ABDIJSIROOP WOENSDAG 25 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER ONDER HET VRIESPUNT DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. Hoogste barometerst.: 770.5 te Thorshavn. Laagste barometerst,: 752.8 te Vardö. De depressiè over de Britsche Eilanden heeft zich als uiterst ondiepe secundaire naar Denemarken en de Oostzee verplaatst en aan de Noordzeekust den wind tijdelijk naar Noord doen omloopen. De uitbreiding van de hooge drukking, die er op volgt, zal echter den wind, in verband met de daling in de Golf van Biscaye, weer naar Oost doen draaien. Bij IJsland en in Noord- Scandinavië vertoonen zien niet zeer die pe depressies. Op het vasteland hand haafde zich de toestand van windstilte of zwakke wind met mist of lage bewolking, waarboven in het Westen vochtige, in het Oosten boven 400 meter droge en vrij war me lucht aanwezig is. Lichte vorst kwam voor in Midden-Frankrijk, bijna geheel Duitschland en een groot deel van Scan dinavië: matige vorst in Midden-Zieden en Lapland. Alleen op IJsland en in Noord- Scandinavië waaien krachtige winden uit Zuid tot West. In onze omgeving zal de neveltoestand aanhouden, maar door aan voer van lucht uit het Oosten, zal tijdelijk de temperatuur weer onder het vriespunt dalen. LUCHTTEMPERATUUR. 3.9 gr. C. rW LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 4.24 uur tot Donderdagmorgen 7.12 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 26 Nov. nam. 12.17 uur. bleem slechts verhaast. De werkloosheid is een der schrikkelijkste uitingen van den grooten wereld-chaos. De staatsmacht alleen kan die werkloosheid niet verhelpen. Al wat de Staat ten deze doet is lapwerk, van zelfsprekend kan dus geen enkele partij dit vraagstuk oplossen. Toch is de Katholieke partij zooveel mogelijk in dien geest werkzaam en streeft zij naar bevordering der nationale industrie, naar aanknooping van nieuwe buitenland- sche relaties en verovering van nieuwe markten. Spr. besluit tenslotte met als zijn over tuiging uit te spreken, dat er een nieuwe gelukkige tijd zal komen; dat een gekersten de maatschappij zal opbloeien. Immers, gelijk 't waar is, dat de verlossing gebouwd J op Christus' dood, zoo zullen de ontzag lijke. wanhopig makende offers welke heden gebracht worden, in de groote Gods plannen de grondslag zijn voor een nieuwe cultuur. (Applaus). Hierna was er gelegenheid om zich op te geven tot aspirant-lid der Staatspartij, waarvan door zeer- velen gebruik werd ge maakt. ST. JOSEPHS-GEZELLEN-VER. Tweede Sociale avond. Voor een aandachtig luisterende schare Gezellen sprak Maandagavond pater E. v. d. Snoek O.F.M. over: „Het levensbeginsel der maatschappij". Na een welkomstwoord van den club voorzitter. die als zoodanig zijn maiden speech hield, was het woord aan den eerw. spreker. Ondanks alle vooruitgang, ondanks alle beschaving lijden toch millioenen honger en leven andere millioenen zonder de kans op eenig bezit. Dit droeve feit, aldus spr., doet ook de Christus lijden, omdat de groo te ellende is veroorzaakt door het loslaten van zijn wetten. We zien een jeugd zonder werk, wier jonge levensdurf geen dozl meer vindt. En ontevredenheid over dit noodlot jaagt volkeren tot wanhoop; ook daar, waar de ijzeren greep van de dictatuur heerscht, trilt de maatschappij. In deze fatale ontreddering