VRIJDAG 20 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE OMGEVING TER AAR. Uitvaart en begrafenis Kapelaan Ph. Hoogervorst Hedenmorgen heeft in de parochiekerk van Langeraar de plechtige uitvaart plaats gehad van Kapelaan Ph. Hoogervorst. Een groot aantal geestelijken uit het dio cees en bijna alle parochianen hadden zich verzameld rond de lijkbaar van dezen jon gen priester, die in de kracht van zyn leven plotseling werd weggenomen uit den kring zijner dierbaren en uit zijn priesterlijken arbeid. Het was een morgen zwaar gebogen on der leed en droefheid; het was een morgen, waarop men al zijn geloof en hoop en lief de bijeen moet garen om te beseffen, dat bet Gods Wil is, die dit ongeluk heeft toe gelaten. De kracht van het geloof is op dagen als deze een groote troosi. De Kerk, als een goede, echte Moeder, is de eenige, die bij zooveel smart en droefenis, woorden weet te vinden, welke als barmhartige zalf het schrijnende leed verzachten: „Deze jonge man is niet dood maar slaapt". De Kerk spreekt ons in Epistel en Evangelie van een zoete rust en een blijde verrijzenis. Zij kleedt het altaar met zilveren sieraden en gouden lichten en met paarse gewaden, die een symbool zijn van den dageraad, die een voorbode zijn van het eeuwige leven in Gods heerlijkheid, dat, voor hem, die ge storven is, openbloeit. Reeds gisteravond waren de Uitvaart plechtigheden begonnen met het zingen van de Metten, waarbij agens was de hoog- eerw. pater Kouwenhoven, provinciaal van de Congregatie van de H. Familie, geas sisteerd, als pluvialisten door de weleerw. heeren kapelaan R. Oud uit Heemstede en kapelaan A. Groen. Als cantores fungeer den de zeereerw. heer J. L. Speet, pastoor te Leimuiden en de weleerw. heer W. A. Nicolaas, kapelaan te Nieuwveen. Vanmorgen om half 10 vingen de Lauden aan, waarbij agens was de hoogeerw. heer J. M. Hellegers, deken van Alphen aan den Rijn, geassisteerd doo^ de weleerw. heeren W. P. Nijssen, kapelaan der St. Lidwina- kerk te Haarlem en P. Bottelier, leeraar aan het Seminarie Hageveld te Heemstede. Als cantores fungeerden de weleerw. heeren M. M. H. Haring, leeraar aan „Hageveld" en I W. A. Nicolaas, kapelaan te Nieuwveen. Ceremoniarius was de weleerw. heer A. Groen, kapelaan der parochie. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door Deken Hellegers met de zelfde assistentie. Voor het priesterkoor hadden plaats ge nomen de hoogeerw. heer H. C. J. Son- daal, deken van Haarlem, pater Kouwen hoven, provinciaal der Congregatie van de H. Familie, de zeereerw. nooggel. heer prof. Cleophas uit Warmond, de zeereerw. heeren H. Bilars, pastoor aer St. Hadria- nius-parochie te Langeraar. L. J. Schalke, pastoor der St. Lidwina-parochie te Haar lem, H. G. Caarls, pastoor der St. Nicolaas- parochie te Rotterdam, bijna alle klas- genooten van den overledene, vele geeste lijken uit het dekenaal Alphen en nog vele anderen, de burgemeester van Ter Aar, de heer Hoogenboom, de bestuursleden van plaatselijke organisaties, het Kerkbestuur d.er St. Lidwina-parochie te Haarlem, ver tegenwoordigers van de Jeugdverenigin gen in die parochie, vertegenwoordigers van organisaties uit de St. Nicolaas-parochie te Rotterdam, o.w. in groot getal leden van den Kath. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant-geëmployeerden „St. Antonius", met hun bondsvoorzitter en eere-voorzitter der afd. Rotterdam, de Bond van Patroons in het Hotel-, Café- en Restaurant-bedrijf, de St. Joseph's Gezellen uit Rotterdam en vele anderen. De lijkrede werd uitgesproken door den zeereerw. heer L. J. Schalke, pastoor der St. Lidwina-parochie te Haarlem. De lijkrede. De predikant had tot tekst gekozen „Hoe ondoorgrondelijk zijn Gods wegen", uit den brief van St. Paulus aan de Romeinen. Wie had dat nu toch kunnen denken, dat. toen verschenen Zaterdagmiddag mijn kapelaan met zijn hoed ten groet wuifde en wegging er werd Missie in mijn pa rochie gehouden wie had toen kunnen denken, dat ik weinige dagen na dien groet geroepen zou worden om in de Langeraar- sche parochiekerk de kerk waarin hij zijn eerste en ook zijn laatste H. Mis op droeg aan zijn lijkbaar zou staan om de lijkrede te houden. Wat ging er een ontroering in geest en hart, toen Dinsdag telephonisch het be richt kwam,- dat kapelaan Hoogervorst een ongeluk was overkomen en dat het ergste werd gevreesd. Er werd juist catechismus gegeven. Wat moesten we doen? Bidden. Bidden dat is onze troost. Tusschen hoop en vrees leefden we een uur lang tot het telegraphisch bericht kwam van de dieptreurende ouders: kape laan Hoogervorst is overleden. Er ging schok door allen er ging een ontroering door de parochianen: waarom heeft God dit kostbaar leven zoo plotse ling weggerukt. Van heinde en verre stroomden aan de pastorie de uitingen van medeleven in droefheic binnen. Want kapelaan Hoogervorst was bemind en geëerd, overal waar hy als priester werkzaam was. Ook in de drie maanden, dat hij in Haarlem arbeidde, had hij aller achting en liefde gewonnen. Hij was bemind om zijn blijheid, om zijn voortvarende, onstuimige, kinderlijke blij heid. Hij was geëerd om zijn priestelijke ijver. De H. Maxim us, bisschop, schrijft in een zijner werken: „De H. Schrift prijst den mensch niet in zijn leven". Alsof hij zeggen (Wil: prijst hem na zijn leven. Als wij iemand tijdens zijn leven prijzen, is er ge vaar voor vleierij en gevaar voor zelfver heffing. Maar waarom zullen wij iemand na zijn dood prijzen? Uit dankbare herin nering, tot onze stichting en tot troost van de diepbedroefde ouders en familie-leden. Kapelaan Hoogervorst mogen wij prijzen om zijn priesterlijken ijver. Ofschoon pas kort in de St. Lidwina parochie werkzaam, heeft hij zich met geestdrift ingewerkt door een nauwgezet en veelvuldig huisbezoek, zóó dat ik ervan verbaasd stand aldus de predikant. Werd er gesproken over perso nen in zijn wijk, welke hij nog niet be zocht had enkele uren daarna was hij er op bezoek geweest. In het geven van cathechismus-onderricht was hij stipt; in het ziekenbezoek uitmuntend. Zijn liefde voor de armen speelde hem dikwijls par ten; zijn goede hart sprak soms luider dan het nuchtere verstand. Hij had de vereering en liefde van alle parochianen gewonnen. Bij zijn plotselinge dood stroomden van alle zijden de bewijzen van deelneming binnen. De vraag dringt ziel. aan ons op: als dit priesterleven nog zoo\eel goeds kon doen, waarom is het dan van ons weggenomen? „Gods wegen zijn ondoorgrondelijk". Wij weten het: alles op aarde geschiedt volgens de beschikking van oe Goddelijke Voor zienigheid. Daarom moeten wij berusten in Zi>n H. Wil, ook als die Wil ons onbe grijpelijk toeschijnt. Als het Geloof spreekt, kunnen wij bij al