PUROL er op! DONDERDAG 24 DECEMBER 1936 üE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJK ONGELUK BIJ WAARDENBÜRG Auto rijdt op stils taanden wagen Gisteravond omstreeks half zeven is op den rijksstraatweg nabij Waardenburg een doodelijk ongeluk geschied. De 32-jarige chauffeur A. v. d. D. uit Veghel, reed met zijn vrachtauto op den straatweg, toen hij plotseling een lekken oand kreeg. De bestuurder zette den wa gen aan den rechterkant van den weg teneinde den band te repareeren. Kort na dat hij hiermede was aangevangen, nader de uit de richting Utrecht een personen auto, waarvan de bestuurder noch den wagen noch den chauffeur langs den weg zag staan. Het gevolg was, dat laatstge noemde door de personenauto werd aan gereden en vrijwel op slag werd gedood. Het lijk werd ernstig verminkt. In de auto, die de aanrijding veroor zaakte, zat naast den chauffeur een dame, die bij de botsing haar pols brak. In den aangereden wagen bevond zich nog een persoon, die, er zonder letsel is afgekomen. De auto moest later worden wegge sleept; ook de personenwagen werd ern stig beschadigd. BRAND TE SNEEK. Vader redt jong kind met moeite. Gisteravond omstreeks half zes heeft te Sneek een binnenbrand gewoed in het woon- en winkelhuis van den heer A. Ver- wer aan den Oosterdijk te Sneek. De brand ontstond door onbekende oorzaak in een slaapkamer, waarin het jongste kind, een meisje van acht weken, lag te slapen. Door het geschrei van het kindje werden de ouders op den brand opmerkzaam gemaakt. De heer Verwer, die direct toesnelde, vond de slaapkamer reeds in lichter laaie, maar slaagde er toch nog in het kindje uit de brandende wieg te redden. Daarna is het direct naar het St. Antoinus-ziekenhuis overgebracht. De brandweer slaagde erin het vuur te blusschen, maar er is vrij wat schade aangericht. Verzekering dekt de schade. INBRAKEN OPGEHELDERD. In Februari van dit jaar werd ingebro ken in de woning van wed. N. aan den Zin- kerweg te Oud-Beijerland, toen de bewo ners naar de kerk waren. Een bedrag van 90.werd vermist. Hoewel de politie verschillende personen verhoorde werd van de daders geen spoor gevonden, even min als bij de inbraak by C. G. aan den Langeweg, welke in Augustus 1936 plaats had, waarbij alles overhoop werd gehaald, doch slechts 0.30 en een gouden kettinkje werden medegenomen. Dit kettinkje nu is de oorzaak geworden dat de daders van deze inbraken ontdekt zijn. Zekere L., die ter zake van den eersten diefstal reeds door de politie was verhoord, bevond zich dezer dagen voor de etalage van een goudsmid. De hoofd-agent van po litie stelde zich verdekt op en bemerkte, dat een vriend van L., K., zich naar binnen begaf. De hoofdagent ging eveneens naar binnen en zag dat het vermiste kettinkje op de toonbank lag. K. zeide dit gevonden te hebben aan den Langeweg. Nadat hij was meegenomen naar het gemeentehuis verklaarde hij dat hij het van L. had ge kregen, om het ten verkoop aan te bieden. Hierop werd L. gearresteerd, die weldra bekende bovenbedoelde inbraken te heb ben gepleegd in samenwerking met B. en L. Bij de wed. N. hadden zy zich toegang verschaft door het indrukken van een raampje. Het geld hadden zij verstopt aan den Spuidijk, waarna het eenige dagen daarna werd verdeeld. Bij G. hadden zij een venster van een raam verbroken en wa ren aldus in de woning gekomen. Een bedrag, dat bestemd was voor het betalen van pacht en in de woning aan wezig was, werd door hen niet gevonden. Na verhoor is K. op vrye voeten gesteld. Na de verklaring van L. zijn B. en L. gearresteerd; beiden hebben bekend. „N. H. Crt." DIEFSTAL VAN BALEN VEEVOEDER OPGEHELDERD. De rivierpolitie te Rotterdam was ter oore gekomen, dat personeel van een loods op het terrein van een stuwadoorsfirma op den linker Maasoever clandestien balen veevoeder verkocht, meldt het „Vad." Men stelde een onderzoek in en vond een spoor, dat leidde naar den 49-jarigen J. F.