ZATERDAG L\ NOVEMBER 1936 ÜE LE1D5LHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 1 UIT DE OMGEVING hoogmade. Uitvaart H. E. J. Bank. Hedenmorgen vond in de parochiekerk van O. L. Vrouwe Geboorte de uitvaart dienst plaats voor de zielerust van wijlen den heer H. E. J. Bank, die dezer dagen alhier op 59-jarigen leeftijd overleed. De overledene had jarenlang zitting in het be stuur der R.-K. Kamer-Centrale Leiden en was o.a. vele jaren correspondent van „De Leidsche Courant". De H. Mis van Requiem werd opgedragen door den zeereerw. heer J. F. Lips, pastoor. Na de H. Mis werd het stoffelijk overschot ter aarde besteld. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op namens de R.-K. Ka mer Centrale de heeren H. Bader uit Sas- senheim, voorzitter en P. Heemskerk, uit Leiden, 2e voorzitter, wethouder Lieverse uit Hoogmade, enkele leden van de R.-K. Middenstands-ver. en van de R.-K. Kies- ver. en het bestuur van de Processie naar Heiloo. LEIDSCHENDAM. L. T. B. Onder voorzitterschap van den heer C. van Heiningen hield de R.-K. Land- en Tuinbouwbond Leidschendam en Omstreken een algerneene ledenvergade ring in het Patronaatsgebouw, op welke vergadering de heer ir. A. W. Ausems voor de L. T. B.'ers en ook de jonge boeren en tuinders een lezing hield over de Pacht wet. Na een interessante inleiding, o.m. ook over de oude pachtwet en over de totstand koming van een ontwerp van wet, behan delt spreker op bevattelijke wijze de nieu we pachtwet, welke reeds door de Tweede Kamer is aangenomen en waardoor zeer zekér èn verpachter èn pachter zullen be vredigd worden. De zeereerw. heer Rector Beune hield een gloedvolle rede over het organisatie leven, waarin zijneerw. de groote noodza kelijkheid aantoonde van de organisatie en bijzonder van de jongère beweging, zelfs Z. H. de Paus roept de katholieke jeugd op, aldus zijneerw. en arom moet er over al ook een katholieke jongere Boeren- en Tuindersbond komen. Hoe dit moet ge schieden, toont spreker duidelijk aan. Met een beroep op de ouders tot medewerking en een aansporing tot de jongeren besloot hij zijn geestdriftige rede. Besloten werd binnenkort een vergade ring van jonge boeren en tuinders bijeen te roepen ter bespreking dezer, ernstige zaak en aan een commissie te benoemen om deze zaak krachtig aan te pakken. Door den voorzitter wordt met eenige hartyeijke woorden kapelaan Wentholt als geest. adv. geïnstalleerd, terwijl zijneerw. eenige hartelijke woorden tot de vergade ring richt. In bespreking komt het voorstel tot op richting van een retraiteclub, hieromtrent1 worden mededeelingen gedaan, terwijl be sloten wordt in de volgende vergadering tot eventueele oprichting over te gaan. Het voorstel om dezen winter enkele le zingen te houden gecombineerd met de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" wordt met algerneene stemmen aangeno men. K. J. M. V. Maandag 23 Nov.: „Groot- en Kleinonderneming. Het concentratiever - schijnsel", inleider dr. Hub. L. Jansen. Dinsdag 24 Nov. te 7.30 uur: Maria-Con- gregatie. Donderdag 26 Nov. Apologetische avond. „De Kerk en het Huwelijk", inlei der de weleerw. heer L. van Vugt, mode rator. St. Josephgezellen. Zondag 22 Nov.: te half 12 bijeenkomst. 12 uur intronisatie St. Josephbeeld; des avonds na het Lof bijeenkomst. Maandag 7 uur: tooneelclub „Adolf Kol- ping". Dinsdag te 7.30 uur Maria-Congre- gatie, daarna ontspanning. Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 7 tot 7.50 uur cursus herhalingsonderwijs, Vrijdag te 8 uur: Verplichte vergadering. Inleider de heer Leo Boekraad over „Het Film vraagstuk". Zaterdag na het Lof bij eenkomst. STOMPWIJK. Aanhouding. Door de politie is aan gehouden zekere B. Sp., uit Delft, ver dacht van inbraak te Stompwijk gepleegd. In zijn woning te Delft is gevonden een re volver, welke afkomstig bleek te zijn van den heer V. aan den Westvlietweg. B. Sp. heeft bekend de inbraak gepleegd te heb ben bij V. en ook Dij K. aan den Westvliet weg; bij de laatste werd echter de inbraak niet geheel uitgevoerd. Spr. zal voor den Officier van Justitie te Rotterdam worden geleid. Nationaal Huwelijksgeschenk. De col lecte, welke Donderdag te Veur-Leidschen- dam werd gehouden voor het Nationaal Huwelijksgeschenk aar Prinses Juliana en Prins Bernhard heeft opgebracht 277.73. NOORD WIJK. Comité Huldeblijk. Donderdagavond werd in het Raadhuis alhier onder voorzit terschap van Burgemeester van de Mortel een „Comité van aanbeveling tot het bijeen brengen van gelden voor een nationaal huwelijksgeschenk voor Prinses Juliana en Prins Bernhard" geïnstalleerd. De samen stelling van het Comité is als volgt: Eere-voorzitter: Drs. J. B. V. M. J. van de Mortel, Burge meester. Leden: J. H. W. Borsboom, Deken; B. Bouma, Gereformeerd Predikant; Gravin van By- landt-van Limburg Stirum; N. J. Cupédo, Ned. Herv. Predikant: Mr. J. A. C. Ever- wijn; A. B. ter Haar, Notaris; A. J. ten Hope; B. Ike, gemeen ie-secretaris; J. Jüch; L. Graaf van Limburg Stirum; A. C. Meijer, wethouder; E. A. J. van de Mortel-Jkvr. Michiels van Kessenich; Douairière van Panhuys-v. d. Lek de Clercq; Mr. C. Punt, Notaris; W. W. Siddré, Ned. Herv. Predi kant; C. E. Versélewel de Witt Hamer, Ge- reesheer-Directeur; H. B. Visser, Gerefor meerd Predikant; Mr. J. A. G. Baron de Vos van Steenwijk; E. L. de Witt, wethou der. Naast dit Comité van' aanbeveling werd een Uitvoerend Comité geïnstalleerd, waar in zitting namen: R. Tappenbeek, voorzitter; C. van Vliet, secretaris; F H. van Spanje, penningmees ter.. en als leden: H. A. Mathot, voorzitter Ofanje-Vereeniging Noordwijk-Binnen; G. v. d. Luijt, voorzitter Oranje-Vereeniging Noordwijk aan Zee; W Baalbergen, secr. Oranje-Vereeniging Noordwijk aan Zee; F. J Wassenaar, Inspecteur van Politie. Door het Uitvoerend Comité werd beslo ten in de beide Noordwij ken reeds a.s. Don derdag 26 November met het inzamelen der gelden een aanvang ce maxen. Het ligt in de bedoeling deze eene collecte aan twee doeleinden dienstbaar te maken, zoodat in navolging van hetgeen in andere plaatsen reeds mei goed gevois is geschied, tegelijk gelden voor het huldeblijk en voor de plaat selijke feesten gevraagu zullen worden. Het Uitvoerend Comité stelt zich voor aan de plannen verdere bekendheid te geven door een circulaire. Ook kunnen gelden worden gestort op girorekening No. 129009 van den penning meester var het Uitvoerend Comité, den heer F. H. van Spanje onder vermelding: Bijdrage Nationaal Huwelijksgeschenk of/en Bijdrage Plaatselijke Feestelijkheden. nieuwveen'. Wit-Gele Kruis. Woensdagavond te 7.30 uur had de aangekondigde uitvoering plaats ten bate van het Wit-Gele Kruis in de zaal van den heer D. Schreuder. Even over half acht sprak de voorzitter van het Wit-Gele Kruis een kort openingswoord. Spreker zou gaarne eenige propagandisti sche woorden voor het Wit-Gele Kruis wil len zeggen, maar daar het tooneelstukje tamelijk lang is en nij Kapelaan Nicolaas ruimschoots de gelegenheid wil geven te laten zien wat de Kruisvaart jongens kun nen, achtte hij de tijd te kort. De voor zitter wenscht aan 't slot van zijn korte toe spraak allen een genoegelijken avond- Het touneelstuk „Offerande", welwillend door de Tooneelvereeniging „Intei Nos" ge geven, werd door de aanwezigen aandachtig beluisterd. In dit tooneelsluk loopt