DINSDAG 1 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 spreek, gevoelt evenzeer behoefte u met uw jubileum te complimenteeren en zij prijst zich gelukkig haar gelukwenschen te mogen voegen bij die der vorige spre kers. Hoezeer ook onze werkzaamheden verschillen met de uwe, toch is er zoo nu en dan nog wel contact en dan is het mij aangenaam te kunnen verklaren, dat tel kens als wij uw voorlichting of medewer king noodig hadden, wij u steeds bereid vonden alle gewenschte inlichtingen te verschaffen. Namens de Administratie zeg ik u voor deze bereidwilligheid gaarne dank. Waar de Administratie overtuigd is, dat ge uw arbeid met punctueele nauwgezet heid en gewetensvolle toewijding hebt ver vuld, waar zij dankbaar is gestemd voor al datgene, wat ge voor haar hebt kunnen doen, stelt zij er prijs op u haar geluk- wensch te mogen aanbieden èn met uw jubileum èn met uwe hooge onderscheiding Ook als mensch ik mag dit gerust zeg gen, hebt ge ons aller sympathie, omdat uw omgang met ieder onzer steeds zeer ge moedelijk was, personlijk heb ik hiervan gedurende deze geheele periode de beste ervaring, Ik geloof, dat ik op dit oogenblik niets beters kan wenschen zoowel voor u als voor de „Leidsche Courant" dat God u moge schenken de kracht naar lichaam en naar geest om met dezelfde lust en toe wijding uw arbeid bij de .Leidsche Cou rant" nog lang te blijven vervullen. Wanneer wij dan hierheen gekomen zijn om met u te deelen in de vreugde van de zen dag, dan wil ik zeker niet nalaten u, mevrouw Wilmer, eveneens onze oprecht gemeende felicitatie aan te bieden met dit jubileum van uw man. Ongetwijfeld zult u in de jaren, dat u hem van meer naderbij kent, verscheidene offertjes hebben moeten brengen, doch u wist. waarvoor u ze bracht en dat deed alles vergoeden. Jubilaris en mevrouw, ik wil eindigen met de hoop uit te spreken, dat tot in lengte van dagen de aangenaamste herin neringen aan dezen dag u mogen bijblijven. TOESPRAAK VAN DEN CHEF DER DRUKKERIJ. De chef der drukkerij, de heer Cuppen, sprak den jubilaris als volgt toe: Bij de vele goede wenschen ter gelegen heid van uw zilveren jubileum voeg ik volgaarne de mijne. Meer bevoegden hebben hun licht reeds laten schijnen over uwe vele journalistieke verdiensten in deze 25 jaren. Mag ik dan van deze gelegenheid gebruik maken om mijn bewondering uit te spre ken over de vele zorgen door u besteed, niet alleen aan den journalistieken inhoud, maar ook aan het uiterlijk van uw blad. Wij in de technische afdeeling weten bij ondervinding, dat naast uw devies om steeds het beste en het nieuwste te geven, het een uwer dagelijksche zorgen is, om door een goede indeeling uw blad zoo over zichtelijk mogelijk te maken. Wil van mij aanvaarden mijne oprechte hulde en ik spreek de hoop uit, dat u, on der Gods zegen, nog vele jaren in het be lang van de Katholieke pers en dan in het bijzonder van „De Leidsche Courant" zult mogen werkzaam zijn. Ook naar u, mevrouw, gaan mijne ge lukwenschen. Moge deze dag u eenige ver goeding schenken voor de vele uren wel ke, door de drukke werkzaamheden van den heer Wilmer, deze aan den huiselijken haard onttrokken werd. NAMENS HET TECHNISCH PERSONEEL. Namens het technisch personeel sprak de heer P. van Zijp, die den jubilaris geluk- wenschte met den wensch, dat nog vele prettige jaren zouden volgen en dat door het werk van den jubilaris de Leidsche Courant nog meer in bloei zou toenemen. Op verzoek van den heer Wilmer zelf, aldus spr., die in deze tijdsomstandigheden, geen kostbaar geschenk wenschte te ont vangen, bieden wij U deze bloemenmand aan. Spr. besloot met zijn gelukwenschen