DE LITURGIE DER KERK UIT DE OMGEVING ZATERDAG 21 NOVEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 LISSE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Woensdag 25 November a.s., des avonds om 7 uur. ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Beëediging van den heer J. W. A. Le- feber als lid van den Raad der gemeente Lisse; 2. Benoeming van: a. een lid van de Gascommissie; b. een lid van de Wegen commissie; c een lid van den Raad van Commissarissen der N.V. Electriciteitsbe- drijf H.L.S.; 3. Eervol entslag aan den heer J Dekker, hoofd der Ned. Herv. School, als lid der Commissie tot wering van schoolverzuim, wegens vertrek uit de ge meente en benoeming in die vacature van het nieuwe hoofd der schooi, den heer N. B. Themmen; 4 Wijziging van de verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging der veldwachters in de gemeente Lisse; 5. Afschaffing van de gas- meterhuren; 6. Verzoek van diverse afdee- lingen van R. "K. Bonden te Lisse, om re ductie op de gasprijzer. ten behoeve van de groote gezinnen; 7. Verzoek van de Com missie van den Schoolartsendienst, om mede te deelen, of er bezwaren besxaan tegen de door haar voor dien dienst opgemaakt begrooting 1937; 8. Comptabiliteit; 9. Inge komen stukken en mededeelingen. Aanbesteding. Door het architecten bureau l£ees Barnhoorn en Theo van der Eerden is namens de R. K. Woningbouw- vereeniging „Het Gezinsbelang" alhier aan besteed de straatrioleering, terreinophoo- ging en straatwerk bij de in aanbouw zijn de 37 woningen in het buurtschap „de En gel" te Lisse. Ingeschreven werd door- J. M. Samson te Leiden 7000; Van Halem en Doornink, Leiden 6674; H. Oudenes, Alphen aan den Rijn 6969, N.V. Zanen en Verstoop, den Haag 8240- H. Bunschoten, Leiden 6427; J. C. Theuns, Delft f 7995; Joh. Potman, Lisserdijk Haarlemmermeer 8684; C. Got- schalk, Leiden 6860; de Moet Hermes, Alkmaar 7930; B. Meeuwissen, Lisse 6650; J. Meijers, Oegstgeest f 7645; H. A. van Secters Amsterdam 8888; C. Videier, Voorburg 7494; P. B. Huberts, Nijmegen 8927; P. J en H. Visser, Wassenaar 8100; W. Visser, Wassenaar j 7740; C. J. Jansen, Hillegom 8933; P. var. Vuur en. Beverwijk 6937; Gebr. Schouls, Leiderdorp 6390; W. Vollebregt, Oegstgeest 6850; A. Wes- terveld, Amsterdam 9300. Laagste in schrijver was Gebr. Schouls te Leiderdorp met 6390. De gunning is aangehouden. NOOTDORP. Reclame winkelweek. Door de geza menlijke middenstand in deze gemeente wordt van 27 November tot en met 7 De cember a.s een reclame-winkelweek geor ganiseerd. Ir verband daarmede zullen de winkels gedurende die periode tot 10 uur geopend blijven. Ingevolge de Winkelslui tingswet mogen op de ir.tusschen 25 Novem ber tot en met 5 December gelegen werk dagen de winkels tot genoemd uur open zijn, terwijl op den laatsten dag der re clameweek, 7 December a.s. door Burge meester en Wethouders toestemming is ver leend tot verlating van het sliutingsuur tot 10 uur. De reclameweek belooft er een te worden van groote actie, aan de étalages wordt extra zorg besteed, versieringen, transpa ranten worden aangebracht, des avonds is er een feestelijke verlichting te bewonde ren, een muzikale rondmarsch zal door de gemeente worden gemaakt; kortom de ge- zamelijke middenstand laat niets onbe proefd om de Nootdorpers van zijn werk kracht te overtuigen en aan te sporen tot koopen in eigen gemeente. Wij volstaan met thans de hoop uit te spreken, dat voldaan mag worden aan de verwachtingen, welke de middenstand ten opzichte van deze reclameweek koestert. Wij komen op een en ander nog terug. Personalia. Tot volontair ter secretarie dezer gemeente is toegelaten de heer F. V. A. Quadekker te 's-Gravenhage. meenterekening, dienstjaar 1935; 6. Wijzi ging der gemeentebegrooting, dienst 1936; 7. Vaststelling van de begrooting van het grondbedrijf, voor het jaar 1937; 8. Vast stelling van de gemeentebegrooting voor het jaar 1937. K.JJVI.V.