MAANDAG 14 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER REGEN EN WIND. DE BILT SEINT: Stormachtige tot krachtige, later afne mende Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt met regen, la ter wellicht opklarend, aanvankelijk veel zachter. Hoogste barometers!: 765.4 te Budapest. Laagste barometerst.: 713.9 te Thorshavn. Zware dalingen van den luchtdruk in het Westen, wezen gisteren in den loop van den middag op een belangrijke verande ring in de luchtdrukverdeeling en op de nadering van 'n Zuid-Wester storm. Thans heerscht zwaar stormweer in het geheele Westen en langs de Noorsche kust, met hooge temperaturen voor het Kanaal. In Zuid-Frankrijk komt nog vorst van betee- kenis voor en de krachtige winden zijn nog niet doorgedrongen tot Zwitserland en Zuid-Frankrijk. In Ierland en Engeland vielen zeer zware regens, evenzoo ten Noorden van Schotland. In Ierland ruimen de winden weer en stijgt de luchtdruk in IJsland dalen de barometers geleidelijk. Het is te voorzien dat d- storm zich over het geheele vasteland zal uitbreiden en dat het overal veel zachter zal worden en la ter, bij de opklaring, weer wat koeler. LUCHTTEMPERATUUR. 5.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 4.15 uur tot Dinsdagmorgen 7.32 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aah Zee op Dinsdag 15 Dec. voorm. 3.23 en nam. 3.41 uur. BINNENLAND IN HET ZESDE CRISISJAAR EENIG OPTIMISME! Gecombineerde besturenvergadering dei- federatie van algemeene R.-K. werk geversverenigingen en van het R.-K. Verbond van Werk- geversvakvereeni gingen. Zaterdag kwamen onder presidium van ir F. H. A. Guljé in hotel Wittebrug te 's-Gravenhage in gecombineerde vergade ring bijeen het federatiebestuur der alge- meene R.-K. Werkgeversvereniging en de besturen der -werkgeversvakorganisa ties, aangesloten bij het R.-K. Verbond van Werkgeversvakvereenigingen. Bij de opening dezer vergadering, waar op discussies aan de hand van de agenda werden gevoerd, sprak de algemeen voor zitter, ir. Guljé, een openingsrede uit. Na gewezen te hebben op de steeds toe nemende werkzaamheden der vereeniging en den steeds grooter wordenden invloed der organisatie op de algemeene sociale en economische stroomingen in ons land, ver klaarde de voorzitter, dat de A. R. K. W. V., dank zij de medewerking der bestuurs leden en der secretarisse, kerngezond is en tegen alle moeilijkheden opgewassen. Spreker gaf vervolgens uiting aan zijn vreugde over het a.s. huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana met Prins Bernhard van LippeBiesterfeld. Speciaal in onze krin gen, zeide hij, zal de groote belangstelling, welke de a.s. prins-gemaal in het Neder- landsche bedrijfsleven stelt, waardeering vinden. Moge God dit huwelijk en in dit huwelijk ons koninkrijk overvloedig ze genen. Dit jaar diende zich voor ons aan als het zesde crisisjaar, toch was er in het voor jaar voo- het eerst weer eenig optimisme in ons land, want, terwijl wij ons uiterste best deden om onze kostprijzen neer te drukken tot het wereldniveau, zagen wij dat niveau langzaam stijgen, dus naar ons toe komen. Het was de wereldconjunctuur, die zich alweer in opgaande lijn bevond en nog versterkt werd door een hausse, die het gevolg was van den oorlog in Abessinië en de oorlogstoerustingen elders in de wereld. Bovendien brachten de sta kingen van dezen romer in België onver wacht voordeel aan onze haven: het scheep vaartverkeer te Rotterdam nam in het der de kwartaal zeer toe. Een en ander deed bij verschillende instanties, in de eerste plaats bij onzen minister-president, de meening postvatten, dat de aanpassings politiek haar doel bereikt had en dat wij weer met het buitenland op voet van ge lijkheid konden concurreeren. Maar zij za gen daarbij over het