DINSDAG 15 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Maandag 21 December 1936, des namiddags te twee uur in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Beëediging en installatie van het nieuw benoemde raadslid, den heer M. Dubbeldeman. 2o. Benoeming van een lid van de Com missie voor het Openbaar Slachthuis (vaca ture: Y. Kuipers). 3o. Voorstel tot overneming en ruiling van eenige strooken grond. 4o. Voorstel tot wijziging van de veror dening, betreffende het verleenen van een bijslag op de pensioenen aan gemeente ambtenaren en hunne weduwen en weezen toegekend, krachtens de verordening, rege lende het verleenen van pensioen en wacht geld aan gemeente-ambtenaren en de ver ordening, regelende het verleenen van pen sioen aan weduwen en kinderen van ge meente-ambtenaren, zooals deze luiden na de wijziging van 26 Maart 1914. 5o. Voortzetting van de behandeling vin het voorstel in zake: a. het waarborgen van de rente, aflos sing en verdere kosten wegens een door derden aan de N.V. Sportfondsenbad Lei den te verstrekken leening (of leeningen) ten behoeve van den bouw van een over dekte bad- en zweminrichting met een bui tenbassin op het Schuttersveld; b. het aangenoemde N.V. in erfpacht ge ven van een gedeelte van het Schuttersveld aan den Maredijk ten behoeve van den bouw van een overdekte bad- en zwemin richting met buitenbassin; c. beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de verbreeding van den Mare dijk langs het sub b bedoelde gedeelte van het Schuttersveld. 6o. Voorstel tot het verleenen van een Kerstgave aan daarvoor in aanmerking ko mende werkloozen. 7o. Praeadvies op het adres van eenige bewoners van de Stadhouderslaan inzake verbetering en verbreeding van die laan en verlaging van de Jan van Goyenbrug. 8o. Voorstel tot verstrekken van een ka pitaal aan de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest" ten behoeve van de aanschaffing en de montage van twee stoomketels c.a. met bijkomende wer ken door vaststelling van de desbetreffen de begrootingsregelingen. 9o. Voorstel tot wijziging: a. van de met de gemeente Voorschoten gesloten overeenkomst, betreffende de le vering van gas aan die gemeente door de Stedelijke Gasfabriek te Leiden; b. van de met de gemeente Voorschoten gesloten overeenkomst, betreffende de le vering van electriciteit aan die gemeente door de Stedelijke Electriciteitsfabriek te Leiden. lOo. Voorstel tot wijziging van de ver ordening, betreffende de levering van elec triciteit door de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. Ho. Praeadvies op het voorstel van den heer van der Voort inzake het loon van den bij den dienst van Gemeentewerken op ar beidsovereenkomst werkzaam geweest zijn- den H. Kors. PASTOOR F. C. v. BEUKERING OVER KERSTLITURGIE. Voor „Sanctus Augustinus". Op uitnoodiging van de R. K. Studen tenvereniging „Sanctus Augustinus" al hier sprak gisteravond de zeereerw. heer F. C. v. Beukering, pastoor te Rotterdam, over „Kerstliturgie". Pastoor v. Beukering zeide slechts en kele korte grepen uit de Kqrstliturgie te kunnen doen en wees er allereerst op, dat het Kerstfeest een der drie hogtijden in het Kerstfeest een der'drie hoogtijden in de kerk zijn immers alleen op den dag zeiven gevierd, doch er gaat steeds een tijd van voorbereiding aan vooraf, terwijl er ook een tijd van nabetrachting volgt. Het Kerstfeest heeft den Advent als voorbereidingstijd met den vigiliedag als laatste daarvan. Na het feest volgt de na betrachting met het Driekoningenfeest tot besluit. Spr. noemt het een goeden christen plicht den Adventstijd in voorbereiding door te brengen. De Kerk zelve laat daar voor drie groote figuren optreden. In de eerste plaats is het Isaias, die in het Rorate Caeli op de komst van den Ver losser wijst. Dan is het Johannes de Doo- per, de boetgezant, de Vox clamantis in deserto, parate viam Domini, bereidt den weg des Heeren. Tenslotte