-lustrura. Morgen is het een groote dag voor de Noordwijkerhoutsche afdeeling van de K.J.M.V. Dan wordt de dag herdacht, waarop voor 5 jaren de af deeling werd opgericht. Een eerste lustrum! Vijf jaren van ar beid voor de rijpere jeugd. In de geschie denis der K.J.M.V. een heele leeftijd en niet het minst in de geschiedenis van het jeugdwerk van Noordwijkerhout. Die dag zal zijn een dag van vreugde om hetgeen bereikt mocht worden; ook echter een dag van dankbare herdenking om het vele goe de wat in de afdeeling mocht worden tot stand gebracht. We herinneren ons allen nog de moeilijke tijd van de oprichting. En dan denken we allereerst terug aan onze eerste moderatbr kapelaan (nu) Be nedictijn van Stralen. Wat al moeite heeft het hem gekost om de grondslag te leggen en zóó te leggen dat daarop kon worden voortgebouwd. Lijnrecht heeft hij tegen de stroom op moeten roeien; tegenwerking van alle kanten. Er werd gesproken en gemopperd. In onze dorpen heerscht soms zoo'n eigenaardige mentaliteit! Maar vol gehouden werd er en dank zij de voortref felijke pioniersarbeid van kap. van Stra len is de K.J.M.V. kunnen uitgroeien tot wat zij nu is: een werkelijk hoogstaande vereeniging, waar de jonge middenstan der met ernst werkt aan zijn godsdienstige en sociale vorming. Zeker in de afgeloo- pen jaren heeft de afdeeling ook momen ten van hoogspanning meegemaakt. Alles liep niet steeds van stapel. Het verschil in inzicht veroorzaakte echter juist de actie waardoor ook de buitenwereld eens wat van ons te hooren kreeg. Hoe kon 't ook anders! Zooveel harten, zooveel zinnen en en dit geldt in het bijzonder wel voor een jeugd vereeniging. Maar trots alle moeilijk heden zijn we vooruitgegaan, doelbewust <er bereiking van het ons gestelde ideaal. Met dankbaarheid mogen we thans ook herinneren het schitterende resultaat van onze October-actie. De belangstelling is overal groeiende. Na de stormperiode van enkele maanden geleden schijnt thans de vereenigings-welvaart defintief terug te keeren. Moge het zoo blijven gaan. We staan nu weer voor een nieuwe periode. De eerste miilpaal is bereikt. Vooruit in gesloten gelederen. Nog meer. nog beter in de komende 5 jaar. Moge dat onze leus zijn en moge iedere jonge middenstander zijn taak en plicht begrijpen. Vooruit, vooruit, voor Christus onze Koning! De toekomst is aan ons! Attentie. Er wordt ten overvloede aan herinnerd, dat Zondagmorgen te 8.30 een H. Mis wordt opgedragen tot intentie van de K.J.M.V. in de Jozefkerk. Onder de H. Mis naderen alle K.J.M.V.'ers gemeen schappelijk tot de H. Tafel voor dezelfde intentie onmiddellijk na de Communie van den priester. De andere commmunicanten volgen daarna. Na de H. Mis gemeen- schapelijk ontbijt in hotel Gouwenberg. Maandagavond 8 uur groote feestavond en lustrumviering. 1. Openingswoord door den voorzit ter. 2. K. J. M. V. proclamatie door spreekkoor. 3 Optreden van Bert Brug- mans' Marionettentheater met gevarieerd programma. Een gezellig orkest zorgt voor de muzikale opluistering. Wij vernemen dat ook de ouders drin gend zijn uitgenoodig. Mogen zij beter van hun belangstelling getuigen dan voorheen. Dit geldt ook voor besturen van Hanze en L.T.B. Wij rekenen op u. Mica. De deelnemende winkeliers van dè Mica kwamen in café „Het Wapen van Noordwijkerhout" bijeen voor de eindver- gadering. De secretaris -penningmeester deed rekening en verantwoording. Er bleek een klein nadeelig saido te zijn. Medege deeld werd dat P. J Heemskerk, alhier, een x'ijwiel heeft gewonnen van de uitgeloofde hoofdprijzen. ROELOFARENDSVEEN Ziekenfonds. Dinsdag j.l. hield het bestuur van .bovengenoemde vereeniging haar gewone drie-maandelijksche