wil men den Staat als redder. Doch alleen hij, die de Kerk niet kent of niet wil erkennen, maakt den Staat tot afgod. Want de chaos is niet alleen economisch en sociaal, vóór alles heerscht de godsdienstig-zedelijke chaos. Men heeft de wetten van recht en recht vaardigheid vertrapt en zich slechts ge richt naar de liberale economie en de li berale politiek. Een der resultaten was b.v. de oorlog ItaliëAbessinië. En wat giste ren Abessinië overkwam, kan morgen hier gebeuren. Dat komt er van, zoo roept spr. uit, als men God los laat en met een volk van persoonlijk christendom een ander volk overweldigt in liberale hoogmoed; want de eene afgrond roept de andere op. Is er nog vertrouwen in de toekomst? Ja, zegt spr., maar het herstel hangt af van de Kerk en waar men dus de Kerk uitsluit is geen her stel m o g e 1 ijk. De Kerk is a 11 jj d de redding geweest var. het maatschappe lijk leven. Zooals Christus weldoende rond ging, zoo doet ook Zijn Bruid wel. Is niet de beschaving het werk der Kerk? De domme mensch denkt dat de beschaving met hem ter wereld kwam, maar de waarheid is dat er nog ge teerd wordt op wat de Kerk bracht. Is niet de wetenschap van thans een ar beid met het kapitaal van het kerkelijk verleden? Is niet de cultuur, de kunst etc. een uiting van de dienende liefde van Christus' Evangelie? Rerum Novarum leert toch ook, hoe de Kerk door der eeuwen-loop alles leidde, de slavernij deed verdwijnen en voor al len een zegen werd. Onder dien zegen van het Katholieke Geloof groeiden Kerk en Maatschappij en de eeuwenoude kathedra len drukken nog immer uit het mooie ver band tusschen God en het ambacht.' Maar de Kerk blijft jong. Zjj spreekt in den naam van Christus. Zoo moeten we Quadragesimo Anno aanvoelen als de stem van Christus, die ordening preekt tegen over de chaos. De ellende, aldus spr., is het gevolg van de liberale economie, van de liberale po litiek, van een liberaal productie-systeem, dat beheerscht wordt door het eigenbelang en het vrije spel van vraag en aanbod. Maar, zoo vraagt spr., en de zedenwet dan? O geen nood, zaken zijn zaken en daar heeft God niets mee te maken. Het resultaat is 95 procent afhankelijken en 5 procent, die in weelde leven. Het is de schuld van het liberalisme, dat nu millioe nen in de handen van Moskou vallen en ipr. noemt het een onbeschaamde leugen de wereld-ellende aan de Kerk te wijten. De waarheid is, dat men de Kerk geen kans gaf en nu ze in de put zitten is diezelfde Kerk goed genoeg om de chaos weer wat op te knappen. Spr. citeert vervolgens Q. A. om dan wat langer stil te staan bij punten als het eigendomsrecht, loonbepaling en bedrijfs- schappen. Ook de verhouding van kapi taal en arbeid werd uitvoerig belicht en spr. legt de beklemtooning op beider rechten. Slechts als allen zich inspan nen kan er sprake zijn van gezonde wel vaart. Maar de grove fout is dat het kapi taal den arbeid overheerscht, dat is in strijd met de rechtvaardigheid. Het Paus-woord stelt de wereld voor de keus: communisme of orde, proletariaat of verheffing, staatsverafgoding of gezon de invloed der Kerk. Er zijn talrijke vijanden, die zeggen het communisme te bestrijden, maar die in werkelijkheid strij den tegen Christus en Diens Bruid. En spr. stelt op één lijn met het communisme, het socialisme, het anarchisme, het