WOENSDAG 23 DECEMBER U336 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE OMGEVING LEID SCHEND AM. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer C. J. Tol, assistent-boekhouder aan het Lichtbedrijf te StompwijkVeur slaag de te 's Gravenhage voor Staatspractijk Boekhouden. VEUR—LEID SCHEND AM. FEESTELIJKHEDEN PRINSELIJK HUWELIJK. Kinderfeesten Defilee en fakkeloptocht. Onder begunstiging van goed weer had den gisteren te VeurLeidschendam de feestelijkheden plaats, welke ter viering van het Prinselijk Huwelijk werden geor ganiseerd, en laten wij direct erkennen, dat het Comité tot regeling dezer feesten alle eer heeft van haar werk, daar alles een prachtig verloop had en het feest in alle opzichten keurig is geslaagd en een grootsche hulde werd aan het Vorstelijk Paar. Des morgens te 7.30 uur werden de fees ten geopend met een muzikale rondgang door het dorp, zoodat een goede en pret tige stemming er reeds vroeg inzat, dank zij de vroolijke en pittige marschen van de R. K. Harmonie St. Cecilia. Om pl.m. 10.30 uur verzamelden zich de kinderen van de Katholieke Scholen, de O. L. Scho len en de Chr. School voor het Patronaats gebouw voor het brengen eener aubade aan den Burgemeester W. Keijzer. Met het oog op de eventueele weersgesteldheid had de aubade plaats op de buitenplaats „Villa Buitenlust" aan den Prinses Juliana weg te Veur. Hier had zich reeds een groote menigte verzameld, terwijl wij onder de vele genoodigden. die in de villa bijeen waren, o.m. opmerkten behalve Burgemees ter Keijzer en het feestcomité, de Zeer- Eerw. Heer Pastoor en Kapelaans, Ds. Ver met, de wethouders van Stompwijk en Veur, vele raadsleden, heeren Doktoren, Gemeenteambtenaren, enz., de meesten met hunne echtgenooten, die allen den grooten stoet van kinderen opwachtten, die zich intusschen, allen feertelijk uitgedost, en getooid met een vlaggetje met het Prinselijk Paar, onder de vroolijke too- nen der Harmonie in beweging zetten; het was een vroolijke en blijde stoet, welke onder leiding van onderwijzeressen en on derwijzers in keurige orde opmarcheerde en welke zeer vele ingezetenen op de been had gebracht. Bij de buitenplaats aangekomen, werden de kinderen keurig opgesteld. Nadat Bur gemeester Keijzer het feestcomité, enz. op het bordes hadden plaats genomen, werd allereerst het woord gevoerd door den voorzitter van het comité, de heer Klus- man, waarna door een aantal kinderen van de diverge scholen onder leiding van den heer v. d. Klooster een feestcantate werd gezongen, waarna door alle kinderen ge- zameliik vadsrlandsche liederen werden gezongen met als slot het altijd mooie Wilhelmus; een en ander werd op keurige wijze uitgevoerd en had aller aandacht. Burgemeester bracht een hartelijk dank woord aan allen voor de groote en spon tane medewerking, in het bijzonder bracht hij dank aan den heer v. d. Klooster voor zijn leiding en den heer v. Reisen voor de mooie cantate en niet in het minst ook aan alle kinderen. Met een aansporing tot trouw aan Oranje en met een driewerf hoera aan H. M. de Koningin en het Prin selijk Paar besloot de Burgemeester zijn toespraak. Na afloop werden alle kinderen getrac- teerd. Wij willen hier cok vermelden, dat de ouden van dagen en de armen dezen dag getracteerd werden op een carbonade en vet, een krentenbrood en 1 zak rijst. Des middags had in het Patronaatsge bouw voor de leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klasse van alle scholen 'n welgeslaagde en mooie filmvertooning plaats, welke door prettige en passende