hoofd, dat de neer- waartsche beweging van ons kostenpeil door drie krachtens geremd werd door de noodzakelijkheid van crisissteun aan niet- rendabele bedrijfstakken, waadroor weer een zware druk op onze bevolking onver mijdelijk is gebleken, door de hooge be lastingen, die voortvloeiden uit het feit, dat de staat haar eigen huishouden niet voldoende kon aanpassen en ten slotte door den hoogen rentevoet op de geldmarkt, die noodzakelijk was ter verdediging van den goudvoorraad van de Nederlandsche Bank. Hoe ver we ten slotte nog van het doel der aanpassing verwijderd waren is duidelijk geworden op het moment der mislukking zelve, toen door het enkele feit van het goud-embargo de koers van den gulden in de beste orde, doch zeer beslist, daalde tot 20 pet. beneden pari. Indien on- volkshuishouding, werkelijk aangepast ware geweest, zou een daling geheel ach terwege hebben moeten blijven. De muntcorrectie, ons door het buiten land opgedrongen, was niettemin het sluit stuk, waarop minister Oud enkele jaren geleden in een onbewaakt oogenblik ge zinspeeld heeft. Zij bracht de aanpassing een grooten stap verder door de verschui ving in de wisselkoersen. Van «tie verschuiving zal overigens de meest-aangepaste het meest profitee- ren. De aanpassing van de vorige jaren is dus niet vergeefs geweest. Al was inwendige versteviging dit jaar het voornaamste parool: toch heeft ook naar buitén de vereeniging zich doen gel den. Scr. wees op de monetaire, de economi sche en de sociale actie der vereeniging in het afgeloopen jaar en begaf zich vervol gens in een beschouwing en sprak de hoop uit, dat de politieke constellatie na de ver kiezingen den weg zal openen tot een ac tieve w-lvaartspolitiek, meer dan dit in de laatste jaren geschied is. KERSTMIS 1936 EN DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Naar wij vernemen, laten de Neder landsche Spoorwegen een aantal extra treinen loopen ter gelegenheid van het met Kerstmis te verwachten drukke rei- zigersvervoer en wel in den namiddag van Donderdag 24 December en in den avond van Zondag 27 December. Niet minder dan 63 voor- en volgtrei- nen worden ingelegd. Man wijst ons ech ter er op, dat een aantal belangrijke ex tra sneltreinen worden ingelegd, loopen- de niet onmiddellijk voor of achter de sneltreinen van de gewone dienstregeling, die moeten ontlast worden. Deze maatre gel wordt getroffen om treinvertraging te voorkomen. Geheel nieuwe aansluitin gen worden door deze extra-treinen ge maakt. Zij zijn alle opgenomen in de reis gidsen en wel in de dikke blauwe reisgids op de bladzijden 298 en 299 (voor Don derdagmiddag 24 December) en op blad zijde 296 (voor Zondagavond 27 Dec.), en in de kleine gele reisgids op de blad zijden 166167 onderscheidenlijk bladzij de 164. Zij. die zich op deze data op reis zullen begeven, vooral oo lange af-tanden, zullen in hun eigen belang goed doen, vooral de ze bladzijden der reisgids nauwlettend te bezien, en zoo nor>di<* ook daarbij de nor male reisgidstabellen te raadplegen, voor het geval zij op een station onder weg of eindstation van den extra trein aansluiting zoeken. Betalen van motorrijtuigenbelasting per giro. In verband met verschillende verzoeken om de verschuldigde motorrijtuigenbelas ting op de postrekening van den ontvan ger te voldoen en vervolgens de motorrij- tuigenbelastingkaart per post te ontvan gen, heeft de Minister van Financiën bij wze van proef het volgende bepaald." Indien een houder van een motorrijtuig de verschuldigde motorrijtuigenbelasting voldoet door storting of overschrijving op de postrekening van den ontvanger en hij toezending van de motorrijtuigenbelasting- kaart door middel van de post verzoekt, zal de ontvanger aan het laatste gevolg geven. Kosten zijn daarvoor niet