nationaal- socialisme etc. Voor wat ons volk betreft zijn de twee gevaren de S. D. A. P. en de N. S. B., die in wezen het commu nisme beraderen. Groot en zwaar zoo besloot spr., is onze taak Satan moet weg en God moet heer- schen. Wij moeten de zeden herstellen en zóó de menschen hernieuwen. Weest niet bang! In dezen grooten tijd moeten wij groote daden stellen en onze actie moet ge baseerd zijn op wat God vraagt; dan wordt het resultaat de victorie van Hem. Die de wereld regeert! Een donderend applaus brak los op deze belangwekkende, leerzame engekrui de rede. 't Was een perfecte sociale les ge weest. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd druk gebruik gemaakt en de club voorzitter was zeker aller tolk met zijn dankwoord. Vrij laat werd deze geslaagde bijeenkomst met gebed beëindigd. VEREENIGING „KATHOLIEK LEIDEN" Belangrijke mededeel in g Vanaf heden zijn alleen en uitslui tend toegangsbewijzen voor Zendag 29 November, waar zal spreken Henri de Greeve, Pr., over „De gruwel der verwoes ting", verkrijgbaar bij Wed. Huibers. Haar lemmerstraat. De plaatsbespreking blijft bepaald op Zondag 29 dezer van 11.30 tot 1 uur in de Gehoorzaal Breestraat. VOLKSBOND-NIEUWS Tweede ontwikkelingsavond Hedenavond te 8 uur wordt in het ge bouw van den Ned. R.K. Volksbond, afd. Leiden, de tweede ontwikkelingsavond in dit winterseizoen gegeven. Als spreker zal optreden de heer J. Serrarens, lid van de Eerste Kamer, met het onderwerp: „Het communisme economisch een mislukking, gezien naar Rusland als voorbeeld". De toegang tot deze bijeenkomst is voor de leden geheel gratis. Het bestuur ver trouwt, dat velen aan den oproep gehoor zullen geven om blijk te geven van hun belangstelling voor dergelijke avonden. Zij zijn het ten volle waard! Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 595. A. Burggraaff, Katwijk aan Zee, Badstraat 3. Rijwielhan del, -reparatie-inrichting, autoverhuur-in richting enz. De zaak is met ingang van 1 Nov. 1936 omgezet in een vennootschap on der den naam: Firma A. Burggraaff. (B.P.). Venn.: A. Burggraaff en D. A. Burggraaff, Katwijk aan Zee. 4011. Firma P. S. Anes, Leiden, Oude Heerengracht 18-19. Brandstoffenhandel. Overl. E.: P. S. Anes, dd. 18 Nov. 1936. Opheffingen: 6540. Orange, Kat wijk aan Zee, Sluis weg 39a Limonadefa- briek enz. 6124. Ingenieurs-Bureau H. A. Maas, Voorschoten, Wijngaardenlaan 38. Techn vertegenw. van buitenl. fabrieken. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND. Hedenmorgen werd de vereenigde ver gadering genouden van het Hoogheem raadschap Rijnland. Medeoeeling van een gesloten overeen komst betrefiende geldleenmg 100.000 te gen 4 pet. bij de „Nederlanden van 1845". Verschillende voorstellen tot verlen ging van huur en onderha^ dsche huur worden goedgekeurd. Goedgekeurd werd het voorstel tot afgra ving van perceel 10 der Katwijksche lan den. Aan J. M. Samson te Leiden werd tegen 5 cent per M2. vergunning verleend tot afgraving van dit perceel. Besloten werd tot de vergrooting van het reservefonds met eenige onvoorziene ontvangsten tot een bedrag van 1832. totaal. Pensioen werd verleend aan de wed. G. Bouwensde Vries ad 4per week. Overgedragen werd het ongevallen-risi co van Rijnlands personeel tegen een la ger premie van 10 pet. dan die der R. S. B. van de Nieuwe Eerste