MAANDAG 30 NOVEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 BINNENLAND KONINKLIJKE FAMILIE VAN HET LOO VERTROKKEN. Vanmorgen om tien minuten voor elf uur is de Koninklijke Familie, met ge volg, in een vijftal auto's van'het Loo naar de Residence vertorkken, voor het be trekken van haar winterverblijf. VORSTELIJK HUWELIJK. In de gouden koets. Naar wij vernemen zullen Prinses Ju liana en Prins Bernhard zich in de gouden koets naar het Haagsche stadhuis en de Groote of St. Jacobskerk begeven. H. M. de Koningin en Prinses Armgard zullen in den stoet in de glazen koets plaats ne men. TROF. OBBINK ZAL HUWELIJK VAN PRINSES INZEGENEN. Ook ds. W. L. Weiter zal aan de plechtigheid deelnemen. Naar het „Hbld." verneemt kan thans met zekerheid worden gemeld, döt de hofpredi ker, prof. dr. H. Th. Obbink, het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard zal inzegenen. Tevens zal gedurende den dienst de oud-hofprediker, ds. W. L. Welter, die 87 jaar is, een actief aandeel in de cere monie nemen. Op welke wijze een en an der zal- worden gearrangeerd, is nog niet bekend. Ook staat het uur, waarop het hu welijk wordt gesloten, nog niet vast, daar het heele protocol nog nauwkeurig wordt overwogen. HUWELIJKSGESCHENK VAN DE NEDERLANDSCHE SCHOOLJEUGD AAN PRINSES JULIANA. Men deelt ons mede: Het comité van de Nederlandsche schooljeugd is bijna gereed met de voorbereidende werkzaamheden voor de groote inzameling op alle onder wijsinrichtingen, die 15 December 's mor gens om 10 uur over het geheele land zal gehouden worden. Binnen enkele dagen wordt aan alle on- tferwijs-inrichtingen een circulaire verzon den met een bijfoehoorende plaat om de leerlingen op te wekken hun bijdrage voor dit geschenk' te offeren. Voor het ontwerp van plaats is een vraag gezonden aan de Haagsche inrichtin gen voor voortgezet onderwijs,- om de leer lingen daarvan in de gelegenheid te stellen een ontwerp hiervoor in te sturen. Niet minder dan 38 ontwerpen kwamen in, waaronder zeer verdienstelijke en ori- gineele. Ten slotte is de keuze gevallen op het ontwerp van den leerling Willy Hofman van het Vrijz. Chr. Lyceum, zoowel wegens, de voortreffelijke kwaliteiten van het tee- kenwerk als de wijze, waarop hij de idee van het comité heeft weergegeven: „Een dag, een uur, een daad". De lithografische verzorging van de plaat is met groote bereidwilligheid uitgevoerd door de firma Lankhout en Co. te 's-Gra- venhage. Aan H. M. de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernhard zullen afdrukken wor den aangeboden. NATIONAL JONGEREN VERBOND „Nationaal bruidsfeest" in den Dierentuin ste radio-telefonische verbinding met In- dië, waarbij de Koningin zich, rechtstreeks tot de bevolking van onze overzeesche ge westen richtte. Prinses Juliana zou deze onthulling ver richten en Prins Bernhard was uitgenoo- digd om den eersten steen van het astrono misch observatorium te leggen, dat dr. A. Philips aan de afdeeling Eindhoven van de Nederlandsche vereeniging voor weer- en sterrekunde had geschonken. Daartoe kwamen de Prinses en de Prins tegen half drie te Eindhoven aan. Aan de grens van de gemeente werd het paar op den Boschdijk door burgemeester A. Ver dijk verwelkomd. Diens dochter, mej. Annie Verdijk, bood de Prinses een tuil bloemen aan. Langs een omweg reed het prinselijk paar door de stadsdeelen Strijp en Gestel naar het achter Den Elzent gelegen Stads park. Het publiek stond