M RADIO-PROGRAMMA'S M DINSDAG 15 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 WOENSDAG 16 DECEMBER. GEMENGDE BERICHTEN MOTORRIJDER AANGEREDEN. Bij nazien van zijn motor. Toen de 36-jarige motorrijder W. Krings uit Blerick, op den rijksweg te Eecht zijn motor, die weigerde, nazag, is hij van ach teren aangereden door een personenauto, bestuurd door den dierenarts H. Het slacht offer werd terzijde van den weg gesmakt en bleef bewusteloos liggen. Weldra was geneeskundige hulp ter plaatse. Het slacht offer bleek een schedelfractuur en inwen dige kneuzingen te hebben bekomen. In zorgwekkenden toestend is hij naar het kenhuis vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. BOTSING OP DEN RIJKSWEG TE LAREN. Motorrijder gewond. Gistermiddag om half een heeft op het kruispunt HilversumschewegRijksweg te Laren een botsing plaats gehad. Terwijl uit de richting Bussum een motorrijder kwam, naderde van de richting Hilversum een fietser. Beiden weifelden, wie er voor rang had, met het gevolg, dat ze tegen el kander botsten. De motorijder A. S. uit Alkmaar, die op den grond viel, bekwam ernstige hoofd wonden en moest naar het St. Janszieken huis worden overgebracht. De fietser, ze kere J. M. uit Laren, bekwam geen letsel, doch zijn fiets werd nagenoeg geheel ver nield. DE OPLICHTINGSPOGING TE ENSCHEDE. Inzake de poging tot oplichting van de Twentsche Bank te Enschede voor een be drag van ƒ44.500 vernemen we nog, dat de aangehoudene, de 26-jarige B. ter M., na een langdurig verhoor aan de politie heeft bekend, de valsche kwitantie te heb ben geschreven. De jongeman zal ter be schikking van de Justitie worden gesteld. VERDUISTERING VAN 10.000. Een Nederlander en zijn vrouw gearresteerd. In verband met een verduistering in de N.V. Wielderssche Veehandel te Blerick, waarbij de 36-jarige veekoopman K. L. K., die deel der N.V. uitmaakte, kans heeft ge zien, genoemde N.V. voor een bedrag van ruim 10.000 op te lichten, vernemen wij, dat de politie te Blerick, die deze affaire heeft onderzocht, is overgegaan tot de ar restatie van de eehtgenoote van K., die evenals K. Voortvluchtig was. De vrouw werd te Venlo gearresteerd, toen zij ter plaatse nog enkele zaken wilde regelen. Zij is in verzekerde bewaring gesteld. Inspecteur Kooijmans heeft vervolgens een spoor gevolgd, hetwelk tot de opspo ring van K. Jeidde. De inspecteur trof den veekoopman in het Belgische grensplaats- je Maaseyck op het postkantoor aan, op het oogenblik, dat hij een brief postte. De inspecteur heeft den vortvluchtigen koop man verzocht, met hem mede te gaan. waaraan deze echter geen gevolg wenschte te geven. Nadat de Officier van Justjtie van een en ander op de hoogte was gesteld, is aan de Belgische politie-autoriteiten de aanhou ding van K. verzocht. Deze is daarop on middellijk gevolgd. K. werd gearresteerd in het hotel, alwaar hij verblijf hield. De koopman zal te zijner tijd naar ons land worden uitgeleverd. INBREKERS GEARRESTEERD. Met de arrestatie van vier inbrekers heeft de politie te Delft, in samenwerking met de Rotterdamsche politie, een goede vangst gedaan. Kort geleden werd ingebroken in het kantoor van de Vereenigde Blikfabrieken te Delft. Er was gepoogd de brandkast te forceeren, met behulp van een brandkast- schroef, een apparaat, dat tot nog toe slechts enkele malen in Rotterdam en om geving bij inbraken was gebruikt. De Rotterdamsche politie ging daarom de gangen na van een aantal personen, dat met zulk een apparaat had gewerkt. Donderdag j.l. werd, tezamen met de politie