# H. te Schiedam, bij wiep een twintig tal balen veevoeder in beslag kon worden genomen. H. had bovendien by een expe ditiefirma aldaar 15 balen in bewaring gegeven, welke eveneens achterhaald kon den worden. H. verklaarde, in totaal 60 balen vee voeder te hebben gekocht van den 64-jari- gen Rotterdamschen koopman C. B., die bij de politie als heler bekend staat. Nu men 35 balen had achterhaald, was het zaak de overige 25 balen terecht te brengen. Men trof er 5 aan bij zekeren M. in Delfshaven. Van de resteerende 20 ba len, welke verkocht waren aan L. A. te Alphen aan den Rijn, waren er nog zes aanwezig. C. B. verklaarde van de her komst van de partij niets te weten. Hij had deze „te Rotterdam van een onbeken de gekocht". Voortgezet onderzoek leidde naar een ex peditieknecht bij de benadeelde stuwa doorsfirma, den 37-jarigen J. V„ die sa menwerkte met den baas Z. van der B. Deze beide lieden stalen de balen veevoe der, verkochten die ver beneden de waarde Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden,Ontvellingen, en allerlei Huidverwondingen Het verzacht en geneest en deelden de opbrengst samen. De waar de van het gestolene bedraagt 6000. J. V., Z. v. d. B. en de heler C B. zyn gearresteerd en naar het Huis van Bewa ring overgebracht. Tegen den te Schiedam wonenden J. F. H. is proces-verbaal opge- piaakt wegens schuldheling. BEER LIEP LOS IN PARK TE MAASTRICHT. Dinsdagavond omstreeks halfnegen be merkten eenige burgers, dat een der beren van het Aldershofpark te Maastricht bui ten de kooi in het park rondliep. Door de politie, die spoedig ter plaatse aanwezig was, werd het park afgezet en na eenigen tyd slaagde men er in het dier in zijn kooi terug te dryven. Bij onderzoek bleek, dat de ijzeren slo ten der omheining en van de kooi opzet telijk waren verwijderd. Sporen wezen uit, dat de dader de sloten had doorgezaagd. Een ergerlyke vernieling, welke zeer ernstige gevolgen zou kunnen gehad heb ben. Naar de daders stelt de politie een onderzoek in. „Msbd." ONSCHULDIG ACHTER SLOT GEZET. Te Susteren gearresteerde spoorweg beambte in vrijheid gesteld. De spoorwegbeambte S. te Susteren, die in het begin van December door den majoor der Rijksveldwacht uit Geleen en den ge meenteveldwachter uit Susteren werd ge arresteerd op verdenking, dat hij in 1932 een roofoverval had gepleegd op twee ter plaatse wonende bejaarde vrouwen, ge naamd Janssen, is heden in vrijheid gesteld. Na een confrontatie met de beide oude dames is gebleken, dat S. aan deze daad onschuldig is, meldt de „Tel.". Door de ar restatie van S., die te Susteren zeer gunstig bekend staat, waren de gemoederen hevig in beroering gebracht. Algemeen was men van oordeel, dat met deze arrestatie een groote vergissing werd begaan, welk ver moeden thans door de vrylating van S. wordt bevestigd. De vrouw van 5., die, toen haar man werd gearresteerd, ernstig ziek in bed leg, had men aanvankelijk niets medegedeeld; nog slechts kort wist zij de ware geschei- denis, VERVALSCHTE FOTO'S VAN HET PRINSELIJK PAAR Bij de politie te Overschie kwam uit Amsterdam het bericht binnen, dat een partij foto's van het Prinselijk Paar, welke foto's, omdat zij vervalscht bleken te zyn, in beslag zijn genomen, vermoedelijk gedrukt en vermenigvuldigd zouden zyn te Overschie. Na een uitgebreid onderzoek is het de politie mogen gelukken in de drukkerij van de firma W. te Overschie beslag te leggen niet alleen op enkele duizenden af gedrukte afbeeldingen, doch med op daar toe gebruikte fotografische platen, cliché's en bovendien op het origineel van de truc foto waarnaar deze