„Het leven van onze Kroonprinses in beeld" Slecht-Hoorend VRIJDAG 18 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. DE A.S. FEESTWEEK. Een laatste aanslag op de beurs. Wij hebben er in een vorig bericht reeds terloops op gewezen, dat de opbrengst van de collecte ter bekostiging van de a.s. feestelijkheden niet is meegevallen. De diverse commissies hadden een uitge breid programma samengesteld, maar de uitvoering daarvan eisch geld veel meer geld zelfs dan dat, waarover men na de collecte bleek te kunnen beschikken. Dank zij de belangelooze medewerking van ve len, is men er in geslaagd op de aanvanke lijk gemaakte begrooting een belangrijk be drag te bezuinigen, maar tenslotte zijn er toch nog eenige noodzakelijke uitgaafpos ten ongedekt. Voor den hengelwedstrijd, waaraan hon derden werkloozen zullen deelnemen, moe ten een groot aantal prijzen in natura be schikbaar worden gesteld, de opvoering van het nationale stuk van onzen plaatsgenoot, den heer Böckling in zeven verschillende zalen vam de gemeente eischt een bedrag voor tooneelaankleeding, muziek enz. en ten slotte is er dan nog een der glanspun ten van het programma, het vuurwerk, dat wegens gebrek aan contanten, van het pro gramma dreigt te moeten worden geschrapt. Nu alles medewerkt om onze gemeente een feestweek te bezorgen, welke in over eenstemming is met de plaats, die Alphen a. d. Rijn als centrumgemeente in de Rijn streek inneemt, nu tal van buurtcommis- sies met de Versierings-commissie aan het hoofd, grootsche plannen hebben ontwor pen om de gemeente een week lang in feest gewaad te steken, dient ook het feestpro gramma voor den 7en Januari in zijn vollen omvang gehandhaafd te kunnen blijven. Een schitterend vuurwerk, zooals we in jaren te Alphen a. d. Rijn niet meer ge kend hebben, zal den nationalen feestdag moeten besluiten. Wie heeft er geen paar luttele centen voor over weer eens een vuurwerk te zien, dat als waardige slot apotheose de feestelijkheden ter gelegen heid van het vorstelijk huwelijk nog lang nadien in onze herinnering zal doen voort leven? De wijze, waarop hier ter plaatse het 25- jarig regeeringsjubileum van H. M. de Ko ningin is herdacht, wordt nu, meer dan 10 jaar later, door hen die dat hebben meege maakt, nog met groote waardeering bespro ken. Laten wij er voor zorgen, dat ook dit groote nationale feest een even onuitwisch- baren indruk achterlaat. Tot dat doel zullen Zaterdagmiddag a.s. een aantal jongemeisjes voor het laatst een aanslag doen op de beurs der ingezetenen. Ditmaal echter wordt het geen collecte, waar rijksdaalders en bankpapier bij te pas komt. De bloem van Alphen's jongedochte- ren zal slechts op straat een foto-insigne te koop aanbieden, bestaande uit de beeltenis van het vorstelijk paar in oranje gevat. Achttienduizend Alphenaren zorgen er voor zich Zaterdag tijdig van dit insigne te voor zien, opdat zij er zich de geheele feestweek mee kunnen tooien. DE VAL VAN HET DAK. Het slachtoffer overleden. De 14-jarige S. Penders, die gistermorgen van het dak der R. K. school alhier viel, en ernstig gewond werd, is hedenmorgen halfvijf in het Elisabethgesticht te Leiden overleden. Stennverleening B voor werklooze arbei ders. Deze week kunnen wederom aan vragen worden ingediend voor Steunver- leening B voor werklooze arbeiders. Voor dezen steun komen alleen in aanmerking werkloozen, die uitkeering genieten uit een van Rijkswege gesubsidieerde steunrege ling en/of bij een zoodanige werkverschaf fing zijn geplaatst. Werkloozen die uit een werkloozenkas trekken, kunnen voor zoo ver zij