De troonsbestijging van Z. M. Koning George VI van Engeland. 3)e £eicbcJxc Sou^a/iit De nieuwe Koning. George Vl van Engeland, bij het verlaten van zijn woning in Piccadilly, om zich naar St. James Palace te begeven voor de plechtigheid der proclamatie De burgemeester van Maastricht, mr L. E. J van Oppen, bezichtigt het Eerste Industrie Laboratorium in Neder land, nadat dit officieel door hem was geopend Mej Hilda Bongertman. de stewardess, die bij de ramp van het K.L M.-vliegtuig .Lijster' op gelukkige wijze aan den dood ontsnapte is Zaterdag op Schiphol terug gekeerd, vanwaar zij per auto naar haar ouderlijke woning werd vervoerd Mej Bongertman in de auto op weg naar huis Het einde van veel verkeers leed Na den laatsten tocht te hebben gemaakt, werd de pont afgesloten, en behoorde de veerdienst over het Hollandsch Diep tot het verleden Een historische foto Onmiddellijk na zijn afscheids radiorede tot het Britsche volk begaf de afgetreden Koning Edward zich per auto naar Portsmouth om zich in te schepen voor zijn vertrek naar den vreemde De ex-monarch in zijn auto FEUILLETON HELGA'S WEDDENSCHAP Uit het Noorsch door SIGRID BOO. (Nadruk verboden). 26) Tegenwoordig zit ze eeuwig en altijd in de keuken en zijn we voortdurend aan 't schermen met woorden, met wisselend ge luk. Haar hart is er ook bij betrokken, in zooverre ze monsieur Frigaard bijzonder graag mag, en nog meer op hem gesteld zou zijn indien hij geen chauffeur was. En bij tijden spannen ze allen samen tegen de arme Helga Gisteren bracht Frigaard me neer en mevrouw Bech met de auto naar de stad. De twee laatsten zouden eenige dagen wegblijven, maar Frigaard kwam dien avond terug, en we hadden afgespro ken, dat ik hem een eind tegemoet zou gaan. Hoe de anderen daar lucht van ge kregen hadden snap ik met; maar toen ik 's avonds op mijn Kame' was en m'n roo- den mantel aantrok, hoor ik ineens den sleutel aan den buitenkant omdraaien. Een onderdrukt gegrinnik in de verte verklaarde de situatie volkomen. Na vergeefs de samenzweerders te heb ben gesmeekt, me er uit te laten, begon ik over een anderen u'tweg te denken, en vond dien dan ook spoedig. Een menscb heeft niet voor niets urenlang in de bios coop gezeten. Haastig bond ik een laken aan het raamkozijn en liet me, doodsbe nauwd, ik snij nooit op als het niet be slist noodzakelijk is naar beneden glij den, zoo ver mogelijk, en sprong op het balcon van de slaapkamer van meneer en mevrouw. Het was een streep door de re kening, dat de balcondeuren gesloten wa ren. Dus moest ik over de leuning heen en langs een van de pilaren tot op de ve randa, een experiment, dat niet te best was voor m'n mantei en ook niet voor den wit geschilderden pilaar. Het was nog lang niet gemakkelijk ook, en ik zal niemand deze manier van naar-beneden-gaan aan raden als hij er anders komen kan. Maar ik kwam er dan toch, en ik genoot van de situatie, toen ik de keuken inslenterde, waar ze het er druk over hadden, of ze me al dan niet zouden los laten. Voor zoo ver ik er uit wijs kon worden, had Lau- rense medelijden met me gekregen: maar alle anderen gunden het me, opgesloten te zitten. Waar hebben jullie het zoo druk over? zei ik, zoo onverschillig mogelijk. Ik ga alleen maar een eindje wandelen. Als je er om zou kunnen denken, Laurense, haal dan het laken binnen, dat uit het raam hangt. Hemel! barstte Lotten uit Ik ge loof werkelijk, dat je bij het circus geweest bent! Ja, wist u dat dan niet? zei ik Don na Pepita Caligula Mazawatteete, lucht acrobate, koorddanseres en vlammenslik- ster. Het is het beste, iemand met gelijke munt te betalen. Daarentegen heeft het eigenlijk geen zin te vertellen, hoe het verder ging Ik wandelde dus itatig den landweg af, en ten laatste kwam ik de auto tegen met vermrouw Bech er in! Ze liet stil houden. Zoo. Helga, schep je een luchtje. Ben je klaar gekomen met het mangelgoed? Mooi, dat is dan m orde. Ja. het ls heerlijk weer vanavond. Pleizierige wandeling! Onhoorbaar en vornaam gleed de auto verder. Daar zat hij. Daar stond