reproducties waren ge maakt. Het blijkt dat als model hebben gediend étalagepoppen van de firma H. aan de Hoogstraat te Rotterdam, waarop de beel tenis van het gezicht is gebracht, zooals die van de officieele foto's was genomen; reeds eenige duizenden afbeeldingen wa ren verkocht aan de firma W. H. te Am sterdam. Op deze afdrukken is ook beslag gelegd. UIT DE OMGEVING LISSE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Maandag, 28 December as. des avonds om half zeven tiur, ter behandeling van de navolgende agenda-punten: 1. Steunplan ten behoeve van noodlijdende bloembollenkweekers in de gemeente Lisse vóór het jaar 1937. 2. Vaststelling van ver ordeningen op de heffing en invordering van opcenten op de hoofdsom der Gemeen tefondsbelasting in de gemeente Lisse voor het belastingjaar 1937—1938. 3. Vaststel ling van verordeningen op de heffing en in vordering van opcenten op de hoofdsom der Vermogensbelasting in de gemeente Lisse voor het belastingjaar 19371938. 4. Vast stelling van verordeningen op de heffing en invordering van een Wegenbelasting in de gemeente Lisse. 5. Vaststelling van de navolgende begrootingen voor het dienst jaar 1937: a. het burgerlijk armbestuur; b. de bedrijven; c. de gemeente. Promotie. De Brigadier der Rijksveld- wacht, de heer K. Koers, is met ingang van 1 Januari 1937 bevorderd tot Majoor der Rijksveldwacht. Hy is geplaatst in de bri gade Haarlemmermeer en heeft tot stand plaats Hoofddorp. De heer Koers is in deze gemeente ongeveer 3 jaar werkzaam ge weest. Personalia. By het van 15 tot en met 23 dezer gehouden Kruideniersexamen te Hoek van Holland slaagde onze plaatsge noot Jac. P. van Bezu, voor vakbekwaam heid, warenkennis, coöp. kennis, handels kennis en wat verder daarmee in direct verband staat, r.a een driemaandelyksche cursus aan de Coöperatieve Practijkschool aldaar, uitgaande van de Coöp. Groothan- delsvereen De Handelskamer „Haka" te Rotterdam. Harddraverij-vereenlging. Gisteravond hield de Haxddravery vereeniging „Lisse en Omstreken" op de groote bovenzaal van ,.De Witte Zwaan" haar 40ste algemeene vergadering onder voorzitterschap van den heer J. C. de Haan. De opkomst zijn we beter gewoon. De secretaris bracht verslag uit van de gehouden harddraverijen waardoor we ons weer verplaatst gevoelden langs de lijnen der courses. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer ten Hagê, bleek dat naast een ontvangst van 2757.43 een uitgave viel te boeken van 2733.29, alzoo een voordeelig saldo van 24.14. De heer en Stokman, v. d. Zon en Lamboo wer den aangewezen als verificateurs en ver klaarden na onderzoek de bescheiden in de beste orde. Uit het nu volgende jaar verslag van den secretaris bleek, dat na een goed gevoerde propaganda het ledental met 70 is vooruitgegaan, aan welke vooruit gang de uitgebreide reclame niet vreemd is. In het bestuur waren aftredend de hee- ren J. C. de Haan, J. J. Guldemond, Joh. v. d. Mey en Th. v. d. Vlugt, welke op voorstel van den heer Lamboo allen bij acclamatie werden herbenoemd en met deze herbenoeming accoord gingen. Na rondvraag sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering, waarna de traditioneeie verloting van 43 mooie kamer planten werd gehouden. HOOGMADE. Staatspartij. Gisteravond hield de R. K. Kiesvereeniging HoogmadeWoubrug- ge een ledenvergadering in de zaal van ca fé Witteman. De voorzitter opende deze vergadering met den chr. groet, heette al len van harte welkom, herdenkt tevens het overlijden van onzen secr. den heer H. E. J. Bank, en al hetgeen hy voor onze kiesvereeniging heeft gedaan. Voor diens zielerust werd gebeden. Daarna werden de notulen gelezen door den wnd. secr, den heer L. Lieverse en onder dank goedge keurd. De voorzitter deelde mede, dat