STADS NIEUWS [ATERDAG 28 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER DOOIWEER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit uiteenloo- pende richtingen. Nevelig tot zwaar be wolkt, weinig of geen neerslag, lichte dooi in het Westen, in het Oosten temperatuur om het vriespunt. Hoogste barometerst.: 772.1 te Valentia. Laagste barometerst.: 738.0 te Isafjprd. Het hoogedrukgebied, dat gisteren nog ever Scandinavië*lag, trok zich verder naar het Oosten terug Datgene, dat bewesten Ierland lag, breidde zich over de Britsche Eilanden uit. Ook in Zuid-Frankrijk zijn de barometers aanmerkelijk gestegen. In- tusschen nadert een zeer diepes depressie de Noorsche kust van IJsland, waar een stormachtige wind uit het Zuid-Westen waait. Te Isafjord daalde de luchtdruk sedert gisteren 18 uur tot vanmorgen 7 uur ruim 22 m.m. De weertoestand in West- en Midden-Europa veranderde nog niet. Er heerscht nog steeds nevelig weer met meest zwakken wind uit uiteenloopende richtingen. Op de Britsche Eilanden viel echter eenige regen. Hoog in de Zwitser- sche Alpen is het weer helder en mooi. Langs de Noorsche kust viel nog matigen regen. In Zuid-Frankrijk regende het in het afgeloopen etmaal plaatselijk hard. Perpignan had 62 m.m. De vorst in Mid den-Zweden nam tot matig af. het gebied van lichte vorst over het vasteland van Midden- en West-Europa veranderde wei nig van richting. Alleen in het Westen van ons land en van België steeg de tempera tuur tot boven het vriespunt. In de omge ving van de Finsche Golf valt thans sneeuw. LUCHTTEMPERATUUR 4.7 gr. C. LIL tri OP VOOR FTETSERS e. fL Van Zaterdagnamiddag 4.21 uur tot Zondagmorgen 7.15 uur; van Zondagna middag 4.20 tot Maandagmorgen 7.16 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 29 Nov. voorm. 2.16 en nam. 2.41 uür; op Maandag 30 Nov. voorm. 3.06 en nam. 3.34 uur. JAMBOREE-BESTUUR AFGETREDEN. Conflict in leiding van de Padvinders- Veréeniging. Tengevolge van een conflict in de lei ding van de Ned. Padvindersvereeniging is het bestuur van de Jamboreestichting, hetwelk belast was met de leiding van de voorbereidingen voor de Jamboree 1937, afgetreden. Dit conflict schijnt zijn oor zaak te vinden in een verschil van mee ning tusschen den hoofdverkenner vice- admiraal J. J. Rambonnet, aan wiens zijde zich eenige leden van het N.P.V.-bestuur geschaard hebben, en den waarnemend hoofdcommissaris der N.P.V., gep. kolonel A. Diemont, die als kampleider voor de Jamboree was aangewezen. Tijdens de ziekte van den heer Ram bonnet heeft deze tijdelijk de leiding van de Jamboree in handen gelegd van den gep. generaal H. Behrens. Het stichtings bestuur bleek het met deze benoeming niet eens te zijn, immers, het was de mee ning toegedaan, dat de waarnemend hoofd verkenner en tevens gekozen kampleider tijdens de jamboree de gep. kol. A. Die mont de aangewezen persoon moest zijn om den hoofdverkenner gedurende zijn ziekte te vervangen. Het stichtingsbestuur, verder bestaande uit de heeren Diemont, mr. Menten, Mees, Bonebakker en kol. Van der Kamp, heeft daarop besloten collectief zijn ontslag in te dienen. Kol. Diemont heeft bovendien zijn func tie in het hoofdbestuur der Ned. Padvin dersvereeniging neergelegd. 