ZATERDAG 28 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURAtfl TWEEDE BLAD - PAG. 7 TWEEDE KAMER Buitenlandsche Zaken besproken RIJKSBEGROOTING VOOR 193", Vergadering van gisteren. Voortgezet wordt de behandeling van Hoofdstuk III (Buitenlandsche Zaken) der Rijksbegrooting voor 1937. De heer BIEREMA (Lib.) hoopt, dat de Regeering krachtig opkomt voor de belan gen der Nederlandsche scheepvaart op België. De heer JOEKES (Vrijz. Dem.) bespreekt de bevredigende oplossing, welke is verkre gen van het meeningsverschil over de uit zetting van vier Duitschers. De Regeering mag inmiddels niet afwijken van de rege len die ze t.a.v. vreemdelingen hier te lan de heeft gesteld. Een verdrag tusschen twee andere lan den heeft als regel onze belangstelling, doch niet meer dan objectieve belangstel ling. Doch als Japan en Duitschland over eenkomen, het communisme te bestrijden, moet er bij ons meer dan objectieve be langstelling zijn, en bij ons niet alleen doch ook in Indië. Voorts behoeft Indië geen vreemde inmenging toe te laten. Het be richt over verdeeling van Indische belan gensferen tusschen Japan en Duitschland moge door den Minister worden besproken. Aan een definitieve regeling betreffende de positie van vluchtelingen uit Duitsch land is groote behoefte. De heer VAN DIJK (A.-R.) brengt hul de aan de Regeering voor haar houding in verschillende aangelegerheden. Wat de re geling t.a.v. vluchtelingen betreft, de vraag is, of het recht blijft bestaan, desgewenscht vluchtelingen daarvan uit te sluiten. De Regeering behoudt zich blijkbaar dienaan gaande vrijheid voor. De heer SCHAEPMAN (R.-K.) ia niet te vreden over de werking van de persafdee- ling van het bureau voor economische voor lichting. De taak ligt riet in het verstrek ken van inlichtingen aan de pers. Spreker vraagt of de regeeringspersdienst volko men aan het doel beantwoordt. De wer kingsfeer van dezen dienst worde uitge breid. Uitbreiding der voorlichting acht spr. in dezen tijd zeer gewenscht, naar het voorbeeld van dergelijke diensten in hoofd steden van andere kleine landen, waar de dienst van vele zijden alle medewerking ondervindt. Is de eisch van het gebruik van Belgi sche schepen voor invoer in België wel in overeenstemming met de overeenkomsten, tusschen dit en ons land gesloten? Spr. wijst inzonderheid op het vervoer van zand en grint. We krijgen hier dezelfde situatie als t.a.v. het graanvervoer. De heer WIJNKOOP (Comm.) betoogt, dat het hoofddoel der Nederlandsche bui tenlandsche staatkunde thans moet zijn: handhaving van den vrede en bevordering der onafhankelijkheid! Het Duitsch-Ja- pansche verdrag heet te zijn gesloten niet tegen Rusland doch tegen het communisme. Het is duidelijk dat het daartegen niet in de eerste plaats gaat. De heer WESTERMAN (ex-Nat. Herstel) erkent, dat het vérdwijnen van den Vol kenbond een stap terug zou beteekenen t.a.v. de internationale samenwerking. De Volkenbond is meer geworden een insti tuut voor sociale en cultureede samenwer king, en heeft als zoodanig wel eenig nut. In een consultatief orgaan als de Volken bond acht spr. de aanwezigheid van Sov jet-Rusland ongewenscht. Er moet toch een minimum van geestelijke overeenstemming zijn. Spr. verklaart dat velen zich hier te lande t.o.v. Italië laten leiden door eenzij dige opvattingen. En wat Duitschland be treft, niemand kan ontkennen dat een goe de verhouding met Duitschland voor ons land een levensbelang is. Die verhouding kon beter zijn. Onze gezant in Duitsch land is een bekwaam diplomaat, doch aan eigen inzichten geve hij zoo weinig moge lijk uiting. Alles worde in het werk ge steld om de verstandhouding in beider be lang zoo goed mogelijk te doen zijn. De Regeering behoort krachtiger op te tre den tegen de actie van een deel der Ne derlanders tegen Duitschland. Welbewust wordt er een anti-Duitsche stemming ge kweekt. Is het nu niet mogelijk, in een goe de verstandhouding tot Duitschland te le ven? De heer VAN HOUTEN (Chr.