Gods beschikkingen redenen vinden, waarom Hij het ongeluk toelaat. De predikant deelde mede, uit een ver trouwelijk schrijven van een zijner paro chianen, hoe iemand, die. niet de Missie wilde bijwonen, welke op 't oogenblik in de stad Haarlem wordt gehouden, door de dood van kapelaan Hoogervorst zoo was geschokt, dat hij zijn halstarrigheid prijs gaf. De predikant wilde niet binnendringen in de raadselen van Gods Voorzienigheid. Doch dit plotselinge sterfgeval tijdens de H. Missie is treffend. Zooals ook in het ver trouwelijk schrijven werd gezegd: Na zijn dood werkt de kapelaan nog mede om zie len te winnen. Wij onderwerpen ons aan Gods H. Wil en bidden, dat het leven van kapelaan Hoo gervorst, dat Hij genomen heeft, er toe bijdrage, dat het bovennatuurlijke leven moge geven worden aan zeer velen. Straks zal het stoffelijk overschot van kapelaan Hoogervorst grafwaarts worden gedragen. Laten wij hem blijven gedenken. In zijn laatste groote preek, op Allerzielen, heeft hij op heerlijke wijze uiting gegeven aan zijn geloof in Gods barmhartigheid voor de lijdende zielen. Wij zeggen het de H. Kerk na: Heer, wij bieden U offergaven en gebeden aan. Neem deze H. Mis-offerande aan voor de zielen, van wie wij heden de gedachtenis hebben. Laten wij onze overleden priester blij ven gedenken, die zoo plotseling is opge roepen voor Gods oordeel. Laten wij bid den, opdat zijn ziel uit de plaats van reini ging en loutering indien hij daar wegens menschelijke tekortkomingen zou verblij ven moge overgaan naar het eeuwig le- bij God in den hemel. Na de plechtige H. Mis van Requiem werd de absoute verricht door den zeer eerw. heer Caarls. Door leden der St. Joseph's Gezellen- vereeniging werd het stoffelijk overschot de kerk uitgedragen en op het kerkhof aan den schoot der aarde toevertrouwd, onder klokgelui en koorgezang. De dageraad van droeve schemering en paarse wolkendraperieën was ontloken tot een dag van stralende zonneschijn een afglans van onze hoop en vertrouwen in eeuwig leven en zalige verrijzenis. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Comité Nationaal Huldeblijk. Ten ge meentehuize werd de slotzitting gehouden van bovengenoemd comité, in tegenwoor digheid van de dames die gecollecteerd had den. De voorzitter, burgemeester van Dob- ben de Bruyn, sprak enkele woorden van welkom en betuigde namens het comité hartelijk dank aan de collectrices, die zoo aanstonds aan den oproep van het comité hadden gehoor gegeven. Daarna werd on middellijk overgegaan tot het vaststellen van de opbrengst, welke bleek te zijn ff 257.47. Collecte. De collecte, gehouden tydens destraatmuziek door „Soli" bracht op 89. T. O. P. In Hotel van Haaften was door de R.K. Amusementsvereeniging „Tot Ons Plezier" een feestavond georganiseerd. De tooneelvereeniging „Rustenburgh" uit den Haag was hiervoor geëngageerd en voerde op „Haar andere man", een leutig tooneelspel met weinig inhoud, doch waar om niettemin veel en onbedaarlijk ge lachen is. De zaal was goed bezet. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op den Zeereerw. heeren Pastoor en Kapelaan en den moderator van de tooneelvereeniging. Een gezellig bal besloot dezen avond. St. Josephgezellen. De St. Josephge- zellenvereeniging zal Zondag a.s. hare na jaarsuitvoering geven voor hare leden en donateurs. Op gevoerd zal worden „De geest van Visjnoe", een sensatiespel in 3 bedrijven door O. Hersman. Plaatsbespre ken na de Hoogmis in het Parochiehuis. Aanvang 8 uur (dus 8 uur). Tentoonstelling. Zondag as. houdt de St. Elisabethvereéniging hare jaarlijksche tentoonstelling van de kleeding welke door hare leden in het afgeloopen jaar is ver vaardigd. Ieder belangstellende is harte lijk welkom. HAZERSWOUDE G. Ballering t Gisteren is alhier plotseling overleden de heer G. Ballering in den ouderdom van 76 jaar. De overledene heeft zich tijdens zijn leven onderscheiden door zijn ijver voor het R.K. zangkoor, waarvan hij 50 jaren lid en bijna 25 jaar directeur was. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur, Mag ondergtcekende een kleine plaats ruimte om te verklaren, dat de ondertee kenaar J. onder het ingezonden stukje uit Katwijk teü'efft-nde het met uitnoodigen van R.K. organisaties in het comité van aanbeveling voor hei Nationaal Huwel'iKs- geschenk, ondergeteekende is, die tevens van de gelegenheid aebruik zou willen maken om te verme.den de organisa ties die wel uilgenoodigd zijn. In de cir-, culaire worden genoemd: De Ver. v. Vreemdelingenverkeer. de Katwijksche Besturenbond, de Christelijke Besturen bond, de tuinb.ver. K en O., de Oranje ver. te Katwijk aan Zee, idem te Katwijk aan den Rijn, de Heederijver. „Vuurbaak". Ook was uitgenoodigd de S.D.A.P., afd. Katwijk, doch deze heeft geweigerd omdat men in die kringen van meaning was dat de economische omstandigheden het hou den van een dergelijke colecte niet toe laat. Zooals ieder ziet, en op de circulaire heeft kunnen lezen, komt hierop geen en kele R.K. organisatie voor. Die het anders leest, zegge het maar. Mijnheer de redacteur, mijn dank. Hoogachtend JAC. MEIJER, Katwijk a. d. Rijn, 19 Nov. 1936. RECHTZAKEN VOOR DEN HAAGSCHEN POLITIE RECHTER. Moet een automobilist voor een ambtenaar in burger stoppen? Wegens het niet voldoen aan de beve len van een ambtenaar en het weigeren om op vordering van dezen papieren over te leggen, stond terecht de arts E. Q. H. M. H., uit den Haag, wien als autobestuur der op 5 Juni door een assistent der di recte belastingen op den hoek van de Johan de Wittlaan en de Cornelis de Witt- laan, door middel van het opheffen van een plankje bevel tot stoppen was gege ven, waaraan verdachte volgens de ver klaringen van dezen ambtenaar niet had voldaan. Deze sprong toen op de treeplank van de auto. Eerst toen een tweede ambtenaar, die op eenigen afstand voor de auto was gesprongen, heeft verdachte de wagen tot stilstand gebracht, maar hij weigerde de hem gevraagde papieren te vertoonen. Verdachte ontkende, dat hem zichtbaar een teeken tot stoppen was gegeven. Toen hij zag dat iemand op de treeplank van zijn auto sprong, heeft hij gestopt om een ongeluk te voorkomen. De eerste getuige zeide, duidelijk door opheffing van een plankje een teeken tot stoppen te hebben gegeven, doch ver dachte reed door, totdat zijn collega hem tot stoppen noopte. Getuige ontkende dat verdachte hem zou hebben verzocht zich te legitimeeren, omdat hij dit anders zeker zou hebben gedaan. De tweede getuige bevestigde de ver klaringen van zijn collega. Verd. heeft eerst gestopt, toen hij door getuige daar toe werd genoopt. De rijksadvocaat mr. Veegens betoogde, dat vaststaat, dat verdachte niet heeft voldaan aan de wettelijke verplichting om op vordering van een ambtenaar te stop pen. Bovendien heeft hij niet voldaan aan de vordering tot vertoon van zijn papieren. Spr. eischte onderscheidenlijk een boete van 50.subs. 50 dagen en f 10.