treedt in den Advent de Maria-figuur sterk naar voren, de moeder des Heeren. Altijd is het het streven der Kerk geweest den mensch door Maria tot Jesus te voeren: per Mariam ad Jesum. Ook het feest van Maria Boodschap werd oorspronkelijk in den Advent gevierd, doch in later tijden naar de maand Maart verzet. Evenwel kwam daarvoor later weer het feest van Maria's Onbevlekte Ontvan genis, dat eveneens wijst op den band tus- schen den geboren Christus en Maria. Pastoor v. Beukering laat dan aan de hand van verschillende gebeden en ge zangen zien, hoe de Kerk zich voorbereidt op de komst van den Verlosser der wereld en gaat daarna den oorsprong van het Kerstfeest na. Het Kerstfeest werd in de eerste tijden niet gevierd. Wel werd het lijden en ster ven van Christus, doch niet zijn geboorte herdacht. De heidenen herdachten in de eerste eeuwen een zonnefeest op 6 Januari en de christenen zetten daar toen tegenover de verschijning des Heeren. Van het Oosten ging dit gebruik naar het Westen en van het feest der Verschijning volgde toen, daaraan voorafgaande, het feest van Chris tus' geboorte. Ook tegenwoordig wordt door de moder ne heidenen weer een zonnefeest gevierd, want het hakenkruis is niets anders dan het zonnewiel. De inleider bespreekt dan het ontstaan der drie H.H. Missen in den Kerstnacht, de teksten dezer Missen en wijst er in den breede op, hoe behalve de wisselende ge zangen juist de vaste gezangen van Kyrie cleison, Gloria, Credo, Benedictus en Ag nus Dei speciaal voor het Kerstfeest zulk een schoone beteeken is hebben en daarop in de eerste plaats betrekking hebben. En die gezangen, goed gezongen, niet met bombari-achtige meerstemmige missen, doch in het Gregoriaansch en door het volk gezongen! Tenslotte wijdt spr. nog eenige woorden aan de Kerstkribbe, den Kerstboom en de Kerstliederen en bevestigde de kennis weer eens temeer dat hij een toegewijd li- turgist is, waarvoor hij al zijn krachten geeft. Een dankbaar applaus en een woord van dank van den praeses der vereeniging vie len pastoor v. Beukering welverdiend ten deel. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 552. Firma L. van Dam, Leiden, Lange Koppenhinksteeg 6. Groot handel in kaas. Vest. fil.: Lusthofstr. 50a. „Kaashal"; en Rottei'dam, Jonker Frans straat 66, „Kaashal". 413. N.V. Eerste Leidsche Maatschappij van Grondbezit. Leiden, Jan van Houtka de 26. Verhuren of verkoopen van huizen. N. Pres. Comm.: W. F. K. Botermans, Lei den. N. Comm.: C. J. WelmersBotermans, Leiden. 3880. N.V. Nationale Aannemings Maat schappij v.h. van der Velden en de Jong, Oegstgeest, van Assendelftstr. 12. N. Comm.: M. de Jong, Voorschoten. 1388. Frans Straatsburg. Leiden, Haar lemmerstraat 42. Rijwiel-, motor- en auto mobielhandel. Wijz. handelsn. in: firma Frans Straatsburg. 6486. De Jong's Meubelfabriek, Leiden, Haagweg 180. Meubelfabriek, complete meubieleerinrichting. De vennoot C. de Jong is uitgetreden. De zaak wordt voort gezet door den overblij venden vennoot M. de Jong, onder den ouden naam. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoral-examen rechten: mevrouw E. Mesritzvan Trommel, Den Haag en mej. J. J. Simons, Rotterdam; doctoraal-examen geneeskunde, geslaagd de heer W. C. Burger, St. Joosland; candidaats-examen wis- en natuurkunde letter L, de heer M. A. v. d. Sluys, Den Haag, de heer L. H. Bijl, Oegstgeest; id. letter K, de heer A. F. H. Besemer, Rotterdam; doctoraal-examen wis- en natuurkunde, hofdvak Dierkunde, de heer F. M. M. Smolders, Leiden. