WOENSDAG 25 NOVEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE RIJNSTREEK KORENBOND „DE RIJNSTREEK". Maandagavond hield bovengenoemde bond haar 16e jaarlijksche zangersavond, onder voorzitterschap van den Z Eerw. heer J. Ruyter in het patronaatsgebouw aan den Hooge Rijndijk, dat door Pastoor Vasten- hoven, der traditie getrouw, wederom be reidwillig hiervoor was afgestaan. Zeer vele heeren geestelijken, waaronder Pas toor Beukers, Rector Vullinghs en de Hoog- eerw. Deken van Zoeterwoude, gaven van hunne belangstelling blijk. Wat bovendien aan dezen avond een bij zonder cachet gaf, was de stichter van den bond Pater dr. Cec. Huygens, de welwil lendheid had dezen avond de leiding der verschillende oefeningen op zich te nemen, ten einde nog eens op enkele punten het geheugen der zangers op te frisschen en nieuwe gezichtspunten te openen, ten ein de hun zang steeds meer te vervolmaken. Vooraf was aan de verschillende direc teuren eenig werk opgedragen, betreffende rythme en gironomie, welk werk zij nu van dr. Huygens met de noodige opmerkin gen terug ontvingen. Hierna opende het koor van Hazerswoude Dorp den avond met het gezang „Replea- tur" met vers en oratie, welk gezang spe ciaal voor de opening der repetities is. Vervolgens werd gezamenlijk het „Onze Vader" gereciteerd, waarop door dr. Huy gens de opmerking werd gemaakt, dat goed reciteeren het eerste vereischte is voor goed zingen. Om nu goed te reciteeren, moet men de grootst mogelijke eenheid betrach- Deze eenheid moest viervoudig zijn. Ten eerste, eenheid van stem, het tweede, een heid van uitspraak, ten derde, eenheid in toonshoogte, en ten vierde, eenheid in tempo. Het allereerst is noodig een goed stem gebruik. Velen wringen het geluid te 'veel uit de keel, waardoor dit te persoonlijk klinkt en gewoonlijk valsch zingen ont staat. Daarom werden hierna verschillende oefeningen gemaakt, tot ten slote een mas sale samenklank werd verkregen, waarna nog eenmaal het geheele „Onze Vader" en „Wees gegroet" werd gereciteerd, met den raad zulks voor elke repetitie te doen; daar iedere zanger, ook de best geschoolde, steeds weer z'n stem moet blyven oefenen en er steeds op bedacht zijn, zijn stem bij de anderen aan te passen. Vervolgens werd een onderrichting ge geven. over de Introitus en het Alleluja van den eersten Zondag van den Advent, over de indeeling van de melodie, en samenvoe ging van verschillende notengroepen. Ook de gewone antwoorden van het koor werden behandeld, waarbij de pater gele genheid vond er op te wijzen, dat ook de gezangen aan het altaar vaak niet goed worden uitgevoerd. Ten slotte kregen we de uitvoering van „de Volkszang" aan de hand van een paar liedjes uit de pas verschenen Canon. Ook in die volksliederen behoort wel degelijk de voordracht uit te komen en niet alles even log en zwaar gezongen te worden. Wie hier gehoord heeft hoe b.v. het bekende „O. Christenschaar" behoort gezongen te wor den, zal wel tot de overtuiging gekomen zijn, dat dit lied in vele kerken schromelijk mishandeld wordt. Summa summarum, een zeer leerzame avond, welke door den president na een hartelijk dankwoord aan allen werd ge sloten. Vermelden we ook nog, dat door dezen een hartelijk woord van herinnering werd gewijd aan den dien morgen plotseling overleden heer Ballering, oud-directeur van het koor Hazerswoude Dorp. ALPHEN AAN DEN RIJN. „Biologia Nalura". Dinsdagavond werd