(1 k'F «■ill! I af VRIJDAG 20 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 GEMEENTERAAD VAN TER AAR De Raad dezer gemeente kwam in vol tallige zitting bijeen onder voorzitlerschap van burgemeester Hcogenboom. Na ope ning met ambtsgebed en voorlezing der notulen kwamen enkele ingekomen stuk ken in behandeling, waaronder een adres van een commissie, die het kinderfeest bij gelegenheid van de verloving van Prinses Juliana heeft georganiseerd, verzoekende een bijdrage van ƒ68, zijnde ongeveer 50 pet. der kosten. De heer P. Hoogervorst vond, dat de commissie zelf voor alle kos ten had moeten zorgen en achtte het niet juist, dat de gemeente in dezen zou bij dragen. De voorz. verdedigde het voorstel van B. en W. om het verzoek toe te staan, terwijl ook de heer Kroon in gelijken geest sprak. Aangenomen met 92 stemmen, legen de heeren P. Hoogervorst en J. A. Verboom. Na afdoening van enkele belastingrecla mes kwam de gemeentebegrooting in be handeling, in verband waarmede eerst en kele voorstellen van B. en W. in bespreking kwamen. Het voorstel m.b.t. de jaarwedde- regelingen van de ambtenaren ter secre tarie werd met algemeene stemmen in dien zin vastgesteld, dat de jaarwedde van den lsten ambtenaar zal bedragen van ƒ1025 1425. en van den 2den ambtenaar van 900-1300, terwijl voor diploma-toelage maximaal ƒ50 werd beschikbaar gesteld. Een voorstel van het college om het be dienen van de gemeentebrug aan Papen veer voortaan aan één persoon op te dra den voor een bedrag van 225 vond bij den Raad geen instemming en werd met 9—2 stemmen (die der wethouders) ver worpen. Naar aanleiding van een adres van het bestuur van de R.K. bewaarschool te Aar- landerveen -om subsidie voor de in Korter- aar woonachtige kinderen, die de school bezoeken, stelden B. en W. voor hierop gunstig te oeschikken in verband met het bestaande raadsbesluit terzake, mede gelet op de omstandigheid dat de gemeente Al phen aan den Rijn voor deze kinderen geen subsidie meer wil toekennen. B. en W. achtten het voorts consequent om in de toekomst dezelfde gedragslijn te volgen en dus geen subsidie te geven voor kinderen die buiten de gemeente wonende, bewaar scholen binnen de gemeente bezoeken. De heer van der Weyden was van oordeel, dat het de bedoeling is de scholen te steunen en wil voor alle kinderen subsidie geven, ongeacht waar hun woonplaats is. Spr. ver klaarde zich tegen inwilliging van het adres. De kinderen kunnen zeer wel een bewaarschool in deze gemeente bezoeken. De heer Verboom verklaarde zich tegen stander van bewaarschoolonderwijs en de heeren Vnlgering en Kroon spraken in ge lijken geest ais de heer van der Weyden. Tenslotte werd op het adres afwijzend be slist, doch besloten voor alle kinderen die een in de gemeente gevestigde bewaar school bezoeken, ongeacht de woonge,meen- te, een subsidie van 4 per kind te ver- leenen. In verband met de sterk toegenomen werkzaamheden van den gemeente-opzich ter wilden B. en W. diens jaarwedde ver- hoogen van 290 op 500. Het geven van extra toelagen, zooals de laatste jaren ge bruikelijk is geworden, kan dan achter wege blijven. De heer Hoogenboom ver klaarde zich accoord met het voorstel van B. en W., terwijl de heer Kroon een maxi mum-jaarwedde voor 400 voldoende acht te, omdat minder zorg aan de wegen be hoeft te worden besteed nu deze grooten- deels zijn geasphalteerd. Na eenige bespre king werd het voorstel-Kroon aangenomen. Voor het aanstellen van een controleur voor de steunverleening aan werkloozen, in samenwerking met de gemeenten Nieuw- kop en Zevenhoven, werd bij wijze van voorloopige raming een bedrag van 260 op de begrooting uitgetrokken, na uitvoe rige toelichting van het voorstel door den voorzitter. De begrooting Hierna volgde algemeene behandeling van de begrooting. De heer v. d. Weyden bracht dank aan B. en W. voor de uitvoerige memorie van toelichting, welke bij de begrooting was