MAANDAG 30 NOVEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 DE WESTELIJKE EERSTE KLASSE. XerxesD.H.C. 23: De wèdstrjjd was, met wisselende aanvallen op beide doelen, al een heelen tijd aan den gang, toen DHC de leiding nam. Een onverwacht schot van Ditmars verraste keeper Damme, die den bal nog wel aanraakte, maar niet kon ver hoeden, dat deze in het net terecht kwam (01). Kort voor de rust maakte Xerxes uit een penalty gelijk. Een der Delftsche backs zondigde in het beruchte gebied, waarna v. d. Vaart den strafschop onhoud baar in het net schoot (11). In de tweede helft kwam Xerxes telkens weer gevaarlijk opzetten. Een goede voorzet van links werd door Westdijk netjes benut, zoodat de stand 2t was geworden. Een ongeoorloofde i duw door een Xerxes-speler in het straf schopgebied verschafte daarna aan DHC een penalty. Buyink schoot den bal in het net (22). Met Xerxes het meest in den aanval werd de strijd voortgezet. Kort voor het einde plaatste Dijkgraaf van DHC, die v. Dijk was komen vervangen, een goeden bal voor den doelmond, waaruit Buyink het winnende puntje scoorde (23). Stormvogels—Blauw Wit 2—0: Dank zij Ferwerda en Fortuna bleef de score in de eerste helft blank. In de tweede helft liep Blauw Wit hard van stapel. In de eerste tien minuten was de voorhoede van de gas ten voortdurend voor het doel der IJmuide- naren, maar geen enkel schot had succes. Na een kwartier maakte Schoorl een fraai doelpunt, doordat Ferwerda den voorzet miste. En 3 minuten later was het 20 door Prins. Het laatste half uur speelde Blauw Wit een verloren wedstrijd. A.D.O.D.F.C. 02: DFC speelde minder slecht dan ADO, dat er niet in kon komen en een spel vertoonde, waarvoor iedere tweede klasse-club zich ernstig zou scha men. De Hagenaars knoeiden over alle li nies. Van den beginne af en toen tot over maat van ramp Vos Jr. uit een soloren aan DFC onverwachts de leiding gaf na onge veer 15 minuten spelen, was het heelemaal met de Hagenaars gedaan. Het werd, ook al doordat DFC het in hoofdzaak van haar verdediging moest hebben, een saaie ver tooning, waarin hoogstens de Dordtsche vleugelspelers wat leven brachten door hun snelle en nu en dan gevaarlijke rennen. Tot het einde bleef het spel ver beneden peil, maar enkele minuten voor den afloop kon Westhoven onverwachts van verren af stand langs de toegeloopen Koek in het ver laten doel schieten (02). V.U.C.Z.F.C. 10: De overwinning van de Hagenaars was volkomen verdiend, want hoewel ook aan Haagsche zijde dapper ge stumperd werd, was het veldspel toch een fractie beter dan dat van de Zaankanters. Voor doel was het aan beide zijden hope loos en het eenige doelpunt van dezen wed strijd werd uit een vrijen schop gemaakt. Het veldspel was bij VUC een stuk beter. Dit doelpunt, dat van Gelder 20 minuten na de rust scoorde, was werkelijk een ju weel, maar voor het overige konden geen van beide voorhoedens aanspraak maken op een doelpunt, daarvoor was aan beide zijden het spel te stuntelig en te doorzich tig. Kenmerkend voor den geheelen wed strijd was wel een uitlating van een voet bal-official, dien wij na afloop spraken: „Ik heb wel eens slecht voetbal gezien, maar zoo slecht nog nooit". ExcelsiorR.C.H. 31: Na ongeveer 25 minuten gaat de thuisclub met succes tot den aanval over. Wigman plaatst den bal goed voor doel, waarna Maaskant inschiet (10). Korten tijd laten echter scoort Len selink na een soloren den gelijkmaker (11). In de tweede helft is de thuisclub het meest in den aanval. De gasten worden geheel op de eigen helft teruggedrongen. Na een aantal mislukte aanvallen bezorgt Maaskant zijn club opnieuw de leiding (21). De Rotterdammers nemen nu het spel geheel in handen en ongeveer een kwartier voor het einde plaatst Wigman den bal goed voor het doel, waarna Nie- hoff goed inkopt (31). D.W.S.H.B.S. 40: Voor een uitver kocht huis heeft D.W.S. gisteren een vol komen verdiende 40-overwinning op de club van Bakhuys, H.B.S., behaald. Na ruim een kwartier scheen het eerste doelpunt te zullen worden geboren, maar van Stok ken, die den bal na een uiterst gevaarlijke situatie voor het H.B.S.