ZATERDAG 5 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 VERLENGING VAN KORTING OP DE INDISCHE PENSIOENEN. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwep verlenging van de tijdelijke korting op de Indische pensioenen. De behandeling van het ontwerp van wet tot herberekening van de Indische pen sioenen verkeert in een zoodanig stadium, dat rekening moet worden gehouden met de mogelijkheid, dat de wet niet vóór het einde van het jaar haar beslag zal kunnen krijgen. Aangezien de werkingsduur van de hui dige wet tot tijdelijke korting van de In dische pensioenen enz. op 1 Januari 1937 afloopt en de omstandigheden niet gedoo- gen, dat de oude toestand op dit gebied wordt hersteld, beoogt dit ontwerp van wet den vigeerenden toestand nog gedurende vier maanden te bestendigen. Te zijner tijd zal bij tweede nota van wijzigingen de in het wetsontwerp tot her berekening der Indische pensioenen opge nomen datum van inwerkingtreding wor den gewijzigd in 1 Mei 1937, terwijl daarbij tevens zal worden zorggedragen voor de opneming van een bepaling, in strekking glijk aan het nieuwe artikel 9, lid 2, zoo als dit bij de eerste nota van wijzigingen aan het herberekenngsiwetsontwerp is toe- Degenen, wier pensioenen door de her- berekeningswet zouden stijgen, zullen der halve deze verhooging met terugwerkende kracht tot 1 Jan. 1937 uitgekeerd krijgen. Met het oog op het spoedeischende ka rakter van deze aangelegenheid kon de Volksraad daarover niet worden gehoord. REGELING VAN VERVOER- AANGELEGENHEDEN. Inzake de begTooting van het verkeers- fonds. Aan de memorie van antwoord wordt het volgende ontleend: Blijkens paragraaf 47 van de wet van 29 November 1935 wordt de daar omschreven bevoegdheid van de Kroon tot regeling van vervoersaangelegenheden bij alge- meenen maatregel van bestuur niet uitge oefend dan na raadpleging van de cen trale commissie van advies en bijstand voor het verkeersfonds. Daar het een uiterst in gewikkelde materie betreft, is langdurige voorbereiding onvermijdelijk. Onlangs is van de commissie een voorstel ontvan gen omtrent regeling van autopersonenver- voer. Het ontwerp van een algemeenen maatregel van bestuur, waaromtrent het advies van den Raad van State is ontvan gen, zal spoedig zijn beslag kunnen krij gen. Voorts stelt de minister zich voor, te be vorderen, dat zoo spoedig mogelijk een wetsontwerp wordt voorbereid, ter vervan ging van dezen algemeenen maatregel van bestuur. De minister hoopt, dat een regeling van het goederenvervoer, welke door de com missie wordt voorbereid, binnenkort zal kunnen tot stand komen. Hij acht niet uit gesloten, dat deze reeds dadelijk in bedoeld wetsontwerp zou kunnen worden opgeno men. Waarschuwing De burgemeester van Leimuiden geeft in overweging alvorens in relatie te tre den met J. P. N. A. P., reiziger, wonende te Leimuiden, zich eerst bij hem te ver voegen, teneinde omtrent den betrokkene inlichtingen in te winnen. UIT DE OMGEVING LISSE. Bloembollencultuur. Gisteravond hield de Afdeeling Lisserbroek van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur een vergadering in hef Café van den heer A. Faas onder pre sidium van den heer B. Berbee. In zijn openingswoord mocht de voorzitter blijde constateeren, dat het ledental zich steeds in stijgende lijn bevindt, al moest hij als tegenligger constateeren, dat in het afge- loopen seizoen het bedrijf niet heeft ge bracht wat we er van verwacht hadden. Vervolgens kwam de Beschrijvingsbrief aan de orde, waaruit de belangrijkste pun ten werden voorgelezen. Inzake