Duitsche vliegboot te Schellingwoude. 3)e £#idócHe @ou/fccwt Ter gelegenheid, ven de feesten bij de opening van de nieuwe Moerdijkbrug is Vrijdag een wielercriterium door Dordrecht en den Nieuwen Biesbosch gehouden. De start der nieuwelingen op den Dubbeldamscheweg Nederland in feeststemming. - Een overzicht van de versiering in de Veenestraat te den Haag ter gelegen heid van het aanslaand vorsteliiW huwe'iik De ingang van de Alexanderkazerne te den Haag in feestversiering ter ge legenheid van het aanstaand vorstelijk Naast den verkeersweg langs het Noord-Hollandsch Kanaal tusschen Alkmaar en den Helder wordt een 35 K.M. lang rijwielpad aangelegd De Duitsche vliegboot Boreas D-AGAT op weg naar Zuid-Afrika, maakte Vrijdagavond een tusschenlanding te Schellingwoude Het gebouw van de Twentsche Bank te den Haag is fraai geïllumineerd ter gelegenheid van de feestelijkheden. Vrijdagavond had de proefverlichting plaats FEUILLETON HELGA'S WEDDENSCHAP Uit het Noorsch door jjfr, SIGRID BOO. (Nadruk verboden). 31) Ik vertelde ze sprookjes, maar 's mid dags aan tafel vertelden ze ze op hun ma nier, zoodat je de haren ten berge rezen. Mevrouw Bever-Hans en kwam met op gestreken zeil de keuken in. Mijn kin deren worden opgevoed volgens de nieuw ste en meest gezonde beginselen. Wij vol wassenen moeten ze niets wijsmaken, dat werkt belemmerend en maakt ze bang. Dus geen sprookjes meer, Helga. Ik geloof niet, dat mevrouw Bever-Han- sen voorloopig reden heeft, er zich onge rust over te maken, dat Lilian en Alex bang zullen worden. Nee, dan zijn die kleine jongetjes van Opstad anders, zei Laurense droomerig, ze maakten allebei keurig netjes hun buiginkje, toen ik ze hun zakje zuurtjes gaf. O ja, daar komt iemand, dus moet ik ophouden. Als ik me niet vergis, fluit hij: „Kom Mei, gij schoone milde Heb het goed! Je Helga. P.S. Den zeventienden krijgen we dertig gas ten te dineeren. Een afdoend referaat van den onafhankelijkheidsdag. Vingergaard, 29 Mei. Elfde rapport. Lieve Grete! Dank voor je kaart. Ik begrijp dat je het best naar je zin hebt zoo. Komt meer voor, dat iemand z'n draai heeft, als je bij een beroemd fotograaf z'n portret laat ma ken. Je ziet er uit als de droom eener mo diste. Als je iets moois en goedkoops te genkomt, genre zomerjurk, denk dan aan mij, als je tenminste niet overladen bent met opdrachten. Kort geleden was hier een dame op bezoek, die hij hoog en laag zwoer, dat ze nooit meer iets voor een an der zou koopen als ze weer naar Parijs ging. Je kon je n.l. niet voorstellen wat de menschen niet alles eischten van de klee- dingstukken, die uit het buitenland voor ze meegebracht werden. Zonder iets te mogen kosten, moesten ze modern zijn, so- liede, chic, elegant, van prima coupe, sterk, te gebruiken bij alle mogelijke ge legenheden en bij alle weersgesteldheid, bestand tegen zon en regen nn den tand des tijds. Zóó veeleischen ben ik dus niet. Het is nog maar een goeie week geleden, sedert ik je het laatst schreef; maar ik heb al weer heel wat meegemaakt, reken maar. Altijd heb ik pech, al heb ik ook de allerbeste voornemens. Ik wou, dat je me zeggen kon wat ik doen moet, om er zon der kleerscheuren behendig tusschendoor te glippen. Ik weet het werkelijk niet. Hier had ik. het zoo best naar m'n zin, deed m'n plicht en was algemeen geacht. Na de onaangename voorvallen in den win ter had ik mezelf wezenlijk tot een zekere positie opgewerkt. De democratische tijd geest en ik genoten af en toe nog kleine triomfen. De dames vroegen me, bij haar te komen in het tuinhuisje met een hand werkje; meneer Bech beval me, hem hard op de krant te lezen, Lotten zocht me vroeg en laat, leende boeken en knipte m'n ondergoed na. Het was een ware idylle; behalve ian, dat Laurense eenigszins uit haar humeur raakte. Het ongeluk echter wilde, dat een van de dienstmeisje van mevrouw Bever— Hansen een maagaandoening kreeg. Me vrouw BeverHansen's stem klonk huile rig in de telefoon, niet van medelijden met de ziekte, maar van medelijden met zich zelf, die het nu moest doen met één ge dienstige. Ze smeekte haar moeder om hulp; en