w ZATERDAG 28 NOVEMBER 1936 DE J.EtOSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 JEUGDIGE WERKLOOZEN. Aanvankelijk is het de bedoeling ge weest, a.s. Maandag te beginnen met het clubwerk van onze jeugdige katholieke werkloozen. Er is een program klaar van ontspan ning en vorming, waardooc de ledige tijd vruchtbaar en aangenaam bezet kan wor den. Maar zeer terecht heeft men de opmer king gemaakt, dat in de St. 'Nicolaasweek vele werkloozen iets te doen vinden. Daarom beginnen wij dit werk Maandag 7 December. In den loop der volgende week zullen nadere bijzonderheden in de Leidsche Courant gepubliceerd worden. TENTOONSTELLING „EIGEN FOK". De Leidsche Konijnenfokvereeniging „Eigen Fok", aangesloten bij den Ned. Bond van Kleindierteelt, heeft in café Bremmer aan den Beestenmarkt haar jaarlijksche tentoonstelling van konijnen georgani seerd, welke heden en morgen is geo pend. Deze tentoonstelling, welke uitstekend voorbereid is, geeft een pracht collectie die ren te aanschouwen, meer dan 150 inzen dingen uit het geheele land, in groote-, middel-, kleine en dwergrassen zijn hier geëxposeerd. De algemeene indruk is dat die dieren uitstekend in conditie zijn, hetgeen voor een tentoonstelling een der eerste vereisch- ten is. In de groote rassen, waarvan 'n tachtig exemplaren aanwezig zijn, munt vooral de collectie Lotharin'gers uit. De Vlaamsche reuze in andere kleuren zijn bevredigend. De tentoonsteling is echter alleen al om de collectie Lotharingers de moeite van een bezoek waard. Ook bij de witte Vlaamsche reuzen bevinden zich enkele prima dieren, terwijl de gele zeer goed zijn. Ook bij de middenrassen treffen we zeer goede dieren aan. De Alaska's zijn prachtig, de Papillons zeer goed, zoodat de keur meester hedenmorgen te half elf nog geen afwijzingen had behoeven te doen. De beste kwalificatie voor deze exposi tie is- wel, dat de dieren mogen gezien worden zoowel door den kenner, als den leek. We twijfelen er dan ook niet aan, of velen zullen vandaag of morgen een kijkje gaan nemen. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrij-ving. 6850. Firma K. van den Berg en Co., Oegstgeest, Rijn- geesterstraatweg 160, grossierdery in ver- duurz. leevnsmiddelen. Beh. venn.: K. van den Berg, Oegstgeest. Gevolm.: A. W. van den Berg, Oegstgeest (B.P.), Aant. Venn, b.w. v. geldsch.: één. W ij z i g i n g e n: 548. G. C. Hacke, Lei den, Hoogewoerd 21, winkel in dames-mo deartikelen. Overl. E.: G. C. Hacke, d.d. 22 Nov. 1936. Wijz. handelsn. in: Wed. G. C. Hacke. N.E.: Wed. J. H. L. M. Hacke-Mul- der, Leiden. 4511. Firma Wed. Corn. Dieben en Zoon, Leiden, le Binnenvestgracht 15, stalhoude rij. Overl. E.: F. A. M. Dieben, d.d. 23 Nav. 1936. 4512. Fa. Wed. C. Dieben Zoon, Lei den, le Binnenvestgracht 15, autobedrijf. Overl. E.: F. A. M. Dieben, d.d. 23 Nov. 1936. 501. H. J. van der Ven. Leiden, Haar lemmerstraat 15. Winkel in naaimachines, electr. artikelen, speelgoed. Uittr. E.: H. J. van der Ven, dd. 1 Juli 1936. Wijz. han delsn. in: Firma van der Ven. N. E.: J. W. van der Voetvan der Ven, Leiden (H.V.) BIOSCOPEN. Trianon. „Sanders van de Rivier", is de Engelsche Resident, die in de Koloniën de vrede en de orde moet bewaren. Het is een moeilijk en afmattend werk, maar Sanders verstaat het. Hij is al die inlandsche grooten en ko ningen de baas, hij laat