-Dem.) zegt, dat de Volkenbond nooit universeel kan zijn, zoolang de volkeren doordrongen zijn van den onchristelijken geest van het geweld. Nederland geve het goede voor beeld door ontawpening toe te passen. De heer SNEEVLIET (Rev.-Soc.) becri- tiseert dat Sovjet-Rusland nog steeds niet door Nederland erkend is. We worden zoo langzamerhand de laatste der Mohikanen. Men staat wel op vriendschappelijken voet met fascistische staten en wil wel den han del met Rusland, doch erkent de Sovjet republiek niet. Spr. noemt den Volkenbond een bouw val die niet meer op te lappen is. Men stelt zich toch algemeen in op den komenden oorlog. De heer SCHALKER (Comm.) vraagt waarom de Regeering niet overweegt aan de Spaansche regeering te leveren wat ze noodig heeft? De Regeering kan zegt spr. niet ontkennen dat ze de verant woordelijkheid draagt voor de levering van twee vliegtuigen aan de rebben. Spr. heeft tijdig tevoren de Regeering gewaarschuwd. De vergadering wordt te 5.30 uur ver daagd tot a.s. Dinsdag één uur. UIT DE OMGEVING KATWIJK Aanrijding. Door onachtzaamheid van een bakfietsberijder, den jeugdigen de B., was de bestuurder van een luxe auto, de heer B. te Leiden genoodzaakt of de B. aan te rijden of den wagen van de kolen- handelaar. Hij deed het laatste en ver oorzaakte aldus geen ongelukken, doch zijn auto was zoodanig defect, dat verder rijden niet meer mogelijk was. De heer B. was verzekerd. KATWIJK AAN ZEE Oranjevereeniging. In verband met de a.s. huwelijksfeesten hield de Oranje vereeniging een ledenvergadering in „De Zwaan" onder leiding van den voorzitter den heer J. Volbeda. Het bestuur deelde mede, dat het niet in de bedoeling ligt om op 7 Januari feest te vieren omreden dan zeer waarschijnlijk velen naar Oen Haag zullen gaan. Doch ook voor dat naar Den Haag gaan is iets noodig, n.l. een vaan del. De voorzitter kon de mededeeling doen, dat verschillende dames zich al ge ïnteresseerd haden voor het .maken van een vaandel. Mevr. Woldringh van der Hoop verkreeg dan het woord en zette uit een hoe een aantal Katwijksche dames zich reeds verstaan hadden om voor de Oranje vereeniging een vaandel te maken. Beslo ten was een bazar te houden om zich door de opbrengst hiervan een Vaandel aan te schaffen. Met dit idee ging de vergadering geheel accoord. Verschillende besprekin gen hadden nog plaats en o.m. werd be sloten om een circulaire te verspreiden. Verder zal met een auto waarop muziek gemaakt wordt, de voorwerpen voor de bazar worden opgehaald. Ook werden nog verschillende feestplannen besproken, doch het bestuur kreeg tenslotte vrij mandaat van handelen om een feestprogramma in elkaar te zetten. Hierna sluiting. LISSE Personalia, Naar wij vernemen is in de vergadering van den Raad van Com missarissen der N.V. Electricteitsbedrijf Hillegom-Lisse-Sassenheim benoemd tot lid van den Raad van Beheer de heer J. P. Segérs alhier. Oranje-Comité. Het Oranje-Comtié brengt een woord van dank aan alle in gezetenen, dié door hun financieelen steun he' welslagen der festiviteiten reeds bij voorbaat hielpen verzekeren. De opbrengst bedraagt tot nu toe 1724.11K. De festivi teiten zullen alhier worden gehouden van 4 tot en met 7 Januari a.s. LEIMUIDEN. GESLAAGDE OPENING 4e LEIMUIDENSCHE WINKELWEEK. St. Nicolaas doet zijn intocht. Donderdagmiddag