-doel kreeg, schoot hard tegen den binnenkant van een paal. Even later kreeg Mul 'n pracht-kans, maar zijn schot faalde volkomen. Maar de Am sterdammers gaven den moed niet op. Na ruim 20 minuten kwam het verwach te doelpunt. Van Stokken gaf een mooien voorzet en met een sprong kopte Lutting- huis het leder in het H.B.S.-net. Een uit stekend doelpunt. Geen vijf minuten later kreeg Melchers een goede kans den voorsprong te ver- grooten, maar doordat hij den bal te ver voor zich uitdreef, kon Mul het leder voor zijn voeten weggrissen. Na een half uur kwam het tweede doel punt. Slot gaf een scherpen pass. Melchers liep naar binnen, Mol naar buiten en van zijn voet kwam een welgerichte voorzet, waaruit Luttinghuis ten tweede male een bal met het hoofd onhoudbaar langs Mul plaatste (20). Na 40 minuten vergrootte D.W.S. haar voorsprong. Trock gaf uitstekend voor, Mol miste, maar de naar binnen gezwenk te Melchers schoot keihard en onhoudbaar in (3—0). Na de rust scheen D.W.S. het wel te ge- looven en hiervan maakten de Hagenaars een dankbaar gebruik. De gasten konden thans hun spel beter ontplooien en gevaar lijke situaties voor het doel der-Amster dammers waren hiervan het gevolg. Vijf minuten voor het einde ging de bal van Van Stokken goed naar Melchers. Deze gaf voor en met een hard schot passeerde Slot keeper Mul voor de vierde maal (4—0). C.V.-V.Ajax 04: De thuisclub heeft in de voorhoede Kros vervangen door Gelder blom Jr., terwijl Ajax geheel volledig is. Aanvankelijk is CW iets in de meerder heid. Langzamerhand neemt Ajax het spel in handen en dan heeft de strijd verder een vrij eenzijdig karakter. Er is 22 minu ten gespeeld, wanneer van Reenen op een ver naar voren gespeelden bal doorloopt, de backs van CW begrijpen de situatie niet vlug genoeg. Kruidenier moet uit zijn doel loopen, van Reenen wacht dezen evenwel niet af en jaagt den bal in het net, zoodat Ajax de leiding heeft (01). Van dit mo ment is het Ajax, dat de lakens uitdeelt, maar doordat haar voorhoede de aanval len niet goed afwerkt en CW hardnekkig verdedigt, duurt het nog geruimen tijd al vorens van Reenen er met een hard sohot 02 van maakt. Na de hervatting is CW evenmin tegen Ajax opgewassen en alleen het feit, dat Ajax het heel kalm aan doet, is oorzaak, dat het voor de thuisclub niet op een dé- bacle uitloopt. Bij een door Stam geleiden aanval van Ajax komt de CW-verdediging zoo in de knel te zitten, dat Mastenbroek den bal in eigen doel trapt (03). CW valt een enkele maal uit, maar het spel ha- rer voorhoede is zoo onbeteekenend, dat Ajax niet de minste moeite heeft de aan vallen af te slaan. Ajax heeft pech, wan neer een schot van van Reenen tegen de paal vliegt, maar even daarna krijgt ze toch loon naar werken wanneer Blomvliet een voorzet van van Wijngaarden benut (0—4). HaarlemSparta 43. Spoedig neemt Haarlem het spel in handen en na een al- gemeene aanval weet de Winter de score te openen (10). Dan volgt een kwartier van gelijkopgaand spel. Sparta combineert heel aardig, maar het schot ontbreekt. Als Effern dan goed doorgeeft, geeft de Win ter een handig boogschot, dat Cohen vol komen verrast (20). Haarlem overspeelt Sparta geheel en het duurt niet lang of Smit brengt met