DINSDAG 15 DECEMBER 193o DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 IETS KOUDER. DE BILT SEINT: Afnemende tot matige Westelijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, aanvankelijk nog re gen of hagelbuien en iets kouder. Hoogste barometerst.: 766.3 te Budapest. Laagste barometerst.: 716.0 te Janmayen. De kern van de diepe depressie, die gis teren zware storm bracht, trekt naar de Poolzee en door de krachtige stijging van den barometer over de Britsche Eilanden, nemen de drukverschillen af. Op den Oceaan teekent zich \Veer een volgende depressie af. Op de Britsche Eilanden is de lucht opgeklaard en is de matige wind weer naar West of Zuid-"West teruggeloo- pen. Het werd er kouder en plaatselijk val len nog regen- of sneeuwbuien, nadat gis teren zeer zware regen is gevallen. Aan de Noorsche kust, waar nog zwaarder neerslag viel (Skudesnaes 46 m.m.), waait het nog stormachtig uit Zuid-West en valt regen In Zweden hebben de krachtige Zuidelijke winden de vorst geheel verdreven en valt regen. Ook Frankrijk heeft nog regen in het Oosten en opklarend, eenigszins buiïg weer in het Westen. In Duitschland kwam in het Zuiden en Oosten nog lichte vorst voor, in het Westen valt plaatselijk regen of sneeuw. Na een opklaring met afne men den wind, waarbij plaatselijk nacht vorst kan voorkomen, zal de wind vermoe delijk weer gaan krimpen en toenemen. LUCHTTEMPERATUUR. 6.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 4.15 uur tot Woensdagmorgen 7.35 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 16 Dec. voorm. 3.59 en nam. 4.16 uur. Naar de meening van de regeering be- teekent een regeling, als door haar voor gesteld, een minder ernstige stap dan een wettelijke regeling van het partijwezen, als door eenige leden in overweging is gege ven. Openbare lichamen voor beroep en bedrijf. Het voorstel, in de Grondwet een nieuw hoofdstuk in te voegen als grondslag voor de instelling van openbare lichamen voor beroep en bedrijf, gaat uit van de opvatting, veroorzaakt eenerzijds door de kartel- en trustvorming van sommige ondernemingen, de monopolie-positie van andere verschijn selen, welke het vraagstuk der prijsvorming opnieuw onder de aandacht brachten, an derzijds door den noodtoestand der natio nale volksgemeenschap, welke ingrijpende maatregelen van staatswege noodzakelijk maakte. De taak dezer nieuwe organen is, in aan sluiting aan de taak van de bestaande openbare lichamen met verordenende be voegdheid (provinciën, gemeenten, water schappen, veenschappen, veenpolders) tweeledig gedacht: le. uitvoering van algemeene rijksrege lingen, wetten, algemeene maatregelen van bestuur, enz.; 2e. eigen verordenende (wetgevende) bevoegdheid: autonomie. De regeering kan met de bezwaren tegen opheffing der immuniteit in geval van op ruiing niet instemmen. De parlementaire immuniteit heeft in de historie haar ont staansgrond in den wensch der leden van het parlement te beschermen tegen mis bruik van macht van de zijde der regeering. Moet echter deze parlementaire immuni teit ook worden ingeroepen voor het geval dat een lid van het parlement opruit en daarmede zijn plaats als volksvertegen woordiger zich onwaardig toont? De parle mentaire immuniteit heeft dan niets eer- biedswaardigs meer. Op dien grond ook ziet zij geen reden de strafrechtelijke vervolging te binden aan een toestemming van de Ka mer, waarvan het lid. dat het feit gepleegd heeft, deel uitmaakt. Overeenkomstig den geuiten wensch, is het aantal leden, dat hoofdelijke stemming kan eischen, op 3 gesteld. Onder de wapenen roepen en houden. Met voldoening nam de regeering ken nis van de ingenomenheid van verscheidene leden met het voorstel, voor wijziging van de redactie van artikel 187 boven twijfel te stellen, dat voortaan zoowel voor het bui tengewoon onder de wapenen roepen