was het weer bijzon der druk in ons dorp, geen wonder ook ter gelegenheid van de opening van de 4e Leimuidensche vyinkelweek zou St. Ni colaas weer een bezoek aan het dorp bren gen. Ditmaal was het onmogelijk om per trein uit Leiden te arriveeren. De school jeugd wachtte ditmaal St. Nicolaas op bij den Vriesenbrug, de goede Sint had n.l. doen weten dat hij via Alphen aan den Rijn ons dorp zou bezoeken. De jeugd en het plaatselijk muziekkorps haalden den Sint in op een wijze die den goeden kindervriend waardig was. Om stuwd door de kinderen begon de Sint met zijn knecht een ware zegetocht door het dorp. De kinderen werden buitengewoon onthaald, terwijl de volgende morgen nog een tractatie op de scholen plaats had. Des avonds te zeven uur had de offi- cieele opening van de winkelweek in het café van de wed. J. Sneeboer plaats, dit maal was de opkomst van het publiek dat bij de opening tegenwoordig zou zijn bij zonder groot te noemen, wel een bewijs dat de jaarlijksche winkelweek in ons an ders zoo stille dorp populair begint te wor den. De voorzitter van het Comité, de heer Ph. Muijs, heette alle aanwezigen in het bijzonder den edelacntb; heer J. A. Bak huizen en diens echtgenoote, van harte welkom. Spr. bracht dank aan het College van B. en W. voor de volledige medewer king die het winkelweek comité van het College had mogen ontvangen. Daarna was het woord aan den heer J. A. Bakhuizen voor de officieele opening. Spr zeide, dat het voor hem geen gemak kelijke taak was om de 4e Leimuidensche winkelweek te openen. Hoewel er eenige teekenen van opleving in Nederland zijn te bespeuren, is hiervan te Leimuiden nog niets te merken. In de veeteelt- en tuin bouwstreken heerscht de crisis nog steeds in dezelfde mate. Spr. bewondert daarom de Leimuidensche neringdoenden, die on danks den slechten economischen toestand die ook op hun bedrijven zwaar drukt, den moed hebben gehad tot het organiseeren van deze winkelweek. Spr. hoopt dat de week weer even goed moge slagen als de vorige malen. Hy raadt de zakenmenschen aan him best te doen om hun klanten naar tevredenheid te bedienen, niet alleen in de winkelweek, maar ook het geheele jaar door. Spr. hoopt dat de ingezetenen steeds zooveel mogelijk hun inkoopen in eigen plaats zullen doen. De heer Muijs dankt den burgemeester voor zijn woorden, heet den heer J. Frank van de Fordfabrieken, die van avond de Fordfilm zal vertoonen, van harte wel kom, voorts doet het hem genoegen twee vertegenwoordigers van de Winkelweek uit Roelofarendsveen te zien. Daarna wordt in de groote zaal van de Wed. J. Sneeboer een aanvang gemaakt met het vertoonen van de Fordfilm, die door den heer Frank op een zeer bevatte lijke en duidelijke wijze wordt toegelicht. Het bijpro gramma dat gegeven werd was oook zeer mooi. Zoo kwam aan deze welgeslaagde ope ningsavond een einde. Huwelijksfeesten. Naar wy vernemen zullen op 7 Januari as. ter eere van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana ook in deze gemeente feesten worden georga niseerd. „Gemeentebelang". In de algemeene vergadering van de Bouwver „Gemeen tebelang" werd het aftredende bestuurslid, de heer P H. Muller, met bijna algemeene stemmen herkozen. Het dividend uit te be talen aan de aandeelhouders werd in ver band met de goede resultaten over het af- geloopen boekjaar bepaald op 4%. NOORDWIJKERHOUT Middenstandsvereeniging. In hotel Gouwenberg hield de R.K. Midenstands- vereeniging een vergadering, welke werd geopend door den voorzitter, den heer H. Buschman. Tegenwoordig waren de kape laans van Egmond en de Kleermaker, een aantal leden, waaronder eenige met