te Delft, een huiszoeking verricht bij den 46-jarigen D. te Rotterdam, van be roep bankwerker-monteur. D. wilde de po litie te lijf, doch kon spoedig worden over meesterd. Bij deze huiszoeking werd de bewuste brandkastschroef en kisten vol in brekerswerktuigen in beslag genomen. D. werd gearresteerd. Later werden nog in arrest gesteld de 41- jarige broer van D., de 33-jarige van O. te Rotterdam en de 41-jarige L. uit 's Graven- hage. Het viertal werd op transport naar Delft gesteld en wordt lieden ter beschikking van den officier van justitie gesteld. VLAGINCIDENT TE UTRECHT. Ter viering van het eerste lustrum der N. S. B. hebben gisteren twintig jeugdige N.S.B.'ers bij het beklimmen van den Dom toren, kans gezien een langen zwart-roo- den wimpel met daarop de jaartallen 1931 1936 vast te binden aan de balustrade van den bovensten omloop van den toren. In den morgen vervoegde zich een groep personen bij den gids van den toren, die het voornemen te kennen gaven, den toren te bezichtigen. Het gezelschap werd hiertoe in de gele- RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den Leidschen kantonrechter, mr. F. Ligtenberg en de plaatsvervangend kan tonrechters mr. M. B. Vos en mr. W. de Clercq werden een groot aantal zaken be handeld. Magnetiseur veroordeeld. B. B. te Leiden, die verstek liet gaan, was ten laste gelegd het verleenen van ge neeskundigen raad en het verleenen van bijstand zonder daartoe gemachtigd te zijn. Gedagvaard als getuigen waren een drietal personen, die door verdachte be handeld waren en wel een drukker, een kellner en een huisvrouw. De eerste ge tuige was geheel afgeholpen van een maag zweer en had voor deze behandeling niets behoeven te betalen, aangezien hij het niet wilde gelooven, dat verdachte hem van zijn kwaal af kon helpen, welke uitdaging door den verdachte was aangenomen. De kell ner was geheel van een overvloed van ze nuwen af geholpen, terwijl ook diens vrouw, die reeds gedurende twaalf jaar op bed had gelegen, door verdachte was genezen. Voor" deze behandeling had de ge tuige ƒ1.50 betaald. Ook de huisvrouw v/as voor het bedrag van ƒ1.50 van haar spierpijnen verlost geworden. Deze gene zing was geschied doordat de verdachte over de kleeren heen de getuigen had ge wreven en bestreken. Allen waren het roe rend eens, dat dife wrijven en strijken ver bluffende resultaten heeft gehad. De ambtenaar achtte de ten laste legging wettig en overtuigend bewezen en eischte 3 maal ƒ20 subs 3 maal 10 dagen. Uit spraak over 8 dagen. Geteeld zonder vergunning. G. M. L. te Leiden moest vex'schijnen omdat hij te Zoeterwoude in bedrijf heeft geteeld een kleine hoeveelheid narcissen- bloembollen zonder toestemming van de N. S C. en zonder bij bovengenoemde cen trale te zijn aangesloten. Na een tweetal ambtenaren als getuigen gehoord te hebben was de eisch 15.subs. 8 dagen. Uitspraak 10 subs. 5 dagen. G. R. te R ij n s b u r g heeft te Noordwijk witlof geteeld zonder de vereischte ver gunning. Een hulpcontroleur, als getuige gehoord, schatte de opbrengst op 73.50 maar vertelde tevens, dat de bedrijfskos ten zwaarder waren dan de taxatie. Eisch 7.50 subs. 4 dagen. Uitspraak ƒ4.subs. 2 d&gen. H. H., kweeker te R ij n s b u r g, heeft kroten geteeld volgens zijn zeggen voor eigen gebruik zoodat er in het geheel geen winst aan had gezeten. Eisch f 2.50 subs. 2 dagen. Uitspraak 1.50 subs, i dag. A. K., die verstek liet gaan, heeft te R ij n s b u r g dahlia's geteeld en gesne den zonder te zijn aangesloten bij de N. S. C. waardoor aan het