WOENSDAG 23 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN SASSEN HEIM Om half acht opende gisteravond de bur gemeester de „oude Raad van zeven" door dat de heeren van Breda, Dannijs en Schra- ma wegens ziekte verhinderd waren en de heer van Zonneveld met een speciale op dracht in Amerika vertoeft, n.l. het behar tigen der belangen van de bloembollen streek tegenover de protectionistische po gingen van de Vereenigde Staten. De voorzitter memoreert de ondertrouw van het „populaire paar" en spreekt de hoop uit dat deze blijde dagen voorboden mogen zijn van inderdaad nationaal geluk. Wethouder Warnaar wenscht de voorzit ter geluk met zijn 61ste verjaardag welke hy Maandag jl. herdacht en wenschte hem toe nog vele jaren de belangen onzer ge meente te kunnen behartigen. Een raadszitting zonder mededeelingen op debet komt den laatsten tijd niet meer voor. Ditmaal deelde de voorzitter mede, dat aan de „Mabeg" opdracht gegeven was tot aanleg van een leiding vanaf de War- monderdam tot aan de spoorovergang voor de som van 3940. De buizen zijn onderweg maar voor 1 Januari kan het onmogelijk klaar zijn. Leiden zal ons echter niet in den steek laten. De heer Verkley dankt B. en W. en hoofd zakelijk de burgemeester voor alle be moeiingen en zorgen welke in deze zijn be toond. Een zestal hondenliefhebbers hadden hun huisvriend tot waakhond gedegradeerd om daardoor 5.te verdienen op de hon denbelasting. Vergeefsche moeite; de po litie had gearpporteerd, dat het alle luxe honden waren. De huur der weilanden van de gemeen te werd voor 1936 op hetzelfde bedrag be paald, waarop zij door den crisis-pacht- rechter in 1935 waren vastgesteld. Voor den afkoop rentevergoeding bij zondere scholen is op 1 Dec. 1.1. uitbetaald ruim 170.000 waarvoor een kasgeldlee- ning, vervallende 1 Maart 1937, is aange gaan. Deze leening is thans omgezet in een vaste annuiteitsleening bij de Rijksverze keringsbank, rentende 3 1/2 pet. en tegen een koers van 94 pet.; waardoor de rente op 3.9 pet. komt. De looptijd der leening is 30 jaar. Door deze afkoop is een jaarlijksche be zuiniging verkregen van ƒ3945.01. Door het converteeeren van een 4-tal leeningen voor de Woningbouwvereeniging „Vooruitgang" bekomt deze vereeniging een bezuiniging van 1505.72 per jaar De Rijksverzekeringsbank leent n.l. de gemeente een bedrag van ruim 216 mille, tegen 3 3/4 pet., koers 96 pet. De annuiteit zal 10.029.84 bedragen, de looptijd 45 jaar. De voorzitter deelde verder nog mede, dat besprekingen over verdere conversie zijn geopend en worden voortgezet. De voorzitter begon zelf. In tegenstelling met andere jaren opende de voorzitter de algemeene beschouwingen over de begrooting en herinnerde aan vroe gere begrootingen uit den goudan tijd. Thans moet zoo veel mogelijk besnoeid worden. Spr. wees op eenige posten der be grooting o.a. op de verhooging van het sa laris der assistent-boekhouder der bedrij ven, de heer Kuylenburg, die tot nu toe niet naar de waarde zijner prestaties werd beloond. De bedrijven krijgen een betere behui zing op de bovenverdieping van het Raad huis, en zal de kamer, thans door de bedrij ven gebruikt, by het politie-bureau worden getrokken. Anderen volgden. De heer Verkley ziet van het houden van alg. beschouwingen af na de rede van den voorzitter, en de heer Bisschops bekort zich ook daar de verlagingen door Den Haag wel worden gedaan en er voor verhoogin gen geen kans is. Het verheugt spr dat de begrooting sluitend is. De heer Kortekaas zou gaarne zien dat de sociale politiek wat meer de aandacht van B. en W. had. Spr. bepleit hoogere be