STADS X NIEUWS De Gemeentelijke Sportstichtting DINSDAG 17 NOVEMBER 193d DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER REGEN. DE BILT SEINT: Meest matige wind uit Zuidelijke richtin gen, betrokken tot zwaar bewolkt, met kans op regen, aanvankelijk zachter in het Noor den. Hoogste barometerst.: 768.4 te Rochefort. Laagste barometerst.: 753.6 te Wisby. De gisteren ten Westen van Ierland ver schenen depressie heeft zich naar de Brit- sche eilanden verplaatst, maar nam in be- teekenis af, evenals de hooge drukking in het Zuiden, terwijl de hooge druk in Scan dinavië zich handhaafde en nu weer toe neemt. Ook op IJsland is de barometer blij ven stijgen, zoodat thans een rug van hooge druk van de Azoren tot IJsland de Oceaan depressie van onze omgeving scheidt. Op de Britsche eilanden valt bijna overal re gen bij krachtigen Zuidw estelijken wind aan het Kanaal en matigen Noordelijken wind aan de Westkust. Frankrijk heeft zacht weer met regen in het Westen en zonnig weer. na een kouden nacht, in het Zuiden, in Duitsehland valt nog regen in het Noordoosten en begint regen te vallen in het Zuidwesten. In Scandinavië hield de matige vorst stand en valt hier en daar sneeuw. De Groenlandhoogedrukking in het Noorden en Noordoosten en de baro meterdalingen in het Zuidwesten wijzen op de mogelijkheid van Oostelijken wind en toenemende koude in Scandinavië, We gens den groot en toevoer van vochtige warme lucht zal hier te lande het weer vrij zacht blijven met kans op regen. LUC HTTEMJPEKATU UR. 11.7 gr., C. L1CH1 OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 4.33 uur tot Woensdagmorgen 6.58 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 18 No vember voorm. 4.47 en nam. 5,05 uur. PRINS BERNHARD IN AFSCHEIDS- AUDIëNTIE DOOR HITLER ONTVANGEN. Rijkskanselier Hitier heeft heden Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld in af- scheidsaudiëntie ontvangen. HULDEBLIJK DER KONINKLIJKE LANDMACHT AAN HET PRINSELIJK PAAR. Aangezien gebleken is, dat er een mis verstand gerezen is over de wijze, waarop door de welwillendheid van den directeur- generaal der posterijen-, telegrafie en tele fonie giften kunnen worden overgemaakt langs dien dienst, bestemd voor het boven genoemde huwelijksgeschenk, wordt ander maal medegedeeld: Gelegenheid tot deelnemen: voor alle militairen en oud-militairen, zoowel onder de wapens als niet onder de wapens, zoowel vrijwillig als dienstplichtig. Maatstaf: te beschouwen als een maximum: voor opperoff icier en 2.—, hoofdofficie ren 1.50, subalterne-officieren 1. oudere onderofficieren (adjudanten-onder officieren en sergeanten-majoor, opper wachtmeesters) 0.50, jongere onderoffi cieren 0.25, korporaals 0.15, minderen 0.10. Iedere bijdrage is dus welkom. Wijze van overmaken der bijdragen: le. Door storting of overschrijving op postrekening nr. 289600, ten name van „peningmeester huldeblijk koninklijke land macht 's-Gravenhage", 2e. Door middel van postzegels, te plak ken op de adreszijde van poststukken, welke tegen drukwerktarief kunnen worden ver zonden. Wanneer bijvoorbeeld iemand 0.10 wenscht by te dragen, dan plakt hy post zegels ter waarde van 10 cent op een prent briefkaart, dan wel op gen omslag, waarin een visitekaartje is gesloten,'en daarnaast een 11/2 cents-postzegel voor het verschul digde port. Het adres moet luiden: „Penningmeester huldeblijk koninklijke landmacht, postbox 361, 's-Gravenhage". Bij den naam van den afzender gelieve men tevens te melden den rang, waarin men het leger heeft gediend, andere mededee- lingen mogen op deze drukwerken