de tra giek van het leven zoo door het lach en vroolijkheid wekkende heen als het in wer kelijkheid is. De rollen werden, alhoewel veel van de krachten der medespelers werd gevraagd, zeer goed weergegeven. Wij zou den te veel plaats innemen en zullen dan met enkele volstaan. Dr. Hatters, de goedhartige, steeds be reidvaardige geneesheer, wiens zoon Ber nard priester en zijn andere zoon Tonny' een man der loge wordt en een gemengd huwelijk aangaat, wordt wel diep beproefd. Ten slotte komt Tonny, die door zijn slechte vriend Gerd die zich als een duivel ontpopt, werd verleid, door de opoffering van Ber nard wederom tot inkeer. De zware rol van Thie v. Eerswijk, een oude scheldgrage zeeDonk, bracht de lach spieren meerdere malen in beweging. Dat er onder die ruwe schors een goed hart klopt, komt meerdere malen tot uiting. Zijn eerlijkheid opent voor hem tenslotte den weg naar den vrede van de kribbe. Na elk bedrijf mochten de spelers een warm applaus in ontvangst nemen. In de pauze vonden de jongens van de Kruisvaart de gelegenheid hun spelen, waarvan de Uil, door de Tarcisius-ban ge geven, zeer in den smaak viel. De ban- opening werd gedaan uoor de Nicolaas-ban, die mede Boerkenaas en Hein Hooger, het- wélk wij al een zeer muoi spel vonden, heb ben getoond. Hein Hooger, die alles aan wendde om steeas huoger te komen en ten slotten bij Petrus aanlandde, waar hij toch niet hooger kon zijn. In de tweede pauze kwam een pseudo Duitscher binnenstappen, die verlof kreeg een geraamte voor enkele gaven, vooral zilvergeld, te vertoonen Het bleek een zeer edelmoedig man die de gansche opbrengst schonk aar het Wit-Gele Kruis. Hij had echter tegelijk allen bij den neus gehad, want het bleek tenslotte te zijn een ge raamte vaneen parapluie. Door Kapelaan Nicolaas werd een woord van dank gebracht ten eerste aan de too- neelisten die door hun spel een genotvolle avond hadden bezorgu, verder belichtte Z.Eerw. dat het doel der Kruisvaart is de jongens idealen bij te brengen en hen te vormen tot echte katholieke jongens. Na dit toepasselijk woord werd met het vierde bedrijf doorgegaan, waarmede het einde naderde. Wij twijfelen niet o'f het bestuur van het Wit-Gele Kruis heeft voldoening van zijn pogen en wij hopen dat zij na afloop kun nen constateeren dat zij de kas der vereeni- ging met een flink bedrag kunnen verster ken. Ondertrouwd: T. Zwart en E. C. Rietveld. Ingekomen: P. v. d. Kraan, van Vel- sen; J. Th. Jansen, van Breukelen; G. v. d. Brink, van den Haag. Vertrokken: J.G C Menningh naar Borculo; G. v. d. Berg naar Eibergen. VOORSCHOTEN. De Burgenvacht. Gisteravond kwam de Burgerwacht in feestvergadering bijeen in het R.-K. Vereenigingsgebouw onder leiding van den heer A. J. Turion, voor zitter, met welwillende medewerking van de orkstvereeniging „De Oude Jagerband", dirigent A. W. Huguenin en Theo van Reij- sen met zijn cabaretliedjes. De feestavond werd geopend door het muziekgezelschap met de Lippe-Detmold-marsch van W. Ciere, waarna de voorzitter een woord van welkom sprak op dezen feestavond van de Burgerwacht, in 't bijzonder tot burge meester M. F. Berkhout, en de orkestver- eeniging „De oude Jagersband". Nadat het orkest op onberispelijke wijze de ouvertu re „Tempelweihe" van Kélar Béla had uit gevoerd, werd het woord verleend aan bur gemeester Berkhout. Spreker memoreerde, dat het heden juist de datum is, waarop de onafhankelijkheid van Nederland een feit is geworden n.l. op 20 November 1813. Van dien dag af dagteekent onze regee- ringsvörm en dankbaar mogen wij zijn te leven in een vrije staat ^nder de regee ring van de Oranjetelgen. Hier hebben wij groote