hen zoo nu en dan bij hem komen en spreekt ze grootmoedig toe, maar steeds met èen paar dreigende waarschuwingen, die voldoende zijn om die koningen tot rust te brengen. Zijn sterk karakter wordt het best geteekend door het telegram, dat bij afwezigheid van Sanders in komt bij den gouverneur, als er weer oorlog is uitgebroken: Stuur vier batallons of Sanders. Inmiddels is er echter heel wat gebeurd. Twee bldnken hebben het gerucht verspreid dat Sanders dood is en de trommel-telegraaf der Inlanders verspreidt het verder: „Sandi is dood. Er is geen wet meer". De beide blanken verkoopen in dezen toe stand wapenen en alcohol. Maar dan komt Sanders terug. Hij redt op het laatste oogenblik het leven van een bevriend Inlandsch hoofd en dat van diens vrouw; En hij herstelt de orde, rustig en kalm. De opnamen in deze film zijn majestueus. Het binnenland met al de wilde krijgers, het heele leven daar, de meren met kro kodillen en nijlpaarden. De vlakten en bos- schen met al hun wilde dieren. Het leven der inlanders, kinderlijk en gevaarlijk. En boven dat alles uit steekt Sanders, een voudig maar sterker dan vier batallons. De grootsche ensceneering van deze film is een nieuw succes voor Alexander Korda. Om de „kleeding" der Inlanders moeten wij deze film strikt voorbehouden voor vol wassenen. Voor de pauze gaat een Amerikaansche comedie, welke echter meer een moord- en detectivefilm is. De geschiedenis van deze film speelt zich af aan boord van een Oceaanstoomer, waarop een cabaret-actri- cetje, die zich echter uitgeeft voor Prinses Olga van Zweden, naar Amerika vaart, want als Prinses heeft zij een contract m.et Hollywood gekregen. Voorts is er een ont snapte misdadiger, die een paar moorden pleegt, een aantal politie-commissarissen, die naar een congres gaan, plus nog een bandleider, die de pseudo-prinses in al die verwikkelingen uit de penarie helpt. Een Amerikaansche oppervlakkige film is het, waarbij men zich echter behoorlijk zal amuseeren. Vooraf journaals en een aardige muziek film van Russische en Hongaarsche zigeu- nermuziek. Lido. De film „Muiterij op de „Bounty" is deze week wegens de groote belangstelling ge prolongeerd. Luxor. De hoofdfilm van deze week brengt ons Barion Mac' ine als Circuskoning in de sensationeele circusfilm .Bengal Tiger". Een filmwerk, waarin de spanning ten top wordt gevoerd, terwijl het spel van liefde niet ontbreekt. Deze circuskoning toont zijn groote meesterschap over de wilde dieren, die hij steeds weer in zijn macht weet te brengentotdat hij tenslotte als slachtoffer valt van den Bengaalschen koningstijger „Satan", die zijn dood ver oorzaakt. June Travis en Warren Huil zijn de andere hoofdpersonen in deze film, wel ke is vervaardigd onder regie van Louis King. In deze circusfilm zijn o.m. prach tige staaltjes acrobatiek te bewonderen. Het hoofdnummer vóór de pauze brengt Pat O'Brien in „Zijn Gouden Stem". Deze gouden stem is echter niet van Pat O'Brien, die alleen maar ontzettend hard Ameri- kaansch-Engelsch kan kakelen, doch van James Melton, den beroemden radiozanger, die door hem ontdekt is en wiens impres- sario hij wordt. De vrouwelijke hoofdrol wordt vervuld door Jane Froman, die eveneens 'n prachtstem heeft, waarvan echter te weinig word», gehoord. Eenige journaals met nieuws uit tal van landen, o.m. de bezoeken