vergade ring. Uit het financieel overzicht bleek, dat de zaken tot nog toe een gunstig verloop hebben. Op 1 November was een batig saldo aanwezig was 1108.51, terwijl op dien datum geen patiënten voor rekening van het fonds in verpleging waren. Wan neer de laatste drie maanden van 't boek jaar een even gunstig verloop hebben hoopt het bestuur een voorstel te kunnen doen tot verlichting van de premie voor het volgend jaar. Het fonds heeft een moeilijk jaar moeten doormaken, doch, dank zij de algemeene medewerking van de leden, mogen wij vertrouwen, dat de zwaarste tijd weldra tot het verleden zal behooren. Nogmaals zij er aan herinnerd, dat bij aangifte van een verpleging de con- tributiekaart moet worden meegebracht. Prop.club „St. Willibrordus". Donder dagavond 10 Nov. was een mooie avond in de St. Pancratiuszaal. Eigenlijk hadden er veel meer luisteraars moeten zijn. Profes sor Beyersbergen van Henegouwen O.S.C. zette duidelijk uiteen hoe mooi het geheele kerkelijk jaar verdeeld is. Na da pauze behandelde hij de indeeling van het H. Misoffer. Bijzonder wees de pater er nog eens op om onder de H. Mis niet de rozenkrans te bidden, maar de mooie gebeden van de H. Mis uit een mis saal mee te bidden. Het hoogtepunt van de week, zoo zei de pater, moet zijn de Hoog mis cp Zondag. Gramofoonplaten lieten de mooie Grego- riaansche gezangen van het kerkelijk jaar hooren. Zij die aanwezig waren wisten werkelijk dit alles goed te waardeeren. Allen werden dan ook op het eind van den avond bedankt voor de bewaarde stil te en de belangstelling. Gouden Zangersjubileum. Zondag 22 Nov. zal het Zangkoor het feit herdenken, dat zes zijner leden vijftig jaar zanger zijn geweest en wel de volgende heeren: Nic. v. d. Meer Gz., Ant. v. d. Meer Cz., Joh. Rietbroek, E. Klein Jz., C. Huigsloot Gz., M. Hoogenboom Dz. De plechtige Hoogmis wordt opgedragen t. e. van St. Cecilia tot intentie der jubilarissen. Het Zangkoor zal uitvoeren de Missa Jubilae van Wiltberg en na de Hoogmis een 4-stemmige Cecilia-can- tate. SASSENHEIM. Geen animo. Door het bestuur van den L.T.B., afd. Tuinderspatroons, was giste renavond een vergadering uitgeschreven, welke zou gehouden worden in het K.S.A.- gebouw. Het bleek, dat, alhoewel de agen da zeker niet onbelangrijk was, voor deze vergadering weinig interesse te zijn, daar geen leden aan de opfoep gehoor hebben gegeven, en deze vergadering geen door gang kon vinden. VOORHOUT Nationaal huwelijksgeschenk. De bur gemeester, als voorzitter van het plaatse lijk c.omité tot inzameling van gelden voor het nationaal huwelijksgeschenk, had in de raadszaal in het begin lezer week een 19- tal cames bijeen geroepen, die zich bereid nadden veiklaard bij alle ingezetenen ge sloten enveloppen met inhoud in te zame len. Vrijdag omstreeks half vijf verschenen dpze dames wederom met handen vol ge sloten enveloppen. De burgemeester ver gastte het gezelschap op thee en bruid suikers, onderwijl de enveloppen werden geopend en nageteld. Niet minder dan 113.97werd de totaalsom van de op brengst, hetgeen, gezien de werkloosheid, een prachtig resultaat genoemd moet wor den. Met- woorden van dank aan de dames sloot de voorzitter deze bijeenkomst; dank natuurlijk aan de dames maar niet minder ook aan de ingezetenen, die deze mooie STii hadden bijeengebracht. Zwaar gestraft. Door de Haagsche Politierechter werd dezer dagen de ver nieling van een straatlantaarn waarvoor zenere B. en v. St. terecht stonden, be recht. B had n.l. v. S. aangezet tot de daad, waartoe v. S. welbewust overging. De eerste werd veroordeeld tot 10 subs. 10 dagen, terwijl de andere verdachte werd veroordeeld tot 20 subs. 20 dagen. Moge dit een waarschuwing zijn. Ongeval. Is het ongeval, dat een ar beider van de Fa. C. Colijn en Zn. dezer dagen overkwam, nog kort geleden, thans ben een ander bij dezelfde firma het onge luk van eer trap te vallen. Vermoedelijk doordat de a-beider P. v. L. op z'n broeks pijp trapte, kwam hij zoodanig te vallen, EINDE VAN HET KERKELIJK JAAR. Als niet anders wordt aangegeven dage lijks Gloria, geen Credo. De gewone Pre fatie. ZONDAG 22 November. Vijf en twintig ste en laatste Zondag na Pinksteren. Mis: Dicit Dominus. 