de vacature door het overlijden van den heer Bank in het voorjaar zal worden aange vuld. De afgevaardigden naar de Kamer- Centrale Leiden, de heer Schammee en de afgev. naar de Staten-Centrale de heer van Zaal, brachten een keurig verslag uit, waar voor de voorzitter hen dank zegde. De voorzitter deelde nog mede, dat de col lecte, welke gehouden is aan de kerk ten bate van de kas van onze kiesvereeniging heeft opgebracht ƒ12.50, waarvoor harte lijk dank werd gezegd. Maar, aldus spr., wij zijn er nog lang niet, wij kunnen aan onze. verplichtingen niet voldoen, en, als wij onze contributie aan de Kamer-Cèn- trales enz. niet voldoen, kunnen wij by de aanstaande verkiezingen niet stemmen voor de groslijst. Daarom heeft het bestuur met goedvinden van den pastoor besloten om 3e -Kerstdag, 21 December, nogmaals een collecte te houden bij de kerk, om toch zooveel mogelijk de oude schuld te veref fenen. Het bestuur vertrouwt dan ook, dat allen zullen medewerken om deze collecte goed te gedenken, want wij weten allen hoe hard het noodig is om te doen wat wij kunnen en schouder aan schouder te staan voor de goede zaak. Punt 5 van de agenda: candidaatstelling voor de as. verkiezing voor leden der Tweede Kamer dér Staten Generaal. Met algemeene stemmen werden candidaat gesteld de heeren Groen, v. d. Weyden en Loerakker. De heeren A. Wol vers en P. v. d. Eng zulkn circulaires aan de huizen bezorgen met daaronder een in- teekenbiljet, om in te teekenen als lid van de kiesvereeniging. Die inteekenbiljetten worden zoo spoedig mogelijk teruggehaald; de heeren zullen' dan tegelijkertijd huis bezoek afleggen om het ledental op te voe ren zooals het voorheen was, n.l. 400. Bij de rondvaag werden de leden opgewekt méér dan de gewone contibutie te betalen. Ook werd een voorstel gedaan uit de ver gadering, om in deze vergadering nog een collecte te houden, dat werd aangenomen en in de practijk gebracht, welke collecte 8.71 opbracht. De pastoor, het woord ne mende, wees op de tijdsomstandigheden en op de noodzakelijkheid van opgewekt po litiek leven. Gaat he+ in 1e politiek goed, dan gaan wij slapen; gaat het niet goed, aldus spr., kankeren. Laten wij leven als Katholieken en allen lid zyn van de R.K. Kiesvereeniging, de vergaderingen bezoe ken en de „Opmarsch" goed lezen, en al len abonné worden van dit zoo leerzame orgaan. Spreker spoorde alle ten slotte aan om zelf propagandist te zijn. De voorzitter dankte den spr. en allen voor de gezellige besprekingen. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK De Raad dezer gemeente hield een open bare vergadering. Voorzitter was burge meester Woldringh van der Hoop. Aanwe zig alle leden. Benoeming Schoolhoofd. Aan de orde was de benoeming van een hoofd der Openbare Lagere school, vaca ture wijlen de heer Kraal. Benoemd wordt No. 1 van de voordracht van B. en W. de heer W. Panman, thans hoofd der O. L. School te Nieuwveen, met 10 stem men. Op No. 2 der voordracht, de heer P. Zyderveld, hopfd der O. L. School te Wou- brugge, werden 7 stemmen uitgbracht. Herstemming over het voorstel v. Rijs met betrekking tot de capitulantenveror- dening en vaststelling dezer verordening. Vorige zitting staakten de stemmen. Thans was de uitslag 124, zoodat het voorstel van den heer v. Rijs weid aangenomen. De verordening wordt hierop aangeno men. De heeren P. Guyt en Joh. Schone- veld verzoeken aanteekening dat zij tegen zijn. Vervolgens punt 4, een voorstel tot ver koop van twee perceelen grond, resp. groot 688 en .469 M2, gelegen aan de Baron Sweerts de Landas Wyborghstraat, aan den heer J. Kat te Katwijk, tegen een prijs van 4.per M2. Aangenomen. Dan punt 5, het voorstel van B. en W. tot onderhandsche verhuring van land aan de Voetbalvereeniging „Katwijk". De huur van dit land loopt 31 Dec. af. De huur was 160.per jaar. „Katwyk" vraagt thans te mogen huren voor f 100.en vraagt tevens een tegemoetkoming in de kosten van verbetering van het terrein. B. en W. stellen voor, voor den tijd van 5 jaar te verhuren tegen 180.per jaar en een bijdrage in de verbetering van het terrein te geven van 200. Gevraagd wordt of er toezicht gehouden zal worden op het werk. De voorzitter ant woordt bevestigend. Z.hst. aangenomen. Punt 6 voorstel tot onderhandsche ver huur aan J. C. Ippel en Jac. Schaap. Beide personen hadden land in huur, resp. groot 1.77 H.A. en 2.60.60 H.A. voor resp. 373.87 en 373.45. Beiden willen opnieuw inhuren ioch voor resp. 250.en 200. De commissie van landbouwdeskundigen uit den Raad heeft geen bezwaar tegen dezen huurprijs. Dan vraagt Ippel om te mogen afzanden omreden dit perceel in den zomer verdroogt. Ook hiertegen is geen bezwaar. Voorwaarde is huur bij vooruit betaling voor 8 Jan. tot 1 Jan. 1940. Enkele leden maken bezwaar, dat de pachtsom bij vooruitbetaling moet worden voldaan. De voorzitter zegt, dat een nieuw sys teem wordt toegepast. Vroeger moesten borgen worden gesteld. De nieuwe rege- lipg wordt soepel toegepast. Conform besloten. Punt 7 wordt van de agenda afgevoerd. Punt is een voorstel tot aanvaarding in eigendom van het lijkenhuisje op de be graafplaats bij de Ned. Herv. Kerk te Kat wijk aan den Rijn. Dit huisje is in zeer slechten toestand en is eigendom van de Ned. Herv. Gemeente. De kerkvoogdij kan om financieele reden dit huisje niet laten restaureeren en wil het gratis aan de ge meente overdoen. B. en W. stellen voor dit lijkenhuisje te aanvaarden. Het restauratie werk zal ongeveer 400.— kosten. B. en W. stellen voor hiervoor 400.— uit te trekken. Met het oog op dit te verkrijgen bezit mee- nen.B. en W. dat deze uitgave gemotiveerd is. De kosten van overdracht komen ook voor de gemeente. Punt 9. Voorstel tot conversie van diverse geldleeningen. Dit in verband met de daling van den rentevoet. De Band van Ned. Gemeenten heeft zich bereid verklaard om de rente van 5 bij haar gesloten leeningen ingaande 17 Maart 1937 te verlagen tot 4%. Verder enkele niet bezwarende voorwaarden zoo dat B. en W. adviseeren hiertoe te besluiten. Conform dit voorstel besluit de Raad. Volgt punt 10, een voorstel tot herzie ning van de salarisregeling voor d^ bode- congierge van het Raadhuis. Dit is meer een formaliteit. Het voorstel is in vorige zitting feitelijk reeds goedgekeurd. Bepaalde in stanties moesten nog gehoord worden. Deze gingen met een en ander accoord. Aange nomen. Punt 11, voorstel tot voorloopige vast stelling van de gemeenterekening over 1935. De commissie, bestaande uit de heeren J. v. d. Perk, P. Guyt en L. v. d. Zwan ad viseeren tot goedkeuring en dank te zeg gen aan B. en W. voor het door hen ge voerde beheer. Conform het voorstel en het advies wordt besloten. Punt 12 is een voorstel tot wijziging van de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1936 en 1937. Dit in verband met extra uit gaven. Besloten. Punt 13. Voorstel tot verhooging van het subsidie aan de Katwijksche Naaischool wordt aangehouden tot een volgende ver gadering. Vervolgens als punt 14 een. voorstel van B. en W. tot intrekking van de gemeen schappelijke regeling inzake toelating van kinderen uit Rijnsburg op de Openbare Lagere School alhier. De opheffing der O. L. School te Rijnsburg is by Kon. Besl. van 14 Nov. 1.1. niet gemotiveerd geacht weshalve de gemeenschappelijke regeling niet tot uitvoeming mag komen. B. en W. stellen daarom voor bedoeld besluit in te trekken waartoe wordt besloten. Punt 15 een voorstel om aan Gebr. van Duyn, Oostpad 12 vergunning te verleenen tot het uitbreiden van een houten loods op het open terrein, Oostpad, Oostzijde. De noodige dispensatie van art. 22 wordt hier voor 'verleend. Rondvraag. De heer Van 't Wout vraagt of de onder steunde menschen van de gemeente een Kersttoelage zullen ontvangen, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt. De heer M. v. d. Marei vraagt wanneer begonnen wordt met de werkzaamheden aan het Prins Hendrikkanaal. De voorzit ter deelt mede van 11 Jan. a.s. Hierna gaat de Raad in geheime zitting. OEGSTGEEST. De feestelijkheden. Het programma der feestelijkheden is heden verschenen. 