aan Mevr. Wilmer aan te bieden. Hierna nam de jubilaris zelf het woord. DE JUBILARIS DANKT. Wat vandaag in mij leeft, kan ik sa menvatten in twee gedachten. De eerste ge dachte is die aan het vluchtig vliedende van den tijd. Hoe zijn die 25 jaren voorbij gesneld, voort-gewaaid, de eeuwigheid in. Moge ik uit deze gedachte wijsheid putten voor den levenstijd, die mij nog geschon ken zal worden De tweede gedachte is er een van overvloeiende, bijna bedwelmen de dankbaarheid. Dankbaarheid aan God. Er is veel goeds van mij gezegd en geschreven. Ik zal niet beproeven waarheid van overdrijving, sym pathieke overdrijving, te schiften. Zeker is dit waar, dat ik 25 jaar lang een mooie, be scheiden maar belangrijke taak heb mogen vervullen, met toewijding en liefde, met heel mijn geest en heel mijn hart, en dat ik die taak heb mogen uitoefenen, meesten tijds onder omstandigheden, die den arbeid aangenaam maakten, die den arbeid maak ten tot een voldoening en een vreugde. Dat is waar. Doch waaraan heb ik dat ver diend? Dat alles is mij geschonken. Ik had ook onder andere levensomstandigheden, in een andere levenspositie geplaatst kunnen worden, 't Zou daarom dat wil ik ter loops opmerken onredelijk en onver geeflijk dwaas zijn, als ik mij zou ver- hoogmoedigen. Ik gevoel mij juist klein als een kind tegenover den Schenker aller goeds. Ik men ook dankbaar voor het goede, mij door zoovele menschen bewezen. In mijn dankwoord wil ik mij beperken tot de genen, met wie ik aan de courant heb sa mengewerkt, hoewel mijn gedachten le vendig uitgaan ook naar zoovele anderen. In mijn dank-woord noem ik allereerst degenen, die in den loop der jaren een commissariaat aan de „L. Crt." hebben I waargenomen, en ik denk hier ook heel bijzonder aan hen, die overleden zijn. 't Is mij een groot voorrecht, te kunnen verkla ren, dat de samenwerking met commissa rissen steeds is geweest inderdaad van den meest vriendschappelijken aard, en dat ik nooit heb behoeven te klagen over gebrek aan waardeering. Speciaal dank ik den huidigen pres.-commissaris en commissa rissen voor het feest, dat zij mij heden hebben bereid. De samenwerking tusschen .directeur en hoofdredacteur is aan meer dan één cou rant van min of meer precairen aard, hier gelukkig niet. Van den heer v. Hamers- veld heb ik steeds ontvangen steun en sym pathie, heb ik steeds ondervonden, dat hij open oog heeft voor de redactioneele, de idieele belangen van de courant. Ik be tuig mijn dank aan den huidigen directeur en ook aan diens voorgangers, speciaal aan diens onmiddellijken voorganger, den heer B. Lans z.g. Voor een courant mag speciaal de ver gelijking worden gebezigd, dat zij is als een groot raderwerk, omdat de arbeid van den een ingrijpt in den arbeid van den ander. De redactie heeft noodig, wil haar werk zoo vruchtbaar mogelijk zijn, vaardige zetters, accurate opmakers, bekwame druk kers, vlugge expediteurs. Ik dank al de le den van den technischen staf voor de me dewerking. die zij mij in den loop der ja ren hebben verleend, als ik die van hen meende te mogen en te moeten vragen. Vooral den chef, den- heer Cuppen, dankte de jubilaris voor de goede samenwerking. Als de administratie niet perfect in or de is, aldus vervolgde spr., en de colpor tage niet actief, kan de redactie ook ten slotte niet veel bereiken. Voor de voor lichting en samenwerking, die ik van de administratie in dit jaar heb mogen ont vangen mijn hartelijken dank. Aan de redactie een bijzonder woord van dank, zoowel aan de huidige als aan de vroegere leden, maar vooral aan de hui dige, met wie ik reeds zoovele jaren sa menwerkt. Om twee redenen