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage LEIDEN. GOUDEN DOCTORAAT. Woensdag a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. K. W. Brevet, Oud-President van het Gerechtshof, te 's Gravenhage, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de faculteit der Rechtsgeleerd heid. -VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Naar aanleiding van de gehouden lozing met Film over het .Jberlage-Museum" op Zaterdag 28 November 1.1. door den heer E Strasser, medewerker van wijlen dr. H. P. Berlage, weid er Zaterdag een bezoek gebracht aan dit grootsche bouwwerk, on der leiding van den heer M. van Zwieten de Blom. leeraar M S.G Aldaax aangekomen werden de deelne mers ror.dgeleid door een der assistenten van het Gemeente-Museum. Achtereenvo'gens werd bezichtigd: Op den beganen grond: de groote ontvanghal, de voordracht-zalen, oude kunst-nijverheid, stijlkamei-s enz. de muziek-historische af- deeling, kunst van de negentiende eeuw en die der twintigste eeuw. Als bijzonderheid trof den deelnemers de indeeling van dit machtige bouwwerk, de verdichting en de verwarming. Het gebouw draagt ten volle de kern spreuk van dr. Berlage „Bouwen is Die nen". Geheel zooals hij zelf was: G^ootsch in zijn eenvoud, zonder eenige aanstellerij, rustig en practisch; geen oogenblik dringt de architect zich op; waar hij zijn gave vol uit toont. Na afloop dankte de heer Van Zwieten de Blom voor de buitengewone goede en duidelijke uiteenzetting, waarna het ge zelschap zeer voldaan den terugtocht aan vaardde. De voorzitter herinnerde nog aan de eerstvolgende excursie op Zaterdag 23 Januari naar het Raadhuis te Hilversum, A.V.R.O.-studio en Hoogovens. H. K. W. Wij herinneren onze collega's aan de ledenvergadering van morgen, Dinsdag avond 15 Dec. in den ,R. K. Volksbond Steenschuur 15, des avonds 8.15 uur. De heer de Graaff uit Amsterdam houdt op deze vergadering een causerie over ,,Stroomingen in dezen tijd". Een buiten gewoon actueel onderwerp, aller belang stelling ten volle waard. Het bestuur rekent op deze laatste ver gadering van dit jaar op een massale op komst. Ongeorganiseerde collega's, natuurlijk \èm> LaxL» welkoatJ Verzet tegen de politie. Gisteravond wilde een agent van politie den wielrijder D. J. v. d. B., die zich onder invloed van drank op de Steenstraat be vond, ter ontnuchtering meenemen naar den politiepost aldaar, doch daartegen ver zette zich een vriend van den beschonke- ne, zekere C. B. zich zoodanig, dat de poli tieagent zijn arrestant losliet om B. mede te nemen. Daarin vond v. d. B. aanleiding om te trachten met een derden vriend B. te ontzetten. De agent van politie zag zich toen genoodzaakt assistentie te vragen en toen deze arriveerde werden v. d. B. en B. beiden spoedig ingerekend. De derde vriend wist te ontkomen, doch hij is bekend. Alle drie verzetplegers zijn hier ter stede woonachtig. Gistermiddag is de 25-jarige voetballer S uit Gorcum in den wedstrijd UVSUni- tas, aan den Zoeterwoudschen Singel ge speeld, met het hoofd in botsing gekomen met een anderen speler, toen beiden naar den bal kopten. S. geraakte even bewuste loos. Het bleek, dat hij een lichte hersen schudding, een bloeduitstorting en een scheurwond bij een der oogen had opgeloo- pen. Door den E.H.B.O., die op het terrein aan wezig was, werd de jongeman voorloops geholpen en daarna op een baar naar de zie kenauto gedragen, om naar het Acad. Zie kenhuis te worden vervoerd. RECHTZAKEN BAKKERS VAN TE LICHT BROOD KRIJGEN HOOGE BOETEN. Voor den Haagschen kantonrechter heb ben heden 17 bakkers terecht gestaan we gens het bakken van te licht brood. De ambtenaar van het Openbaar Ministe rie wees er in zijn requisitoir op, dat deze verdachten bij voortduring minderwaar dig brood afleveren, hetgeen voor den keu ringsdienst van waren aanleiding is geweest weer eens een razzia te houden. Ondanks vroeger opgelegde boeten of getroffen schikkingen, waarbij er zelfs zijn van 150, blijven zij met hun practijken doorgaan. Er moet aldus de ambtenaar eindelijk eens een eind komen aan dit geknoei op broodgebied en hij eischte tegen de over treders geldboeten van 100. De kantonrechter, die eveneens van mee ning was, dat behoorlijk gewicht moet wor den geleverd, legde straffen op van 75 gul den subsidiair 30 dagen hechtenis. LAATSTE