MAANDAG 14 DECEMBER 1936 UK LtlUÖLHfc CUUKANT DERDE BLAD - PAG. 10 UIT DE OMGEVING LISSE. De begrooting. Het sluitend maken der begrooting is, zooals reeds medegedeeld, gepaard gegaan met de invoering van de belasting wegens gebouwde eigendommen en daarbij be- hoorende erven, die aan openbare land- of waterwegen in de gemeente belenden of in de onmiddellijke nabijheid daarvan ge legen zijn en wegens ongebouwde eigen dommen, die aan deze wegen belenden of op deze wegen uitgang hebben (z.g. wegen belasting). Voorgesteld wordt een heffing van 6% van de kadastrale huurwaarde voor de ge bouwde eigendommen in te voeren. Met deze heffing wordt een bate verkregen van 26 567.61. De overige belastingen zy'n gelijk geble ven aan vorige jaren, ofschoon de opbreng sten van verschillende belastingen hooger zijn geraamd dan het vorig jaar, hetgeen zijn oorzaak vindt in het feit, dat door den heer Inspecteur der Directe belasting de op brengsten hooger zijn geraamd. In de begrooting 1937 zijn de volgende ramingen te hespeuren: Winst op den keuringsdienst, ingevolge de Vleeschkeuringswet, ongeveer 1950. te verdeelen over de aangesloten gemeen ten bij dezen dienst. Voor Lisse is dit on geveer 1100.De winst van het Gas bedrijf is voor dit jaar geraamd op 6000 en die van het Waterleidingbedrijf op 3400 Uit de begrooting is vervolgens nog te constateeren dat de schuld der gemeente Lisse op 1 Januari 1937, uitgezonderd de schulden bij wijze van anuïteit aangegaan, bedroeg J 813.455.95 en dat de jaarlijksche aflossing hiervan een bedrag van f 54.509.42 vormt. De schuld, aangegaan bij wijze van annuïteit, bedraagt op 1 Januari 1937 643.642.82, terwijl het aflossingsbestand deel der annuïteiten een bedrag vordert van 8571.19. Betreffende de schulden der gemeente merken wij nog op, dat de schul den grootendeels bestaan uit z.g. rendabele schulden, hetgeen zeggen wil dat deze schulden hetzij door onderpand (b.v. wo ningen), hetzij door rendabele bedrijven (winstgevende bedrijven) gedekt worden. De schulden aangegaan bij wijze van an nuïteit zijn geheel en al gedekt door wo ningen, gebouwd ingevolge de Woningwet of Landarbeiderswet. Bij de nauwkeurige bestudeering dezer begrooting merkt men, dat zij met de uiterste inspanning is samengesteld en dat soberheid voor dit jaar gebiedend is. Burg. en Weth. zeggen dan ook niet voor niets dat het jaar 1937 vooi de gemeente Lisse een zwaar jaar zal zijn om er financieel doorheen te komen. Laat ons vertrouwen, dat het optimistisch üchtpunt, gegeven in de voorbeschouwing door Burg. en Weth. bewaarheid moge worden tot heil der ge meente Lisse in het bijzonder en voor ge heel het land. Wij besluiten mèt een woord van lof en waardeering voor den samensteller van dit keurig verzorgd stuk werk. Bouwvergunning. Burg. en Weth. de zer gemeente hebben aan den heer Adr. van der Vlugt, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van 5 burgerwoonhuizen. Burg. en Weth. dezer gemeente heb ben aan den Kerkeraad der Chr. Geref. Gemeente vergunning verleend voor het bouwen van een keider voor de centrale verwarming van het kerkgebouw gelegen langs den Stationsweg. De a.s. feestelijkheden. Het Oranje- Comité deelt mede, dat men zich voor den wedstrijd tuin-gevel-versiering en ver lichting schriftelijk kan opgeven bij den heer J. A. M. van Pinksteren tot 24 dezer. R.K. Wijkverpleging. Wij ontvingen het 26ste jaarverslag van de R.K. Ver- eeniging tot wijkverpleging, waarin aller eerst melding wordt gemaakt van het 25- jarig bestaan der vereeniging, dat echter door de sombere tijdsomstandigheden zon der feestbetoon gepasseerd