troepen komen daar aan, worden voorzien van warmen drank en gaan dan eenigen tijd rusten om weer frisch te zijn voor de moeilijke en ver moeiende taak, welke hun wacht. De chef van het militair hospitaal zal het noodige geneeskundige personeel en materieel aanwijzen voor de eerewachten, de eerefronten en de eereposten. Ten deze wordt samengewerkt met den gemeente lijken geneeskundigen dienst, het Roode Kruis en de vereeniging Eerste Hulp by Ongelukken. Er wordt o.m. voor gezorgd, dat aan beide zijden van den weg een reeks eerst-hulpposten geplaatst wordt. Uren van aanvang. De troepen die als eereposten langs den weg optreden, zullen om half 10 hun plaat sen ingenomen hebben; de eerewachten om half 11. Eeresignalen. Hoornblazers, opgesteld op den rechter vleugel van elk bataljon, optredende als eereposten, zullen telkens wanneer het hoofd van den vorstelijken bruidsstoet tot op een afstand van omstreeks 50 meter is genaderd, het eeresignaal „Wilhelmus" bla zen. Dit is een eerebetoon aan de leden van het Koninklijk Huis en dient tevens om de nadering van het Prinselijk Bruidspaar bij het voortschrijden langs den weg aan te kondigen en allen tot bijzondere aandacht te brengen. DE AANBIEDING VAN DE GESCHENKEN. Naar wij vernemen van het algemeen comité tot aanbieding van een nationaal huwelijksgeschenk, zal de aanbieding van de geschenken van het Nederlandsche volk ter gelegenheid van het huwelijk op 7 Januari 1937 aanstaande van Prinses Ju liana met Prins Bernhard, geschieden op Dinsdag 29 December aanstaande, des na middags half vijf door het uitvoerend co mité en eenige leden van de technische commissie. HET GESCHENK VAN SURINAME. Het feestcomité uit Suriname stortte een bedrag van 2500.op de rekening van het nationaal comité voor de aanbieding van een geschenk by het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana, binnen het kader van het geschenk van Nederland. Het co mité heeft als zijn wensch kenbaar ge maakt dat dit geschenk van Suriname zou kunnen bestaan uit een schouw met smeed werk van Surinaamsche motieven. Huwelijksgeschenk van de Chineesche regeering. De regeering der Chineesche republiek heeft door tusschenkomst van den Chinee- schen gezant bij ons hof, aan H.K.H. Prinses Juliana een huwelijksgeschenk doen toe komen, bestaande uit een ivoren standaai"d en een daarop rustenden ivoren bal. Dit ornament, dat bestemd is om onder een glazen stolp op een voetstuk, gevormd door met Chineesche zijde bekleede fraai be werkt kussens, in een salon te worden ge- plaats is uit een stuk ivoor gesneden en met kunstig lofwerk versierd. In het midden van dezen standaard is een kleine ajour bewerkt ivoren bal uitgesne den waarin zich kleine ivoren balletjes be vinden. Deze versiering wordt gedragen door Chmeesche vrouwenfiguren. De losse ivoren bal, die op dit siervoorwerp rust, is eveneens ajowbewerkt; daarin bevinden zich 21 beweegbare ivoren balletjes. Het geheel is hoogst smaakvol en kunstvaardig bewerkt en geeft een goeden dunk van de bekwaamheid der Chineesche ivoorbewer kers. DAHLIABEPLANTING IN DE TUINEN VAN PALEIS „SOESTDIJK". De Nederlandsche Dahliavereeniging heeft spontaan aan H. K. H. Prinses Ju liana en Z. D. H. Prins Bernhard toestem ming verzocht om als huwelijksgeschenk een collectie van uitsluitend Nederland sche Dahlia's te mogen planten in de tui nen van het Koninklijk paleis