BERICHTEN Prov. Staten van Zuid-Holland Hedenochtend elf uur is, onder voorzit terschap van den Commissaris der Konin gin in Zuid-Holland, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, de winterzitting van de Provin ciale Staten aangevangen. Uitbreiding van Huize „St. Ursula" ie Nieuwveen. Bij het voorstel van Ged. Staten tot het ter leen verstrekken van een kapitaal groot 95.000.ten behoeve van de uitbreiding van huize „St. Ursula" te Nieuwveen met een paviljoen voor de verpleging van 60 mannelijke zwakzinnigen, en bijkomende werken, onder welk bedrag is begrepen 12.500.ten behoeve van de aflossing van de op de eigendommen der stichting te Nieuwveen rustende hypotheek, bepleit mevr. De Vri es-Bruins (S.D.) een be perking van de voorwaarde inzake toelating van de psychiaters der voor- en nazorg diensten in de provincie, waaraan Zuid- Holland subsidie verleent tot de patiënten. Deze voorwaarde acht zij ongewenscht, doch wil men deze handhaven, dan dient in elk geval overleg met den behandelenden me dicus aan de toelating vooraf te gaan. Mr. Van Baren (A.R.) sluit zich bij het betoog van mevr. De Vries-Bruins aan en achtte het het beste, de betreffende voorwaarde geheel achterwege te laten. Mr. Bolsius (Ged. Stgten) zou het voor den dienst van voor- en nazorg funest achten, indien deze al is daarvoor bij de tegenwoordige directie geen aanleiding aanwezig niet zou worden toegelaten. De betreffende voorwaarde is trouwens in overleg tot stand gekomen. Na re- en dupliek wordt de voorwaarde, zooals zij door Ged. Staten was voorgesteld, met 41 tegen 28 stemmen verworpen. Overigens wordt het voorstel van Ged. Staen z. h. stemming aangenomen. NED. TRAWLER OPGEBRACHT. Wegens visschen in verboden wateren. Gisteren is de trawler I. S. Groen, schip per W. Visser, van de reederij Wed. S. Groen te IJmuiden wegens het visschen in verboden wateren in de nabijheid van de Fransche kust opgebracht. Een politievaartuig kwam langszij en bracht de trawler in de haven van Bou logne. De machine is verzegeld om uitvaren te verhinderen. De reeder zal naar Boulogne vertrekken om te onderhandelen. BOERDERIJBRAND TE BLIJDAM. Elf paarden en acht koeien in de vlammen omgekomen. Gisteravond elf uur is door nog onbe kende oorzaak brand ontstaan in de schuur van de boerderij, bewoond door den heer H- O. Fbbens t<* Blijbam BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor Volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. De bewoners werden gewekt door het knetteren van het vuur. Zij' konden zich tijdig in veiligheid stellen. De brandweer, die kort na het uitbreken van den brand aanwezig was, kon niet ver hinderen, dat de schuur een prooi der vlammen werd. Elf paarden en acht koeien kwamen in de vlammen om. Een groote partij ongedorscht graan en veel land bouwwerktuigen werden door het vuur ver nield. Door den hevigen srorm sloeg het vuur over naar de aangrenzende woning, welke in korten tijd eveneens een prooi der vlam men werd. Niets kon worden gered. De schade, welke aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. PARKEERGELDEN VOOR EEN AUTO IN DEN HAAG. Op 1 Januari 1937 treedt in werking de op 20 Mei 1935 door den gemeenteraad van 's Gravenhage vastgestelde verordening tot wijziging van de verordening op de heffing van een recht voor het gebruik of genot van openbaren gemeentegrond. Krachtens deze verordening zal een recht van 12.'s jaars worden geheven voor het innemen van gemeentegrond, indien daarvan gewoonte wordt gemaakt, tot het la ten staan van een motorrijtuig of ander rij- of voertuig (rijwielen uitgezonderd) vóór of in de omgeving van het perceel, waar degene, die den openbaren grond voor ge meld doeleinde inneemt, zijn beroep of be drijf uitoefent of geregeld zijn werkzaam heden verricht of waar de rechtspersoon, die den openbaren grond voor gemeld doel inneemt, gevestigd is of zijn bedrijf uit oefent. Voor 