vrijheden, vrijheid van godsdienst, onderwijs, vereeniging, vergadering enz. Deze vrijheden zijn te danken aan de Oran jes. Laten wij dankbaar genieten van deze geestelijke vrijheden niet alleen voor dit maar ook voor een hoogei ert beter leven. De Burgerwacht is een instituut, een ap paraat in tijaen van nood en spreker hoopt, aat hij nooit een beroep zal behoeven te doen op de Burgerwacnt, doch wij staan te midaen van ae branding en daarom is het zoo goed een Burgerwacht te bezitten. Trouw aan Oranje, aat is de band van saamnongneid, die Neaenand bindt. De heer "in. van Keysen zon6 verschil lende caDaretliederen, die zeer in den smaak vieien. tiet orkest gaf verschiilenae muzieknummers van Strauss, Ch. Gounod, Aiiord, Bruske enz. ten gehoore. Vooral de potpourris van „Boo zmgt Holland" van W. siuijter en de Neerianuia Botpouri had een aaiiKoaar genoor. Burgemeester Berk hout rentte aan den heer b. van Klaveren, een lid aer Burgerwacht, die belast is met het schoonhouaen der geweren en dit se dert tal van jaren met de grootste zorg heeft verricnt, een medaille uit, een onder- scneiaingsieeKen toegekend aan den neer van Klaveren door den Bend van Burger wachten. Aan mevr. Berkhout, mevrouw Huguenin en mej. Erkendiep werden bloe men aangeooden. Eenige films werden ver toond o.a. „De installatie van den burge meester. Aan het einde van dezen welge slaagden feestavond sprak de voorzitter een woord van harienjken dank tot den spreker van aezen avond en ae orkestver- eeniging en spoorde de leden van de Bur gerwacht aan de oefenavonden trouw te bezoeken en riep de niet-leden toe zich aan te sluiten bij de Burgerwacht. Met het zin gen van het „Wilhelmus" werd deze feestavond gesloten, waarvoor de belang stelling zeer groot was. per werkdag gelegenheid gegeven kunnen worden. Tegenover het nadeel van de kortere openstelling staat het voordeel, dat de uit betaling van postwissels, spaarbankhou ders, chèques, enz., ook in de kom geschiedt ten huize van de geadresseerden tijdens de bestelling evenals dit in de buitenwijken plaats vindt. Voorts zullen aangeteekende stukekn, postwissels, girostortingen, enz. behalve aan het station ook in de kom aan genomen worden door den met de bestel ling belasten besteller, bij wien tevens frankeerzegels, enz. kunnen worden inge slagen. De praktijk heeft geleerd, dat op deze wijze en in deze omstandigheden in vol doende mate in de behoefte wordt voorzien. In het aantal bestellingen, busliohtingen, gelegenheid tot verzending en ontvangst van de post komt geen wijziging, evenmin in deopenstelling voor den telegraaf- en telefoondienst. WOERDEN. Jubileum. Mej. S. Vonk, alhier, her dacht dezer dagen het feit, dat zij geduren de 25 jaar bij de familie Wentink als dienst bode in betrekking was. Vanaf haar 14de jaar heeft zij haar dienst trouw waargeno men. Het heeft haar niet aan belangstelling ontbroken. Namens de Ned. Vereeniging voor Huisvrouwen werd haar een gouden medaille aangeboden voor ..trouw, eerlijk heid en dienstvaardigheid". Zwemclub. De Zwem- en Polo-club „Forel" neemt gedurende de wintermaan den deel aan de competitie in het overdek te zwembad te Amsterdam. Tegen de Vest uit Haarlem werd gelijk gespeeld en tegen Star 2 werd met 51 verloren. „De Princevlag". De pas opgerichte vereeniging „De Princevlag" heeft reeds een ledental van 50. Men hoopt dit aantal nog flink uit te breiden. Pluimvee-tentoonstelling. De Pluim- veevereeniging „De Uiver" hield Woensdag en Donderdag de eerste tentoonstelling, welke een succes werd. Er waren in het geheel 112 inzendingen. De keuring was in handen van den heer Plijt uit Overschie. Eerste prijzen werden