muziek werd opgeluisterd. Des avonds om 7- uur werd voor het Patronaat de stoet opgesteld voor het de- filé en de fakkeloptocht, waaraan door alle R. K. en Christelijke Vereenigingen wérd deelgenomen, zoodat zich een lange stoet vormde, die zich onder de lustige tonen der Harmonie in beweging zette. In goede orde werd naar het Gemeentehuis gemarcheerd, waar burg. Keijzer, wethou ders, raadsleden, enz. zich hadden opge steld. Na het défilé voor het Gemeente huis, waar door de vereenigingen de vaan- delgroet werd gebracht, werd een rond gang gemaakt door het dorp, waarbij het keurige marcheeren van de vereenigingen, bijzonder van de R. K. Meisjessportveree- niging „Sportlust" opviel. Te half 10 werd ten huize van burg. Keijzer door de R.K. Meisjes van „Sportlust" nog een zanghui - de gebracht onder leiding van Mevrouw Mulder, welke een waardig slot was en waarvoor burg. Keijzer, die hiermede blij de verrast was, hartelijk dank bracht. Van zelfsprekend was er een zeer groote menig te op de been en bleef er nog langen tijd een vroolijke stemming. Op waardige wijze heeft VeurLeid schendam feest gevierd en hulde gebracht aan het Koninklijk Huis. LEIMUIDEN. IJsclub. De IJsclub „Nut en Ver maak" hield in het café van den heer Kei zer haar jaarlijksche ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. van Rijn, opende met een gepast woord de vergadering. Volgens de presentielijst waren 31 personen aan wezig. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het Vorstelijk Bruidspaar en spoorde de vergadering aan op het geluk van het Bruidspaar een extra glaasje te drinken Het bestuur besloot op kosten van van de ijsclub de leden te tracteeren op oranjebitter. Nadat allen voorzien waren van een glaasje oranje werd op het wel zijn van het Bruidspaar gedronken en werd staande het Wilhelmus gezongen, onder mu zikale leiding van het lid van Driel. Hier na verkreeg de secretaris het woord voor het voorlezen van de notulen, welke on veranderd werden goedgekeurd. Vervolgens de penningmeester voor de financiën. Hieruit bleek dat ontvangen was 56 aan contributie, m kas was 181.21, totaal ontvangsten 208.11. Uitgaven 29.10 alzoo' een batig saldo van 179.01 Door de heeren W. Straathof en M. Wit vliet werd de rekening nagezien en m orae bevonden. Den penningmeester werd dé charge verleend. De aftredende bestuurs leden, de heeren J. de Prie en A. H. Straat hof, werden bij acclamatie herkozen. Beide heeren namen hunne benoeming aan. Bij de rondvraag werd gevraagd of het aantal ieleden voor- of achteruit gaat. De voorzitter deelde mece, dat het ledental sinds de laatste 3 jaren achteruit gaat, doch dit veelal verband hcudt met de vorst. Komen er ijsbanen, komen er ook leden. De heer Roos zou het dan ook billijk vin den die leden, die destijds bedankten, een inleggeld te laten betalen. Er werd nog medegedeeld dat aanslui ting aan de Zuid-Hollandsche IJsbond in werking is. Nadat er onder de leden nog een gratis verloting werd gehouden, allen werden van een prijs voorzien, bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. De voor zitter sloot hierna de vergadering. SASSENHEIM. KERST-TENTOONSTELLING VAN „BLOEMLUST", SASSENHEIM. heim. Heel mooi is ook Capt. Smoolenaars van de Firma C. Colijn Zonen en Dia deem en Golden Glory van de Vereenigde Culturen. Een van de pioniers onder de mendeltulpen n.l. King of the Reds wordt ons door Koijnenburg Mark in zulk een beste vorm getoond, dat het een aparte ver melding waard is. Van de Firma Nic. de Bruyn te Voorschoten krijgen we de oude