15.'s jaars heeft men bovendien het recht tot het schoonmaken van een mo torrijtuig of ander rij- of voertuig (rijwie len uitgezonderd) op gemeentegrond. Voor 20.'s jaars heeft men het recht tot het innemen van gemeentegrond tot het schoonmaken, en tot het op de wijze als hierboven bedoeld, laten staan en tot het parkeeren op alle parkeerterreinen op ge meentegrond in de gemeente den Haag. De houders van de daarvoor in aanmer king komende motorrijtuigen worden ten kohiere gebracht en ontvangen na betaling der belasting een kenteeken, dat aan de voorzijde op een van buiten af duidelijk zichtbare plaats van het motorrijtuig moet worden bevestigd. Indien men in het bezit van een derge lijk kenteeken is, voorkomt men verzoeken om inlichtingen van de met de uitvoering der verordening belaste ambtenaren. Vóór 1 Januari a.s. kan reeds aan den di recteur der gemeentebelastingen worden medegedeeld, dat men een kenteeken voor 20.wenscht te ontvangen om in 1937 vrij te parkeeren en het motorrijtuig te la ten staan vóór of in de omgeving van het perceel, waar men woont, zijn beroep of bedrijf uitoefent of geregeld zijn werk zaamheden verricht. TELEGRAMMEN ZAL PRESIDENT ROOSEVELT EEN BOODSCHAP TOT DE WERELD RICHTEN? WASHINGTON, 15 December (A. N. P.). Politieke en diplomatieke kringen toonen een groote belangstelling voor het denk beeld, dat president Roosevelt bij zijn te rugkeer een boodschap zou kunnen richten tot de geheele wereld. Inderdaad zouden zekere invloedrijke politieke personen voornemens zijn er bij den president op aan te dringen een pro clamatie tot de wereld te richten, waarvan de groote lijnen zouden zijn: a. algemeen bewapeningsbestand; b sluiting van een algemeen niet-aan- valspact en c. opening van groote beraadslaging over herverdeeling der wereldgrondstof fen. De opportuniteit van een dergelijk ge baar onder de huidige omstandigheden wordt in andere politieke kringen betwist. DE STORM IN ENGELAND. LONDEN, 15 Dec. (A. N. P.). De storm met orkaankracht, welke gedurende meer dan een etmaal de Britsche eilanden heeft geteisterd, heeft te land en te water min stens zeventien mensehenlevens geëischt, waarbij zijn inbegrepen de twaalf koppen tellende bemanning van den treiler „Oda- ma", die men thans definitief verloren be schouwt. Ook de aangerichte schade is zeer aan zienlijk. RUSSISCH VAARTUIG IN JAPANSCHE HAVEN VASTGEHOUDEN. WLADIWOSTOCK, 15 Dec. (A. N. P.) Het Sovjet-Russische stoomschip „Tova- rich Krassin", dat zich op weg bevond van Petropavlowsk (Kamsjatka) naar Wladi- wostock, werd door een hevigen storm over vallen. Door bekwaam manoeuvreeren wist de bemanning het anker uit te werpen bij kaap Sirakami. Na eenigen tyd versche^ nen echter vertegenwooidigers der Ja- pansche autoriteiten van Fukusima, die, in weerwil van de verstrekte inlichtingen, dat het vaartuig een schuilplaats zocht voor den storm, niet toelieten, dat het weder ver trok. Het schip moet derhalve in de haven Yuku&im«» hliivau. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, R.K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, verga dering Bondsgebouw, 8.15 uur. Donderdag. R.K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden, zitting gebouw St. Vin- centius-Ver., Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. Vrijdag, R. K. Handelsreizigersver., leden vergadering in „De Harmonie". 8.30 u. Spreker pater v. d. Snoek over: „Revolutie of Christelijke De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12. telef. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en J. Doedeis, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 Dec. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.901.80, roodekool 0.803.60, savoyekool 0.703.50, groene- kool 13, pieterselie 1.701.80, prei 0.802.30, kropsalade 0.502.80, selde rie 0.301.80, knolselderie 2.003.60, wortelen f 2.502.60, per 100 kg.: kroten 1.001.40, kroten gekookt f 15, witloof 320, boerenkool 1.503.00 spinazie 825, tomaten A 4.0031.60, B f 13.20 —31.80, C 4.60—22.60, CC 2.80—11.