een bijzonder woord van dank. Eerstens, omdat ik er mij van bewust ben. dat mij vaak pluimen op den hoed woi'den gestoken ook vandaag weer die eigenlijk op den hoed van een der heeren thuis hooren. Ik kan dat niet altijd verhinderen. Vervolgens, omdat zij, die dagelijks met me in contact staan, ook 't meest in aanra king zijn gekomen met mijn fouten en te kortkomingen en die hebben willen ver dragen. De heer Wilmer dankte den heer mr. Geise voor zijn hartelijke woorden namens de redactie, voor het geschenk en vooral ook voor het feestnummer van de krant. Ik dank nog de heeren, die hebben ge vormd de feestcommissie. Mag ik met dit korte van ganscher harte gemeende dank woord volstaan. Een zeer nadrukkelijken dank, oprechten dank breng ik aan de vele lezers en vrien den van de courant, die mij door hun mede leven, door hun daadwerkelijke sympa thie den arbeid gemakkelijk en aangenaam hebben gemaakt. Ik wil eindigen met een verklaring en een wensch. De verklaring, dat ik niet op de mij nu aangeboden lauweren zal gaan rusten. Ik ben er van overtuigd, dat men mij reeds over korten tijd beoordeelen zal niet naar wat nu van mij gezegd is, maar naar wat ik dan zal zijn. De wensch, dat wij allen, werkzaam aan „De Leidsche Crt.", op welke wijze dan ook, in dezen allerbelangrijksten tijd mo gen blijven samenwerken, in eensgezind heid welke meeningsverschil niet be hoeft uit te sluiten in eensgezindheid, gegrond op eerlijkheid en oprechtheid, op dat Leiden en breede omgeving moge be zitten een Katholiek dagblad dat voldoet aan alle levende behoeften en alle veelzij dige verlangens. God geve het. In de pauze, die hierop volgde werden talrijke ingekomen telegrafische en schrif telijke gelukwenschen voorgelezen en ver- verschingen rondgediend. GELUKWENSCH NAMENS JOURNALISTEN-VER. Hierna kwam een deputatie van de Ned. R.K. Journalisten-Vereeniging bij monde van den voorzitter, den heer G. P. Bon, uit den Haag, den jubilaris gelukwenschen. De heer Bon zeide, dat de R.K. Journa- listenvereenigmg niet gewoon is zich on betuigd te laten bij het jubileum haver le den, maar dat hier wel bijzondere aanlei ding was, omdat de R.K. Journalistenver- eeniging jegens den heer Wilmer bijzondere verplichtingen had. De heer Don huldigde daarop den jubilaris als een der trouwste leden der journalistenvereeniging, maar vooral als oud-bestuurslid en oud-redacteur van het orgaan, welke functies niet van de gemakkelijkste zijn. Hij bracht den jubila ris vervolgens dank voor diens waardevolle en weloverwogen adviezen en huldigde hem als een trouwe en vriendelijke collega, waaraan hij tenslotte zijn persoonlijke ge lukwenschen toevoegde. Aan het einde van zijn geestige toespraak, waarin de heer Bon ook enkele persoonlijke herinneringen op haalde ,bood hij namens de Ned. R.K. Jour nalistenvereeniging een fraaie bloemen mand aan. De heer Wilmer dankte hierop den heer Bon zeer voor diens hartelijke woorden, gelukwenschen en bloemen en zeide, dat de Ned. R.K. Journalistenvereeniging in den heer Bon een zeer goeden en ge waar deerden opvolger van den heer Vesters ge vonden had. Hij verzocht daarbij zijn dank aan alle leden over te brengen. ANDERE SPREKERS. Hierna spraken nog de heer Heijker, commissaris van „De Leidsche Courant", die in een korten versvorm de journalistie ke prestaties van den jubilaris prees, de heer J. Stadhouder, eveneens commissaris, die oude herinneringen ophaalde, de heer Teney, redacteur der kinderrubriek, die namens de kinderen gelukwenschen aan bood, de heer L. Vlekke, die uit de leggers der oude Leidsche couranten een aaxdige parade liet zien van den in vijf en