gevoegd en waardoor de besprekingen be langrijk kunnen worden beperkt. Spr. wenschte voorts inlichtingen over de hoo- ge kosten van ziekenhuisverpleging, wilde hierop zooveel mogelijk bezuinigen en drong er op aan, dat B. en W. rekening houden met het bestaan van ziekenhuisfondsen. De voorz. deelde mede, dat alleen diegenen geholpen worden, die bij een ziekenhuis fonds aangesloten zijn. De heer Hoogenboom achtte het onjuist, dat een lokaal van de openbare school een maal per week gebruikt werd door een zangvereeniging, zonder dat hiervoor huur aan de gemeente wordt betaald. Aange zien in den loop van de besprekingen over dit punt bleek, dat reeds vroeger een tarief voor het in gebruik geven dan dit lokaal is vastgesteld, zal t.z.t. een ontvangstpost op de begrooting worden gebracht, wan neer de betrokken vereeniging van het lo kaal gebruik wenscht te blijven maken. Spr. verzocht voorts inlichtingen over de verlaging van de post voor verwarming en schoonhouden van de O.L. school en ver klaarde zich tegen verlaging van de ver goeding aan de schoolschoonmaakster. waar op de voorz. antwoordde, dat een en an der nog in onderzoek is. Later kan een definitief besluit worden genomen. De heer Kroon besprak de hooge rente door de gemeente betaald voor de ge schatte waarde van de schoolgebouwen. Spr. had gaarne gezien, dat deze verplich ting was afgekocht, waarop de voorz. zei- de, dat door de schoolbesturen van de be voegdheid om een desbetreffende verzoek tan de gemeente te doen geen gebruik is -■emaakt. De heer Hoogervorst meende, dat het de voorkeur zou hebben gehad, als voor te maken kosten in verband met het vorste lijk huwelijk geen gelden op de begrooting waren uitgetrokken, hoezeer spr. overigens met dit heuglijk feit instemde. Hij was te gen de post van ?00 hiervoor bestemd, in tegenstelling met de overige leden van den Raad, zoodat deze post bleef gehand haafd. Hierop werd de begrooting vastgesteld met de stem van den heer Hoogervorst te gen. Ook de begrooting van het Electr. Be drijf stelde men vast op het geraamde be drag, nadat besloten was aan de commis sie van beheer te verzoeken te bezuinigen op de post presentiegelden en kosten van vergaderingen. Aankoop grond. Vervolgens kwam in behandeling een voorstel van B. en W. tot aankoop van een strookje grond ter grootte van ongeveer 15 R.R. in eigendom van den heer Machiel- se, tegen den prijs van f 18 per R.R. De voorz. lichtte toe, dat om ongewenschte woonwagenbtewoners te kunnen weren van daartoe ongeschikte plaatsen, waarbij vooral aan het terrein bij de molen, moet worden gedacht, dat bijzonder in trek is, de beschikikng over een terreintje, dat als standplaats kan worden gebruikt, noodza kelijk is. De verwachting van B. en W. is evenwel, dat van de standplaats een zeer gering gebruik zal worden gemaakt. In dit verband deed de voorz. mededeeling van een adres van ingezetenen van Kor- teraar, waarbij men zich ongerust toonde over eventueele gevaren, die een dergelijk kamp zou kunnen medebrengen. De voorz. merkte evenwel op, dat men blijkbaar een verkeerde indruk van de plannen heeft ge kregen. In de practijk zal, naar verwacht wordt, slechts bij uitzondering van deze standplaats worden gebruik gemaakt, om dat deze' niet aan een hoofdverkeersweg ligt. Na bespreking werd besloten de grond te koopen en op den kapitaaldienst een bedrag van 750 te ramen voor het in orde maken van het terrein, waarmede overigens de uiterste soberheid zal worden betracht. De schoolgeldverordening wijzigde de Raad in dezen zin, dat o.m. een reductie bepaling werd opgenomen, n.l. 10 pet. bij 2 kinderen, 20 pet. voor 3 kinderen, 30 pet. voor 4, 40 pet. voor 5, terwijl voor kinderen boven het vijfde geen schoolgeld verschul digd is. Na het besluit tot aangaan van een geld- leening van 11050 en tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst van 25000 voor 1937 kwam og ter tafel