te Soestdijk. Thans heeft het bestuur dezer vereeni ging van H. K. H. bericht ontvangen, dat het geschenk zeer gaarne zal worden aan vaard. Het bestuur heeft zich nu in ver binding gesteld met den intendant van het Kon. paleis te Soestdijk met het oog op de uitvoering van de beplanting. PERSOONLIJKE GELÜKWENSCHEN VOOR HET VORSTELIJK BRUIDSPAAR. Speciaal gelukstelegram, waarvan de netto opbrengst ten goede komt aan het jeugdwerk van alle gezindten. Ongetwijfeld zullen er in den lande dui zenden zijn, die ter gelegenheid van het aanstaand huwelijk van onze kroonprin ses met Prins Bernhard van Lippe Blester* feld een geluk wensch aan het vorstelijk bruidspaar en aan H.M. de Koningin wil len zenden. Voor dezulken moge dienen, dat zij van dit persoonlijk bewijs van mede leven met deze nationale gebeurtenis blijk kunnen geven door middel van een speciaal gelukstelegram, waarvan de netto opbrengst ten goede komt aan het jeugdwerk van alle gezindten. De telegrammen kunnen op de gewone wijze verzonden worden van 2 Januari of tot en met 6 Januari. Een ieder staat vrij te seinen wat zijn hart hem ingeeft, elke De Lippische vlag. Aangezien bij velen onzekerheid blijkt te bestaan omtrent de juiste kleuren van de Lippische vlag, met name of deze geel-rood dan wel rood-geel zijn, vernemen wij van officieele zijde, dat de vlag geel-rood is en dus bestaat uit een gelen bovenbaan en een roode onderbaan. ontvangen tekst wordt te den Haag afzon derlijk op een speciaal formulier vastge legd en te bestemder plaatse bezorgd. Het te verzenden blijk van medeleven heeft bovendien blijvende waarde, omdat alle te ontvangen gelukstelegrammen verzameld zullen worden, waarna deze, in albums ge bundeld aan de Koningin en aan het Vorstelijk Bruidspaar zullen worden aange boden. Voorts is aan elfhonderd gemeente besturen het verzoek gericht, eveneens een dergelijk gelukstelegram te verzenden, deze zullen afzonderlijk worden gebundeld en zoo hoopt men nog meer groepen te vor men. Het bedrijf der P.T.T. verleent alle mede werking en heeft, behalve speciale formu lieren, meae speciale tarieven voor deze gelukstelegrammen vastgesteld n.l. drie tot acht woorden 45 cent, negen tot tien woor den 50 cent. Verder per vijf woorden vijf cent meer tot vijftig woorden, Daarna per tien woorden vijf een1 meer. Men wordt verzocht, niet te vergeten om op het invulformulier de letters l.x.h. te vermelden Deze beteekenen geluktele- gram-huwelijk. Jonge werkloozen zullen huis aan huis in de hoofdstad circulaires bezorgen, waar in op dezen opzet de bijzondere aandacht gevestigd wordt. DE KONINKLIJKE HOFHOUDING IN EEN POFFERTJESKRAAM. De dames en heeren van de Koninklijke hofhouding hebben gisteren in autobussen een rondrit gemaakt door het versierde Den Haag. Bijna alle hooge hofdignitarissen waren aanwezig, hofdames, kamerheeren en ver schillende andere hooge functionarissen, waarvan velen met hun dames en kinde ren. Tegen half negen verscheen ook mr. S. J, R. de Monchy, burgemeester van 's-Gravenhage, die door de leden van de hofhouding was uitgenoodigd, als hun gast dezen tocht door zijn feestvierende ge meente mee te maken. Majoor Phaff, adjudant van H. M. de Koningin, had de leiding van de rondrit. Op het Tournooiveld stopten de bussen, tegenover het etablissement van den op alle wereldtentoonstellingen bekenden Frans Goemans, de oud-Hollandsche