twintig jaren gepresteerden arbeid en tenslotte de heer J. van Dam, die zeide zich zelf te moeten feliciteeren met zulk een hoofdre dacteur van ons Kath. Dagblad en die toezegde te zullen ijveren, dat allen, die hiervoor in aanmerking komen lezers wor den van „De Leidsche Courant". Hiermede was deze hartelijke en treffen de huldiging officieel ten einde. Maar aan de woning van den jubilaris bleven de ge lukwenschen binnenstroomen, steeds op nieuw werden daar bloemstukken aange dragen. Het huis Apothelcersdijk geleek een prachtige bloemententoonstelling. Bloemstukken waren ingekomen van zeer vele particulieren en van de navolgende officieele instanties: Commisarissen en Di rectie Leidsch Dagblad, Redactie Leidsch Dagblad, Directie en Redactie Nieuwe Leid sche Courant, de Rechtsche Raadsfractie, den R.K. Volksbond, de Leidsche Vereeni- ging van Industrieelen, Bestuur R.K. Par. Scholen, de R.K. Vereeniging van Onder wijzers, verschillende Leidsche journalis ten en, zooals reeds gemeld, van het Tech nisch personeel van de Leidsche Courant en van de R.K. Journalisten-vereeniging. Zeer vele telegrafische gelukwenschen waren ingekomen. Z. H. Exc. mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem zond het volgende telegram: „Dankbaar voor uw toewijding en arbeid voor de Katholieke gewestelijke pers bie den wij u onze oprechte gelukwenschen aan met uw zilveren jubileum en verleenen u Onzen bisschoppelijken zegen. Bisschop van Haarlem. Voorts waren telegrammen ingekomen van den hoogeerw. heer J. H. W. Borsboom, deken van Noordwijk, van den hoogeerw. heer mgr. Bekkers, van de secretarissen van het Bisdom, de redacties van verschillende dagbladen, Pastoor Van Leeuwen te Hille- gom, Pastoor Elom te Nieuwkoop, Pater Heiling O.F.M. te Woerden, de zeereeinv. heer mr. Diepenbrock te Heemstede, van de beide Commissarissen der N.V. „De Leid sche Courant", die verhinderd waren per soonlijk te komen, de heeren Van der Weij- den te Best en Boeren te Alphen a. d. Rijn en van vele anderen. Schriftelijke gelukwenschen zonden de zeeeerw. pater J. Kleyntjens S.J. te Ro me, Mgr. P. Groenen te Den Haag, rector Westgeest te Leidex-dorp, mr. E. J. M. H. Bolsius, ir. Guljé, pater C. Sloots O.F.M. te Weert, pater drs. A. C. C. Cornelissen, Norbertijn te Berne. de heer A. A. van Gils, oud-president-commissaris van „De Leid sche Courant", Z.D.ïf. Mgr. M. P. J. Möll- mann, oud-vicaris-generaal van het Bis dom, prof. dr. Henri van Rooijen, Kruis heer, te Zoeterwoude en nauwelijks te tel len anderen. Rector J. C. Sondaal, redacteur van „St. Bavo", die verhinderd was te komen, woonde 's morgens de H. Mis bij in de Hartebrugskerk, welke door den zeereerw. heer Pastoor R. Smitz ter intentie van dexx jubilaris werd opgedragen. UIT DE OMGEVING HOOGMADE Kolentoeslag. In afwijking met het geen het vorig jaar hieromtrent is be paald, zullen de werkloozen die uit hun werkloozenkast trekken en in den loop van het jaar door hun bond in de gelegenheid zijn gesteld brandstof te koopen, op hun steun, indien zij daarvoor in aanmerking komen, een toeslag gegeven worden van ten hoogste 80 cent. Stexxn en verdiensten mag niet meer bedragen dan 95 pet. van het vastgestelde loonbedrag. HILLEGOM. Terug naar de Missie. Onze plaatsge noot, pater Heemskerk, keert heden naar zijn Missiegebied in China terug, na een zeer korte rust in zijn geboorteplaats. De voor de Missie gehouden collecte in de St. Josephkerk bracht 335 op, welk bedrag door nagekomen giften de 500 is gena derd. Een bewijs van schitterende offer vaardigheid der parochianen van pastoor van Leeuwen. Deze zullen den ijverigén missionaris in him gebeden zeker niet vergeten en...