WOENSDAG 25 NOVEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 UIT DE OMGEVING KORENBOND „ST. WnXIBRORDCS" De Korenbond „St. Willibrordus", te Wassenaar, waarbij zijn aangesloten de zangkoren van Wassenaar St. Willibror dus, St. Jozef en De Goede Herder, Voor schoten, Noordwijk, Katwijk a. d. Rijn en Oegstgeest vierde gisteren haar tweede lustrum. En dit is geschied op waarlijk grootsche en toch passende wijze. Dit mooie feest werd gevierd in de parochie St. Willibrordus te Wassenaar. Het feest werd ingezet met een plechtige H. Mis, opgedragen door den voorzitter van den Bond, pastoor C. Tholenaar, met assistentie van pastoor Wiemers als diaken en den zeereerw. heer A. Beijersbergen v. Henegouwen, O.S.C., professor in de ker kelijke geschiedenis en Magister Cantis van het klooster te Zoeterwoude als sub diaken. Een groot aantal zangers uit alle genoemde plaatsen waren in de kerk aan wezig. De kerkelijke gezangen werden, zooals men dat van het koor St. Willibror dus niet anders gewoon is, op sublieme wijze uitgevoerd door dti koor onder lei- wijze uitgevoerd door dit koor onder lei- was de heer Beuk Jr. Gezongen werd de 3st. Mis van Refice en de veranderlijke gezangen van den dag „Os justi". De feest predikatie werd gehouden door pater van Bergen Henegouwen. De gewijde redenaar had tot tekst gekozen: „Zingt met elkan der in psalmen, lofzangen en geestelijke liederen". Pater v. B. H. ving zijn predi katie aan met er op te wijzen, dat het doel van den Korenbond mede moet zijn de kerkkoren te helpen in het zoo volmaakt mogelijk uitvoeren van de geestelijke lie deren en gezangen. Er is geen liturgie die niet de toevlucht heeft genomen tot het geestelijk lied. De Kerk heeft dit gedaan van den beginne af. In begeesterende woor den wekte de eerw. spreker op tot het meer en meer beoefenen van den kerk zang. Na de H. Mis togen alle Korenbonders naar het mooie patronaatsgebouw voor de lunch. Pastoor Wiemers nam dan het woord om den Korenbond met dit tweede lustrum te feliciteeren en de beste wen- schen uit te spreken voor den Bond. Na dat de inwendige mensch versterkt was, kwam onder daverend applaus de voorzit ter, pastoor Tholenaar, binnen. Pastoor had enkele mededeelingen te doem De weleerw. heer dr. L. Kat, die de Bond on getwijfeld gaarne hier had gezien, was verhinderd. Doch dr. Ramselaar uit Den Haag was direct bereid gevonden de feest rede in de middagvergadering te houden. De voorgenomen excursie naar de bloe menkassen van den heer R. kon niet door gaan, daar er jammer genoeg, op heden geen bloemen in stonden. De tijd zou ech ter op prettige wijze worden gevuld. In het patronaatsgebouw is dat dan ook op gezellige wijze geschied. Te 2 uur n.m. begon de feestvergade- ring. Pastoor Tholenaar opende deze bij eenkomst op de hem eigen, geestige wijze. Ook de installatie van den nieuwen vice- president, pastoor C. J. Hesp te Katwijk a. d. Rijn en idem van den nieuwen secre taris van den Bond, kapelaan A. J. San ders te Oegstgeest geschiedde door pastoor Tholenaar. Pastoor Tholenaar sprak hier bij zijn leedwezen uit over het vertrek van den vorigen vice-president, pastoor Buys naar Kwadendamme. Zijneerw. vertrouwde er ten volle op dat Kwaden- vertouwde er ten volle op dat Kwaden damme onder het pastoraat van den vroe- geren vice-president eens een Goeden- damme zal worden. Pastoor feliciteerde pastoor Hesp met zijn benoeming. Jam mer was, het dat rector Niekel om ge zondheidsredenen bedanken moest. Zijn