looning voor de werklieden bij de vuilnis ophaaldienst. De heer Beekman verzoekt in het ver volg de begrooting vroeger te mogen ont vangen, opdat ook de financieele oommis sie deze rustig kan bezien. Spr. wijst er op, dat wy zuchten onder zware belas tingen hetgeen spoedig bekend is en onze gemeente als woon-gemeente niet aantrek kelijk maakt. Spr. merkt op dat de sala rissen niet onder een post zijn te vinden, maar over verschillende posten zijn ver deeld, en er bij- en toelagen worden gege ven. Deze mogen echter geen verkapte sa- larisverhooging worden. De confessioneele armbesturen moeten allen een beroep doen op het Burgerlijk Armbestuur, ook het Ka tholieke Armbestuur. Spr. deelt mede, dat door het R.-K. Armbestuur in de laatste 6 jaar 50.000 gulden is ontvangen uit col lecten, bollen- en schapenverkoop, enz. en dit bedrag geheel tot leniging van nood is besteed. Het laatste jaar werd door het Armbestuur pl.m. 10.000 gulden ontvan gen en uitgekeerd, en werd bovendien door Vrouwenbond, Elisabthspenning enz. enz. eveneens 10 duizend gulden verdeeld en opgehaald. Gezien het feit, dat het Katho lieke volksdeel niet tot de kapitaalkrachtig ste behoort, zijn dit respectabele cyfers. De voorzitter beantwoordt de verschillen de sprekers. Den heer Kortekaas wordt mede gedeeld dat de man bij de vuilnisop haaldienst 't in Sassenheim 't gangbare loon heeft. Spr. zegt dat we gelukkig zijn dat wij voor dezen dienst geen belasting be hoeven te heffen zooals andere plaatsen. Volgens spr. is van cumulatie (in antwoord aan den heer Beekman) geen sprake. De heer Kortekaas bepleit voor de vuil nisman een verhooging van ƒ2.per week. Kan niet, zegt de voorzitter, met de beste wil van de wereld niet. Bij de posten betreffende het onderwijs protesteert de heer Vogelaar er tegen dat voor de U. L. D.-scholen over de jaren 1931, '32 en '33 nog geen afrekening heeft plaats gehad. Als de voorzitter hem antwoordt dat het nog niet mogelijk was, zegt hij het niet te gelooven. De begrooting 1937 en de begrootingen der bedrijven worden daarna vastgesteld. Bij de rondvraag bepleit de heer Bis schops vrijstelling van vermakelijkheids belasting voor de „avonden van jolijt" ter gelegenheid van de a.s. feesten. Onmoge lijk, zegt burgemeester Gouverneur en daar mede was om voor tienen een einde ge komen aan een Raadszitting waarvan wij zeker een machtiging verwacht hadden. In de zaal was een keurig verzorgde gra fiek aanwezig, samengesteld door den im mer actieven gemeente-opzichter, waarop op duidelijke wijze de loop der werkloos heid over de jaren 19321936 werd aan gegeven. Momenteel is de stand iets boven die van 1932, beduidend onder 1933, 1934 en 1935. GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK De Raad dezer gemeente kwam Dins dagavond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter is de Burgemeester. Tegenwoor dig zijn alle leden. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Blijkens het proces-verbaal van kasopname bij den ontvanger was er in kas 1777.67, terwijl het saldo bij de bank bedroeg 23.425.65. De derde bestuursperiode van den burgemeester. Hierna doet de voorzitter mededeeling van het Kon. Besluit waarbij spreker met ingang van 7 Januari 1937 opnieuw voor den tijd van zes jaren is herbenoemd als Burgemeester. Wethouder van Egmond wenscht den voorzitter namens den Raad geluk met de herbenoeming en memoreert enkele werk zaamheden welke in de afgeloopen periode tot stand zijn gekomen. Het doet nog wel dadig aan, dat in deze gemeente, in tegen stelling met zooveel andere gemeenten, de personeele belasting