-, omgekeerd evenmin! God zegen e de Missie! Liturgische Volkszang. Zondag werd voor het eerst in de Hoogmis door „het volk" de Missa Angelis en' de 3e Credo met het Zangkoor in de Martinuskerk om beurten gezongen. Als we in aanmerking nemen, dat er slechts eenmaal gerepeteerd is, kunnen we zeggen, dat deze zang be slist zal slagen. KATWIJK. Raadszitting. Aan de agenda voor de raadsvergadering is als punt 17a toege voegd een voorstel om aan M. v. d. Bent te Wassenaar dispensatie te verleenen van art. 22 der Bouwverordening. LIS SE. St. Joseph's Gezellen. In het K. J. C.- gebouw werd gisteravond vanwege de St. Josephsgezellenvereeniging een buitenge wone vergadering gehouden waarop, be halve de Raad van Bestuur, bijna alle ge zellen aanwezig waren. Op deze buiten- I gewone vergadering toch zou de nieuwe Praeses, de zeereerw. heer pastoor van Zuylen van de St. Agathaparochie door den Centraal-Praeses, den zeereerw. heer Rector H. Drost uit Amsterdam, worden geinstalleerd. Het zaaltje zag er voor deze buitengewone gelegenheid werkelijk fees telijk uit met groen en bloemen, vaandel en Kolpingsvlag. Toen de eer-waarde hee ren binnen kwamen schreden zij tussohen een dubbele haag van gezellen, welke het Vlaggelied zongen, naar de bestuurstafel. Hier werden zij verwelkomd door den Se- niox-, den heer G. Weijers, die na opening met den Kolpingsgroet hun een hartelijk welkom toeriep. Hierna verkreeg de vice-praeses, kape laan Tabink het woord, die de beteeke- nis van deze bijeenkomst uiteenzette. Zijn eerw. zette de gezinsgedachte van het ge- zellenwerk -uiteen, waarvan de Centraal- Praeses de Patriax-ch is. Hierna verkreeg de Centraal-Praeses het woord, die zeide dat hij hier was ge komen om den pastoor te komen installee- ren als Praeses.' Hij kende pastoor v. Zuy len reeds jaren en hij kon deswege de pa rochie zoowel als de gezellen feliciteeren met dezen herder, omdat spr. van te voren weet, dat het gezellenwerk in hem een groote steun zal vinden. Maar op ons ge zellen rust de plicht om zich echte Kol- pingszonen te toonen. Waar Lisse een bes ten naam heeft, verwachtte spr. dat hier ook een bloeiende gezellenvereeniging be staat, maar tevens ook een model-vereeni- ging. Gij moet uitblinken èn in kwanti teit èn in kwaliteit! Alles dwingt hier bij om de vereeniging op peil te brengen. Gij moet toonen dat de pastoor in het vervolg wat aan je heeft. Gij hebt je leven nog voor je, gij kunt er nog van maken wat je wilt. Maak er een goed leven van en laat de Jan Saliegeest, doch ook de onverschil ligheid varen. Wanneer de menschen door hun zelfzucht de maatschappij hebben uit- eengenxkt dan krijgt God de schuld. Dwaze redeneering! God wil niet anders dan ons geluk. In dezen moeilijken tijd laat men zich zoo gemakkelijk het onkruid van een vei-derfelijken geest aanleunen. Voorkomt dat, gij kunt het gemakkelijk. Doch het is oppassen. Gij staat voor een ontzettende verantwoordelijkheid. Zorg dat ge uw Katholiciteit bewaart en daarin opgaat. Spr. waarschuwde voor het nationaal-so- cialisme. Spr. besprak vervolgens de vier deviezen van het Kolpings-program. Wij moeten door ons gedrag toonen waar de redding der wereld ligt. Wil onze tijd gered worden dan terug naar God. De mensch moet als 't ware verbonden zijn met God. Als de eer van God is hersteld dan zal er vrede zijn op aarde. De vice-praeses feliciteerde den z.eerw. heer pastoor alsnu met zijn installatie als Praeses en hij gaf zijneerw. de verzeke ring op zijn gezellen te kunnen rekenen en hij drukte de gezellen op 't hart hun pas toor daarin niet te beschamen. Dank bracht