een wijziging van de wachtregeling voor werk loozen, teneinde te verkrijgen, dat dt wachttijd voor grootere gezinnen meer be kort wordt. Uit de besprekingen bleek, dat het vaststellen van een algemeene regeling practische moeilijkheden oplevert, terwijl de heer Hoogenboom het niet eens was met de wijze waarop en de mate waarmede de wachttijd voor deze gezinnen wardt inge kort. De voorz. zette uiteen, dat het bepa len van een wachttijd behoort tot de com petentie van B. en W. als uitvoerend or gaan van de steunregeling, doch dat het college wel bereid zou zijn de wachttijd regeling in het algemeen als leidraad in acht te nemen, zonder zich daaraan voor alle gevallen te binden. Na nog enkele opmerkingen van den heer Kroon verzocht de heer L. Hooger vorst B. en W. by het bepalen van de wachttijd shoepel te willen zijn, wat door den voorz. werd toegezegd. Bij de rondvraag stelde de heer Verboom voor de vergaderingen met gebed te slui ten, hierin gesteund door den heer van Apeldoorn. Weth. van Vliet zette uitvoerig zijn zienswijze uiteen, waarna de Raad het voorstel verwierp met 92 stemmen. Een opmerking van den heer P. Hooger vorst over het onregelmatig branden der straatverlichting, werd gevolgd door een verzoek van den heer van Apeldoorn tot het beschikbaar stellen van een ruimeren tijd voor het uitbetalen der arbeiders, werkzaam in de werkverschaffing. Toegezegd werd, dat met beide opmer kingen zoovele mogelijk rekening zal worden gehouden. Hierna sluiting .der vergadering. UIT DE OMGEVING I ORANJE BOVEN Aan de hectometer- palen met oranje koppen kunt u zie ALKEMADE. Huldeblijk Prinses Juliana. Het Co mité inzake het huldeblijk bij gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard is samenge steld als volgt: voorzitter mr. J. W. Peek, burgemeester, leden de heeren P. de Jong Cz. en J. J. de Koning, wethouders en den heer W. A. van Harteveld, gemeente-secre taris. Laatstgenoemde treedt op als secre taris-pen n in gmeester. HILLEGOM. Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R.-K. Kiesvereeniging „A.-K. Kring" een buitengewone Propagandavergadering, waar als spreker optrad de bekende rede naar de weleerw. heer H. de Greeve. De voorzitter, de heer C. Seijsener, opent de vergadering met den chr. groet en heet alle dames en heeren hartelijk welkom, bij zonder de geestelijkheid, den burgemees ter, weth. Klaver, mr. Peek en de aan wezige R.-K. Raadsleden. Het bestuur meen de voor deze vergadering met 600 plaatsen te kunnen volstaan, doch een belangstel ling, die dat aantal verre overtreft had het niet durven hopen. De secretarissen der vak en standsorganisaties worden na afloop verzocht nog een oogenblik te blijven in verband met het werken van de Propa- gandaclub. Hierna krijgt de weleerw. heer de Greeve het woord. Men kan in deze vergadering letterlijk over de koppen loopen en zoo behoort het altijd maar vooral in de komen de maanden van strijd: politieke belangstel ling voor de a.s. verkiezingen is hard noo- dig. De verkiezingen van vorig jaar wer den beheerscht door een partij, die zich niet beschikbaar stelde: een unicum in onze parlementaire geschiedenis. Geadviseerd werd door die partij te stemmen op de klei ne partijtjes, waarbij men open kaart ge speeld heeft met zijn slechte bedoelingen. Vèr over dat feit reikte toen al: dictatuur of parlement. Mijn bedoeling is, vanavond propaganda te maken voor de Katholieke Staatspartij. Spr. wil dan ontwikkelen de 4 volgende punten: 1. Noodig is een te ver trouwen beginsel. 2. Groote eenheid. 