ZATERDAG 21 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT ctRSTE JuAD - PAG. 3 OCTAVIA PARMENTIER f In den ouderdom van 64 jaar is heden nacht hier ter stede overleden mej. Octavia Parmentier, een in vak-onderwijskringen zeer bekende en geziene figuur. Francoise Octavia Parmentier werd ge boren 31 October 1872 te Leiderdorp. Zij bezocht eerst de lagere school te Leiderdorp en daarna de bijzondere meisjesschool van de dames de Lange en Reyn Snoeck op de Hooigracht te Leiden. Haar eerste boek houd-examen was Mercurius en Vereeni- ging van Leeraren voor Boekhouden. Daar na behaalde zij achtereenvolgens de diplo ma's middelbaar boekhouden en Engelsche, Fransche en Duitsche Handelscorresponden tie. De eerste school waaraan zij verbonden werd en waaraan zij 36 jaar werkzaam is geweest, was de Christelijke School van den heer Meijnen op de Stille Rijn, later Noordeinde en tegenwoordig U.L.O.-school van den neer de Reuver. In 1906 werd zij werxzaam aan de Haag- sche Huishoudschool, Laan van Meerder- voort, welke school zij 30 jaar heeft ge diend. Voorts was zij eenige jaren werk zaam aan de kostschool voor jongens Noordhei" te Voorschoten, totdat deze school opgeheven werd. In 1918 werd zij benoemd tot leerares aan de R. K. Vakschool voor Meisjes aan het Galgewater en aan de Huishoudschool voor Meisjes die thans aan het Rapenburg ge vestigd is. Daarna werd zij ook verbonden aan de Meisjes H.B.S aan de Garenmarkt, de huishoudschool aan de Breestraat alhier, de R. K. Vakschool ei. Huishoudschool te Haarlem, de Chr. U.L.O.-School te Hille- gom, de huishoudschool Zandbad te Am sterdam en aan de school voor Maatschap pelijk werk te Amsterdam. Na den oorlog was zij deskundige bij de belasting voor oorlogswinst onder inspecteur Aleva. Vele jaren had zij zitting in de commissie voor de examens voor Midci Boekhouden en in de examencommissie Nijverheid U.A. Op verschillende kantoren en bij vele particu lieren controleerde zij de boeken en bene vens dit alles gaf zij nog haar particuliere lessen aan huis. Een zeei werkzaam en vruchtbaar leven is afgesloten. R. K. METAALBEWERKERSBOND. Rede Bondsvoorzitter J. v. d. Brink. In het gebouw van aen R. K. Volksbond hield de afd. Leiden van boven genoemd en bond gisterenavond een ledenvergadering: Na een openingswoord van den voorzitter, den heer J. Giezen, waarin hij een hartelijk welkom toeriep aan den geestelijk advi seur, den weleerw. pater E. v. d. Snoek O.F.M. en den spreker van dezen avond, werden eenige agendapunten behandeld, zooals notulen en ingekomen stukken, die niet veel tijd in beslag namen. Hierna verkreeg de bondsvoorzitter, de heer J. v. d. Brink, het woord voor het uitspreken van zijn rede, „Werkt gij mee aan de propaganda!" Als uitgangspunt had spr. gekozen het uitbouwen van den bond esnerzijds en het zuiveren anderzijds. Vooral op dit laatste legde spr. den nadruk. Op zijn tijd een lid, uit zuiveringsoogpunt bekeken, verwijde ren, kan noodig zijn, omdat men als orga nisatie a.iS doel voor oogen moét houden meer samenhang te brengen in onze heden- daagsche maatschappij. Een afdeeling of een bond is wat de leden zijn. Door de we- reldontreddering ondervindt ook de Ned. R. K. Metaalbewerker&bond den terugslag, daarom is deze groote propaganda-actie op gezet. Momenteel zijn er 17000 R. K. me taalbewerkers aangesloten bij den bond, maar dit moeten en Kunnen er 20000 wor den. Tientallen en meer weten niet waar om zij georganiseerd zijn. Nu is het onze