5 Jan. officieele aanvang des nam. 2 uur in het Raadhuis, daarna symbolische ope ning nabij halte Endegeest. Vervolgens rondwandeling met muziek. Des avonds muzikale rondgang met lampion-optocht. 6 Jan. Des namiddags draaiorgelmuziek, waaraan verbonden een collecte. Des avonds plechtige dank en bedestonde in alle ker ken. 7 Jan. Muzikale rondwandeling. 8 Jan. Van 912 v.m. Feestelijke bijeen komst der Oegstgeester Schooljeugd (le groep) in het Patronaatsgebouw. (Toe spraak, tractatie, aanbieding herinnerings bord, vertconing poppenkast, goochelen, films). Van 25 n.m. als boven (2e groep schoolkinderen). Des avonds muzikale rond gang. Te 8 uur le Groote Herdenkings- samepkemst in het Patronaatsgebouw. 9 Jan. Van 912 uur feestelijke bijeen komst schoolkinderen (3e groep). 3 uur planten Juliana-eik. De boom wordt op een versierde wagen, getrokken door leden van Oegstgeester Jeugdorganisaties, door het dorp vervoerd naar de plaats van planting (Griethuizenplein). De loco-Burgemeester, Weth. v. Egjnond zal een rede houden. Des avonds afsteken van Beng^alsch vuur op diverse plaatsen. 8 uur 2e groote herden kingssamenkomst in het Patronaatsgebouvv. 12 Januari. Des avonds 8.30 uur feestelijke uitreiking van de pry zen, verbonden aan de winkelweek, in „Het Witte Huis". In den loop van de feestweek wordt aan behoeftige gezinnen een feestgave verstrekt. Alhoewel misschien overbodig, verzocht het Oranjecomité niettemin vriendelijk doch dringend, gedurende de geheele feest periode te vlaggen en zoo mogelijk door het aanbrengen van andere versieringen de gemeente een feestelijk aanzien te geven. Voor de meest origineele versiering en verlichting stelt het bestuur der Oranje- vereeniging eenige prijzen beschikbaar. De beoordeeling geschiedt door een jury, be staande uit leden der Versieringscommissie. SASSENHEIM. Feestavond Teylingen. A.s. Zondag- en Maandagavond geeft Teylingen haar jaar- lij ksche feestavond voor donateurs en leden. Voor dit jaar heeft het bestuur een revue-gezelschap machtig zien te worden, zoodat men steeds verandering heeft! Daar beide avonden buitengewoon be zet zijn vanwege de vele donateurs en leden, wordt ieder in de gelegenheid gesteld zich te verzekeren van een goede plaats, mits men deze bespreekt op Zondag 27 December tusschen 121 uur in de groote zaal van het K.S.A.-gebouw tegen betaling van 10 cent. WASSENAAR. Inbraak. Ten huize van den heer R. aan den Wit- tenburgerweg is ingebroken. Een aanzien lijk bedrag aan geld en juweelen is daarbij ontvreemd geworden. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 89. Nu vertelde de professor aan Pietje dat er in Zuid- Amerika ook nog een soort spinnen leefde die bijna net zoo groot waren als een menschenhand. Deze dieren waren heel ruw behaard en leéfden van vogeltjes en hagedissen. 90. De professor wist zoo mooi te vertellen dat Pietje op eens bang werd, dat er hier in het bosch misschien ook wel zulke spinnen zouden kunnen roiidloopen en hij zette het op een loopen, zoodat de professor moeite had om het bij te houden en zelfs zyn tonnetje aan den kant van den weg moest neergooien om harder te kunnen loopen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12