3. Het duidelijk gesproken woord der Bisschoppen en 4 het Politiek advies. Wat punt 1 betreft hebben we noodig een groot besef en be wustzijn van onze verantwoordelijkheid. Spr. schetst zoo mooi en bevattelijk, wat de Katholiek doet, die aan de stembus zijn stem aan de Katholieke Staatspartij ont houdt en gaat de argumenten na, die er toe kunnen hebben geleid. Hij schetst in dit verband het Nationaal Socialisme, dat heelemaal geen beginsel heeft, hetgeen spr. bewijst. Moet zoo iemand niet aan zijn ge weten het zwijgen opleggen, indien hij zijn stem geeft aan de mannen der N. S. B. Heeft zijn geloof niet. .geleden? Wat onze eenheid aangaat wijst de gewijde redenaar op Mexico, op Spanje, op Frankrijk, waar de ondergang nadert of naderde, omdat er geen eenheid was of is. Ieder voelt in zijn zaken de noodzakelijkheid van een heid, bij alles wat men wil tot stand bren gen is deze gebiedend noodzakelijk: waar om dan alleen niet in de Politiek? Vervol gens gaat de spreker na, wat de Bisschop pen eerst als wensch (waarin feitelijk een verbod lag opgesloten), en later gebie dend stelling moesten nemen tegen de N. S. B. Hij toont aan, hoe noode de Bis schoppen hun woord hebben verheven, al leen omdat de grondbeginselen der eeuwi ge waarheden in het gedrang kwamen. Laat men zich toch veilig weten onder de schutse van de Bisschoppen, die de Kerk bestu ren, verlicht door den H. Geest. Na de pauze behandelde de spr. het po litiek advies, noodig /oor den gemiddel den kiezer, aantoonend wie daaronder moe ten verstaan worden en hoe de R.-K. Staats partij het model van eenheid der Kerk volgende, wier leiders de theorie en de practijk der politiek kennen, veilig leiding kunnen geven. Spr. eindigt met het mooie vers van Mgr. van Schaik, opgedragen in dertijd aan dr. Schaepman: „Mannen houd vol! Wij willen heel de wereld verwerven voor den Hemel als een buit; God spreekt tot ons, Hij wapent ons; Wij moeten zijn vijanden verslaan! God zegene onze han den: wij zullen gaan, voer Gij uw leger aan!! Hierna donderend applaus en sluiting met een dankwoord. KATWIJK. Huwelijksgeschenk. De collecte voor het Nationaal Huwelijksgeschenk heeft in Katwijk in totaal opgebracht de somma van 595.84 1/2. KATWIJK AAN DEN RIJN. Lezing. De vereeniging „Katholiek Katwijk" had tegen gisteravond een der eerste ontwikkelingsavonden aangekon digd van het winterprogram, n.l. een lezing te geven door den zeereerw. heer Em. pas toor J. Houtman. Nadat de geest, adv., pastoor Hesp, de aanwezigen, waaronder ook kapelaan Ver steeg uit Haarlem, een welkomstwoord had toegesproken, gaf zijneerw. het woord aan pastoor Houtman voor het houden eener lezing over de Engelsche Kerk. Deze zeer interessante lezing werd door alle aanwezigen met volle aandacht aan hoord. Pastoor Hesp sprak ten slotte een dank en slotwoord. Overzicht. Ook deze afgeloopen week was een tijdvak vol teleurstellingen. Voor geen enkel product was belangstelling met verbetering van prijzen. De aanvoer van bloemkool wordt thans iedere veiling klei ner en zooals steeds wordt de kwaliteit op het einde van een seizoen er niet beter op. Integendeel, bloemkool moest bijna geheel in het binnenland blijven (een enkel par tijtje uitgezonderd). De prijzen varieerden voor de eerste soort van 3.106.80 per 100. Van de hoogste prijs was trouwens maar een klein kwantum. Tweede soort gaat voornamelijk naar de zouterijen en brengt van 1.50, den minimumprijs, tot ƒ2.30 per 100 op. Ook komt er nog bos- peen. Zoolang de vorst wegblijft zal er nog wel wat van dit artikel worden aan gevoerd. Betaald werd per 100 bos van ƒ4.606.40. Wascnpeen gaat niet vlug en de prijs blijft vrij stabiel. Van 1.752.70 was de noetreing hiervoor. Kroten gingen iets matter, de prijs varieerde van 1.25 tot ƒ1.60 per 100 K.G. Met Uien is het nog niets gedaan. Lage prijzen en matige aan voer. De noteering was deze week van ƒ1.70 tot 2.20 per 100 K.G. Knolselderie, ongewassen, bracht van 22.70 per 100 knollen op. Gele kool is slecht gevraagd en gaat voor prijzen van 11.35 per 100 K.G. Roode kool iets beter dan gele doch ook die prijs kan slecht genoemd worden, 1.26—1.60 per 100 K.G. Groene kool is er nog volop en de prijs varieerd van f 0.70 1.60 per 100 stuks, naar gelang van kwa liteit. LISSE. Motorongeval. Gisternamiddag