eerw. spreekt de beste wenschen uit voor den vorigen secretaris, rector Niekel. Ka pelaan Sanders te Oegstgeest is gelukkig bereid gevonden deze functie over te ne men. Kapelaan Sanders is musicus en we mogen dus nog veel van hem verwachten tot bloei van den Korenbond. Zijneerw. vraagt kapelaan Sanders ook den dank te willen overbrengen aan pas toor de Vette voor diens medewerking in deze. Zijneerw. feliciteert dan de Voor- schotensche jubilarissen, inzonder den heer Mens met diens Eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Nog een jubilaris was er in de zaal, de heer Dijselbloem te Oegstgeest, die 50 jaar den lof van God als koorzanger, zij het op verschillende plaatsen, gezongen heeft. De zeereerw. heeren pastoor Hesp eu kapelaan Sanders zeggen het bestuur dank voor het vertrouwen in hen geschonken en zeggen, voor zoover in hun vermogen is, medewerking toe. Pastoor Tholenaar, die allen bij de ope ning verwelkomd had, dus ook dr. Ramse laar, gaf dan het woord aan de „Doctor musica Romanus" zooals zijneerw. dr. Ramselaar noemde, voor het uitspreken van de feestrede. Rede dr. Ramselaar. Dr. Ramselaar zeide met genoegen deze uitnoodiging te hebben aanvaard. Spr. had al meer gehoord van dezen korenbond. die al lang van zich deed spreken. Na wat zijneerw. thans gehoord heeft zal de bloei van den Bond ongetwijfeld ook zitten in de enorme vitaliteit en den geest van uw voorzitter. Die is voor u èen voorbeeld, Zijneerw. schilderde den toestand zooals deze vroeger wel op de zangkoren bestond. Er ontbrak nog wel eens iets aan den ker kdijken geest. De Missen van Verhulst, Viotta, enz. wijzen er op. Doch de tijden zijn wel veranderd, 't Is er niet meer zoo „gezellig". De uitvoering van het Gregoii- aansch is een heel andere prestatie. En op- het soms in het zingen van het Grego- riaansch, of in de Volkszang en het ver wijt wordt soms gehoord, dat het koor te niet zal gaan. Het tegendeel is juist, Zijn eerw. noemt dan verschillende onjuiste toestanden, die hier en daar nog bestaan. Het bevorderen is niet alleen een wensch van den Paus, doch ook een verlangen van de geloovigen. Om in den waren geest der kerk te zingen behoeft men niet begaafd te zijn met de „kunstknobbel". Doch als men sommigen den vrijen teugel liet zou men het orkest in de kerk krijgen! Het is apostolaat te trachten den kerkzang te be waren en te bevorderen. Ook de volkszang ontroert, doch het is de pracht en de schoon" heid, die het zangkoor kan doen hooren. Ook en vooral in het Gregoriaansch kan men ware schoonheid brengen, al lijkt het soms sobere muziek. Wat niet zeggen wil, dat men geen andere muziek zingen mag. Palestrijnsch en moderne muziek is ook toegestaan. In dit laatste is echter veel ge vaarlijks. Weas daarom kieskeurig bij de keuze van uw muziek. De functie van koorzanger vraagt toewijding. Het moet een eer zijn geroepen te worden Gods lof te zingen wat ook de Cherubijnen en de Seraph ij nen deden. Dr. Ramselaar spoort aan op den ingeslagen weg voort te gaan, de repetities trouw bij te wonen. Volgt de raadgevingen van uw leiders, dan is hier niet veel meer aan toe te voegen, doch de liefde tot uw ambt, uw koor, zal groeien en ge zult later terugzien op den tijd van uw zangerschap als op een heerlijk tijd perk uit uw leven. Na een daverend applaus, dat volgde op deze rede, bracht pastoor Tholenaar na mens den geheelen Korenbond aan den zeereerw. heer dr. Ramselaar dank voor diens wijze lessen en vermaningen. Intusschen was het bijna 