STADS X NIEUWS MAANDAG 30 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 denswaardig voorrecht, het is bij den heer Wilmer toch de minste zij ner qualiteiten. Hij is een uitstekend stylist en naar den regel van Boi- leau in zijn Art Poétique: ce qui se conqoit bien s' énonce clairement ■weet hij wat hem duidelijk voor den geest staat in klaar Nederlandsch te vertolken. Een kwarteeuw staat hij thans te Leiden op zijn post, en ah hebben Leidscheaangelegenheden uiter aard zijn volle belangstelling, het belet hem niet van zijn post het land en de wereld te overschouwen en ons zijn indrukken daaromtrent mee te deelen. Hij is een goed en scherp waarnemer en een consciëntieus beoordeelaar. In politieke en sociale aangelegenheden is hij zeer bedre ven, en er zijn weinig zaken waar over hij niet als vrucht van studie en bezonken overweging een meening weet te geven, waarnaar geluisterd en waarmee gerekend wordt. Hoe hij naast zijn breeden journa- listieken arbeid nog tijd kan vinden voor functies, welke van zijn daad werkelijke belangstelling in het po litieke en kerkelijke leven getuigen, is het geheim van den jubilaris die, man meer van de verantwoorde regelmaat dan van de klok, geen minuut laat verloren gaan en naar een dagindeeling werkt, die voor het een en voor het ander ruimte laat. Wie het voorrecht heeft gehad, met den heer Wilmer in nadere aan raking te komen, wie hem uit be- stuurs- of commissiearbeid heeft leeren kennen, heeft tevens naast het juiste inzicht de nobele inborst en het gave karakter leeren waar- deeren. Het is een man, die wel te genstanders maar geen vijanden kan hebben. Nog lang blijve de heer Wilmer in onafgebroken kracht op zijn post de journalist bedoelt, met alle res pect voor het overige werk, den jour- nalistieken post slagvaardig maar tevens man van hoofsche manieren, gezien en geëerd buiten maar toch allereerst in den eigen kring der collega's. J. B. VESTERS. Met hem begon de victorie Bij de vele gelukwenschen, welke den zilveren jubilaris heden berei ken, moge ik de mijne voegen. Zooals in de Vaderlandsche Ge schiedenis met Alkmaar, zoo is bij „De Leidsche Courant" de victorie begonnen met Wilmer. Een kwart eeuw heeft hij haar zijn beste.krach ten gewijd. Onderjde jongere Katholieke jour nalisten is Wilmer geweest, wat Steenhoff was onder de oudere: een man met diep plichtsbesef, met wils kracht, ook in de moeilijke dagen van weleer, nooit twijfelend aan het uiteindelijk slagen, en bovenal een Katholiek journalist. Zóo heeft Wilmer aan het hoofd van „De Leidsche Courant" gestaan, en zijn blad gebracht tot aanzien en bloei. Dat het hem gegeven zij, nog vele jaren met onverzwakte kracht zijn moeilijke taak, op even voortreffelij ke wijze als in het verleden, te blij ven vervullen. Gods rijkste zegen moge rusten op zijn persoon en zijn werk. AALBERSE. Da Tijd. De tijd is als een weefgetouw. Waaraan niet één knoop mag ontbreken; De tijd is 't wonderlijk tapijt Van uren, dagen en van weken. De tijd is het geweven kleed Vol warme wisseling en wending, De gang van schoone dagen tot Des levens eind'lijke volending, Maar toch niet van seconden en Minuten stijf aaneengeregen, Totdat de tijd een rond getal Van vele jaren heeft gekregen. De tijd is geen geteld getal Van uren, die alleen voorbijgaan, Geen dagen, weken, zijn het, die Ononderbroken in één rij staan. Geen kwarteeuw is hij, dien men legt Aan onverbrekelijke banden. De tijd is, wat er werd gedaan Door 't werk van Uwe eigen handen. De tijd is 't kloppen van Uw hart En 't wentelen van Uw gedachten In arbeidgrage vruchtbaarheid. De tijd zijn dagen, soms ook nachten, Van arbeid voor een hooger doel, Van altoos trouwe plichtsbetrachting, De tijd is leven, arbeid, hoop En de belofte van verwachting. Want alles wat aan goeds geschiedt, Dat kan de tijd ons slechts bereiden, Al 't goede moet geschieden