een voorstel om tot de oprichting van een Boekhoudkundig Bureau te komen, werd besloten met het prae-advies van het Hoofdbestuur mee te gaan, Mede werd het reorganisatieplan besproken en door den voorzitter nader toegelicht. Vooral werd gewezen op de moeilijkheden, welke het reorganisatieplan met zich frengt, alhoe wel men van oordeel was, dat door reorga nisatie een gezonder toestand zal worden geschapen. Met een groote meerderheid verklaarde de vergadering zich dan ook voor dit plan. Ook het contributie vraagstuk kan de goedkeuring der vergadering weg dragen. Tot candidaten voor het Hoofdbe stuur werden benoemd de heeren Varen kamp en de Zeeuw. In het Afdeelingsbestuur werden de af tredende leden, de heeren Th. Straathof en J. M. de Graaf bij enkele candidaatstelling herkozen verklaard. Na rondvraag werd een verloting gehouden, waarna sluiting volgde. NOOTDORP. Inzameling huwelijksgeschenk. De in deze gemeente gehouden inzameling van gelden tot het bijeenbrengen van gelden voor een nationaal huwelijksgeschenk voor Prinses Juliana en Prins Bernhard heeft 86.90 opgebracht. Het Plaatselijk Comité, verheugd over deze opbrengst, brengt hier bij dank aan de schenkers. Geboren: z. van J. M. van Heeckeren- Boon. Overleden: A. M. van der Linde, echtgenoote van J. G. Bloom 56 j. L. J. van Hagen 69 j. Gevestigd: J. Eisberg-Both van Hil- legersberg J. A. Heemskerk van Veur H. Bentvelzen van Stompwijk. Vertrokken: J. Koppenol naar Naald wijk J. M .Koster naar Vlijmen A. J. Ruijgt naar Delft. NIEUWVEEN. V e t r o k k e n: C. M. Rekelhof naar Leiden. G. v. d. Laan naar Amsterdam. Cornelis Kiebert naar Nieuwkoop. Johannes v. Vliet naar Nieuwkoop. Ingekomen: M. v. Antwerpen, van Klundert. J. Breeuwer van Middelburg. B. de Rooi van Ouder-Amstel. Grietje Salm, van Mijdrecht. Grietje Mulder van Haarlem. H. v. Zwieten van Alphen aan den Rijn. J. de Jong van Maarsen. Overleden: Anna Slingerland wed. van J. J. Jonker 69 j. Jan Augustinus 63 jaar. OEGSTGEEST. Konijnententoonstelling. Gisteren avond werd de derde natjonale Konijnen tentoonstelling, uitgaande van de vereeni- ging L.E.O. te Leiden in het patronaatsge bouw geopend. Deze tentoonstelling is door den Raad van Beheer ondergebracht in groep D. Er zijn 500 inzendingen, waar onder zeer fraaie exemplaren. De jury be stond uit de heeren K. Steenhuis, F. C. Schaedtler, Jochem de Jong en T. K. Oly. De inzendingen zijn ongeveer als volgt ge groepeerd: Groote Rassen (Vlaamsche Reu zen, Lotharingers, Hangooren). Midden rassen (Weeners, Papillons, Havanas). Dwergrassen (Poolen) en kortharige ras sen (pelskonijnen). Een vermelding ver dient wel de zilvervos-Rex, gefokt door den heer Peeters uit Leiden. Voorts zagen we nog eenige Belgische Haaskonijnen. De secretaris der afdeeling maakte ons nog opmerkzaam op een mooie Siamees-konijn, werkelijk eenig in zijn soort. Bij de groote rassen maken de Vlaam sche reuzen een geweldigen indruk, even als eenige „vleesch"-konijnen, die zeker welkom zijn voor de a.s. feestdagen. Gisteravond was de tentoonstelling al leen geopend voor inzenders en leden der vereeniging, doch Zaterdag en Zondag is de expositie voor iedereen toegankelijk. We kunnen dan een ieder aanraden eens te gaan zien en vele niet-fokkers zullen ver baasd staan over de verkregen resultaten. Bij de opening verwelkomde de voorzit ter de talrijke aanwezigen, dankte voorts de secretaris en commissarissen voor het vele werk door hen verricht bij het orga- niseeren dezer tentoonstelling, bracht dank aan de gevers van medailles