in „Concordia" door aquariumliefhebbers een vergadering belegd met het doel te trachten hier ter plaatse een vereeniging van aquariumliefhebbers op te richten. De belangstelling was zeer groot voor deze vergadering, die onder leiding stond van den heer H. R. Groos. Na opening trad als spreker op de heer W. J. M. Deutz uit Bergschehoek, hoofdredacteur van het tijd schrift Aqua-Terra. Deze gaf met groote kennis van zaken een uitvoerige uiteenzet ting van het belang -van een vereeniging n.l. het gezamenlijk aankweeken van ver schillende viscbsoorten en voorts in het al gemeen om de belangstelling en liefde voor de natuur en dieren bij te brengen of op te wekken. Het resultaat van deze rede en verder gehouden besprekingen was, dat door de aanwezigen werd besloten tot op richting van een vereeniging hier ter plaat se over te gaan. Reeds ter vergadering ga ven zich onmiddellijk niet minder dan 24 leden op, terwijl gelijktijdig een bestuur -werd gekozen, hetwelk is samengesteld als volgt: voorzitter de heer H. B. Groos, se cretaris de heer A. C. v. Buren, Grijpestein- straat 12 en penningmeester de heer W. Tromp. Als naam der vereeniging werd ge kozen,, Biologia Natura". Mede waren ter vergadering aanwezig eenige bestuursleden van de Leidsche aquariumvereenigin'g, die tij monde van hun secretaris de nieuwe af- deeling met de oprichting feliciteerde en den wensch uitsprak op een aangename sa menwerking bij de uitwisseling van eikaars resultaten omtrent kweek wij ze etc. De heer Deutz bracht voorts ook het bestuur der Leidsche zustervereeniging in bijzondere mate dank voor hun medewerking verleend om hier in Alphen een afdeeling te kunnen oprichten, voorts sprak hij den wensch uit, dat ieder der aanwezigen in zijn omgeving propaganda voor de nieuwe afd. zal maken, opdat weldra het ledenaantal tot 50 zal uitgroeien. Na een verloting van een aan tal siervisschen, volgde de rondvraag en Sluiting. Rijwiellamp ontvreemd. Terwijl de wielrijder P. K. zijn rijwiel even onbeheerd had neergezét voor een perceel a. d. Vijver straat, kwam hij bij zijn terugkeer tot de ontdekking, dat men inmiddels zijn elec- trische lamp had ontvreemd. Een die wel geteld werd. Door de too- neelvereeniging „Morgenrood", die zich steeds over veel belangstelling mag verheu gen, werd in hotel „De Vergulde Wagen" opgevoerd het vroolyk spel „Een die niet geteld wordt". De belangstelling was thans zoo groot, dat ongeveer een 100-tal perso nen geweigerd moesten worden, zoo vol stroomde de zaal. Den gelukkigen, die een plaats wisten te bekomen, werd een genot volle avond bezorgd. De opvoering en rol- verdeeling bleek goed verdeeld en het werd een avond van kostelijk amusement. HAZERSWOUDE. Burgerwacht. 4 Dec. a.s. zal er een groote propaganda-avond voor de Hazers- woudsche Br eerwacht, waarop door Bur gemeester iaar een inleiding zal wor den gehou. Verder zal als spreker van den avond optreden Pater Borromaeus de Greeve. De bijeenkomst wordt gehouden in het gymnastieklokaal der Chr. School op het dorp. Om teleurstelling te voorkomen voorzie men zich tijdig van plaatskaarten. Deze zijn verkrijgbaar bij de heeren B. den Braver, C. Verdegaal en C. A. v. Dam, verder by de heeren J. Dekker, Arn. Th. de Ruiter, W. Vroegrijk en J. H. Pels. KOUDEKERK. Commissie Nationaal Huldeblijk. On der voorzitterschap van den Burgemeester heeft zioh ook in onze gemeente een com missie gevormd, die