is. Zeer te recht wordt er op gewezen, dat men den ouden tijd van nabij moet hebben meege maakt om ten volle te kunnen waardee- ren hoezeer wij in Lisse in die 25 jaren in de verzorging der zieken zijn vooruit gegaan. Is 't wonder dat deze vereeniging zich dan ook steeds heeft mogen verheu gen in een algemeene belangstelling? Wat echter te betreuren is, is 't feit, dat deze sympathie zich niet voldoende blijft uiten in stoffelijke blijken van waardeering. De inkomsten toch nemen 's jaarlijks af en zijn heelmaal niet meer voldoende om de steeds toenemende uitgave te dekken. Bedroeg de vaste contributie in 1932 nog 1169.50, nu is zij successievelijk terugge- loopen en bedroeg in 't afgeloopen boek jaar slechts 794.75. Dat gaat dus sterk in dalende lijn en geeft reden tot groote ongerustheid. In vroegere jaren is er een reserve gevormd kunnen worden door goed beheer en ge paste zuinigheid, doch men is thans bezig deze op te teren. Slechts door extra-gif ten van meer gegoeden als zij van de diensten van de Eerw. Zusters gebruik maken, en door de opbrengst van de lote rij waarvoor zuster Josepha zich telken- jare zooveel moeite geeft, is grooter ach teruitgang voorkomen. De jaarlijksche bijdrage zal moeten worden verhoogd en daarom wordt verzocht bij de aanbieding van de kwitantie over 1936 daar reeds aan te denken! Daar zijn er vooral onder de jongeren, die nog geen contribueerend lid zijn en door sommigen wordt daaraan eerst ge dacht als zij door ziekte of ongeval de hulp der wijkverpleging noodig hebben, terwijl er bovendien dan nog onder zijn die zich laten helpen zonder hun eere schuld te voldoen! Een noodzakelijk liefdewerk als de roomsche wijkverpleging mag geldelijk niet afhankelijk zijn van toevallige inkom sten uit loterijen of extra giften, doch moet zich kunnen bedruipen uit vaste jaarlijksche bijdragen. De exploitatie van het St. Josephhuis leverde in 't afgeloopen boekjaar ook al een tekoht van 101.06. Alhoewel dit z.g. kleine ziekenhuis zich uitstekend leent tot verpleging van kraamvrouwen en rustbe- hoevende en de kosten zoo laag mogelijk zijn, werden in 't afgeloopen jaar slechts 8 kraamvrouwen opgenomen tegen ge middeld 14 in vroeger jaren. Dank wordt gebracht aan Zuster Jose pha voor haar ijver en toewijding als mede aan de dames, die door het maken van handwerken enz. bijdroegen tot het welslagen der poppententoonstelling met daaraan verbonden loterij. De inventaris is uitstekend in orde en de firma Tining vulde deze belangloos aan, waarvoor dank. Aan de aanvullende vereeniging „Moederschapszorg" werd een bijdrage verleend van ƒ50. Met de afd. van het „Groene Kruis" bestaat een goede samenwerking, terwijl van het R.K. Arm bestuur en de zeereerw. overste van huize „Pius" de welwillendste medewerking wordt ondervonden. In de vacature, ont staan door het bedanken van den heer H. v. Graven, werd benoemd mevr. Jac. PijnackerHeemskerk. Het bestuur dankt voor de tot dusverre verleenden steun en uit den wensch, dat de jaarlijksche bij dragen met milde hand zullen worden ge geven en dat onder Gods onmisbaren ze gen dit mooie liefdewerk moge bloeien. Uit het overzicht der werkzaamheden over het afgeloopen boekjaar blijkt, dat 3035 bezoeken bij zieken werden afgelegd en 2422 behandelingen in het wijklokaal plaats hadden. Er werden 138 patiënten bezocht en aan 408 patiënten werd hulp in het wijklokaal verleend. Voorts wer den daar 29 kleinere operaties verricht en 32 maal eerste hulp verleend. Aan 16 pa tiënten werd voorts 523 maal hoogtezon verstrekt; van 5 patiënten werden rönt genfoto's gemaakt en 5 patiënten