Pangeran Adipati Ario Mangkoenegoro VII bracht Maandag een bezoek aan de regimenten grenadiers en jagers Waalsdorp bij den Haag. Een snaoshot tiidens het bezonk In het kamp Den Haag in feesttooi. De Groote Kerk, waar het vorstelijk huwelijk zal worden ingezegend, baadt des avonds in een zee van licht üe drie scniioe. siu*Ken, weme ouoi ue i^euei .anoscne ko.ume te Uuonn als huwelijksgeschenk aan Prinses Juliana en Prins Bernhard zullen worden aangeboden, worden door den consul-generaal der Nederlanden te Dublin, den heer I. R. A. Weenink (links), naar Nederland overgebracht De oudste inwoonster van Breda, mevr. de wed. K. v. d. Wall Bermann, die op 2 Januari a.s haar 103-jarigen leef- tijd zou bereiken, is overleden Het schilderij, voorstellende den doop van H. K. H. Prinses Juliana, hetwelk op de Prinses Juliana- In verband met de beëediging van 2. D. H. Prins Bernhard, welke Woensdag a.s. op het Malieveld te den Haag tentoonstelling, welke op 30 December a.s. te Amsterdam geopend wordt, te bewonderen zal zijn zal plaats vinden, werden ter plaatse repetities gehouden, waarvan hierboven een snapshot FEUILLETON HELGA'S WEDDENSCHAP Uit het Noorsch door SIGRID BOO. (Nadruk verboden). 33) Ten laatste kwam er een einde aan het lawaai en waren we na den schrik alle drie vroolijk en opgewekt. Niets ter wereld is gezelliger dan een nachtelijk babbeltje, als de donderslagen van al verder en verder wegklinken en de regen minder wordt. En toen het onweer heelemaal over was, ver klaarde Laurense behoefte te hebben aan een kop koffie. In optocht trokken we naar de keuken, waar Laurense het oude for nuis aanmaakte, omdat er nog steeds geen stroom was. Lotten haalde de gramofoon, en we hadden het meer dan knus. Maar toen de anderen Laurense den vol genden dag vroegen, of ze bang geweest was, moet je niet uenken, dat ze er voor uit wilde komen. Bang? Nee, ze kon niet zeg gen, dat ze bang was geweest, Niet wat je noemt bang! Ze was toch geen kind meer. Neen, bang was ze niet geweest, o nee. Olga deed heel wat plechtiger. Ja als jullie hadden gehoord wat Ola en ik vannacht hoorden, zouden jullie het wel ernstiger opgenomen hebben, zei ze. Na dat het was opgehouden met onweer en, klonk er een soort fijne muziek in de lucht, zoo leek het tenminste; het was zoo vreemd, beeldige toonen, net als van zil veren klokken. Ik zei tegen Ola, dat moet een voorteeken zijn. Dat beteekent vast iets. Wat wij gelachen hebben! Ja, ik zal je precies zeggen, wat het was, zei Lau rense, die graag de anders altijd zoo ge vatte Olga overbluffen wou. Wat jullie hoorden was gramafoonmuziek, hier uit de keuken. Om vier uur 's nachts! riep Olga. zijn jullie net goed snik? Zie dat je ge trouwd raakt, meisjes, dan hou je van zelf op met dat soort malle streken. Dat van het getrouwd-zijn brengt Olga tegenwoordig bij alles te pas; dat is een ware dooddoener. Het verdere van den onweersnacht bracht ik door in Astrids leege bed. Het bleek namelijk, dat de twee smalle lijs ten, waar mijn matras op rustte, afgebro ken waren. Van slapen kwam niet veel, daar Lotten recht overeind in bed zat, de knieën hoog opgetrokken en er maar op los redeneerde, zooals je alleen redeneeren kunt om vier uur 's nachts. Bent u verloofd met Frigaard? Och, dat zult u zelf niet een weten. Zooiets weet je tegenwoordig nooit. Wat dat be treft, wisten ze vroeger beter waar ze aan toe waren, toen de mannen op een knie lagen, en groot bouquet in de hand, en vroegen: Wilt u mijn vrouw worden? Nu gaat het zoo geleidelijk; men weet niets, maar men hoopt er het beste van. Een vriendin van me haakte in goed vertrou wen beddekleedjes, toen ze ineens op een dag in de krant zag, dat de man, dien ze als haar verloofde beschouwde, zou gaan trouwen met een total onbekende groot heid, den 20sten of zoo van diezelfde maand. Ik wou, dat ik was als u; dat wou lk. Eenvoudig en natuurlijk. Niet met al dat gezeur van standsverschil. O, soms ben ik echt jaloersch op alle anderen. Een mas sa menschen schijnen tevreden met het leven als ze maar met een kop koffie kun