een formidabel schot den stand op 30. Sparta houdt tot de rust verder stand. De rust heeft Sparta goed gedaan. Voor molen speelt thans midvoor, Seton op den vleugel. Dit lijkt direct een verbetering, als de arbiter Sparta een vrijen schop toe kent, schiet de Korver' via een Haarlem- speler in (31>. Haarlem laat dan een pracht kans glippen om zich veilig te stel len, als van Polanen een strafschop mist. Dit geeft Sparta moed, en Winter denkt er anders over en schiet hard langs Co- hen (42). Smit raakt geblesseerd en wordt vervangen door Snoek. Het spelpeil zakt aanmerkelijk. Een minuut voor tijd scoort Sparta nog een goede derde goal en dan fluit de scheidsrechter in half donker het einde. K.F.C.V.S.V. 33: Bij een plotselingen uitval der bezoekers wist midvoor Michel uit een voorzet van Heins, zijn club de leiding te geven (01). KFC legde er nog een schepje op en het doel van VSV werd geducht onder schot genomen, al beging de thuisclub de fout het spel te kort te hou den. In de tweede helft tapten de gasten uit een ander vaatje en het tempo was nu veel sneller. KFC had dan ook nu veel meer aandacht aan Michel c.s. te schenken. Toch gelukte het den Koogers reeds an 8 minu ten door van Wensveen de partijen op ge lijken voet te brengen. Eerst thans werd de strijd zeer spannend en ging gelijk op. Uit een hevige schermutseling voor het KFC-doel bezorgde van Leeuwen na een goed kwartier, andermaal VSiV de leiding (12). KFC gaf den moed allerminst op en nadat eerst een doelpunt van de Boer wegens hands geannuleerd was, wist deze speler na 22 min. op fraaie wijze, uit een voorzet van links den stand weer gelijk te maken (22). Vol elan wierpen de partijen zich in den strijd. Als de verdediging der gasten staan blijft, daar zij het fluitje voor buitenspel verwachten, liep de Boer door en doelpuntte onhoudbaar (32). Nu was VSV weer eenigen tijd aan het woord, in welke periode Stek voor den verdienden gelijkmaker zorgde (33). HJ).V.S.Feyenoord 21: Een zeer verdienstelijke prestatie heeft HDVS gele verd door het volledige Feyenoord met 21 te kloppen, na zelfs geruimen tijd in de tweede helft met 20 te hebben geleid. De Schiedammers dankten hun overwin ning slechts gedeeltelijk aan eigen kracht. Zeker, de verdediging was vrijwel onpas- seerbaar, maar dan alleen omdat Feyenoord geen kans zag die defensie uit elkaar te trekken, steeds weer de aanvallen te kort opzette en in dit weinig open spel volhard de ofschoon iedereen zag, dat juist daar door Breitner c.s. telkens de kans kregen om op het laatste nippertje dreigende ge varen voor Beun te voorkomen. Niet altijd slaagden ze daarin, maar dan was Beun er, die op een prachtigen wedstrijd kan terug zien. In hoofdzaak is het dus een strijd geweest tusschen de HDVS-verdediging en den Feyenoord-aanval, vooral na de rust, welke met 10 in HDVS' voordeel inging. In die eerste helft heeft HDVS zeer goed gespeeld. Haar voorhoede baseerde zich op snelle uitvallen, die meestal door den rechtsbuiten de Jong werden geleid en eens door dezen speler een doelpunt opleverden, volkomen onhoudbaar voor v. Male. In de tweede helft, toen HDVS van begin af in de verdediging werd gedrongen, slaagde de thuisclub er in reeds 6 minuten na de hervatting na een hoekschop den voor sprong te vergrooten, dank zij een listig schot van linksbinnen Stolk. Feyenoord gaf den moed niet op, ze bleef vanaf dat mo ment het spel beheerschen zonder nochtans meer dan eens te kunnen doelpunten. Dat gebeurde 11 minuten voor het einde toen Vrauwdeunt na een mooien voorzet van den uitstekend spelenden linksbuiten Lins- sen van dichtbij scoorde. Het slot was zeer spannend, maar HDVS, een beetje geholpen door fortuin, liet de overwinning niet meer glippen. R. F. C.