Drt. Prof. Francis Darwin te zien en het blijkt wel dat deze oude soort zich gemak kelijk laat fordeeren. De firma Jac. Tol te St. Prancras toont ons in beste kwaliteit de mendeltulpen Hillegarde, Scarlet Won der en Pink Gem. Bekroond werd verder een keurig huis vlijt product van den heer Adr. Does te Voorhout bestaande uit een vliegtuig met hyacinthen. Als afwisseling met de boven in het kort weergegeven bolbloemen kunnen we nog vermelden een fraaie inzending Cyclamen van de Firma D. Spaargaren Mz. Zonen te Aalsmeer. B.V.L. In het „Bruine Paard" alhier werd de laatste schietoefening van de na jaarsoefeningen gehouden. Het was een verrassing voor de leden, toen zij op een zeer gezellig samenzijn te recht kwamen. Reeds bij het binnentreden deden de versieringen welke zijn aange bracht in de zaal ter gelegenheid van de bruilofstfeesten van het Vorstelijk Paar, feestelijk aan. De schietoefeningen namen een aanvang, onder de muziek en zang van eenige welwillende dames. Den leden werd een consumptie aangeboden, welke zeer op prijs werd gesteld. Den geheelen avond hterschte er een gezellige stemming, wel ke baar hoogtepunt bereikte toen de oefe ningen ten einde waren en de geheele Sas- senheimsche B.V.L.sche „Legermacht" in een groote kring in het midden der zaal ging zitten en eenige leden op zeer ver dienstelijke wijze een paar stukjes poëzie en proza ten beste gaven. De voorz. der Plaatselijke Commissie sprak de B.V.L.ers toe en deed enkele mededeelingen over 't te vieren lustrum in het volgende jaar. De Plaatselijke Leider Res. Luit. Driessen deelde mede, dat over ongeveer zes we ken weer 8 schietavonden zullen worden gehouden. De leden zullen schriftelijk hiervan nog nader bericht ontvangen. Na sluiting werd bij de uitgang aan iedere scnutter nog een zakje bruidsuikers over handigd, welke tractatie natuurlijk zeer op prijs werd gesteld. Met genoegen zul. len de B.V.L.'ers op dezen onverwachten feestavond terugzien. Aanrijdingen. Gistermiddag had op de hoek Beukenlaan- Kerxlaan een aan rijding plaats. Juist toen de groen ten ven ter B. met zijn mutorbakfiets genoemde lanen wilde indraaien stak het 3-jarig zoon tje van B. M. plotseling den weg over en liep als hei ware onder den motor. Het ventje smakte tegen den grond en kreeg een wiel over het lichaam. Op last van dokter H. werd het ver.tje naar het zieken- huisgebracht wegens inwendige bloeding. Gisteravond om ongeveer 6 uur is ter hoogte van de Waschbeek een tweeper soons-auto,. eigendom der gemeente Den Haag,%oen deee uit een file auto's wilde komen, geslipt, waardoor een vrachtauto tegen de luxe auto aanreed. Deze werd zwaar beschadigd en is in den avond met een kraanwagen naar Den Haag vervoerd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Biljarten. De uitslag van de stand om het persoonlijk kampioenschap van Sassenheim op heden luidt: Van Oude Post 1: gew. gel. pnt. 7 14 6 12 6 12 6 12 5 10 4 1 9 4 1 O 3 1 7 3 6 3 6 2 1 5 2 4 2 1 4 2 De hoogste partij in deze afdeeling speel de de heer J. van Reisen met een gemiddel de van 4 80 hoogste serie 19. De hoogste serie staat nog op naam van dne heer Grd Zandbeigen en wel met 38. Van Oude Post 2 is de stand ongewijzigd gebleven, hiervan geven wij de volledige uitslag een volgende keer. NIEUWVEEN. Buurtvergadering. Maandagavond heeft te 8 uur in hotel Schreuder een bij- I eenkomst van enkele buurtbewoners plaats gehad ten einde de plannen voor de straat- j versiering te bespreken. De voorz. de heer J. J. Roovers, heette de aanwezigen harte lijk welkom, en