—, uien 1.002.30, wortelen 1.002.70, spruiten I f 510, spruiten II 26, an dijvie 213, Nero 2.107.30, 15 Dec. Vette Varkens. Totaal aan voer 268 stuks, waarvan 255 zwaar 4243 cent en 13 licht 40 cent per kg. levend ge wicht in centen. Handel tamelijk vlug. BOSKOOP, 14 Dec. Groentenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 2035 cent, Claudius Pernet f 1.201.90, Colum bia 5075 cent, Butterfly 70130 cent, Wilh. Kordes f 1.40—2.30, Rosalandia 0.60 —1.00, Florex 0.80—1.50, Phoebe 60—90 cent. Wendland 36 cent. Edith Helen 1.20 1.60, Aug. Noack f 0.601.00, Else Poul- sen 1225 cent, Hoover 31 een», Ingar Ohlson 5080 cent, Briarcliff 4065 cent, E. G. Hill 38—46 cent. Chrysanten, tros 1220 cent. Seringen 50—70 cent. ROTTERDAM, 15 Dec. Vee. Totale aan voer 3472 stuks: 160 paarden, 2 veulens, 1083 magere runderen. 672 vette runderen, 112 vette kalveren, 164 graskalveren, 781 nuchtere kalveren, 413 schapen en lamme ren, 6 varkens, 79 bokken en geiten. Prij zen per kg.: vette koeien 61, 55 en 4048 cent, vette ossen 58, 51 en 4448 cent, stie ren 58, 50 en 46 cent; vette kalveren 90, 80 en 5565 cent, schapen 45, 38 en 28 cent, lammeren 44, 34 en 28 cent, graskalveren 55 en 45 cent, nuchtere kalveren 46, 41 en 36 cent, slachtpaarden 44, 38 en 32 cent. Prijzen per stuk: schapen f241612, lameren 171210, nuchtere slachtkal- veren 13106, nuchtere fokkalveren 181513, slachtpaarden 18013580 werkoaarden f 230140100, hitten 130 —105—70; stieren f 275—220—120, kalf- koeien f 230185120, melkkoeien f 235 190135; varekoeien 15512590; vaar zen f 14010080, pinken f 1159070, graskalveren 604020, bokken of gei ten 1063. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer korter, handel goed, prijzen prima koe 65, os 62 eert, stieren aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen stijgende; vette kalveren aanvoer grooter, handel matig, prijzen staande, prima per ex. 100; schapen en lammeren aanvoer ta melijk, handel vlot, prijzen als gisteren; nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer iets minder, handel levendig, prijzen oploo pend; paarden aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen onverander; kalf- en melk koeien aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen stationnair; varekoeien aanvoer ruimer, handel stug, prijzen onveranderd; vaarzen en pinken aanvoer kleiner, handel matig, prijzen iets hooger; graskalveren aanvoer als vorige week, handel tamelijk, voor de dond duurder, voor het leven prijs houdend; bokken of geiten aanvoer iets korter, handel vlug, le iets hooger, overi gens onveranderd 'S HERTOOENBOSH. 15 Dec. Boter. Aanvoer 16275 kg. Prijzen: hoogste prijs 1.51, laagste 1.43 en middelprijs 1.48 per kg. HAZERSWOUDE. 14 Dec. Eierenveiling. Aanvoer totaal 1884 stuks. Prijzen: kippen eieren 4.305.55 en eendeneieren 4.00 4.15 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 15 Dec. Kaas. Aange voerd 235 partijen Goudsehe kaas, allen met rijksmerk. totaal 10.575 stuks, wegen de 95.175 kg. Prijs met rijksmerk le soort 20—22.50, 2e soort f 18—19. Handel ma tig. VINKEVEEN, 14 Dec. Groentenveiling. Peen f 24, witlof I 11.5015 50, idem II 8—11, en idem III 3.00—7.50 per 100 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 14 Dec. Groenten veiling. Groenekool 1.702.50, knolsel derie 2.002.30 oer 100'stuks, peen 4.90 9.20. prei 1.401.90 per 100 bos; uien i.?0—1.90, gelekool 1.00—1.20., roode kool 1.001.50. waspeen 3560 cent. kro ten 30—40 cent per kist van 20 kg. Andijvie per kist van 6 kg. 26—44 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM! Londen 9.01 Berlijn 73.93 Parijs 3.57 Brussel 3104 Zwitserland 42.22 Kopenhagen 40.25 Stockholm 46 45 Oslo 45.271/0 New York 1.83u/ig Praag 6.48 Prolongatie 11/2%

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3