zich belast heeft met de inzameling van gelden voor het nationaal huldeblijk voor het a.s. vorstelijk huwelijk. Zij wendt zich hierbij tot alle ingezete nen met het verzoek om algemeen bij te dragen aan het geschenk, dat Nederland aan de Vorstelijke personen zal aanbieden. Het is niet noodig veel te geven: het co mité acht het meer van groot principieel belang er op te wijzen, dat het niet in de eerste plaats gaat om het bedrag, doch dat veel meer waarde wordt gehecht aan het totale aantal ingezetenen, dat voor dit doel een bijdrage schenkt. Volgende week Maandag en Dinsdag zal een aantal dames met gesloten busjes rond gaan om gelden in te zamelen. Geboren: Leendert, z. van W. van Vegten en A. Slappendel. ZOETERWOUDE (DORP). Voetballiefhebbers. Er begint weer animo te komen voor de voetbal. Plotse ling is ze verleden jaar gestorven en hals over kop begraven. Maar ze kan het niet uithouden in haar kist van zes planken en het begint weer te rommelen, de lijkkist begint te kraken, de planken laten los en de grond begint te trilllen. Spoedig zul len we het wonder beleven, 'n herrezen voetbalclub. Vanavond om half negen zal er in het Gezellenhuis een samenzwering worden gehouden om de club bij haar ver rijzenis met eere te ontvangen, d.w.z. alle jonge mannen vanaf 17 jaar, die gi*aag zouden willen voetballen, kunnen zich van avond'in het Gezellenhuis opgeven, dan kan er spoedig een vergadering worden ge houden om plannen te beramen en uit te voeren. De contributie zal zoo laag moge lijk gehouden worden. Jonge mannen, voet balliefhebbers, geeft u vanavond op, an ders zal de voetbalclub reeds voor haar verrijzenis de verstikkingsdood sterven, wegens gebrek aan adem. Wanneer dus na dezen avond iemand er zich nog over be klaagt, dat er op Zoeterwoude geen R.-K. sportbeweging gebleven of gekomen is, weet hij dat het hoofdzakelijk zijn eigen schuld is. Neemt nu eens niet de bekende afwachtende houding aan. Wij moeten nu jongens hebben die mee aanpakken en zelf opbouwen. Misschien kunnen wij dan deze competitie nog beginnen. Aan jullie nu het woord. Wat zal het zijn? Degenen, die vanavond niet kunnen ko men en wel willen voetballen, worden be leefd verzocht aan anderen, die wel ko men, dit even te zeggen. Ook liefhebbers van andere plaatsen, mits zy' zonder straf van den bond of een club zijn. kunnen zich opgeven. Ook voor de junioren geldt dezelfde leus. Jullie kunt je Zondag van 4 tot 6 uur op geven in het Patronaat. NOORDEN. Ongeval met een autobus. Dinsdag avond had alhier een ongeval plaats met de autobus van de onderneming uit Woer den, dat wonder boven wonder goed is af- geloopen. Te omstreeks half vier uur, na het uit gaan van de school, werd een jongen van P. de J., wonende alhier, door den bus aangereden. De bus kwam van de richting Woerden, terwijl de jongen kwam uit de schooL Tengevolge van deze aanrijding werd de jongen door de bus weggeslagen; hy kwam op den weg neer. Door enkele menschen is de jonger toen vervoerd naai zij n ouderlijk huis waar terstond ook de dokter uit Nieuwkoop arriveerde, die op het eerste gezicht, behoudens enkele kleine ontvellimgen geen ernstig letsel kon con- stateeren, zoodat dit ongeluk nog goed is afgeloopen.' De chauffeur van de bus schijnt geen schuld te treffen. ZEVENHOVEN. .Comité Huldeblijk. Het comité voor het huldeblijk voor het aanstaande huwe lijk van Prinses Juliana en Prins Bern- hard