kregen 27 maal diathennie. Het financieel over zicht sluit in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van 3336.8511), waaruit blijkt, dat de reserve ia teruggeloopen van 1262.8614 tot 1247.54, zoodat het na- deelig saldo ƒ15.32 bedroeg! LEIDSCHENDAM. St. Joseph's-Gezellen. Onder praesi- dium van den Vice-praeses, Kap. Wentholt hield de St. Joseph's-Gezellen-Vereeniging een zeer druk bezochte jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris stip ten wij o.m. aan, dat het ledental dit jaar van 58 .tot 83 is gestegen en dat ook op an dere punten een verblijdende groei werd geconstateerd. In plaats van de aftredende commissaris sen J. Remmerswaal en A. Blokland wer den gekozen L. Prenen en G. v. d. Zon, ter wijl Th. Meester werd herkozen. Ais senior werd bij acclamatie G. van Heiningen her kozen. VEUR. Geboren: Johannes Bernardus, z. van A. C. A. N. Boon en H. J. M. Luscuere Johanna Petronella, d. van J. D. Klooster man en G. A. Bergman Johannes Maria, z. van W. A. Schilperoort en M. in 't Veen. Gehuwd: J. J. v. d. Laan en J. M. Kleijne. STOMP WIJK. Gecombineerde vergadering. Woens dag 16 Dec. a.s. des avonds te 7 uur houdt de L. T. B. te Veur-Leidschendam een le denvergadering, waarop aan de orde zal komen het voorstel tot oprichting van een retraiteclub. Te half 8 zal de geestelijke ad viseur voor L.T.B. en de R.K. Hanze en R.K. Volksbond een lezing houden over „De tegenwoordige maatschappelijke toestand". Geboren: Nicolaas Johannes Maria, z. van J. L. Remmerswaal en G. G. Persoon Anna Alida Cornelia, d. van W. P. Berk en M. v. d. Werf. NOORD WIJK. Verlichting Raadhuis. Naar wij verne men heeft het gemeentebestuur besloten om in verband met de a.s. feestelijkheden van het Koninklijk Huis, het raadhuis van een passende verlichting te voorzien. De centrale vleeschkeuringsdienst. In een der vorige nummers van ons blad schijnt het bericht gelanceerd te zijn, waar uit zou kunnen worden afgeleid, dat de gemeente Noordwijk niet bereid bleek zich aan te sluiten bij den centralen vleesch keuringsdienst Katwijk, Noordwijk, Rijns burg en Valkenburg. Van officieele zijde deelt men ons mede, dat zulks in het geheel niet het geval is. Integendeel, Noordwijk is wel bereid zich bij genoemden dienst aan te sluiten en heeft daarvoor reeds in de raadsvergadering van December 1933 de noodige regelen vastgesteld. Het verschil punt loopt echter alleen over de plaats eener op te richten centrale slachtplaats, hetgeen ook duidelijk blijkt uit ons raads- verslag van 9 dezer. NIEUWVEEN. Vertrokken: W. Spruit naar Termun- ten K. Bakker naar Amersfoort F. J. v. Nes naar Vleuten J. Th. Jansen naar Zeist S. A. Everard naar Haarlemmer meer. Gevestigd: M. Visser van Leimui- den M. Beeks van Rotterdam J. v. Velsdn naar Rotterdam M. Verhoek naar Rotterdam W. Donker naar Amster damA. A. J. v. d. Oudenrijn naar Lei derdorp J. W. v. d. Laan naar Wilnis. SASSENHEIM. Missie-avond. Door de plaatselijke afd. der K.S.A. werd gis-.eren een missieavond gegeven voor de parochianen. Te ongeveer 8 uur opende de heer A. Ver- kleij met een kort woord van welkom aan de talrijke aanwezigen Het verheugde spr., dat de zaal tot in alle hoeken gevuld was. Wel was er heel wat „klein grut" aanwe zig, doch hij hoopte, dat allen hun volle belangstelling zouden geven en vooral stil zouden blijven. Hierna begon Pater Vinkenstijn zyn lezing over de Kei-eilanden en Molukken, waar de Paters van het H. Hart uit Tilburg werkzaam zijn. Veel interessants wist spr. hiervan te vertellen en ook te laten zien, daar het gesprokene werd toegelicht door een groote serie