ZATERDAG 19 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HET KERSTFEEST DER JEUGDIGE WERKLOOZEN. Voor de katholieke jeugdige werkloozen worden er a.s. Dinsdag afzonderlijke ker kelijke oefeningen gegeven. Deze hebben plaats in de kapel van het Liduinahuis en beginnen met een H. Mis te 9 uur, waaronder men vrij is al of niet te Communie te gaan. Na de H. Mis volgt gezamenlijk ontbijt, waarna conferentie over „Zielesterkte in de verslappende werkloosheid". Na deze conferentie volgen onderlinge besprekingen over de mogelijkheid om verschillende cursussen te organiseeren. Des middags te drie uur wordt er weder een conferentie gegeven, waarna gelegen heid bestaat te biechten. Moge deze oefeningen voor velen weer •groot nut afwerpen! EEN BIJZONDERE TENTOONSTELLING Wij wezen gisteren reeds met 'n enkel woord op de tentoonstelling, welke mor gen en Maandag in het Volksbondsgebouw gehouden wordt. Deze tentoonstelling is 'n zeer bijzondere huisvlijttentoonstelling en bevat werkstukken, door de katholieke werkloozen vervaardigd. Prachtig houtsnij werk, metaalwerk en schilderwerk is hier loor de werkloozen bijeengebracht en een en ander zal ongetwijfeld onverdeelde aan dacht vragen. Mooie Kerstkribben, kruis beelden enz. zijn hier geëxposeerd en met een gerust hart ddurven we een bezoek aan deze expositie aanbevelen. Morgen is de tentoonstelling geopend van 122 uru en van 610 uur, Maandag van 24 en van 610 uur. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. LAATSTE BERICHTEN Ondertrouw van Prinses en Prins DE PROCLAMATIE. Hgt klaroengeschal hield echter aan en eerst toen dit verstomd was, las een der herauten een proclamatie voor, om den volke kond te doen van het heuglijk feit van den ondertrouw. Deze proclamatie ging uit van het comité voor de luisterrijke viering te 's-Graven- hage van het vorstelijk huwelijk en ein digde met de woorden: het vorstelijk bruidspaar heil! - „Oranje boven!" Terwijl de klokken van het carillon van den Haagschen toren het Wilhelmus speel de, verspreidden de herauten zes in ge tal zich naar alle richtingen in de stad, om de proclamatie op vele punten in ver schillende stadswijken voor te lezen. Iedere heraut was vergezeld van twee klaroen blazers, die de boodschappers aankondig den. Na het lezen van de proclamatie na men de herauten telkenmale met een ele- ganten zwaai den baret van het hoofd en riepen uit: „Het vorstelijk bruidspaar heil", waarop het publiek met een „Oranje boven" antwoordde. DE TERUGTOCHT NAAR HET PALEIS. Toen de Prinses en de Prins het stadhuis verlaten hadden, klonk zwaar klokgebeier uit den Haagschen toren. Het carillon van den St. Jacob deed zich met feestelijke klanken hooren en bracht een vaderlandsch programma ten gehoore. Even over elf vernam het publiek, dat zich verzameld had bij de Koninklijke stallen aan den Hooge Wal, door het ge juich in de verte, dat het prinselijk paar in aantocht was. En toen even later de auto zichtbaar werd, nam het zich hier bevin dende publiek het gejubel over en harte lijk werd het paar toegejuicht, dat van de zich langzaam voortbewegende auto uit deze begroeting vriendelijk met handgewuif beantwoordde. Onder een „lang zullen zij leven" ver dween dayop de wagen met het jonge paar door den ingang naast de stallen in den koninklijken tuin. De afkondiging van het voor genomen huwelijk. De afkondiging van