hij vervolgens aan den Centraal- Praeses voor zijn leerzame rede. Na nog een kort leekenspelletje werd deze mooie bijeenkomst gesloten. EEN RIOLEERINGSKWESTIE TE NOORDWIJK De uitspraak luidt, dat de gemeente moet ophouden met het afvoeren van stoffen die stank verspreiden in de Woensdagsche Wetering Op de buitenplaats Huize Offem, van L. graaf van Limburg Stir'um te Noordwijk, wordt reeds geruimen tijd hinder onder vonden van stank, welke wordt verspreid door de aan deze buitenplaats over een af stand van ongeveer 60 meter grenzende Woensdagsche wetering waarin de Noox-d- wijksche rioleering pleegt te worden ge loosd. Graaf van Lmburg Stirum c.s. acht te dien stank ondragelijk en de dampen voor de gezondheid schadelijk, weshalve hij 'n vordering tegen de gemeente Noox'd- wijk instelde om onverwijld met het af voeren van'die stoffen op te houden. De Haagsche rechtbank heeft bij vonnis van 25 Juni 1935 die vordering ontzegt, na te hebben overwogen dat van voor de gezondheid schadelijke dampen ten deze geen sprake kon zijn, zij het dan ook, dat zij voor deverklaringen van 17 getuigen bewezen achtte, dat bij warm weer of bij wind uit Westelijke en Zuidelijke richtin gen nabij Huize Offem stank waarneem baar is, welke uit den aard der zaak hin derlijk is, doch zij achtte niet bewezen, dat dit zoo dikwijls en in zoo hevige mate het geval is, dat van een ondragelijken toe stand gesproken moet worden. Van dit vonnis ging graaf van Limburg Stirum in appèl bij het Haagsche gerechts hof, dat gisteren in deze zaak arrest heeft gewezen en de grief van appellant gegrond heeft geacht, daarbij aannemende, dat daar ter plaatse (het woonhuis van appellant is ongeveer 200 meter van de wetering af gelegen) de wetering in zoodanigen toe stand verkeer, dat de afvalstoffen daarin doorloopend in rotting veirkeeren waar mede te allen tijde zoodanige gasvorming ontstaat, dat deze door den reuk kan wor den waargenomen, terwijl verschillende getuigen hebben verklaard, dat bij zacht weer of Zuidelijken tot Westelijken wind de stank op de buitenplaats en bij het huis ondragelijk is, en twee anderen getuigen, hoewel woonachtig in huizen, welke door bebouwing van de wetering zijn geschei den, verklaarden ook in hun woningen last van dien stank te hebben. Op grond van een en ander, rekening houdende met de omstandigheid, dat om een einde te maken aan deze stankversprei ding, de gemeente werken zal moeten doen uitvoeren waarmede eenigen tijd gemoeid is en welke kosten medebrengen, heeft het gerechtshof, met vernietiging van het von nis, waarvan appèl, de gemeente Noord- wijk veroordeeld om binnen een jaar, na dat het arrest in kracht van gewijsde zal zijn gegaan, op te houden met het afvoe ren van die stoffen uit de gemeente- rioleering naar en in de Woensdagsche we- i tering. j Dit nummer bestaat uit vier bladen. au VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. Weinig vorderingen van den strijd in Spanje. (2de blad). De kardinalen Faulhaber en Schulte bij Hitier. (2de blad). Engeland heeft zich verbonden tot auto- matischen bijstand aan België. (2de blad). Groote brand in het Kritallen Paleis te Londen. (2de blad). AGENDA Donderdag. R. K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden, zitting gebouw St. Vinc.