van graaf Ciano aan Duitschland en Hongarije en de strijd in Spanje, gaan aan het programma vooraf. ACADEM1EN1EUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Nederlandsche lette ren de heer P. G. J. Korteweg (cum laude), Rotterdam; Propaedeutisch examen Theologie de heer W. A. Versteeg, Overschie; Candidaatsexamen Egyptische taal- en letterkunde de heer J. J. M. H. M. Assel- berghs, Den Haag; Doctoraal examen Klassieke Letteren mej. P. G. J. Hulshoff.Poll, Wassenaar; Doctoraal examen Rechtsgeleerdheid mej. G. F. Galema, Alkmaar. Geslaagd voor het Examen van Apothe kers-assistent alihier mej. H. de Graaf, Voorschoten en mej. S. Sieburg, Den Haag. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP. Staatspartij. In het parochiehuis werd een ledenvergadering gehouden van de R. K. Staatspartij onder leiding van twee leden van de Kamercentrale, de heeren Houdijk uit Boskoop en Boeren uit Alphen aan den Rijn. Tevens waren aanwezig twee leden van het bestuur der Kiesver- eeniging te Noorden, de heeren S. Kuyf en A. Schutter. De heer Houdijk zet uitvoerig het doel uiteen van deze vergadering n.l. om de eenheid onder de R. K. kiezers te herstel len en degenen, die inderfijd geroyeerd zijn weder in de gelegenheid te stellen om lid te worden' van de Staatspartij. Allereerst werd de vraag gesteld of de vergadering er voor voelt om met Noor den één vereeniging te gaan vormen, dan wel, dat men de huidige zelfstandigheid zou bewaren. Evenals in Noorden vond men beter om zelfstandig te blijven, terwijl alsdan de besturen het noodige contact kunnen on derhouden. Daarna wordt nog besproken het regle ment van de raadsfractie, waarbij samen werking verplichtend is gesteld, indien het betreft de toepassing van de beginse len. Na uitvoerige bespreking werd tenslotte eenparig aangenomen het voorstel om de deuren weder open te zetten en daardoor de eenheid te herstellen, in het vertrou wen, dat nu ook allen lid zullen worden van de organisatie. In Noorden is het reeds zoover en een groot aantal nieuwe leden werd ook we der ingeschreven. En hiervoor heeft het bestuur van Noorden het gewenscht ge acht om en bloc af te treden en ook de nieuwe leden in de gelegenheid te stellen aan de keuze deel te nemen. Dit zal aan het vertrouwen, dat het uitgangspunt is en moet zijn van elke samenwerking-, in hoo- ge mate ten goede komen. Het bestuur is hiertoe eveneens bereid. Dit zal geschieden in een eerstvolgende vergadering, waarna tegelijk een commis sie zal worden benoemd, die zal nagaan in hoeverre het reglement gewijzigd moet worden en tevens de benoeming van een nieuw bestuur zal bewerkstelligen. De heeren Houdijk en Boeren leidden met groote tact en tevens met het grootst mogelijk succes deze vergadering. Zij lie ten uitkomen, dat geen der twee partijen een knieval heeft te doen gehad, van beide zijden heeft men offers gebracht om wille van het groote goed, dat de eenheid is, een ieder rekene het zich nu tot plicht deze te "bewaren en daarvoor steeds tot offers zoo noodig bereid te blijven. De voorzitter van de Kiesvereeniging, de heer C. Kwakkenbos, bracht in harte lijke woorden dank aan de heeren Hou dijk en Boeren voor de eminente wijze, waarop zij de besprekingen geleid hadden. KERKNIEUWS KAPELAAN HOOGERVORST HERDACHT Donderdag werd in de Parochiekerk van dc H. Liduina