20 GEMODERNISEERDE POLDERMOLENS IN ZUID-HOLLAND! In 1928 de malen van den Boschpolder te Hoogmade W. K. P. In 1929 de molen van den Benthuizer- polder te Benthuize W. K. P. Nieuwe mo len. In 1929 de molen van den Vlietpolder te Hoogmade W. K. P. In 1929 de molen van den Googerpolder te Oude Wetering W. K. V. In 1930 de molen van den Akkersloot- polder te Rijpwetering W. K. V. In 1931 de molen van den Vrouwgeest- polder te Alphen aan den Rijn W. K. V. In 1933 de molen van den Papenweg- polder te Voorschoten W. K. P. In 1933 de molen van den Groote Heilige Geesipolder te Leimuiden W. V. In 1933 de molen van den Polder Nieuw Pendrecht te Rhoon W. Wd. S. In 1933 de molen van den Polder het Oude Land van Tonge W. Wd. S. In 1934 de molen van de Woudsche droog makerij te Leimuiden W. V. In 1934 de molen van den Dijkpolder de Maasland W. Wd. S. In 1934 de molen van den Veenderpolder te Woubrugge W. K. V. Nieuwe molen. - In 1935 de drie molgens van den Drie mans polder W. S. In 1936 de vier molens van den Polder Westzijde van Aarlanderveen W. S. en V. W. beteekent voorziening van Dekker- wieken. K. beteekent voorziening van Kogel lagers. P. beteekent voorziening van Pompen. Wd. beteekent voorziening van verplaat sing van de wachtdeur bij scheprad be maling. S' beteekent voorziening van een Schep rad. V. beteekent voorziening van een Vijzel. Bij de scheprad-molens wordt reeds een gemakkelijker aanloop verkregen door de verplaatsing van de wachtdeur. Eenige der bovengenoemde met een vijzel voorziene molens brengen het water circa vier en een halve meter op. Hieruit blijkt in de praktijk de onjuist heid van de veel verspreide meening als zuude men met een windmolen, die een vijzel aandrijft, het water slechts twee Meter hoog kunnen opvoeren. Met den vijzel kan men met een windmolen het wdter tot plusminus vijf Meter hoog op voeren. Men behoeft dus nergens bij een opvoerhoogte van plusminus vijf Meter bij windbemaling zijn toevlucht te nemen tot de zoogenaamde getrapte bemaling. Vaak wordt beweerd dat de molen als wateropvoerwerktuig niet den strijd eco nomisch kan volhouden tegen de andere bemalingswijzen. Ook dit is een bewering, die in haar algemeenheid zeker onjuist is. Trouwens deze meening wordt voldoen de weerlegd door de practijk, want in 1929 besloot de Ingelande-vergadering van den Benthuizenpolder om den afgebranden poldermolen te herbouwen; in 1934 be sloot de Ingelanden-vergadering van den Veenderpolder te Woubrugge om den windmolen te herbouwen; in 1934 bes'.oot de Ingelanden-vergadering van den Rui- ténpolder te Slochtere.i (Gr.) om den wind molen te herbouwen, die voor eenige weken door brand verwoest was; in 1935 besloot de Ingelanden-vergadering van den Driemanspolder, al de 3 schepradmolens van Dekkerwieken te voorzien; in 1936 be sloot de Ingelanden-vergadering van den polder aan- de Westzijde van Aarlander veen met algemeene stemmen om de 4 pol dermolens te voorzien van Dekkerwieken. „Het Nationale Dagblad" en de perstribune van de Tweede Kamer. Het besluit van de huishoudelijke com missie der Tweede Kamer om den over zichtschrijver van het „Nationale Dagblad" der N.S.B. niet langer toe te laten tot de perstribune der Tweede Kamer is geno men, nadat tot tweemaal toe de hoofdredac teur van genoemd dagblad, mr. Rost van Tonningen, van den griffier der Kamer een waarschuwing had ontvangen, dat de over zichtschrijver voor afgevaardigden belee- digende uitdrukkingen gebruikte. Op 5 November j.l. was den overzicht schrijver toestemming verleend tot het in nemen van een plaats op de perstribune. Ruim een week later kreeg de hoofdredac teur de eerste waarschuwing, waarop deze informeerde, welke uitdrukkingen als be- leedigend werden beschouwd en verklaar de, order te hebben gegeven, dat de ver moedelijk bedoelde termen niet meer ge bruikt zouden worden. Het bleek, dat de overzichtschrijver het Kamerlid, den heer L. L. H. de Visser had aangeduid als „Loutje Bulk". Toen naar aanleiding van de opmerkin gen, die bij de behandeling van de justi- tiebegrooting de heeren Terpstra, Donker en Schalker hadden gemaakt over leden der rechterlijke macht, die lid waren van de N.S.B. het „Nationaal Dagblad" schreef over „obscure insinuaties, te laffer daar de aangevallenen