kwam de motorrijder A. M., afkomstig uit 's-Gra- venhage, op den rijksweg binnen deze ge meente ter hoogte van de Akevoorderlaan met zijn motorrijwiel te slippen. De motor rijder werd tegen den grond gesmakt en bleef bewusteloos liggei.. Dr. Haase uit Lisse verleende geneeskundige hulp en na voorloopig verbonden te zijn werd de ge troffene op zijn advies naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden overvoerd. De politie was terstond ter plaatse en maakte proces-verbaal op. Naar wij vernemen is de toestand van den getroffene niet levens- gevaarlenk. G e b d r e n: Antoon z: van P. J. van der Zwet en L. van der Voort. Leendert z. van A. A. Bliek en G. Harting. Petrus Wilhelmus Nicolaas z. v: F. G. Baars en C. M. Mesman. Getrouwd: C. G. Kerkvliet en J. M. A. van der Zon. Overleden: Maria van Diemen 49 j. echtgen. van D. Beijk. Gevestigd: J. C. Schuilenburg geb. Frauenfelder uit Tlkemade. Th. van der Meer en gezin uit Hillegom. C. Bel en gezin uit Voorhout. A. Vermeij uit Lei den. H. J. Zwetsloot geb. van Steijn uit Sassenheim. Vertrokken: J. G. de Vos naar Haar- Iqm. W. van Groen en echtg. naar Hil legom. P. Zwetsloot naar Sassenheim. G. H. A. Beukeveld naar Coevorden. J. van Gerven naar Voorhout. NOORDWIJKERHOUT. Uitvoering. Ten bate van het jeugd werk geeft de tooneelvereeniging „D. V. V." van St. Victor Parochie een uitvoering op Zondag 22 November en Dinsdag 24 No vember a.s. om half acht in het Patronaat aan de Kerkstraat. Nieuw schoolhoofd. Tot hoofd der R. K.Meisjesschool St. Jozef alhier, is benoemd Zuster Rosalina, hoofd der R.-K. Meisjes school te Naaldwijk. OUDEWETERING. R. K. Tooneelvereeniging. Voor een xxitstekend bezette zaal gaf Woensdagavond bovengenoemde vereeniging een uitvoering in hotel van den Bosch. De avond werd geopend door den voorzitter, die zich meer in het bijzonder richtte tv t den zeereerw. PROFESSOR SLIM EN ZOON. pp 31.'Ditmaal was Pietje echter niet zoo geho9rzaam. Vlug holde hij naar binnen en haalde een mes waarmede hij den galappel midden door sneed. Wat zag zoo'n ding er grappig uit. Er zaten allemaal heel kleine gangetjes in, waar worm pjes in woonden die later allemaal weer galvliegen zouden worden. 32. Toen echter kwam de straf, want pio.s~iing nwam er een galvlieg te voorschijn die Pietje in zijn hoofd prikte. In een oogenblik had Pietje een reusachtige pruik. Zijn hoofd zag er net zoo uit als de galappel die op de rozen struik had gezeten. Hij holde naar binnen. heer pastoor, die voor de eerste maal de uitvoering bezocht. Hij gaf uiting aan de hoop, dat Z.E. bij het verlaten der zaal de overtuiging met zich mee kon nemen, dat St. Theodulphus het tooneelspel op ernstige wijze beoefent. Het programma vermeldde „De Aap", een tooneelspel in 4 bedrijven en „In den Zilveren Haas" een kluchtige 1-acter. Dit zelfde programma was reeds 7 jaar gele den opgevoerd, doch de belangstelling was er niet minder om. Integendeel, de zaal was aanmerkelijk beter bezet, dan we de laatste jaren in de November-uitvoering gewend waren. Beide stukken werden door de leden met veel overtuiging ge speeld en een dankbaar applaus was dan ook wel verdiend. De vereeniging beschikt over meerdere goede krachten, terwijl verschillende jon geren van goeden aanleg blijk gaven. De regisseur, de heer J. H. Vesseur kan dan ook haast niet anders dan tevreden ge weest zijn. De grimeering was zeer goed verzorgd door den heer Thoolen te Leiden. RIJPWETERING. Uitvoering. De R.-K. Tooneelvereeni ging „Elk een Gunst" zal op Zondag 22 en Zondag 29 Nov. haar eerste uitvoeringen geven van dit seizoen, in caf „Rustoord". Er zal worden opgevoerd een tooneelspel in drie bedrijven n.l. ..De Waterduivel", een stuk vol spanning. Verder zal worden op gevoerd een klucht in één bedrijf „School meester Pieterse". Zondag 22 en Zondag 29 Nov. zal er gelegenheid zijn om plaatsen te bespreken van 2 tot 4 uur aan de zaal. SASSENHEIM. Volksbond. Onder groote belangstel ling had gisteravond in het K.S.A.