in drommen langs den weg. Bij aankomst aan het Stadspark speelde de Philips harmonie het Wilhelmus, de dochter van den voorzitter van het radio monument-comité, mej. F. van der Putt, bood bloemen aan. De burgemeester bege leidde de hooge bezoekers naar het dichtbij den ingang gelegen monument. Rechts daarvan was een getimmerte op gesteld, waarop de Prinses en de Prins plaats namen, in gezelschap van burge meester Verdijk, den voorzitter van het monument-comité, het Tweede Kamerlid K. L. H. van der Putt, den Commissaris der Koningin in Noord-Brabant jhr. mr. dr. A. van Rijckevorsel, dr. A. Philips met hun echtgenooten en enkele anderen. Nadat men zijn plaatsen had ingenomen, heeft de burgemeester een begroetingsrede uitgesproken. De heer K. L. H. v. d.'Putt, bood hierna het monument aan de gemeente aan, waar na het oogenblik was gekomen, dat Prin ses Juliana naar voren trad en van een verhoogde plaats aan de achterzijde van het monument 'af aan een koord trok, waarmede het grijze doek, dat het bronzen beeld aan het oog onttrok, werd verwij derd. Luid applaus weerklonk. De burgemeester aanvaardde daarna het monument. Terwijl de Philipsharmonie de Lippe- Detmold-marsch speelde, begaf het gezel schap zich naar den aanbouw van het astro nomisch observatorium, dat even verder in het park nabij den grooten vijver is ge legen. Aldaar sprak de voorzitter der weer- en sterrekundige vereeniging, ir. A. van Slui ters, een dankwoord tot den schenker van de sterrewacht, dr. A. F. Philips, en tot het gemeentebestuur voor het afstaan van den grond. Dr. Philips overhandigde met een kort woord waarin hij opmerkte, dat dit de eerste steen is, welke Prins Bernhard had geplaast een zilveren troffel aan Z. D. H., die onmiddellijk in den muur, welke op het betonnen funda ment in aanbouw is, den gedenksteen plaatste. Weer langs een omweg, doch thans door de binnenstad, waar alle organisaties en vereenigingen zich hadden opgesteld, reed men naar het stedelijk van Abbemuseum, waar den gasten thee werd aangeboden. Bij den ingang had zich voor de monu mentale trap de Kon. Harmonie Apollo's Lust opgesteld, die de Verlovingsmarsch door J. van Beeck blies, en de Kon. zang- vereen iging, Eindhoven's mannenkoor, die uit volle borst het lied De Bruid van J. Hartogh zong, Omstreeks vier uur vertrok het Prinse lijk paar weer uit Eindhoven. Officieele Crisispublicaties STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOÓNEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteits klasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 16 November 1936 tot en met 21 Novem ber 1936 1.50 per 100 K.G. zal bedragen. Voor in datzelfde tijdvak gedenatureer de groene erwten van dè laagste klasse en andere erwten zal die steunvergoeding ƒ1.per 100 K.G. bedragen. De steunvergoeding voor veldboonen, welke volgens de dateering van het worschbriefje zijn gedorscht in bovenge noemd tijdvak zal f 2.per 100 K.G. be dragen. 's-Gravenhage 28 November 1936. STORMKLOK VOOR DE N. S. B. Gaat luiden op de Veluwe. Naar de „Zuidwillemsvaart" meldt, heeft de N.S.B. bij Petit en Fritsen een groote klok lgten gieten, welke thans gereed is en door de heeren Mussert en Geelkerken persoonlijk in ontvangst is genomen. Op een met vier paarden bespannen wagen, versierd met spandoeken en hulst is het ruim 3000 K.W. wegende gevaarte naar Helmond vertrokken, vanwaar het via ver schillende andere steden, naar Amsterdam wordt vervoerd. In de hoofdstad moet de klok in 't R.A.I.