daarvoor behoefte hebben, eveneens hiervoor in aanmerking komen. De schrif telijke aanvragen kunnen ingeleverd wor den tot en met Zaterdag 19 Dec. (mor gen!) bij A. van Hoorn, van Boetzelaer- straat alhier. Aanvragen welke na dien da tum binnen komen kunnen niet in behan deling worden genomen. Borstbeeld meegesleurd. -=■ Door een vrachtauto, beladen met stroo, werd giste renmorgen in de van Mandersloostraat een borstbeeld, dat bevestigd was aan den gevel van den drogistwinkel van den heer B. van zijn standplaats gerukt. De bestuurder v. D. uit Bodegraven, deed toezegging de scha de te zullen vergoeden. Geboren: Jan, zoon van Klaas Abra ham Versloot en Hendrika Vis Adriana dochter van Gijsbert Zuidam en Marijtje van Leeuwen Gerard us Jacobus, zoon van Johannes Jacobus l'Amie en Alida Jo hanna Verwey Clara Josepha Maria, dochter van Jacobus Theodorus Johannes Rozestraten en Catharina Maria Mulders. Getrouwd: Johannes Westmaas, oud 24 jaar met Jansje Vis, oud 27 jaar. Overleden: Helena Maria Zuider vaart, oud 25 jaar, echtgenoote van Wil lem Harmen Roggeveen Nicolaas Spruyl oud 59 jaar, echtgenoot van Margaretha Broer Abraham Hunink, oud 77 jaar weduwnaar van Aagje van Halm Pie- tertje Schellingerhout, oud 76 jaar, wedu we van Jacobus Westmaas Catrinus de Jong, oud 70 jaar, echtgenoot van Grietje den Hollander Jan Willem Stolk, o\jd 73 jaar, weduwnaar van Cornelia van Sdme- ren. Gevestigd: Teuntje Laros van Wad- dinxveen Cornells Baas van Gouda Wed. J. Verwey geb. Johan van Ede Wed. C. Kentie geb. Bouter en dochter van Ter Aar Wilhelmina P. Luyben van 's Gravenhage Alida Kleijn van Noord- wijk Wed. G. Scherpenzeel geb. Verwey en Zoon van Hoenkoop Neeltje Zuidam van Bodegraven. Vertrokken: Henriëtte C. F. M. van Hofwegen naar' Osterlye (Eng.). Wille- mijntje Vonk naar Velsen Evert van Et- tinger naar Amsterdam Jacobus Baks naar Boskoop Willemijntje v. d. Berg geb. Steenkist en zoon naar Leiden Jo hannes J. v. d. Bosch en echtgenoote naar Putten (G.) Maximiliaan van Veen naar Amsterdam. BOSKOOP. Altaarwacht. Dinsdagavond hield de Altaarwacht een algem. vergadering in het R.K. Ver. Gebouw alhier, ter bespreking van de viering van het vijfjarig bestaan in Augustus 1937. De voorz., de heer J. C. Vermeulen, opende de vergadering en sprak zijn. voldoening uit over de goede op komst. Daar pastoor Van Meeuwen verhinderd was vroeg op de vergadering te komen, stelde de voorz. voor dè bespreking van het vijf-jarig bestaan tot de komst van -Zijn- eerw. uit te stellen en verzocht de leden eerst eventueele grieven over de wacht naar voren te brengen. Verschillende verzoeken werden hierop het bestuur kenbaar gemaakt en tot aller tevredenheid zoo goed mogelijk opgelost, o.a. zal er verlichting komen achter de kerk en wordt de schooldeur, die toegang geeft tot het wachtlokaal, nagezien. Hierna sprak pastoor v. Meeuwen, die inmiddels op de vergadering was gekomen, een kort woord. Zijneerw. sprak zijn lof en waardeering uit voor deze vereeniging, de mooiste die in Boskoop bestaat en meende, dat er bijna nergens een Altaarwacht zoo lang bestaan had als hier. Spr. prees dan ook de volhar ding der leden en dankte hen voor de vele offers, die zij brachten door hun nachtrust cp te offeren voor het H. Sacrament en sprak de hoop uit, dat deze mooie ver. nog tal van jaren zal mogen blijven bestaan. De voorz. deelde vervolgens mede, dat het bestuur besloten had het eerste lustrum schitterend te vieren. Er was reeds een schrijven naar de K.R.