bedrijf een schade was toegebracht van 250. Eisch 150 subs. 1 maand. Uitspraak 100 subs. 20 dagen. Baldadige menschen. A. R. te Leiden heeft tijdens de tap toe op 2 October, op het Rapenburg te Leiden een zevenklapper uit het raam ge worpen boven op het hoofddeksel van een juffrouw, die in gezelschap van haar man op den stoet stond te wachten. Deze lief hebberij kwam de niet verschenen ver dachte te staan op een eisch van 5 subs. 2 dagen. Uitspraak conform. J. B. te Sassenheim heeft daar ter plaatse uit louter baldadigheid en met be hulp van een aantal kornuiten een auto, die geparkeerd stond langs den weg, aan het rijden gebracht waardoor gevaar voor het langs komend verkeer was ontstaan. Eisch 4 subs. 2 dagen. Uitspraak over 3 dagen. Een ventvergunning-kwestie. J. B.. J. P., P. V. en R. v. M.. allen woonachtig te Leiden hadden voor een petroleum-maatschappij olie verkocht langs of op den openbaren weg zonder een vent vergunning. Een getuige a décharge, chef van het hoofdkantoor te Amsterdam ver klaarde, dat men deze menschen niet moet beschouwen als venters maar als bezor gers evenals bakkers, slagers enz. De be zorgers bellen maar niet ergens willekeu rig aan, maar bezoeken alleen die klan ten, die in hun klantenboekje staan inge schreven en die zij van de zaak mee krij gen. De ambtenaar is het daar niet mee eens al neemt hij dadelijk aan, dat de ver dachten geheel ter goeder trouw zijn ge weest. Na uitvoerig de verordening op het venten besproken te hebben kwam spr. tot de conclusie, dat de verordening er nu eenmaal is om nageleefd te worden. Ver der is sr. het niet eens met de verschil lende vrijsprekende vonnissen, die reeds gewezen zijn. De oplossing is hier geen vrijsprekend vonnis, maar een soepele toe passing door het gemeentebestuur. Eisch genheid gesteld en de gids voegde zich bij het gezelschap. Op een der omgangen nam men de gelegenheid waar. én in minder dan geen tijd wapperde een lange zwart- roode wimpel van de balustrade van den bovensten omgang. De kans, om nog een tweeden wimpel uit te hangen, ontglipte den heeren, want de politie greep vrijwel onmiddellijk in. Het gezelschap, bestaande uit 23 mannen en een vrouw, werd per transportauto naar het hoofdbureau aan het Paardeveld gebracht voor een verhoor. voor elk der verdachten 1 subs. 1 dag. De verdediger der maatschappij is het met dezen eisch niet eens. Men moet deze detailverkoopers beschouwen als men schen die opdracht hebben gekregen van de betreffende Mij. om de petroleum te bezorgen aan de klanten, die op hun lijst voorkomen. Onder venten verstaat de ver dediger het verkoopen van bloemen en ha ring langs de huizen, terwijl dit meestal nog met luide stem geschiedt. Brandstof- fenhandelaren bezorgen toch ook hun brandstoffen bij hun klanten thuis en heb ben geen ventvergunning noodig; waarom dan wel petroleumbezorgers, die toch ook brandstof ,al is het in vloeibaren toestand, bij hun klanten brengen? Ten slotte legt de verdediger een aantal vrijsprekende vonnissen van diverse kantongerechten over alsmede de klantenboekjes van de bezorgers en een correspondentie tusschen den minister van Justitie met een burge meester uit het Oosten des lands, die daar in vraagt hoe hij met deze vrijgesproken bezorgers aan moet. De uitspraak werd bepaald op 8 dagen. Met een auto zonder werkende remmen gereden. Voor dit feit moest terecht staan T. G. V. te Sassenheim. Deze verdachte heeft te Noord wij kerhout gereden met een auto, waarvan de remmen in het geheel niet werkten, door welke manier van