hun dames. Oók een aantal K.J.M.V.'ers waren aanwezig. De heer Buschman heette de aanwezigen hartelijk welkom en felici teerde de K.J.M.V. met hun eerste lus trum en zeide, dat, wanneer de K.J.M-V.'ers op den ingeslagen weg blijven voortgaan, later gerust het werk der organisatie van den middenstand aan hen overgelaten kan worden, wanneer zij van K.J.M.V. naar middenstandsvereeniging overgaan. Hierna nam de spreker van dezen avond, de zeereerw. heer H. A. J. Drost, het onder applaus het woord. Hij begon met uiteen te zetten dat de middenstand tus schen twee groote machten staat, n.l. kapi taal en arbeid; aan den eenen kant het ka pitaal met zijn groote concerns, aan den anderen kat de arbeiders met hun zelf hulp in den vorm van coöperaties. Als de middenstand zijn tijd begrijpt, zal hij trachten hier in het midden te blijven en de middelaar te zijn tusschen deze twee machten. Over het algemeen is er geen moeilijker groep om te organiseeren dan de middenstand, daar velen alleen hun eigen belang willen zien; ook zijn er nog twee groote machteqn welke hiertoe mee werken, n.l. geloof en ongeloof, het ge vaar nu is groot dat de middenstander hier ook het midden houdt, dat komt door de vrees om kleur te bekennen. Spreker verwacht van de aanwezige middenstan ders dat zij principieel zullen zijn en de kern zullen vormen om de anderen naar de organisatie op te stuwen. Er zijn vele en zware zorgen, zei spreker, doch wij moeten het idealisme hebben. De wereld staat op een keerpunt, het gaat er dus cm hoe de maatschappij er in de toekomst uit zal zien, ieder tracht zijn slag te slaan om naar de macht te grijpen, doch de meesten willen God uit de maatschappij verbannen, hiertegen moeten wij strijden. Wij moeten ons nageslacht voor de ellen de bewaren van de zegeviering van het on geloof. Daarom moeten wij een vast en vurig geloof hebben, dan zal de overwin ning aan de Kerk zijn. Ieder katholiek en midenstander moet hiertoe medewerken. Duidelijk zette de spreker vervolgens uiteen, dat de redding van de wereld in Let huisgezin ligt en spoorde aan den mo dernen Mozes, Paus Pius XI, te volgen, die ons de verschillende encyclieken gaf. Met een mooie gedicht van Vondel, be sloot de redénaar, die gedurende ruim 7 kwartier gehproken had en waarnaar alle aanwezigen met groote spanning zaten te luisteren, zijn rede. Hierna dankte de secretaris van de K.J. M V. het bestuur van den middenstand voor hun belangstelling bij het eerste lus trum getoond en dankte eveneens voor de uitnoodiging van dezen avond. De voorz. deelde vervolgens mede, dat de volgende personen prijzen hebben ge wonnen tijdens de Mica week; P. J. Heemskerk tot een waarde van 36, J. P. Corel ƒ2.50, J. v. d. Eist ƒ2.50 en de wed. J. Smit ƒ2.50. Hierna bracht de voorz. dank aan den spreker voor zyn prachtige rede en zeide, dat het hem speet dat niet meerderen aan wezig waren; hij sprak echter de hoop uit dat de aanwezigen het gesprokene van he denavond aan anderen uit zullen dragen. Sluiting volgde hierna met den chr. groet. NIEUWVEEN. Gevestigd: K. Bakker van Huizen W. v. d. Broeken van Koudekerk H. Rijnders van Apeldoorn A. Spek van Amsterdam P. v. d. Heijden van Am sterdam H. Swenen van Amsterdam A. Hommel van Bodegraven W. v. Bem in el van Mijdrecht J. Jongeneel van Nieuwerkerk a. d. IJsel H. de Graaf van Abcoude-Baambrugge, Vertrokken: Janny v. Straten naar Haarlem J. v. Straten naar Amsterdam. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandag 30 November, des avonds om 7 uur in het gemeentehuis. De vergadering zal zoo noodig worden ver volgt op Dinsdag 1 December 1936, des avonds om 7 uur. Punten van behandeling: 1. Opening. 