—U. V. S. 3—2. De met spanning tegemoet geziene wed strijd van U. V. S. tegen R. F. C., is in een eervolle nederlaag van 32 voor onze stadgenooten geëindigd. Ondanks deze ne derlaag moeten wij direkt zeggen, dat het spel van U. V. S. in dezen uitwedstrijd weer goed te noemen is. R. F. C. bezit be slist de sterkste ploeg uit deze tweede klasse, maar tegen U. V. S. kon ook deze tegenstander niet haar beste spel ont plooien. U. V. S., had buiten deze sterke tegenpartij nog iets anders te overwin nen; nl. het speelveld. Het is onbegrijpe lijk, dat dit veld goedgekeurd kan worden. Met gewone schoenen was men niet in staat om zich op het veld staande te hou den en nu kan men pas goed beseffen wat de U. V. S.'ers hier gepresteerd hebben. U. V. S. moest het zonder Delfos stellen, wat een handicap was, aangezien Delfos in de laatste wedstrijden goed voldaan heeft, Graafrnans móest hem vervangen, en dat was voor dezen 38-jarige geen lichte taak in dezen modderpoel. Toch heeft deze veteraan zich er aardig door heen geslagen. De beste achterspeler was dezen middag echter Burgy, hij speelde een prima partij en was met Van Goor, die dezen middag ook eminent speelde, de beste man der U. V. S.-ploeg. Goed gesteund door de middenlinie, waarvoor wij Wallaard goed en de kanthalven Re geer en van der Reijden wat minder von den dan in voorgaande wedstrijden, heeft de achterhoede plus keeper Kramp heel wat aanvallen onschadelijk gemaakt. De U. V. S.-voorhoede stelde dezen middag niet teleur en hier was het vooral Van Goor, die een reuzen wedstrijd speelde. Zeer nuttig heeft ook Platteel gespeeld, het is een vlijtige speler, die zich op dit veld best thuis gevoelde. Ook Knul heeft die eene helft (kort na rust kreeg hij een trap en moest door v. Hoven vervangen worden) verdienstelijk gespeeld en kon men dezen middag zien, dat hij boven v. Hoven te prefereeren is. v. Hoven miste een opgelegde kans jammerlijk. Onvlee had een matige eerste helft, te weinig actief, maar een goede tweede helft. v. Oostrom was beter dan verleden week, maar hij mist lichaamskracht; met een doorzetten in zijn plaats had er van dien kant zeker een doelpunt moeten komen. R. F. C. moet het hoofdzakelijk van de voorhoede hebben, maar deze is ook beslist eerste klas. De productiefste speler was hun middenvoor var Dijk, die alle drie goals voor zijn club scoorde. Drok viel niet op, en toch gaf hij telkens de ballen gevaarlijk aan. Ook de rechtsbuiten v. Walsum speelde vooral voor rust 2een prachtpartij. De middenlinie speelde goed zonder uitblinken en de backs waren het zwakste gedeelte. Hiertegen was de kee per weer van het goede hout gesneden. Bij R. F. C. viel in de rust de speler Groen uit en is door een ander vervangen. De eerste aanval was voor U. V. S. en direkt kwam de R. F. C.-achterhoede in het nauw. Bij een volgenden aanval schoot van Goor op een leege goal, maar door het gladde veld, hoepelde de baal net naast doel. In de zevende minuut scoorde Van Dijk het eerste doelpunt maar even later passeerde van Goor achtereenvolgens drie spelers en schoot prachtig in den rechter hoek. De stand was 11. U. V. S. werkte enorm hard en het was jammer, dat v. d. Reijden een bal inplaats over de lijn te spelen, naar binnen speelde, waarvan van Dijk profiteerde en er 21 van maakte. Na de rust was R. F. C. sterker, maar de achterhoede was moeilijk te passeeren, een hard weggekopte bal van Burgy stopte van Dijk zeer gelukkig en No. 3 lag onhoud baar achter Kramp. Maar de U. V. S.'ers werkten door en een minuut voor tijd luk te het Platteel den achterstand tot 32 te verkleinen. Er