mevrouw Bech deed gelijk alle moeders, de heele wereld over, ze nam van haar eigen deel en schonk dit weg, d.w.z. ze stuurde mij naar de stad. Bepaald in m'n schik met dat joppie was ik niet, gezien drie, vier dagen in de ge geven omstandigheden een eeuwigheid zijn. Ik laat het aan jou over, deze bekente nis op de juiste wijze op te vatten. Maar er was hier geen sprake van zin of geen zin, en ik sprak mezelf moed in met de leuze: Doe je plicht zonder om te zien en vertrok. Mevrouw BeverHansen was trouwens bijzonder vriendelijk tegen me; maar of mevrouw BeverHansen vrien delijk is of onvriendelijk, ze werkt op iemands zenuwen. Ze mankeert altijd iets en ze slaapt nooit, absoluut nooit. Dit zijn haar eigen woorden, let wel, want ze ziet er best uit, met een blozende kleur, en eet als een" wolf. Het duurde niet lang voor het meisje in de keuken meende, me te moeten inlich ten. Ik zal je precies zeggen, wat haar scheelt, zei ze met den blik van een, wien alle wijsheid der wereld geschonken is. Haar man is veel te goed. Precies! Dat is ie Dat een man zooveel verdragen wil; een lam is ie, ja, een lam. Uren lang kon Janna over dit onder werp uitweiden in haar dialect. En als mevrouw nu nog een mooie vrouw geweest was! Dan zou ze het kunnen begrijpen. Maar ze was niet knapper dan de meesten. (Sous entendu dat Janna bij een vergelij king niet aan het kortste eind zou trek ken). Maar ze wist precies hoe ze hem aan pakken moest, dat was het hem. En hij was zoo gevoelig, en goed; hij kon niet zien, dat iemand verdriet had. Als me vrouw eerst maar een tijdje gejammerd had, kon ze net krijgen wat ze wou. Janna had zeker in veel gelijk. Maar ik was blij, dat ik niet bij Janna op één kamer hoefde te slapen. Ze was „geboor tig" uit Oslo en had een eindeloos aantal betrekkingen gehad, die ieder haar stem pel op Janna hadden gedrukt. Opmerkelijk was het trouwens, dat de meeste mevrou wen, waar ze het over had, mispunten en echte draken waren, terwijl de mannen in den regel gevoelig waren en zoo echt goed; ze begrepen je, en waren zoo vrien- de.ijk. Lilian en Alex zetten als gewoonlijk den t'oel op stelten, zonder ons echter groote scnokken te bereiden. Op een dag begon nen ze de kiekjes uit te knippen uit me vrouw BeverHansen's album, maar wer den gelukkig betrapt, voor ze al te groote verwoestingen hadden aangericht. Stel je mijn verrassing voor toen de kiek, die ik uit Lilian's handen wrong, Jörgen bleek voor te stellen. Jörgen! Jörgen in plus four en sportvest, voor een hut met ski's en sleden; slank glimlachend, noncha lant met de handen in de broekzakken Een jong heer, dien we met Pa- schen leerden kennen! zei mevrouw Be ver Hansen. Een echte don Juan. Het geeft u niets, hem zoo verlangend aan te staren, vervolgde ze plagend toen ik m'n ouden vriend bleef bekijken, hij is niet vrij. Ik had de brutaliteit te vragen, wie de gelukkige was; maar dat kon ze niet met zekerheid zeggen, ze had alleen zooiets gehoord, dat het de dochter moest zijn van den directeur van de Foss papierfabrie ken. Kun je je zooiets mals voorstellen? Hoe komen zulke geruchten op de meest af gelegen en verstverwijderde plaatsen? We zijn heelemaal niet verloofd! Geen sprake van! Gelukkig. Maar ik wilde je niet in hoofdzaak ver tellen van m'n verblijf bij de BeverHan- sens. Dat duurde slechts vier dagen en was geheel pijnloos. Bij het afscheid schonk mevrouw me twee versleten zijden blouses. Olene Svingen kon ze nog wel wat opknappen! Doodgelukkig keerde ik weer naar huis terug en werd zoo koel en koud ontvangen, dat ik vrees, je een ver koudheid te bezorgen, indien ik in details zou treden. Laurense was uit haar humeur en schud de niet eens haar hoofd, toen ik vertelde van de ondeugende streken van Lilian en Alex, wa- srders altijd opgeld doet in de keuken van Vingergeard. Andjreaj zette een gezicht alsof hij tegenwoordig was bij z'n eigen begrafenis. Frigaard was nergens te zien. Mevrouw Bech's mond was een smalle streep, toen ze me goeiendag zei. De eenige, die betrekkelijk gewoon deed, was Bech zelf; (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9