4 uur, de tijd voor het Plechtig Lof dat gecelebreerd werd door pastoor Hesp van Katwijk a. d. Rijn met assistentie van pastoor Wiemers en kapelaan Sanders. De Lofgezangen, „Quam dilecta", „Ecce Panis", „Jesu dul- cis" „Ave verum", „Tantum Ergo", allen van Ph. Loots en het Gregoriaansch „O sacrum convivium", „Magnificat", en „Sal ve Regina", werden ook nu op heerlijke en lofwaardige wijze onder leiding van den heer Beuk uitgevoerd door het koor van St. Willibrordus. Toen was het de tijd voor een meer ma terieel, minder geestelijk gedeelte, n.l. den maaltijd in „Hotel den Ouden Deijl". Met een openingsspeech je en de mededeeling, dat er tusschen en na den maaltijd gele genheid was tafelredevoeringen te houden, was er in de mooie en heerlijk verwarmde zaal van „Den Ouden Deijl" al spoedig stemming en de warme maaltijd lieten al len zich goed smaken. Hartelijk dank werd gebracht aan de organisatoren van dezen dag, de heeren P. v. Adrichem en den heer Braun, aan den heer Beuk voor diens schittereide musicale leiding en niet het minst aan den voorzitter van den Bond, pastoor Tholenaar, die 81 jaar oud is, doch schijnbaar een hart heeft van 18 jaar Vervolgens ging het weer naar het Pa tronaatsgebouw, waar de afdeeling Tconeel van den R.K. Volksbond de Korenbond een mooie avond aanbood met het geven van het blijspel in drie bedrijven ,,'t Kan nou lijen....". De lachspieren hebben het den geheelen avond moeten ontgelden. De tooneelafd. heeft den Korenbond hiermede aan zich verplicht. Het was een mooie avond na een schoonen dag. Pastoor He^p sprak als vice-voorzitter een dank- en slotwoord. De viering van het tweede lus trum is op uitstekende wijze geslaagd. WASSENAAR. Oud-leerlingen. In het Wapen van Leiden hield de afdeeling Wassenaar van den Ned. Bond van Vereeniging van Oud leerlingen der Tuinbouwcursussen haar hiaandelijksche ledenvergadering. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur heeft besloten op de December-verga- dering een prijsvraag uit te schrijven voor het maken van een kerststukje. Het mate riaal zal ter vergadering aanwezig zijn. Verder zullen daarvoor diverse prijzen be schikbaar worden gesteld. Hierop werd aan den heer W. C. van Zet ten het woord verstrekt tot het houden eener causerie over de Boompioen en Bou- vardia. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. DE NATIONALE FEESTDAG OP 7 JANUARI. Een voorloopig programma vastgesteld. Op aller medewerking wordt gerekend! Met een bewonderenswaardige voortva rendheid hebben de verschillende commis sies, Maandag 16 dezer op initiatief van den burgemeester, den heer P. A. Colijn, gevormd ter organisatie en regeling van de feestelijkheden op 7 Januari a.s. zich van haar taak gekweten. Maandagavond werd onder leiding van den algemeen voorzitter, den heer J. H. Belgraver, in de trouwzaal van het Huis der Gemeente de eerste bijeenkomst gehouden van het dagelijksch bestuur, waarin de voorzitters der commissies verslag uit brachten van de voorloopige plannen. Eigenlijk ware het beter van een natio nale feestweek te spreken, want reeds lang voor den 7en Januari zullen de feestelijk heden worden ingeluid om ten slotte hun hoogtepunt te bereiken op den dag van het vorstelijk huwelijk. Een winkelweek met étalage- en verlich tingswedstrijden waarvoor mede door de Feestcommissie prijzen beschikbaar zullen worden gesteld, zullen de festiviteiten in luiden. De Water- en Lichtbedrijven zul len daarbij alle mogelijke medewerking verkenen, o.a. ook