kans, aldus spr., en daarom moet deze kans worden uitgebuit, nu wij haar nog hebben, want het is niet zekei dat wij haar ook in de toekomst nog zullen krijgen. Doen wij dat niet en blijven wij rustig thuis zit ten met de gedachte: het komt toch wel in orde, dan worden in de toekomst de R. K. arbeiders van het maatschappelijk terrein weggevaagd. Van-den mensch van dezen tijd is van alles te maken zoowel communist als fascist, daarom moeten wij in onze organisatie hebben menschen met ruggegraat, die van geen wijken weten. 20 jaar geleden noemaen de geleerden het communisme een beweging, die aan het verloopen was. Op het eind van den wereld oorlog kwam Lenin m Rusland en vdhd daarop een bevolking van 160 millioen, 500.000 communisten. Dit kleine gedeelte hief onder leiding van Lenin en zijn tra wanten de leuze aan: land voor de boeren en vrede voor de menschheid. Maai- toen zij eenmaal de macht in handen hadden, kregen de boeren geen land en de anderen geen vrede, maar kanonnen Op het oogen- blik zijn de menschen alle kanten op te dringen, gezien het feit, dat velen zich scharen onder de banier van nieuwbakken leiders. Thans in dezen modernen tijd kan iemand in vijf jaren een bestaand regiem radicaal wijzigen, wat vroeger nog in geen eeuw mogelijk was. Daarom moeten wij katholieken zien te behouden wat wij heb ben. Wij kunnen en moeten leiding geven aan de zoekende menschheid. Ons R. K. ge loof staat bovenaan, dat heeft niemand ons kunnen afnemen. Ook de jongeren moeten in onze katholieke organisaties komen, want hen hebben wij het harst noodig. Een jongere generatie moet eens onze taak over nemen en dan moeten zij goed beslagen ten ijs komen en daar moeien wij ouderen voor zorgen. Voor dit doel moet onze organisatie mobiel gemaakt worden. Vervolgens komt spr. weer op zijn uit gangspunt terecht, n.l. dat men de onzui vere elementen moet weren. De R. K. or ganisaties moeten zorgen dat de Judassen uit hun rijen geweerd worden, die de be weging vermoorden, dt celienbouwers, die zich voordoen als katholiek maar in wendig den boel uithnlen. Daar moet voor gewaakt worden. Dan maar er uit met zulke Judassen, aldus spr. Als een ieder dat voor oogen houdt, dan krijgen wij een organisatie, die staat als een muur, waarin alle R. K. arbeiders strijden schouder aan schouder om te vor men een sterke eenheid, waartegen alle kuiperijen en andere minderwaardige stre ken te pletter loopen. Als een ieder dat ideaal voor oogen houdt en zijn arbeid en talenten geeft, dan pas kunnen wij op onze organisatie trots zijn. Deze vurige rede, die onder stille aan dacht werd aangehoord, vond haar weer klank in een hartelijk applaus. De voorzitter was dan ook de tolk van allen, toen hij den bondsvoorzitter dank bracht voor zijn propagandistisch woord, waarna de vergadering op dezelfde wijze werd gesloten als zij geopend was, met den Chr. groet. ZVVITSERSCH HOTEL-PLAN. Cultuurtoonfilm-voorstelling in de Stadszaal. Vanwege het Zwitsersch Hotelplan te zamen met het Zwitsersch verkeersbureau worden in ons land een aantal cultuur toonfilm-voorstellingen gegeven, ter pro pageering van het bezoek aan de Zwitser- sche wintersportgebieden. Voor een vrij groot publiek werden een aantal films af gedraaid, die er ongetwijfeld geraffineerd op berekend waren het verlangen naar de wintersport bij de toeschouwers levendig te maken. Vooral de films „lm taumel des Schnees" en „Wassersymphonie" wa ren, ook technisch, van een zeldzame pracht door het indrukwekkend beeld, dat zij gaven van de grootsche natuur, die het Zwitsersche winterlandschap bezit. Een prachtige avond, die ongetwijfeld zijn doel niet gemist heeft. Geveilde Perceelen. Ten overstaan van Notaris H. M. Mar- kusse alhier: Heerenhuis met tuin, Groenhovenstraat 18, in bod 5100.kooper de heer H. de Jong q.q. alhier voor ff 5550. Huis met afz. bovenwoning en tuin Schel penkade 2930, in bood 3700.kooper de heer J. H. Drenth q.q. te Alphen a. d. Rijn, voor 3700.