2e gebed v. d. H. Caecilia, Maagd en Martelares; 3e „tegen vervolgers en kwaaddoeners". Credo. Prefatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur: Groen. Het einde van het kerkelijk jaar doet ons denken aan het einde van het aardsche, aan het einde van de wereld, wier ondergang, gepaard met ontzettende verwarring en verschrikking het Evangelie ons beschrijft Aan het einde ook van onze eigen balling schap op aarde (Introitus). Bezorgd voor onze zaligheid vraagt onze Moeder de H Kerk aan God onze wil op te wekken tot een leven Gode waardig, steunend op de kennis van Zijn H. Wil (de geboden), vruchtdragend in goede werken (Gebed en Epistel), onze harten te onthechten- van het aardsche, dat voorbijgaat en ons te gene zen van iedere ziele wonde (Postcommunio), te trekken tot Hem. Die blijft in eeuwigheid. (Stilgebed). Want dan zullen wij met ver trouwen het oordeel tegemoet kunnen zien (Evangelie) en deel hebben aan de erfenis der Heiligen (Epistel). Vragen wij met de H. Kerk de zaligheid voor ons zelf en voor alle menschen met een onwrikbaar geloof en vertrouwen en zij zal ons geworden. (Communio). MAANDAG 23 Nov. Mis v. d. H. Clemens I, Paus en Martelaar: Dicit. 2e gebed v. d. H. Felicitas, Martelares; 3e „tegen vervol gers en kwaaddoeners". Kleur: Rood. Clemens I, de vierde Paus en medewer ker van de H. Apostel Paulus (vgl. het Epistel), werd tijdens de christenvervolging onder keizer Trajanus verbannen naar de steengroeven in de Krim, waar de christe nen waren veroordeeld tot dwangarbeid. Niet te beschrijven is het, wat de heilige Paus daar met de christenen heeft moeten verduren. Toen zij eens van dorst als ver smachtten, bad de heilige en op een ver hevenheid verscheen het Lam Gods, on- ders welks voet een stroom van frisoh wa ter opwelde, waarin allen hun dorst konden lessen. Dat wonder ontstak de heidenen in toorn en zij zwoeren hem ten doode. Aan geklaagd bij den keizer werd de heilige op diens bevel, vastgebonden aan een anker, in zee geworpen. Op het gebed der christe nen zou toen de zee zich drie mijlen heb ben teruggetrokken en werd er een tempel zichtbaar, waarin het stoffelijk overschot van den martelaar De omstandigheden van zijn marteldood zijn echter niet met zeker heid bekend. DINSDAG 24 Nov. Mis v. d. H. Joannes van het Kruis, Belijder en Kerkleeraar: ln medio. 2e gebed v. d. H. Chrysogonus, Martelaar; 2e „tegen vervolgers en kwaad doeners". Credo. Kleur: Wit. Joannes werd geboren te Frontiveros in Oud-Castilië. Als jongens van negen jaar onderscheidde hij zich reeds door zijn wer ken van boetvaardigheid, zooals vasten, bidden en geeselen en nachtwaken. Op 18- jarigen leeftijd werd hij Carmeliet en voor de H. Teresia was hij een sterke steun bij haar streven de Orde te hervormen. Als belooning voor zijn vele werkzaamheden aan het zielenheil en de hervorming van de Carmel-orde vroeg en verkreeg hij „om wille van Christus te mogen lijden en ver acht worden". En die belooning kreeg hij overvloedig. Onschuldig moest hij negen maanden in de gevangenis doorbrengen; kort daarop werd hij ernstig ziek en zijn been werd met zooveel wonden en zwerer. bedekt, dat het allertreurigst was om aan te zien. Maar alles verdroeg hij met het grootste geduld en altijd was hij opge ruimd en vroolijk. Zijn bijnaam „van het kruis" heeft hij terecht verdiend. Joannes was ook een voortreffelijk leer meester