2. Notulen, ingekomen stuk ken en mededeelingen. 3. Benoeming van leden van het hoofdstembureau en de stembureaux wegens periodieke aftreding. 4. Benoeming leden der commissie tot we ring van schoolverzuim weegns periodieke aftreding. 5. Benoeming lid Burgerlijk Arm bestuur wegens periodieke aftreding van den heer J. van der Voet. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders: 1. J. van der Voet. 2. J. Hoogstraten. 6. Benoeming lid Heilige Geest Armbestuur wegens perio dieke aftreding van den heer A. Hoogstra ten. Aanbeveling van Burgemeester en Wethouders: 1. A. Hoogstraten. 2. J. van der der Voet. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders to wijziging der verorde ning regelende de eischen van benoembaar heid en de bezoldiging van de veldwachters der gemeente. 8. Idem tot vaststelling van de tarieven voor verhuur van het gymnas tieklokaal en het gebouw Geversstraat. 9. Idem betreffende verhuur van enkeel ge meente-eigendommen. 10. Idem tot vast stelling van de exploitatievergoeding voor de bijzondere scholen over 1934. 11. Idem tot vaststelling van de vergoeding voor bij zonder vervolgonderwijs over 1934. 12. Idem betreffende de feestelijkheden ter gelegen heid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana met Z. D. H. Prins Bernhard op 7 Januari 1937, w.o. het verstrekken van een crediet voor een extra subsidie Oranjever eeniging en andere feestuitgaven. 13. Comp- tabiliteitsbesluiten. 14. Behandeling ge- meentebegrooting en begrooting grondbe drijf 1937. Rondvraag. SASSENHEIM Uitvoer bloembollen. Het kantoor van den Plantenziektenkundigen Dienst alhier deelt mede, dat de uitvoer van het aantal kisten bloembollen van Sassenheim naar he buitenland, gedurende de maanden Augustus en September 1936 was als volgt (de cijfers tusschen haakjes geven de aan tallen aan van het jaar 1933, gedurende dezelfde periode): Engeland 30837 (35735), Amerika 13762 (13292), Canada 2500 (2970), Zweden 4721 (4712), Duitschland 3856 (4556). Diverse landen 3788 (4325). Totaal 1936: 59514, totaal 1935: 63590. In totaal wai de uitvoer dus 6076 kisten minder. Men verzoekt ons mede te deelen dat de bloembollen over het algemen dit jaar iets kleiner zijn verzonden, door het minder goede gewas, hetgeen natuurlijk ook van grooten invloed is op het lagere aantal kisten, dat dit jaar werd gepakt. TER AAR. DE MISWEEK GEOPEND. Groote belangstelling. Een mooie film van de H. Mis met uitleg. Gisteravond werd in het Parochiehuis een mooie Misfilm vertoond, waarvoor de be langstelling buitengewoon belek te zijn, immers ruim 450 personen waren de con trole gepasseerd. Na opening door één der Eerw. Paters van het H. Sacrament, (klooster te Brakke- steyn), die deze misweek in onze parochie leiden, werden allereerst enkele Misgezan gen gerepeteerd onder directie van den heer1 J. Zwirs, die ook aanstonds in de kerk de volkszang zal dirigeeren. De verschillende gezangen werden naar wensch uitgevoerd. Overgaande tot de vertooning van de films, gaf de Pater de noodige verklaringen erbij waarmee het volgen in groote mate verge makkelijkt werd. Met deze voorstelling zul len de geloovigen zeker nog inniger me deleven met het groote dank- en smeek- offer, waardoor wij deelachtig worden aan alle vruchten van het Kruisoffer, dat Jesus op Calvarië voor ons heeft opgedragen. in de korte pauze ofschoon er toch tij d over was om een „portemönnaie-operatie en masse" te verrichten, ter bestrijding van de onkosten greep men tevens de gelegen heid aan de aanwezigen op te wekken voor de tentoonstelling van onze prachtige kerk sieraden en priesterlijke