Nederlandsche N.V. Besloten werd tot het aangaan van een geldleening, groot 125.000, voor de nieu we bemalings-inrichting te Spaamdam. In de financieele commissie werd gekozen de heer O. de Kok, als lid van het Gaar- derboek werd herkozen de heer J. Duynis- veld. Daarna volgde de begrooting voor 1937. Door de financieele commissie werden eenige beemerkingen gemaakt over de kosten van het bureau van de rentmeester; het uitroeien der konijnen in de duinen; het te dure onderhoud van verschillende ambtswoningen o. a. te Katwijk, Spaam dam en Halfweg. Ook merkte zij op, dat over de lichtme ter licht- en krachtstroom wordt geleverd te Spaarndam. De Dijkgraaf weerlegde de verschillen de bezwaren dezer commissie. Aan het einde der begrooting vroeg de heer Duynisveld inlichtingen over de op heffing van het oude gemaal te Gouda en adviseerde de amotie publiek aan te be steden met behoud van den grond in eigen dom van Rijnland. Daarna werd de begrooting goedgekeurd met een heffing van bundergeld van 2.75 per H. A. Mej. Miep Batenburg, dochter van den directeur van café-restaurant „Zomer- zorg", den heer A. B. Batenburg, had het verlovingsportret van H.K.H. Prinses Ju liana en Z.D.H. Prins Bernhard gebor duurd. Het fraaie kunstwerk is gistermor gen door de vervaardigster, vergezeld van haar zuster, een nichtje en een vriendin naar het Loo gebracht. Mej. Miep Baten burg wilde toen zij van een hofdame ver lof had gekregen naar Prinses Juliana te gaan, alleen gaan, doch de hofdame zeide, dat ook de drie andere dames konden mee komen. Prinses Juliana vond het borduurwerk buitengewoon aardig, informeerde belang stellend hoe het gemaakt was en zeide, dat de dames het getroffen hadden, dat zij thuis was. De Prinses putte zich tenslotte uit in dankbetuigingen voor het fraaie geschenk en verheugd aanvaardden de dames de terugreis naar de Sleutelstad. Dr. W. D. van Wijngaarden, conservator der Egyptische afdeeling van het Rijks museum van Oudheden, is benoemd tot correspondeerend lid van het Duitsche Ar- chaeologische Instituut te Berlijn. Onder Rechtzaken namen wij gisteren op een veroordeeling van den Leidschen slager G. B. De heer G. P. Bergers, Doe- zastraat, verzocht ons te willen mededee- len, dat hij niet de genoemde G. B. is. In Leiden gevestigd: J. H. Abspoel, dienstbode, Marnixstr. 55 E. Achterkamp en Fam., ladingmeester, Coornhertstr. 15 A. H. Boer, Merelstr. 50 K. de Boer en Fam., rietmeubelmaker, Kraaierstr. 15 J. den Boer, Rapenburg 85 L. Bouman, Kraaierstr. 15 A. G. W. Bouwmeester, verpleegster, Rijnsb.weg 10 E. G. v. Breukelen, Nachtegaalln 9 A. Rietdijk-Brouwer, Fagelstr. 37 F. Burggraaf en Fam., metaaldr., Tesselscha- destr. 12a A. A. Buriks, Merelstr. 21 J. C. Rotteveel-Casteleijn, Apothekersdijk 15 J. Corver, dienstbode, Zoeterw.singel 25 C. Dijs en Fam., rijkswerkman, R. cn Schiekade 51 S. H. Goldscheider, Rijnsb.- weg 163 H. E. J. Hanenberg, verpleeg ster. Warmonderweg 29 H. Hasper, Nach tegaalln. 14 J. G. Heijnen, kleermaker, Garenmarkt 38 J. H. Hilders, dienstbode, Witte Singel 17 -- E. Horstman, dienstbo de, Cobetstr. 55 W. F. L. v. Houten, Mee- zenstr. 2 R. Hovius, Burgsteeg 7 L. Kieviet, Wasstr. 21 J. Korringa, Rijnsb. weg 95 J. C. Koudijs, slager, Coornhert- straat 43 F. Kroes, Merelstr. 38 J. J. de Leeuw en Fam., ambten, posterijen, v. Bemmelenstr. 