in Het wisselen der jaargetijden. De tijd is als een weefgetouw, Waaraan twee vlijfge handen weven, En wat die' vijf-en-twintig jaar Te saam aan schoone uitkomst geven. TROUBADOUR. Katholiek Leiden Een dag van eerherstel voor de gruwel der verwoesting De vereeniging „Katholiek Leiden" heeft gisteravond weer een van haar geslaagde avonden gegeven. Een avond, die na de H. Mis en de algem. H. Communie des mor gens in alle kerken, een dag van eerherstel besloot. Een avond waarop werkelijk heel Katho liek Leiden vertegenwoordigd was, een groot aantal geestelijken uit Leiden, afge vaardigden van Katholieke organisaties, een deputatie van „Katholiek 's Gravenhage" en een volle Stadsgehoorzaal, die tot de laatste plaats was uitverkocht. Nadat de voorz. van „Katholiek Leiden", de heer W. J. Kriek, met den chr. groet en een woord van welkom de massale bijeen komst had geopend waarbij hij mededee- ling had gedaan van verhindering van mgr. H. J. M. Taskin en den Hoogeerw. Deken van Leiden mocht de Zeereerw. heer Pastoor S. Smitz O.F.M., die bij ont stentenis van den Deken het openingswoord uitsprak, dan ook zeggen, dat bij het zien van deze massale opkomst de gevoelens de gedachten overstemden. „Katholiek Lei den", aldus spr., „heeft een goede reputatie en dat zou niet zoo zijn, als de katholieken van Leiden niet zulke goede katholieken waren. Wij hebben hier volle kerken en volle vergaderzalen, als het gaat om de prediking en de verdediging van het Rijk Gods op aarde. Maar dat alleen is niet vol doende en daarom is het goed, dat „Katho liek Leiden" behalve zijn actie naar buiten, ons ook opwekt te zijn degelijke katholie ken en ons oproept tot gebedsactie. Eerst moeten wij zelf veranderen. Wij leven in een gevaarlijken tijd, in den strijd tusschen Katholicisme en Communisme en daarom ook is eenheid op kerkelijk en staatkundig gebied zoo noodzakelijk. Maar daarom ook is het zoo verheugend, zulke massale bij eenkomsten te zien, welke die eenheid zoo éclatant demonstreeren. Pastoor Smitz ein digde met een woord van hulde aan „Katho liek Leiden" en een eere-saluut aan de Ka tholieken van Leiden. Reeds te voren had het muziekgezelschap „Franz Schweitzer" onder leiding van den heer Adolf Brunt, de „Priestermarsch" van Mendelssohn gespeeld en ook in de overige entre-acten verleende het op schoone wijze zijn muzikale medewerking. Na het openingswoord van Pastoor Smitz was „Pulchri Studio" aan het woord, dat onder leiding van den heer Th. van Nie- kerk „Mirjam's Siege^gesang" uitvoerde, aan den vleugel begeleid door den voorz. van „Katholiek Leiden", den heer W. Kriek. Aan de soliste werden aan 't einde bloemen aangeboden. De gruwel der verwoesting. Hierna was het woord aan den weleerw. heer Henri de Greeve, die sprak over „De gruwel der verwoesting". Spr. vangt zijn rede aan met het beeld van een gebondene, die gedwongen wordt toe te zien bij vervolging en misdaad, zon der te kunnen helpen. Dat is het beeld der Katholieken, dat men kan samenvatten in het woord: machteloozen. En het ergste is geen rechtvaardiging en bescherming te kunnen geven in tijden van onrecht. Wy zijn gebondenen, machteloozen, wij hoo- ren de woorden van terreur tegen God, wy hooren den storm tegen alles wat heilig is, wij zien vlammen en wij zijn gebonden. Al les ondervindt bescherming, zelfs de dieren zijn beschermd door de wet, alleen de Zoon des Menschen niet, God wordt met kruis en al in 't vuur geworpen. Wij zijn gebon denen, wij kunnen niets doen, wij kunnen alleen maar roepen, protesteeren, tot alle banden verbroken zijn met de bestrijders van den godsdienst, zooals Rusland er een is. Rusland. In het eerste gedeelte zijner voortreffe lijke en diepe rede behandelde spr. dan de godsdienstvervolging in Rusland. Wij moe ten echter meer spreken van een Godsver volging. Spr. geeft dan een aangrijpende schildering van wat