lichtbeelden. Spr. vertelde over het leven der Kop pensnellers en vele andere inboorlingen. Veel is er genoten van de schoone natuur daar in die verre landen en van de eigen aardige levenswijzen en drachten. Doch veel meer nog is daar de steun noodig van ons katholieken. Niet alleen door onze aal moes maar ook door ons gebed. Dat de crisis in de verre Missielanden zich ook doet voelen, bewijst wel het feit, dat er op de Molukken 30 scholen moesten worden opgeheven wegens gebrek aan geld, om de soeroes (onderwijzers) hun loon 175 per jaai uit te be.alen. Spr. vroeg een kleine aalmoes voor de missie. Nadat door allen het gebed voor de Mis sie was gebeden, werd deze avond, die voor velen dv= liefde der Missie weer heeft aan gewakkerd, gesloten. ZILK. Prijs jassen. In café „Duinzicht" van den heer H. van Riessen, was Zaterdagavond de gelegenheid opengesteld voor kaartlief- hebbers om te prijskaarten om carbonaoe. Na een genoeglijk verloopen strijd werden de prijzen gewonnen door: 1ste prijs C. v. Maris en Nic. v. d. Berg; 2de pr. C. Zui derduin en A. Bon; 3de pr. J. Schilder en P. Okkerse; 4e pr. C. Bakker en P. v. d. Berg. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP Gemeenteraad. Vrijdag 18 Dec., des middags 3 uur zal de Raad dezer gemeen te in openbare tvergadering bijeenkomen. Agenda: 1. Opening, trekking van num mers voor stemmingen, rondvraag. 2. Vast stelling van de notulen der vergadering van 25 November 1936. 3. Ingekomen stuk ken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van verordeningen op de hef fing en invordering van schoolgeld voor het gewoon lager en voor het uitgebreid lager onderwijs. 6. Voorstel tot het tref fen van een gemeenschappelijke regeling met verschillende gemeenten tot onder linge hulpverleening in geval van brand. 7. Voorstel tot opheffing van de zeker heidstelling door den directeur der be drijven. 8. Voorstel tot intrekking van de verordeningen op de heffing en invorde ring van doorvaartrechten der brug over de rivier de Gouwe in de gemeente Bos koop. 9. Voorstel tot nadere vaststelling van grondprijzen van het bouwterrein der gemeente. 10. Vaststeling van de gemeen te-begrooting voor den dienst 1937. 11. Vaststelling van de begrooting der ge meente-bedrijven voor den dienst 1937. 12. Goedkeuring van de begrooting voor het burgerlijk armbestuur voor den dienst 1937. 13. Rondvraag. Geboren: Annie d. van J. de Jong en A. v. Ree Hubertus Johannes Maria z. van J. Nederlof en A. Dongelmans. Getrouwd: G. T. de Bruin 24 j. en I. Vermeer 20 j. Overleden: Gerrit van Zoelen 81 j. HAZERSWOUDE Comité Bijzondere Nooden. Wegens opheffing van het plaatselijk crisis-comité werd besloten tot oprichting van een co- comité voor bijzondere nooden. Op een enkele uitzondering na namen alle leden van het crisis-comité zitting in dit comi té. Op een Vrijdagavond gehouden ver gadering onder leiding van den burgemees ter, de heer A. Warnaar, werd besloten in de week van 1419 December een col lecte te houden bij de ingezetenen dezer gemeente, waarvan de opbrengst zal wor den bestemd om uitvoering te geven aan het doel om ingezetenen, die in tijdelijke zeer moeilijke omstandigheden verkeeren, en dus dringend hulp behoeven, steun te verleenen. Wij twijfelen niet of de inge zetenen, gedreven door naastenliefde, zul len gaarne, indien zij kunnen, voor dit doel een bijdrage willen geven. Het co mité leeft in de hoop, dat de inzameling voldoende zal zijn om aan de aanvrage om steun te kunnen voldoen, en voor dezen winter maar éénmaal zal moeten worden gehouden. KOUDEKERK. Gevestigd: Wilhelmina K. Groen van Hazerswoude