— subs. 5 dagen. Mr. de Groot betoogde, dat zijn client stopte op het oogenblik, dat hij den ambtenaar zag n.l. toen deze op de tree plank ging staan. Deze ambtenaar heeft zich niet als zoo danig gelegimiteerd, zoodat de verdachte bevoegd was de inzage van zijn papieren te weigeren. Pleiter vroeg vrijspraak voor het eerste feit en ontslag van rechtsvervolging voor het tweede feit. De officier van justitie sloot zich aan bij de vordering van den rijksadvocaat. De politierechter, dadelijk vonnis wij zend. sprak verdachte vrij van de eerste ten laste legging en verklaarde hem schul dig aan het niet voldoen aan de vordering tot overlegging van zijn papieren en ver oordeelde hem deswege tot f 50.subs. 25 dagen. Uw remmen moeten in staat zijn uw auto op 'n drogen weg tot stilstand te brengen binnen de onderstaande af standen: Bij 10 km per uur 1 meter Bij 20 km per uur 4 meter JSL Bij 30 km per uur 9 meter JS&Al Bij 40 km per uur 16 meter Bij 50 km per uur 25 meter Bij 80 km per uur 64 meter HOE LANG IS UW REMWEG?J Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. RIJDEN EN RIJKUNST. Na afhandeling van het huishoudelijk deel der vergadering van de afaeeling Lei den van de Alg. Vereen, van Nederl. Re serve Officieren hield de heer J. Ebbink, directeur vam de Leidsche Manege een causerie over bovengenoemd onderwerp. Na een uiteenzetting over de wijze en mid delen waardoor het Nederlandsche leger van paardenmateriaal wordt voorzien en hoe dit wordt afgericht, ging spr. over tot systematische behandeling van het buiten rijden, het rijden in de manege, de zit, de teugelvoering, de aanwending der hulpen etc. Uitvoerig werden de verschillende of beter gezegd vele, fouten en misdragingen van ruiters tegenover hun paarden, hun mederuiters en zichzelf besproken. Het bleek mogelijk te zijn, aan de hand van praktijkervaringen een respectabele opsom ming te geven van hetgeen men als ruiter heeft na te laten, wil men door den min of meer deskundigen toeschouwer of ook wel door het publiek niet als een vermakelijk schouwspel worden aangemerkt. Uit de lezing bleek hoezeer het paard de liefde heeft van den heer Ebbink en dat hem geen moeite te veel is om deze liefde aan te wakkeren en de bevordering van de paardensport in het algemeen te dienen. BUITENLAND. BRITSCH POSTVLIEGTUIG VERONGELUKT. Twee dooden. LONDEN, 19 Nov. (A. N. P.). De „Britsh Airways" deelt officieel mede, dat hedenochtend 3.58 uur nabij Crawley het postvliegtuig, dat de mail van Scandina vië en Duitschland naar Engeland bracht, is verongelukt. De beide piloten, Hattersly en Breden- kamp zijn om het leven gekomen. De mail is niet beschadigd en werd per trein naar Londen gebracht. Het toestel vervoerde geen passagiers. De radio-telegrafist en de mecanicien wer den slechts licht gewond. De oorzaak van het ongeval is niet be kend. LAATSTE BERICHTEN VROUWELIJKE BEZWAREN TEGEN RATIONALISATIE. Staking in confectiefabreik te Almelo. Bij de N.V. Bendien's confectiefabrieken te Almelo zijn heden tusschen zes- en zevenhonderd meisjes, uit de naaierij, in staking gegaan uit protest tegen de wijze van rationalisatie aan den zgn. loopenden band en wegens een loonkwestie. Vanmorgen had een deputatie van meis jes een onderhoud met de directie. De ontevredenheid zou zich voorname lijk richten tegen eenige ingenieurs, die de rationalisatie leiden. Vanmiddag heeft een bespreking met de arbeidersorganisaties plaats. CHOCOLADEVERGIFTIGING. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Ronald Adrianus Wilhelmus, z v. J. G. A. Veeren en E. J. Gertenaar. Robert Antonius Marie, z. v. N. B. M. Vree burg en W. B. M. Engels. Willem, z. v. W. Lamen en A. C. v. d. Vos. Ondertrouwd: A. Chrispijn jm 29 j. en M. E. Jansen jd. 23 j. O v e r 1 e d e n: E. v. d. Berg m. 63 j. E. M. H. Noordman-van Rijckevorsel vr. 47 j. C. Jansen-la Lap vr. 60 j. J. Segijn m. 60 j. M. Lepelaar-den Os, wed.e 73 j. P. S. Anes m. 53 j. n TELEGRAMMEN GEVONDEN GRANAAT ONTPLOFT. WARSCHAU, 20 Nov. (A. N. P.) In het Poolsche dorp Olszynka, in het district Radomsko, zijn twee personen gedood, doordat een granaat, welke zij op een veld hadden gevonden, ontplofte. „Z. M. KONING OTTO." LONDEN, 20 Nov. (A. N. P.). De Hon- gaarsche legitimisten hebben gisteravond te Boedapest een groot banket gehouden ter viering van den verjaardag van aarts hertog Otto van Habsburg. Het banket werd gepresideerd door graaf Anton Sigray den leider van de Hongaarsche monar chisten. In vroegere jaren werden de uit- noodigingen voor het banket, waarin de titel „Z. M. Koning Otto" voorkwam, steeds in beslag genomen. Dit jaar heeft de rechtbank echter, naar de „Daily Tele graph" meldt, het verzoek van het open baar ministerie om bevoegdheid tot inbe slagneming afgewezen. DUITSCHLAND VERZOEND MET CONTROLE VAN DEN VOLKENBOND OP DANZIG. LONDEN, 20 Nov. (A. N. P.). De cor respondent van de „Daily Telegraph" te Warschau meldt, dat de Duitsche ambassa deur aldaar, von Moltke, die Dinsdag jl. door Hitier te Berlijn is ontvangen, onmid dellijk na zijn terugkeer te Warschau een bezoek heeft gebracht aan Beek, den Pool- schen minister van buitenlandsche zaken. De correspondent meent te weten, dat de pogingen van kolonel Beck, die als be middelaar voor den Volkenbond optreedt, om langs vriendschappelijken weg tot overeenstemming met Duitschland ten aan zien van Danzig te geraken, bevredigende vorderingen maken. Men verklaart hier, dat het Duitsche ministerie van buitenland sche zaken thans verzoend is met voort zetting van de Volkenbondscontrole over Danzig. Als vermoedelijke opvolger van Lester als hooge commissaris van den Vol kenbond noemt men Ralph Clarmont Ste venson, assistent- raadsman in Volken bondszaken van het Britsche Foreign Of fice. De benoeming van een Engelschman, vooral van een die practisch het gezag van het Fqreign Office achter zich heeft, zou ongetwijfeld door de Poolsche regeering worden toegejuicht. Aan de bereidheid van Duitschland om het gezag van den Volkenbond in Danzig te aanvaarden, is een voorwaarde verbon den, namelijk dat de recente onderdruk king van de socialistische oppositie wordt erkend. Twee leden van de familie D.S. D., wonende in de Tweede Staringstraat en A. D.'s G. uit de Zeilmakerstraat te Rot terdam hebben op de markt aan de Span jaardstraat eenige tabletten chocolade ge kocht, na het eten waarvan zij onpasselijk zijn geworden. De geneeskundige dienst stelt een nader onderzoek in omdat het niet is uitgesloten, dat de chocolade, die beide