pof fertjeskraam, die hier tijdelijk is opgesla gen en met haar geïllumineerd en oud- Hollandschen gevel een ongewone plaats op den zoo deftigen Voorhout inneemt. Met moeite had de eigenaar, bij wien kort tevoren plaatsen voor een groot ge zelschap waren gereserveerd, een kleine twintig tafels vrijgehouden en te kwart over tien stroomden de dames en heeren binnen. Het werd een genoeglijk uurtje van echt oud-Hollandsche vreugde. Een enkele maal eens los van het strenge hofprotocol en toch allen tezamen, wat buiten den dienst slechts zelden voorkomt, hadden de leden der hofhouding zichtbaar en hoorbaar plezier in het geval, temeer waar het ove rige publiek er geen idee van had, welk gezelschap de invasie had veroorzaakt en met de jool van de groep onbekenden mee genoot. De aanwezigheid van burgemees ter De Monchy, die dadelijk door velen uit het publiek herkend werd, deed de ver onderstelling opperen, dat het waarschijn lijk gasten van het gemeentebestuur van buiten den Haag zouden zijn. En inmiddels droegen de kellners stapels borden met wafels en poffertjes aan en werden bij het uitdealen daarvan ijverig geholpen door hofdames, kamerheeren, adjudanten enz. Het was ruim elf uur toen de dames en heeren in groepjes vertrokken en net ge zelschap geleidelijk uiteen ging, SLUIT U TOCH AAN BIJ DE R. K. STAATSPARTIJ! Het bestuur der afdeeling Leiden van de R. K. Staatsparty verwijst nog eens uit drukkelijk naar de circulaire enkele we ken geleden bij de Katholieken van Lei den bezorgd om hen op te wekken zich aan te sluiten bij de R. K. Staatspartij door zich als lid op te geven voor de plaat selijke afdeeling. Wie mee wil werken en wie mede zeg- gingsschap wil uitoefenen over de te stel len candidaten kan dit doen door zich uiterlijk voor 1 Januari a.s. als lid op te geven. Wie meent dit aan anderen te moeten of te kunnen overlaten, kan toch zijn steun geven door de financieele hulp van zijn lidmaatschap; ook hij doe dit voor 1 Ja nuari as. Wie meent te mogen aarzelen, omdat in het verleden de R. K. Staatspartij niet in alles aan zijn verwachtingen heeft vol daan bedenke, dat misschien meer bereikt had kunnen worden, indien allen, dus ook hij, steeds hadden medegewerkt. Wie van oordeel is, dat het thans niet goed gaat, vrage zich ernstig af, of andere partijen het in de moeilijke tijdsomstandigheden beter hadden kunnen doen. Tenslotte bedenke ieder Katholiek, dat zijne hoogste belangen toch het beste toe vertrouwd blijven aan eigen handen en niet bij anderen en daarom geve iedere Katholiek zich nog voor 1 Januari a.s. als lid voor de R. K. Staatsparty op bij den secretaris den heer J. Horikx, Wit te Rozenstraat 18. E. BOLSIUS, voorzitter afd. Leiden R. K. Staatspartij. KINDERFEEST TE LEIDEN. Het Bestuur mb.ti R. K. Kinderuitzending afd. Leiden heeft gemeend in de Kerst- vacantie, waarin allerwege blijde feest klanken zich doen hooren, een feest te moe ten organiseeren voor de jeugd. Dinsdag 29 December a.s. komt Oom Bart in het St. Antoniusclubhuis op de de Mare. Hij heeft zich voorgenomen om daar een echt gezellig kinderfeest te vieren. De aan dacht zal van 't begin tot 't eind gespan nen zijn, lachsalvo's zullen opklinken, 't Zal een middag worden vol jolijt. De bedoeling van het Bestuur was aan vankelijk, alleen kaarten beschikbaar te stellen aan de zaal. De groote belangstelling, die na evenwel al blijkt