als oor het buitengewoon onder de wapenen houden van dienstplichtigen aan de Sta- ten-Generaal een wetsontwerp moet wor den aangeboden om het in dienst blijven te bepalen. Inkomen van het Koninklijk Huis Regeeringsvoorste! tot verlaging Koopkracht geld gestegen. Naar de meening van verschei dene leden wordt het inkomen van de kroon in het voorstel van de re geering eigenlijk niet vermindert, doch slechts gesplitst. Deze stelling is niet vol te houden. Het voorstel vindt zijn grond in de huidige om standigheden. Naar den tegenwoor- digen staat van de kroon moet mitsdien ook het voorstel worden beoordeeld en dan kon de conclu sie geen andere zijn dan dat de kroon ƒ200.000 minder uit 's rijks kas zal kunnen ontvangen. Verscheidene leden waren van oordeel, dat geen aanleiding bestaat, een verlaging van het vaste inkomen der kroon in de grondwet neer te leggen. Vooreerst achtten zfj het door de regeering aangevoerde ar gument van de stijging van de koopkracht van het geld daarvoor al een zeer wanke len grond. De regeering kan dit oordeel niet tot het hare maken. In de laatste de cenniën heeft de koopkracht van het geld sterk geschommeld, zoowel naar de eene als naar de andere zijde. Alle inkomsten hebben daarvan den terugslag ondervon den. Dat het inkomen van de kroon uit 's rijks kas alleen kan worden gewijzigd door het ingewikkelde apparaat van grond wetsherziening in beweging te brengen, is in het licht der feiten een te stroeve re geling gebleken. Om die reden is een nieuw artikel 28b voorgesteld, volgens hetwelk het bedrag, in de grondwet vastgelegd, zal kunnen worden gewijzigd bij een gequalifi- ceerde wet. Toen de regeering eenmaal dit systeem van grootere buigzaamheid had aanvaard, lag het voor de hand, dat zij voorstelde, het huidg inkomen van de kroon te verlagen in verband met de onmisken baar gestegen koopkracht van het geld. Meer dan iemand is de regeering over tuigd, dat het Staatshoofd voorgaat, waar het algemeen belang een offer vraagt. Wan neer zij desniettemin heeft gemeend, een voorstel, strekkend tot verlaging, te moe ten doen, vindt dat zijn grond in de over weging, dat nu de grondwet wordt gewij zigd, van de gelegenheid behoort te worden gebruik gemaakt, om het positieve recht den feitelijken toestand te doen volgen. De minister van Buitenlandsche Zaken heeft opdracht verleend inlichtingen in te winnen omtrent het inkomen van staats hoofden in verschillende landen. Zoodra deze inlichtingen zijn ontvangen, zullen de resultaten aan de Kamer worden medege deeld. Het was der regeering aangenaam te mo gen vernemen, dat het voorstel tot het "ver- leenen van een jaarlijksch inkomen uit 's rijks kas aan den Prins-gemaal door vele leden werd toegejuicht. Alsnog is een voorziening getroffen ten aanzien van de weduwe van den Prins van Oranje. De wereld in voqelvlucht De toestand in China is nog steeds niet erg duidelijk. Tsjang Sjoe Liang, de zoon van den vroeger zoo bekenden en machti gen dictator van Mansjoerije, is in het Noorden aan het muiten geslagen en heeft het hoofd van de Nankingregeering Tsjang Kai Sjek gevangen genomen. Wat is er met hem gebeurd. Er loopen geruchten, dat hij in vrijheid is gesteld, maar er loopen ook geruchten, dat hij voor alle zekerheid maar vermoord is. Intusschen zijn troepen van de Nankingregeering opgerukt naar Sjensi. waar zich de muitende Tsjang Sjoe Liang bevindt en nu zal het wel een spelletje worden van veel onderhandelen en een beetje vechten. Verrassingen zijn daarbij geenszins uitgesloten, want de Chineesche ziel is ondoorgrondelijk. Ofschoon in het land allerlei Russische en Japansche in vloeden hun werk doen, is het toch niet uitgesloten, dat deze herrie beperkt blijft tot een doodgewone Chineezen-ruzie. Wij zullen het hopen, want aan herrie hebben wij in deze wereld al meer dan genoeg. Uit