in het geestelijke leven en begun- dat hij in bewusteloozen toestand werd op genomen, en per auto naar dokter Bots vervoerd, die een hersenschudding consta teerde. Hij bleek bovendien nog een diepe scheurwor.d bij het linkeroog te hebben bekomen. Na te zijn verbonden, werd de patiënt naar zijn ouderlijke woning ver voerd. Zijn toestand is redelijk wel. WASSENAAR Deyieroord en omgeving. In den Ouden Deyl hield opgemelde buurtver- eeniging een goedbezochte jaarvergadering. De eigenlijke vergadering werd voorafge gaan door de vertooning van eenige ge keurde films, door den vervaardiger ir. A. B. Japikse, o.a. van het gehouden marsch- concert door de buurtvereeniging georga niseerd, verder van een bloemencorso in de Residentie, een boottocht vanaf Leiden naar Amsterdam enz. Hierop had de eigenlijke jaarvergadering onder leiding van den wnd. voorzitter, den heer G. L. C. Zeedijk, plaats. Deze spre- kerr herdacht het overlijden van den voorz., den heer A. E. Kist, die gedurende 4 jaren in die functie zijn beste krachten voor de vereeniging had gegeven en steeds op een boven allen lof verheven wijze de belangen daarvan heeft gediend. Na het voorlezen der notulen door den heer ir. Radersma, werd door den secreta- stigd met een verheven graad van be schouwing. Verscheidene boeken zijn nog van hem over, handelend over mystieke theologie. Om de voortreffelijkheid zijner werken is hij in 1926 onder het getal der Kerkleeraren opgenomen. WOENSDAG 25 Nov. Mis v. d. H. Catha- rina. Maagd en Martelares: Loquebar. 2e gebed „tegen vervolgers en kwaaddoeners". Kleur: Rood. Weinig is met zekerheid van de.H. Ca- tharina bekend. Men verhaalt van haar, dat zij zich geheel wijdde aan de studie, waarom zij dan ook als Patrones van de wetensohap wordt vereerd. Tijdens een vervolging wist zij door haar wijze en wel sprekende redevoeringen de vervolgers tot andere gedachten te brengen, ja zelfs tot bekeering. Voor Catharina was daarvan het gevolg, dat keizer Maximinus haar in de gevangenis liet werpen. Na de dood van de keizerin vroeg Maximinus haar ten huwe lijk. Op haar weigering volgde het bevel van den keizer, dat zij levend zou worden gebonden tusschen vier radieren, bezet met langer spijkers, zich bewegende in ver schillende richtingen. Aldus moest haar lichaam worden vermorzeld. Maar door een vuur uit den hemel werden de raderen ver teerd. Daarop is de heilige gegeeseld en onthoofd. Zooals het gebed van de H. Mis vertelt, zouden Engelen haar lichaam heb ben gedragen naar den berg Sinaï. DONDERDAG 26 Nov. Mis v. d. H. Sil vester, Abt: Os Justi. 2e gebed v. d. H. Petrus van Alexandrië, Martelaar; 3e „te gen vervolgers en kwaaddoeners". Kleur: Wit. De rechtsgeleerde Silvester stond eens bij het geopende graf van een bloedver want. Het misvormde lijk ziende, zeide hij: ,.Ik ben, wat hij geweest is en, wat hij nu is, zal ik eenmaal zijn". Kort daarop las hij de woorden: „Wie na Mij wil komen, ver- loochene zich zelf, neme zijn kruis op en volge Mij". Silvester trok zich in de een zaamheid terug en stichtte de Congregatie der Silvestrijnen, wier eerste Abt hij ge weest is. Bijna 90 jaren oud stierf de hei lige in 1267. VRIJDAG 27 Nov. Mis v. d. H. Albricius, Bisschop en Belijder: Sacerdotes (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). 2e gebed A Cunctis (om de voorbede der Heiligen); 3e (naa'r keuze v. d. priester); 4e „tegen vervolgers en kwaaddoeners". Kleur: Wit, Albricius volgde zijn neef, den H. Grego- rius, op de bisschoppelijke zetel van Utrecht op. Na achtjarig bestuur overleed bij in 784 en werd bij zijn neef in de Abdij van Sus- teren begraven. Nog worden daar bewaard zijn geheele schedel en een gedeelte van zijn kleederen. ZATERDAG 28 Nov. Vigiliedag voor het feest van den H. Andreas, Apostel. Mis: Dominus (Zie 29 Nov.). Geen Gloria. 