-gebouw voor het eerst een N.S.B.-samenkomst inluiden, dan gaat ze naar 't landdag-oord Lunteren. Blijkens een pamflet, dat in Helmond aan het passee- rend publiek werd uitgereikt, is zij be doeld als een stormklok voor de N.S.B., voor welke ze een „zinnebeeld moet wor den van den waakzamen strijd" der be weging! VERTRAGING WIJZIGING LANDBOUW- CRISISWET. Minister biedt Tweede Kamer zijn verontschuldiging aan. Ingediend is een wetsontwerp tot uit voering van artikel 37 der Landbouw Cri- siswet 1933 ten aanzien van het bepaalde in de Kon. besluiten van: 3 Mei 1935, no. 60, 22 Juli 1935, no. 49, 19 November 1935, no. 26, 25 Maart 1936, no. 56, 7 April 1936, no. 18, 26 Augustus 1936, no. 26. Blijkens de memorie van toelichting strekt dit wetsontwerp tot uitvoering van het in artikel 37 der Landbouw-crisiswet 1933 bepaalde, dat indien bij Kon. besluit een product als crisisproduct wordt aan gewezen, zulks door een wet tot wijziging der Landbouwcrisiswet 1933 bekrachtigd dient te worden. De minister betreurt het, dat het indienen van dit ontwerp van wet niet met een zoodanigen spoed is ge schied als artikel 37 van voornoemde wet voorschrijft. De oorzaak van deze vertraging is gele gen in de omstandigheid, dat reëds gerui- men tijd geleden op zijn Departement een begin is gemaakt met een partieele wijzi ging van de Landbouw-crisiswet 1933, bij welke wijziging tevens de in artikel 37 voorgeschreven voorziening zou worden getroffen ten aanzien van eenige bij K. B. tot crisisproduct'aangewezen producten. Dat hierbij dan de in art. 37 bedoelde voorziening niet met den daarbij voorge schreven spoed zou worden getroffen, werd zeer tot het leedwezen van den Mi nister voorbijgezien. Hij veroorlooft zich hiervoor zijn verontschuldigingen aan te bieden. Door onvoorziene omstandigheden is bo vendien dit wetsontwerp tot wijziging^der Landbouw-crisiswet nog niet bij de Sta- ten-Generaal aanhangig kunnen worden gemaaat, zoodat de minister ten einde ver dere vertraging te voorkomen, thans met den. meesten spoed voor de in artikel 37 voorgeschreven voorzieningen een afzon derlijk wetsontwerp meent te moeten in dienen. Hij deelde echter mede, dat door hem maatregelen zijn getroffen, dat, indien wederom bij Kon. Besluit een crisisproduct mocht worden aangewezen, in den vervol ge onverwijld een voorstel van wet aan de Tweede Kamer zal worden ingezonden. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter is, be houdens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 29 November tot èn met 5 Decem ber vastgesteld op ƒ0.80 per K.G. VERHOOGING LEDERPRIJS. Daar de huidenmarkt sinds enkele maan den een zeer aanzienlijke stijging heeft on dergaan (vanaf 1 Augustus 1936: ongeveer 50 pet.) hebben de zoollederfabrikanten op 26 November te Tilburg in vergadering bijeen zich genoodzaakt gezien, naast de door de devaluatie hoofdzakelijk plaats gehad hebbende prijsverhooging thans de lederprijzen als overgangsmaat regel weder met ten minste 10 pet. te ver- hoogen, INSTELLING VAN EEN FONDS TOT OPLEIDING VAN VLIEGERS. Mededeeling van porf. de Quay in de alg. vergadering van de Vereeniging voor nationale veiligheid. In de gisteren te Utrecht gehouden ver gadering van de Vereeniging voor natio nale veiligheid heeft de voorzitter prof. de Quay o.m. medegedeeld, dat de vereeni ging in het komende jaar een beroep wil