Spanje komt den laatsten tijd geen nieuws van beteekenis meer. Het schijnt nog altijd te koud te zijn om te vechten. Uit Engeland hooren wij een paar rede voeringen, een van den aartsbisschop van Canterbury, die zijn afkeuring heeft uit gesproken over het drag van den ex-ko- ning; en een van minister Eden, die met kracht opkomt tegen de tegenwoordige mode om zich niet te houden aan gesloten verdragen. Italië viert op het oogenblik de voltooiing van de verovering van Abessynië. een werk dat aan Italië schatten gelds gekost heeft. Vlak onder het bericht van deze feestvie ring staat de mededeeling. dat Italië zijn oorlogsschulden aan Amerika nief betalen kan. Is het wonder, dat in Amerika de stemming algemeen is, dat men met Europa niets meer te maken wil hebben? Dijkverzakking bij Kapelie Woningen in den polder ontruimd. In allerijl is aan versterking van den dijk begonnen. Gisteravond is over een lengte van 200 tot 300 meter een verzakking geconstateerd in den dijk van de Westerschelde langs den Willem Annapolder, gelegen in Biezelin- gen (gem. Kapelie) en 's Gravenpolder. In den Polder staan een vijftal boerenhoe ven. Twee daarvan, die van de families Dees en van de Recht, zijn ontruimd. Onmiddellijk nadat de dijk val, zooals een dergelijke verzakking wordt genoemd was bemerkt, is men begonnen den dijk te versterken. Met vijftig man werd den geheelen nacht doorgewerkt om door het aanbrengen van zakken zand en basalto- blokken een doorbraak te voorkomen. Hedenmorgen bij hoog water was het gevaar nog niet geweken. Verder vernemen wij nog, dat omwo nenden gistermiddag omstreeks vier uur het alarmeerend geluid van den dijkval hoorden. Groote stukken van het talud aan de rivierzijde stortten in het Scheldewa- ter. Terstond werden de dijkgraaf van den polder en de ingenieurs van den Provin cialen Waterstaat gewaarschuwd, die zich onmiddellijk naar de bedreigde plaats spoedden. De kruin van den dijk was op dezelfde hoogte gebleven, maar de glooiing naar de rivierzijde was verdwenen en de dijk ging over een afstand van twee tot driehonderd meter steil omlaag het water in. Het bedreigde punt ligt juist op de plek, waar de Westerschelde een scherpen bocht naar het zuiden maakt en de stroom schuurt hier voortdurend met groote kracht langs den dijk. Telkenjare worden nieuwe zinkstukken aangebracht, om het gevaar van den polder te keeren. Sedert aan de Zuidzijde van de Schelde een zandbank het scheepvaartverkeer on mogelijk maakte, is de vaargeul langs de Noordzijde verlegd, waar de stroom voor de noodige diepte zorgt. De vaart gaat hier vlak langs den dijk, welke van de zuiging der voorbijkomende schepen de nadeelige gevolgen ondervindt. Zeven jaar geleden heeft zich eenzelfde dijkval voorgedaan. Men is er toen in geslaagd den polder te be houden. In de gemeente Kapelie, waar veel tuinbouw wordt beoefend, is juist de Willem-Anna-polder de beste voor den landbouw. Hij is 300 H.A. groot en bevat twee hofsteden, een woning voor den op zichter en dijk wachter en een viertal an dere woningen. In totaal woont er een veertigtal menschen. In verband met het lang niet denkbeel dige gevaar voor doorbraak van den dijk, hebben de waterschaps- en waterstaats autoriteiten met den burgemeester van Kapelie en de politie den geheelen nacht de wacht gehouden op het bedreigde punt. Bij laag water is het gevaar er het grootst, omdat de ondergespoelde dijk dan niet lan ger den steun van het water heeft en door dat hij als het ware los komt te hangen, en veel spoediger afbrokkelt. De wonin gen in den polder zijn voor het grootste gedeelte ontruimd en de boeren hebben hun graan naar Biezelinge, dat buiten den polder ligt, gebracht. Vanmorgen om negen uur, zoodra het goed dag was, is men met vijftig man be gonnen om de gehavende plek te verste vigen. Ook aan de binnenzijde