rij den een aanrijding was gevolgd. De amb tenaar vond dergelijk rijden zeer roekeloos en buitengewoon gevaarlijk. Eisch 50 subs. 20 dagen. Uitspraak 25 subs. 10 da gen. Auto gecoupeerd. G. v. G., die verstek liet gaan, heeft te Oegstgeest als bestuurder van een zeswielige auto een voor hem rijdende auto ingehaald en gepasseerd en na dit passee- ren te vroeg naar rechts uitgehaald waar door een aanrijding was ontstaan met de gecoupeerde auto. Een en ander was ge beurd op den Nieuwe Rijksweg waar nota bene vier rij vlakken zijn en er geen te gen liggend verkeer was. Eisch en uitspraak 20 subs. 8 dagen. Roekelooze wielrenners. Voortgezet werd de zaak tegen een twee tal wielrenners uit Den Haag, n.l. P. v. d. H. en R. v. R. Deze verdachten hadden op den Hooge Rijndijk te Leiden een meis je omver gereden, dat geheel rechts op het rijwielpad reed. Na de aanrijding wa ren zij vlug doorgereden en hadden zich om het slachtoffer in het geheel niet be kommerd. Na nog een drietal getuigen ge hoord te hebben was de eisch 25 subs. 14 dagen. Uitspraak over 8 dagen. Verder werden nog veroordeeld: L. H. V. te Den Haag, die in de Hoofd straat te Sassenheim met zijn auto ge tracht heeft een andere auto in te halen en te passeeren, hetgeen in deze smalle straat verboden is. Eisch 4 subs. 2 dagen. Uitspraak 7.50 subs. 3 dagen. G. v. L. te K a t w ij k omdat hij daar ter plaatse met zijn handen los van het stuur van zijn motorrijwiel heeft gereden alleen om te laten zien, dat hij het zoo goed kon. Dit z.g. bravourstukje werd door den amb tenaar niet gewaardeerd, terwijl hij het ook niet bevorderlijk achtte voor het vei lig verkeer. Eisch 8 subs. 5 dagen. Uitspraak 3 subs. 2 dagen. P. v. D. te L e i d e n heeft als hoofd van een bakkerij versch brood laten verkoopen voor het wettelijk aanvangsuur. Eisch en uitspraak 5 subs. 2 dagen. J. V. te Leiden heeft in zjjn slagerij overwerk laten verrichten door eenige knechts zonder vergunning van de ar- beidsinspectie. Eisch en uitspraak ƒ7.50 subs. 3 dagen. DIEFSTAL OF VERDUISTERING TE ALPHEN AAN DEN RIJN? Rechter wijst alternatief vonnis. Voor den Haagschen politierechter, prof. mi', van Bemmelen stond terecht een in woner van Alphen a. d. R ij n, wien bij dagvaarding diefstal, subsidiair verduiste ring van twee ganzen is ten laste gelegd. Deze ganzen werden op verdachte's erf aangetroffen, nadat door de eigenaresse aangifte van vermissing van twee jonge ganzen was gedaan. Naar deze getuige ver klaarde, heeft zij deze ganzen als haar eigendom herkend, niet alleen omdat zij uiterlijk overeenstemden met de door haar vermiste dieren, maar ook omdat deze, na dat zij bij haar terug waren gebracht, on middellijk hun oorspronkelijke plaats in namen en op haar roepen naar haar toe kwamen. Verdachte beweerde de dieren op de markt te Gouda van een koopman te heb ben gekocht, doch uit het ingesteld politie onderzoek was komen vast te staan, dat er slechts twee handelaren op de Goudsche markt waren, die ganzen verkochten en deze leverden slechts in groote partijen; zelden één of twee. Bovendien zou ver dachte de ganzen in een kippenmand heb ben gezien, terwijl genoemde kooplieden de dieren uitsluitend in kisten vervoerden. Verdachte had ook geweigerd mede te gaan naar Gouda teneinde den koopman aan te wijzen1. Hij zeide, dat hij wegens ziekte van zijn echtgenoote niet van huis gemist kon worden. Het O.M., waargenomen door jhr. mr. Van Asch van Wijck, betoogde, dat alles wat verdachte te zijner verdediging naar voren bracht onderzocht is geworden, maar Hilversum I, 1875 M. NCRV-Uitzendipg. 