waren een 150-tal Leidenaars mee gegaan, die zeker niet onvoldaan huis waarts gekeerd zijn. BODEGRAVEN—EDS 4—2. De eerste aanvallen waren voor de gas ten, doch dan verplaatst Bodegraven het spel. De spil A. Boelen geeft het leder door aan Freljee, die op zijn beurt ineens door geeft aan den vrijstaanden de Jong. Laatst genoemde loopt nog even een paar passen met den bal, om deze daarna onhoudbaar in het net te deponeeren en na 5 minuten spelen leidt Bodegraven met 10. Snel golft het spel van doel tot doel met Bode graven doorgaans iets in de meerderheid. Bij een prachtschot van verren afstand van rechtsbinnen de Jong, brengt de dek- lat voor EDS redding, terwijl direct daar op bij een fraaien voorzet van den rood zwarten linksbuiten het leder langs den doelmond suist, doch geen der overige voor hoedespelers weet deze fraaie kans te be nutten. EDS forceert een corner, waaruit de bal hoog over het doel wordt geschoten. Direct daarop krijgen de gasten een uit stekende scoringskans, als de middenvoor is doorgebroken, doch van korten afstand schiet hij juist in handen van de Zeeuw en ook deze kans is verkeken. Een snelle Bo- degravenaanval volgt, de bal belandt bij den vrijstaanden rechtsbuiten van der Wilt, die inschiet, doch een EDS back trapt den bal uit den doelmond, echter wederom voor de voeten van Van der Wilt, van wiens been het leder in de touwen stuit. Alzoo 'n ietwat fortuinlijk doelpunt, dat desniet temin Bodegraven een 20 voorsprong bezorgt. De Rotterdamsche verdediging wordt dan op zwaren proef gesteld. We noteeren een uiterst scherpen omhaal* van den linksbuiten van Bodegraven en een uitstekend schot van den linksbinnen, doch beide malen weet de doelrpan der gasten te redden. Rust gaat in met 20. Direct na de hervatting krijgt EDS een doelpunt cadeau, als haar linksbuiten uit geheide buitenspelpositie scoort. Nog geen minuut later is een* misverstand in de Bodegra- venverdediging oorzaak, dat de Zeeuw ten tweeden male wordt gepasseerd en de fraaie voorsprong van Bodegraven is ge heel verdwenen (22). Doch dit is voor Bodegraven het sein, om flinker aan te pakken. De middenlinie, die even een te veel verdedigende houding had aangeno men trekt thans weer dapper achter de voorhoede aan en als als Boelen een pass geeft aan Freijes plaatst deze op zijn beurt naar den linksbuiten, die met een fraai diagonaal schot zijn club wederom de lei ding geeft (32). Aangemoedigd door dit succes komt Bodegraven hoe langer hoe meer in den aanval en enkele corners zijn hiervan het resultaat. Uit een hiervan plaatst de linksbuiten het leder mathema tisch zuiver voor den doelmond, de EDS- keeper stompt den bal de lucht in, doch de kleine Jongeneel is er als de kippen bij, om onhoudbaar in te koppen en alzoo de voorsprong van Bodegraven tot 42 te vergrooten. Als bij een volgende Bodegra- venaanval de Rotterdamsche doelman mist en het leder reeds egeheel de doellijn ge passeerd is, ontgaat dit den arbiter en wordt Bodegraven een zuiver doelpunt door de neus geboord. Het blijft echter niet bij deze eene fout, want vanaf dit mo ment neemt de scheidsrechter zoovele aan vechtbare beslissingen, dat dit de spelers van beide partijen prikkelt, hetgeen het spelpeil niet ten goede komt. Van weers kanten worden thans overtredingen be gaan, welke echter doorgaans onbestraft blijven en het slot van den wedstrijd krijgt hierdoor een ietwat vinnig karakter, zonder dat dit evenwel tot excessen aan leiding geeft. Bodegraven behoudt het beste van het spel, doch gescoord wordt er niet meer en als het einde daar is heeft Bode graven een volkomen verdiende zege be haald. Door dit succes heeft Bodegraven bovendien