van den dijk maakt men versterkingen om het ge vaar van doorbraak zoo lang mogelijk te keeren. Het onderloopen van den polder met het zoute Scheldewater zou, behalve de schade van de overstrooming zelve, een uiterst nadeeligen invloed op den vrucht baren bodem hebben. De polder heeft aan de landzijde echter goede slaperdijken, zoodat, wanneer ondanks de thans aange brachte voorloopige voorziening van ba salt en zakken zand, de dijk het toch mocht begeven, het verdere Zeeuwsche land niet wordt bedreigd. Intusschen is men op zijn hoede: voort durend wordt de dijk geobserveerd. DE MUITERIJ IN NOORD-CHINA. Hevige regenval verhindert terugkeer van Donald te Nanking. NANKING, 15 Dec. (A. N. P.) Volgens een bericht van officieele Chineesche zijde is Donald uit Sian Foe naar Loyan (pro vincie Honau) vertrokken. Hij heeft ver klaard, dat Tsjang Kai Sjek ongedeerd is. Donald kan niet te Nanking terugkeeren wegens den hevigen regenval. REGEERINGSTROEPEN RUKKEN NAAR SIAN FOE OP. SJANGHAI, 15 Dec. (A. N. P.). Men meldt uit Nanking, dat regeeringstroepen uit de provincie Hoenan geen ernstigen te genstand hebben ontmoef en oprukken in de richting van Sinanfoe. Generaal Feng Tsjing Tsai, die onderge schikt is aan generaal Hiang Hoet Sjen, den gouverneur van Sjensi, heeft zijn tiouw betuigd aan de regeering van Nan king. Generaal Tsien Ta Sjoen, de directe me dewerker van Tsjang Kai Sjek, zou de wijk hebben moeten nemen naar een plaats op 20 km. ten N.W. vcan Sianfoe. Generaal Lioe Sjang, de militaire gou verneur van Soe Tsjoen, wiens houding onzeker was, heeft telegrafisch zijn trouw betuigd aan het ministerie van oorlog. LUCHTVAART Begrafenis van J. Verkerk te Katwijk EEN DEN SLACHTOFFERS VAN DE „LIJSTER"-RAMP. Onder zeer groote belangstelling, vooral ook van de zijde van de Katwijksche bevol king, is vanmorgen het stoffelijk overschot van den bij den ramp van de „Lijster" om het leven gekomen mecanicien J. Verkerk op de begraafplaats van de Ned. Hervorm de gemeente te Katwijk teraardebesteld. Vele kransen en bloemstukken dekten de baar, waarbij o.m. van de K.L.M., K.N.I.L. M., de Air France, de Deutsche Lufthansa, van het technisch personeel van de K.L.M., van de Vereeniging van Verkeersvliegers bij de K.L.M! en van de Fokker-fabrieken. Om elf uur vertrok de rouwstoet uit de ouderlijke woning aan de Annastraat. De baar werd gedragen door Katwijksche vrienden van Jaap Verkerk, bestuursleden van de voetbalvereeniging „Quick Boys", terwijl direct achter de baar behalve fami lie en kennissen eenige werktuigkundigen in dienst van de K.L.M. meeliepen. Daarachter volgden o.m. namens de K.L. M. de heer en mevrouw Plesman, de heer W. G. van Hoogenhuyze, chef van het per soneel, ir. A. Wurfbain, voorzitter van den Raad van Bestuur, de heer W. D. van Os, chef van de motorafdeeling en de heer G. Spit chef van den lijndienst, vervolgens de heeren Martinof namens de Air France, J. Juck, directeur van de Van de Bergstichting te Noordwijk, waar de heer Verkerk Sr. architectonisch werk voor heeft verricht, en voorts vele kennissen en vrienden van de familie Verkerk. Ook de burgemeester van Katwijk mr. W. J. Woldringh van der Hoop had van zijn belangstelling blijk gegeven en was op de begraafplaats aanwezig. Aan de geopende groeve sprak aller eerst de heer A. Plesman, die zeide, dat Verkerk, die eigenlijk voor de zeevaart was opgeleid, thans als slachtoffer van de lucht vaart gevallen is. De Katwijkers weten, welke offers de zee kan eischen, zij kunnen daarom des te beter begrijpen, welke tol de luchtvaart thans heeft gevraagd. Verkerk had zijn hart aan de luchtvaart verpand en beloofde nog veel voor de toekomst, het heeft echter niet zoo mogen zijn.... De heer Plesman sprak nog een woord van troost tot de familie en verzekerde, dat de herinnering aan Jaap Verkerk