Ö. gegaan met een verzoek tot uitzending van een H. Mis, waarop bericht was ontvangen, dat de K.R.O. op 8 Aug. 1937 geheel gratis een H. Mis zou uitzenden uit de kerk te Boskoop. Voorts had het bestuur gemeend een tri duüm te houden en verder Zondagsmor gens 8 Aug. een H. Mis voor de leden, waarna ontbijt en daarna de Hoogmis, wel ke uitgezonden wordt, 's Middags zou er een bijeenkomst zijn voor de kinderen der ledein en 's avonds voor de leden met intro- el ucé's, waarvoor reeds de medewerking is verkregen van de damestooneelver. „Klim op", welke zal opvoeren „Hemelsche Al taarwacht", waarna door de leden zelf ook nog iets gedaan zal worden. Op het verzoek van den voorz., of er leden waren die nog iets naders wenschten, of voorstellen hadden, stelde de heer de Jong voor deze zaak maar aan het bestuur over te laten, hetgeen bij acclamatie werd goedgekeurd. De heer v. d. Louw verzocht in de Kath. Radiogids een foto te plaatsen van de ge- heele Altaarwacht met vermelding van het aantal leden. Over dit verzoek zou nog nader met de K.R.O. worden onderhandeld. Op voorstel van het bestuur werd nog aangenomen een voorstel om bij aanbid ding ook een deputatie van de Altaarwacht hieraan te doen deelnemen. De heer C. de Jong verzocht voor deze deelname een sjerp, waardoor de leden kenbaar zouden zijn. Pastoor v. Meeuwen stelde voor ook deelname aan processies en meende inplaats van een sjerp een insigne aan de leden te moeten geven, welke bij biduren en pro cessies gedragen moet worden. Na eenige bespreking werd dit voorstel eveneens aan het bestuur overgelaten. Met een woord van dank voor de trouwe opkomst sloot de voorz. hierna de verga dering. HAZERSWOUDE- (Groenendijk) Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". Dezer dagen werd ten huize van den heer D. G. v. d. Voort de algemeene jaarverga dering gehouden der Afd. „St. Deus Dedit". De opkomst voor deze belangrijke jaarver gadering was buitengewoon slecht, aanwe zig waren 4 bestuursleden, plus 7 leden, en de Geestelijk Adviseur. Na een kort ope ningswoord van den voorzitter, werden door den 2den secretaris de notulen en een uit gebreid jaarverslag voorgelezen, hetwelk na een woord van dank werd goedgekeurd. De penningmeester bracht eveneens een keurig uitgebreid verslag uit omtrent de financiën der vereeniging; dit verslag sloot met een nadeelig saldo van 5.01, zoodat er op 1 Dec. j.L nog in kas was 16.01. Ook dezen functionaris werd een hartelijk woord van dank gebracht voor de vele werkzaamheden, welke hij in het afgeloo- pen jaar voor de vereeniging heeft gedaan, o.a. de welwillendheid, die hij betoont aan de werkloozen, die in de wintermaanden te zijnen huize komen stempelen. De aftreden de bestuursleden, de heeren Th. van der Ven (voorzitter) en J. Th. van Goozen wer den na een gehouden stemming als zooda nig herkozen. In plaats van den heer B. C. •Groen, die naar elders is vertrokken, werd na een gehouden stemming gekozen N. J. Schoonrewoert. Tot leden der controlecom missie werd benoemd de heeren N. J. Schoonrewoert (bestuurslid), C. Groen en A. van der Heiden. Door den penningmeester werden nog enkele mededeelingen gedaan omtrent do regelen en den tijd van stempelen der wer- keloozen, aan deze regeling zal zeer stipt de hand gehouden worden. Door den Gees telijk Adviseur, die voor het eerst als zoo danig tegenwoordig is, werd een hartelijk woordje gesproken omtrent het nut en de plichten van een goed organisatie-man in dezen tijd. Spr. spoorde alle aanwezigen aan propagandist te zijn voor de Kath. or ganisatie en steeds op de bres te staan voor de goede zaak. Nadat door den voorzitter de mededeeling was gedaan, dat op den lsten Kerstdag een H. Mis zal worden gele zen tot intentie der levende en overleden leden der afd., werd door hem een woord van dank gesporken voor het vertrouwen, dat de leden in hem hebben gesteld door zijn herbenoeming als voorzitter, waarna sluiting op de gewone wijze. NIEUWKOOP. Aanbesteding. Door het Gemeentebe stuur is aanbesteed het maken van een brug met landhoofden over de Voorwete ring alhier ten behoeve van het Gemeen telijk Ontginningsbedrijf. Ongeschreven werd als volgt: S. H. van de Loo f 142.