31 H. B. B. Lindenburg, petroleumventer, Kerksteeg 3a B. Lin de ijer, typograaf, J. v. Goyenkade 27 J. Maas en Fam., kantoorbediende. Heerengr. 3 C. M. Mechelse en Fam., melkventer, Leeuwerikstr. 41 A. Th. L. M. Mertens, J. de Wittstr. 30 C. Meijer, kantoorbed., de Sitterlaan 40 M. A. M. Meijer, Ge recht 10 D. M. Miete, Mariënpoelstr. 27 B. F. Muller, journalist, Hoogewoerd 120 A. C. Noordermeer, de Sitterlaan 34 G. H. J. W. Noordhuis, verslaggever. Burg- steeg 7 L. A. den Ouden en Fam., wa- tersch.-ambten., Mariënpoelstr. 23a E. E. Pennings, verpleegster, de L. de Kanterstr. 2 Jkvr. C. J. v. d. Poll, bewaarsch.-on- derw., Leeuwerikstr. 16 J. P. Poot en Fam., Kam. Onnesln. 32 Wed. N. Koudijs-Qualm en Fam.. kamersverh., Coornhertstr. 43 H. A. Risakotta, W. Ro- zenstr. 16a H. W. Roozen, winkelbedien de, Mariënpoelstr. 7 K. Schaap, dienst bode, Levendaal 165 W. Schouten, dienst bode, Meezenstr. 1 B. G. M. Smith, Hooigr. 31 F. Timmermans, scharenslij per, J. Vossenstg. 5 J. C. v. Vliet- Truijers, Meloenstr. 26 A. B. C. v. Velsen en Fam.. arbeider telegrafist, Coornhertstr. 18 B. M. v. d. Voort, verpleegster, Oos- terstr. 49 S. Werkhoven, sigarenmaker, Groenestg. 59 P. E. Winkler en Fata., boekhouder, W. Rozenstr. 38 P. W. v. Polanen-de Wit, v. Bemmelenstr. 5 W. Wunderlich. Witte singel 89 P. v. Za- linge, Groenhovenstr. 24 J. Zwaan, grondwerker, Spieghelstr. 47. Uit Leiden vertrokken. J. W. J. Anes, Pretoria. J. Baak Hoogmade. E. Bekooy, Bergschenhoek, Hoekschekade 50. J. Bodrij, Den Haag, Bilderdijkstraat 107. Th. Boer en fam., Rotterdam, Adamshofstr. 46a. B. Booms- ma, Heerenve.en. Terband 242. G. H. Bootsma, Oegstgeest, Warmonderweg 10. J. W. Bosch, Den Haag, J. v. Nassaustr. 121. G. v. Brakel, Hazerswoude, Rijn dijk A 342. B. C. v. d. Burg, Batavia N. O.I. J. H. v. Buuren, Rotterdam, Hene- gouwern. 83. A. A. Disco, Amsterdam, H. Jacobszstr. 3211. G. M. den Duik, Am sterdam, Wilhelminaziekenhuis. J. W. H. v. Duuren en fam., Maassluis, Gen. de Wetstraat 5rd. L. S. Elce, Johannesburg Z.-Afrika. M. C. Engelen, Amsterdam, H. Jocobszstr. 3211. J. M. ten Wolde Engels, Krommenie, Blok No. 1. A. Fa- ber, Oostburg, N.-H. Pastorie. C. A. v. Goozen, Hazerswoude, Groenendijk A76. C. J. de Groot, Zeist, Pr. Hendrikl. 5. D. Heijstek, Overschie, v. 01denb.str. 13. M. C. Hoogweg, Wassenaar, Rijksstraatw. 382. H. J. Kamerdula, Oegstgeest, Ju- lianalaan 4c. W. N. Lagendijk, Voorburg, v. Woudestraat 7. H. A. J. Lambers, de Bilt, Waterweg 25b. A. M. Langeveld, Amsterdam, Willemparkw. 20bel-et. M. J. Leens, Den Haag. Wassenaarscheweg 2. J. C. S. Miete, Den Haag, Gentschestr, 139. H. J. Mouwer, Staphorst, Hesse- lingen. C. C. v. Noord, Haarlem, Ko- ningstr. 37. A. Ras, Urk, Wijk 5 No. 34. M. A. Rohrey. Achthuizen, R.-K. Pas torie. M. Sorko, Den Haag, Sweelinck- straat 55. J. C. v. Straaten, Den Haag, 2e Schuytstr. 77. H. N. Str-bos en fam., Voorschoten, Papelaan 102. A. J. Tho mas, Oegstgeest, Wij tten bach weg 59. J. Timmer, Meppel, Zomerdijk 25. W. A. WansinkVink, Den Haag, Bilderdijkstr. 107. J. de Visser, Rotterdam, Esschew. 31. E. C. J. Vissers, Oegstgeest, Rhijn- geesterstr.weg 40. B. Witkamp, Utrecht, Nieuwegracht 41. A. v. 't Zant, Valkens- waard, Peperstr. 