gewaden, welke gehouden wordt in het Parochiehuis vanaf a.s. Zondag tot Dinsdag. Als slot mochten wij de bekende film bewonderen, getiteld „Hoe ik mijn kind ge dood heb" van Pierre L'Ermite. Een werk, waarin zeer scherp naar voren kwamen de gevolgen van het tegenwerken eener roe ping. Den belangstellenden en dengenen, die zich op een of andere manier verdienstelijk hebben gemaakt, werd dank gebracht bij de sluiting. LEID SCHEND AM Opening winkelweek Gisteravond had de opening plaats van de St. Nicolaas-winkel week te VeurLeid- schendam. Door den voorzitter van het Co mité wordt namens de winkeliers burge meester Keijzer hartelijk welkom geheeten, waarop hij den burgemeester verzoekt de winkelweek te willen openen. Burgemeester Keijzer zegt met genoegen deze winkelweek te willen openen. Al is het aantal deelnemers niet zoo groot als ander jaren, hoopt hij toch, dat het een succes moge worden. De energie en het volharden is voor spreker een bewijs, dat de vorige winkelweken wel eenige finan- cieele voordeelen hebben gebracht en hij hoopt van harte, dat ook deze moge sla gen. Het zou mij, aldus de burgemeester, een genoegen doen, wanneer in de toekomst nog meer een dergelijke winkelweek werd gehouden. Spreker blijft altijd bereid den middenstand met alle hem ten dienste staande middelen te blijven steunen. Hierna trok de burgemeester het gordijn vcor de talrijke tentoongestelde geschenken weg en verklaarde de winkelweek voor geopend. Volksbond. Vrijdagavond hield de R.K. Volksbond, afdeeling Leidschendam, een zeer druk bezochte ledenvergadering, waarop ook zeer vele dames aanwezig wa ren, wat voor den voorzitter een reden was om zijn groote vreugde uit te spreken over deze groote opkomst. Na de gebruikelijke opening, enz. deelt de voorzitter mede, dat op 16 December a.s. een gecombineerde ontwikkelingsver gadering zal worden gehouden met de Han ze en de L.T.B. Nadere mededeelingen wor den gedaan betreffende de laatst gehouden collecte en betreffende de jubileumfeesten, terwijl de laatste zitting vcor het jubileum fonds zal worden gehouden op 12 Decem ber a.s. De voorzitter spreekt ten slotte De witste tanden, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doo» 20 at. IUOROL 2527 nog eenige propagandistische woorden voor den Bond van groote gezinnen, waarvan men ter plaatse een afdeeling wil oprich ten. Hierna krijgen wij een mooie film- vertooning, welke bij allen zeer in den smaak viel en waarvan vooral de hoofdfilm „De misdaad gewroken" aller aandacht en medeleven had. Hierna sluiting. STOMP WIJK—VEUR DE SAMENVOEGING VAN BEIDE GEMEENTEN Enkele voorname artikelen uit het ontwerp van wet De voornaamste van de 19 artikelen uit het voorloopig ontwerp van wet tot ver- eeniging'van de gemeenten Stompwijk en Veur en wijziging van de grens tusschen de gemeenten Leidschendam en Nootdorp zijn: 1. De gemeenten Veur en Stompwijk worden vereenigd tot een gemeente Leid schendam en een gedeelte van de gemeen te Stompwijk wordt bij de gemeente Nootdorp gevoegd. 2. De bezittingen van de gemeente Veur en die van de gemeente Stompwijk, gele gen in de nieuwe gemeente Leidscheidam, gaan over op laatstgenoemde gemeente. De uit wet of overeenkomst voortspruiten de lasten, rechten en verplichtingen gaan over op de nieuwe gemeente Leidschen dam, behoudens kosten van verpleging van arme krankzinnigen, die thans onder een andere gemeente gaan ressorteeren, gaan over naar die gemeente en '-omen voor re kening van die gemeente met ingang van 1 Juli 1937. De bezittingen van de gemeente Stomp wijk, gelegen in het gebied, dat aan de ge meente Nootdorp wordt toegevoegd, gaan aan de gemeente Nootdorp over, evenals de van uit wet of overeenkomst voort spruitende lasten, rechten en verplichtin gen, dcch alleen betrekking hebbende op bedoeld gebied. Geschillen uit het boven vermelde voortspruitende worden op ver zoek van de meest gereede partij door de Kroon beslist. 