Johannes Groenewe- gen en gezin van Rotterdam Johanna W. van Doesburg van Leiden. Vertrokken: Aart van Dokkum naar Den Haag Elisabeth Horstman naar Leiden Neeltje C. den Hertog met Aaf- je en Francina Dorrepaal naar Hazers woude Jacobus Groen naar Voorschoten Matthijs J. Matze en gezin naar Leiden Wilhelmina K. Groen naar Oegstgeest Elisabeth A. Koot naar Berkel en Ro- derijs. GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT Onder voorzitterschap van burgemeester G. Bulten, kwam de raad Vrijdagavond om. 7 uur in openbare vergadering bijeen; óe voorzitter opende met gebed, waarna be richten van verhindering werden voorgele zen van de leden Vester wegens ongesteld heid en Van den Nouland. Volgde hierna stemming over het voorstel van B. en W. tot handhaving van 20.heffing op de biljarts (personeele belasting), waarover ter vorige vergadering de stemmen staak ten. Thans werd dit voorstel aangenomen met 5 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de leden: Kruithof, Van der Geer, Witteman en De Groot. De notulen welke aan dit punt waren voorafgegaan, werden na eenige opmerkin gen van de leden Kruithof, Spierenburg en Van Reijsen ongewijzigd vastgesteld. Van Gedeputeerde Staten was bericht in gekomen ter goedkeuring der 5e en 6e be- grootingswijziging-1936; voorts ter goed keuring van het aangaan van een rechtsge ding tegen de firma's Grullemans en M. Veldhuizen-Van Zanten te Lisse. Ook deel de de voorzitter nog mede, dat het besluit tot goedkeuring van de overname der Boer- hoove-woningen verdaagd is. Burgemeester en weth. deelen thans me de, dat zij besloten hebben den werkloozen een Kerstgave te verstrekken van 25 pet. van hun steunbedrag, hetwelk zij genoten in de week van 13 tot en met 19 December. Het lid Witteman stelt hierna voor om ook de armlastigen in de gemeente een Kerst- gave te verstrekken van 2.50, terwijl het lid Spierenburg samenwerking bij de ver strekking dezer gave bepleit met diaconie en armbesturen. De voorzitter zegt, dat het aantal armlastigen zich steeds uitbreidt, en dat de gemeentefinanciën deze uitgave ner gens meer kan worden verantwoord; hoe wel in z'n hart overtuigd van de noodzake lijkheid en billijkheid, meent spr. dat dit voorstel uit overwegingen van financieeien aard niet kan worden ingewilligd. Het lid Kruithof doet dan een tusschenvoorstel om het bedrag te brengen op 1.Wethouder Van Reijsen meent, dat de Regeering aan geeft aan wien Kerstgaven mogen worden verstrekt, waardoor hij de gemeente niet competent acht om aanvullend op te tre den. Na nog eenige discussies wordt het voorstel-Witteman aangenomen met 6 te gen 3 stemmen. Tegen stemden de beide wethouders Van Reijsen en Van der Hulst en het lid Nijssen. De voorzitter voegt hier aan nog toe, blij te zijn, dat ook deze cate gorie van personen zullen mogen deelen in de Kerstvreugde, welke uit deze gave zal voortvloeien. Praatjes. Hierna leest de voorzitter een adres voor van C. Warmerdam, waarin hij den raad verzoekt het besluit tot niet-inwilliging eener bouwaanvrage voor een varkens- schuur in de bebouwde kom der gemeente, genomen door ,B. en W., te vernietigen en hem de gevraagde vergunning alsnog te verleenen. Het lid Kruithof zegt zich niet met de zienswijze van B. en W. noch met dien van den gemeente-opzichter te kunnen ver eenigen. Spr. vervolgt met de veronder stelling: „Als de zoonHierop ontneemt de voorzitter met een hamerslag hem het woord, en waarschuwt hem tegen een even- tueele insinuatie, welke hij als voorzitter niet kan toelaten. Na een heftig debat mag het lid Kruithof vervolgen, vraagt de raad