bracht vervolgens de plan nen ter sprake. Spreker deelde mede, dat voor de aan te brengen versiering een in zameling was gehouden, welke de verwach ting verre heeft overtroffen. Spr. bracht de milde gevers hiervoor hartelijk dank. De inzameling heeft zooveel opgebracht, dat het ruim voldoende is het dorpsgedeelte vanaf de Kerkstraat tot wed. J. Meijer in feestelijk gewaad te kleeden. Het voornemen is twee eerepoorten te plaatsen en de straat met vlaggenguirlan- des en groene slingers te versieren. Wij vertrouwen, dat de overige dorps- gedeelten niet achter zullen blijven en wij gelooven ook stellig, dat in alle stilte plan nen worden 1 beraamd om de intiatiéfne mers van de (met de zoo populair gewor- den benaming) „Indische Buurt" te over- 1 vleugelen. Wij verwachten dan ook nog talrijke verrassingen. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. P. >i. J. VAN OERLE. f In den ouderdom van bijna 70 jaar is hedenmiddag overleden de heer P. M. J. v. Oerle, architect hier ter stede. De heer v. Oerle genoo' een gevestigde reputatie als bekwaam bouwkundige. Vele jaren is hij Rijksdistrictsbouwkundige ge weest en onder zijn leiding zijn meerdere rijksgebouwen hier ter stede tot stand ge komen. De heer v. Oerle had groote verdien sten door zijn belangelooze toewijding aan vele kerkelijke instellingen, die hij mede bestuurde. De overledene had zitting in het Kerk bestuur der St. Petrusparochie, in het be stuur der R. K. parochiale scholen (welks sercetaris hij was), in het bestuur van de R. K. Begraafplaats. In al deze corporaties werden zijn met groote voorzichtigheid en groote kennis, na ernstig beraad, gegeven adviezen op zeer hoogen prijs gesteld. De heer v. Oerle was een uiterst beschei den persoonlijkheid, die zichzelf nooit naar voren drong, maar die zich ook nooit ont trok aan den arbeid, als men een beroep op hem deed. f Donderdag om 10 uur heeft in de Sint Petruskerk de plechtige Uitvaart plaats, waarna de begrafenis. BINNENLAND. HET SPOORWEGONGELUK TE WOERDEN. Drie maanden gevangenisstraf. Vandaag heeft voor de Rechtbank te Utrecht terecht gestaan de machinist van den personentrein, die kort geleden te Woerden verongelukte, H. S., uit Utrecht. Na een uitvoerig getuigenverhoor heeft de Officier van Justitie tegen den ver dachte drie maanden gevangenisstraf ge- eischt. LAATSTE BERICHTEN GESCHENK VAN DE GEZAMENLIJKE NEDERLANDSCHE BURGEMEESTERS. Vergadering onder voorzitterschap van Leiden's burgemeester. In een Dinsdag ten stadhuize van Am sterdam gehouden vergadering van eere leden en leden van het comité tot aanbie ding van een huwelijksgeschenk van Bur gemeesters van Nederlandsche gemeenten aan H. K. H. Prinses Juliana onder leiding van mr. A. van de Sande Bakhuyzen, bur gemeester van Leiden, werd met alge- meene stemmen besloten, als huwelijksge schenk aan te bieden de zilveren candela- bres voor de eetzaal van het paleis te Soestdijk. Deze candelabres zullen voor zien worden van een inscriptie. Niet al leen is van Hare Koninklijke Hoogheid zelve de wensch uitgegaan bovengenoemd geschenk van de Nederlandsche burgemees ters te willen aanvaarden, doch tevens is geheel voldaan aan den opzet van het af zonderlijke geschenk der burgemeesters, daar de candelabres een onderdeel vormen van het nationaal cadeau en daarnaast toch weer als afzonderlijk geschenk van een geheel eigen karakter zijn te beschou wen. JEUGDIG OPLICHTSTER. En fantast bovendien. Deze maand ontving de politie van Hil versum herhaaldelijk klachten van winke liers, dat zij waren opgelicht