eh andere prijzen, alsook aan de inzenders. De ver wachtingen zijn zeker overtroffen. Spreker hoopte, dat deze tentoonstelling in alle op zichten mag slagen. Volgen hieronder nog de voornaamste prijswinnaars: de heeren J. v. Meizen, T. v. d. Meij, D. Bedijn, A. Goemans (beste collectie groote rassen), M. v. d. Graaf (beste collectie middenrassen), P. v. d. Meij (beste collectie kleine rassen), mevr. S. A. v. d. Steur-Zijlstra (mooiste collectie dwergrassen), H. Peter (hoogst aantal pun ten). SASSENHEIM. Ongeval. Donderdagmorgen is wethou der H. Bader door een auto aangereden. De fiets, waarop de heer Bader reed, werd vernield, doch hijzelf hoewel klagend over pijn in de rug liep gelukkig geen ernstig letsel op. Geboren: Johanna Petronella d. van A. F. Berg en W. J. van Veen Nicolaas Hendrikus Jozef z. van B. N. Ruijgrok en A. A. M. Verkleij Anna Martina Maria d. van H. Bax en G. W. H. Post Gesina Wilhelmina Theodora d. van C. M. Huis kamp en H. J. Smulders Maria Hendri- ka d. van H. M. Bisschops en M. Heems kerk. Gevestigd: H. Handgraaf en gezin van Warmond J. J. W. Noordermeer van Warmond J. A. M. Noordermeer van Lisse I. D. A. Huijg van Anna Pau lo wna S. Kagenaar van Rijnsburg N. van der Peet van Haarlem. Vertrokken: Ch. Mx*. Vervaet naar Leiden. ZILK. Bouwen. Voor rekening van den heer de G. wordt een woonhuis gebouwd aan den Zilkerbinnenweg. Daar meerdere hui zen in aanbouw zijn, is op dit gebied wat opleving te bespeuren. Auto te water. Toen de heer L. uit Utrecht zijn auto parkeerde voor de winkel van den heer B., vergat hij de remmen aan te zetten, met gevolog dat de auto ach teruit de „Beek" in reed, hetgeen echter zonder ongelukken afliep, daar niemand in de auto had plaats genomen. Rijke buit. Bij gehouden drijfjacht werden op het „Paa'rdenkerkhof" niet min der dan 117 konijnen geschoten. Daar slechts drie jagers op konijnen schoten is dit als een zeldzaamheid te beschouwen. De ko nijnen schijnen nog niet uitgestorven te zijn. ROELOFARENDSVEEN. PROPAGANDAVERGADERING DER STAATSPARTIJ. Het machtig woord van Pater Borromaeus bracht duizend man in vervoering. Ter inleiding van een op komst zijnde groote propaganda heeft de afdeeling Roe lof arendsveen in het Veilinggebouw Don derdagavond een vergadering belegd, al waar de bekende en gevierde redenaar pa ter Borromaeus de Greeve het woord heeft gevoerd. Ofschoon het bestuur, afgaande op de reputatie van den gewaden spreker, op een massale opkomst had gerekend en dienovereenkomstig maatregelen had ge nomen, werden deze optimistische ver wachtingen nog verre overtroffen. Ruim duizend zitplaatsen waren in gereedheid gebracht, doch de opkomst was dermate groot, dat velen zich nog met een staan plaats moesten tevreden stellena De voorzitter der afdeeling, de heer J. J. de Koning, opende met den chr. groet en richtte vervolgens een welkomstwoord tot den burgemeester, de geestelijkheid der parochie en den eerw. spreker. Spreker zeide, dat het bestuur had gemeend reeds nu, nu ons nog geruimen tijd scheidt van den datum der verkiezingen de activiteit te moeten opvoeren, opdat we tijdig in eens gezindheid gereed zullen staan, om den stembusstrijd te voeren. Een vrij en onafhankelijk vaderland. Hierna was het woord aan Pater de Greeve. Een hartelijk applaus begroette den gevierden redenaar op het spreekge stoelte. Spreker begon met de clementie der aan wezigen in te roepen, daar hij zich niet geheel wel gevoelde. Desniettemin had hij de vergadering niet willen teleurstellen en had hij zich naar Roelofarendsveen