het voorgenomen huwelijk van Prinses Juliana en Prins Eernhard is hedenochtend om 12 uur aan het stadhuis te den Haag aangeplakt: ZANGHULDE EN VAANDELGROET VOOR HET PALEIS. Na het vertrek van het vorstelijk bruids paar van het paleis Noordeinde werd de daar wachtende menigte zoo mogelijk nog grooter, want velen die langs de route naar het stadhuis hadden gestaan, kwa men thans naar het Noordeinde, om iets te zien van de zanghulde der schoolkinderen en van den vaandelgroet der vereenigin- gen. Langzamerhand vulde zich ook het vrij gehouden voorplein van het paleis, toen de 500 leerlingen van openbare en bijzondere scholen, die aan de zanghulde zouden deel nemen, daar werden opgesteld, weldra ge volgd door de vaandeldeputaties der ver- eenigingen, die in verschillende groepen kwamen aanmarcheeren. Toen tegen kwart voor elf alle deputaties stonden opgesteld, bood het voorplein van het versierde paleis een levendigen, kleuri- gen aanblik. In een halven cirkel rondom de groep met oranje strikken getooide schoolkinderen wapperden de vlaggen en vaandels der 424 vereenigingen in een bon te mengeling van kleuren, die omzoomd werd door een haag van oranje-blanje-bleu- vlaggen van de in wit hemd met zwarte muts gekleede leden van de vereeniging „De Princevlag". Vier kindertjes, begeleid door eenige heeren in officieele dracht, betraden het paleis. Een groote mand met witte seringen en oranjelinten wordt hun achterna gedra gen. Zij komen namens de Nederlandsche schooljeugd deze bloemen aanbieden. Het is kwart over elf, de balcondeuren gaan open, en terwijl het gejuich luid op klinkt, verschijnen de Prinses, met hoed en mantel, zooals zij van het stadhuis is te ruggekeerd, en een prachtig bouquet orchi deeën in de hand, en Prins Bernhard, op het balcon. Beiden wuiven lachend en dan ken met een handgebaar telkens opnieuw voor de hartelijke begroeting van het pu bliek. En als het gejuich dan even in sterkte afneemt en de heer van Ramshorst de aan dacht der 500 schoolkinderen weer heeft opgevangen, klinkt, luide door het publiek meegezongen, het oude Wilhelmus, dat Prinses en Prins onbewegelijk staande aanhooren ook als een tweede couplet wordt aangeheven, „Mijn schilt ende be trouwen, sijt Ghy, o Godt, mijn Heer". De wacht voor het paleis staat met gepresen teerd geweer. Ieder die uniform draagt, staat stram in de houding, de hand aan de pet of kepi. De kinderen op het balkon. Als het afgeloopen is, klinkt opnieuw ge juich, Een hofdame brengt de vier kinde ren die ten paleize zijn, op het balcon, waar zij naast het bruidspaar mogen plaats nemen; de twee meisjes links naast de Prins, de beide knaapjes rechts naast de Prinses. Dan zetten de 500 kinderen het bruids lied „Jong Nederland viert feest" (door Tiny van Elméy, op muziek van Louis Schwirtz) in: „Zingt luid zijn blijdschap uit." En het is, alsof deze blijdschap, die uit gaat van de frissche kinderstemmen en zich weerspiegelt op het stralend gelaat der gelukkige jonge menschen op het balcon, zich voortplant over heel deze kleurige, zonbeschenen mengte. Lang zullen ze leven hiep, hiep, hoera! Als het laatste lied van de zanghulde is verklonken, barst opnieuw een daverend gejuich los. Eenige zwakke meisjesstem men zette te hoog „lang zullen ze leven" in, maar de menigte neemt het over, de kinderen, niet langer onderworpen aan de muzikale discipline van den dirigent, ver overen het, en juichend klinkt het ,in de gloria", gevolgd door een daverend „hiep, hiep, hoera".