—. Huis met tuin Leliestraat 66 in bod ƒ1500.—, kooper de heer E. van Starken- burg q.q. te Oegstgeest voor 1500. Huis met tuin Utr. Jaagpad 18 in bod ƒ2800.kooper de heer J. Marks q.q. te Leiden voor ƒ2950. Huis met tuin Rijndijkstraat 99, in bod 1260.kooper de heer K. L. van Duuren q.q. voor f 1380. Huis en erf Nieuwe Rijn 112, hoek Oran jegracht, in bod 1300.kooper de heer K. L. van Duuren q.q. voor 2300. Huis en erf Langebrug 51, in bod 1320. kooper de heer E. van Starkenburg q.q. voor 1500. Winkelhuis met afz. bovenwoning en erf Oude Rijn 99a, in bod 2200.kooper de heer J. Dorrepaal te Sassenheim voor 2340.—. Winkelhuis en erf Janvossensteeg 4 in bod 1440.kooper dé heer J. J. G. de Cler q.q. te Leiden voor 1640. Huis Klikstraat 8 in bod 150.kooper de heer L. Zitman q.q. te Leiden voor 164.—. Winkelhuis Nieuwsteeg 17 is niet ge gund. Geslaagd voor het examen van Apothe kers-assistent te Leiden mejuffrouw H. J. C. M. Lau, Den Haag. Door den rijksveldwacht in samenwer king met de geemeentepolitie zijn heden nacht gearresteerd de 26-jarige A. O. en de 44-jarige A. J. L., verdacht van stroo pen .in de omgeving van het Rijn- en Schie- kanaal, inbraak in de voormalige zwem inrichting aldaar en een andere inbraak. Zij waren in het bezit van drie eenden en een polobal, welke vermoedelijk uit bo vengenoemde inrichting is ontvreemd. Gistermiddag te kwart voor vijf is de 5-jarige J. de F., wonend Oude Rijn 23, ten huize van zijn grootouders Oudé Rijn 11, door 'n ruit van een deur gevallen, waar door de slagader en een pees van den rech terarm werd doorgesneden. Door den E.H. D. werd de jongen naar het Acad. Zieken huis vervoerd. Gisteravond te 10 uur heeft de politie- brandweer ten huize van mej. E., Rem brand tstraat 8, een schoorsteenbrandje door vegen gebluscht. Oorzaak te fel stoken. De tweede ploeg der lichting 1936, van het onbereden gedeelte van het 6e regiment veldartillerie alhier, niet in opleiding tot officier of onderofficier, wordt 31 Decem ber in het genot van groot verlof gesteld. Te Wageningen is de heer H. van Noort, Hoogewoerd alhier geslaagd voor het exa men mr. Bakker, zulks om te voldoen aan de vestigingseischen. In de gistermiddag gehouden aandeel houdersvergadering van de N.V. Meelfa briek „De Rijn" voorheen firma wed. T. J. Bots is balans en winst- en verliesreke ning goedgekeurd en de winst bestemd voor afschrijvingen. Als commissaris werden herkozen dr. L. G. Kortenhorst en mr. E. J. M. H. Bol- sius. Hedennamiddag heeft in het perceel Hooigracht 13, dat geheel verbouwd is, de heropening plaats-gehad van de zaak van den heer Dernison, handel in emaille- naamplaten, rubberstempels, marmerglas platen en kerkstoelplaatjes. Voor deze zoo nuttige en veelal onmisbare voorwerpen kan men hier naar elke gewenschte letter soort en elke grootte terecht. Hedenmiddag heeft de heer J. W. Jan senSchoonhoven in perceel Turfmarkt 2 onder den naam van „De Nieuwe Boek handel" een zaak geopend in boeken, kan toorartikelen