het zeggen wil: God te vervolgen. Eerst als wij de verhoudingen beter zien: God en den mensch, beseffen wij eerst, wat dit zeggen wil. Spr. schildert het geweldige van deze vervolging, die erger is dan een crisis, erger dan een konings moord, het is een vervolging tegen God. Hiertegen is protest recht en plicht. God wordt vervolgd, een superverwaandheid en een superdwaasheid. Dat is hetzelfde, als iemand te verbannen omdat hij honger heeft en eet, iemand te vermoorden, omdat nij dorst heeft en drinkt, omdat het oog het licht zoekt, het is hetzelfde als een vogel dooden, omdat hij zingt. Godsdienst is een natuurbehoefte, het is honger, dorst en alles tegelijk. Spr. be schrijft dan hoe de Sovjets lijnrecht tegen over God staan in een absolute tegenstel ling. Voor hen is godsdienst een pestziekte, wat spr. aantoont met citaten en uitlatingen van hun leiders als Zinovjef, Jaroslawsky en Lenin. Zij hebben het vleesch gemobili seerd tegen den geest, zij voeden het beest op om den mensch te vernietigen. Daartegen, aldus spr., protesteeren wij, wij protesteeren tegen de verstikking der Moederliefde, omdat één uur ouderliefde de wereld meer goed heeft gedaan, dan wij van den z.g. genialen Lenin ooit zullen bereiken (Applaus). Het is daar een hel, een smeerboel en wie alles wat daar ge beurt, nagaat, graait in een mesthoop. Het practisch resultaat der Russische godsdienst vervolging vat spr. dan samen in het op sommen van feiten als priestermoorden, verbanningen, het sloopen van kerken, het oprichten van anti-godsdienstige Universi teiten, in leugen, laster, bedrog en duivel- sche spot. „Ik kreeg een brief, aldus spr., van een ouden pastoor, die mij schreef: „Dit alles komt niet meer van de menschen, het is mij duidelijk geworden in het gebed, de duivel is losgebroken in de wereld". Wat moet God's barmhartigheid groot zijn, aldus vraag spr., dat Hij hier nog niet heeft ingegrepen. Hierna geeft spr. eenige schilderingen van de afgrijselijke wijze, waarop de Sovjet God bespotten en vervolgen, om te beslui ten met het martelverhaal van mgr. Boud- kevicna, die, na een afschuwelijke naboot sing van Christus' lijdensweg met 2 andere Bisschoppen en 12 priesters, op Goeden Vrij dag vermoord werd. En de Paus antwoord de met nieuwe milddadigheid van duizen den hongerende Russische kinderen. Dit voorbeeld volgend, aldus spr., kun nen wij slechts bidden: „God moge het hen vergeven, want zij weten niet, wat zij doen". Spanje en Duitschland. Na de pauze behandelde spr. de Kerk vervolging in Spanje, Duitschland en Mexico. Wegens den vergevorderden tijd stond spr. voornamelijk stil bij de eerste beide landen. Na een aantal gruwelijke feiten uit Span je te hebben geschilderd, gaat spr. eerst over tot Duitschland. Daar stijgt de kreet omhoog: Exinanite us que ad fundamen- tum Roei uit tot de grondslagen. De dilletant-geschiedschrijver en dillet- tant-theoloog Rosenberg heeft gezegd, dat de beschermers van cultuur en godsdienst te zwak waren voor het Communisme, zij zouden daarom het Nationaal-Socialisme dankbaar moeten zijn. Dat is, aldus spr., s een kapitale vergissing van Rosenberg. Hij meent, dat de priesters hem dankbaar zou den moeten zijn, omdat hun leven gespaard werd, maar dan kent hij de mentaliteit der priesters niet. De priesters hebben niet aan hun leven gedacht. Zij zouden dankbaar zijn geweest, als hij hen gespaard had voor het heidendom, als hij hen de kinderen had ge laten vopr de communiebank. Met verheffing van stem vervolgt spr: „Wij, priesters, ik zweer het, zijn bereid om tegen den muur te gaan staan en neer geschoten te worden. Zij hebben het com munisme tegengehouden, maar het effect is hetzelfde: godloosheid, ongodsdienstig heid, homosexualiteit als een volksbesmet ting. Het gaat niet om ons leven, het gaat om Jezus Christus.". Spr. gaat dan nader in op het Duitsche heidendom, op