- En als dan even een stilte valt. zijn het eenige diepe mannenstemmen, die vers 3 van Psalm 134 inzetten. Dirigent van Ramshorst is nu op zijn quivive en staat in een oogwenk weer op zijn dirigeer-ge- stoelte, om aan deze spontane uiting leiding te geven. Plechtig en gedragen klinkt uit de menigte de diepgevoelde woorden „Dat 'a Heeren zegen op u daal'". Het is een ontroerend oogenblik en het bruidspaar op het balcon is zichtbaar on der den indruk. Op de korte stilte welke even blijft hangen, volgt echter opnieuw een daverend „lang zullen zij leven". Prin ses en Prins danken lachend. De vaandels neigen ten groet en dan keeren beiden in het paleis terug. De treffende huldiging is afgeloopen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 Dec. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 1.60, bloemkool I 8.5010.20, roodekool- f 0.504.70, sa- voyekool 0.702 70. groenekool 1.00 2 30, Chinakool 1.90, pieterselie f 1.40 2.20, prei 0.902.10, kropsalade f 0.80 3.50, selderie f 0.501.70, knolselderie 2 3.20, per 100 kg.: kroten f 0.801.70, kro ten. gekookt 16, witloof 318, boe renkool 1.503.00. spinazie 233. To maten A 7.2045.60, idem B 15.40 47.80, C 5.60—42.40. idem CC 3.00— 17.40, uien 1.00—2.10, wortelen f 1.00 2.50, spruiten I f 48. spruiten n f 1.50 0.andijvie f 29, Nero 6.607.50 19 Dec. Boter. Aanvoer 310 kg., Prij zen: prima Fabrieksboter 1.53, prima Boerenboter f 1.401.45 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 14 tot en met 19 Dec. Lange turf geen aanvoer, prijzen 78 per 1000 stuks. UTRECHT, 18 Dec. Kaas. Aanvoer 30 wagens. Prijzen: rijksmerk le kwal. 19 20. Handel matig. VINKE VEEN, 18 Dec. Groentenveiling. Peen f 46 per 100 bos, peen f 12. witlof I 11—14 50, idem II 8—10.50 en idem III 36 oer 100 kg. Boerenkool f 0.70 1.30 oer 100 stronk. NIEUWVEEN, 19 Dec. Eierenveiling Aanvoer 809 stuks. Priizen: kippeneieren 3.70—4.75 oer 100 stuks. ZEVENHOVEN, 19 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 866 stuks. Prijzen: kipoeneieren 4.355.20 en kuikeneieren 3.053.65 per 100 stuks. ROFLOFA RENDS VEEN. 18 Dec. Groen- tenvillng. Tomaten A f 2 452.95. toma ten B 3 95, tomaten C 1.852.15, to maten CC 90 cent per bak van 25 pond. sla 0 906.20 ner 100 krop, sla-vellen 16 62 cent Der kist. RIJP WETERING, 18 Dec. Veiling RPV. Aanvoer: 1410 kiopeneieren 4.005.50. 13 konijnen f 0 80—1.54. 10 hanen 70—94 cent. 9 kippen 5072 cent per stuk, kaas 40—46 cent per kg. De eerstvolgende twee weken wordt op Dinsdagavond geveild. KATWIJK a. d. RIJN. 18 Dec. Groen tenveiling. Bloemkool 1 4 206 90. idem II 3.20—3 *0 groenekool f 1.40—2.80, knol selderie f 2 00—270 Der 100 stuks, prei 1.40—1.60. uien f 1.50—2.10 Der 100 kg.. gele kool 1.001 40. roodekool f 1.002.00 per 100 kg. waspeen 2055 cent en kroten 3040 cent per kist van 20 kg.; andijvie 1?38 ner 6 kg. TER AAR, 18 Dec. Centrale Veiling. Sninazie 3740 cent. andijvie 1025 cent, sla 1.20—3 50. Slavellen 13—18 cent, brepkpeen f 2 90—4.30. uien f 1.60 spruit- kool 2.106.00. roodekool 1.003.00, witte kool 1.003.20. savoyekool f 1.00 2.90. groene savove kool f 2 20. boere- kool 714 cent. witlof 8 0013.60, sel derie 2.30, kroten f 2.70. Volgende week alleen Woensdag veiling. BOSKOOP, 18 Dec. Bloemenveiling. Rozen Der bos