door een meisje. Men kon slechts een vaag signale ment van haar geven. Het meisje gaf voor bekende adressen een briefje met bestel lingen af en beweerde bij een der klanten in betrekking te zijn. Zij nam steeds en kele van de bestelde artikelen mee. Wan neer echter de winkelier aan het opgege ven adres de waren liet bezorgen, bleek men daar van niets te weten. Doordat de klachten bleven aanhouden, ging de poli tie er toe over in een circulaire de winke liers te waarschuwen en een signalement van het meisje te verspreiden. Gister avond is men er na een telefonische waar schuwing in geslaagd het meisje te arres teeren. Het was de 14-jarige F. S. uit Baarn. Met de arrestatie was echter aan de moeilijkheden geen einde gekomen. Het kind kwam tot driemaal toe met een ge heel vlot, leugenachtig en telkens anders luidend verhaal, waardoor de politie van Amsterdam, Soest en Baarn vannacht aan het werk moest worden gezet om naar de waarheid van de verhalen te informeeren. Zelfs werd een huiszoeking verricht bij een vrouw in Soest, die gearresteerd werd. Het bleek echter, dat zij niets met het meisje had uit te staan. Het kind heeft ook in andere plaatsen talrijke winkeliers opgelicht. De gestolen goederen zijn nog niet teruggevonden. Het meisje verklaart, ze te hebben weggewor pen, maar de politie hecht aan deze bewe ring niet veel waarde. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 0.62 per kg. DE „NOORDGEUL" BINNENGESLEEPT. Heden heeft de Graaf en Koelsmans ber gingsbedrijf te Schellingswoude binnenge bracht het sleepschip „Noordgeul", dat eenige weken geleder, bij Schokland ge zonken was. Alle luiken van het schip wa ren verdwenen. Het vaartuig zal vermoe delijk naar Rotterdam gesleept worden, om daar op een der werven opgeknapt te wor den. Dit is de tweede keer, dat de „Noord geul" op het IJselmeermeer gezonken is. TELEGRAMMEN DE BEMANNING VAN DE „KOMSOMOL." Verdronken of terecht gesteld? LONDEN, 23 Dec. (A. N. P.). De corres pondent van de „Daily Herald" te Gibral tar seinde gisteravond aan zijn blad, dat naar gevreesd wordt de 2530 mannen, die de equipage vormden van het Russische stoomschip „Komsomol", dat verleden week door een van de oorlogsbodems van Franco tot zinken is gebracht, om het le ven is gekomen. Eenige opvarenden zijn door de Spaansche opstandelingen terecht gesteld, de overigen zijn verdronken. Sinds het schip op 15 December ter hoog te van Cartagena in brandenden, toestand was gezien, heeft men niets meer om trent de bemanning vernomen. Het schip aan zijn lot overgelaten. Generaal Franco heeft niet ontkend, dat het schip door een kruiser der nationalis ten was tot zinken gebracht. Hij heeft over dit incident volkomen het stilzwijgen be waard. Naar de correspondent van de zijde der nationalisten heeft vernomen, was de „Komsomol" door den kruiser der natio nalisten „Canarias" brandend gelaten. De „Canarias" heeft vier leden der bemanning opgepikt. Zij wei-den later terecht gesteld. De anderen zijn in zee verdronken. De „Daily Herald" voegt hieraan toe, dat, indien dit bericht bevestigd zal worden, het in Rusland de hevigste verontwaardi ging zal wekken. Bericht aan Russische ambassadeur medegedeeld. Toen het bericht, dat de leden der be manning van de „Komsomol" waren te rechtgesteld of in zee verdronken, te Lon den werd ontvangen werd het. getelefoneerd naar de ambassade der Sovjet-Unie. Maisky, de ambassadeur woonde in het Foreign office juist een bijeenkomst bij van de sub-commissie der niet-inmengings- commissie, Een ambtenaar van de