3. Behoudens het bepaalde in art. 2 blij ven de tusschen de gemeente Veur, Stomp wijk en Nootdorp bestaande overeenkom sten en gemeenschappelijke regelingen van kracht, totdat zij zijn gewijzigd of door andere vervangen. Indien het bestuur van een der gemeen ten Leidschendam of Nootdorp wijziging of opheffing wenscht en het bestuur der andere gemeente daartoe niet wil mede werken, kan eerstbedoeld bestuur voor 1 Juli 1938 de tusschenkomst van Ged. Sta ten inroepen waarna binnen zes maanden beslissing volgt. Vóór 1 Augustus 1937 wordt door de ra den der gemeenten Leidschendam en Noot dorp, met toepasing van art. 19, 4e lid der L.O.-wet 1920, een regeling vastgesteld, krachtens welke de kinderen, woonachtig in het grondgebied, dat ingevolge art. 1 dezer wet naar de gemeente Nootdorp zal overgaan, op aanvrage der ouders, voogden of verzorgers, worden toegelaten tot de L.O. school aan den Westvlietweg. De candidaatstelling en eventueele stem ming voor de verkiezing van leden van de raden der gemeenten Leidschendam en der overgrootte gemeenten Nootdorp zal ge schieden op door Ged. Staten vast te stel len data, evenals de data der eerste ver gadering van de nieuw gekozen raden. De nieuw gekozen raadsleden en wet houders nemen zitting tot uiterlijk den eersten Dinsdag van September 1939. Kie zers die op 30 Juni 1937 voorkomende op de kiezrslijst van Stompwijk en die ge vestigd zijn op het gebied, dat overgaat naar de gemeente Nootdorp, worden per 1 Juli 1937 kiezer in de gemeente Noot dorp, van de kiezerslijst van de gemeente Stompwijk worden deze dan afgevoerd. 8. De uitkeering voor de gemeenten Stompwjik en Veur over het tijdvak 1937- '38 uit het gemeentefonds wordt terugge bracht tot 1/6. Voor de gemeente Leid schendam zal die uitkeering voor dat tijd vak bedragen 2500. Gedurende den tijd, at de burgemeesters en secretarissen wacht geld genieten, krachtens deze wet zal de gemeente Leidschendam van het rijk jaar lijks een bijdrage in die wachtgelden ont vangen. Voor ambtenaren der opgeheven gemeenten Stompwijk tn Veur, wordt bij benoeming in de gemeente Leidschendam voor de regeling van hun wedde de dienst- tij in aanmerking genomen in gelijke be trekking in de gemeente, waarin zij op 30 Juni 1937 werkzaam waren, vervuld. Over geschillen beslissen Ged. Staten. 15. Zij, die voor een der opgeheven ge meenten tot gewoon of buitengewoon dienstplichtige bestemd werden, behouden deze bestemming na de vereeniging. Voor de lichtingen 1938 en 1939 vormen de in- schrijfregisters voor den dienstplicht van de opgehevtn gemeenten tezamen het in schrijf register van de nieuwe gemeente Leidschendam. 18. De bij het in werking treden dezer wet in de gemeenten StompwijkVeur en Nootdorp bestaande, besluiten en ambte naren zullen voortduren, totdat door het bevoegd gezag een nadere regeling is ge troffen, bestaande machten zullen voort duren totdat zij door andere zijn vervan gen. Dit geldt ook voor reglementen van orde en instructies. Gemeenteraad. Woensdag 2 Dec. a.s. des avonds te 7.15 uur, komen de Raden der gemeenten Stompwijk en Veur in openbare gecombineerde vergadering bij een. De agenda vermeldt o.m. ingekomen stukken en mededeelingen. Voorloopige vaststelling bedrijfsrekeningen 1935. Vast stelling bedrijfsbegrootingen 1937.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7