70. S. Zwart, Was senaar, Gravenlaan 1. ACADEMIENIEÜWS LEIDEN. Geslaagd. voor het candidaatsexamen wis- en na tuurkunde, letter B de heer A. Blaauw, Amsterdam; doctoraal examen wis- en natuurkunde hoofdvak wiskunde, de heer A. Scheps, Den Haag; examen van apothekers-assistent alhier mej. C. L. v. d. Handel, Rotterdam en de heer C. de Boer, Rotterdam. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: W. de Jonge, schipper op het schip Nova I Cura, van der Valkbouwmanweg te Lei derdorp. Cur.: mr. W. de Clercq. C Kroon Bzn., landbouwer te Kortenaar gemeente Ter Aar. Cur.: mr. A. J. Meijer. Opgeheven: M. van Dop, Nootdorp. UIT DE OMGEVING NOORÖWIJK. De feesten bij het prinselijk huwelijk. Door de besturen der Oranje-vereenigingen te Noordwijk-Binnen en Noordwijk aan Zee wordt overwogen om ter gelegenheid van het as. Vorstelijk huwelijk een histo rische optocht te organiseeren. De heer J. Kloos heeft zich bereid ver klaard een schema voor deze optocht samen te stellen. Ter bespreking van dit plan zal a.s Vrijdag in Royal een bijeenkomst wor den gehouden, waarvoor alle besturen der plaatselijke vereenigingen zijn uitgenoo- digd. STOMPWUK. K. J JU. VMaandag 23 Nov. 1.1. werd de eerste bijeenkomst van de K. J. M. V.'ers gehouden. Klokslag 8 uur opende de moderator A. Bregten deze eerste bijeenkomst. Aanwe zig waren 34 leden. Het programma voor de eerstvolgende ledenvergaderingen werd op gemaakt en een begin werd gemaakt met de Oriëntatiecursus. Hierna werd een half uur gepauzeerd. Na de pauze werden ver schillende voorstellen ingediend door den moderator en met algemeene stemmen aangenomen. Deze avond werden 32 abonnementen ge nomen op de „Keten". De contributie werd vastgesteld op 15 ct. per week. waarmede tevens 't bondsgeld en abonnement op „De Keten" betaald zijn. Een voorloopig be stuur werd geïnstalleerd. Adres secretaris: K. Juffermans, Oosteinde 15, Stomp wijk. De eerste avond had een prettig verloop. Kerk en maatschappij hebben behoefte aan mannen van karakter en van de katholie ke daad, die in de toekomst bij de hervor ming der wereld, in staat zullen zijn, daar aan krachtig mede te werken volgens de alleen-wereldherstellende beginselen van Christus. AGENDA LEIDEN. Donderdag, Bijeenkomst R.K. Groentehan delaren, Bondsgebouw, Steen- schuur 15, 8.30 uur. Vrijdag, R.K. Ver. van Handelsreizigers „St. Christoffel", ledenvergadering in „de Harmonie", 8.30 uur. Zondag: Vereeniging „Katholiek Leiden", groote bijeenkomst in de Stadsge hoorzaal, 's avonds 8.30 uur. Spre- ker: Henri de Greeve, pr.. Onder werp: „De gruwel der verwoes ting." De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Nov. as. waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Ra penburg 9, telef. 807; E. B. de Metz, Ka- mel. Onneslaan 28, telef. 3553 en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tele foon 274. Verkoudheid, hoest, bronchitis en de gevaarlijke gevolgen daarvan. Sommige menschen, die wat vatbaar zijn op borst en keel denken, dat het nu eenmaal hun lot is 's winters te moeten hoesten, kuchen, hijgen en benauwd op de borst te zijn. Indien GtJ tot diegenen behoort, probeert dan eena de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop die honderdduizenden hun levens-blUbeid heeft teruggegeven. Reeds naenkele lepels bemerkt Ge dat dit middel U werkelijk zal kunnen helpen De slijm, die op de borst drukte, en U benauwd maakte, komt gemakkelijk los. de hoestbuien wor den zeldzamer, lichter en verdwijnen. Uw adem haling wordt weer diep en geruischloos en de slijmvliezen van Uw borst en keel worden versterkt. De planten-extracten en de codeïne, de grootste hoest-bedwinger, maken de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop tot „'s Werelds béste Hoest-slroop". AKKER's verstèrkte Verlaagde prijzen: 10.75, f L2S, f 2.