kwam deze week bijeen, om de geld inzameling te bespreken en te regelen. Be sloten werd eenige dames uit te noodi- gen die zoo spoedig mogelijk, althans vóór 4 December a.s. met de inzameling klaar zullen zijn. Dus ingezetenen, binnen enke- LAATSTE BERICHTEN PRINS BERNHARD BEZOEKT TERSCHUUR. Voor het bijwonen van oefeningen van de Iuchtdoeiartillerie. Hedenmorgen te kwart voor negen is Z. D. H. Prins Bernhard te Terschuur aange komen om tegenwoordig te zijn bij de oefe ningen van de luchtdoelartillerie, welke in de omgeving van Barneveld gerouden wor den. Hij was vergezeld door zijn particu lieren secretaris jhr. ir. W. G. Röell. De Prins werd opgewacht door den comman dant van het veldleger jhr. W. Röll, gene- raal-majoor J. H. Corstens, inspecteur van de artillerie, kolonel J. J. van Santen, chef van de staf van het hoofdkwartier van het veldleger en majoor S. C. van den Bergh, toegevoegd aan den inspecteur der artil lerie voornoemd. Per auto van de defensie begaf de kleine stoet zich, begeleid door veldwachters op de motorfiets, door Barneveld naar een ter rein, gelegen nabij de hofstede „De Hul" onder iferneveld, waar de Prins een stel ling van de luchtdoelartillerie bezichtigde. tigen. Langs den weg, welke het gezelschap door Barneveld nam, stonden vele belang stellenden, die den prins luide toejuich ten. Nabij de hofstede „De Hul" was een klas schoolkinderen opgesteld, die het Wilhel mus zong. RADIOREDE VAN MINISTER SLINGENBERG. Morgenavond van 19.45—20.00 uur. De Minister van Sociale Zaken, Zijne Excellentie mr. M. Slingenberg, zal op Don derdag 26 November a.s. van 19.4520.00 uur een radio-rede houden over het onder werp het werkende land, welke door de beide Nederlandsche omroepzenders zal worden uitgezonden. In deze rede zal worden uiteengezet, wat in Nederland op het gebied van werkver schaffing en werkverruiming is gedaan, zulks mede in verband met het boekwerk van de hand van mr. W. J. van Balen, dat in samenwerking met de Regeering wordt uitgegeven door H. D. Tjeenk Willink en Zoon N.V. te Haarlem en dat omstreeks het laatst van de maand November in den hoek- handel verkrijgbaar ral zijn. De rede zal worden uitgesproken in de studio van het hoofdbestuur* der P T. T. te 's-Gravenhage. PRIJSENQUêTE. Het secretaraat van de centr. bond van Ned. Verbruiks-coöperaties schrijft ons: Uit de gegevens, die het economisch bu reau van den bond deze week van 19 coö peraties ontving voor de wekelyksche prijs- enquête van dit bureau, kan blyken, dat de stijging, die in de kleinhandelsprijzen van 2ó lenvsmiddelen viel waar te nemen, en die tot nog toe steeds sterker werd, voor- loopig tot staan schijnt te zijn gekomen. Bedroeg de gemiddelde stijging voor de week van 914 Nov. jj. 1.78 pet., voor de week van 1621 Nov. j.l. is zij 1.79 pet. Mogelijk laat hier de lichte ontspanning in de groothandelsprijzen, die men de laat ste paar weken kan waarnemen, haar in vloed gelden. Afgezien van de verhooging van den eierprijs, is vooral de prijs van griesmeel zeer sterk gestegen, sinds 24 September j.l. namelijk met 15.8 pet. Voorts ondergin gen de prijzen van bruine boonen, ver micelli, Goudsche kaas en boter verhoo gingen van 47 pet. De prijzen van capu- cijners, groene erwten, tarwebloem en zachte zeep zijn sinds 24 September met ruim 2 pet. gestegen. De overige prijzen bleven gelijk of nagenoeg gelijk. Ter voorkoming van misverstand zij