nog niet tot in den top behoeft te worden opgevoerd. Wat de derde bestuursperiode brengen zal, daar over verkeeren wij nog in het onzekere, doch hoopt dat de 7de Januari, die zoo ge wichtig is voor het heele land, ook voor onze gemeente nog een profetie mag zijn voor de verdere besturing der gemeente. Spreker wenscht ten slotte den voorzitter nog in rijke mate Gods besten zegen toe op zijn verdere leven. De voorzitter dankt voor het gesprokene. Aan de orde is de benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur en het Burgerlijk Armhuis wegens periodieke af treding van den heer M. Schenkeveld. De voordracht luidt: 1. M. Schenkeveld, 2. J. Wille. Benoemd wordt de heer M. Schen keveld met 6 stemmen. De heer J. Wille verkreeg 1 stem. In de vacature van een lid der commis sie van het plaatselijk toezicht op het la ger onderwijs wegens periodieke aftreding van den heer H. van Leeuwen Hzn., wordt de aftredende met algemeene stemmen herbenoemd. De aanbeveling luidde: 1. H. van Leeuwen Hzn., 2. J. Wille. Op voorstel van B. en W. wordt z. h. st. besloten aan den gemeente-werkman we derom een gratificatie ad 40.te ver- leenen voor controle op de straatverlich ting. Geen verhooging van de personeele belasting. Wijziging gemeente-begrooting dienst 1937. De voorzitter zegt, dat Ged. Staten aanvankelijk eischten, dat de Personeele belasting verhoogd moest worden, alvorens over een deel der reserve kon worden be schikt. Blijkens een hernieuwde raming van het vermoedelijk verloop van den ge wonen dienst 1936, kan het te verwachten batig slot 2100.hooger worden ge raamd, dan oorspronkelijk werd gedacht, terwijl in verband met de gewijzigde sub sidieregeling werkloozensteun de gemeen te 3200.meer zal ontvangen. In ver band hiermede kan nu de beschikking van de reserve worden geschrapt, terwijl van het batig slot 1935 een bedrag ad f 1000. naar dienst 1936 zal worden overgebracht. Bovendien kan de post onvoorziene uitga ven dan nog verhoogd worden van ƒ2561.- op 4310.Verhooging der Personeele belasting behoeft dan eveneens niet plaats te hebben. B. en W. stellen voor hiertoe te beslui ten en het totaal der inkomsten en uitga ven vast te stellen op 84.559.83 en het totaal batige en nadeeüge sloten op 36.765.72. Aldus wordt z. h. st. besloten. Dan geeft de voorzitter nog een over zicht omtrent de schuldenlast der gemeen te, waaruit blijkt dat deze niet ongunstig is. Voorts wordt na toelichting de in de vorige vergadering vastgestelde verorde ning tot wijziging van de verordening re gelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters, in verband met een opmerking van den Mi nister ingetrokken en door een nieuwe vastgesteld, waarin aan de geuite wenschen is tegemoetgekomen. Geen feestgave voor de werkloozen? Thans komt ter tafel een voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet yW Incasso's op binnen- en buitenland '£N%9 in verband met het a.s. Vorstelijk Huwe lijk. De voorzitter zegt, dat het in de be doeling ligt een eenvoudige verlichting aan te brengen aan het Raadhuis en de brug, waarvoor een crediet gevraagd wordt van resp. 75— en f 60.Bovendien wordt voor de schoolkinderen gevraagd een bedrag ad f 0.25 per leerling neerko mende op 62.50. De heer de Jong had gedacht, dat nog iets gevraagd zou worden voor bedeeling van steuntrekkenden en behoeftigen; ook de heer Lieverse had zulks ten zeerste toe gejuicht. De voorzitter zegt, dat in deze richting al iets gedaan wordt door het Crisis-co té, doch dat spreker zich ook met den Haag in verbinding heeft gesteld om ge daan te krijgen dat van gemeentewege