8.00 Schriftlezing. en8.159.30 Morgenconcert. (Gr.pl.). 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Harmoniumrecital en zang. 12.15 Gram.pl. 12.30 Kwintetconcert. 2.00 Gram.pl.. 2.30 Postzegelpraatje. 3.003.45 Zang en piano. 4 00 Orgelspel. 5.00 Kinderuur. 6.00 LancLbouwhalfuur. 6.30 Onderwijsfonds v. d. scheepvaart. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over Weldadigheidszegels. 7.20 Gram.pl. 7.25 Causerie voor studenten. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Kon. Chr. Oratoriumvereeniging, so listen en het Concertgebouw-orkest. (Om 9.15 Ouderuurtje). 10.30 Berichten ANP. 10.35 Schaakcursus. 10.5011.30 Gram.pl. Hierna: Schriftle zing. Hilversum II, 301 M. VARA-Uitzending. 10.00 VPRO. 6.30 RVU. 8.00 Gram.pl. 9.30 Kookpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 De Flierefluiters, zang en paedago- gische causerie. 11.30 Causerie „Werkloosheid en indus trialisatie". 12.00 Gram.pl. 12.15 Melody Circle. 12.45 Orgelspel. I.151.45 Melody Circle. 2.00 Gram.pl. 2.30 Voor de Vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Flierefluiters en solisten. 6.30 Causerie „Noodlot en Vrije wil". 7.00 Sportuitzending. 7.15 Vocaal concert. 7.40 Causerie „De democratie in het staatsleven". 8.00 Herh. SOS-Berichten. 8.03 Berichten ANP en VARA-Varia. 8.15 VAR A-grootorkest en solist. 9.00 Declamatie. 9.15 Orvitropia en solisten. 10.00 Berichten ANP. 10.05 De Ramblers en solisten. II.00 Causerie over huwelijksverhoudin gen. 11.30—12.00 Gram.pl. ■4- .Droitwich, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 BBC-Welsch orkest en solist. 12.35 Gram.pl. I.20 Birminghamsch Hippodrome orkest. 2.20 Gram.pl. 2.50 Het Northern Ireland Fanfare-orkest en solist. 3.50 Pianorecital. 4.20 Kerkdienst. 5.10 Het MacArthur kwintet. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.40 Fransche causerie. 7.00 BBC-fMiltair orkest. 7.35 Van Phillips en zijn twee orkesten. 8.05 BBC-orkest en soliste. 9.40 Gevar. programma. 10.40 Reportage. II.20 Ambrose's Band. 11.5012.20 Dansmuziek. (Gr.pl.). er klopte letterlijk niets van. Mogelijk is natuurlijk, dat de ganzen naar zijn erf zijn gezwommen, maar dan is hij in ieder geval schuldig aan verduistering. Voor diefstal is noodig dat verdachte in het bezit van ge stolen goed wordt aangetroffen, zonder dat hij een redelijke opgave omtrent den her komst kan geven. Dit laatste is niet het geval. Evenwel wilde spr. het zekere voor het onzekere nemen en vroeg hij veroordee ling wegens verduistering tot een geldboete van 120.subs. 120 dagen. De verdediger mr. Loeff uit Bodegraven, betoogde, dat uit niets blijkt, dat zijn cliënt zich aan diefstal zou hebben schuldig ge maakt, temeer daar verdachte over voldoen de middelen beschikt om ganzen te kunnen koopen. Ook is de verduistering niet bewe zen, en verdachte blijft volhouden de dieren op de Goudsche markt te hebben gekocht. Pleiter concludeei'de tot vrijspraak. De politierechter dadelijk vonnis wijzend, zeide hier art. 23bis van het W. van S. te willen toepassen en geheel in het midden latend, of het strafbare feit als diefstal of als verduistering moet worden gekwalifi ceerd, veroordeelde hij den verdachte tot een geldboete van 100.subs. 100 da gen. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Pasdeloup-Kamerorkest. 2.50 Orkestconcert. 4.50 Gram.pl. 5.50 Parijsch Kamerorkest. 8.20 Zang en piano. 9.05 Radiotooneel. 11.2012.35 Het Atkins-Dansorkest. Keulen, 456 M. 5.50 We3tduitsch Kamerorkest. 