de propaganda voor uittre ding uit de Kerk om aan te toonen, dat wij Hitier niet dankbaar hebben te zijn voor zijn bestrijding van het Communis me. De bestrijding van het Communisme heeft alleen zin en beteekenis als het ge schiedt om zijn godloosheid. Spr. behandelt dan de schuld aan de Spaansche toestanden, welke nogal eens op de Kerk geschoven worden. Over de schuld zullen wij straks spreken, zegt spr,, men heeft het altijd over wat de Kerk in Spanje niet deed, maar men vergeet, wat zij wel deed en spr. geeft dan een indrukwekken de lijst van feiten als melaatschenverzor- ging, kinder- en ziekenverpleging, opvoe ding en onderwijs onder de leiding der Kerk in Spanje. De grondslag van wat er nu gebeurt is 30 jaar geleden gelegd, door de a-religieuze wetten van Ganalega, die het religieus on derwijs ophief of bemoeilijkte. Wat kan de Kerk dan doen, als er hindernissen worden opgeworpen, die van de jeugd heidenen maken. Spr. gaat daarop in op de vervol ging, welke ons deel is. Christus zou 12 legioenen engelen kunnen zenden, maar ook wij moeten den xelk drinken, omdat Wij zijn gezonden als schapen tusschen de wolven. Ook voor ons vervolging en de Agnessen en Caeciliae en Perpetuae en Tarcisii herrijzen weer. Dat erfdeel mogen wij niet beknibbelen. Wij zullen vervolging, dood, moord en pijn aanvaarden. Maar in de vervolging liggen twee elementen: le. vervolging om de leer van Jezus Christus, 2e vervolging om over eigen tekorten en dat laatste aanvaarden wij niet zonder zelfverwijt. Spr. wijdt dan uitvoerig uit over „onze schande", welke de oorzaak is, dat 18 jaar lang de stem van den godlooze in de wereld heeft gedomineerd. Wij hebben het ge hoord en het hoofd geschud, maar wij heb ben niet één uur 's nachts wakker gelegen, omdat het geloof werd uitgeroeid. Chris tus, onze Koning, vertrapt in Rusland, als niet-Ariër uitgekreten in Duitschland, uit gewezen uit Spanje en Mexico. Laten wij ons daarop bezinnen, vraagt spr., op boete, op gebed en heilige ijver, want op een nieuwe Calvarieberg wordt Jezus gekrui sigd aan het kruis der verachting. Spr. ein digde tenslotte zijn prachtige rede met een ontroerend gedeelte uit de tweede psalm. Een enthousiast applaus volgde op deze prachtige uiteenzetting. Hierna trad de Graal op met het spel „De Koningin van de Vrede", dat een prachtige uitbeelding gaf in spreekkoor, dans en zang van de boete, welke Maria vraagt voor onze zonden om zoo te komen tot de vrede. Aan Mej. Spronk werden hierna als dank bloemen aangeboden. Met een slotwoord van den voorzitter tot alle medewerkers en medewerksters, voor al aan den weleerw. heer Henri de Greeve, werd deze avond, welke uitmuntte door goede organisatie, schoonheid en begees tering met het zingen van Roomsche Blijd schap beëindigd. Een collecte tijdens de pauze voor de R. K. Jonge Werkloozen bracht 54 op, een col lecte aan het einde van den avond voor de gehuwde R. K. Werkloozen f 42. JUBILEUM TH. B. J. WILMER. Wij vestigen er nog eens de aandacht op, dat er Dinsdagmiddag van 35 uur ge legenheid is den heer Th. B. J. Wilmer te zijnen huize Apothekersdijk 5 geluk te wenschen met zijn zilveren jubileum. WINKELEN VOOR ST. NICOLAAS. En de Haarlemmerstraat-Winkelweek. Uit duizenden Vrouwenmonden klinkt dezer dagen de vriendelijke uitnoodiging, „ga je mee cadeautjes koopen?" En hoe is Uw antwoord, „Ja leuk zeg, maar ik blijf in Leiden, dat staat vast. Een dagje uitgaan vind ik wel fijn, maar mijn inkoopen voor St. Nicolaas doe ik in de Leidsche Midden standszaken. Mijn man heeft mij daarvoor zooveel redenen aangegeven, dat ik er niet meer over denk het anders te doen. Niet in één zaak al je geld brengen, maar je in koopen verdeelen over verschillende Mid denstandszaken, dat is economisch juister en tevens voor onze portemonnaie voordee- liger, zegt hij. En ik heb de laatste weken ervaren, dat hij gelijk