-gebouw de jaarlijksohe feestavond plaats van den R. K. Volksbond. Te half r?ht opende de voorzitter, de heer J. Kortekaas, dezen avond met een opwekkend woord tot de ^anwezigen, waarbij hij vooral de dames vroeg, hun mannen aan te sporen toch vooral de vergaderingen te bezoeken. Deze gelegenheid grijpt spr. nogmaals aan om het nut van de organisatie aan te toonert en speciaal de standsorganisatie. Tenslotte maakt spreker bekend, dat de datum van het kinder-St. Nicolaasfeest is gewijzigd en zal gehouden worden op Donderdag 3 December des namiddags 4 uur. Vervol gens vraagt hij clementie voor een inval ler van de tooneelclub, daar een der spe lers is uitgevallen door een ongeval. Hier na werd gezamenlijk het strijdlied gezon gen. Alvorens het doek werd gehaald gaf de heer Franken een overzicht van de uitgaven van het comité „Hulp in Nood", en beval de collecte, welke gedurende de pauze zou worden gehouden, aan. De kas is leeg en daarom zal ook een beroep ge daan worden op de donateurs en weldoe ners. Na een pittige marsch was het woord aan de tooneelvereeniging „St. Pancra- tius" voor het opvoeren van een tooneel spel in 4 bedrijven getiteld ::Ik ben maar 'n Paria", door W. v. d. Berg. Wel nie mand, die dit stuk heeft gezien en beluis terd, zal zich verveeld hebben. „St. Pan- cratius" heeft een goede keus gedaan. Een woord van lof is daarom op zijn plaats. Het zou ons te vervoeren om het stuk in zijn geheel te beschrijven, maar vast staat, dat dergelijke avonden succesavon den zijn, waarbij regisseur Koelewijn en zijn makkers nog vele avonden de feest - vergaderingen mogen opluisteren. Geboren: Adriana Maria d. van N. J. Rotteveel en E. M. C. van Rijzen. Getrouwd: Q. H. van der Voort 36 j. en J. G. M. Meijer 33 j. C. J. van Duin 34 j. en M. van der Ploeg 27 j. Vertrokken: A. H. Witteman naar Den Haag E. Bruinsma naar Almelo C. G. J. Loman naar Voorschoten P. J. Scholte naar Voorschoten M. v. d. Ploeg naar Bloemendaal G. M. Nederstigt naar Hillegom. WARMOND. Gemeenterekening 1&35. De door den Raad dezer gemeente vastgesteld rekening over het jaar 1935 wijst in den gewonen dienst in ontvangsten aan een bedrag van 187.525 en in uitgaven een bedrag van 163.022.88, aldus een batig saldo van 24502.47. Dit batig saldo is ontstaan door dat in 1935 niet is verantwoord een bedrag van 27000, dat moast worden geresti tueerd wegens te veel aan de gemeente uit gekeerde belastingbedragen, welke resti tutie verantwoord is in den dienst 1936. Tot dekking van deje restitutie wordt nu aangewend het batig saldo van den dienst 1935. Wat den kapitaaldienst betreft, de ontvangsten hiervan hebben bedragen ƒ29118.05 en de uitgaven ƒ33066.72, zoo dat een nadeelig saldo te boeken is van 3948.67. Mooie verbetering. Gedeputeerde Sta ten hebben goedgekeurd de verordening houdende verbod tot het parkeeren op de Meerrustlaan alsmede het parkeeren aan de rechterzijde van het gedeelte van de Dorpsstraat liggende tusschen Hotel „De Stad Rome". Aan veler verlangen is hier mede tegemoet gekomen, want opstopping van het verkeer, hetgeen een dagelijks euvel was, neemt hiermede een einde, ter wijl ook de veiligheid van het verkeer is verhoogd. „St. Matthias". Op Zondag 22 Nov. a.s. zal de R.-K. Muziek-. Zang- en Too neelvereeniging „St. Matthias" alhier haar eerste winteruitvoering geven van dit sei zoen. De afdeeling tooneel zal met een tweetal stukken voor het voetlicht treden, waaronder het bekende tooneelspel in drie bedrijven getiteld „Papier en Staal" van J. Odijk. Gezien de prestaties dezer vereeni ging is een aansporing om Zondag a.s. aan wezig te zijn overbodig, want de thuisblij vers van vorige maal zullen thans wel in gezien hebben, dat zij ongelijk gehad heb ben. Er wordt dan ook gerekend op een volle zaal.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 13