te Haarlem een plechtige Requiem 'opgedragen voor kapelaan Ph. J. Hoogervorst, waarbij vele parochianen van Haarlem tegenwoordig waren. Aan een der zijaltaren droeg Rector Beune een H. Mis op. Gistermorgen is in de St. Nicolaaskerk te Rotterdam (Spangen) te tien uur een plechtige Requiemmis opgedragen voor de z.elerust van kapelaan Ph. Hoogervorst, cie op zoo tragische wijze 17 November j.l bij een auto-ongeval in de plaats zijner geboorte te Ter Aar verdronk. Kapelaan Hoogervorst, die in 1896 was geboren en in 1923 priester gewijd, heeft van 1928 tot Augustus j.l. de zielzorg inde St. Nicolaasparochie te Rotterdam uitge oefend, waarna hij naar Haarlem werd overgeplaatst. Geen wonder dus, dat de parochianen van St. Nicolaas in groot ge tal waren opgekomen, om voor de ziele- rust van den priester een gebed te storten. Deputaties van alle vereenigingen en corporaties, waaraan kapelaan Hoogervorst als geestelijk adviseur verbonden is ge weest, waren met rouw omfloerste vaan dels tegenwoordig. De kerk was tot de laatste plaats bezet In weemoed her dachten allen den ijverigen herder, die, na het opdragen der H. Mis, op den weg van kerk naar het ouderhuis door den dood werd gegrepen. Ook de familie van den overledene uit Ter Aar was bij de plechtige Requiemmis tegenwoordig. Zeer vele geloovigen nader den ter H. Tafel. De H. Mis werd opgedragen door den pastoor der parochie, den zeereerw. heer H. G. Caarls, geassisteerd door kapelaan W. E. M. Bende als diaken en kapelaan W. E. Blok als sub-diaken. Kapelaan Th. J. Hilhorst had op het priesterkoor plaats genomen; pater Borromaeus de Greeve, een vriend van den overledene, droeg de H. Mis op aan een der zij-altaren. Zoowel te Haarlem als in Rotterdam werden gedachtenisplaatjes uitgereikt. HEILIGDOMSVAART 1937. In 1937 zullen in Maastricht wederom de ze ven jaarlijkse he heiligdomsvaartfees ten gevierd worden. Evenals in het ver leden is de voorbereiding der niet-kerke- lijke feesten opgedragen aan het hoofd comité der heiligdomsvaart, dat ditmaal staat onder voorzitterschap van dr. A. Kes- sen. Bijzondere luister zal aan deze fees ten verleend worden door de gelijktijdige viering der Mariafeesten, die hun hoogte punt zullen vinden in de toewijding der dekenaten Maastricht en Wijk aan Maria. Tenslotte zal nog gevierd worden het ju bileum van de kroning der beeltenis van Onze Lieve Vrouw, Sterre der Zee in de O. L. Vrouwekerk te Maastricht. Ook de voorbereiding van deze feesten is opge dragen aan genoemd hoofdcomité, dat uit zijn midden een werkcomité gevormd heeft. Dit is inmiddels met zijn werkzaam heden begonnen. Het algemeen secretariaat is gevestigd Mergelweg 133a, telefoon 5658. ALLERLEI DE GESCHIEDENIS VAN HET KOMPAS. Van de hulpmiddelen, d ns van. dienst zijn bij het onderzoeken de opper vlakte der aard, is het Kuinpas wel het voornaamste. Over de geschiedenis daar- van bestaan vele onjuiste opvattingen, die sterk verbreid zijn, vooral het bekende fa beltje, dat meer dan 1000 jaar voor Chris tus het kompas reeds in China in gebruik was. De geschriften, waaruit men dit meende op te maken, bleken vervalscht te zijn. In het jaar 414 na Christus wordt nog beschreven, hce zeevaarders in volle zee radeloos waren bij een bewolkte lucht en de beroemde Venetiaan Marco Polo, die op het einde van de dertiende eeuw China