behaald door J. J. Paff, G. Donkelaar, K. Paff, A. v. Leeu wen, A. Verwey, K. Paff,. P. C. de Lange, A. Verwey, G. Leeuwenhage, B. T. Brand- sen. Er waren beide dagen talrijke bezoe kers. de komt van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Het spreekt dus vanzelf, dat de commis sarissen vol zorgen zijn om mooie banen te maken. Er is echter nog een gewichtige re den tot bijzondere aandacht aan de banen. In een onderhoud met de baan-commissie van den Zuid-Hollandsche Lisbond is toe gezegd, dat de groot rondrit door het hartje van Zuid-Holland waaraan duizenden ech te beoefenaars van de mooie ijssport zullen deelnemen, vanaf de Rijn langs Weipoort- schen Vliet en Noord-A zullen rijden. Voor deze toezegging kunnen onze leden zich ook laten inschrijven voor deelname, waar voor men zich moet wenden tot de heeren H. J. v. Mil en R. Hendrikse. Er komt toch zeker een flinke groep met de drie klaverbladen op de witte ijs-trui van den voorrijder? (Cor.). In het college van commissarissen is al leen verandering gekomen door vertrek van den heer L. Moerkerk. Het loon der baanvegers is weder be paald op 1.50 per dag met 10 ets. kinder toeslag voor kinderen beneden 14 jaar. De contributie zal weder voor 15 Dec. geïnd worden en het bestuur heeft ver trouwen in de leden, dat deze contributie weder zal betaald worden, want al is er een flinke kas, men weet uit ervaring, dat één flinke winter zoo'n kas kan leeghalen. De aanwezige niet-leden, worden als lid beschouwd en zullen tot betaling aange zocht worden. De aftredende bestuursleden, de heeren F. J. Parlevliet en J. J. Rodewijk worden bij enkele candidaatstelling herkozen. Bij de rondvraag dankte de eere-voor zitter voor de hartelijke woorden bij den aanvang der vergadering tot hem gericht. De voorzitter wijst nog eens op Je zeer bij zondere belangstelling van onzen Burge meester, die zich ook reeds in het vorig jaar is toegezegd met de beschikbaar-stel ling van een prijs voor d^n eerstvolgen- den wedstrijd, die niet geweest en nu stellig verwacht wordt. De voorzitter herinnert, dat hij ook eere lid is en alzoo vrij van contributie is. De uitgespaarde guldens zullen ook omgezet worden tot een wedstrijd-prijs. Geen der leden wenschte van de rond vraag gebruik te maken, zoodat de verga dering niet aan het woord is geweest. Toch kwamen de belooningen en onder gespannen aandacht had de trekking plaats. Onder groote hilariteit viel de groote kren- tenkater in het kleinste gezin, de groote worst aan een boerenjongen met grage maag op Vrijdagavond, de schaatsen aan den voorzitter, die wel veel voor ijssport voelt maar de schenkels al in geen jaren heeft ondergebonden. Het mooie luxe-post papier kwam in handen van één die ge tuigde: „nou moet je weten, dat ik nooit een letter schrijf en ik heb geen dochters, die minnebrieven schrijven". Er weer an deren moesten bijna gaan zitten op hun kistje sigaren of doos met de boterletter, om nog wat thuis te brengen. Het was een goed geslaagde prijs-uitdee- ling en de commissie, bestaande uit de hee ren Chr. v. d. Meer en A. v. Vliet, mochten dank ontvangen voor de goede zorg. De voorzitter sprak nog een dankwoord niet voor de gevoerde discussiën maar vooral voor de belangstelling voor de IJs club (verrassingen?), waarna de vergade ring werd gesloten. