ZATEKDAG 28 NOVEMBER 1936 BE LEIUStHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 A.FDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan een der redactieleden: Mej Zr J v d ABEELEN, Mevr. J FEHMERSBOER KNOTTNERUS, Mej. M. R. J. NiEMER, Mej. M. L. J. VAM ES. DE GEEST VAN DIENEN Welk een voorrecht vooral in dezen tyd: doordrongen te worden van en klaar te zien de bedoeling van Jezus' woorden: „Wat gij aan den minste der Mijnen ge daan hebt, dat hebt ge aan Mij gedaan". Allerwege worden handen naar ons uit gestoken, opdat wij zouden dienen; deze met zijn geld, gene met zijn talenten, en vreugde zouden brengen in zoo menig ge zin, waar door de ongunstige tijdep reeds lang alle vreugde verstomd is, dé moed verdwenen en daarmede de vindingrijk heid, om toch uit niets iets te maken in de komende feestdagen, althans om de kinderen eenige glans bij te brengen. Zelfs als we het goed hebben, is een onverwachte gave nog zoo welkom, hoe veel te meer zal dat zijn voor degenen, die zich slechts het allernoodigste kunnen koopen. In de Novembermaand gedenkt de Hei lige Kerk, nu reeds 700 jaren lang, de Hei lige Elisabeth, die weldoende rondging en zelfs het liefste wat zij bezat weggaf om in de behoeftigen God te dienen. Een voorbeeld van 7 eeuwen. Hebben we meer noodig om in deze maanden, ieder in eigen omgeving, eenige gezinnen ge lukkig te maken, de feestdagen St. Nico- laas en Kerstmis hun bij zonderen glans te geven, de moedeloozen te troosten, de zwakken op te beuren en door en met hen aan ons eeuwig heil te arbeiden? Katho lieken van de daad zy ons devies! OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Vergadering. Onze vergadering op Don derdag 10 November 1.1. was goed bezocht. Toch hadden meerderen van de leerrijke lezing, welke de heer P. van Rooijèn over „De Hollander in Indië" hield, kunnen profiteeren. De vlotte en onderhoudende voordracht, aangevuld door vele teekenin- gen, waarbij zich de heer van Rooijen ook een bekwaam snelteekenaar toonde te zijn, deed ons het leven in Indië van meer nabij kennen en vooral de hooggeroemde missiewerken nog meer in onze waardee ring stijgen. Hoezeer de lezing in den smaak viel, heeft het 'gulle applaus wel bewezen, alsmede het dankwoord daarna door de presidente gesproken, waarbij zij de hoop uitsprak den heer van Rooijen voor het houden van een tweede voor dracht, welke in voorbereiding is, nog eens ter vergadering te mogen ontvangen. Cursussen. Zooals ook op deze vergade ring medegedeeld, zullen een drietal cur sussen worden gehouden, n.l. een moeder- cursus, een cursus ziekenhuisverpleging en een cursus „Eerste Hulp bij Ongelukken". Voor den moedercursus hebben zich intus- schen vijf, voor den cursus ziekenhuisver pleging twaalf leden opgegeven. Voor deelname kan men zich nog aanmelden bij Mevr. J. MandersVermeulen, Oegst- geesterlaan 12, Tel. 292. Actie warme maaltijden. Een nieuwe ac tie is begonnen en wel tot het verstrek ken van warme maaltijden aan kraam vrouwtjes, welke daarvoor in aanmerking komen. Voor deze actie staat de aanmel ding ook aan het bovengenoemde adres epen. De bedoeling ervan is, dat de leden, v/elke zich daarvoor opgeven, de verplich ting op zich nemen bij toerbeurt het daar voor in aanmerking komende kraam vrouwtje, waarvoor een goede verzorging had noodig is, doch hetwelk deze door eenigerlei omstandigheid moet ontberen, gedurende 10 a 12 dagen van warm voed sel te voorzien. De hiervoor noodige etens- bus wordt vanwege de vereeniging ver strekt. Gedurende drie vergaderingen zal voor de aanschaffing hiervan een collecte worden gehouden. De eerst gehouden col lecte