bege ven, om zijn woord te stellen in dienst van de machtige organisatie der Staats partij. Velen willen spr. wel het recht ont zeggen om zich met de politiek bezig te houden, doch spr. gevoelt zich nog teveel, vrij en onafhankelijk vaderlander om zich aan dat schijn-argument wat gelegen te laten liggen. Bovendien handelt hij ge heel in overeenstemming met dm wensch van Bisschop en zijn Oversten. Spr. geeft dan enkele staaltjes van de manier, waar op hij veelal door tegenstanders behan deld en van de haat, waarmede hij beje gend wordt. Dit alles kan hem echter niet beletten om voort te gaan op het ingesla gen pad en zal hem niet weerhouden om uit te spreken, hetgeen hij weet als zijn diepste en heiligste overtuiging. Vele jaren heeft hij positief werk kun nen doen, door uiteenzetting van de poli tieke richtlijnen der Staatspartij, doch he den ten dage moet hij veelal meer negatief werk verrichten, in dien zin, dat hij te velde moet trekken tegen die partijen, die in deze verwarde tijden een kansje meenen te moeten wagen. Spr. kiest hedenavond voornamelijk de partij van Mussert. Hij doet daarmede een keus uit een groep van wel 10 fascistische partijen, want zoover is het met deze strevers naar nationale een heid Teeds gekomen. Spr. onderwerpt dan het program der N. S. B. aan een grondige maar tevens vernietigende critiek. Spre ker wijst op de intrekking van brochure No. 3 en toont vervolgens aan, dat, indien ooit de N. S. B. de meerderheid zou ver werven hetgeen spr. intusschen even onverwacht voorkomt, als dat het van avond nog gouden tientjes zal gaan rege nen het dan onvoorwaardelijk gedaan is met onze vrijheden. Het ziet er nog niet zoo slecht uit. De leuzen dier partij met de daarop ge geven toelichtingen zien er, wanneer men pas begint te lezen, aanvankelijk niet zoo slecht uit. Doch in vrijwel iedere leus zit het venijn in den staart. Alles zal wor den opgeofferd aan den Almachtigen tSaat, die zelf tegelijkertijd het Recht zal zijn.. De moraal zal dan echter zijn verdwenen en wat dit zal beteekenen toont spr. over duidelijk aan. Vervolgens bespreekt de met gespannen aandacht gevolgde redenaar de uitvluchten, die sommigen te berde brengen, als zou het den Katholiek niet verboden zijn deze Beweging te steunen. Stuk voor stuk worden deze schijn-argu- menten ontrafeld en er bleef niets van Wie als niet van communisme beschuldigd wordt. In het volgende deel zijner rede komt spr. aan de laag staande manier, waarop de heer Mussert propaganda voert. Harts tochtelijk verdedigt spr. den weleerw. heer Henri de Greeve, die in een brochure der N. S. B. op de meest laagstaande manier wordt aangevallen. Spr. wijst er op, dat men het heeft durven bestaan dezen on vervaarden kampioen voor Kerk en Gods dienst van communistische neigingen te beschudigen. Spreker heeft voor dergelij ke methodes niets dan een groote verach ting. Ook de andere pamfletten van den laatsten tijd, als wordt ook uw Kerk een Paardenstal?" en het pamflet, hetwelk is verschenen na den val van den gulden worden weerlegd, op een wijze, zooals al leen Pater Borromaeo. het kan. De beschuldiging als zou de Katholieke Staatspartij heulen met socialisten en com munisten wordt met kracht en met feiten materiaal van de hand gewezen. Ten slotte komt spr. tot de Staatspartij zelf. Alleen een krachtige Staatspartij. Spr. komt tot de vaak gehoorde klacht, dat de Staatspartij te slap optreedt tegen de tegen haar program ingaande beslissin gen der Regeering en overigens niet vol doet aan de verwachtingen, die men van