ambassade begaf zich direct naar Maisky, wien hij van het bericht in kennis stelde. #1 A R KTRRRICHTFN WOENSDAG, 23 Dec. Vee. Totaal aan voer: 209 runderen, 122 kalveren, 273 scha pen, 333 varkens, 2 paarden, 7 bokken of geiten. Prijzen per stuk: 3 stieren; 53 kall en melkkoeien S 130235, handel stil; 105 varekoeien e. a. 90160, handel tame lijk; 48 vette koeien 130225, 4660 ct. schoon gewicht, handel stil; 5 fokkalveren 1016, handel vlug; 7 graskalveren f 20 70, handel tamelijk; 5 vette kalveren f 30 60, schoon gewicht 5284 cent, handel matig; 109 nuchtere kalveren f 612. han del vlug; 25 vette schapen 1824, 163 vette lammeren 1429, 85 weideschanen 1216, handel matig; 12 lammeren 35 55. 175 zeugen f 1226, 146 biggen f 6 9, handel stug; 7 bokken of geiten 3 10, handel vlug. Kaas. Aanvoer 21 partijen, waarvan 15 partiien Goudsche kaas 2e soort f 18 19, en 6 partijen Leidsche kaas 1820 I per 50 k?. Handel matig. WOLFDEN, 23 Dec. Kaas. Aanvoer 125 partijen: met rijksmerk le kwal. 2021, 2e kwal. 1719. Handel matig. AMSTERDAM. 23 Dec. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 167 vette kalveren: 62—70, 56—60 en 46—54 cent per kg. levend Gewicht, 59 nuchtere kal veren 7.0010.50 per stuk; 133 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 5051 cent, zware 4849 cent en vette 4849 cent per kg. slachtgewicht Aange voerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren korte aanvoer, handel gedrukt, hooge prij zen. Nuchtere kalveren korte aanvoer, vlugge handel, prijzen constant. Varkens zeer korte aanvoer, handel zeer stug en priizen als Maandag. VOORSCHOLEN, 22 Dec. Vrije veiling. Prijzen: kinnen°ieren 4.805 40, kui keneieren f 3.804.30 per 100 stuks, ha nen 6075 cent konijnen 1 001.80, eenden 4565 cent, duiven 1217 cent, kinnen 5570 cent ner stuk. KOUDEKERK. RIJNDIJK, 22 Dec. Eiereuve'Uug. Prijzen: kinneneieren 3 80 5 00, eendeneieren 3.00 per 100 stuks; boter 6165 cent kaas 2224 cent ner pond: kinnen 6090 cent. hanen 0.70 1.00 koniinen f 0.401 50 ner stuk. RO^t ,OF A RENDS VEEN 22 Dec. Groen ten v°il iu sr. Tomaten A f 1.203 90, toma ten P f 4.60 tomaten C 1.052 05. toma ten CC 0 551 45, per bak van 25 nond; bloemkool 2 cent per stuk, andijvie f 1 90, i sla 1.107 60 ner 100 krop, slavellen 25 76 cent ner kist. 1 BOSKOOP, 22 Dec. Bloemenveiling. Beshulst I 1016 cent, idem II 59 cent, J.. C. v. Tol I 1014 cent. J. C van Tol 59 cent Hulst met geele bes 1595 cent per kg.; Chrvsanten, tros 12 cent, Pernet- tia 12 cent. Blauwe snar 48 cent, Z'lver bont" hulst 1525 cent, Goudbonte hulst 1015 cent. Palmvroeu 36 cent per kg. Tulpen per 20 stuks 2030 cent, Hulst- planten per stuk 1224 cent WTSSELNOTEERINGEN (AMS*r,i"wn AM) Londen S.97 5/16 Berlijn 73 45 1 Parijs 8 533/8 Brussel 30 87 j Zwitserland 41 99 Kopenhagen 40.05 Stockholm 46 25 Oslo 45.10 New York 1.825/g Praag 6.42 Onder groote belangstelling werd giste renmiddag deze tentoonstelling om half drie geopend. Onder de aanwezigen merk ten w.o op, naast dr. Verhage, voorzitter van de Alg. Ver. voox BI. Cultuur, die de openingsplechtigheid zou verrichten, den heer ir. K. Volkersz, Rijkstuinbouwconsu- lenc, den heer Gouverneur Burgemeester en verder vele belangstellenden uit de ge heele bloembollenstreek. Wegens verhindering van den Eere-voor- zitter en den voorzitter van de Commissie voor Bloemlust werden de aanwezigen ver- welkomd door den hter J. van Leeuwen, I die daarna het woord gaf aan dr. Verhage. In zijn openingswoord wees spreker erop dat het hem genoegen deed dat Bloemlust thans weer in staat