—, P. Bpdegraven 142.J. Woerde f 139.C. van der Helm 125.—, K. C. de Pater 125.—, N. Vink 122.Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Geboren: Theodorus Maria, zoon van C. Eijs en P. van Leeuwen Wilhelmina Maria, dochter van A. van Houten en S van Koert Johannes, zoon van G. Kra- j nenburg en M. Resting Jacoba, dochter van E. van der Veer en K. Vis Maria 1 Johanna, dochter van A. A. Ruiterman en C. W. van Beek Jan, zoon van A. Stui- verberg en M. S. Schellingerhout. Ondertrouwd: J. Blom, 24 jaar en J. M. Leliveld, 16 jaar. Overleden: J. Spring in 't Veld, 47 jaar. Geslaagd. Voor examen staatsinrich ting M. O. is geslaagd de heer G. A. Thien alhier. LEIDERDORP—ZOETERWOUDE (H.R.) „Herwonnen Levenskracht". Het Co mité voor H. L. deelt den fokkers der ko nijnen ten bate van het Comité mede, dat zij hun beesten Zaterdag 19 December kunnen brengen achter het huis der Wed v. d. Hooven, 's avonds om 8 uur zullen de konijnen worden verkocht aan de meest biedenden. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandag 21 Dec. des voormiddags om 9.15 uur in het Gemeen tehuis. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voor stel van B. en W. in verband met een cir culaire van den Minister van Sociale Za ken tot het geven eener Kerstgave^ aan werkloozen. 3. Als voren tot het beschik baar stellen van een bedrag, voor het schenken van een blijvend aandenken aan de schoolkinderen, ter gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana 4. Verzoek van het bestuur van het Groene Kruis té Leiderdorp om subsidie, met voorstel van B. en W. 5. Verzoek van het bestuur van het Wit Gele Kruis te Zoe ter woude, Hooge Rijndijk, om subsidie, met voorstel van B. en W. 6. Verzoek van A. van der Werff, alhier, om ontheffing van het bepaalde bij art. 42 onder C. van het Motor- en Rijwielreglement, met voor stel van B. en W. 7. Voorstel van B. en W tot vaststelling van de afschrijvingsper centages op de bezittingen van het Water leidingbedrijf over 1936. 8. Als voren tot wijziging der gemeentebegrooting 1936. 9. Als voren tot wijziging der schoolgeld- verordening. 10. Behandeling belastingre clames. 11, Verzoek van J. Kool te Voor schoten om eene hypotheek te verstrekken met voorstel van B. en W. 12. Verzoek van J. P. Stikkelman, alhier, om teruggave van de gestorte waarborgsom in verband met verleende concessie voor radiodistri butie, met voorstel van B. en W. 13. Voor stel van B. en W. tot het nemen van een besluit als bedoeld in art. 36, vierde lid der Woningwet, ten aanzien van het uit- bi-eidingsplan VrouwenwegVlietweg. 14. Als voren tot wijziging van de Algemeene Politieverordening. 15. Verzoek van de plaatselijke afdeelingen van den Ned. R K. Volksbond tot instelling van een Alge meen Burgerlijk Armbestuur, met voorstel van B. en W. 16. Praeadvies van B. en W. met betrekking tot eventueele opheffing der openbare lagere school. 