ik. Ik ken wel gevoelens die aangenamer zijn dan die, welke mij op dit oogenblik beheersch- ten. Zie je me in gedachten niet op den te rugweg? Danig de duvel in en met een groote witte vlek van de klimpartij. Laat je mantei heelemaal donker blauw verven, raadde me Laurense. Dan is ze ook niet meer zoo apart. Jij bent appart. viel ik uit, wat heb je noodig mee te doen, met me op te sluiten. Den eersten keer den besten ga ik niet met je naar de bijeenkomst in het lokaal, als je dat maar weet! Arme Laurense. Den volgenden ochtend stond ze om 6 uur op, maakte de vlek uit m'n mantel met terpentijn en perstte hem netjes op. Ik was er werkelijk aangedaan van en beloofde bij van alles en nog wat dat Laurense vóór h«t einde van het jaar mevrouw Opstad zou zijn. Och jij, met je onzin! lachte Laurense. De volgende maand moet ik naar een bruiloft. Ola en Olga gaan trouwen. Con sul Bech heeft in een der bijgezouwen een paar apartementen v: hen in laten richten, boven den tuinman De bruiloft wordt ge geven in het ouderlijk huis van Olga, in Bruseth. Olga is hevig aan het naaien en bor duren, groote roode rozen op beige lin nen en witte zwanen op groen laken. Och ja zeg ik, om haar een genoegen te doen, als je maar eenmaal zóó ver bent. Dan geniet Olga er van. dat ze ons Ola voor den neus heeft weggekaapt, en lacht tot ze er den hik van krijgt, by gebrek aan eten, om haar in 't verkeerde keelgat te schieten. Thuis op Bruseth vinden ze. dat ze een boerenzoon had moeten trou wen; maar wie weet, mischien heeft Olga een boerderijtje voor iemand er op ver dacht is. Lotten roept me en vraagt of ik mee ga naar den dorps winkel. Verdraaid- Ik mag wel opschieten! Dit gekrabbel moet meteen maar weg, daarom voor vandaag genoeg. Morning! Je Helga. Vingergaard 13 Mei. Negende rapport. Lieve Grete! Het is zes uur in den ochtend, ik weet niet, hoe jij daarover denkt? Zeker, ik maak het best. Volkomen normaal ook, hoor. Maar ik ben helder wakker en vloei over van levenslust en mof een uitweg zoeken voor m'n ernergie. Nu moet je niet ongerust wezen, dat het me ontbre ken zal aan gelegenheid om m'n energie te gebruiken. Over een uur begint de da- gelijksche veldtocht met emmer, boender, bezem, wrijflap en stofdoek. Het gedeelte van mijn persoon, dat in- tusschen wel iets meer behoefte heeft aan training, is m'n geest Heb je dat ook al opgemerkt, zei je? Vervelend! Je kunt best zelf je fouten en gebreken erkennen, het staat zelfs gekleed, dat te doen: maar an deren behooren onder alle omstandighe den te protesteeren. De pen vliegt over het papier, onder steund door een luidruchtig accompagne ment. Beneden me snurkt de grondeige naar Bech, zooals slechts een oudere, zwaarlijvige man kan snurken; met dat gelijkmatige rhythms, hetwelk aangeeft, dat hij van plan ls nog een tijdlang er mee voort te gaan. Aan den anderen kant van de kamer ligt Laurense en maakt de zotste geluiden in haar slaap Bij iedere uitade ming spitst ze haar mond toe en blaast als een walvisch. En voor het raam, in den grooten ahorn, waarvan de takken door buigen van de lichtende, geelgroene bloe sems. geven de vogels een kleine orkest- uitvoering. Het opus, wat ze op 't oogen blik voordragen heet zeker: „Hymne aan den zonsopgang" en er klinkt een extati sche jubel in sommige der glasheldere, spi raalvormige trillers en loopjes. Maar laat ik niet vergeten, je te bedan ken voor je langen, gezelligen brief, die me het leven in Parijs deed meemaken uit de tweede hand Hier m daar las ik een stuk voor aan m'n collega Laurense Den meesten indruk op haar maakte je opmer king over de weinige ^ardaopels. die jul lie daar krijgen er. ze toonde diep mede lijden met je. Doch tegelijk was dit voor haar een welkome aanleiding *ot triomf. Nee. wij hebben het dan toch maar heel wate beter hier, zei ze: Oost West, thuis best. Je had haar tevreden gezicht moeten zien Het was goud waard. Sedert iv je het laatst geschreven heb, is Olga mevrouw Ola Sandbakken gewor den. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12