-Ver., Hooglandsche Kerk- gracht 32, 89 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Nov. tot en met Zondag 6 Dec. a. s., waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. SASSENHEIM Het huwelijk van het Prinselijk Paar. Het bestuur der Oranjevereeniging heeft een voorloopig program voorgesteld. Op 19 Dec., den avond van den aanteekendag, zal een fakkeloptocht worden gehouden. Voor de te houden feestelijkheden in de week van het huwelijk, wordt van de ge heele burgerij, welke mede moet bestaan uit een zoo grootsch mogelijke versiering en verlichting. Voor straat- en buitenversie ring dienen buurt-commissies te worden gevormd, waaraan één lid wordt toege voegd van het bestuur der Oranjevereeni ging. Opgave tto deelname kan gedaan worden aan de versierings-commissie, waar van M. v. Breda deel uitmaakt. Op Maan dag 4 Jan. 1937 zal een winkelweek wor den geopend, die in samenwerking met de winkeliers gehouden wordt. De opening zal plaats hebben des avonds, ogeluisterd door muziek en fakkeloptocht. Daarna volgt een nationaal jolijt in de zalen van Het Bruine Paard en K.S.A., met medewerking van muziek en zang en feestredenaars. Op de 2 volgende dagen zal een zoo groot mogelijk, kinderfeest worden georgani seerd. De schoolgaande jeugd zal worden getracteerd, terwijl zij zullen worden ver rast, indien mogelijk op een bioscoopvoor stelling en op goocheltoeren. Het uitreiken van een blijvend aandenken heeft de volle aandacht van het bestuur. Den anderen dag zal het feest worden geopend met klokkengelui. In den middag zal aan beide kanten der gemeente een muzikale marsch worden ingezet, met sa menkomst op een nader te vermelden plaats, alwaar muziek en zangnummers.- worden gegeven en, zoo de omstandigheden dnt toelaten, eenige spelen worden gehou den. 's Middags een groote optocht, waar aan allen kunnen deelnemen, o.m. de ver- eenigszins, reclame van neringdoenden en 's avonds groote lichtstoet. Het bestuur verwacht op de huwelijks dag een groote en algemeene feestvreugde en hoopt van harte, dat men op dien dag de minstbedeelden zal kunnen gedenken. Voor deze feestviering zal in de eerstko mende dagen door de financieele commis sie een rondgang door het dorp worden ge houden. Het bestuur hoopt, dat de burgerij door milde bijdragen het in staat zal stel len dit programma zoo hoog mogelijk op te voeren. Natuurlijk draagt iedereen het zijne er toe bij het dorp, een zoo feestelijk moge lijk aanzien te geven. Sassenheim mag en wil in deze zeker niet achterblijven. Vrouwenbond. Voor een groote be langstelling had gisteravond in het K.S.A.- gebouw een bijeenkomst plaats, georgani seerd door den Vrouwenbond alhier. Deze avond had speciaal ttot doel het demon- streeren van Maggi's producten. Natuurlijk werden de aanwezigen getracteerd op een proefje, wat er best inging. Na afloop dankte de presidente mevr. v. Reisen voor dezeh aangenamen avond en de leden voor hun trouwe opkomst. Tentoonstelling Bloemlust. De com missie van bloemententoonstellingen alhier heeft dit jaar weer een tentoonstelling uit geschreven welke geopend zal zijn op 22, 23 en 26 December. Meer dan andere ja ren zullen vooral de hyacinthen op deze tentoonstelling vertegenwoordigd zijn. Het inzenden zal worden aangemoedigd door het beschikbaar stellen van een gouden medaille, uitgeloofd door de vereeniging „De Hyacinth". Bovendien zullen ongetwij feld de Mendeltulpen en andere vertegen woordigd zijn, zoodat deze tentoonstelling een demonstratie zal worden wat reeds op Kex-stmis is te bereiken. Reeds langen tijd is aan de voorberei ding gewerkt, het belooft dan ook een belangrijke show te worden. VOORSCHOTEN E.H.B.O. De E.H.B.O. te Voorschoten heeft een kringwedstrijd gehouden met de afdeelingen Voorburg, Rijswijk, Leidschen- dam en Delft. Door de afd. Voorschoten is de eex'ste prijs behaald en tevens de wis selbeker. Dit is reeds de tweede maal, d;> plaats het op zijn programma.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2