bij de K.L.M. altijd zal blijven voortleven. Een oom van den overledene, de heer De Bruine sprak vervolgens een enkel woord en memoreerde den verschrikkelijken ramp met de „Lijster". Het is nu al zes dagen geleden, zoo zeide hij, zes lange dagen, waarin heel wat is omgegaan, maar die toch niet lang genoeg zijn geweest om de smart te doen stillen. Doch langzamerhand zal de herinnering aan Jaap tot een troost worden, omdat hij heeft meegewerkt aan de traditie van ons volk, dat thans de lucht doorklieft, zooals het vroeger de zee doorkliefde. De visschers van Katwijk weten, dat zij die uitgaan mo gelijk niet meer zullen terugkeeren en zoo was het ook met hem, die op vreemde bo dem voor zijn ideaal gevallen is. Eén troost hebben wij, dat hij nu óp Katwijksche bo dem mag rusten. De vader van de overledene dankte me de namens familie voor de betoonde be langstelling. HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN PILOOT L. HAUTZMEYER. Gistermiddag is het stoffelijk overschot van den bij de ramp van de „Lijster" om gekomen piloot L. Hautzmeyer per auto van de begrafenisonderneming Innemee en Zoon, naar Weenen overgebracht waar de teraardebestelling plaats zal vinden. Bij de vele kransen, we'ke reeds in En geland op de baar waren gelegd, en waarbij in Rotterdam een krans van den Oosten- rij kschen gezant gevoegd was, waren in 's Gravenhage nog eenige bijgekomen en wel van de K. L. M., van den heer en me vrouw A. Wurfbain, Me'ybcom, van Hilda Bongertman, de bij de ramp gespaard ge bleven stewardess en voorts eenige van particulieren, die onder de hoede van pi loot Hautzmeyer een K. L. M.-vlucht had den gemaakt. De heer A. Aler, chef van den vliegdienst vsn de K. L. M. was bij het overbrengen van het stoffelijk overschot in de rouw- auto tegenwoordig. VLIEGONGEVAL OP SOESTERBERG. Hedenmorgen omstreeks tien uur heeft op het vliegterrein Soesterberg een onge val plaats gehad. De tweede luitenant vlieger F. A. A. M. Janssens maakte met den weerbericht jager D 7 een ongelukkige landing. Toen hij bijna op het vliegterrein was neergekomen, steeg hij weer, doch gleed op een hoogte van acht meter af. Het toe stel werd ernstig beschadigd. De bestuur der kreeg een lichte kaakfractuur en een hersenschudding. Hedenmiddag is hij ter verpleging over gebracht naar het Diaconessenhuis te Utrecht. Zijn toestand is niet ernstig. Wat Uw snelheidsmeter U niet vertelt* Als uw snelheid verdubbelt, wordt de remweg (afstand, waarbinnen u stopt) viermaal zoo groot; die wetenschap «rfw is méér waard dan liet besef, dat u #60 of 70 km per uur rijdt! Denkt daar eens aan voor u den snelheidsmeter al te hoog laat oploopen! Dit nummer bestaat uit vier bladen. STADSNIEUWS „GELOOF EN WETENSCHAP". Dr. Ernest Claes vertelt. De bekende Vlaamsche schrijver Ernest Claes een vermaard verteller, zooals prof. dr. E. Carp, de voorzitter van „Ge loof en Wetenschap", hem inleidde, was gisteravond uitgenoodigd om in de boven zaal van den Turk voor Geloof en Weten schap te komen vertellen van de wijze, waarop hij tot zijn schrijversloopbaan was gekomen. Hij begon in zijn eenvoudigen, pretti- gen verteltrant de sfeer te schetsen, waar in de Vlaamsche schrijvers in 't algemeen zijn opgegroeid. Wat de boeken van een Vlaamschen schrijver in Holland zoo populair maakt, is het volksche, hun recht uit het volk ge grepen manier van verhalen. Alle Vlaamsche schrijvers komen van het platteland en zij komen voort uit den klei nen stand. Zij hebben direct contact ge had met het volk en als zij gaan vertellen, schrijven zij direct uit het hart. Het milieu, waar spr. uit voortkomt, was een gezin van arme boerenmenschen, maar wat zij konden was vertellen. Zij wa ren menschen met een diep geloof. Geloof en bijgeloof liepen bij hen dooreen; zij ge loofden nog aan spoken, dwaallichten en te ruggekomen