2e gebed Concede (ter eere van Maria); 3e voor de Kerk; 4e „tegen vervolgers en kwaaddoeners"; 5e voor den Paus. Kleur: Paars. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: DONDERDAG. Mis v. d. H. Leonardus van Portu-Mauritio, Belijder: Dominus. 2e gebed v. d. H. Silvester; 3e v. d. H. Petrus van Alexandrië; 4e „tegen vervolgers en kwaaddoeners". VRIJDAG. Mis v. cL Z.Z. Bemardinus van Rossa en Humilis van Besignano, Be lijders: Confiteantur. 2e gebed „tegen ver volgers en kwaaddoeners". ZATERDAG. Mis v. d. H. Jacobus van Marchia, Belijder: Ego. Gloria. 2e gebed (en laatste Evangelie) v. d. Vigilie; 3e gebed „tegen vervolgers en kwaaddoeners"; 4e voor den Paus. Kleur: Wit. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. ris, den heer J. J. Geurts, een uitvoerig jaarverslag uitgebracht, waaruit we o.m. ontleenen, dat het ledental ongeveer 160 bedraagt, en de verhouding tot het ge- gemeentebestuur alsmede met de andere vereenigingen uitstekend is te noemen. Er werden het afgeloopen jaar 2 concerten ge geven, terwijl de vereeniging een geslaag de excursie hield naar de buitenplaats Zuijdwijck. Verder dat het totstandkomen van den verlengden Deylerweg thans ze kerheid zal worden, zoódat de isolatie van Deyieroord tot het verleden zal gaan be hooren. Voorts dat het pad van den Dey lerweg naar de remise werd verbeterd en bruikbaar is gemaakt ook voor wielrijders Uit het verslag van den pennignmeester, den heer D. IJsselstijn, bleek, dat de in komsten hadden bedragen ƒ282.01 en de uitgaven ƒ214.14, zoodat het boekjaar sluit met een batig saldo van ƒ64.87. De voorz. deelde mede, dat het bestuur 100 wil reserveeren voor een feestelijke opening van den Deijlerweg. Verder dat het bestuur zal trachten om meer banken in Deyieroord geplaatst te krijgen. Bij acclamatie werden voorts tot be stuursleden herkozen de heeren ir. Raders ma en mr. Pel en in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer Kruys, de heer J. A. Habig. Tot voorzitter werd ge kozen de heer G. B. Fortuyn, die allen de benoeming en herbenoeming aannamen. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 24 November, des namiddags te 1.30 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Voor stel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbesluit van 17 Janu ari 1918 no 1, waarbij onder hypothecair verband een bedrag van 6000.werd uit geleend; 3. Voorstel -/an Burgemeester en Wethouders om onbewoonbaar te verklaren de woningen Zilkerdun.weg Nos. 25, 27, 29, 31 en 33; 4. Voorloopige vaststelling van de rekening van het grondbedrijf, dienstjaar 1935; 5. Voorloopige vaststelling van de ge ZILK Eigen schuld. Na sluitingstijd begaf J. K., beter bekend als „Oome Ko", zich naar huis. Daar K. wel wat te sterke koffie op had, had hij zoo'n ruimte noodig op den weg, dat hij werd aangereden door %en auto, bestuurd door N., waardoor K. op den weg werd gesmakt en een hersen schudding en eenige wonden aan het hoofd bekwam. Diefstal. Bij de R.K. kerk alhier werd tijdens de Vroegmis een rijwiel verruild. Als gewoonlijk werd ook n4 een oud kar retje verruild voor een nieuwe. Aan de politie de eer de ruiler op te sporen. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 33. Zijn vader was erg boos, daar Pietje zoo ongehoorzaam was geweest. „Ga gauw met me mee, je moet naar school", zei hij tegen Pietje, die tot dat oogenblik nog nooit op school was geweest daar zijn vader knap genoeg was om hem alles te leeren. I 34. Toen professor Slim met zijn zoontje de straat opgin gen bleven er veel menschen staan. Het was juist den tijd dat de scholen aangingen en er waren dus veel kinderen, die lachend bleven staan kijken. GOSP5 VSGSW HÜSMGSM VSLVMöT

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 16