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. Ver. tot bevordering der belangen van Slechthoorenden. De Afdeeling Leiden hield haar derde bijeenkomst in dit seizoen. Woensdagavond waren velen bijeengekomen in de groote Nutszaal; het programma was dan ook zeer aantrekkelijk te noemen. Door afwezigheid van de presidente, mevr. T. Kranenburg-Siemens, opende de vice-voorziter, de heer J. Mater de bijeen komst, heette allen hartelijk welkom, in- zonder de dames M. Driessen en N. v. d. Reyden en deri heer J. Burgersdijk, ama teur-goochelaar uit den Haag. De heer Mater maakte bekend, dat voor de arbeidsclub en de handwerkclub veel animo blijkt te bestaan. Zoo spoedig mogelijk zal bekend ge maakt worden wanneer de ledenvergade ring vóór de Algem. verg. gehouden zal worden. Een ingekomen schrijven van de presi dente aan de aanwezigen werd voorgelezen, men verheugde zich zeer over den inhoud daarvan. De dames Driessen en v. d. Reyden kre gen hierna het woord en gaven eenige nummertjes ten beste op luit en mandoline, waarbij mej. Driessen ook zong en liet hoo- ren over welk een mooie heldere stem zij mag beschikken. Ook na de pauze mochten wij hiervan genieten en uit een hartelijk applaus bleek wel, dat zang en muziek bij allen zeer in den smaak vielen. Behalve de pauze werd de avond ver der gevuld door den heer Burgersdijk, die ai meermalen in ons midden is geweest en er weer ten volle in geslaagd is de aan wezigen eenige uren kostelijk te amusee ren. Al met al was het weer een zeer geslaag de awmd te noemen, het was reeds elf uur, toen de heer Laman hartelijk dank bracht aan hen, die den leden zooveel ge noegen hebben verschaft en sloot met een tot weerziens op 23 December a.s. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 2138. H. E. van der Heide Zonen, Leiden, Nieuwstraat 2.12. Handel I in ijzerwaren. N. Venn.: A. E. van der Heide, I Groningen. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Geboren: Neeltje, z. v. J. Lok en J. Verbree. Ondertrouw d:A.J. Balvert, 28 j. en N. IJselstijn, 23 j. C. Borst, 49 j. en M. van der Velde, 49 j. g e t r u w d: h. c. J. Kok, 25 j. en r. Baelde, 25 j. S. C. Pessel, 35 j. en J. C. Steenbergen, 28 j. Gevestigd: H. Mooi en gezin, van Zoetermeer; P. Uittenbogaard met broers en zusters, var Zwaramerdam; W. van Gulik, van Zwammerdam; D. Fock van Mohni- pour (Br.I.): L. Maaskant, van Leiden; K. Hensen en gezin, van Zwijndrecht; G .Hen- sen, van Zwijndrecht; P. B. Vogelsang, van Schaerbeek. V ertrokken: G. A. Baelde, naar Am sterdam; G de Bruin, naar Mijdrecht; Th. Mollinga. naar Canada, J. Domburg en ge zin, naar Zuilen; G. G. ten Brummeler, naar Kamerik; A. van Wensveen, naar Amers foort. LEIDERDORP. Kerstmaaltijd. Op initiatief van den Burgemeester heeft zich een comité ge vormd, bestaande uit de heeren Raadsle den, onder voorzittersohap van den Burge meester, het doel beoogende, gelden bijeen te zamelen ten einde den werkloozen een Kerstmaaltijd te bereiden. Voorheen geschiedde dit door het Plaat selijk Crisiscomité, doch daar dit is opgehe ven, heeft dit nieuwe comité het plan op gevat, door verspreiding van circulaires, de inwoners dezer gemeente op te wekken voor deze Kerstmaaltijden een gave af te zonderen. NIEUWKOOP Getrouwd: G. Schellingerhout te Zegveld 28 j. en M. Pos 27 j. Overleden: M. Nieuwenhuizen 65 j., echtgenoote van J. J. van Kessel. NOORDEN. Een nieuwe aanslag op de plassen? Een ernstig onderzoek wordt ingesteld naar de mogelijkheid om bij wijze van werkverschaffing een gedeelte van den Noordschebuurter polder, bestaande uit rietland en water, afzonderlijk in te pol deren. Postkantoor. Het hulpkantoor van de posterijen, telegrafie en telefonie alhier zal worden omgezet in een post-, telegraaf- en telefoonstation. De opzet daarvan is om de exploitatiekosten van het Staatsbedrijf te beperken. De heer P. C. Vroonhof, die vanaf de op richting, sedert 20 jaren ongeveer, kantoor houder is geweest, komt nu in aanmerking om benoemd te