heeft. Hij heeft me de vorige week meegeno men om me te verrassen en me de pracht- deken te laten zien, welke hy heeft ge wonnen in den raad wedstrijd van de Win kelweek-Haarlemmerstraat. Dat werd een echte ontdekkingstocht voor me. Wat een winkels, maar ruim 250 en je vindt er ge woon van alles, leuke goedkoope artikelen, maar ook zeer mooi beter goed, en veel goedkooper. En dan de bediening, wat een verschil. Je merkt daar zoo echt dat er prijs gesteld wordt op je klandizie en uit de degelijke voorlichting herken je direct den vakman". De Winkelweek der Haarlemmerstraat heeft ten doel dit aan alle Koopers(sters) van Leiden en omgeving bekend te maken. Vele inwoners onzer Sleutelstad kennen de Haarlemmerstraat alleen van naam, komen nooit op de Haarlemmerstraat en beoor- deelen daardoor de Haarlemmerstraat ver keerd, zeer ten nadeele van zichzelf. De Haarlemmerstraat is misschien niet wat men noemt een deftige straat, maar het is wel een vlotte prettige winkelstraat, waar U geen roltrappen of daktuinen vindt, maar wel een groot aantal model Midden- standsbedrijven, welke U vertrouwd en cor rect zullen bedienen en U daardoor zullen toonen, dat de Haarlemmerstraat is en blijft de belangrijkste koopstraat, voor Lei den en Omgeving. OPTOCHT VAN DEN MIDDENSTAND. De Leidsche Middenstandscentrale heeft besloten aan de feestelijkheden ter gele genheid van het a.s. vorstelijk huwelijk deel te nemen door het houden van een propaganda- en reclame-optooht. De be sturen der Middenstands-vereenigingen en der vakvereenigingen en de vertegen woordigers der Middenstandsgroepen zijn in verband daarmede uitgenoodigd tot een bespreking, die morgenavond te 9 uur in den Vergulden Turk wordt gehouden. R.-K. HANDELSREIZIGERS- VEREENIGING. „Sint Christoffel" hield Vrijdagavond in „De Harmonie" een algemeene ledenverga dering. De voorz. opende deze vergadering met den chr. groet en heette de aanwezi ge leden hartelijk welkom. De „Fusie" herdenking, welke te Utrecht plaats vindt op Zondag 26 Dec. e.k. werd door den voorz. toegelicht en omtrent deel name maakte hij bekend, dat degenen, die dit congres mede willen maken, zich kun nen opgeven bij het secretariaat tot uiter lijk 4 December a.s. De kosten zullen zoo laag mogelijk gehouden worden. De op 11 November j.l. afgekondigde wet betreffende de rechtspositie, welke ons handelsreizigers, na een lange periode van rechtloosheid, recht heeft doen wederva ren, was voor het bestuur aanleiding, aan de hand van deze wet een uiteenzetting te geven betreffende doel en werking. Het is een waardevol bezit, waarop de organi satie met recht trotsch kan zijn. Het ligt in de bedoeling van het bestuur om in Ja nuari a.s. den B. B., den heer Bekkering te verzoeken een lezing te houden met als onderwerp „Hoe wordt onze, rechtspositie geregeld". Intusschen was de eerw. adv. ter vergade ring gekomen en deze werd door den voorz. hartelijk welkom geheeten, met vreugde constateerde de voorz. een goed bezette ver gadering. Het volgende punt der agenda bracht den uitslag van den gehouden feestdag. Nadat de voorz. een uiteenzetting heeft gegeven der ups en downs en aan allen danka heeft gebracht, die tot het welsla gen hun medewerking gegeven hebben, verkrijgt de secretaris het woord om eenige nabeschouwingen hieromtrent te geven. Hieruit kwam vast te staan, dat dezen feestdag in de beste harmonie verloopen is en dat een batig saldo overgemaakt is kunne worden. De in- en uitgaven werd de vergadering voorgelegd en door een com missie gecontroleerd, en als accoord getee- kend. De op- en aanmerkingen, welke naar voren gebracht werden, zullen bij de vol gende feestviering toepassing vinden. Van de rondvraag werd gebruik gemaakt om te wijzen, op de vele misstanden, die om verbetering vragen en waar het zaak zal zijn van Katholieke zijde paraat te zijn en te blijven willen we in activiteit