doen op do offervaardigheid van 't geheele volk. Er zijn vele jongelieden, die geen oplei ding voor de luchtvaart kunnen bekosti gen. Het is ons doel, aldus spr., door een geld inzameling in de toekomst de opleiding tot vlieger van de vele jongens, over het ge heele land verdeeld, mogelijk te maken. Het zal geschieden in overleg met de lucht vaart-autoriteiten. De minister-president dr. H. Colijn heeft spr. gemachtigd hier mede te deelen, dat een zoodanige hulp op het gebied van den luchtvaartdienst de sympathie der regeering heeft. De Vereeniging voor Nationale Veilig heid overweegt thans ernstig tot stichting van een luchtbeschermingsfonds waaruit in de toekomst de opleiding van verscheidene jongelui tot vlieger kan wor den behartigd. De inzameling zal in de eerst helft van 1937 worden gehouden. In Indië houdt men een soortgelijke inzame ling. DE WERELDJAMBOREE 1937 Naar aanleiding van de berichten be treffende het conflict bij het hoofdkwartier der Nederlandsche padvinders inzake de Wereld-jamboree 1937, deelt generaal-ma- joor H. Behrens ons het volgende mede: Het is voorbarig om reeds nu mededee- lingen over deze aangelegenheen te publi- ceeren, omdat de tijd daarvoor zeker nog niet gekomen is. Tot nu toe zijn er inter ne verwikkelingen voorgevallen, die voor het publiek van geen belang zijn. Zooals de berichten voor ons liggen, zijn deze ih hun algemeenheid gedeeltelijk juist en ge deeltelijk onjuist. Er zal binnen enkele dagen een nieuw bestuur van de stichting gevormd wor den. Verwacht mag worden, dat spoedig een algeheele juiste oplossing zal zijn ge vonden. Dan zal ,ook de tijd aanbreken, dat na dere inlichtingen kunnen worden ver strekt. LETTEREN EN KUNST FRANK LUNS. t Te zijnen huis is gisterenmiddag de heer Frank Luns overleden. Frank Luns werd op 25 Juni 1886 te Haarlem geboren. Hij volgde na de lagere school te hebben afgeloopen het R. K. Gymnasium te Amsterdam en het college St. Michel te Brussel, waarna hij hospi- tant aan de Amsterdamsche universiteit was. Hij ontwikkelde zich tot tooneelkundige, criticus, essayist en regisseur, als hoedanig hij groote bekendheid heeft gekregen en veel gezag verwierf. Hij was leeraar in de algemeene aesthetica, voorts secretaris en conservator van „Het Tooneelmuseum" en directeur van het Centraal Bureau voor Algemeene Aesthetica. In zijn handen lag de leiding van „Het Dramatisch Jaarboek", „Het Theater" en ,,Het Voetlicht". De Algemeene R. K. Kunstenaarsver- eeniging kende hem het eere-lidmaatschap toe. Van den Katholieken kunstkring „De Violier" was Frank Luns vice-voorzitter. Verschillende landspelen heeft de over ledene ontworpen o.m. het jubileumspel „Amsterdam" bij het 650-jarig bestaan van de hoofdstad, hetwelk in 1925 in het stadion werd opgevoerd, en „Scientia lumen pacis" een Amsterdamsch Universiteitsspel, dat in 1932 in het Stadion werd opgevoerd. Van het groote Sacramentsspel „Anno Sancto" dat in 1933 in het stadion werd gespeeld had Frank Luns de leiding. Bij zijn groote belangstelling voor kunst zaken was het niet te verwonderen, dat hij zich zeer interesseerde voor het plan- Koopman voor de oprichting van een groo ten schouwburg. Van de vele publicaties, welke van den hand van Frank Luns verschenen noemen „De Broederschap der Witte Loge" dat in 1996 het licht zag, „Over het ontstaan van het Fransche drama en zijn ontwikkeling in den loop der Middeleeuwen" (1909) en tal van critieken