-. 13.60 p. flacon WOUBRUGGE. Winkelweek. Bij de opening van de winkelweek heerschte Dinsdagavond een feestelijke stemming in het dorp. De voor zitter van de Middenstandsvereeniging, de heer Chr. van der Nagel, sprak vanaf het balcon van hotel Swama de groote menigte een welkom toe en wees op de voordeelen om plaatselijk te koopen. Vervolgens hield de Burgemeester, de heer Mumsen, een ope ningsrede, daarbij aantoonende de groote energie en durf van onze middenstanders om in dezen tijd moeiten noch kosten te sparen in het belang van de gemeenschap en door eendrachtige samenwerking het hoofd te bieden aan de sombere tijden, waarin wij leven, doch waarin eenige licht punten zün te bespeuren. Hierna bracht het pl. muziekcorps een vroolijke marsch ten gehoore en werden de goed verzorgde eta lages, onder begeleiding van de muziek, be zocht. „De tijd zal 't leeren". Door een dich te mist misleid liep het motorvaartuig „De tijd zal 't leeren" op de schoeiing van den bootenverhuurder H. Het schip liep daar bij omhoog en drong een meter in den wal. Met eigen kracht moccht het gelukken het vaartuig weer vlot te brengen. ZOETERMEER. Tooneel. Gisteravond gaf de R. K. Tooneelvereeniging „Excelsior" een goed geslaagde uitvoering ten huize van den heer C. Veelenturf. Opgevoerd werd het tooneelspel „De mensch wikt!" en een klucht ,,'t Regenhoedje". De directeur der vereeniging, de weleerw. heer kapelaan Steur, opende met een woord van dank voor de groote opkomst, 't Is de gewoonte niet, zoo zeide de spreker, dat de eerste avond de zaal zoo goed bezet is. Waar wij deze volle zaal nu aan te dan ken hebben, weet ik niet. Spreker hoopte dat allen van het geboden zouden genie ten, ondanks de spelers. Al spoedig bleek dat haast alle spelers dezen avond in uitstekende vorm waren. Ook zij die verleden jaar maar middel matig waren, stonden nu haast gelijk met de beste spelers. Het tooneelspel „De mensch wikt", was dan ook een enorm suc ces. Het „ondanks de spelers" van den di recteur was dan ofwel te groote nederig heid ofwel een verkeerd inzicht in de kunde van zijn jongens, 't Laatste zal wel het meest onjuist zijn, daar was de rolverdee- ling te best voor. Gedurende de pauze ging de directeur met een lijst rond voor nieuwe donateurs, aie zich natuurlijk in grooten getale op gaven. De directeur bleek alzoo ook een open oog te hebben voor de materieele be langen van de vereeniging. Na de pauze werd de klucht ,,'t Regen hoedje" opgevoerd. Eveneens met groot succes. De verschillende spelers afzonderlijk bespreken zullen wij maar niet doen, wi.j kunnen den één niet noemen, zonder den ander te kort te doen. 't Geheel is in één woord af. Daarom, katholieken van Zoe- termeer, gaat allen hedenavond zien to', welke prestaties de jongens uit uw eig' gemeente in staat zijn. Gij krijgt dan ir.imum geld een max'rruir

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2