heeft één etensbus opgebracht. Zoo doende werkt elk lid aan deze actie mede „SANCTA VERONICA" Het i$ alweer de laatste zitting in 1930, die wij u heden aankondigen. Met dank baarheid kunen wij op de in dit jaar ge houden zittingen terugzien, steeds was er ambitie" voor ons mooie werk en. wij heb ben gelukig een groote kring van trouwe medewerksters. Donderdag 3 Dec. is er wederom zit ting van 35 uur in het St. Vincentius- gebouw, Hoogl. Kerkgracht 32. Wij hopen, dat al 't materiaal, dat in Nov. gehaald is, weer verwerkt is, daar onze kast voort durend aanvulling behoeft. Bijna dagelijks IMTERPAROCHIEELE VOOR HET MENU AARDAPPELEN direct besteld bij VLASVELD OUDE /1NGEI 120 VVV7 »eu 719 DOEZQ/TDQQT 22 TUizm LEIDEN wordt er uit de kast gehaald, dus moet u er met tientallen stuk gelijk nu weer inkomen, willen wij onze voorraad op peil houden, 't Is echter niet noodzakelijk, dat ale dames eerst grondstoffen bij ons ko men halen; zij mogen ook gerust, ja zelfs heel graag, de kleedingstukjes zoowel on der- als bovengoed cadeau doen! 't Is er juist nu met de St. Nicolaasweek zoo'n buitengewone goede gelegenheid voor! Iedereen is dezer dagen op haar koop, om nuttige en gezellige geschenken in te slaan vcor alle huisgenooten! Kom koopt u eens allemaal één of twee stuks kleeding meer, u zult 't bij al uw uitgaven bijna niet merken en wij kunnen er zooveel minder bedeelde stadgenooten gelukkig mee maken. Aan alle leden van den R.K. Vrouwen bond vragen wij daarom onze klomp te mogen zeten! Als alle leden eens één of twee stuks gaven, ieder naar eigen verkie zing wat soort en maat betreft want wij kunnen alles gebruiken wat zou 't ge- heele bestuur dan gelukkig zijn en niet meer met zooveel zorg in 't hart de nog komende wintermaanden tegemoet zien! Juist deze week kregen wij van een da me een pakje nieuw goed! De eerste sur prise is dus al binnen. Laten wij hopen, er nog ontelbare zullen volgen Voor dege nen, die 't gemakelijker vinden een „sur prise" op onze girorek. te storten, vermel den wij even ons no. 260700 t.n.v. penning- r/ieesteresse Sa Veronica, de Meij v. Streef kerkstraat 17. U kunt er van verzekerd zyn, dat alles goed besteed zou worden en dat alléén daar geholpen wordt, waar het 't meeste noodig is. Bij voorbaat reeds een „dank u wel St. Nicolaas!' van HET BESTUUR. R.K. VER. „HULP IN DE HUIS HOUDING EN DE BABY" Dames, mogen wij een oogenblikje uw aandacht? Wij willen even een paar vragen beant woorden. De dames, die de vraag stelden, of kleine jurkjes van gekleurd flanel ook welkom zyn, deelen wij mede, dat alle babygoed welkom is, dus ook flanellen jurkjes of pakjes. De dames, die geen tijd hebben om babypakjes of jurkjes te breien, moeten wij antwoorden, dat wij heel goed die willen luiers kunnen gebrui ken grijs of naturel, beide zijn goed en dan met gekleurd katoen of restant zijde om- gehaakt, het gaat heel eenvoudig: drie lossen, één vaste, drie lossen, één vaste, op de hoeken een paar vaste steken naast elkaar. De prijs van een coupon voor zes luiers valt nogal mee, vindt u niet? Maar moet de Vereeniging een honderdtal van die luiers aanschaffen, dan loopt het in de pa pieren, er is zooveel noodig voor de lin nenkast. Voor de dames, die ons een geldelijk of fertje willen sturen met Sint Nicolaas, zullen wij nog even de adressen noteeren. Mej. A. van Deene, penningmeesteresse, Hooge Rijndijk 76, Gironummer 173307. Mevr. H. Colla, mag.esse, Mare 51, tele foon 986. Volledige inlichtingen verschaft de secr.esse u gaarne, adres Haarlemmerstraat 125, telefoon 1744. „Van verwachting klopt ons hart! HET BESTUUR. ZUSTER, HOOR EENS EVEN Zuster, hoor