enz. terwijl hieraan tevens een leesbibliotheek is verbonden. Het pand, waarin vroeger een melksalon was gevestigd, is geheel verbouwd onder lei ding van den aannemer A. de Leen, die aan de zaak een modern aanzien heeft gegeven. Een groote collectie boeken, zoo wél in den winkel als in de bibliotheek is voor radig en op theologisch en wetenschappe lijk gebied is hier een zeer uitgebreide sorteering werken. MM* BIOSCOPEN. Luxor. „De Perfecte Misdaad" is 'n detective-ro man van bij zonderen inhoud en zóó sugge- reerend, dat men geen oogenblik den in druk krijgt slee' ts met 'n boek te doen te hebben. De regisseur wist dit verhaal zóó in te lasschen in het leven van 'n be roemd detective, dat men aldoor meent, dat hetgeen deze in 'jn boek schreef, door hem zelf beleefd werd. Otto Kruger is ce man. die hier den hoofdrol van beroemd detective speelde. Als hij na zijn veelvuldige en dikwijls lan ge zakenreizen thuis komt met het voor nemen een boek te gaan schrijven over zijn ervaringen op dit gebied, meent hij tot de conclusie te moeten komen dat zijn vrouw hem ontrouw geworden is. Dit is het motief voor het boek, dat hij gaat schrij ven en waarin hij in scène zet en tot uit voering brengt de „Perfecte Misdaad". Bij zijn heengaan van het bureau heeft hij tot zijn opvolger gezegd, dat deze toch niets klaar speelt en spoedig wordt hij voor 'n duistere misdaad gepl; atst. De detective verwedt er 1000 dollar om, dat men den schuldige niet zal vinden. Hetgeen natuur lijk ook niet geschiedt; anders zou het weer geen echte film zijn. Intusschen werd het 'n spannend verhaal met voortreffelijk spel vooral van Otti> Kruger. Voor de pauze gaat als hoofdnummer „De Amateur Jockey", een ietwat naieve, doch zeer komische film, waarbij vooral Heinz Rühmann voor den komischen noot zorgt. Een gevarieerd programma gaat ter in leiding van den hoofdfilm vooraf. Triano. Harry Baur heeft als Tarrass Boulba, de kozakkenleider, een onvergetelijke creatie gegeven. Hij leeft op zijn boerderij daar ergens in de steppen en wacht op zijn beide zoons om hen mede te nemen in den strijd, waarop zijn kozakken al zoo lang zitten te wachten in hun kamp. Tar- ras Boulba danst en drinkt. Dan neemt hij zijn zoons, André en Ostap mee ten strijde tegen de Polen. De hulde stoet trekt over de steppen. Het kasteel van den Poolschen gouverneur wordt belegerd en omsingeld, Dan komt het conflict. André, die een ge heime liefde heeft voor Marina, hoort, dat deze de dochter van den gouverneur is en hij snelt er heen. Hij ontmoet haar in het kasteel en besluit er te blijven en te strij den tegen de zijnen. Tarras Boulba is zwaar getroffen door het verraad van zijn zoon. Hij zet zich er echter overheen en geeft bevel het kas teel te overvallen. Zamnitzky probeert een uitval. Een hevige strijd ontstaat en de Polen moeten terugtrekken. Zal het kasteel de kozakken in handen vallen? André wil Marina redden; hij verza melt de overgebleven soldaten en doet nog een wanhopigen uitval. Tarasr heeft zijn zoon aan het hoofd der Polen ontdekt achtervolgt hem en neemt hem gevangen. Hij wreekt de eer der Kozakken door zijn zoon eigenhandig te executeeren met een pistoolschot. In deze oogenblikken is Baur het grootst. Dan is hij geweldig, dan komt men diep onder de bekoring van zijn geniaal spel. Evenals bij zijn meesterlijk spel aan het einde, als hij stervend zijn kozakken naar hun paarden paagt met de uitroep: „Sterft hier een oude vrouw of Tarras Boulba?" Zoo sterft