zielen. Zij zaten daarvan uren te vertellen en elkaar den doodschrik op het lijf te jagen. Wat spr. zich nog zeer sterk herinnert, is het vertellen van zijn vader, waarnaar hij als kind zat te luiste ren met open oogen en mond, zooals alleen een kind kan luisteren. Het huis van zijn vader stond aan den rond van de uitgestrekte bosschen van de Kempen en er was daar in Averbode een eeuwenoud klooster. De oude prelaat van dat klooster had macht over alle heksen en spoken. Dat wist iedereen in Averbode. Langs dat va derlijke huis trokken het heele jaar door allerlei vagebonden. Altijd hielden zij stil bij het huis en altijd kregen zij onderdak in de'schuur en aten zij mee aan tafel. Bij den haard werd dan na het avondeten ver teld engelogen, maar het was heerlijk. Die vagebonden vertelden nooit van spo ken en heksen. Om aan heksen en spoken te gelooven moet je ergens vast wonen. Maar die rondtrekkende lieden vertelden over dievenbenden, over de Bokkerijders.... Zij wekten door hun rooversvex-halen den indruk, dat zij zelf tot die benden behoor den en spr. had als kind daarvoor het grootste respect. Een ander slag lieden, dat daar wel in ac buurt kwam, waren de wildstroopers, die er vaak kwamen aanloopen voor een on derdak en schuilplaats tegen de marechaus sees. Wanneer de avonden niet gunstig waren, zaten ook zij rond het vuur en ver telden als nooit een schrijver gekund heeft. Zij begonnen met een half uur niets te zeggen en keken in het knapperende vuur. Dan opeens begon een van hen te vertellen wat hij de vorige week gezien had 's nachts klokslag 12 uur op het kerk hof van Averbode. Die verhalen pasten volkomen in de heele entourage van het land, de bosschen en het oude huis. Alles vertelde mee, het vuur van den haard, de schaduwen tegen de muur, de beemden, de bosschen en de denneboomen. Die vertel lers zijn voor spr. de eerste professoren in de literatuur geweest. Wat spr. in hun ver halen altijd trof, was de waarheid er in. Zij geloofden, dat zij werkelijk iets gezien hadden. Menschen in de stad hebben er geen idee van wat de schrik van den nacht is voor de menschen van het land. Wie aan spoken gelooft, ziet ze ook werkelijk. Spr.'s eerste literaire ambitie was, ook zóó te kunnen vertellen, dat anderen er bang van werden. Later maakte hij kennis met boeken, op school, waarvan spr. een sappig verhaal ophing in den trant van zijn boek „De Witte" en vertelde hoe hij daar in het strafhok een exemplaar van de „Koopman van Antwerpen" van Hendrik Conscience vond. Dat boek maakte een ge weldigen indruk op den jongen, en hij ver zon van alles om meer te kunnen lezen. Na een korte pauze vertelde spreker, hoe ook andere boeken van Hendrik Conscience op zijn phantasie hadden ingewerkt, met name: „De Leeuw van Vlaanderen". En, al pratende, schetste hij, gevoelig, den aard van het volk en de Belgische Kem pen zijn vader, zijn moeder, die arm waren, maar met een rijk hart. Menschen, zooals hij in de Kempen heeft leeren kennen, zoo sterk, zoo echt, zoo absoluut, heeft hij later in de stad niet meer ontmoet. Achter een ruwe schors klopt bij dat volk een edel hart. Ik heb aldus spr. in mijn boeken die menschen beschreven, zooals ze zijn. U heeft ons in de ban van uw woord ge slagen mocht de voorzitter van G. en W. prof. dr. Carp in zijn dankwoord te recht constateeren. Met zijn onnavolgbare humor en diepe ernst heeft dr. Ernest Claes eenige uren lang zijn gehoor zóó verteld, dat het in spanning heeft zitten te luiste ren. DE R. K. SPORTBEWEGING. Zoowel aan Aalmoezenier H. Bangeri als aan Kapelaan H. van der Ven were gisteren op verzoek van een groote groep leden het volgend telegram verzonden: „De hereenigde Katholieke Sportbewe- ging te Leiden wenscht haar oud-adviseur* geluk op hun priesterfeest!"

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2