nen zitten. Ik ben bijna altijd rampzalig. Enzoovoorts. Ken je den toon? Wat gewild en wat echt scepticisme, wat gewilde en wat ech te zwaarmoedigheid, wat gewilde en echte humor. Een veel gebruikt etiket voor den omgangstoon tusschen moderne jongemeis- jes. Ik spreek niet als iemand die daar ver boven staat. Integendeel. Wanneer men gedwongen is, te werken met z'n handen en van den vroegen ochtend tot den la ten avond aan te pakken, dan wordt de conversatietoon in den regel bijna nog er ger. Het gemoedelijke en verdraagzame verdwijnt, bijdehande antwoorden liggen je in de mond bestorven. Je wordt een echte heilbei. Ik wil niet graag een heil- bei worden, maar ik heb er allen aanleg voor. Den volgenden dag, dus gisteren, was het prachtig, schitterend moi weer. Astrid en Ytter kwamen met een auto uit de stad, met een heele lading vrienden en kennissen. De rampzalige lachte, dat het 't heele huis door klonk en leek zich kos telijk te vermaken. Ons bezorgde dit bezoek heel wat extra drukte. Laurense bromde iets, dat het al tijd zoo ging als de Bechs zelf er niet wa ren en verklaarde, dat ze geen twee öre gaf voor de tegenwoordige jeugd. Wel hielp het een beetje, dat verscheidene der gasten op Lottens instigatie een praatje met haar kwamen maken. Een van hen, een kleine, blonde knul, die aanbood in de pap te roeren, prees ze naderhand als een goeie jongen. Het was een vroolijke boel. Er waren er zelfs bij, die zich interesseerden voor het kamermeisje. Je kent het type; hangt te gen den deurpost en kijkt met een ver veeld gezicht naar het dansen, maar fleurt ineens heelemaal op zoodra hy bij de ta fel met de dranken komt, en probeert het kamermeisje op te monteren. Dit type vind je altijd in een grooter gezelschap. Hij heeft of geen lust, zich in te spannen, of een zeker minderwaardigheidsgievoel drijft hem daarheen, waar hij geen scher pe critiek vreest. Ytter liep heen en weer tusschen kel der en eetkamer, en het gezelschap werd al vroolijker en vroolijker. Laurense had een gezicht als een onweerswolk. Op het laatst ging ze naar beneden en sloot den wijnkelder af. En ze kan slim wezen als het noodig is. Ze haalde mij over den sleutel in een van Ytters jaszakken te stoppen. Ik ben, als 't er op aankomt, geen ervaren zakkenroller, zoodat het werke lijk allesbehalve gemakkelijk voor me was, maar ten laatste gelukte het me toch een flinke botsing met Ytter te arrangee- ren. die er hem toe bracht me in het bijzijn van iedereen te vragen of ik handtastelijk ging worden. Den eerstvol- genden keer, dat er een In den kelder dook, hoorden we een hevig spektakel Waar was de sleutel? Ze zochten alles af, en wü in de keuken werden door allen be schuldigd. Maar er bleef hun niets an ders over dan in het geval te berusten, waar ze niet minder van werden. Van morgen aan het ontbijt vond Ytter tot z'n groote verwondering den sleutel in z'n zak. Wat werd hij gehoond. Zoo'n sufferd! Zonder gewetenswroeging liet ik hem onschuldig lijden. Nu zijn ze, gelukkig allemaal vertrok ken en is er misschien weer eens tijd voor wat anders dan omwasschen. Dikwijls als ik daar zoo sta met reuzenstapels vuile, vette borden, denk ik onwillekeurig: En dat heb je nu vrijwillig op je genomen! Maar als dan de aanrecht weer leeg is, de waschbak schoon en glanzend wit, en de borden keurig in de kast zijn opgeborgen, heb je ook zoo'n pleizierig gevoel, te hebben meegewerkt aan den goeden gang van zaken in deze wereld. Buitendien is het goed, dat ik me oefen. Wie kan weten, wat de toekomst brengen zal? Gesteld dat je trouwde en je niet veel meer kon veroorloven dan eenvoudig te wonen, te leven en je bescheiden te klee- den. En er zijn er tegenwoordig een massa, die zich zoo goed als geen luxe kunnen permiteeren. Dan is het geen voordeel, als je te veel gerecht bent aan je divan. Ik denk aan wat Tutt en Sofie zeiden: Je wordt toch niet verstandig? Is er werkelijk reden tot ongerustheid? Niet, dat het er iets toe doet, dunkt me. Hartelijke groeten, Je Helga. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12