van 10 stuks: Hadley 3045 cent. Claudius Pernet 80130 cent. Colum bia 40—60 cent. Butterfly 40—70 cent, Wilh Kordes f 2 00—2.60, Rosalandia 40—70 ct., Florex 0.60—1.00. Phoebe 40—70 cent, Wendland 60—120 cent. E. G. Hill 25 cent, Edith Helen 40—70 cent, Aug. Noack 30— 52 cent. Else Poulsen 15—25 cent. Briar- cliff 25—50 cent. Chrysanten, tros 12—16 cent. Seringen 4060 cent, Phvsalis Fran- chetti 1015 cent, Mahonie 1017 cent, Andromeda 6—9 cent, Capsicum per stuk 10 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) 1.82U/10 Prolongatie 1 3/4% VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Tentoonstelling van het werk der charitatieve clubs. Eén van de acties van de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal" is de charitatieve. Elke Maandag avond is dan ook de charitatieve naaiclub druk bezig. Enkelen breien en naaien thuis, weer anderen versteken en n ander ge deelte maakt van oud goed nieuwe kleer tjes. Dat er vraag naar is zal niemand betwij felen. Deze clubs hebben dus meer dan ge noeg werk. En waarom doen wij dit? Om de jeugd reeds vroeg te leeren anderen te helpen, voor anderen iets over te hebben, n.l. hun vrijen tijd en moeite. De huisvlijtclubs hebben op haar manier het hare er toe bijgedragen door leuk speel goed te vervaardigen als: poppenwiegjes, ameublementjes, beesten enz. enz. Daar maken zij veel kinderen héél blij mee. Verleden jaar hebben wij het genot mogen smaken aan arn.e kinderen van Lei den 'n heele leuke kinderfilmvoorstelling te geven, waaronder elk getracteerd werd en als gedachtenisje kreeg elk 'n schortje mee naai huis. Er werden plm. 180 schortjes uitgedeeld en bovendien werden er circa 150 kleedingstukken weggegeven aan de St. Vincentiusvereeniging. Dit jaar wilden wij het anders doen om dat wij er van overtuigd zijn, dat ook U graag eens wilt zien, wat de Graalleden alzoo presteeren. Wij hebben daarom een kleine tentoon stelling georganiseerd Deze zal worden gehouden in het Graalhuis Zaterdag 19 December van 8—10 uur en Zondag 20 December van 26 uur. Wij hopen, dat de belangstelling van de Leidenaars voor deze tentoonstelling zeer groot zal zijn. U bent allen hartelijk welkom. Wij willen er wel even d« aandacht op vestigen,' dat deze Tenoonstelling geen fancy-fair is, maar alleen een bekend maken van ons werk. Wij verwachten dus een druk bezoek!!! VER. VOOR MUZIKALE ONTWIKKELING DER SCHOOLJEUGD. Oprichting afdeeling Leiden. Gisteravond vond in „De Harmonie" een bijeenkomst plaats tot bespreking der op richting eener afd. Leiden van de Ver. voor Muzikale Ontwikkeling der School jeugd, gevestigd te Amsterdam. Deze ver eeniging bevat reeds verscheidene afdee- lingen in diverse plaatsen van het land, welke met succes werkzaam zijn. Op initiatief van onze stadgenoote mej. Marie Veldhuyzen vormde zich in onze ge meente een voorloopig comité onder lei ding van dr. C. de Jong, dat in een kring van op muziek- en onderwijsgebied ge- interesseerden reeds de noodige belang stelling voor het streven van bovenge noemde vereeniging had opgewekt. Deze vereeniging heeft een vierdeelig doel, n.l. het muziekonderwijs in en bui ten de school te bevorderen; het geven van muziekuitvoeringen voor de jeugd; het in stand houden van een bureau voor schoolmuziek en het organiseeren van le zingen, cursussen enz. Zij heeft onder haar leden vakmusici, leerkrachten voor