was een Kerst-tentoon stelling te houden, de eerste weer sinds 1931. De pracht-collectie bolbloemen die ons in deze donkexe winterdagen voor oogen wordt getooverd mag voor oxïs een bewijs zijn dat onze producten met vrucht kunnen concurreeren zoowel tegen andere bloe men alsook tegen anuere voortbrengselen die gekocht worden Dm a.h.w. zonnige af wisseling te brengen in het uit zijn aard sombere winter-seizoen. Om U te laten zien dat deze tentoonstel ling ten volle een bezoek waard is zullen we het voornaamste uit de diverse inzen dingen even de revue laten passeeren, al lereerst betr. de Hyacinthen. Het preparatie-bedrijf van P. Lommerse Fz. te Hiliegom heeft een zeer groote in zending geprepareerde hyacinthen, die alle heel goed en vele zelfs voortreffelijk van kwaliteit zijn. In de twaalf soorten die in grocte hoeveelheden getoond wórden mun ten extra uit Aren tine Arendse en Jan Bos. De speciale Gouden Medaille van de Ver. de Hyacinth werd terecht aan deze inzen ding toegekend. Een zeer fraaie inzending decoratief ver werkte hyacinthen met enorme trossen is aanwezig van de firma Braam Zoon te Heemstede. We kunnen alle soorten niet opnoemen maar Imperator munt hier uit, zoowel in kwaliteit als in quantiteit, en de prachtig blauwe hyacinth Sky is hier voor treffelijk. Voor deze soort en voor de ge heele fraaie inzending werd een certificaat verstrekt. Ook de Firma H. de Graaf-f Zonen te Lisse is aanwezig met een pracht-collectie van 10 soorten waarvan vooral Bismarck door volmaakte trossen opvalt doch ook alle andere uitmuntend geforceerd zijn. De firma M. V. van Zanten Zonen laat zien welke groote en gelijke bloemen te verkrijgen zijn van L'Innocence van 13 c.M. en de Firma K. Oudshoorn Zoon te Sassenheim toont General Pelissier, Pink Pearl e.a. in uitstekende conditie. Narcissen. Op deze tentoonstelling blijkt weer dat de koel-techniek het mogelijk maakt Nar cissen in groot sortiment in bloei te heb ben en wel met zooveel succes dat de ver koop-periode met volle twee maanden ver lengd wordt. De firma Warnaar Co. te Sassenheim is aanwezig met Golden Harvest en Magnifi cence. De eerste werd bekroond met cer tificaat. In de show van de Firma Gebr. Van Bug- genum te Beverwijk zijn in beste vorm aan wezig Francis Drake, Early Perfection en vele anderen, terwijl Texas bekroond werd. Deze laatste is dan ook een openbaring, daar de bloemen zoowel in grootte als in intensiteit van kleur uitmunten en deze variëteit iii den winter bloemen voortbrengt die op het vrije veld moeilijk te zoeken zijn. Dezelfde Texas werd ook bekroond in de inzending van de Vereenigde Culturen te Noordwijk tegelijk met Village Beauty. Nog veel verdienstelijks wordt in dezen stand getoond zooals Francis Drake, Speculant Heel mooi is ook de inzending van de Firma Wm. Moolenaar te Sassenheim waar in de prachtkisten met Poetaz L'Innocence terecht bekroond werd en ook de soorten zooals Mrs. Barclay, Lady Moore, Magni ficence, Helios enz. een prestatie vormen op het gebied van forceeren. Tulpen. Deze blijven nog bescheidenlijk achter aan en hebben het veld nog geruimd voor de hyacinthen en de gekoelde narcissen. Tot de grootste inzendingen mogen wel ge rekend worden de Mendel Imperator van de Firma Konijnenburg Mark te Noord- wijk en de Firma Warnaar Co. te Sassen- Grd Zandbergen C. Guldemond A. H. Copini G. v. Diest J. van Reisen Ep. Postma Bern. Schreuder J. Gardien P. Koning II. Schoo Th. Landweer Chr. Homan Th. van Velzen A. J. v. d. Wiel

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3