door aan de straatver lichting bijzondere aandacht te schenken. Wanneer de te dien aanzien ontworpen plannen van de betreffende commissie uit voerbaar blijken, staan ons inderdaad groo- te verrassingen te wachten. Vlaggedoek en dennegroen zullen wel voornamelijk de versieringsattributen vor men. De Feestcommissie hoopt hierin het voorbeeld te geven, maar van de ingezete nen wordt verwacht, dat zij nog in veel ruimere mate dan bij het Verlovingsfeest, het initiatief zullen nemen tot de versie ring en verlichting van huizen en straten, waarin de te vormen buurtcommissies onge twijfeld een groot aandeel zullen kunnen nemen. Op den feestdag zelf zullen de kinderen van alle scholen worden onthaald. Niet minder dan 3600 leerlingen, de bevolking van alle scholen voor lager- en uitgebreid lager onderwijs omvattende, ontvangen een souvenir en zullen in het ochtenduur wor den bezig gehouden met diverse spelletjes, waarvoor prijsjes beschikbaar zullen wor den gesteld. Om 8 uur zal de nationale feestdag wor den ingeluid met het gebeier van alle kerk- WARMOND. St. Josephsgezellen. Onder groote be langstelling vond in hotel „De Stad Rome" de installatie plaats van de aspirantleden der St. Josephsgezellen-Ver. Te ruim acht uur opende de Senior, de heer R. Stijnman, de bijeenkomst. Na het zingen van het Vlaggelied nam terstond de vice-praeses kapelaan ten Hengel het woord, die in groote trekken het doel en streven der vereeniging uiteenzette. De Graal, aldus spreker, bloeit, ook de K.J.C. mag er zijn en nu is het doel om ook de Josephgezellen vooruit te helpen. De Centraal-Praeses, de weleerw. heer Drost verkreeg hierna het woord. Wanneet- men den leeftijd van 17 jaar heeft bereikt, dan gaat men zich zoo langzamerhand man voelen, en voelt men iets van de verant woordelijkheid, die als staatsburger op on ze schouders wordt gelegd. In dezen tijd echter ziet men veelal, dat deze jongelui bij de pakken neer gaan zitten, dat zij Gods water maar over Gods akker laten loopen, zij laten zich neerdrukken en worden der halve moedeloos. Het is of alle fut en energie uit het tegenwoordige geslacht verdwenen is en men denkt nog alleen aan vermaak. Zeker gepaste ontspanning is niet alleen geoorloofd, doch zelfs aanbe velenswaardig maar het mag nimmer het voornaamste doel worden. Zoo levende en denkende werken zij onbewust mede aan en dit is wel een van de oorzaken, dat in vele gevallen ouders en kinderen elkan der niet begrijpen. Hier is een groote taak weggelegd voor den geestelijken leider der vereeniging, want hij staat tusschen het kind en de ouders. Het moet worden zoo als St. Paulus het uitdrukte: „Niet ik leef maar Christus leeft in mij." De richtlijnen voor een goed en zuiver beleven van onze beginselen zijn ons door den Paus en de Bisschoppen voldoende aangegeven en wanneer wij ons hieraan houden zal er een geheel andere maatschappij komen, een maatschappij waarin het aangenaam en prettig zal zijn te leven. Een hartelijk ap plaus beloonde spreker voor zijn welver zorgde en met gloed uitgesproken rede. Door den pastoor werden vervolgens eeni- ge nieuwe leden geïnstalleerd en met een toepasselijk woord gecomplimenteerd. De heer B. Beugelsdijk declameerd- hierna op uitstekende wijze het vers „De onbewaakte overwegen". Tot slot dankte de kapelaan allen die aan het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt en na het zin gen van „De Gezellen vader" werd de bij eenkomst gesloten. Veilingsgebouw „Ieders Belang". Dins