in dagbladen en periodieken o.a. in „Van onzen Tijd" en „D»-Beiaard". Sedert 1914 was de heer Luns bibliothe caris van de Vereeniging voor den Effecten handel, waar hij wegens zijn kennis van zaken en zijn groote bereidwilligheid zeer gezien was. RECHTZAKEN HAARLEM'S BURGEMEESTER VOOR DEN HOOGEN RAAD. De Hooge Raad heeft heden behandeld een cassatieberoep van C. M., burgemees ter van Haarlem, die in hooger beroep door het Hof te Amsterdam, is veroordeeld tot 2500.boete in verband met èen aanrij ding, terwijl de heer M. een gemeente auto bestuurde, onder Haarlemmerliede Spaarnwoude op 19 April 1935, waarbij ze kere Sweerts uit Haarlem zoodanig ver wondingen bekwam, dat hij daaraan over leed. Mr. A. Bruch, uit Haarlem heeft het cassatie-beroep toegelicht en onder meer ontkend, dat aangetoond is in het arrest van het Hof, dat er causaal verband zou bestaan tusschen het ten laste gelegde roe- kelloos rijden en de aanrijding, welke plaats had en dat overigens het roekeloos rijden geenszins bewezen is en ook niet kan worden aangenomen. De advocaat-generaal, mr. Wijnveldt, zal conclusie nemen op 14 December. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. —Geslaagd: Doctoraal examen Nederlandsche lette ren de heer P. G. J. Korteweg (cum laude) Rotterdam. UIT DE OMGEVING NOOTDORP. Opening Reclameweek. Weken van te voren heeft men uitgezien naar de reclameweek, welke door den Mid denstand van Nootdorp zou georganiseerd worden. Het publiek was nieuwsgierig op welke wijze zij haar actie zou voeren en hoe zij voor den dag zou komen. Thans is dit nu gebleken en, ronduit gezegd: het kan niet beter! Geheel de Middenstand heeft zich voor deze gelegen heid aaneengesloten en streeft met ver eende kracht naar het doel, dat hij zich gesteld heeft. Vrijdag 27 November des avonds te 7 uur had de officieele opening plaats van de Reclameweek, waartoe alle deelnemen de middenstanders waren bijeengekomen in het Vereenigingsgebouw Nove. Behalve de 62 deelnemers met hun echtgenooten wa ren aanwezig de Burgemeester en mevrouw Schölvinck, de Wethouders en Raadsleden der gemeente, den heer J. Mol uit Amster dam en verschillende genoodigden. De heer C. van Leeuwen, voorzitter van het Reclameweek-Comité presideerde de vergadering. Na een welkomstgroet dankte de voorzitter de deelnemers van de Recla meweek, daar zij zoo spontaan gehoor had den gegeven aan den oproep der initiatief nemers. Spr. hoopte, dat de te voeren cam pagne zou slagen en wenschte allen veel succes toe. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan Burgemeester Schölvinck. Deze me moreerde, dat, toen hij voor ruim drie jaren als burgemeester in Nootdorp kwam, hem was opgevallen, dat de middenstand zoo weinig van zich deed spreken. Niet lang daarna kwam de oprichting van „De Han ze" tot stand, hetgeen een eerste stoot in de goed richting was. Verleden jaar volgde de „Nimotento", uitgaande van den R.K. Middenstand, welke buiten zijn verwach ting een groot succes werd. En thans stond spr. opnieuw voor den Nootdorpsche middenstand, nu echter niet in vereenigingsverband, dooh alle in geor ganiseerde verbondenheid, die tezamen een actie hadden ingezet, welke haar in het middelpunt der belangstelling plaatste. Met vreugde ziet hij toe naar deze vooruit gang in het middenstandsleven. Het publiek moet er van overtuigd zijn en vooral nu kunnen constateeren, dat het zich op *elk gebied tot den middenstand