bezocht, deelt niets mede van het gebruik van het kompas door de Chineezen. In het Westën was het kompas tuen echter reeds bekend; in 1242 deelden Arabieren mee, dat het in Syrië gebruikt werd; de oudste mededeeling betreffende het gebruik in Engeland is afkomstig uit 1217 en in Frankrijk werd het reeds in 1200 gebruikt. In Noord-Europa was het vermoedelijk al vroeger bekend en wel bij de Noorman nen, de beroemde zeevaarders uit dien tijd, die overal hun veroveringen maak ten. Zij hebben het gebruik van het kom pas verbreid en het waarschijnlijk ook uitgevonden; een zeevarend volk uit het Noorden, dat niet vertrouwen kon op den helderen hemel van Zuidelijker streken, had ook meer behoefte aan een dergelijk hulpmiddel. DE LEEFTIJD DER DIEREN. Heb je er wel eens over nagedacht, hoe oud dieren kunnen worden? We zullen er eens iets van vertellen. Tot de langst levende dieren behooren waarschijnlijk de olifanten, wier levens duur in normale omstandigheden van 100 tot 200 jaren bedraagt. Men verhaalt, dat Koning Alexander van Macedonië bij zijn tocht naar Indië een van Koning Porus' grootste olifanten buit maakte. Deze oli fant, welke den naam Ajax droeg, werd door Alexander -in vrijheid gelaten, nadat hem een ring om den hals was gedaan met het opschrift: „Alexander, zoon van Jupiter, wijdde Ajax aan de zon", en deze olifant is, naar het bericht luidt, 350 jaar geworden. De lichaamsgrootte schijnt voor den le vensduur van beteekenis te zijn; de groot ste zoogdieren, de olifant en de walvisch, hebben den langsten levensduur. Maar ook hier zijn weer uitzonderingen; de kleine bever leeft ruim tweemaal zoo lang als de rhinoceros. Dc gemiddelde leeftijd van andere die ren wordt als volgt aangegeven: ezel 30 jaar; beer 20 jaar; bever 50 jaar; kameel 75 jaar; kat 15 jaar; gems 25 jaar; os 25 jaar; ree 20 jaar; hond 14 jaar; vos 14 jaar; geit 12 jaar; Guineesch biggetje 4 jaar; haas 8 jaar; paard 25 jaar; hyena, jaguar en luipaard 25 jaar; leeuw 40 jaar; aap 17 jaar; eland 50 jaar; muis 6 jaar; varken 15 jaar; konijn 7 jaar; rat 7 jaar; rhinoceros 20 jaar; schaap 10 jaar; eek hoorn 8 jaar; hert 50 jaar; tijger 25 jaar; wolf 20 jaar. Ofschoon de gemiddelde leeftijd van een walvisch tusschen 100 en 200 jaar ligt, zjjn enkele exemplaren, volgens som mige geleerden, 1000 jaar oud geworden. Ongeveer 40 jaar geleden gaf iemand aan den ZoÖlogischen Tuin te Londen een dier ten geschenke, dat toen beschreven werd als het oudste schepsel op de wereld. Het was een van de reuzenschildpadden van de Aldabra-eilanden, bij de kust van Oost-Afrika; het dier had reeds 150 jaar op het eiland Mauritius doorgebracht, en hoe oud het was toen het daar aankwam, kon niemand meedeelen. EEN KAPPER IN ANGST 'n Kort aanbebonden meneer rent 'n kapperszaak binen. Er staat een man, die hij toesnauwt: „Knippen en gauw wat ook!" De man kijkt onthutst op. „Maar meneer, neem me niet kwalijk, maar. „Niks geen ge-maar, houd je klets praatjes maar voor je, daar heb ik geen tijd voor. Aanpakken en vlug ook, zeg ik je!" De man aan 't werk. Toen de heer klaar was en in den spiegel keek, zag hij z'n haardos als een bosch, waarin houtkappers rechts en links hadden rondgeslagen. „Wat heb je nou uitgevoerd!" tierde hij woedend. „Het beste, waf ik er van maken kon! U moet niet vergeten, ik doe het voor het