bij gelegenheid van het Huwelijk een extra uitkeering wordt verstrekt. Hiertegen is echter bezwaar gemaakt, zoodat zulks moeilijk gedaan kan worden. Dan vraagt de heer Lieverse of de Oranjevereeniging geen crediet kan aanvragen bij den Raad en zich zou willen belasten met de ver strekking in natura. De voorzitter betwij felt of deze vereeniging daartoe bereid zal zijn, daar haar taak op een ander terrein ligt. Spreker is wel bereid om nog eens met het Burgerlijk Armbestuur te over leggen of nog iets in deze richting gedaan kan worden. De heer van Vegten informeert of f 0.25 per leerling niet te weinig is, waarop de voorzitter antwoordt dat hiermede kan worden toegekomen. Hierna wordt z. h. st. overeenkomstig de voorstellen van B. en W. besloten. Na toelichting door den voorzitter wordt opnieuw vastgesteld een verordening op de heffing van opcenten op de gemeente fondsbelasting 1937-'38, waarbij de vastge stelde verordening op de invordering wordt ingetrokken. Voorstel tot het verleenen van een extra crediet voor schoeisel aan ondersteunde werkloozen. De voorzitter zegt, dat in ver band met de extra uitkeering van het Rijk van wollen dekens tot een bedrag ad 95.76, B. en W. voorstellen eenzelfde be drag beschikbaar te stellen voor aanschaf fing van schoeisel. Aldus wordt algemeen besloten. Tenslotte wordt na toelichting door den voorzitter vastgesteld een besluit model D tot wijziging van dé begrooting dienst 1936. Bij de rondvraag spreekt ook de heer Oppelaar nog zijn gelukwenschen uit met de herbenoeming van den burgemeester en kan zich volkomen aansluiten bij het gesprokene van den heer van Egmond. Ook de overige leden drukken den voor zitter de hand. Waar dit de laatste vergadering van dit jaar is richt de voorzitter zich in harte lijke bewoordingen tot den Raad voor de ondervonden medewerking bij de beraad slagingen en de belangstelling welke hij dit jaar ook voor zijn persoonlijk leven mocht ondervinden. Ook voor het nieuwe jaar, hetwelk voor land en volk van zoo'n groote beteekenis is, spreekt de voorzitter zijn beste wenschen uit en hoopt van har te dat het a.s. Huwelijk van onze Prinses een in alle opzichten gelukkig huwelijk mag zijn en dat God hun de kracht moge geven om ook ons volk gelukkig te maken. Spreker eindigt met de beste wenschen voor de leden en de hunnen bij den aan vang van het nieuwe jaar. Tot slot deel tde voorzitter nog mede, dat door hem aan de Koningin weer op nieuw uitwoning uit de gemeente is ver zocht doch dat dit verzoek nog niet om advies van den Raad is ingekomen. Daar om zou spreker gaarne nu het oordeel van den Raad willen vernemen. B. en W. ad- viseeren de gevraagde ontheffing van in woning te verleenen. De heer de Jong kan zich hiermede veï- eenigen, doch uit de wensch, dat de voor zitter, indien daartoe de gelegenheid zal zijn, in de gemeente komt wonen. Overeenkomstig het voorstel wordt z. h. st. besloten. Hierna sluiting. STUKGOEDERENVERVOER MET RIETVELD EN WAARDER. Ingaande 4 Januari 1937 a.s. zal het ver voer van stukgoederen van en naar Riet veld (bij Woerden) en naar Waarder door de Nederlandsche Spoorwegen, voortaan per dagelijkschen vrachtautodienst, in sa- menkerking met de N.V. A. T. O. te Utrecht geschieden. Van en naar Spoor-, tram- en A. T. O.-stations kan vervoer met recht- streeksche bevrachting plaats vinden. Aangekomen zendingen worden ook in de genoemde plaatsen veelal kosteloos be steld. Te verzenden goedern kunnen wordn aangebracht en afhaalorders worden aan- genomn aan het A. T. O.