eens even! Ze zeggen op school, dat St. Nicolaas al rondrijdt. Som mige kinderen hebben al wat gehad. Ze hadden hun schoenen bij 'n kouden schoor steen gezet. En dan had hij er 's nachts stil wat in gelegd. In die schoorsteen, vrouwtje? Neen, zuster in die schoenen. Zou de Bisschop ook bij ons komen. Er zijn zoo veel schoenen, groote en kleine; en ons Huis staat zoo ver van den weg. Ik ben bang, zuster, dat hij de groote letters op den voormuur: V ineen t ius-h uis, in 'f donker niet lezen kan. Zou u er geen paar lampjes bij zetten? De zuster denkt even na. Ja als Jt eens waar was als de goede Sint de kinderen eens vergat, wat zou dat 'n ontgoocheling zijn voor de zes tig kleinen! Maar dat kan toch niet. Ze zijn toch allen braaf en goed, ze doen hun best, vooral in deze dagen, wetend dat er aan ramen, deuren en schoorsteenen geluis terd wordt! Ook de zusters hebben geluisterd en we ten zoo ten naasten bij, hoe de een met dit en de ander met dat, meestal kleinig heden, erg blij zou zijn: popjes en wiegjes •/oor de kleinsten; lees- en prentebroeken en spelen, een paar schaatsen voor de grooteren en grootsten. Een heel magazijn van kinderbegeerten gaat langs haar geest voorbij. Wat 'n heerlijkheden! Wat zullen die kinder- heRwaardeering gevraagd Ons oordeel over „Onze Vaan" heeft eenige personen doen reageeren zooals we dat gewend zijn, n.l. met allerlei vragen, die met hetgeen wij schreven niets te maken hebben. De kern van de zaak is deze: Is het K. D. P.-orgaan op het peil van „De Tri bune", ja of neen. Wij schreven bevesti gend en nu vraagt men de bewijzen. Als of die niet voor ieder wekelijks in ge noemd orgaan te vinden zijn. Maar allons, Ixier zijn er een paar. In „,Onze j Vaan" van 25 Sept. staat: „door het vurige materialisme en egoisti- sche element in de Staatsparty-politiek worden de stumperds (de werkloozen) verraden en verkocht". Dit werd geschre ven naar aanleiding van verandering van underdeelen der tseunregeling, toen Arts in de Kamer zweeg. We gaan een paar nummers terug, naar 4 Juli. Daar staat over oud-minister Ver schuur: „Hij heeft zich laten pensionnee- ren, z.g. om gezondheidsredenen, nam daarna onmiddellijk allerlei zwaar betaal de baantjes aan, o.m. in de petroleum. Nu de Kamerverkiezingen in zicht komen en hij gaarne ook nog een Kamerzetel" enz. Terwijl de waarheid is, dat Verschuur zwaar ziek was en nu, als commissaris van de aardolie-maatschappij, zoolang hij zulks blijft, geen Kamer-zetel mag, aan vaarden. Voeg bij dit fraais de aanvallen op het R.K. Werkliedenverbond, op den K. R. O., op sommige priesters en op menschen als Goseling en Aalberse. Als nu „De Tribune" zulks schreef, zou men mogen zeggen: ze zijn blind geboren, ze weten niet beter. Maar een orgaan, dat zich katholiek noemt, en zoo afbrekend-communistisch 3 c h r ij f t, staat in ons oog op het peil van „De Tribune". Derhalve kunnen wij naar ons oordeel, de gevraagde herwaardeering niet naar boven afronden, integendeel SENIOR. wat in december? Dinsdag 1 Dec. Maandverg. afd. Gezel len. Donderdag 3 Dec. Vergadering der ten- loonstellings-commissie. Vrijdag 4 Dec. Aspiranten-cursus. Maandag 7 Dec. Vergadering der comm. afd. Gezellen. Dinsdag 8 Dec. Sinterklaas-avond. Vrijdag 11 Dec. Aspiranten-cursus. Zondag 13 Dec. Installatie-feest. Dinsdag 15 Dec. Vergadering afd. Ge zellen. Donderdag 17 Dec. Bijeenkomst Ontwik kelingsclub. Vrijdag 25 Dec. Opening der Kerst retraite. Maandag 28 Dec. Sluiting der retraite. voor het. district leiden Donderdag 3 Dec. vergadering van de commissie voor de bloemen-, huisvlijt- en vak-tentoonstelling. De vergadering wordt