dagavond werd alhier in het gebouw naast Hotel „de Stad Rome" een daarvoor ge reed gemaakt locaal voor het veilen van Pluimvee en verschillende andere artikelen in gebruik genomen. Omstreeks half acht opende de directeur, de heer Jac. Schrij vers, met een kort woord de eerste veiling. Na voorlezing der statuten werd het woord gegeven aan den afslager, den heer G. Groen in 't Woud, die met het veilen der konijnen begon. De aanvoer was groot. Prijzen gingen voor konijnen ƒ0.30 tot 1.50, kippen f 0.75 tot 0.90, duiven 0.15 tot ƒ0.25. Voortaan zal eiken Dinsdagavond half acht geveild worden. klokken, gevolgd door een half uur koraal- muziek op verschillende punten van de gemeente. Daarna trekken de, o.m. door de tamboeurs der Oranje Garde versterkte muziekkorpsen door de straten voor een muzikalen rondgang, terwijl ongeveer ter zelfder tijd, waarschijnlijk in den Ouden Rijn tusschen den Heerenweg en 's-Mole- naarsbrug een groote vischwedstrijd om prijzen zal worden gehouden. Van 10.30 tot 11.30 dienst in alle kerken. Voor de middaguren staat een groote op tocht voor handel en industrie en van ver sierde fietsen op het programma. Ook daar voor is de gewaardeerde medewerking ver kregen van den handeldrijvenden midden stand. In den optocht, waarvoor de benoo- digde fakkels door de commissie beschik baar zullen worden gesteld. De avond biedt een bijzondere attractie door de opvoering van een nationaal ge denkstuk in alle beschikbare zalen in de ge meente door verschillende plaatselijke ver- eenigingen. Auteur van dit stuk is onze plaatsgenoot, de heer J. J. C. Böckling, die tevens de regie zal verzorgen. Te circa half elf zal aan de dr. Lovink- laan een enorm vreugdevuur worden ont stoken, dat indien de financiën zulks toela ten, zal worden gevolgd door een schitte rend vuurwerk tot besluit. Men ziet het: er bestaan grootsche plan nen en het is zelfs niet onmogelijk, dat dit programma nog zal worden uitgebreid met eenige zanguitvoeringen, hetzij in de mid dag- dan wel in de avonduren. Voor het overige is men natuurlijk ook afhankelijk van de weersomstandigheden. Mocht de eerste week van Januari ons vol doende vorst brengen, dan zal op het pro gramma nog een belangrijke plaats wor den ingeruimd voor een grootsch ijsfeest met diverse wedstrijden. Zooals gezegd, is het echter in de eer ste plaats noodzakelijk, dat de ingezetenen hun volle medewerking verleenen, ook aan de voorbereiding der feestelijkheden. Men vorme daarom buurtcommissies, welke de versiering en verlichting van verschillen de straten en wijken ter hand kunnen ne men en men bedenk vooral, dat nog slechts weinige weken ons van den 7den Januari scheiden. Er zal uiteraard ook een beroep moeten worden gedaan op de offervaardigheid van de burgerij, want een feest als dit kost geld en al mag worden verwacht, dat ook het gemeentebestuur zich niet onbetuigd zal laten, een zeer belangrijk deel van de onkosten zal toch door de ingezetenen moe ten worden gedragen. Landstorm. Deze week zullen de schiet wedstrijden aanvangen van de Bijz. Vrijw. Landstorm, terwijl volgende week de tra- ditioneele St. Nicolaas-wedstrijden worden gehouden op de geluksbaan in het sohietlo- kaal aan de Rozenstraat. Gift. Van een onbekende gever werd door de Martha-Stichting ten behoeve van nieuwbouw een gift van f 1000 ontvangen. LEIDERDORP. SPORTSTICHTING LEIDERDORP. Op banen van dik en dun ijs- De Raad van Beheer van de Sportstich ting Leiderdorp hield deze week haar eer ste vergadering. In zijn openingswoord deelde burgemeester Brug mede, dat bur gemeester en wethouders tot leden van het dagelijksch bestuur der Stichting hadden benoemd, tot voorzitter de burgemeester, tot secretaris den heer M. Splinter M.P.zn. en tot penningmeester den heer L. A. J. Koning. Een belangrijk onderdael van de be moeiingen van den Raad van beheer noem de spr. het bevorderen van eenheid en sa menwerking van de verschillende vereeni- gingen, die de lichamelijke opvoeding en het speeltuinwerk ten doel hebben. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat nu allereerst het in exploitatie nemen van de ijsbaan diende te worden bespro ken. De vraag werd gedaan of door be staande vei'eenigingen reeds een verzoek was gedaan de ijsbaan te exploiteeren. Hierop volgde een ontkennend antwoord. De Raad van Beheer zag zich dus voor het feit geplaatst zelf deze zaak ter hand te ne men. Na uitvoerige besprekingen werd be sloten de gelegenheid open te stellen om lid te worden van de ijsbaan. Het bedrag der contributie werd bepaald op 1.50. Vóór de 2e persoon uit een gezin werd dit bedrag gesteld op 1.25 en voor elke vol gende persoon op 1, terwijl het voor kin deren beneden 10 jaar werd bepaald op ƒ0.50. De gelegenheid tot aanmelding zal zijn opengesteld tot 15 December. Na de zen datum worden de genoemde bedragen merkelijk is, dat de Korenbonden op de den ondergang van onze Christelijke be- dorpen veel beter tot bloei zijn te brengen schaving want, als de mensch slaapt komt dan in de steden. Men is op den goeden de vijand en strooit onkruid tusschen de weg en dat moet invloed hebben op den J tarwe. Het voornaamste en meest doel- geest er geloovigen. Er is echter ook een j treffende middel hiertegen is het aankwee- gevaar. De toevloed van jonge zangers is ken van Godsdienstzin. De jeugd van te- in het algemeen onvoldoende. Men zoekt genwoordig moet anders worden opgevoed verhoogd resp. tot 2.50, 2.35 en 2 en 1. Voor personen die zich na dien datum in deze gemeente vestigen blijft het eerst genoemde tarief gelden. De prijzen van de dagkaarten werden gesteld op 0.60, kaar ten alleen voor 's avonds op 0.40. Omtrent controle en in orde houden der baan werden nog de noodige voorzieningen getroffen. Eveneens werd besloten om bij matige vorst de tennisbanen voor ijssport te be nutten De toegangsprijzen hiervoor wer den gesteld op 0.50. Na het vaststellen van deze regeling werd nog overwogen, de mogelijkheid, dat alsnog een vereeniging zich voor de exploitatie aan zou melden. Mocht dit gebeuren, dan wordt de overdracht van de bemoeiingen nader overwogen en zou alsdan de exploi- teerende vereeniging ook over krijgen de door den Raad van Beheer reeds bereikte resultaten. Hierna sluiting van deze eerste bijeen komst. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). IJsclub. Gisterenavond werd de ge wone jaarlijksche vergadering van de IJs club „LeiderdorpZoeterwoude", in het Café ,,'t Witte Huis" gehouden. De voor zitter, de heer J. P. v. d. Stoel, opende de vergadering met een woord van welkom, in 't bijzonder tot den heer Brug, burge meester van Leiderdorp en tot den heer A. C. Hendrikx, voorzitter van de zusterver- eeniging „IJssport". Van den heer burge meester P. Wap en van de bestuursleden, de heeren Viervant Tukker en Th. Verkley, was bericht van verhindering ingekomen. Door den secretaris, den heer W. J. v. Beveren, werden de notulen gelezen, wel ke onveranderd werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer Jac. Lemmerzaal, gaf het finantieel verslag over het afge- loopen jaar. Saldo in kas vorig jaar 561.23, totaal ontvangsten 193, uitgaven 67.15, alzoo een batig saldo van 125.85, maakt een totaal saldo in kas van 687.08. Door een commissie, bestaande uit de heeren G. v. Leeuwen en A. L. Degenaars, waren boeken en bescheiden nagezien en in orde bevonden. De voorzitter dankte den pen ningmeester voor zijn bijzondere ijver en werk voor de IJsclub en de comimssie vóór haar controle-werkzaamheden. Voor de nieuwe controle-commissie werden be noemd de heer Hennepman en Joh. Tij seen. Bij de hierna volgende verkiezing werd als bestuurslid herkozen de heer Viervant Tukker, welke met zijn benoeming in ken nis zal worden gesteld, terwijl als baan commissaris werd herkozen de heer H. v. d. Poel en in de vacature Rietkerk Werd gekozen de heer Hennepman. De voorzitter feliciteerde beide heeren en vertrouwde, dat zij de belangen van de IJsclub zouden helpen behartigen. Door de afgevaardigden, de heeren v. Beveren en Lemmerzaal, werd verslag uit gebracht van de vergadering van den Zuid- Hollandschen Ijsbond. Over de daar ge volgde decoratie van vereenigingen en be stuursleden, alsmede over de thans nog niet in orde zijnde verzekering der baan vegers volgde een uitgebreide discussie; met een en ander zal het bondsbestuur in kennis worden gesteld. Bij de bespreking van het loon baanvegers werd op voorstel van het bestuur het loon bepaald op 2 per dag, met de bevoegdheid van het be stuur, wanneer het bij een wat langen win tertijd noodig mocht zijn, dit te verlagen tot 1.50. De zoo ruime gelegenheid bij de rond vraag was de aanleiding, dat vele zaken ter sprake werden gebracht. Een voorstel tot verlaging van de contributie van ƒ2.50 op 1.50 kon de goedkeuring der vergade ring niet verkrijgen. Op de vraag, welke gedachte het bestuur gevormd had over het eventueel aanstellen van baanvegers, werd medegedeeld, dat de niet-steuntrekkenden op de eerste plaats in aanmerking zullen komen. Terwijl op de vraag of er inlichtin gen konden worden verstrekt over de in voorbereiding zijnde ijsbaan te Leiderdorp, door den heer burgemeester Brug werd me degedeeld, dat de gemeente Leiderdorp een sportcommissie heeft ingesteld, welke de exploitatie van de ijsbaan zoo noodig ter hand zal nemen, hoewel die commissie elk oogenblik de exploitatie van de ijsbaan wil overdoen aan een of andere vereeniging. De voorzitter dankte den heer burge meester voor zijn mededeelingen, waarvoor vele belangstelling zullen hebben, terwijl het voor de IJsclub als vereeniging van weinig of geen belang zal zijn. Hierna volg de sluiting der vergadering met de traditio- neele verrassingen. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 39. Eindelijk had Pietje zijn normale hoofd weer terug. „Kom jPiet", zei de professor we gaan er weer eens met het kiektoestel en het potlood op uit. Maar eerst zal ik eens een andere vermomming bedenken, want die van het haan tje begint me te vervelen. 40. Samen ging ze toen naar een man, waar je aue.i-i vermommingen kon huren. „Ik moet iets hebben," zei vader Slim, waarmede we ons kunnen vermommen zonder dat de dieren daarvan iets kunnen merken. „Dan heb ik iets moois voor U", zei de man en hij verdween om even latei- terug te keeren met den kop en slurf van een olifant. Hij had het ding zelf al over zijn hoofd gezet en het leek wer- kelijk veel op een echten olifant.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11