te bestaan, zoowel bij ouders, als kindexen, heeft het Bestuur doen besluiten, ook toegangsbewijzen bij voorverkoop beschikbaar te stellen en wel aan de volgende adressen: Mevrouw Huibers, Haarlemmerstraat; Mej. S, van Deene, Breestraat 12; Mej. N. Raaphorst, Kamerlingh Onnes- laar De zaal wordt geopend om twee uur. De voorstelling zal beginnen te half drie. On der de pauze uitreiking van de prijzen, die beschikbaar gesteld zijn voor de mooiste teekeningen. Als 't eenigszins kan de tee- keningen inleveren vóór Dinsdag bij Mej. v. Deene, Mej. Raaphorst, en bij den heer Si- monis, Haarlemmerstr. 136. Toegangsprijzen le rang 25 cent; 2e rang 15 cent. RETKAITECLUB „ST. CLEMENS MARIA HOFBOUWER" De 50 gezellen, die deelnemen aan de re traite, worden verzocht, lsten Kerstdag, 's middags om 5.15 uur in het Gezellen- huis aanwezig te zijn, om per autobus naar Noordwijkerhout te vertrekken. MELKCONTROLE-VEREENIGING. Onder leiding van de vereeniging tot be strijding van tuberculose onder het rund vee „Leiden en Omstreken", is gisteren een comité samengesteld, dat opdracht verkregen heeft binnen enkele weken een organisatie voor melkcontrole te stichten. Door de zeer groote medewerking, die de Leidsche melkhandel dit comité heeft toegezegd, n.l. alléén te koopen van vee houders die lid van deze controle-vereeni- ging en van de vereeniging tot bestrijding van tuberculose onder het rundvee zijn, en deze leden een hoogeren melkprijs uit te betalen dan tegen prestatie, geeft ze kerheid, dat een en ander zal slagen. Deze opzet zal straks, met de nieuwe melkregeling blijken de oplossing te zijn van het melkvraagstuk. De resultaten zullen uiteindelijk zijn, dat de zuivel, het volksvoedsel bij uitne mendheid, zal wezen een product, dot aan de hoogste elschen zal voldoen, elschen, die ook in het belang zijn van de volksge zondheid. Het secretariaat werd gevestigd, Zoeter- woudscheweg 2 Leiden. MILITARIA. Bij Kon. besluit van 21 December zijn met ingang van 1 Januari a.s. benoemd en aangesteld bij het reserve-personeel der landmacht tot reserve tweede luitenant: bij het 4de regiment Infanterie alhier: de vaandrigs E. Vellinga, F. W. Lekkerker- ker, A. Stolk, K. van Nes, H. M. C. Mendel, G. F. A. J. van Boeckel, A. P. Veerman, F. Touber, H- Jonker, H. H. Gottmer, H. Ha merslag, G. L. Bertram. F. E. Bodt, J. Ju lius, W. van Rijn, J. Voerman, IJ. Ham stra, J. Zeeman, p. H. Bakker, R. Fecnstra, L. de Haan, O. B. Schrleke, W. Louwman, H. J. F. Bijvoet, D. A. L. J. Waasdorp, W. L. Godefroij, T. H. Palstra, J. F. J. Lamet, F. E. v. Drimmelen, T. Groenland, J. Oore beek, E. M. van Ooijen, B. Falk on R. van Rees Vellinga, allen van dat regiment; bij het 0de regiment veldartillerie alhier: de kornetten R. J. J. M. Teilegen, W. Wer ker, C. H. van Eendenburg, P Kramer, G. E. O ito en L. H. Fransz, allen van dat regi ment. GEMEENTEL AANKONDIGINGEN» OPHALEN HUISVUIL. De Directeur van den Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdiehst brengt ter algemee- ne kennis, dat, in verband mét de a.s. Kerstdagen, het ophalen van huisvuil uit die perceelen, welke gewoonlijk op Vrijdag worden bediend, nu zal plaats hebben op Maandag d.a.v. 8047 Voor de perceelen, welke gewoonlijk op Zaterdag worden bediend, zal dit nu ge schieden op Dinsdag d.a.v. De Directeur, J. H. DE JONG. Leiden, 24 December 1936. AGENDA LEIDEN. Zondag, Uitvoering llefdadigheldsoperette van „Pulchri Studio", Stadsgehoor zaal, 8 uur. Maandag, Leidsche Kunstkring „Voor Al len", Celloconcert Tibor de Machu- la, Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Eerste Kerstdag zal de dienst der huis artsen te Leiden worden waargenomen door de dokters: Bruins Slot, Flim, Kprt- mann, Renaud en Winkler. Tweeden Kerstdag door de dokters: de Bruijne, de Jager, v. Leeywen, Niemer en Starck. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt op 27 Dec. a.s. waargenomen door de dokters: Bertel, v. Bockel, van Leeuwen en Nieuwzwaag. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door: le Kerstdag dr. Hugenholtz, Tel. 390. 2de Kerstdag dr. Varekamp, Tel. 1916. Zondag: dr. Leemhuis, Tel. 2030. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Vrijdag 25 Dec. a.s. waargeno men door de apotheken: le Kerstdag: G. H, Blanken. Hooge- woerd 171, tel. 502 en D. J. v. Dricsum, Mare .110, tel. 406; Zaterdag 26 Dec. 2e Kerstdag neemt waar apotheek: C. B. Duyster, N, Rijn 18. tel. 523. Zondag 27 Dee. a.s. nemen waar de apotheken: F. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807 en E. B. de Metz, Kamer!, Onnesl. 28, tel. 3953. Voor Oegstgeest worden deze dien sten waargenomen door mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, telef. 274. Kanonslagen Rotjes Zevenklappers, Zwermpotten - P. len Zonnen Lucht- huilers, etc, Bostelt ook ons bekende I GULDENS PAKKET VUURWERK (pot- bode Iraneo zending). ALMA De Alma is een groot succes geweest. Het indirecte resultaat, de verlevendigde daadwerkelijke belangstelling voor de Missie, kan niet in feiten en cijfers worden uitgedrukt ai kan b.v. wol worden ge constateerd, dat in verschillende parochies het ledental van de pauselijke liefdewerken is toegenomen. Het directe resultaat, het batig saldo is deze week in een gehouden slot-verga- dering medegedeeld. In een gedeelte onzer oplage heeft do befaamde drukfouten-duivel zijn jalouzie laten botvieren en het prachtige totaal cijfer, door één cijfer weg te moffelen, deerlijk verminkt. Wij herhalen het nu hier: de netto op brengst bedraagt ruim 6500 gulden. En wij grijpen deze gelegenheid gaar ne aan, om geluk te wenschen het vol ijverige comité, aan wienis activiteit en accuratesse wij denken speciaal aan de hoofdleiders - dit succes is te danken. HOOGEWOERD-VERSIERING De versiering met aardige lampenverlich- ting is geheel gereed en maakt een aardig effect; in het bijzonder in de avonduren. Alle aangeslotenen gelieven gelijktijdig de bij h*n aangebrachte lamp te ontsteken, daar anders het geheel onderbroken is. Dg Hoogewoerd-commissie rekent op aller me- dewerking. Handelsregister K. v. K. Opheffingen: 936. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Be perkt Bezit" in liq., Leiden, Rijnsburger- weg 31 E. 6072. N.V. Algemeen e Hollandsche Ore- diet Maatschappij, in liq., Leiden, Turf markt 8, fabriceeren en koopen van roe rende en onroerende goederen, financie ren enz. W ij z i g i n g: 8163. Leidsche Handels drukkerij, Leiden, Hooigracht 35. Wyz. handelsn. in: Leidsche Handeldrukkerij en Advertentie-Bureau J. Karstens. De eerste ploeg der lichting 1936, van het onbereden gedeelte van het 6e regiment veld-artillerie alhier In opleiding tot onder officier. zal 31 Maart a.s. met groot verlof vertrekken.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2