niet aanwezig waren om zich te verdedigen", kreeg de hoofdredacteur een tweede waarschuwing, met de mede- deeling, dat de zaak ter afdoening in han den zou worden gesteld van de huishoude lijke commissie der Kamer, die op 25 No vember j.l. besloot, de aan het „Nationale Dagblad" verleende faciliteit, die gebruikt werd om leden der Kamer te beleedigen, in te trekken. Ten vervolge op het bovenstaande kan worden gemeld, dat gisteren de verslagge ver van „Het Nationale Dagblad" op de ge reserveerde tribune van de Tweede Ka mer is verschenen met een introductie van het Kamerlid mr. dr. W. M. Westerman. Naar verluidt, zou mr. Westerman ook in het vervolg den verslaggever willen intro- duceeren op de gereserveerde tribune. (Wij willen hierbij opmerken, dat de be- leedigingen, waarom bedoelden verslagge ver de perstribune is geweigerd, ons in ziens niet grover zijn, dan die, waaraan b.v. een verslaggever van de „Tribune" en an deren zich in den loop der jaren hebben schuldig gemaakt. Red. L.Crt). MARGARINE-ACCIJNS OPNIEUW VERLAAGD. Terwijl op 1 November jJ. eerst een verlaging had plaats gehad van den accijns op margarine, heeft het verloop van de prijzen der grondstoffen na de devaluatie het noodig gemaakt thans tot een nieuwe verlaging over te gaan ten einde prijsstij ging van de margarine te voorkomen. Deze maatregel treedt in werking, mor gen, 29 November. De heffing op gemengde margarine wordt thans gebracht van 42.60 jp 39.60 cent per kilogram; die op margarine, welke voor mengers is bestemd, van 52 op 49 cent en die op plantaardige en ritueele margarine van 47.30 op 43.70 cent. Zooals gezegd, strekt deze maatregel er uitsluitend toe om prijsstijging van de margarine te voorkomen, zoodat het pu bliek van dezen maatregel ook thans niets bemerkt. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is, behoudens tusschentijdsche wijziging, vastgesteld op 0.70 per kg. Mis-week in de Hartebrugkerk te Leiden m. De tijd ligt niet zoo ver achter ons, dat de priester alleen stond in de zielzorg, al leen ook aan het altaar des Heeren. Er zijn altijd wel vele geloovigen in onze kerken geweest, maar hun geest en hart waren dikwijls niet bij de Heilige Geheimen, die zij vierden. Zij prevelden hun Wees-ge groet of bladerden in hun kerkboek. Ik weet het: dit is maar een kwestie van methode. Wie God eert met het hart en niet enkel met de lippen, doet Hem een welgevallig werk, al zegt hij ook niets an ders dan een Vader-ons. Andere tijden brengen echter andere ze den en gewoonten, andere opvattingen en methoden, ook in het godsdienstig leven. In de zielzorg staat de priester niet meer alleen, hij wordt omringt door een staf van leekenapostelen, die gaan en komen, waar hij zich als priester nauwelijks vertoonen kan. In de viering der Heilige Geheimen vol gen de geloovigen zijn gewijde handeling en vereenigen zich inwendig met de ge dachten en gevoelens, die zoo treffend uit gedrukt staan in de gebeden en gezangen van de H. Mis of het Lof. De deelneming der leeken aan het kerke lijk leven (door leekenapostolaat, litur gisch gebedsleven en volkszang) is juist een 'der lichtpunten in het schaduwbeeld der geloofsverzwakking van onzen tijd. Onder de leiding van den H. Geest stuwt ons de H. Kerk herhaaldelijk in deze richting en wij weten, dat Hij daarin niet dwaalt. De ouderen onder ons zullen misschien eenige moeite ondervinden om zich aan te passen aan deze nieuwe vormen.. Maar be halve dat zij ook voor hen waarde en be- teekenis hebben, moeten zij toch in ieder geval breed genoeg van inzicht zijn om hun kinderen op te voeden in .deze nieuwe geest. Aldus zullen zij gehoor geven aan den op roep van Paus Pius X en Pius XI, die de loovigen herhaaldelijk hebben aange spoord om