ver schuldigd. De aandacht wordt er echter op gevestigd, dat de toezending niet per aangeteekende brief zal geschieden en dat deze verzending plaats heeft op eigen risico van den houder. Indien een houder van een motorrijtuig die de verschuldigde belasting per giro heeft voldaan, bemerkt, dat een hem per post toegezonden kaart hem niet heeft be reikt, is het in zijn eigen belang, dat hij daarvan onmiddellijk kennis geeft aan den ontvanger. Teneinde fraude te voorkomen, zal op een dergelijke kaart, welke dus den juisten houder niet heeft bereikt, en even eens op een daarvoor afgegeven duplicaat- kaart een overschrijving, als is bedoeld in art. 11 der motorrijtuigenbelastingwet, of een teruggaaf, bedoeld in art. 14 dier wet, slechts worden verleend, nadat afdoende is gebleken, dat geen fraude in het spel is. Het bovenstaande geldt voorloopig bij wijze van proef op alle kantoren met uit zondering van het kantoor der accijnzen te Amsterdam, op het laatste kantoor blijft voorloopig de bestaande regeling gehand haafd. Aangezien het slechts een proef geldt, is van deze regeling nog geen mel ding gemaakt op de formulieren (aangif ten, enz.). Belanghebbenden zullen dus zoo noodig zelf het verzoek moeten schrij ven en het nummer van de postrekening van den ontvanger dienen op te zoeken. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter is voor de week van 14 tot en met 19 December vastgesteld op 0.80 per K.G., behoudens tusschentijdsche wijziging. HARTELIJKE WOORDEN UIT BELGIë. De Belgische minister van Openbare Wer ken. Merlot, heeft aan minister Van Lidth de Jeude het volgende telegram gezonden: „Wensch u geluk bij de indienststelling van de Moerdijkbrug; ik druk mijn be wondering uit voor de groote toewijding met welke Rijkswaterstaat dit belangrijke werk heeft uitgevoerd". „DE VRIJDENKER". Kioskenverkoop stopgezet. Van regeeringswege zijn, naar aan de Msb. wordt medegedeeld, stappen gedaan, waardoor de verkoop van „De Vrijdenker" aan de stationskiosken beëindigd is. WEGENAANLEG IN ZUID-HOLLAND. Verhooging te wachten van inkomsten- en vermogensbelasting. Naar aanleiding van het verslag der commissie van rapporteurs betreffende de provinciale begrooting voor 1937 deelen Ged. Staten o.m. het volgende mede: De verbetering der tertiare wegen in deze provincie wacht op de totstandkoming van de in de jongste Troonrede aangekon digde wettelijke regeling met betrekking tot die wegen. Gedep. Staten achten het niet gewenscht op deze regeling vooruit te loopen. Wel is uit het crediet van 50.000, voor een on derzoek naar geschikte werkverruimings- en werkverschaffingsobjecten dat op de provinciale begrooting voor 1936 is uitge trokken, een bedrag beschikbaar gesteld voor het treffen van voorbereidingen voor de verbetering der tertiaire wegen, waar mede in verschillende deelen dezer provin cie reeds een aanvang is gemaakt. Verder meenen Ged Staten niet te moeten gaan. De aanleg en verbetering van de secundaire wegen vraagt van de provincie een dusda nige financieele inspanning, dat het niet verantwoord moet worden geacht, daar naast ook lasten voor de tertiaire wegen op zich te nemen. Ook Ged. Staten achten het een reden tot voldoening, dat voor de moeilijkheden, wel ke een versnelde uitvoering van het pro vinciaal wegenplan in den weg stonden, tenslotte een oplossing is gevonden. Ook zij zouden de voorkeur hebben ge geven aan een versnelde uitvoering met behulp van het Werkfonds. Zij zien echter geen heil in een hernieuwde poging ern steun uit dat fonds te verkrijgen en sluiten zich aan bij die leden, die daarvan slechts vertraging in de totstandkoming van de werken verwachten. Versnelde uitvoering zonder den thans geboden steun gaat het financieel vermogen der provincie te bo ven. Reeds met