er nog eens op gewezen, dat bovengenoemde gemiddelde prijsstijging uiteraard niet aan geeft, hoeveel de kosten van levensonder houd sinds de depreciatie van de gulden zijn gestegen. Het cijfer heeft slechts be trekking op de prijzen van 25 voorname levensmiddelen. De verhoogingen, die de prijzen van kaas, eieren (verhooging 29.2 pet.) en boter ondergingen, worden mede veroorzaakt door seizoen-invloeden. TASCH MET ƒ400VERLOREN. Toen de reiziger L., in dienst van de fir ma van der Zande te Leeuwen-Beneden, gisteravond te omstreeks negen uur met zijn auto te Oyen was aangekomen, stap te hy uit om een klant te bezoeken. Zijn tasch inhoudende een bedrag van 400. zette hij op den bumper van zijn wagen. Na het bezoek dacht hy niet meer aan de tasch op den bumper, stapte in den wagen en reed weg. Spoedig bemerkte hij echter zijn nalatigheid en ijlings keerde hy terug, doch de tasch kon hij niet meer vinden. Hij wist niet beter te doen, dan de politie van zijn verlies op de hoogte te brengen, die een onderzoek naar deze zaak instelt. BESLAG GELEGD OP SPAANSCH STOOMSCHIP. Op het Spaansche stoomschip „Christina", welk schip te Vlissingen van Duinkerken is aangekomen om te bunkeren, is door een deurwaarder uit Middelburg beslag gelegd in verband met een aanvaring voor Osten- de, waarbij het Spaansche schip een vis- sohersboot uit Ostende in den grond heeft gevaren en waarbij drie menschen zijn ver dronken. Ie dagen, komen dames bij u aankloppen voor een gift voor het huldeblijk. Het kleinste giftje is welkom; dan kan gezegd worden: we hebben er allen aan bijgedra gen. Dames, veel succes. DE DUBBELE MOORD TE MERKELBEEK. Het onderzoek inzake den dubbelen moord te Merkelbeek, in de boerderij „Het Vogelke" gepleegd, is op het oogenblik nog in vollen gang. Bij het in de boerderij ingestelde onder zoek is onder een schaafbank een Egelsche sleutel van groot formaat gevonden, waar mede waarschijnlijk de hoofdwonden van vrouw Senden zijn veroorzaakt. De sleutel is in beslag genomen. Verder zijn in een handtaschje van de vermoorde vrouw de bloedsporen gevon den. Het betreft slechts eenige kleine veeg jes, vermoedelijk veroorzaakt door een met bloed besmeurde hand, die in het hand taschje is geweest. Daze veegjes komen voor aan de buitenzijde van het tasch je, aan de puntjes van een zakdoek en aan een portemonnaie. In de portemonnaie zaten nog slechts eenige centen. Het vermoeden, dat geld gestolen zou zijn, vindt hierin ta melijk vasten grond. De asch, uit de kachel welke Zohdagmid- dag toen het parket uit Maastricht de ka mer binnenkwam, stond te branden als wa re zy bijzonder opgestookt, is eveneens in beslag genomen, omdat het niet uitgesloten is, dat het vuur is benut om eventueele schuldbewijzende voorwerpen te vernieti gen. De huishoudster, die nog steeds blijft ont kennen, zal morgen naar Maastricht wor den overgebracht. De slachtoffers van den moord worden Donderdagmorgen te half tien te Merkel beek begraven. TELEGRAMMEN DE SPANNING DUITSCHLAND RUSLAND. Engelsche verzoeningspogingen. LONDEN, 25 November. (A.N.P.) De „Daily Express" bericht, dat Baldwin en Eden op het oogenblik pogingen doen om de Sovjet-autoriteiten te be wagen, clemen tie te toonen ten aanzien van den Duitschen ingenieur Stickling, welke heden terecht gesteld moet worden. Naar verluidt, heeft de Britsche ambassadeur te Moskou stap pen gedaan in deze richting. VERDAG TUSSCHEN JAPAN EN „EEN ZEKERE MOGENDHEID" Heden geratificeerd. TOKIO, 25 Nov. (A. N. P.). De woord voerder van het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken deelde mede, dat he den het verdrag tusschen Japan en „een zekere andere mogendheid" zou worden ge ratificeerd. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. DE STADS VERSIERING TIJDENS DE HUWELIJKSFEESTEN. De Buurtcommissies beraadslagen. De Nationale Contactcommissie bericht ons: Aanvankelijk was *Je te houden vergade ring der buurtcommissies afgelast, daar slechts zeer weinig buurtcommissies aan on zen oproep gehoor hadden gegeven door het zenden van een adhaesiebetuiging. Het bleek echter dat desondanks enkele buurtcommissies naar den Vergulden Turk waren getogen. Toevallig was een der be stuursleden der Contactcommissie' present onder wiens leiding een zeer aangename en vruchtbare bespreking werd gehouden. Het volgende resultaat werd bereikt: Donderdag a.s. worden alle buurtcom missies bijeengeroepen om gezamenlijk de versieringsplannen der stad Leiden tijdens de huwelijksfeesten van het Prinselijk paar te bespreken. Voor gezamenlijk optreden en eventueel overleg met Gemeentebestuur en de Contactcommissie is een bestuur ad hoe verkozen bestaande uit: Mr. C. W. van Santen, voorzitter; W F. Tegelaar (tel. 2857) secretaris, Oude Singel 4. De plannen beloven een mooie stadsver- siering te waarborgen om aan de komende feesten den grootst mugelijken luister bij te zetten. OPRICHTING R.K. BOND VAN GROENTEHANDELAREN. Donderdagavond a.s. zal in het Bondsge- bouw, Steenschuur 15, een vergadering worden gehouden om te komen tot oprich ting van een R.K. Bond van Groentehande laren. Op dezen avond zal als spreker optreden de heer J. G. van Kessel, bondsvoorzitter van den Ned. R.K. Bond van Kleinhande laren in aardappelen, groenten en fruit. Deze zal spreken over het onderwerp: „De moeilijkheden van dezen tijd en de midde len tot verbetering". Dringend worden alle belanghebbenden opgewekt deze belangrijke bijeenkomst bij te wonen. De vergadering vangt te half negen aan. Aan den Leidschen Glashandel, Fa. W. van Dam Co. alhier, werd opgedragen de levering van het benoodigde glas voor het Tentoonstelling-Gebouw te Boskoop, een Paviljoen der Sancta Maria Stichting te Noordwijkerhout, een Paviljoen van het St. Bavo Gesticht te Noordwijkerhout, een Paviljoen der Mr. Dr. Willem van den Bergh Stichting te Noordwijk-Binnen, 22 huizen te Noordwijkerhout, 21 huizen te Velsen, 6 huizen te Santpoort, 20 huizen te Gouda en 8 huizen te Amersfoort, alsmede een winkel van de Fa. P. de Gruyter Zn. te Haarlem. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen, Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Petronella, d. v. L. v. d. Kraats en P. Brouwer. Antonius Lode- wijk, z. v. A. Dirkse en J. E. M. v. d. Poel. O v e r 1 e d e n: L. v. Rijs *i. 24 j. G. C. Hacke m. 71 j. F. A. M. Dieben m. 50 j. BEGRAFENIS MEJ. OCTAVIA PARMENTIER. Hedenmiddag om 1 uur vond op de Be graafplaats Rhijnhof de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van Mej. F. O. Parmentier, in leven leerares bij het huishoudonderwijs M.O. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. mej. M. Michels, uit Den Haag, inspectrice bij het rij ksnij verheidsonder wijs, mej. C. Goedhart, directrice en vele leerkrachten en leerlingen der Huishoud- en Industrie school te Den Haag, leerkrachten en leer lingen van de Meisjes H. B. S. aihier, de heeren J. F. X. Sanders en W. Schrandt namens 't bestuur der R.K. Vakschool voor Meisjes alhier, leerkrachten en leerlingen dezer school, en eveneens van de Huishoud school aan 't Rapenburg dhr J. J. S Brandt, directeur van 't Instituut^Wullings te Voor schoten de heer G. Seydell namens het bestuur van de Ver. voor Christelijk On derwijs, leerkrachten van de ULO-school aan het Noordeinde en tal van anderen. Onder een schat van bloemen werd het stoffelijk overschot van de beminde leerares bedolven toen de kist in de groeve was neergelaten. Tal van spreeksters voerden hierna het woord en schetste op verschillende wijze de goede karaktereigenschappen van de ont slapene alsmede haar gedegen vakkennis, die haar bij ieder, die met haar -in aanra king kwamen, bemind en geëerd deden zijn. Een neef van de overledene, de heer A Parmentier, dankte allen voor de groote be langstelling alsmede voor de gesproken woorden. BINNENLAND. WINKELSLUITING ST. NICOLAAS. Vanaf 25 November tot en met 5 Decem ber a.s. (behalve des Zondags) mogen de winkels geopend blijven tot des avonds 10 uur. Het winkelpersoneel van 18 jaar of ouder mag gedurende die periode 11 uur per dag en 66 uur per week arbeid verrichten. Indien van deze bepaling gebruik wordt gemaakt, moet naast de Arbeidslijst een geschrift hangen, waarop de werk- en rust tijden zijn aangegeven. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 25 Nov. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 238 vette kalveren 5360, 4752 en 4046 cent per kg. levend gewicht, 43 nuchtere kalveren 711 per stuk, 303 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90110 kg. 4950 cent zware 4849 cent en vette 4748 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Over zicht: vette kalveren, behoorlijke aanvoer, handel gedrukt, weinig eerste kwaliteit met iets hoogere prijzen, overigens onge veer als Woensdag jl., nuchtere kalveren korte aanvoer, vlugge handel en hoogere prijzen. Varkens behoorlijke aanvoer, zeer stille handel, prijzen als Maandag. Enkele beste vleeschvarkens iets hoogere notee ring.. WOERDEN. 25 Nov. Kaas. Aanvoer 333 partijen, prijzen met rijksmerk le kwal. 20.50—22.50, en 2e kwal. f 18.50—20.—. Handel matig. VEUR, 24 Nov. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur." Aanvoer: 25823 kippen eieren 3.055.60. 366 eendeneieren 3.00 3.50 per 100 stuks, 413 kippen 0.20 1.80, 31 eenden 6080 cent, 217 konijnen 0.20—2.00. 10 duiven 8—15 cent. VOORSCHOTEN. 24 Nov Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren f 5.606.00 en kui keneieren 4.404.70 per 100 stuks; konij nen 0.401 30, kippen 3565 cent. ha nen 6075 cent en duiven 1014 cent. KOUDEKERK RIJNDIJK, 24 Nov. Eierenveiling. Prijzen: kiopeneieren 4 5.30, eendeneieren f 3.703.90 per 100 stuks, boter 6070 cent, kaas 2026 cent per Dond, kippen 4060 cent, hanen 0.70 1.00. koniinen f 0.70—1 40 per stuk. BOSKOOP. 24 Nov, Bloemenveiling. Rozen ner bos van 10 stuks: Hadlev 1628 cent, Claudius Pernet 27 cent, Butterfly 2538 cent, Rosalandia 2542 cent, Flo- rex 2745 cent, Phoebe 4581 cent, Edith Helen 5090 cent, Paul Grampel 2033 cent. Ellen Poulcen 814 cent, E G. Hill 5070 cent. Steward 28—44 cent. Chrysan ten. groot bloemig 4080 cent, idem tros 812 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Brussel .31 181'o Oslo 45.40

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3