daadwerkelijk deel te nemen aan de viering der Heilige Geheimen. „Ieder Hoogepriester zegt S. Paulus wordt uit het midden der menschen ge nomen en ten bate der menschen aange steld voor hunne betrekkingen tot God, om gaven en offers te brengen voor de zon den." Hij handelt dus voor en namens het volk en is het dan niet vanzelfsprekend, dat de geloovigen zelf ook actief deelne men aan zijn heiligp handeling? Dat is de grond-gedachte van het litur gisch medeleven met den priester aan het altaar en het hoofd-argument voor de li turgische volkszang: Voor U.... niet zon der U. S. S. BIJ HET KLOMPJE VAN KATHOLIEKE KINDERUITZENDING. Weer staan de etalages van groote en kleine zaken in onze winkelstraten in het teeken van St. Nicolaas. Een schittering van licht en kleuren geeft leven en vroo- lijkheid aan onze zakenwijken en vervult de drommen groote en kleine menschen met blijde opgewektheid. De jeugd vooral geniet bij 't zien van al dat. moois en heerlijks en ten volle geldt voor deze categorie: „Vol verwachting klopt ons hart!" Vol verwachting klopt ook 't hart van die twee kleinen, die hangend aan moe ders arm, met volle teugen genieten, al leen al van den aanblik van zooveel moois. Zullen zij niet teleurgesteld worden in hun stille hoop, dat de goede Sint ook hun armelijke woning zal weten te vinden, om hen daadwerkelijk te doen deelen in de algemeene kindervreugde? 't Is een vraag, die ons met benauwenis vervult, want ons opmerkzaam oog ont gaan niet hun bleeke wangetjes, hun sjo fele, al te dunne kleertjes en.... de zor gelijke gelaatsuitdrukking van de moeder, die ook zoo gaarne de ware moederweelde zou kennen in deze dagen en haar lieve lingen uit geheel haar hart zou gunnen, iets van dat lekkers, iets van dat bekoor lijke kinderspeelgoed. Lezers van de Leidsche Courant, kunt gij u indenken, wat er om moet gaan in die moeder, die haar kinderen innig lief heeft, maar die hun straks, met den besten wil, geen verrassing zal kunnen bereiden? Kunt gij u indenken in het schrijnende zieleleed van die teerminnende moeder, als 't haar niet vergund is, onschuldige kinderoogen in volle schittering te bren gen, door een bescheiden gave van den goeden Sint? Kendet gij zoo'n beklagenswaardige vrouw, gij Leidenaars met uw goeie hart, gij zoudt haar steelsgewijs iets in de hand stoppen en haar haastig toefluisteren: „Wees ook gij gelukkig, moedertje, en maak ook gij uw kinderen blij!" En toch, gij gulle lezers van deze cou rant. Er is zoo'n moedertje en gij kent haar allen, 't Is de Afd. Leiden van de R. K. Kinderuitzending. Alleen, 't lijden van deze moeder is grooter nog, dan van die andere. Zij moet aan haar talrijk kroost niet slechts onthouden een stuk speculaas, of een simpel stukje speelgoed. Met voch tig oog en bloedend hart moet zij haar kin deren, zelfs de noodzakelijk middelen wei geren, die een frisschen blos zouden kun nen tooveren op hun ingevallen bleeke gezichtjes, die hunkeren naar 't licht en de lucht van de R. K. Vacantiekolonies. Lezers van de Leidsche Courant, wier ROODE WANGEN. Mede-Leidenarianen, U weet allemaal gewis, Als ik zoo een versje aanvang, Ongeveer hoe laat het is. Mede-Leidenarianen, Heden vindt U in de krant, Allerhand van nieuwsberichten, Allen uit de eerste hand. U vindt bergen advertenties, Winterjassen, stroop en kaas, U vindt ook een speciale Groote klomp van Sinterklaas. Deze klomp is zeer belangrijk, Ieder krijgt er dus maar één, Bovendien is 't geen cadeautje, Maar U krijgt die klomp te le.en. AGENDA Mede-Leidenarianen, Mijn verzoek is U bekend, En 'k weet zeker, dat U allen Deze klomp genegen bent. Daar moet geld voor frissche lucht in," Geld voor brood en melk en thee, Geld voor kleine hoopjes duinen, Geld voor een klein