dien steun zal de provincie voor zulke groote uitgaven komen te staan, dat naar verwachting de belastingdruk, wat de opcenten op de inkomsten- en vermo gensbelasting betreft, binnenkort met on geveer 40 pet. zal moeten worden ver hoogd. De eenige weg om de versnelde uit voering te verwezenlijken zal dan ook zijn, het thans gedane aanbod der regeering te aanvaarden. Dat het doel van de versnelde uitvoering t.w. werkverruiming, niet zou worden be reikt, nu er verandering is gekomen in de wijze van financiering, kan niet worden toegegeven. Het resultaat van de versnelde uitvoering, zoowel by het voorstel in zyn tegenwoordigen vorm, als bij den aanvan- kelijken opzet, zal zijn, dat werk wordt uitgevoerd, hetwelk anders nog geruimen tijd achterwege zou zijn gebleven. Ged. Staten kunnen ook niet inzien, dat van de uitvoering in werkverschaffing van dit werk een loondrukkende invloed zou uitgaan. De arbeiders, die dit werk zullen uitvoeren, hebben daarvan in ieder geval voordeel. Zij ontvangen in werkverschaffing meer dan wanneer zij op den werkloozensteun zouden zijn aangewezen. Inderdaad zullen aan den ruimeren aan leg van den weg ScheveningenWassenaar' Noordhollandsche grens meer onder houdskosten verbonden zijn. Deze moet men echter niet te hoog aanslaan, omdat hij vergrooting van de breedte de onderhouds kosten slechts in mindere mate stijgen. De details betreffende het gereedmaken van een gedeelte van de aarden baan in de duinen door de gemeente 's Gravenhage zijn nog niet met het gemeentebestuur be sproken. Voorshands komt het Ged. Staten voor, dat men hier, gezien den aard en de beteekenis van het werk, te maken heeft met een werk in gewone werkverschaffing doch in eerste instantie zal het gemeente bestuur hierover zijn oordeel moeten ge ven. Op welke wijze de gemeente het aan haar stratennet aansluitende gedeelté, dat geheel voor haar rekening komt en waar de provincie buiten staat, wenscht uit te voeren, zal aan het gemeentebestuur moe ten worden overgelaten. Uit het op de begrooting voor 1936 be schikbaar gestelde crediet van 50.000 voor het instellen van een onderzoek naar ge schikte objecten voor werkverschaffing en werkverruiming zijn tot dusver uitgaven gedaan of bedragen toegezegd voor: a. Het treffen van voorbereidingen voor de verbetering der tertiaire weegn; b. Het opmaken van een gedetailleerd plan voor duinbebosschingen ontsluiting van duingebieden; c. Het omwerken van een reeks be staand plan tot voorloopig herstel der zee wering van de Kruiningergors; d.Een nadere bewerking van het z.g. tweede Biesboschplan, d.i. een plan tot verdere inpoldering van den Zuidholland- schen Biesbosch; e. Een plan tot droogmaking van plas sen in den Noordsohe Buurterpolder; f. Het salaris van een ingenieur, die ter beschikking is gesteld van de rijkscommis sie van advies voor werkverschaffing en werkverruiming in Zuidholland, teneinde technischen bijstand te verleenen bij het opsporen en onderzoeken van werkobjec- ten. Intotaal is hiermede een bedrag van rond 12.000 gemoeid. VIERDE HARINGCONTRACT MET RUSLAND. De reedersvereeniging voor de Neder landsche Haringvisscherij heeft heden een vierde haringcontract met Rusland afge sloten. Het betreft ditmaal een kwantum van 13.000 Schotsche tonnen. De totale hoeveelheid der export naar Rusland voor het seizoen 1936 is hiermede opgeloopen tot 91.800 Schotsche tonnen, zoodat de 100.000 in het zicht komen. AGENDA LEIDEN. Maandag'. „Geloof en Wetenschap" „Ernest Claes vertelt....". Vergul den Turk te 8.15. Dinsdag, RK. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, verga dering Bondsgebouw, 8.15 uur. Donderdag. R.K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden, zitting gebouw St. Vin- centius-Ver., Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. Vrijdag, R. K. Handelsreizigersver., leden vergadering in „De Harmonie", 8.30 u. Spreker pater v. d. Snoek over: „Revolutie of Christelijke ordening". PRINSES EN PRINS DINEEREN BIJ DEN COMMISSARIS DER KONINGIN IN ZUID-HOLLAND. De Minister van Staat, Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, jhr. mr .dr. H. A. van Karnebeek en me vrouw van Karnebeek hebben Zaterdag avond aan H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard van LippeBiester feld te hunnen huize een diner aangeboden, waaraan o.a. werd deelgenomen door Z.H. Pangeran Adipati Ario Mangkoe Negoro 7, de Ratoe Timber en hun dochter. De gouden veder. De gouden veder, welke het comité voor de luisterrijke viering heeft aangeboden aan H. K. H. Prinses Juliana, die zich daarvan zoowel bij de aanteekening als bij het onderteekenen van de huwelijks akte zal bedienen, zal van morgenochtend af ter bezichtiging liggen in de vitrine der juweliersfirma H. B. Lohman Zn., Gra- vestraat 5 hoek Kettingstraat, te 's-Gra venhage. MET EEN H. Van meer dan één kant uit onzen lezers kring is ons gevraagd, hoe de naam van den Prins nu eigenlijk gespeld moet wor den: Bernard of Bernhard. Men wil het gaarne weten, ook met het oog op versieringen. In de Koninklijke Besluiten, onlangs ten aanzien van de positie van den Prins verschenen, is de h behouden. Blijkbaar wenscht de Prins dus zóó zijn naam te zien gespeld. En: dit wordt bevestigd door het volgend stukje uit de Haagsche Post: „Er zijn in Nederland bladen, die in taaie vasthoudendheid onzen aanstaanden prins gemaal „Bernard" zonder h noemen. Daar in schuilt een element van het-beter-wil- len-weten en zijn-zin-door-drijven, dat verwarring sticht. Wij hebben ons onlangs ten overvloede tot den Dienst van Z. D. H. den Prins van Lippe Biesterfeld gericht, met de vraag hoe deze genoemd wenscht te worden. Nu de bedoelde bladen in hun vreemde koppigheid volharden, willen wij het antwoord hier vermelden: Naar aanleiding van uw schrijven van 30 October heb ik de eer u mede te deelen, dat Zyne Doorluchtige Hoogheid Prins Bernhard genoemd wenscht te worden, zooals thans bij de wet is vastgesteld. w.g.) W. G. Röell, waarn. part. secretaris van Z. D. H. Prins van Lippe Biesterfeld. Wij hopen, dat dit voldoende zal zijn om tot één gelijkluidende schrijfwijze van den naam van Z. D. H. te komen". „Avondpost". RECHTZAKEN PRIJSOPDRIJVING TE UTRECHT. De kantonrechter te Utrecht heeft een handelaar in leder te Utrecht wegens prijs opdrijving van leder, deel uitmakende van een voorraad, welken hij reeds vóór de de preciatie van den gulden in zijn bezit had, veroordeeld tot ƒ25.boete. INBRAKEN TE ROTTERDAM, GOUDA, ALPHEN EN ZWAMMERDAM. Het Haagsch gerechtshof deed uitspraak in de zaak tegen den timmerman A. Th. C. N. en den opperman R. W. de G. beiden ge detineerd, die in hooger beroep terecht heb ben gestaan van een vonnis van de Rotter- damsche rechtbank waarbij zij wegens diefstal in vereeniging, gepleegd op ver schillende plaatsen o.a. in het Capitool Theater te Rotterdam, ten kantore van de Coöperatieve Producenten Vereeniging te Gouda en bij de firma Hoogendijk te Zwammerdam, zijn veroordeeld leder in totaal tot vier jaar gevangenisstraf. Conform het requisitoir van den advo caat-generaal bevestigde het hof het von nis der rechtbank ten aanzien van N. en verminderde de straf van de G. die wegens drie feiten tot vier jaar was veroordeeld, tot drie jaar gevangenisstraf, met bevel tot gevangenneming. ■WW ELTAX TELEF.66G Officieele Crisisberichten STEUNVERLEENING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 30 No vember 1936 tot en met 5 December 1936 ƒ1.50 par 100 K.G. zal bedragen. Voor in datzelfde tijdvak gedenatureerde groene erwten van de laatste klasse en voor andere erwten zal die steunvergoe ding 1.per 100 K.G. bedragen. Voor, blijkens de dateering van liet dorschbriefje in bovenbedoeld tijdvak ge- dorschte veldboonen, zal de steunvergoe ding 2.per 100 K.G. bedragen. 