toestemming, waarop de voorzitter hem in de rede valt, dat ook zulks niet toelaatbaar is, aangezien alleen den voorzitter over de orde in de vergadering de beslissing heeft. De voorzitter vervolgt rustig, dat het in de bedoeling ligt een nieuw bedrijf te stich ten, en nog wel in de bebouwde kom; hij betreurt het voorts, dat de z.g. praatjes in deze kwestie in de wereld zijn gekomen en aangevuurd door concurrentiezucht. Het lid Spierenburg meent, dat men bij inwilli ging een precedent schept voor een komen de gelegenheid, en wil het prestige van B. en W. hooghouden. Indien door hem in een geheime vergadering over soortgelij ke onderwerpen is gesproken, dan heeft spr. dit gedaan ter informatie. Spr. wil daarom met het voorstel van B. en W. tot j handhaving van hun genomen besluit mede gaan, en het beroep ongegrond verklaren, waartoe dan ook wordt besloten, met al leen de stem van het lid Kruithof tegen. Om een telefoontje.... Hierna komt aan de orde een schrijven van den gemeente-opzichter P. N. Vester, waarin hij B. en W. verzoekt de te zijnen huize geplaatste telefoon te doen wegne men als reactie op het ter vorige vergade ring genomen besluit, waarbij de kosten van telefoonaansluiting niet meer te zijnen be hoeve waren gevoteerd, omdat ook de zoon van den gemeente-opzichter voor zijn be drijf een telefoon van noode heeft. De voor zitter zegt hierop, dat B. en W. van dit schrijven nog niets weten, dat het eerst hedenavond is ingekomenhij leest het ech ter voor, omdat hij de verantwoording van het wegnemen niet kan dragen. Nu vraagt de voorzitter aan den raad wat in casu moet worden gedaan, om hiermede de ver antwoording geheel voor rekening van den raad te brengen. De opzichter heeft als lei der van het technische deel der waterlei ding evenals in zijn kwaliteit van opper- brandmeester 'n telefoon hard noodig. Spr. ziet in dit schrijven niet dat de gemeente opzichter die 15.— vergoeding niet kan dragen, maar niet w i 1 dragen, hetgeen hij toeschrijft aan de houding welke door den raad steeds vooral den laatsten tijd tegen hem is aangenomen. Het lid Spierenburg vindt het van genoemde employé geen royale geste; twijfelt voorts in het geheel niet aan de eerlijkheid van hem, bij het opgeven van alle particuliere gesprekken, om te besluiten met een verzoek aan B. en W. te trachten de gevraagde vergoeding van 15.— te verkrijgen; de telefoon, zoo besluit spr., moet er blijven. Na ampele be spreking stelt het lid Kruithof voor de te lefoon over te brengen naar de woning van den gemeentewerkman Van der Meij, waar ook het brandspuithuis is gevestigd. Wet houder Van Rejjsen, die bij de behandeling ter vorige vergadering niet aanwezig was, zou vermoedelijk ook bij de voorstemmers hebben behoord, zegt hij, maar kan thans toch niet instemmen met het wegnemen dezer telefoon. Na nog eenige discussie zegt het lid Spierenburg deze aangelegen heid een storm in een glas water te vin den. Met 8 tegen 1 stem wordt tenslotte be sloten tot bestendiging van den huidigen toestand. Alleen het lid Kruithof stemde tegen. Bij de opnieuw vast te stellen voorwaar den tot levering van water vraagt het lid Kruithof, of het waar is, dat den laatsten tijd meerdere perceelen van den watertoe voer zijn afgesloten, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt, waardoor wanbeta ling werd voorkomen of den achterstand werd ingehaald. Het lid Spierenburg heeft waardeering voor de wijze waarop B. en W. thans tot invordering overgaan, door afsluiting; spr. meent hieruit te mogen constateeren, dat men voorheen te soepel is geweest. De voorzitter zegt, dat