ter plaatse kan richten, die hun in alles van dienst kan zijn. Wanneer men b.v. consumptie-artike len alleen in eigen gemeente betreft, is een grootere bloei van de bedrijven verzekerd. Spr. wenschte de deelnemers, veel success toe en hoopte, dat binnen korten tijd naast „De Hanze" nog een tweede middenstands- vereeniging mocht ontstaan. Hierna ver klaarde de Burgemeester de Reclameweek voor geopend. De heer J. Mol, aan het woord komende uitte zijn erkentelijkheid, dat hij in de laat ste vergadering de middenstanders van voorlichting had mogen dienen. Spr. wist, hoeveel werk verzet moest worden om een reclame-week te organiseeren, waarom hij het comité feliciteerde met het tot heden bereikte resultaat. Tevens vestigde hij er de aandacht der deelnemers op, dat het ge slaagd heeten van deze reclameweek niet afhankelijk was van het geldelijke voor deel, dat deze week mogelijk mee zou bren gen. Het voornaamste doel is, bij het pu bliek op den voorgrond te treden en aan te toonen, dat de middenstanders in staat zijn het publiek in dezelfde mate te kunnen die nen als de grootbedrijven, die veelal de middenstand in den hoek tracht te druk ken. Hierna voerden nog eenige sprekers het woord. VEUR^-LEIDSCHNDAM. Feestviering Vorstelijk Huwelijk. Op Vrijdag j.d. gehouden bijeenkomst heeft het bestuur voor de feestviering bij gele genheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bern hard in overleg met de plaatselijke ver- eeenigingen het volgende programma vast gesteld. Des morgens muzikale reveille. Herdenking in de verschillende kerken. Om 11 uur v.m. aubade aan den burgemees ter van alle schoolkinderen voor het ge meentehuis. Des K^jddags oranjefilm voor de kinderen. Tractatie voor de schoolkin deren, voor de armen, gebrekkigen en ouden van dagen. Des avonds défilé van alle 1 plaatselijke vereenigingen met vaandels, transparan ten, fakkels en lampions. Illuminatie en versiering van gemeente- en particuliere gebouwen. Het comité behoudt zich het recht voor wijzigingen het programma te brengen, indien de 'weersgesteldheid dit eischt. Een collecte uitsluitend voor de trac tatie van de kinderen en meergenoemde personen zal plaats hebben op Donderdag 3 December a.s. STOMPWIJK. Geboren: Adrianus Franciscus Maria d. van A. Luk en A. M. Schrijvers. Wil lem z. van B. J. Breukink en W. A. v. d. Klift. Maria Johanna Paula d. van J. H. Goeman en C. M. v. d. Goes. VEUR, Geboren: Dirk z. van H. Schulte Nord- holt en C. J. v. d. Peijl. Elisabeth Aleida d. van H. Spijker en Th. Göken. Sebas- tianus Petrus z. van A. Langeveld en C. J. de Heij. Op Dinsdag 15 December 1936 organi seert de afd. Den Haag van het Nationaal Jongeren Verbond een „nationaal bruids feest" in de groote zaal van den Haagschen Dierentuin, aanvang 20.30 uur. De bijeenkomst wordt ingeleid door den heer mr. J. F. van Lanschot, burgemees ter van 's Hertogenbösch. Vervolgens zal de eerste vertooning plaats vinden van de folkloristische film „Levende folklore in Asselt aan de Maas", welke film door de bevolking van het Lim- burgsche dorp Asselt ter gelegenheid van zijn huwelijk zal worden aangeboden aan Z. D. tl. Prins Bernhard, die bereids te kennen gaf, dit geschenk gaarne te zullen aanvaarden. Ten einde de feestelijkheid te verhoo- gen, zal de zaal voor deze gelegenheid ver sierd worden. HUWELIJKSCANTATE AAN DE PRINSES AANGEBODEN De directeur der Kon. Nat. Zangschool te 's Gravenhage, de heer