7853 AFNAME VARKENS BOVEN HET BACONGEWICHT. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 14 December a.s. aan haar te leveren varkens boven het bacon- gewicht, met 3 cent per K.G. geslachte ge wicht zijn verhoogd. Deze prijzen zijn dan tot wederopzegging als volgt: Prijs per K.G. geslacht gewichte in centen: a. Varkens, wegende bij opgave van 95 120 K.G. levend, voor zoover deze var kens reeds ëerder als baconvarkens aan de zaakvoerders der Nederlandsche Veehou derijcentrale waren opgegeven; kwaliteit A 54 cent per K.G. geslacht ge wicht; kwaliteit B 52 cent per K.G. geslacht ge wicht; kwaliteit C 50 cent per K.G. geslacht ge wicht. b. Varkens, wegende bij opgave van 95—200 K.G. levend; van 95 tot 110 K.G. geslacht 51 cent per K.G. geslacht; van 111 tot 125 K.G. geslacht 50 cent per K.G. geslacht; van 126 tot 140 K.G. geslacht 49 cent per K.G. geslacht; van 141 tot 165 K.G. geslacht 48 cent per K.G. geslacht; van 165 K.G. en daarboven 47 cent per K.G. geslacht. De opgave in de districten waar geen zaakvoeders zijn kan schriftelijk worden gedaan bij de kringzaakvoerders der Ne derlandsche Veehouderijcentrale. Geleverde varkens, welke niet aan de bekende voorwaarden voldoen, worden naar waarde uitbetaald. Voorts wordt er nadrukkelijk de aan dacht op gevestigd, dat met ingang van 28 December 1936 geen varkens meer zullen kunnen worden opgegeven, welke zwaar der wegen dan 120 K.G. Het ligt niet in de bedoeling de gelegenheid daartoe in de toekomst wederom open te stellen. 7854 PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR BACONBEREIDING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 14 December a.s. aan haar te leveren varkens, bestemd voor ba- conbereiding, verhoogd zijn het 3 cent per K.G. geslacht gewicht. Deze prijzen zijn dan tot wederopzegging als volgt: Prijs per K.G. geslacht gewicht in cen ten. Kwaliteit beneden 50 K.G.:: van van van van van 50 54 58 67 76 tot tot tot tot tot 53 57 66 75 85 K.G. K.G. K.G. K.G. K.G. Naar kwaliteit max. 44 cent: IA 55 58 60 58 56 IB IIA 53 56 58 56 54 IC IÏB II1A 51 54 56 54 52 IIC IIIB 49 52 54 52 50 IIIC 47 50 52 50 48 CC 45 48 50 48 46 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koud gewicht na slachting (d.i. het warm gewicht verminderd met 2 pet.). Deze prijzen worden verlaagd met 2 ct. per K.G., wanneer de varkens als nood- en spoedgevallen zijn aangeboden; met 5 cent per K.G., waneer het spek der var kens na slachting zacht blijkt te zijn en wanneer het varken na slachting strepen, vlekken of onderhuidsche bloeduitstortin gen vertoont, waarvan de aanwezigheid reeds bij de afname door den kringzaak voerder is geconstateerd. Voor varkens, welke voor het risico van den leverancier zijn afgenomen, worden deze prijzen alleen dan uitbetaald, wanneer deze varkens zich na de slachting in goede conditie bevinden. Is zulks niet het geval dan wordt de werkelijke waarde n a slach ting vergoed. Zeugen, beeren of binnenbeeren mogen niet geleverd worden. Blijkt het varken na slachting toch een binnenbeer te zijn, dan geschiedt de betaling op basis van 60 pet. der genoemde prijzen, tenzij de kringzaakvoerder reeds bij de ontvangst de meening heeft geuit, dat het varken vermoedelijk een binnenbeer is, in welk geval niet meer dan de werkelijke waarde na slachting wordt vergoed. Deze prijzen gelden niet voor varkens, welke bestemd zijn om levend te worden uitgevoerd. Hiervoor zal de prijs telkens bij afname worden medegedeeld, 's Gravenhage, 12 December 1936.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2