17. Rondvraag VANAF DINSDAG 22 DECEMBER aan ons bureau verkrijgbaar tegen prijs van 50 Ct. 96 pagina's illustratiesmeer dan 400 foto's Ook bij onze agenten te bestellen. Administratie „DE LEIDSCHE COURANT". INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie. Mag ik eenige plaatsruimte voor het vol gende; bij voorbaat dank. In uw blad van Woensdag 16 December j.l. las ik de uit slag van een gehouden aanbesteding der gemeente Leiden, namelijk Vervoer Ge meente-materiaal en levering benoodigd zand, dienstjaar 1937. Hierbij is mij opge vallen, en heb ik met verwondering gele zen, dat door een aantal aannemers "an buiten de stad is ingeschreven. Op zich zelf al een vreemd standpunt bij de Directie van Gemeentewerken, om de gelegenheid epen te stellen zulke speciaal Leidsche werkzaamheden en leveringen aan niet-in- gezetenen op te dragen. Ieder, die wat dieper op de zaak ingaat, zal ook begrijpen, dat de Leidsche inschrij vers in veel ongunstiger omstandigheden komen te verkeeren, dan hun collega's van buiten de stad. Wat toch zeker niet met voorbeelden behoeft aangetoond te wor den. En wat bij een nadere beschouwing der prijzen dan ook wel opvalt, daar toch zeker mag aangenomen worden, dat door de Leidsche inschrijvers ook concurreerend en serieus zal ingeschreven zijn, maar zij zijn mijns inziens door het bovengenoemde zeker gedupeerd geworden. Hopende, dat dit schrijven aanleiding moge zijn, in 't vervolg dergelijke werk zaamheden en leveringen onder stadgenoo- ten te houden, teeken ik, nogmaals' dan kend, Een Leldenaar. De brand in een woonschuit nabij Oud-Ade Oud-Adè, 17 Dec. 1936. Geachte redactie. Bij dezen een kleine plaatsruimte in uw blad naar aanleiding van een ingezonden stuk van den heer C. M. Vesseur in uw blad van 16 Dec. Bij voorbaat mijn dank. Uit dit stuk blijkt, dat genoemde heer niet bekend is met de situatie, zooals deze zich Zondagavond bij de brand on'der Oud- Ade heeft voorgedaan. Hoe twee politiemannen (welke?) kun nen verklaren dat deze brand onder de gemeente Warmond woedde, is mij een raadsel, daar deze wel degelijk onder de gemeente Alkemade heeft gewoed en ook het pand van ondergeteekende, (gelegen in Alkemade) van half negen tot half twaalf aan den vonkenregen was blootge steld. Ook het feit, dat veldwachter Jansen, nadat hij vernam dat de spuit terugge keerd was, weer een verzoek om de spuit gedaan heeft, en deze niet verscheen, be wijst wel dat hier iets niet in orde is. Zonder een blaam te werpen op gemeen tebestuur of brandweer noch op die twee politiemannen kan ik verklaren, dat in zender van Oud-Ade wel goed op de hoog te was, en niet bezijden de waarheid. Ook al was de brand op de grens Warmond— Alkemade geweest, dient er rekening ge houden te worden met het gevaar dat die grensbewoners van Alkemade dreigt. U, mijnheer de redacteur dankend voor de plaatsing, teeken ik: C. H. PENNINGS, Grensbewoner van Alkemade. zijn wielrijders, die bovenstaand kenteeken op hun fiets voeren. („Steunt Hen" wil dat „SH" tevens zeggen: „let even extra op!V) PROFESSOR SLIM EN ZOON. 79. tie spin vertelde aan hem dat ieder dun draadje dik wijls uit millioenen draadjes was samengeweven. Al die draadjes werden door de spin met een vaartje in elkaar ge draaid en al die millioenen draadjes vormen dan tezamen den draad die nog zoo dun is dat de menschen hem nau welijks kunnen onderscheiden 80. De professor wilde juist wegloopen, toen hij tot zijn schrik zag dat het begon te regenen. „Hindert niets", zei de spin. Jullie mogen gerust in het kleine nestje kruipen dat ik zelf geweven heb. Dit nestje lag in een droge hoek van een schuur en leek net een tentje.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 13