haar stelde. Hij wijst daarbij op de groote activiteit, welke door de Staatspartij ten toon wordt gespreid en op het belangrijke- werk, dat den laatsten tijd is verricht. Hij noemt daarbij het program van actie en het plan tot bestrijding der werkloosheid. Alleen met een krachtige Staatspartij zullen we in staat zijn weerstand te bieden aan die stroomingen, welke zoo zy aan de macht kwamen een wezenlijk gevaar voor ons zouden opleveren, omdat zij ons zou den ontnemen die heerlijke vrijheid, welke wij thans nog genieten. Terloops wijst spr. nog even op het So cialisme. Het ontbreekt aan tijd om op de ze partij diep in te gaan. Men kan bij de socialisten ongetwijfeld eenige kentering ontdekken, als b.v. de verhouding tot het Koninklijk Huis, de kwestie inzake de een zijdige ontwapening en dergelijke, doch spr. wil er thans alleen dit van zeggen, dat zoo lang nog Nederlandsch geld gezonden wordt naar Spanje, waar de Kerk en de priesters aan een beestachtige behandeling blootstaan, hij de zaak nog niet vertrouwt. Ten slotte w;ekt spr. allen nogmaals met klem op, zich aan te sluiten bij de Staats partij en met een prachtige peroratie be ëindigt spreker zijn langdurig toegejuichte rede. Alvorens de vergadering werd voortgezet zong het R.-K. Zangkoor „Mooi Holland", van Richard Hol, terwijl de vioolclub, die dezen avond ook haar gewaardeerde me dewerking verleend enkele nummers ten beste gaf. Aan het slot van den avond spoorde de voorzitter alle aanwezigen, die nog geen lid der kiesvereeniging zijn, aan, om zich de volgende week, wanneer door het bestuur in samenwerking met de propagandaclub een.groote actie tot het aanwerven van le den zal worden ingezet, zich allen aan te melden, waarbij hij tevens nog mededee- ling deed inzake de mogelijkheid om de geringe contributie van 30 ct. per lid in drie termijnen te voldoen. Spr. bracht dan dank aan den redenaar voor zijn gloedvol le rede en hij sprak de verwachting uit, dat bij de aanstaande Kamerverkiezingen Roelofarendsveen als een man zou stem men op de lijsten der R.-K. Staastpartij, hetgeen voor den redenaar van dezen avond ongetwijfld de beste betuiging van dank zou zijn. Vervolgens beval hij „De Op- marsch", nog in aller belangsteling aan, waarna de prachtig geslaagde bijeenkomst met het zingen van het Wilhelmus werd besloten. RIJNSBURG. Veiling vereeniging „Flora". De vei lingver. „Flora" hield haar jaarvergadering in het veilingsgebouw. De voorzitter, de heer T. Kralt, opende de vergadering, die goed bezocht was en bracht een en ander in herinnering van het afgeloopen jaar. Spr. herdacht ook het overleden bestuurs lid wijlen Andr. de Mooy, Spr. bracht dank voor de f 300.000 die beschikbaar was ge steld om de doorgedraaide bloemen voor 80 pet. te vergoeden. Voor sommige han delingen van de Sierteelt-Centrale was spr. lang niet enthousiast. Integendeel. De de valuatie is in bloemkweekerskringen met gejuich begroet. Een groote vraag is nog of het voordeel zal geven. Vermindering van invoerrechten en opheffing van contin- genteering zou de kweekers meer ten goe de komen. Uit het jaaiwerslag van den secr. vernemen we, dat de omzet was ge weest 909.235.04, of bijna 82.000 meer dan vorig jaar. De zomerbloemen gaven een slechte uitkomst. De door de Vereeniging gefinancierde export van getrokken bloe men had ruim 4000 verlies opgeleverd. Het koelhuis gaf een winst van 2447.25. De balans en verlies- en winstrekening werden goedgekeurd. De controlecommis sie bracht een gunstig rapport uit. Aan de tentoonstelling 1937 te