voorbereidend-. Lager-, Middelbaar- en Gymnasiaal onderwijs, alsmede andere be langstellenden. Voor de oprichting eener Leidsche af deeling bleek groote belangstelling te be staan. Nadat dr. De Jong de bijeenkomst had geopend, gaf mej. Marie Veldhuyzen een korte uiteenzetting omtrent het hierboven geschetste doel en de werkwijze der ver eeniging, zooals deze in andere plaatsen practisch geschiedt. Hierop ontspon zich een uitgebreide dis cussie, waarin o.m. sterk naar voren kwam de noodzakelijkheid van ernstig solfège- onderricht aan de lagere scholen, hetgeen een sterke stimulans vormt om later daad werkelijk een instrument te gaan bespelen. Daarnaast bleek tevens groote waardee ring te bestaan voor het plan om hier ter stede jeugdconcerten te organiseeren, die dan van een doeltreffende en populaire toe lichting omtrent de uit te voeren werken voorafgegaan moeten worden. Deze uitvoe ringen zullen dienen te zijn vóór- en dóór de jeugd. Men kwam tot de conclusie, dat een vereeniging als deze voor onze stad onge twijfeld bestaansrecht heeft en zelfs zeer noodzakelijk is, omdat muziek aan de kin deren levensvreugde en -energie in hooge mate kan schenken. Tot de oprichting eener afdeeling Lei den werd dan ook uiteindelijk in beginsel besloten. Binnenkort zal op een te houden voordracht- en demonstratie-avond, waar toe de toonkunstenaar Willem Gehrels met zijn klas der Volksmuziekschool uit Am sterdam uitgenoodigd zal worden, tot de definitieve verkiezing van een bestuur, dat de vele besproken plannen nader zal uitwerken, overgegaan worden. Valschheid in geschrifte. Door de politie alhier is aangehouden ze kere I. W., die valschheid in geschrifte had gepleegd. De aangehoudene had n.l. met een numerator het cijfer vervalsch van een lot der winkelweek-loterij Lage Rijndijk. Daarop had hij ten onrechte een prijs ter waarde van 2.afgehaald. Toen later de echte prijswinnaar zich bij den winkelier vervoegde kwam het bedrog aan het licht. De zaak werd in handen gegeven van de politie, die voor geen gemakkelijke taak stond. Toch slaagde zij erin den winkelier op te sporen, die den numerator had ver huurd. Deze mumerator vertoonde aan een der cijfers een kleine afwijking, waardoor houvast werd verkregen in de richting van het onderzoek. De winkelier wist zich bo vendien nog den naam te herinneren van den persoon, aan wien hij den numerator verhuurd had. Deze persoon bekende het hem ten laste gelegde. Vereeniging van Mathesianen. Gisteravond hield de heer G. J. J. v. d. Linden, voorz. der Ver. van Mathesianen een lezing voor de leerlingen van den electrotechnischen cursus van Mathesis met als onderwerp „Electrische Klokken". Spreker begon met zijn dank te betui gen aan de heeren Nieboer en de Vroede en gaf vervolgens als inleiding een kort overzicht van de zonnewijzers, zandloo- pers, enz. Daarna besprak hij de uitvin ding der getande raderen en raderwerken en na nog iets verteld te hebben van Christiaan Huygens ving spreker zijn on derwerp over electr. klokken aan. Spr. besprak eerst de beteekenis van het woord „Synchroon" en verklaarde verder aan de hand van enkele op het bord ge schetste teekeningen het principe der „Syn- chroonklok". Er bestaan, zoo vervolgde spr. drie typen wisseltstroom-klokken, die voor verschillende doeleinden worden toege past. 1. De klokken, die gestart moeten wor den en veelal worden toegepast als wand-- en tafelklokken. 