niet achter geraken. Hierna sluit de voorz. de ze vergadering op de gebruikelijke wijze. DE STUDIE DER EGYPTOLOGIE. Zooals Zaterdag vermeld, is de heer J. Asselberghs geslaagd voor het candidaats- examen Egyptologie. De heer Asselberghs is directeur van het Ned. Spoorwegmuseum te Utrecht in zijn vrijen tijd heeft hij zich op de studie der Egyptologie toegelegd, met het vermelde succes. Er zijn in ons land slechts drie personen, Dit nummer bestaat uit vier bladen. VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. De strijd in Spanje opnieuw opgelaaid. (2de blad). Göring over het nieuwe vier-jarenplan. (2de blad). Een nieuwe Britsche stap te Berlijn! (2de blad). Horthy heeft geen positieve resultaten te Rome bereikt (2de bladl). Geruchten, dat Mussolini Centraal Euro pa zou bezoeken (2de blad). BINNENLAND. Zaterdagnacht is een handelsreiziger uit Tilburg met zijn auto in de Zuid-Willems vaart gereden en verdronken. (Gem. Ber., 3de blad). Meerdere ernstige verkeersongelukken (Gem. Ber., 3de blad). Verschillende gevallen van kolendamp vergiftiging. Eén doode te Zwolle. (Gem. Ber., 3de blad en 1ste blad). SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL: Voor den I. V. C. B. wonnen Lisse en Teylingen, S.J.C. verloor, V.E.P. en V.V.L. speelden gelijk. In den K. N. V. B. verloor Feyenoord de leiding aan D. W. S., Ajax vergrootte haar voorsprong; U.V.S. verloor, Alphen won. Doodelijk voetbal on geluk te Blerik. (éde blad). LEIDEN. Het honderdjarig bestaan der Kon. Ned. Grofsmederij herdacht. <2de blad). AGENDA Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden, zitting gebouw St. Vine.-Ver., Hooglandsche Kerk- gracht 32, 89 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Nov. tot en met Zondag 6 Dec. a. s., waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. R. K. Ver. v. Kraamverzcrging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaave- slraat 30. die het candidaatsexamen Egyptologie heb ben gemaakt, n.l. de heeren drs Strieker, de Greeve pr., en Asselberghs, waarvan eerstgenoemde het doctoraat heeft behaald. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS EN BRIEFKAARTEN VOOR HET KIND. Het Comité voor den Verkoop der Wel dadigheidspostzegels in Leiden en Omge ving schrijft ons: Morgen, 1 December, begint de verkoop der Weldadigheidspostzegels en Briefkaar ten voor het Kind. De postzegels zijn, even als vorige jaren, verkrijgbaar in vier waar den met toeslag. De opbrengst komt ten bate van het misdeelde kind van alle ge zindten. Door de bezuiniging zijn de overheids subsidies der gestichten, die kinderen ver zorgen, zóó geslonken dat men méér dan ooit is aangewezen op de particuliere lief dadigheid. In het tentje op het postkantoor te Leiden en te Oegstgeest worden de postzegels en briefkaarten ten verkoop aangeboden. De briefkaarten zijn dit jaar bijzonder aan trekkelijk en het Comité heeft dan ook reeds aan de bestellingen die geregeld bin nenkomen, kunnen constateeren dat de kaarten bij het publiek zeer in den smaak vallen. Behalve een serie van vijf bloemen- kaarten zijn er ook losse prentbriefkaarten in groote verscheidenheid te verkrijgen. Bestellingen worden vanaf 1 December aan huis bezorgd. Wij hopen, dat het engeltje, dat op de post zegels staat afgebeeld, met een bazuin aan den mond, niet tevergeefs de Leidenaars tot koopen zal opwekken. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 1220. L. W. Nouwens, Oegstgeest, Rhijngeesterstraatweg 96, sme derij, gas- en waterleiding, sanitaire art. enz. Uittr. E.: L. W. Nouwens, d.d. 1 Mei 1936, Wijz. handelisn. in: G. A. A. Nou wens vh. L. W. Nouwens; N. E.: G. A. A Nouwens, Oestgeest. Door de politie is tegen een 10-tal per sonen proces-verbaal opgemaakt wegens het onbevoegd bijwonen van lessen aan de Rijksuniversiteit alhier.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2