Den Haag zal de Vereeniging op bescheiden voet meedoen. Dit zal geschieden in April. De aftredende bestuursleden de heeren F. G. v. Delft Sr., en J. Heemskerk, werden herkozen. In de vacature Andr. de Mooy werd gekozen de heer A. D. den Haan. Het veilingpercen tage zal zyn voor leden 6, voor nieuwe le den, gedurende het 1ste jaar 8, voor niet- leden 10. Na lange discussies werd besloten ook dit seizoen dé proef om naar Amerika te exporteeren te herhalen. Men heeft thans eenige ervaring opgedaan. Over eventueele steun en over de sanee ring werd nog flink geboomd, waarna de voorzitter dank bracht aan de vergadering voor de aangename discussies en deze zeer geanimeerde vergadering sloot.' Bloemenhandel. Het begin van het nieuwe seizoen van getrokken tulpen en Hyacinthen was er reeds in den loop dezer week. Thans kunnen we iederen dag een grootere aanvoer verwachten. De Chry santhen vormen nog wel de hoofdschotel. De eenbloemige Chrysanthen gaan voor 3.40 tot 5.50 en de Troschrysanthen in meerdere variëteiten van 0.12 tot 0.20 per bos. Scarlet due bracht van 3.40 tot 4.per 100 op en Hyacinthen van 13. tot 14.per 100 stuks. In aanmerking ge nomen het vroege seizoen is de kwaliteit zeer goed. TER-AAR. Ter-Aarsche IJsclub. Voor de alge- meene ledenjaarvergadering van bovenge noemde vereeniging bestond deze keer een groote belangstelling, waaraan de verlo ting wel debet zal zijn. Tegen acht uur opent de voorzitter, de heer M. van Tol, de bij eenkomst met een woord van welkom en na z'n vreugde geuit te hebben over de op komst, krijgt de secretaris Jac. Visser de gelegenheid de notulen voor te dragen. Zooals bij deze club te doen gebruikelyk is, geeft niet de secretaris doch de voorzit ter een overzicht van de voornaamste ge beurtenissen over het afgeloopen seizoen. Het ledental is een weinig teruggeloopen, bedraagt ruim twee honderd leden. Het financieele verslag van den penning meester C. Snijders, mag alleszins gunstig genoemd worden. Er is een batig saldo van 117.06 1/2. Grootendeels is dit te danken, doordat er geen ijs is geweest, dixs weinig onkosten voor banen maken, enz. De con trole-commissie, gevormd door de heeren Tensen, A. Uyttewaal en Cor Hoogervorst, bracht een vertrouwenwekkend rapport uit over het beleid. Over het punt „Bespreking verzekering" werd ruimschoots van gedachten gewisseld. De premie bedraagt per jaar en per persoon 22,5 cent. De club geeft een reductie van 7,5 cent, alzoo blijft het 15 cent. Wanneer men een ongeluk overkomt per schaats op alle erkende ijsbanen, krijgt deze persoon een uitkeering naar gelang het ongeval is. Aan de hand van een rapport bleken deze uitkeeringen royaal te zijn. Veel voelden de aanwezigen voor een dergelijke schade loosstelling, alleen werd een groote moei lijkheid ter berde gebracht: of ook diegenen zijn opgenomen in de verzekering die automatisch lid zijn, doordat het hoofd van het gezin staat ingeschreven. Deze kwestie gaf aanleiding tot zware overpeinzingen, vooral van bestuurszijde en uiteindelijk werd besloten hét geval in comité generaal ernstig onder de loupe te nemen. Waar schijnlijk zal nog reglementswijziging vol gen. De voorzitter deelt mede, dat de afgelaste districtswedstrijd, zoodra het sterk ijs is, op de Langeraarsche plas zal gehouden worden. Eveneens geeft de penningmeester een op wekking voor de rondrit van de zestig K.M. De aftredende bestuursleden, P. den Haan, J. Egberts, M. van Tol, G. v. d. Pijl, W. v. d. Hoorn, Th. van Eyk en Jac. Visser werden bij acclamatie herkozen en dankten de ver gadering voor het in hen gestelde vertrou- Als nog een gratis-verloting is georga niseerd, de prijzen bestaande uit tabak, sigaren, koek en worst, gaat de voorzitter over tot sluiting van deze prettige bijeen komst, vergezeld met de mededeeling, dat de magazijnmeester zich goed van z'n taak heeft gekweten. Al het materiaal was aan wezig en netjes in orde. WARMOND. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandag 7 December des voormiddags 10 uur ten raadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelline be grooting 1937 zoomede die van het water leidingbedrijf. 3. Conversie geldleening. 4. Comptabiliteit. 5. Wijziging der verorde ning betreffende de straatpolitle en de openbarevermakelijkheden. 6. Wijziging van de verordening op de tapperijen. 7. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 8. Rondvraag. Crisis-Comité. Op het raadhuis alhier had de laatste vergadering plaats van het plaatselijk crisis-comité onder voorzitter schap van den heer A. J. L. Ketelaar, bur gemeester. De rekening en verantwoording over het tijdvak 1 Januari 193624 Augustus 1936 werd door een commissie bestaande uit de heeren F. Slager en J. Weyers nagezien en in orde bevonden, waarna de penningmees ter onder dankbetuiging voor het door hem gevoeide beheer werd gedechargeerd. Uit het daarop uitgebrachte financieel verslag over het geheele bestaan van voornoemd comité bleek, dat de inkomsten bedroegen: lijsten en ophaaldienst f 1294.81, giften van particulieren en bijdragen Nationaal Crisis Comité 839.72, veertiendaagsche collecten door de meisjes 3078.93, terug ontvangen voorschotten 1002.27, rente gedurende het tijdvak 19231936 f 64.82. De uitgaven over het zelfde tijdvak hebben bedragen 3250.55 en wel gespecificeerd als volgt: giften 3250.55, verstrekt in natura 'f 1262.61, aan het nationaal Crisis-Comité afgedragen 301.21, kosten van de administratie 56.41 en onvoorziene uitgaven 57.10, zoodat een batig saldo te boeken valt van 1352.67. Hierna werd besloten over te gaan tot op heffing van het plaatselijk Crisis-Comité. Overgegaan werd tot oprichting van een comité voor bijzondere nooden en werd de desbetreffende akte met algemeene stem- - men goedgekeurd. Als voorzitter van dit comité werd aangewezen de heer C. Zwet sloot, wethouder. Als leden werden geko zen de heeren J. Heitlager, tevens seci-eta- ris-penningmeester, W. K. Heyl en H. van Schie en F Slager. Binnenkort zal dit comité haar werkzaamheden aanvangen. Teneinde een verbinding tot stand te bren gen wexxl een commissie van liquidatie uit het gewezen plaatselijk crisis-comité aan gewezen bestaande uit de heeren J. K. Heyl, B. G. de Vroomen en M. de Vries. Aan het einde van de vergadering deelde de voor zitter mede dat de medaille van het Natio naal Crisis-Comité was geschonken aan de dames P. Heemskerk en G. Heenk en aan de heerexx A. J. L. Ketelaar, R. Schölvinck, C. Zwetsloot en M. de Vries als blijk van waardeering voor de diensten aan dit comité bewezen. Nadat nog het woord was gevoerd door de heeren C. Schölvinck, P. H. Romeyn, C. Zwetsloot, "M. de Vries en J. Weyer, bracht de voorzitter zijn dank aan allen die hadden medegewerkt om het plaatselijk crisis-comité aan zijn doel te doen beantwoorden, waarna deze vergade ring gesloten werd. ALLEEN DEZE VLUCHTHEUVELS □groen Alleen vluchtheuvels met groen lichtgevende verkeers- zuilen mag men links of rechts voorbijrijden: alle andere jjjgroen altijd ter rechterzijde. L1MK5 OF RECHTS PA55EF.REM

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7