-agentschap te Rietveld. GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE Wat Uw snelheidsmeter U niet vertelt* Als uw snelheid verdubbelt, wordt de remweg (afstand, waarbinnen u stopt) viermaal zoo groot; die wetenschap is méér waard dan het besef, dat u 60 of 70 km per uur rijdt! Denkt daar i voor u den snelheidsmeter al te hoog laat oploopen! Dinsdagmorgen 10 uur kwam de Raad der gemeente in voltallige vergadering bij een. Voorzitter was de burgemeester, de heer A. Warnaar, die de vergadering open de met ambtsgebed. In verband met het a.s. huwelijk van het Vorstelijk Bruids paar, Prinses Juliana en Prins Bernhard, spreekt de voorzitter een enkel woord en wijst op het gelukkig verschijnsel, dat ex- nationale blijdschap wordt gevonden in ons land, welke allerwege tot uiting komt. De scheidslijnen verflauwen en algemeen toont men zich dankbaar gestemd dat God ons land en volk Oranje laat behouden. Bij een blik in de landen rondom ons waar de toestanden treurig zijn, past wel dank aan God voor het rijke voorrecht ons ge schonken, met de bede dat geluk en zegen het Vorstelyk Bruidspaar van God moge worden geschonken. De voorzitter is over tuigd, dat de Raad hiermede volkomen in stemt en stelt voor een telegram van geluk- wensch te zenden van de volgenden in houd: Een telegram aan de Prinses. „De Raad der gemeente Hazerswoude in deze oogenblikken in Raadsvergadering bijeen, betuigt U zijn eerbiedige hulde en gelukwensch. De Almachtige God vervulle al Uwe begeerten en stelle U tot in leng te van dagen tot een rijken zegen voor land en volk". Met daverend applaus toonde de raad zijn volkomen instemming met het voorstel. De secretaris, de heer B. den Bravei*, leest de notulen, die onveranderd worden goedgekurd en vastgesteld. Ingekomen is een bezwaarschrift van be woners van het Oosteinde tegen verplaat sing van het woonwagenkamp naar de Middehvegbrug. Besloten werd de beslis sing te veragen tot nader orde. Benoeming tijdelijk ontvanger. Hierop stelt de voorzitter aan de orde: Aanwijzing van een tijdelijke ontvanger. De voorzitter zegt, dat de gemeente-ont vanger, de heer A. Heesterman, tegen 1 Jan. a.s. ontslag had aangevraagden dit ont slag op de meest eervoile wijze door den raad werd verleend. Nu weldra de heer Heesterman zijn functie zal neerleggen wil de voorzitter namens den raad zijn er kentelijkheid uitspreken tegenover de ge meente-ontvanger voor de zeer correcte wijze, de groote yver en toewijding in het vervullen van zijn veelomvattend werk, dat door hem werd verricht. De De raad betuigt zijn volle instemming met de hulde aan den gemeente-ontvanger ge bracht. Door B. en W. wordt daarop voor gesteld de heer Van Elk, ambtenaar ter se cretaire, te benoemen tot tijdelijk ontvan ger der gemeente. De heer Scheel ver klaart, dat hij zijn stem niet kan geven aan dit voorstel, maar het beter zou vin den de heer A. Heesterman te verzoeken de functie nog te willen blijven vervullen tot een gemeente-ontvanger is benoemd. Naar zijn meening zijn B. en W. niet actief geweest, daar reeds eenigen tijd geleden de tegenwoordige ontvanger ontslag heeft aangevraagd, dus er tijd genoeg was een nieuwen functionaris te benoemen. De voor zitter spreekt er zijn teleursteling over uit, dat de heer Scheel de activiteit van B. en W. in deze materie in twijfelt trekt, en deelt mede, dat reeds dadelijk na het gevraagde ontslag, deze zaak ter kennis van Ged. Sta ten werd gebracht, maar hieromtrent nog geen nadere gegevens zijn ingekomen. In elk geval zal een tijdelyke ontvanger moe ten worden aangewezen, om zoo noodig dienst te kunnen doen. Door de heeren N. P. Kaptein, Jac. Loomans, D. Buitenhuis, M. Noordam