eerst van mijn leven! De kapper zit aan zijn middagmaal, weet u, en ik kwam om iets aart de waterleiding te maken. Ik ben loodgietersknecht, moet u weten, maar ja, u gine zoo te keer, ik dorst het heusch niet te weigeren!" De heetgebakerde meneer perplex af! Geen wonder. Klant: „Er is iets vreemds aan die kof fie. Er zit een soort cacaosmaak aan". Kellner (na geproefd te hebben): „Het spijt me. meneer, maar ik heb u bij ver gissing thee gebracht". LAATSTE BERICHTEN ROTTERDAMSCHE INBRAKENREEKS OPGEHELDERD. Tien beruchte personen gearresteerd. De centrale recherche te Rotterdam is er in geslaagd een geheele reeks van zeer bru tale te Rotterdam gepleegde inbraken op te helderen. Vast staat, dat de hoofdpersonen, de gebr. van O. en J. H., tezamen en in vereeniging ten minste vijftien inbraken hebben ge pleegd, dat de beruchte inbreker P. hen ten minste één keer daarbij heeft gehol pen en dat ook de beruchte W. S. en L., die al meermalen wegens inbraak zijn ver oordeeld, ten minste een keer assistentie hebben verleend. Deze zes personen zijn door de politie gearresteerd en wegens inbraak of me deplichtigheid in het Huis van Bewaring opgesloten. Zij hebben allen een bekente nis afgelegd. Nadat men de inbrekers had gesnapt, heeft de centrale recherche nog meer ont dekt. Zij is gaan speuren naar de buit en dit had tot resultaat, dat nog vier perso nen, onder wie een vrouw, werden aange houden wegens heling. Ook deze vier per sonen hebben een bekentenis afgelegd. Een groot gedeelte van het gestolene is achterhaald en in beslag genomen. Vele der gestolen gouden en zilveren voorwer pen waren reeds versmolten. Een partij zilver van ongeveer 30 kg. werd eveneens in beslag genomen. De inbraken zijn alle gepleegd in den vacantietijd en steed? oij families, die uit- stedig waren. Bovendien is geoleken, dat de Gebr. van O. zich in Mei 1935 hebben schuldig ge maakt aan een overval op een schipper, die in het -Zijl te Rotterdam, nadat hij in een café aan den Hang kennis met hen had gemaakt, door hen werd neergeslagen en beroofd van een portefeuille met 450. benevens een aantal loterijbriefjes. TELEGRAMMEN DE ZEELIEDENSTAKING IN AMERIKA NEW-YORK, 28 Nov. (A.N.P.) Sta kende zeelieden en de leiders van 3 zee liedenbonden verklaarden gisteravond, dat zij met de Prudential Steamship Corpora tion en de Trans-Oceanic Steamship Cor poration een overeenkomst hadden onder- leekend, waarbij de zeelieden en officieren der schepen van deze lijnen onmiddellijk het werk zouden hervatten. BIOSCOPEN. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Elisabeth, d. van H. J. v. As en C. Groenendijk Bastiaam z. van H. Ouwersloot en J. E. Glasbergen Johan na Jacoba, d. van J. Lepelaar en H. Nie- boer Frans, z. van F. Simons en M. Le- get Adriana Catharina, d. van G. v. Haaften en C. A. E. de Buck Catharina Johanna Maria, d. van C. H. J. Schneiders en D. C. Kern Maria, d. van P. Nievaart en C. S. de Wekker. Ondertrouwd: J. de la Rie jm. 21 j. en P. Robijn jd. 21 j. Gehuwd: A. J. M. Krens jm. en A. A. I. de Hond jd. Overleden: T. Rosenbaum-Voorzan- ger wede. 70 j. L. v. Rossen-v. Zwieten wede. 76 j. F. C. Middelkoop m. 40 j. I. Klinkhamer wedn. 74 j. HORTHY UIT ROME VERTROKKEN ROME, 28 Nov. (A.N.P.) De Hongaar sche rijksregent Horthy, de ministerpresi dent Daranyi en de minister van buiten- landsche zaken de Kanya zijn hedenmorgen \an Rome naar Weenen vertrokken. Zij werden uitgeleide gedaan door den koning en koningin van Italië en Mussolini. Gisteravond heeft Horthy in tegenwoor digheid van het koninklijkè paar een gala voorstelling bijgewoond in de opera, daar toe uitgenoodigd door Mussolini. CORRESPONDENTIE. Eenige ingezonden stukken moeten wij laten liggen tot een der eerstvolgende num mers. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 Nov. Groentenveiling. Andijvie 5090 ct., Bloemkool I 2.10 7.10, Bloemkool II 1.50, Roode kool 0.60 2.90, Savoye kool ƒ1.103.30, Groene kool 1—2.60, China kool 1—2.80, Pie terselie ƒ0.30—1,90, Prei 0.80—2.80, Ra dijs ƒ1.50, Knolselderie 23.70, Wortelen 2—6.20 per 100. Kroten ƒ21—1.50, Kro ten, gekookt 15, Witloof 215, Boe ren kool 1.503.Spinazie 1518, To maten A 3-^17, id. B 3—17.60, id. C 3 —12 40, id. CC 2—4, Uien 1—2.30, Wor telen ƒ13.20, Spruiten I 411, id. II 1.50—7, Andijvie 2—4, Nero 2—7.80. LEIDEN, 28 Nov. Turfmarkt. In de week van 23 tot en met 28 November: Aan voer lange turf 225000. Hoogste prijs 8, laagste prijs 7 per 1000 stuks. Boter. Noteering in guldens per K.G.. Prima fabrieksboter 1.53, Prima Boerenboter 1.421.50 per K.G. Aanvoer 320 K.G. Handel goed. BOSKOOP, 27 Nov. Bloemen. Rozen: Golden Ophelia 21, Hadley 2043, Clau dius Pernet 64, Columiba 1220. Butterfly 30/55, Wilh. Kordes 25, Rosalandia 25—50. Florex 3573, Wendland 4063, Steward 3055, Edith Helen 60110, Aug. Noack 2342, Else Poulsen 1525, Pechtold 35, Ellen Poulsen 12—16, E. G. Hül 40—75. Eriaircliff 3555, Hoover 4065, Ingar Ohlson 5087. Duisburg 4061, Chrysan then gr.bl. 6090, id. tros 820, Clematis Pr. Hendrik 100130, Mahonia 1626. TER AAR, 27 Nov. Centrale veiling. Spinazie 37 cent, Andijvie 1013 cent, sla 0.502,60, Slavellen 7'4 cent, Breek- peen 0.904.10, Bospeen 45 cent, uien ƒ0.60—1.40, Sruitkool ƒ6.10—8.70, Roode Kuol 1.602.50, Savoye Kool 2.804, Bloemkool 1,55 cent, Tomaten 3.70, Groene Kool ƒ1.302.10, Seldery ƒ0.50 2, Boerekool 618 ct., Dduiven per pend 1617 cent. ROELOFARENDSVEEN, 27 Nov. Groen tenveiling. Tomaten A 2.354.80, To maten B ƒ2.654.60, Timaten C ƒ1.65 3.45, Tomaten CC 0.501.25, per bak van 25 pond. Andijvie 5060 cent( Sla ƒ0.50 4.20 per 100 krop, Slavellen 812 cent per kist. ZEVENHOVEN, 27 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 803 stuks. Kippeneieren f 4.40 5.50, Kuikeneieren f33.50, hanen f 0.75 p. st., bananen f 0.20 p. 5 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 27 Nov. Groenten- veiling. Bloemkool I f 4.207.idem II f 1.90—2.30, Groene kool f 1.60—2.30, Knol selderie f 22.30 per 100 stuks, Peen f 3.40 7.Prei f 1.601.80 per 100 bos, Uien f 1.70—2.30, Gele kool f 1—1.10, Roode kool f 11.50 per 100 K G., Waspeen f 0.200.G5, Kroten f 0.300.40 per kist van 20 K.G. VINKEVEEN, 27 Nov. Coöp. Groenten- en Fruitvcling. Tomaten A f 1014. idem B f 1014.—, idem C f89.20, idem CC f2—4.—, Spinazie f6— per 100 K.G., Peen f2—6..— per 100 bos, Witlof I f8— 11.—, idem II f3—6.— per 100 K.G., Andij vie fO.SO-1-!.per 100 stronk. WISSELNOTEERLNGEN (AMSTERDAM) Londen 9.021 Berlijn 74 12 Parijs 8.58J/4 Brussel 31 141/2 Zwitserland 42.35 Kopenhagen 40 27l/2 Stockholm 46 521 Oslo 45.321/2 New York 1.845/ 6 Praag 6.521/., Prolongatie 1 1/4%

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3