worden tot kantoorhouder te Ter Aar (kantoor Aardam), terwijl zijn zoon G. Vroonhof als stationhouder alhier aangewezen zal worden. Het poststation zal evenals het hulpkan toor de gelegenheid bieden tot het aankoo- pen van postwaarden, het verzenden van aangeteekende stukken en postwissels, de behandeling van spaarbank- en girozaken, enz., eohter gedurende een meer beperkt aantal uren dan op het hulpkantoor. Op grond van het verkeer zal hiervoor 3 uren ZOETERWOUDE. Graal. Zondag 3.30 uur zang door den heer W. Hoogzaad. Dinsdag 7.30 uur naai en knipcursus. Woensdag 7.30 uur chari: tatief-club. Vrijdag 8 uur volksdansen. Sint Nicolaas. De commissie tot orga nisatie van het Sinfr Nicolaasfeest heeft we de rot de viering besloten en zal een waar dige voorbereiding maken voor de komst van den Sint in het Patronaat. Evenals an dere jaren zullen de propagandisten van den Vrouwenbond een geldinzameling doen. Hierdoor wordt het mooie kinderfeest algemeen en kan het niet voorkomen, dat een arm kind geheel missen moet wat an deren zoo overvloedig hebben. De commissie vraagt daarom: geef een kleinigheid om alle kinderen een paar uren ware kinderpret te geven, waarvan zij in den nacht met rijke kinderfantasie nog zul len droomen. IJsclub. Te gelijk met de eerste aan kondiging van „nachtvorst", gisteravond, verschenen 128 leden van de IJsclub op het jaarlijks appèl, de jaarvergadering met ver rassingen. De leden moesten 8 uur binnen zijn op straffe niet aan het uitdeelen van de prijzen deelashtig te zijn en op dat uur kon de buitendeur slechts met moeite ge sloten worden, zóó vol was de vergaderzaal; en de rook kon wel „gesneden" worden. De voorzitter, de heer Jac. van Leeu wen, opende de vergadering en sprak een herdenkingswoord aan het overleden eere lid, de heer N. D. v. d. Voort. Spr. schetste de vele verdiensten en het werken van de overledene, reeds in het vorig jaar gewaar deerd-door de benoeming tot eerelid, ver diensten die steeds tot dankbare herinne ring en eere tot zijne nagedachtenis zullen blijven. Bijzonder wordt de eere-voorzitter, de edelachtb. heer P. Wap, verwelkomd en ge luk ge wenscht met herstel van zijn ziekte. Ook het eerelid, de heer Adr. v. Leeuwen, wordt dank gebracht voor zijn steeds on verminderde belangstelling. De notulen worden na lezing goedge keurd en het jaarverslag wordt daarna ge lezen. Er was weinig te verslaan, want ko ning Winter liet zich wachten met zijn kristalliseerende kracht van water tot ijs. Het ledental liep iets terug, n.l. dames leden van 3427, heeren-leedn 230215. De rekening er vertantwoording gaf als inkomsten het saldo vorig jaar 470.27, con tributies en donaties 235, rente 14.18, totaal 721.45. De uitgaven waren 69.36. zoodat het bezit der vereeniging 652.09 is. Door de commissie tot nazien van de re kening werd een gunstig rapport uitge bracht, waarna de secretaris-penningmees ter, de heer J. J. Rodewijk, onder dank en applaus werd gedechargeerd. De voorzitter ging nu de „mededeelingen" doen. De eerste en belangrijkste mededee- ling was, dat dit jaar aan de ijsbanen een bijzondere zorg zal besteed worden. Hier voor zijn twee ernstige redenen. Nu twintig jaar geleden heeft H. M. de Koningin een ijstocht gemaakt over onze banen en moch ten wij vernemen, dat H. M. hare tevreden heid betuigd had over de goede conditie waarin onze banen verkeerde. (Later heeft ook Prinses Juliana onze banen bereden. Correspondent). In sterk optimisme, verwacht de voor zitter dan ook stellig in dezen winter we der een koninklijk bezoek aan onze be roemde ijsbanen en verwacht een vereeren-

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7