gehouden in -het Gezellenhuis te Leiden en vangt aan om half negen. De Senioren zullen in Dec. moeten vergaderen ter bespreking van diverse ac ties en plannen. Tevens om een nieuw be stuurslid te kiezen in de vacature Augüs- tinus (Noordwijk). Spreekbeurten in het district wor den in stijgend aantal vervuld door den districts-Praeses en den districts-Senior. Voornamelijk om overal de „Paladijnen" door te voeren, een enkele maal over so ciale deelen von ons program. hoe staat het er mee? Deze vraag omtrent de Kerstretraite verneemt het bestuur nogal eens. En eer- cogen glanzen en schitteren, als elk iets voor zich den 6den December op de toon- tafel ziet staan! Uit is 't met haar gepeins. Haar zorgen- kroost roept weer. Ach. de zusters ver geten zichzelf zoo gemakkelijk alles voor de kinderen; haar hart boordevol van liefde en toewijding. En toch één ding zou erg welkom zijn voor zusters en kinderen beiden. Maar St. Nicolaas zal z'n eerbiedwaardig hoofd schudden en zeggen: Daar in Lisse, in dat Vincentius-huis neen maar daar vra gen ze maar liefst 'n radio, al is 't maar een 2e handsche. Speelgoed en lekkers nou ja, dat gaat nog. Maar 'n radio? Enfin, wie weet! Ik zal 't magazijn door Piet eens laten nakijken. Wie weet. En tenslotte er zijn enkele kinder vrienden en -vriendinnen, die ook eens graag voor St. Nicolaas zoude spelen, maar uie niet weten hoe. Laat voor dezulken even gewezen mo gen worden op 't giro-nummer van het Vincentius-huis te Lisse, n.l. 254884. Wie weet. v. d. M. BEGIN VAN HET KERKELIJK JAAR. N B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. De gewone Prefatie. ZONDAG, 29 November. Eerste Zondag v d. Advent. Begin van het Kerkelijk Jaar. Mis: Ad te levavi. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Radboud, Bisschop en Belijder. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom); 3e v. d. H. Saturninus, Martelaar; 4e „tegen vervol gers en kwaaddoeners". Credo. Prefatie v. d. Allerheiligste Drieëenheid. Kleur: Paars. Wederom is aangebroken de tijd van voorbereiding op de komst van Christus. Daarom gebroken nu met de werken der duisternis (de zonde) en in ons leven den Christus nageleefd. (Epistel). Uit ons zelf daartoe onmachtig, moeten wij ons ver trouwen verlevendigen en bidden: „Heer, leer Gij ons uwe wegen; wek in ons op uwe macht". (Introitus; Gebr, Graduale). Zoo hopen wy met Gods hulp ons waardig voor te bereiden op de komst van Chris tus bij het heilig Kerstfeest, maar ook op Zijn tweede komst ten oordeel. (Evange lie). Vertrouwvol brengen wij tot dat doel ons offer, door welks kracht wy ge zuiverd, mogen gaan tot de krib en de rechterstoel van Hem, van Wien wij ons offer hebben ontvangen. (Stilgebed). MAANDAG 30 Nov. Feestdag v. d. H. Andreas, Apostel. Mis: Mihi autem. 2e ge bed v. d. vorigen Zondag; 3e „tegen ver volgers en kwaaddoeners". Credo. Prefa tie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. De H. Andreas, broeder van den H. Pe trus, is te Pataras, waar hij vele bekee- riljen gemaakt had, gekruisigd, omdat hy de landvoogd Aegea vrijmoedig te woord had gestaan, den Christus beleden en geweigerd had aan de afgoden te of feren. Zijn kruis had een bijzonderen vorm, n.l. twee schuin geplaatste balken, sindsdien „Andreas-kruis" geheeten. Alvorens aan het kruis vastgebonden te worden aanbad de heilige Apostel het als geheiligd door de kruisdood van zijn Meester en riep uit: „Moge door u my opnemen, Die door u mij verlost heeft". Nog twee dagen leefde de heilige aan het kruis vastgebonden, gedurende welken tijd hij voortging het volk te vermanen om standvastig te blijven in het geloof. DINSDAG, 1 December. Mis v. d. H. Eli- gius, Bisschop en Belijder: Sacerdotcs. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). 2e gebed v. d. vorigen Zondag; 3e „tegen vervol gers en kwaaddoeners". Kleur: Wit. Eerst goudsmit, later muntmeester van den koning der Franken, werd Eligius ver heven tot de bisschoppelijke waardigheid. Hij werd bisschop van Noyons en Doornik. Zeer veel heeft de heilige gearbeid aan het welzijn zijner geloovigen en aan de bekee ring der heidensche volken. WOENSDAG 2 Dec. Mis v. d. H. Bibiana, Maag en Martelares: Me excpectaverunt. 2e gebed v. d. vorigen Zondag; 3e ter eere van Maria (Deus, qui); 4e „tegen vervol gers en kwaaddoeners". Kleur: Rood. Onder de regeering van keizer Juliaan de Afvallige onderging de heilige Bibiana den marteldood met haar vader, moeder en zuster. Nadat Bibiana eerst bijna dood gegeeseld was, werd haar een dolk in het hart gestooten. DONDERDAG 3 Dec. Mis v. d. H. Fran- ciscus, Belijder; Loquebar. 2de gebed v. d. vorigen 7ondag; 3e „tegen vervolgers en kwaaddoeners". Kleur: Wit. - Franciscus Xaverius, Jezuiet, één der eerste metgezellen van den H. Ignatius, den geestelijken vader der Jezuieten, verkon digde het heilig geloof in Indië en Japan, waar hij door zijn prediking en wonderen duizenden en duizenden bekeerde. Op weg naar China, om ook daar den Christus te prediken, stierf hij op het eiland San- cian in een hut. Zijn lichaam werd begra ven op het strand, doch later overge bracht naar Goa, naar de kerk aldaar ter zijner eer gebouwd. VRIJDAG 4 Dec. Mis v. d. H. Petrus Chrysologus, Bisschop, Belijder en Kerk leeraar: In medio. 2e gebed v. d. vorigen Zondag; 3e v. d. H. Barbara, Maagd en Martelares; 4e „tegen vervolgers en kwaad doeners". Vredo. Kleur: Wit. Nog diaken zijnde werd de heilige Pe trus verheven tot Aartsbisschop van Ra venna. In zyn strijd tegen Eutyches (die leerde, dat er in Christus maar één natuur is) was hij een krachtige steun voor Paus Leo I. Zijn bijnaam „„Chrysologus" (gou den spreker) dankt hij aan zijn voortref felijke welsprekendheid. N.B. Wegens den eersten Vrijdag is ge oorloofd een gezongen votiefmis van het H. Hart van Jezus. Mis: Cogitationes. Glo ria. 2e gebed v. d. vorigen Zondag. Credo. Prefatie v. h. H. Hart. Kleur: Wit. ZATERDAG 5 Dec. Mis v. d. vorigen Zondag: Ad te levavi. Geen Gloria. 2e ge bed v. d. H. Sabbas, Abt; 3e ter eere van Maria; 3e „tegen vervolgers en kwaaddoe ners". 5e voor den Paus. Alleluja met vers wordt niet gebeden. Kleur; Paars. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN. Alles'als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: DINSDAG. Feest van alle Heiligen der Serafijnsche Orden. Mis: Gaudedeamus. 2e gebed v. d. Z. Antonius Bonfadinis, Belij der! 3e v. d. vorigen Zondag; 4e „tegen vervolgers en kwaaddoeners". Credo. Pre fatie v. d. H. Franciscus. ZATERDAG. Mis v. d. Z. Nicolaas van Tavilei, Martelaar: Leatabitur. Gloria. 2e gebed v. d. vorigen Zondag; 4e v. d. H. Sabbas; 4e „tegen vervolgers en kwaad doeners"; 5e voor den Paus. Kleur: Rood. ALB. M. KOK, lijk gezegt, het staat er goed mee. Er zit stijging in het aantal en zoo'n veertig deelnemers zullen er wel zyn. Maar.... maar.... die beroerde centen. Toe zeg, sparen jullie nu eens wat beter. Je weet, wie niets heeft kan niet sparen; wie iets heeft behoort te sparen. Vandaar onze actie voor onze werklooze Gezellen en voor hen, die werkelijk geen geld heb ben en toch. graag meegaan. Maar die anderen, en dat is het grootste aantal nog wel, kunnen sparen. Er zijn er, die het gereld doen, weekklanten van de club-kas. Maar ook zijn er van die tragen, die Vandaar onze