eertijds de be- grooting-1936 ter kennisname in ontwerp aan Ger. St. is toegezonden, daarin was voor werkloosheidsuitgaven pl.m. ƒ70.000 geraamd, waartegen Ged. St. bezwaar maakten. Zij eischten dat niet meec-<iap 52.000 voor dit doel werd geraamd, niet tegenstaande de rijkscontroleur ook meen de, dat het zeker 70.000 moest zijn. Nu is achteraf gebleken, dat het bedrag inderdaad zelfs meer dan 70.000 moet zijn. Omdat, zegt de regeering thans, deze post bij be grotingswijziging is verhoogd, kan de ge meente geen aanspraak maken op een ver- hoofd subsidie-percentage. Door toedoen van Ged. Staten heeft het gemeentebestuur derhalve een verlies te lijden wegens min dere subsidie, van pl.m. ƒ2400. Bij de afrekening van de vergoeding aan de schoolbesturen ex. art. 101, merkt het lid Spierenburg op, dat- nu weer 100 pet. wordt afgerekend van een bedrag, dat minder is dan waarover eertijds 80 pet. voorschot werd verleend. Waar kunnen de schoolbe sturen n uin het vervolg op rekenen? Wil len B. en W. in het vervolg zooveel moge lijk trachten het bedrag waarover voorschot werd verleend te benaderen, althans niet gaan afrekenen over een lager bedrag. De 7e en 8e begrootingswijziging 1936 worden onveranderd aangenomen, z. h. st., evenals de le begrootings wijziging 1937. Voorts wordt z. h. st. besloten tot heffing van 200 opcenten op de hoofdsom der per soneele belasting en tot heffing van 75 op centen op de hoofdsom der gemeentefonds belasting. Als laatste punt der agenda werd thans behandeld het voorstel van B. en W. tot overname der geldleeningen oorspronkelijk groot 115.000 ten behoeve van het wo ningbedrijf. Het lid Kruithof merkt op, dat naar zijn meening wel goedkooeper kan worden geleend. Bij de rondvraag vraagt het lid Spieren burg bij gladheid van de wegen maatrege len te treffen ter voorkoming van ongeluk ken; het lid Kruithof vraagt tot verbete ring van de Mgr. Broerestraat, waarna de vergadering in comité-generaal gaat. ZOETERWOUDE Het Prinselijk huwelijk. B. en W. de zer gemeente hebben aan de besturen en hoofden der lagere scholen in deze ge meente doen weten, dat het in hun be doeling ligt, ter gelegenheid van het hu welijk der Prinses, aan alle schoolkinde ren een herinneringsbekar, alsmede een huwelijkscahier te doen uitreiken. Comité Bijzondere Nooden. Bij de op heffing van het plaatselijk crisiscomité werd besloten de taak van dat comité on der een anderen naam voort te zetten, r»J. als commissie voor bijzondere nooden. Deze commissie verleent steun aan hen, die geen steun ontvangen krachtens steun B., welke bestemd is uitsluitend voor werkloozen. De middelen, waaruit de com missie voor bijzonder nooden moet put ten, bestaan uit giften, terwijl niet meer zooals voorheen van een nationaal comité goederen betrokken kunnen worden. Het behoeft geen betoog dat het de commis sie moeilijk is om aan geld te komen. Vandaar dat de plaatselijke commisie be sloten heeft een dankbaar gebruik te ma ken van de door het Nationaal Fonds voor bijzondere nooden georganiseerde inzame- iingsweek. Het is het dagelijksch bestuur mogen gelukken eenige jonge dames be reid te vinden om zich met de inzameling te belasten. Laatstgenoemden zullen daar toe a.s. Woensdag en Donderdag aan de huizen der ingezetenen en op straat een speldje te koop aanbieden voor den prijs van slechts een dubbeltje. Vertrouwd wordt dat men zooveel mogelijk een speldje zal koopen en daardoor zal me dewerken aan het welslagen der collecte, waarvan de opbrengst uitsluitend ten goede komt aan de armen in deze ge meente.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10