en A. J. de Jong en G. Goed hart wordt deze zaak besproken, waarbij enkelen zich verklaren voor het benoe men van een tijdelijken ontvanger en ande ren er voor zijn een verzoek te richten tot den heer Heesterman, nog eenigen tijd zijn werkzaamheden te blijven verrichten. De voorzitter merkt op, dat in elk geval een tijdelijke ontvanger moet worden benoemd en legt er dan nadruk op, dat bij de be noeming van een gemeente-ontvanger de raad het volste recht heeft te benoemen die hij daarvoor geschikt acht. De heer Jac. de Kort wijst er op, dat de heer Heesterman ontslag heeft aangevraagd tegen 1 Jan. en dit hem eervol is verleend en het, nu nog geen ontvanger kon worden benoemd, het op den weg van den raad ligt een tijde lijk functionaris te benoemen. De heeren C. A. van Dam en M. Noordam verklaren zich in gelijken geest, en ook de heer A. J. de Jong is na de toelichting van den voorzitter voor het voorstel van B. en W. Na gehouden stemming wordt de heer Van Elk benoemd tot tijdelijk ontvanger met 7 stemmen, terwijl 2 stemmen blanco en 2 op den heer A. Heesterman werden uitgebracht. Van den heer A. Paizier is een verzoek in gekomen om restitutie van tuinhuur over 1935 en 1936. De voorzitter merkt op, dat dit voor 1935 niet mogelijk is, maar stelt namens B. en W. voor dit voor 1936 te verleenen, waartoe na eenige bespreking besloten wordt. Op voorstel van B. en W. wordt goed gevonden wijziging te brengen in de verordening ingev. art. 122 der ge meentewet inzake de invordering der be- graafrechten. In verband met het huwelyk van Prin ses Juliana wordt op voorstel van B. en W. goedgevonden de subsidie voor het kinder feest te verhoogen en te brengen op gelij ken voet zooals door den Minister werd goed gevonden, op ƒ0.25 per kind. Hierop komt aan de orde: Vooi'stel tot vaststel ling van de vergoeding ingevolge art. 101 der L. O.-wet van de Bijzondere Scholen over het jaar 1934. Op voorstel van B. en W. werd besloten de vergoeding per leer ling van de lagere school te bepalen op 9.74 en voor de U. L. O. op 19.02 per leerling. De vergoeding aan de R.-K. school Oostbuurt aan den Rijndijk zal bedragen 1052, Chr. school dorp 1170.27, R.-K. school Groenendijk 1489.72, chr. school Rijndijk 16009.53, Ned. Herv. school 522.38, R.-K. school dorp (Westeinde) 1217.50. Met genoemde bedragen wordt rekening gehouden met het innen der schoolgelden door het bestuxxr; voor de L. L. O.-school bedroeg de vergoeding 260.36 Een gemeenschappelijke regeling tot onder linge hulpverleening bij brand, kring Gou da, waartoe het gedeelte dorp behoort, werd vastgesteld, in gelijken zin als voor den Rijndijk, dat bij de kring Alphen behoort, is aangenomen. B. en W. stellen daarop voor tot het converteeren van een geldleening, groot ƒ78.200 en daartoe bij de Algemeene Le vensverzekeringsbank te Rotterdam een bedrag van ƒ39.100 en by de Eerste Hol- landsche Levensverzekeringsbank te Am sterdam eveneens 39.100, beide tegen 4 pet. en een koers van 100, een leening te sluiten, wat na eenige toelichting werd goedgevonden. Een complimentje in geld. In verband met de stichting van de be graafplaats stellen B. en W. voor een ver goeding vast te stellen aan den gemeente opzichter, den heer J. Dekker. Voor het vele werk, dat door den heer Dekker hier voor is gedaan brengen B. en W. hem gaar- ne hulde, en zouden dit gaarne willen too- nen door hem voor dit extra werk een vergoeding te geven, waarop hij in zulke bijzondere gevallen recht heeft en daartoe een bedrag van ƒ500 willen aanbieden, zijnde 5 pet. van de aannemingssom van het werk. Na