bereikt, dat thans geen der ploe gen uit hare afdeeling minder verliespun- ten heeft dan Bodegraven, zoodat thans feitelijk weer van alles mogelijk is. LUGDUNUM—POSTDUIVEN 3—3. (GESTAAKT). Een onaangename wedstrijd, die eindigde met een beenbreuk. Op een voor de Postduiven onaangena me wijze is de wedstrijd LugdunumPost duiven, die gistermiddag gespeeld werd op het terrein achter „Pomona", geëindigd doordat de Haagsche speler M. van Bree bij een botsing met een der Lugdunum- backs het ongeluk had een been te breken. Dadelijk zij geconstateerd, dat de betref fende speler het ongeval aan zichzelf heeft te wijten en dat er van opzet van den Lugdunum-back absoluut geen sprake is geweest. Trouwens de spelopvatting van de geheelen Postduivenplbeg is beneden elk peil. Nu weten we wel, dat het voetbal spel niet uitgedacht is voor oude-jonge- juffrouwen maar daarom behoeft men den weg naar het doel der tegenpartij niet te forceeren. Zooals het dezen middag is ge gaan is geen reclame voor het voetbalspel. Om eenige voorbeelden te noemen. Om te beginnen werd de linksback van Postdui ven van het veld gestuurd wegens onbe hoorlijk spel. Vervolgens werd de Dugdu- numspeler v. Berkel zoo hard geraakt en ten val gebracht, dat zijn arm uit den kom schoot, ten slotte bovengenoemde been breuk. Doelpunten worden wel zwaar be taald en een behoorlijke plaats op de com petitieladder krijgt men nooit door onbe hoorlijk spel, maar door beschaafd voet bal. Over den wedstrijd zullen wij maar niet veel vermelden. De rust kwam met gelijken stand (11) doordat de Roo eens goed voorzette, welke voorzet door v. Ber kel werd benut. Daarvoor had de rechts buiten der gasten hetzelfde gedaan. De tweede heuft begon met een Lugdu- num-overwicht. Reeds na 5 minuten was de score 21 door de Roo. Een kwartier daarna zorgde dezelfde speler voor het der de doelpunt (31). Dit doelpunt werd door de Postduiven-spelers bestreden, als zijnde de bal niet de doellijn gepasseerd. De scheidsrechter was echter zeer resoluut in zijn beslissing. Daarna probeerden de Postduiven, nadat een der spelers van het veld was gestuurd, ten koste van alles den achterstand te verkleinen en wat den mid voor tweemaal gelukte, waardoor de stand 33 werd. Met nog 13 min. te spelen gebeurde bo- vengenoamd ongeval waarna de wedstrijd door den scheidsrechter werd gestaakt. DE ENGELSCHE WEDSTRIJD De uitslagen van Zaterdag zijn: Eerste afdeeling: BirminghamSheffield Wednesday 11 Charlton AthleticSunderland 31 ChelseaEver ton 40 Grimsby TownWolverhampton Wan 11 Leeds UnitedManchester United 21 LiverpoolDerby County 33 Manchester CityBrentford 00 (gest.) MiddlesbroughPreston N. End 21 PortsmouthBoltion Wanders 11 Stoke CityHuddersfield Town 11 West Bromwich AlbionArsenal 24 De stand is nu. Portsmouth 17 8 5 4 27—21 21 Sunderland 16 9 2 5 3629 20 Arsenal 16 7 5 4 30—22 19 Brentford 16 8 3 5 31—29 19 Middlesbrough 16 8 3 5 32—31 19 Charlton Athletic 17 6 7 4 22—23 19 Derby County 17 7 4 6 41—34 13 Huddersf. 'Town 17 6 6 5 27—22 18 Grimsby Town 17 8 2 7 39—34 18 Stoke City 17 6 6 5 28—24 18 Chelsea 17 6 5 6 24—24 17 Everton 16 8 1 7 32—33 17 Manchester City 16 5 6 5 31—24 16 Prest. North End 16 6 4 6 22—23 16 Liverpool 17 5 6 7 32—34 16 Birmingham 17 4 7 6 30—33 15 Leeds United 17 7 1 9 23—31 15 Sheff. Wednesday 17 3 8 6 25—27 14 Bolton Wanderers 16 4 6 6 18—23 14 Wolverhampton 17 5 3 9 2a—29 13 W. Bromwa Albion 16 5 2 9 27—39 12 Manchester United 10 3 4 9 22—38 10 Tweede afdeeling. BarnsleyDoncaster Rovers 41 Blackburn RoversChesterfield 52 BlackpoolNottingham Forest 71 BradfordFulham 11 BuryAston Villa 21 Leicester CityBradford City 41 Newcastle UnitedBrunley 30 Norwich