vraag: Hoe staat het er mee, met de spie? „St. PETRUS CANISIUS" De ontwikkelingsclub heeft goed werk geleverd met de beide sociale avonden. De sprekers, pater v. d. Snoek en de heer Engels, hebben menig punt besproken en tot waarheid gebracht wat sommige als zoodanig niet blekn aan te voelen vóór dien tijd. Het bewees ook. hoe nuttig praat- en vraag-avonden zijn. De eerstvolgende vraagavond is Don derdag 17 Dec. Vragen kunnen schriftelijk ingestuurd worden bij K. Zijlstra of G. Bot of P. Reizevoort, tot uiterlijk 8 Dec. Daarna worden ze geordend en aan de le den „ter oplossing" toegezonden. Gezellen, treedt nu toe als lid van deze onderafdeeling. Ontwikkeling is een eisch des tijds en de contributie van 2 cent per week is zeker geen bezwaar. Het bestuur noteert u zeer graag als lid! „FRANZ SCHWEITZER" Het gaat werkelijk heel goed met deze onderafdeeling van.onze Gez. Ver. Er is voor hen werk in overvloed. Op de eer ste plaats in de eigen vereeniging, waar zij medewerking verleent op de „Sinter klaas-vergadering" en bij het Installatie- leest. En daarna een lading werk voor onze revue „We komen d'r wel" te ver zetten krijgt. Maar ook naar buiten komt F. S. in trek. Zij musiceerden 15 October voor de „Vriendenkring ter eere v. h. H. Sacra ment"; 10 Nov. in de Militaire vereeniging, 15 en 22 Nov. in Bennebroek; 24 Nov. in de Gehoorzaal. Zij spelen morgenavond in de bijeenkomst van „Katholiek Leiden" en hebben voor Dec. ook reeds verzoeken in gewilligd. Zoo werken Kolpingszonen steeds voor waarts! JAARBOEKJE 1937. 1 Dec. komt ons nieuwe Jaarboekje uit. Vooruitbestellen kan reeds geschieden bij de leden van „Kolpings Lijfwacht". Voor deze zeer verbeterde uitgave blijft de ge wone prijs gelden van één kwartje. „SEBASTIAN SCHaFFER" De zangclub krijgt er geregeld nieuwe ledne bij. Dat moet ook, want „de zang is een der beste middelen ter beschaving" (Kolping). Meerderen zijn welkom 's Woensdags avonds tusschen 8 en 10 uur. TOEN EUWE KAMPIOEN WERD.... was ineens schaken en dammen in zwang. Enkelen slechts hebben' doorgezet. Kan b.v. het zoo nuttige damspel niet in een club beoefend worden? KERKNIEUWS 211. „Moeder", zei Treesje, „ik vraag aan Sinterklaas lekker een nieuwe pop; zoo één die kan slapen en mamma kan zeggen, net zooals Marietje van tante Anna er één heeft. Die van verleden jaar is heelemaal niet mooi meer en er zit een groote deuk in zijn kop." „Maar Treesje", zegt moeder, „ik ben bang, dat daar niets van komt. Je weet, dat er in Spanje oorlog is en dat er veel, menschen zijn gedood en ze zeggen dat Sin terklaas ook doodgeschoten is". „Hè, wat jammer", roept Treesje uit; ze is er even stil van. Maar daar komt broertje Henkie aan en het löed is gauw vergeten. Volgenden dag. Treesje is wat ondeugend geweest. Ze heeft poes aan d'r staart ge trokken. Poes sprong van schrik tegen het kleerhekje aan en dit viel tegen een stoel waarop moeder juist even de melkkan had neergezet. „Foei, Treesje, dat mag je niet doen. Als Sinterklaas dat hoort dan krijg je vast niets en zwarte Piet zal ook niet vrien delijk kyken." 's Avonds brengt moeder de kinderen naar bed en luistQrt op de trap nog even of ze wel stil gaan slapen. „Hèèènkieee" roept Treesje plotseling door de stilte. „Jaaaah" doet Henkie, die moe is en liever gaat slapen. „Henkie, ver dikkie, gisteren was Sinterklaas dood en nu leeft ie weer...." ....Ik ben ook blij, dat Sinterklaas nog leeft. Misschien biengt 'lij nog wel iets voor het Missiehuis of.... stuurt het per giro. FATH. J. v. HEININGEN. St. Bonifacius-Missiehuis, Hoorn, Postrek. 120937.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10