hij, terwijl zijn kozak- kenleger vóór hem te paard zit en het beroemde strijdlied van Tarras Boulba aanheft. Deze creatie is groot en geweldig. Zon der iets af te doen aan het spel van de charmante Danielle Darrieux en de beide zonen van Tarras en zoovele anderen: Karry Baur heeft deze film onvergetelijk gemaakt! Een woord van lof voor de grootsche ensceneering, welke zeer indruk wekkend is, mag tenslotte niet ontbreken. Voor de pauze gaat er een zeer geestige Weensche Carnaval-film met smakelijke verwikkelingen, waarom hartelijk te lachen valt. Hans Moser en Leo Slezak zorgen hier uitbundig voor de humor, die van echt-Weensche kwaliteit is. Voor de pauze is er Eclair en Polygoon nieuws, een Betty Boop-teekenfilm en opnamen van verschillende feestelijkheden in Indië. Casino. De film „British Agent" verplaatst ons in het Rusland der eerste revolutie, toen Lenin de macht in handen kreeg. Elena, (Kay Francis), een aristocratisch jong meisje, heeft zich als spionne in dienst ge steld van Lenin. Bij een straatgevecht wordt ze gered door Stephen Locke (Leslie Howard) een van de Britsche geheime agenten, die de sovjets bestrijden. Deze redding voert tot wederzijdsche liefde. Maar dan treedt de tragiek in beider le ven, want Elena krijgt de opdracht haar geliefde te achtervolgen en te verraden. Ze neemt die opdracht aan, maar komen beiden in gevaar het leven te verliezen. Dan komt Elena tot betere gedachten en nadat ze zich hebben weten te redden, vluchten ze naar Engeland. Het is een prachtige, spannende film, die veel opgang heeft gemaakt vooral door het schitteren de spel van de hoofdpersonen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. J Geboren: Arnoldus z. van A. Ouwer- kerk en P. Distelvelt Helena d. van P. den Oude en A. J. Erades Cornelia Ka- tharina d. van Q. S. W. Olsthoorn en A. E. Paeper Dirkje d. van J. de Vreugd en C. v. d. Boon Nicolaas z. van L. W. Turk en J. M. Koele wijn Geerlof z. van D. Los en A. voor de Wind Petrus Jo hannes Antonius z. van P. J. v. d. Berg en C. E. v. d. Hoeven Hendrika d. van W. Noorman en B. Holmer Anna Maria Elisabeth d. van A. G. Peperkoorn en E. M. v. d. Klashorst Anna Maria Clasina d. van A. J. Elderhorst en C. v. Gerven. Ondertrouwd: J. Brussee wedn. 47 j. en A. Brussee wede. 32 j. Overleden: C. v. Eijkv. d. Hoorn vr. 28 j. A. Bos m. 55 j. In de tweede hoofdfilm „De bruid van Frankenstein" vervult Boris Karloff de hoofdrol. Het is een griezelige geschiede nis, die haar hoogtepunt bereikt in de scène, waarin de bruid van Frankenstein in het laboratorium onder knallende elec- trische ontladingen tot het leven gewekt wordt. Sensatie dus in overvloed. Voor volwassenen. Lido. „Muiterij op de Bounty", de film welke deze week in Lido gaat, kunnen wij zon der eenig voorbehoud betitelen als de film van het seizoen, een film over de bevaring der zeeën in de 18e eeuw op de voor ons reeds zoo romantische zeilschepen, waar mede onze voorouders de onbekende zeeën en eilanden doorkliefden. De opnamen in dezen film zijn zoo uniek mooi, dat men van begin tot het eind, de opeenvolgende emoties met spanning en aandacht blijft volgen en men geheel medeleeft met de ge- beu tenissen op de koene driemaster, waar- beurtenissen op de koene driemaster, waar bij 't driemanschap Charles Laughton, Clar evenaarde bezieling in deze meesterlijke film hebben weten vast te leggen. Deze ge schiedenis speelt zich af in 1787, op het En gelsche oorlogschip de „Bounty", welke uit Portsmouth