CitySouthampton 42 Sheffield UnitedCoventry City 22 Tottenham HotspurPlymouth Argyle 13 WestHem UnitedSwansea Town 20 WERELDKAMPIOENSCHAPPEN IN FRANKRIJK VAN 4—19 JUNI 1938. Een wedstrijd tusschen elftallen van Centraal- en West-Europa. Het bestuur van de F.I.F.A. kwam Za terdag te Frankfort aan de Main bijeen onder voorzitterschap van den heer Rimet (Frankrijk). Aanwezig waren de bestuurs leden Seeldrayers (België), Lotsy (Neder land), Mauro (Italië), Pelikan (Tsjecho- Slowakije), Fischer (Hongarije), dr. Bau- wens (Duitschland), terwijl Johannsen (Zweden) en Duran (Spanje) verhinderd bleken te zijn. Besloten werd, dat de wereldkampioen schappen van 419 Juni 1938 in Frank rijk zullen worden gehouden. Na 15 Fe bruari zal het bestuur der F.I.F.A. te Pa rijs bijeenkomen ten einde dan een be slissing te nemen over de definitieve or ganisatie van dit tournooi. In beginsel werd besloten de mogelijk heden te onderzoeken van een wedstrijd tusschen elftallen samengesteld uit spelers van Sentraal-Europeesche landen eener- zijds en van West-Europa anderzijds. Omtrent de kwestie Peru was geen en kel officieel bericht binnengekomen. Al leen een brief van Peru zelf, waarin o.m. het lidmaatschap van de F.I.F.A. werd op gezegd, werd geretourneerd in verband met aard en inhoud van dezen brief, welke als volkomen onjuist moest worden be schouwd. Een onderhoud met den heer Lotsy. Zaterdagavond hebben wij na afloop van de FIF.A-bestuursvergaderingnog een onderhoud met het Nederlandsche be stuurslid, den heer K. J. J. Lotsy gehad. De heer Lotsy deelde ons, in aansluiting op bovenvermelde besluiten mede, dat de commissie van voorbereiding voor de a.s. wereldkampioenschappen er eigenlijk een was met een meer administratief karakter. Zij heeft niets te maken met de officieele organisatiecommissie van de F.I.F.A., waar in gewoonlijk de bestuursleden zelf zitting nemen en die de eigenlijke leiding der wereldkampioenschappen in handen heeft. De commissie van voorbereiding heeft vóór 15 Februari rapport uit te brengen over den financieelen opzet van het tour nooi, de sportieve organisatie, een project. Het blijkt wel, aldus voegde de heer Lot sy er aan toe, dat de wedstrijden dezer we reldkampioenschappen zeker niet over drie landen, Frankrijk, België en Nederland, zoo als vroeger wel eens geopperd was, zullen worden verdeeld. Trouwens, ik was daar ook een positief tegenstander van. Wij vroegen den heer Lotsy wat de be- doèling was van een wedstrijd tusschen Centraal- en West-Europeesche ploegen. „Verschillende doeleinden stelt de F.I.F.A. hiermede", aldus de heer Lotsy, „o.m. een propagandistische taak. De bestuursleden zullen deze zaak bij hun eigen voetbalbond aanhangig maken en daar de verschillende mogelijkheden onderzoeken. Het ligt in de bedoeling, dat de wedstrijd, indien deze doorgang mocht vinden, in 1937 zou worden gespeeld. Waar? Zooals gezegd kan daarom trent nog niets worden medegedeeld. Ten slotte deelde de heer Lotsy ons nog enkele bijzonderheden over de kwestie Peru mede. Peru had een brief geschreven waar in dit land het lidmaatschap opzegde, doch de inhoud was er zoo volkomen naast, dat de brief geretouneerd zal worden met de noodige bemerkingen er bij. Natuurlijk had Peru ook nog achterstallige F.I.F.A.-contri- butie te betalen. Overigens, wat de kwestie der Zuid-Amerikaansche staten betreft, of ficieel was hiervan ter vergadering niets be kend, dus kon men deze aangelegenheid ook niet verder behandelen. Wat men er van wist, hadden de bestuursleden uit de pers vernomen. Een bangerd. „Bob, jaag die wesp weg, ik word er nerveus van."

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 15