2. De automatisch aanloopende klokken, die worden gebezigd voor het inschakelen van heetwaterreservoirs, etalageverlich ting enz. en veel worden toegepast voor de in 1 genoemde doeleinden. 3. De automatisch aanloopende klokken met gangreserve, die gebruikt worden voor tarievenmeters. Na verteld te hebben om welke redenen men deze 3 soorten klokken gebruikte be sprak spr. de verschillende fabrikaten en wel allereerst de niet automatisch aanloo pende. De Junghaus klok met binnen- en buiten polen met het draaibare permanente mag neetje welk type Philips ook toepaste; verder de ISA-klok met het 'draaibare poolrad en na deze typen werd op een dui delijke manier verklaard hoe het draai- veld ontstaat en op welke manier men dit gevonden heeft bij de automatisch aanloo pende klokken. Dan ging spr. over van de A.E.G.-klok met hoog toerental naar die met een lager toerental zooals die van E.G. Siemens en het type van de bekende fir ma Landis en Gyr; ook de Challey klok werd niet vergeten. Na verschillende vragen te hebben be antwoord vervolgde spr. met het tweede gedeelte van zijn voordracht en wel in het bijzonder de openbare tijdaanwijzing zoo als deze hier ter stede wordt toegepast en wel door de Siemens Wagnerklokken. Na het bespreken van de werking der hoofd- klok en de verdere inrichting der klokken- centrale verklaarde spr. daarna de wer king der bijklokken en wel die met het z.g. T en met het Z anker. Na verder den gang van zaken in het klokkenbedrijf verteld te hebben was het den toehoorders duidelijk, dat klachten over het niet juist aanwijzen der klokken van den openbaren tijd ongegrond zijn en veroorzaakt worden door klokken van par ticulieren, waarvan eenige voorbeelden werden gegeven. Na de controle en de klokken met signaalcontacten, alsmede het klokje, dat op een enkel zakbatterijtje liep, werden nog besproken de Electronom- klokken, die door middel van een lamp op verwarmde lucht loopen, alsmede de klokken met het Inducta-systeem. Dankbaar applaus en dankwoorden van den heer ir. Esseling beloonden den heer v. d. Linden voor het interessante onder werp. BURGERLIJKE STAND Gisteravond concerteerde het Mannen koor „De Vereenigde Zangers" voor de pa- I tiënten van Endegeest in de Recreatiezaal van de inrichting. Medewerking verleen- I den mevr. A. DriessenHofman, alt, mej. I. A. Stauts, piano, de heer K. Hulsbos, ba riton. 1 Het geboden programma viel zeer in den smaak, hetgeen tot uitdrukking kwam in een luid applaus. Mevr. Driessen en mej. Stauts werden met bloemen vereerd. De geneesheer-directeur, dr. Stuurman, dankte met zeer hartelijke woorden. LEIDEN. Geboren: Maria d. van A. Mooten en M. Knotter Harmke d. van A. Rijkers en C. Verkade. Sjirk Hessel Haeije, z. van L. P. H. Haaksma en T. v. Tuinen Martinus z. van J. Rood en M. Smit Johanna Elisabeth d. van A. de Langen en J E. Plan j er Roelof je d. van G. Tromp en T. Ouwerkerk Catharina Gerardina d. van C. v. Sonsbeek en A. H. Ranselaa1- Overleden: G. J. J. C. Penders z. 15 j. P. Ph. v. d. Broek m. 53 j. M. PrachtBeijer vr. 32 j. J v. d Zeeuw wedn 76 j. UIT DE OMGEVING ZIE VERVOLG STADSNIEUWS PAG 8. VEUR. Aanhouding. Door de politie werd op den Voorburgschenweg te Veur aangehou den de 37-jarige K., wonend te Veur, die in een zak een hoeveelheid stukken lood vervoerde. Hij verklaarde dit op een