vertrok naar Tahiti in den Stiile Zuidzee voor een lading boschboo- men, terwijl de adelborst Roger Byam mee ging voor het samenstellen van een woor denboek der Tahitiaansche taal. Kapitein Bligh van de „Bounty" was bij de vloot be rucht om zijn soms onmenschelijke wreed heid; zijn zeevaartkunde en moed stonden hoog aangeschreven, maar om zijn ruwheid werd hij zeer gevreesd en reeds dadelijk maakt Roger Byram de geeseling van eeni ge matrozen mee, hetgeen stuit tegen het open en eerlijk karakter van dezen adel borst. Zijn volle sympathie betuigd hij aan den eersten stuurman van het schip, Chris tian, welke de kapitein telkens het onmen schelijke van zijn optreden onder het oog brengt. Ondanks de haat van Bligh ten op zichte van den edelen en eerlijken onder bevelhebber, is Christian vast besloten elk bevel op te volgen. Toch blijkt Christian niet in staat op den duur deze taktiek te blijven dragen; de hardheid, oneerlijkheid en hebzucht van Bligh dwingen hem ten slotte tot verzet. Na hei bezoek op het eiland Tahiti komt het tot een muiterij als Bligh voor een vermeende desertie eenige matrozen laat geeselen. De episoden, wel ken zich hierna afspelen zijn zeer boeiend tot het einde toe. Naast een actueel Journaal, zien wij neg een kluchtig filmpje met Charley Chase in „Onze beste commensaal", een stukje vol geest. Alles bijeen een program hetwelk iedere volwassene film-liefhebber moet gaan zien. WEGENS PLAATSGEBREK MOETEN WIJ EEN VERVOLG-VERSLAG VAN DE BIJEENKOMST VAN DE NED. CHEMIE VEREENIGING TOT MAANDAG LATEN LIGGEN. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „De inheemsche recht spraak in de zelfbesturende landschappen ter Oostkust van Sumatra", de heer H. D. von Meyenfeldt, geboi-en te Amstei'dam. Geslaagd: Candatdaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heer H. B. E. van Wijk, Rotterdam; Candidaatsexamen Wijsbegeex-te de heer J. Barents, Den Haag; Taalkundig doctoraal examen Indologie de heer H. Verhageax, Den Haag; Candidaatsexamen Theologie de heeren D. Veldkamp, Rotterdam en P. De Bruyn Jr., Leiden; Candidaatsexamen Gescheidenis mejuf frouw A. M. P. Mollema, Leiden; Candidaatsexamen Klassieke Letteren de heer A. P. C. Kreemer, Den Haag; Propaedeutisch examen Theologie de heer P. M. Luca, Sassenheim, Mej. A. C. Fokkema, Oegstgeest. LAATSTE BERICHTEN AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN Hedenmorgen is in het St. Elisazeth- gasthuis te Eindhoven, overleden de 28-ja- rige mevrouw H. P. H. Tromp-Wurfbain. Op 8 November j.l. werd het echtpaar Tromp uit Eindhoven bij een auto-ongeluk te Moergestel zwaar gewond. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. TELEGRAMMEN DE SPANNING IN HET VERRE OOSTEN Japansche officieren gevangen genomen door Chineesche muiters SJAN HAI KWAN, 21 November (A.N. P.) Naar thans vernomen wordt, zijn door de Chineesche muiters bij Tsjangli vijf Japansche officieren gevangen geno men, waaronder de commandant van het Japahsche garnizoen te Sjanhaikwan, als mede tien andere Japanners. GROOTE FABRIEKSBRAND IN IN LETLAND RIGA, 1 November (A.N.P.) In den afgeloopen nacht is brand uitgebroken in de „Vulcan"-fabrieken te Kuldiga. De fa briek is eigendom van d, Zweedsche luci fers-maatschappij. De fabriek werd geheel vernield. De schade wordt op 400.000 gul den geschat. Eenige duizende arbeiders ko men zonder werk. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 Nov. Boter. Noteering in guldens per K.G. Prima fabrieksboter 1.54. prima boerenboter f 1.421.48 per K.G. Aanvoer 465 K.G. Handel matig. Turf. Turfmarkt van 16 November tot en met 21 November. Aanvoer: Lange turf 135.000 stuks. Prijs: hoogste 8. laagste 7.per 1000 stuks. LEIDEN, 20 Nov. Groentenveiling. An dijvie ƒ0.50—1.10, Bloemkool I 1.50—6.80. id. II 1.504.70, Roode kool 0.803. Savoye kool ƒ1.2.10, China kool 1.30 1.50, Rapen 0.500.90, Pieterselie 0.30 1.80, Prei ƒ0.802.40, Kropsalade ƒ1. 3.60. Selderie 0.801.60, Bleekselderie 5 11.Knolselderie 23.60, Wortelen 2.406.per 100 stuks. Kroten 1. 1.50, Kroten gekookt 24.Snijboonen 2637, Stokboonen ƒ47, Witloof 214. Boerenkool 1.503, Spinazie 721, To maten A 3—18, id. B ƒ3—18.40. id C 311.id. CC 2—3.6Ó, Uien 1—2.20. Wortelen 12.70. Spruiten I 511. Spruiten II 1.506. And. f 2—3. Nero 6,30—8.10. TER AAR, 20 Nov. Groentenveiling. An dijvie 816 cent, slavellen 1315 cent. boerenkool 811 cent, per kist, uien 1.30 spruiten 5.50—6.10, roodekool 180. savoyekool f 0.703.20, witlof f 3.008.20, Chineeschekool 0.50 per 100 kg. kroten 1.20, peen 3.00—6.00, prei 1.50, kool rapen 80 cent, selderie 0.401.30 per 100 bos, sla 0.502.20 per 100 stuks, bloem kool 1.56 cent per stuk, torn. 3.60 per 100 pond, druiven 1516 cent per pond. BOSKOOP, 20 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1216 cent, Hadley 132 5cent, Clau dius Pernet 2043 cent, Columbia 1228 cent, Butterfly 2035 cent, Wilh. Kordes 2035 cent, Rosalandia 18-35 cent, Florex 3056 cent, Phoebe 3054 cent, Wendland 3054 cent, Steward 3550 cent, Edilh Helen 4075 cent Aug. Noack 1324 cent Else Poulsen 3058 cent, E. G. Hill 3050 cent, Hoover 25 cent, Pechtold 3047 cent Str. van Nes 1418 cent, Briarcliff 1830 cent, Tngar Ohlson 3550 cent, Hasel Alexandre 2035 cent, Chrysanten, groot- bloemig 60110 cent, idem tros 1016 ct.. Asparagus 1015 cent, Calla 70 cent, Cle matis Prins Hendrik 1.30—1.70. Maho- nia 1521 cent. NIEUWVEEN, 10 November. Eieren. Kip- eiei'en aanvoer 365 stuks, prijs per 100 st. 5.506.25. Eendeieren aanvoer 19 stuks, prijs per 100 st. f 3.75. NOOTDORP, 20 November. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden deze week de volgende prijzen genooteerd: kip peneieren f 5.506.85 (aanvoer 1630 stuks): heneieren f 3.704.70: eendeneieren f 3.50 3 65; hanen f 0.500.90: kippen f 0.40: kaas f 0.20—0.25. NIEUWKOOP, 20 November. Eierenvei ling. Aangeroerd werden 752 eieren. Prijs: Kipeieren f 4.506.15; eendeieren f 2.25 2.50 per 100 stuks. UTRECHT, 20 November. Boter en kaas. Aanvoer 68 wagens met 21.800 kg. kaas. Prijzen: rijksmerk le kw. f 1921.50 p. 50 k.g. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN, 20 November. Groentenveiling. Tomaten A f 1.403.60. idem B f 2.20—3.85; id. C f 1.10—3.00, id. CC f 0 451.35 per bak van 25 pond. Bloem kool 1,52 cent per siuk. Andijvie 5060 cent, sla f 0.505.20 pei 100 krop, sla-vellen 851 cent per kist. Snijboonen f 2.90 per 10 K.G. KATWIJK a. d. RIJN. 20 Nov. Groenten veiling. Bloemkool I ƒ4.207.90. id. II 1.702.40. Groene kool 1.301.70, knol selderie 2f 2.10, per 100 stuks. Peen 5.807.40, Prei 1.201.60, per 100 bos. Uien per 100 KG. 1.802.10, Gele kool ƒ11.30. Roode kool 1.201.70, Waspeen per kist van 20 K.G. 0.350.55. Ki'oten p. kist van 20 K.G. 0.250.40. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 9.04 Berlijn 74.351 Parijs 8.60 Brussel 31 25 Zwitserland 42.4!» Kopenhagen 40.371/ Stockholm 46 60 Oslo 45.421/.» New York 1.84".$ Praag 6.55

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3