gehouden bespreking werd overeenkom stig 't voorstel van B. en W. besloten 'n be drag van 500 aan den heer Dekker aan te bieden. Het suppletoir kohier honden belasting, dienst 1936 werd vastgesteld op 9.50. Goedgevonden wordt wijziging der begrooting, dienst 1936. Bij de rondvraag brengt de heer M. Scheel ter sprake het niet verstrekken van ziektebonnen aan kas- trekkers, waarop de voorzitter een breed voerige toelichting geeft, waaruit het standpunt der Regeering duidelijk blijkt. De heer M. Noordam informeert naar de kostende prijs van grafkelders op de alge meene begraafplaats. De voorzitter zegt, dat die nog niet definitief vastgesteld is en deelt hierbij tevens mede, dat op zandgrond de prijs in de 1ste klasse daarvan is ge steld op 150.op de 2e klasse op 100. terwijl voor grafkelderruimte een bedrag van ƒ200 is vastgesteld. De heer G. Goedhart informeert of reeds mededeeling door den voorzitter kon wor den gedaan omtrent het sluiten van de Koudekerksche brug op Zondag, waarop de voorzitter ontkennend antwoordt. De heer Scheel vraagt of reeds mede deeling kan worden gedaan inzake het programma der feestviering op 6 en 7 Ja nuari, waarop de voorzitter mededeeling verschaft. Afscheid van den heer De Bruijn. De voorzitter geeft nu het woord aan den heer D. de Bruijn, wethouder der ge meente om een woord van afscheid te spreken daar hij wil bedanken wegens zijn hoogen leeftijd als lid van den raad. De heer D. de Bruijn IJzn., het woord verkrij gende zegt ongeveer het volgende: Met het oog op mijn hoogen leeftijd heb ik besloten afscheid van den Raad te nemen als lid en wethouder. Het oogenblik is gekomen zegt spreker, dat ik voel te moeten neer leggen het lidmaatschap van den Raad onzer gemeente en verzoek daartoe tegen 1 Jan. a.s. ontslag. In een kort woord wil ik u allen hartelijk danken voor uw vriend schap en medewerking in het werk waar toe wij allen onze krachten hebben gege ven, het besturen van onze gemeente. In een groote dankbaarheid gedenk ik ook de velen met wie ik heb mogen samenwer ken en die reeds van ons gingen. Boven al dank ik God, die mij steeds heeft ge sterkt en eindig met den wensch en bede dat ook in de toekomst, u mijnheer de voorzitter, en u, leden van den Raad, God u bekwamen voor uw taak. De voorzitter nam daarop het woord en dankte den heer D. de Bruijn in zeer waar- deerende woorden voor al den arbeid ge durende een 40-tal als raadslid en 28 jaar als wethouder dezer gemeente, veri'icht. Met groote toewijding en liefde hebt gij in het belang der gemeente gearbeid. -God schenke u 'n heerlijken en helderen levens avond. Voorts werd het woord gevoerd door wethouder C. A. v. Dam. Deze bracht hem dank voor de aangename samenwer king en wenschte hem namens de C.-H.- partij Gods beste zegen toe. Daarna sprak de heer A. J. de Jong namens de R.-K. partij den scheidenden wethouder op zeer waardeerende wijze toe., terwijl de heer M. Noordam zulks namens de A.-R. partij, hem dank brengend voor al wat door hem voor de partij werd gedaan gedurende zijn zitting in den Raad. Ten slotte sprak de heer Ba den Braver, gemeente-secretaris, den heer de Bruijn in hartelijke woorden toe, en zegde hem dank voor de uitnemen de vriendschap en samenwerking, die hij tal van jaren heeft ondervonden. De heer D. de Bruijn dankte ten slotte alle spre kers voor de goede woorden tot hem ge richt en wenschte allen Gods zegen toe. Nadat de voorzitter de leden de beste wen schen bij het einde des jaars had medege geven werd de vergadering door den voor zitter gesloten.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10