7.50 Militair concert. 11.20 Omroepkleinorkest. 3.50 Het Bonnsch Kamerorkest. 5.20 Omroepkoor en solisten. 6.05 Omroepkwintet. 7.35 „Welt liegt im Winterkleid", rijks zending. 8.05 Gram.pl. 10.2011.20 Omroeporkest en Omroep kleinorkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Kleinorkest. 1.502.20 Gram.pl. 6.20 dito. 7.05 Pianorecital. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Gram.pl. 9.35 Omroepsymphonieorkest. 10.3011.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepkleinorkest. 1.30 Omroeporkest. I.502.20 en 5.25 Gram.pl. 6.35 Omroepdansorkest. 8.20 Omroepsymphonieorkest. 9.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Zie Keixlen. 8.05 Concert. 8.20 Het Augusteo-orkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Trioconcert. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 P. v. Beky's daneorkest en J. Farkas' zigeunerkapel. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf. 3de Programma. 8.00 Keulen of diversen. 9.50 Deutschl.sender of diversen. II.05 London Reg. 11.20 R. Danmaxk. 12.20 Brussel VI. 14.20 diversen. 14.50 Parijs R. 16.20 Keulen. 16.50 Parijs R. 17.20 Keulen. 17.50 Parijs R. 18.20 London R. 19.20 diversen. 19.50 London R. 20.50 Milaan of diversen. Pl.m. 21.50 Berlijn. 23.20 Parijs R. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Gram.muz. G. R. D. 10.35 Droitwich. 18.20 diversen. 19.00 Droitwich. 22.45 London Reg. (Wijziging voorbehouden). DOOD DOOR SCHULD. Tot verwerping van het cassatie-beroep van den burgemeester van Haarlem geconcludeerd. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad heeft geconcludeerd tot verwerping van het cassatieberoep van C. M., burge meester van Haarlem, die 22 September 1936 in hooger beroep door het Hof te Am sterdam. is veroordeeld tot 2500.boete in verband met een aanrijding, terwijl de heer M. een gemeente-auto bestuurde op den Amsterdamschestraatweg onder Haar- lemmerliedeSpaarnwoude op 19 April 1935, waarbij zekere Sweerts uit Haarlem zoodanige verwondingen bekwam, dat hij daaraan overleed. Uitgaande van den inhoud der bewijs middelen, was de advocaat-generaal van meening, dat x*echtbank en hof daaruit konden afleiden, zonder dat zij zulks na der met redenen behoefden te omkleeden, dat het oorzakelijk verband tusschen de wijze van rijden en den dood van den aan- geredene bestaat, nu geen enkele omstan digheid, in die bewijsmiddelen opgenomen op het tegegndeel wijst. Arrest 11 Januari a.s. OVERTREDING LUCHTBESCHERMINGSWET. De politierechter te Leeuwarden heeft zeven zaken behandeld in verband met overti-eding van de Luchtbescherminswet door licht te laten branden in de woon kamer, dat door niet afgeschermde ramen naar buiten straalde, het gebruiken van een zaklantaarn die helder wit licht uitstraalde en licht laten branden in een graanmaal- derij. Twee verdachten werden vrijgesproken. Drie landarbeiders werden veroordeeld tot 30 boete of 15 dagen hechtenis; een pre dikant te Waaxens tot 75 of 25 dagen hechtenis en een rijwielhandelaar tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. WILT U IETS V/ETEN? Vraag: Is Hitier. de Rijkskanselier van Duitschland, een Duitscher van ge boorte? Antwoord: Neen, Oostenrijker. Is hij van adel? Antwoord: Neen. OpitovVi<ituifrise.y&t. Wie op de pas ingestelde voorrangs wegen rijdt, heeft bij kruisingen óói voorrang boven het voor hem var. rechts komende verkeer (dat aan "n rooden driehoek met punt naar beneden zien kan, dat het n voorrangsweg nadert)

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9