bouw werk aan de Knip te hebben opgeraapt en medegenomen en dat hij op weg was naar Den Haag om het bij een opkooper te verkoopen. Bij onderzoek bleek het lood afkomstig te zijn van een bouwwerk aan de Smidslaan. Na voor den Burgemeester geleid te zijn en na verhoor en opgemaakt procesverbaal is K. op vrije voeten gesteld. STOMPWIJK K.J.M.V. Maandag 21 Dec. te 8.30 uur bijzondere voordachtavond „Kerstmis in de Literatuur" door den heer L. Boekraad. Donderdag 24 Dec.: Societeiteitsavond. St. Josephgezellen. Morgen te li"3b uur en na het Lof bijeenkomst; des avonds te 8 uur adspirantencursus. Maandag 7 uur Tooneelclub „Adolf Kol- ping". Dinsdagavond nemen alle gezellen deel aan het défilé bij gelegenheid van de feestelijkheden. Woensdag- en Donderdagavond van 7 tot 7.50 uur herhalingsonderwijs. Donderdag te half acht Biljartclub A.D. O. Vrijdag, wegens Hoogfeest van Kerstmis geen bijeenkomst. Zaterdag 2e Kerstdag te 11.30 uur en na het Lof bijeenkomst. Konijnendiefstal. Bij de politie alhier werd door v. d. O., wonende aan den Ach terweg te Leidschendair aangifte gedaan, dat in den afgeloopen nacht ten zijnen na- deele 10 groote konijnenn waren ontvreemd De politie stelt een onderzoek in. Ongekeurd vleesch. Bij den veehouder M H. aan den Broekweg werd een hoe veelheid ongekeurd rundvleesch in beslag genomen, welk vleesch afkomstig was van een in nood gestorven koe. Bij C. C. H. aan de Tedingerstraat werd een hoeveelheid ongekeurd schapenvleesch in beslag genomen. In beide gevallen werd het vleesch voor verder onderzoek naar het Openbaar Slachthuis te Den Haag ver voerd, terwijl tegen H. en C. H. proces verbaal werd opgemaakt. VEUR—LEIDSCHENDAM. De vlaggen uit! De burgemeester en het feestcomité richten het verzoek tot de bevolking van Veur en Leidschendam op Maandag en Dinsdag a.s. de vlag uit te steken. HAARLEMMERMEER. Rij WIELBAAN LANGS DEN VENNEPERWEG. Een belangrijke verbetering. Ten Polderhuize te Hoofddorp had een vergadering plaats van Hoofdingelanden van den Haariemmermeerpolder onder lei ding van den Dijkgraaf, den heer Reinders Folmer. Het voornaamste punt van de agenda was wel het voorstel van het da gelij ksch bestuur tot het aanleggen van een rijwielbaan langs den Venneperweg, voor het onderhoud van welken weg volgens de Provinciale Wegenbijdragen-verordening een belangrijke uitkeering door den Polder wordt genoten. Na discussie werd het voorstel goedge keurd. Dit beteekent een in vele opzichten belangrijk besluit, dat ongetwijfeld door velen zal worden toegejuicht. De noodza kelijkheid tot verbreeding van den Venne perweg de verbindingsweg tusschen den Hillegommerdijk en aen Leimuiderdijk is in den laatsten tijd steeds meer op den voorgrond getreden en de totstandkoming van dit groote werk, waarvan de kosten ruim 140 000.zullen bedragen, zal dan ook in het belang van het openbaar ver keer een groote verbetering zijn, terwijl de uitvoering daarvan ook weder aan vele ar beiders werk zal verschaffen. De nieuwe rijwielbaan zal zoo breed mogelijk worden opgezet, teneinde ook evenals in Hoofd dorp en langs een gedeelte van den Spaarn- wouderweg voor plaatselijk verkeer in gebruik te kunnen worden genomen. Stilstaan verboden ....op bruggen, binnen 8 m van straathoeken, autobushaltes, voor Ntgtwl uitritten, brandkranen. enzoovoorts!

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3