André Beyersber- gen van Henegouwen, heeft een vierstem mige huwelijks-cantate vervaardigd en aan Prinses Juliana ter gelegenheid van haar huwelijk aangeboden. H.K.H. heeft dit geschenk met bijzondere erkentelijkheid aanvaard. Deze cantate zal door jiet koor der zangschool bij elk open baar optreden in de eerstkomende maan den ten gehoore worden gebracht. HET PRINSELIJK PAAR TE EINDHOVEN. Het eerste bezoek, dat de prinselijke verloofden Zaterdag aan Eindhoven heb ben gebracht, heeft een beweging veroor zaakt, zooals nog maar zelden in een werk stad als Eindhoven is waargenomen. Ge durende den tijd dat de Prinses en de Prins te Eindhoven vertoefden en deze tijd was helaas slechts kort deinde over alle straten een golf van spontané Bra- bantsche vreugde, die ten top steeg, toen het jonge paar zich per auto naar het stads park en vandaar naar de gemeentelijke ontvangzaal in het stedelijk van Abbe museum, begaf. Heel de omtrek van het park en de vil lawijk Den Elzent waren trouwens met de nationale kleuren en het Oranje rijkelijk versierd, terwijl in de binnenstad voorbe reidingen voor een grootsch feest met een fakkeloptocht werden getroffen. 1-Iet doel van dit prinselijke bezoek was de onthulling van het radio-monument, dat is opgericht ter herinnering aan de eer DE OPENING VAN DE MOERDIJK- BRUG. Mededeeling en omtrent de regeling bij de opening. Naar men ons meldt, zal bij de opening van de Moerdijkbrug de regeling voor het verkeer ten zuiden van de brug berusten bij den commissaris van politie te Breda, voor het noordelijk gedeelte bij dien van Dordrecht, onder leiding van den procu reur van het hof te Den Bosch en te 's-Gra venhage. De Koningin zal ca. 11.18 te Willems dorp uit den trein stappen en met een hof- auto naar de brug gaan. Daar zal zij een lint doorknippen in tegenwoordigheid van den commissaris der Koningin en den mi nister van Waterstaat, burgemeester en ge meentebestuur van Dubbeldam met verdere genoodigden. Als het goed weer is zal de Koningin over de brug wandelen, bij slecht weer per auto gaan. Aan den zuidelijken oever wordt wederom een lint doorge knipt. Daar zal tegenwoordig zijn de com missaris van de Koningin in Noord-Bra bant met Gedeputeerden, gemeentebestuur 'en burgemeester van Hooge-Zwaluwe. Toe spraken worden alleen gehouden door den minister van Waterstaat en beide commis sarissen van de Koningin. De geheele weg van Breda naar de brug wordt afgezet. De ponten zullen niet varen. De Koningin zal op het station Lage Zwaluwe ca. 12.19 in den trein stappen en vertrekken. Het is nog niet bekend of de Prinses en Prins Bernhard aanwezig zullen zijn. DE STERRIT DER K.N.A.C. NAAR DE MOERDIJKBRUG. Aangezien Dinsdag 1 December de in- sohrijving wordt gesloten voor de door de K.N.A.C. voor haar leden uitgeschreven Sterrit naar Dordrecht en Breda ter gele genheid van de opening van de Moerdijk- brug, vestigt de K.N.A.C. er de aandacht op, dat zij die nog willen inschrijven goed zullen doen, hiermede niet tot den laatsten dag te wachten. De Commissie te Dordrecht heeft voor een uitstekende logeergelegenheid gezorgd op een schip, dat in de zeehaven gemeerd ligt, en ofschoon er nog eenige plaatsen op de boot beschikbaar zijn, zal men veilig heidshalve toch goed doen, zich zoo tijdig mogelijk te laten inschrijven, waardoor men zekerheid kan verkrijgen een goed onder dag te bekomen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7