plasje zee. Geld voor alles, wat een kind vraagt, En dat gij zoo gaarne geeft Voor een kind, dat 't allermeeste Roode wangen noodig heeft. Kijk eens even naar het zakje En daarna Uw spruit eens aan, Dan wordt daarin ('k meen het zakje) Vast een goede duit gedaan. Eén ding moet ik slechts verzoeken, Bij het geven van Uw gift, Geeft wat die gezichtjes rood maakt, Maar geen rouge of lippenstift. TROUBADOUR. groote mildheid wij kennen, wilt gij ook nu weer helpen? Welnu stort uw gave in 't zakje, dat de Aid. Leiden van de R. K. Kinderuitzending u dezer dagen zal doen geworden. Stort uw gave met een blij hart, want gij kunt de overtuiging bij u dragen, dat gij iets goeds hebt gedaan,. VEREEN. „KATHOLIEK LEIDEN". Honderden hebben wij moeten teleur stellen, daar reeds Woensdagavond alle kaarten voor Zondag 29 November waren uitverkocht. Hierdoor is duidelijk geble ken hoe de Katholïeken van Leiden mede leven met de Vereeniging „Katholiek Lei den". Tevens staat dus ook vast, dat de dag van Eerherstel welke morgen zal ge houden worden zeer zeker zal slagen. In alle Parochiekerken zal een H. Mis wor den opgedragen voor Eerhersted aan God, voor geleden smaad en verachting. Ka tholieken van Leiden laat daarom ieder een, groot en klein, morgen ter H. Com munie gaan van "Eerherstel. Gods zegen zal zeker niet uitblijven. Zoo den dag in gezet, moet deze slagen. Voor den avond in de Stadsgehoorzaal, welke precies om 8.30 uur zal aanvangen verzoeken wij u allen tijdig (liefst 8.15 uur) aanwezig te willen zijn. Plaatsbe spreken Zondagmorgen van precies 11.30 uur tot 1 uur in de vestibule Stadsgehoor zaal. „MARIA, KONINGIN VAN DE VREDE". Hetgeen Zondagavond door de Vrouwe lijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie De Graal in de Groote Stadsgehoorzaal ge boden wordt, heet „Maria, Koningin van de vrede". Het is misschien goed, om den korten inhoud van dit spel hier weer te geven. Als we de wereldgeschiedenis doorlezen is er gedurende alle eeuwen en over de heele wereld een drang naar strijd, een lust om té vechten. Wat was dan heel vaak de oorzahk van die twisten? Hebzucht, het verlangen om te bezit ten of de jalouzie. Dit kwaad heeft zich in het groot doen gevoelen over de heele wereld en ook in het klein in elke familiee in elke mensch. En gaat het om geld, dan breken zoo gauw de hartstochten los en spaart men tijd noch moeite. Men ontziet niets en niemand. God heeft de wereld geschapen. En op den zevenden dag rustte God uit en alles was goed. De menschen zelf hebben het verknoeid door hun zoi de, maar God stuur de in Zijn Oneindige Goedheid Zijn Zoon, om aan de menschen te komen leeren, hoe ze hier op aarde gelukkig konden zijn. En.hoe beleeft men nu Zijn Wetten, ons Geloof. Het typische is, dat heel veel geleerde mannen nu al sinds 20 eeuwen studeeren, zoeken en puzzlen om een wereldsysteem te vinden, waarin we in vrede en geluk kunnen leven, zonde.- op het lumineuze idee te komen, dat de Maker van de wereld (Die het toch het beste weten kan) ons die me thode aan de hand heeft gedaan. Stel je voor, dat je een filmtoestel koopt en de verkooper vertelt en demonstreert je, hoe je de film moet inleggen, hoe je alle knopjes moet zetten en draaien. Je weet alles, en, als je begint te werken met je toestel, denk je niet aan de wijze lessen, die je gegeven zijn. Ja, je doet juist het tegenovergesteld. Wat zal er van je film terechtkomen? Zeker niet veel bijzonders. Misschien heelemaal niet belicht, misschien met strepen, misschien heelemaal grijs, enz. enz. Je kan dan toch de leverancier niét verwijten, dat dat toestel of die film niet deugt. Het is jouw eigenwijsheid, die de film heeft laten mislukken. Zoo heeft ook de Maker van de wereld geleerd, hoe we moeten leven, om vrede en geluk op het ondermaansche te genieten, n.l. het LEIDEN. Zondag: Vereeniging „Katholiek Lelden", groote bijeenkomst in de Stadsge hoorzaal, 's avonds 8.30 uur. Spre ker: Henri de Greeve, pr.. Onder werp: „De gruwel der verwoes ting." De Zondagsgienst der huisartsen te Leiden wordtt waargenomen door de dok ters: Bruins Slot, de Bruijne, P. van Es, Niemer en Starck. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dok ter H. Leemhuis, Tel. 2030. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Nov. a.s. waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Ra penburg 9, telef. 807; E. B. de Metz, Ka- mel. Onneslaan 28, telef. 3553 en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tele foon 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. „DE KORENBLOEM". De heer H. J. Nieuwenhoven, die zijn bekende brood-, koek- en banketbakkerij „De Korenbloem" in de Janvossensteeg heeft, opende hedenmiddag in perceel Haar lemmerstraat 97 een tweede zaak, waardoor „de Korenbloem" ongetwijfeld meerdere bekendheid zal krijgen en meerderen in de gelegenheid zullen zijn kennis te nemen van de uitstekende kwaliteiten der ver schillende producten, welke in eigen bak kerij zijn vervaardigd. Den heer Nieuwenhoven ook met deze tweede zaak veel succes! DANSINRICHTING JOH. MEKEL. In het perceel Hoogewoerd 87 heeft de heer Joh. J. Mekel een modern ingerichte danszaal geopend, waarbij tevens een too- neel is ingebouwd, zoodat er ook gezellige avondjes gehouden kunnen worden met voorstellingen. De Roto Colour Players ver zorgen morgen de openingsavond. groote gebod van de naastenliefde. Zoo hooren we in het spel de engelen, nadat we de ellende van den oorlog, de haat van de aanstokers, de wanhoop van de slachtoffers hebben gezien, bidden: Vader, heb medelij met aller zielen schade, De wereld acht u min, dan al haar goed en goud Zoon Gods en Menschen-zoon, sla met erbarming gade Uw volk, dat in Uw dienst en liefde is verflauwd. Geest van vernieuwing, daal en sprenkel Uw genade: De stof drukt neer den geest, en het menschenhart wordt oud. Oe menschheid verzucht: Help ons o God! Red ons! Vergeef de misdaden van Uw volk! Wacht niet langer! Kom Heer! Red ons nu! Vergeef de misdaden van Uw volk! Red Uw volk! en verlangend vraagt het: Wat moeten wij doen? Wij wachten al zoo lang op rédding: Vergeefs! Maria zegt ons dan, hoe Haar Zoon het ons geleerd heeft, n.l.: Toen bracht Gods Zoon een offer groot, Mensch wilde Hij worden in mijnen schoot, Een liefdevuur wilde Hij ontsteken, Opdat de wereld kil en koud, Zich koesteren en warmen zoude. Niets anders deed Hij dan liefhebben en beminnen, Niets anders vraagt Hij dan lief zijn en lieide winnen. PIJLTJESDAG ten bate van het Katholieke Jeugdwerk. Verleden week is bij vergissing door een foutieve inzending te vroeg alarm ge blazen voor den pijltjesverkoop aan de uitgangen der kerken. Nu echter goen vergissing, maar ernstige werkelijkheid! Volgens Bisschoppelijk voorschrift heeft nu morgen, Zondag 29 Novemlber, deze verkoop plaats. Mogen wij heel dringend alle kerkgan gers verzoeken, hun gave te schenken voor dit kerkelijk belang van den aller- eersten rang? Helpt mede. onze jeugd steeds massaler en steeds dichter te brengen tot den Christus! DE MOORD IN DE BIOSCOOP-HALL. De dader van den moordaanslag op de 22-jarige fabrieksarbeidster Johanna Siera in de hall van het Luxor-theater, de gewe zen meesterknecht C. M. B. alhier, die op 18 Nov. j.l. door het Haagsche Gerechtshof in hooger beroep tot 8 jaar gevangenisstraf is veroordeeld, heeft thans in zijn vonnis i berust. De man is tot het ondergaan van j zijn straf naar de gevangenis te Leeuwar den overgebracht.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2