personen heb ben gebruikt, ondeugdelijk is geweest. Dit kon evenwel nog niet met zekerheid wor den vastgesteld. KANTOORBEDIENDE LICHT EFFECTENKANTOOR OP. De dader naar het buitenland gevlucht. Naar thans is gebleken, is een in den omtrek van het concertgebouw te Am sterdam gevestigd effectenkantoor voor een bedrag van verscheidene duizenden guldens benadeeld door een 21-jarigen be diende. die op dit kantoor geruimen tijd een vertrouwenspositie heeft gehad. De jongeman kwam veel overhuis bij een in goede omstandigheden verkeerende fami lie, van welke zijde hem tijdens een van zijn bezoeken een pak met effecten werd toevertrouwd om dit in deposito te ge ven. Instede van deze opdracht uit te voe ren, maakte de bediende de effecten te gelde, waarbij hij er in slaagde de ont dekking van de fraude door knoeierijen in de boeken te voorkomen. Voor een deel van het geld kocht hij weer andere stuk ken, waarmede hij speculeerde en zooveel geld verloor, tot de zaak eindelijk spaak moest loopen. Ten einde raad is het jong- mensch daarop, met medeneming van het geen hij nog bezat naar het buitenland gevlucht. Vermoedelijk bevindt hij zich thans in Zuid-Afrika. De politie onderzoekt thans mede of nog anderen het slachtoffer zijn geworden van de practijken van den dader. Voor zoover haar te dien aanzien tot nu toe is geble ken, is de waarschijnlijkheid daarvan zeer groot. DE „ALGORAB" OMHOOG GEVAREN. Het Nederlandsche stoomschip „Algorab" is boven het Schaar van Waarden bij Hans- weert omhoog gevaren. Het schip is in den afgeloopen nacht van Rotterdam vertrok ken op weg naar Antwerpen. Het ligt op het oogenblik geheel droog, doch niet ge vaarlijk. Het is geladen met stukgoederen. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 20 Nov. Kaas. Aangevoerd 43 stapels, zijnde 65.000 kg. Fabriekskaas kleine 18.50, Boerenkaas kleine 18 en Boerenkaas commissie f 17 per 50 kg. Handel matig. 'S HERTOGENBOSCH, 20 Nov. Botei^ Aanvoer 15550 kg. Prijzen. Hoogste prijs 1.51, Laagste prijs f 1.44 en Middelprijs 1.48 per kg. LEEUWARDEN, 20 Nov. Vee. Aanvoer: 38 Enterstieren 11517, 75 Twenterstie- ren f 175280, *340 vette koeien f 120220 per stuk, 3454 cent per kg.; 624 melk- en kalfkoeien f 110230. 225 pinken f 70135 16 vette kalveren f 2570, 473 graskalve ren 25100, 438 nuchtere kalveren f 3 8.50, 672 vette schapen f 1525, 155 weide- schapen 1020, 368 lammeren f 8—16, 540 vette varkens 25100 per stuk, 34 40 cent per kg.; 38 magere varkens f 15 40, 81 kleine biggen 610 per stuk, 26 bokken of geiten, 35 paarden. Totaal aan voer 4144 stuks. Kaas. Edammerkaas 2627. Aan voer 705 kg. Boter. Veilingboter 1.29 per kg., Aan voer 3 zesde vaten. Commissie f 0.71. BOSKOOP, 19 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 1628 cent, Columbia 1522 cent. Butterfly 15 36 cent. Wilh. Kordes 1526 cent, Rosalan- dia 2037 cent, Florex 2436 cent, Phoe be 4060 cent, Wendland 3454 cent, Chas. P. Kilham 10—14 cent, Edith Helen 5083 cent, Aug. Noadk 20—37 cent, Pech- told 1522 cent, Steward 2033 cent, E. G. Hill 56 cent, Ellen Poulsen 15—22 cent. Briarcliff 1526 cent. Chrysanten, groot- bloemig 5090 cent, idem tros 614 cent, Asparagus 47 cent, Clematis Prins Hen drik f 1.10, Pernettia per stuk 815 cent, WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM)

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3