niet ge schieden. i ACADEMIENIEUWS ..LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen Indisch Recht de heer A. N. Molenaar, Den Haag; Doctoraal examen Geneeskunde mejuf frouw E. E. Coronel, Den Haag de heeren W. M. Fokke, Den Haag en J. Auer, Voor burg. Installatie van den Raad van Beheer Gisteravond is in de Jacobazaal van „Den Burcht" de Raad van Beheer der Ge meentelijke Sportstichting officieel geïn stalleerd. Behalve de leden van dezen Raad, on langs door den gemeenteraad benoemd, wa ren verscheidene organisaties, werkzaam op het gebied van sport- of speeltuinver- eenigingen, door Wethouder Verwey uit- genoodigd. Deze hield, na een woord van welkom tot de aanwezigen, de volgende rede: REDE WETHOUDER VERWEY. Nu wij bijeen zijn gekomen voor het in- stalleeren van de Sportstichting is het mij een aangename taak U allen hartelijk ge luk te wenschen met Uw benoeming tot lid van den Raad van Beheer. Het gemeente bestuur is van oordeel, dat met het oprich ten dezer stichting in een in de practijk gevoelde behoefte wordt voorzien. Immers de bemoeiingen, die het gemeentebestuur permanent heeft met de verhuring en ex ploitatie der sportvelden, speeltuinen, de Zweminrichting aan de Zijl en wat verder op dit gebied nog staat verwezenlijkt te worden, hebben het in hooge mate nood zakelijk gemaakt, dat een instantie in het leven wordt geroepen, die zich blijvend met de regeling en organisatie dier be moeiingen zal belasten. Het is op grond van deze omstandigheid, dat aan het be staan van de' Sportstichting groote betee- kenis moet worden toegekend en dat er op Uw schouders, mijne heeren, een groote verantwoordelijkheid zal komen te rusten. Ik zou de oprichting der Sportstichting beschouwd willen zien als een nieuwe, be langrijke schakel in de keten, die de geza menlijke sportvereenigingen en organisaties hier ter stede vormen. Derhalve zal U al Uw invloed en gezag hebben uit te oefenen, dat alle sportbeoefening, die wij op dit oogenblik in onze gemeente kennen, zoo veel mogelijk intact blijft en waar nieuwe behoeften ontstaan, de pogingen, die tot het bevredigen daartoe worden aangewend, door U zooveel mogelijk worden onder steund. Gij hebt een constructieve taak te ver vullen! Ik zeg dat, wijl er ook in de sport wereld nog maar al te veel destructieve krachten werkzaam zyn. Met name zou ik in dit verband willen wijzen op één der meest funeste destructieve krachten, die men op zoo ruime schaal aantreft n.l. het tot het waanzinnige opgevoerde „indivi dualisme". Ik zeg dat niet als zou het mij ontbreken aan een gezonde waardeering voor bepaalde persoonlijke sportieve pres taties. Integendeel! Ik heb bewondering voor de snelheid, waarmede vele zwem mers (sters) zich in het water weten voort te bewegen; voor een doelpunt bij voetbal-, korfbal- of polo wedstrijd en in moeilijke positie tot stand gekomen, of voor prach tige sportieve prestaties op het gebied van athletiek, schaken, dammen enz. Als ik niettemin m'n waarschuwende stem mag laten weerklinken tegen het in dividualisme in de sport, dan doel ik daarbij kennelijk op de excessen, die nogal eens vallen waar te nemen en waarvan vernie tiging van een gezonde en sportieve club- en organisatiegeest geen zeldzaamheid is. Een uitwas van niet minder ernstigen om vang is gelegen in hei feit, dat de gezonde sportbeoefening dreigt haar doel voorbij te zullen streven, door haar te veel te be schouwen als doel op zichzelf, in stede van als middel tot het gezond en frisch maken van lichaam en geest. Ja, daar zijn zelfs opvattingen, die de beoefening van de sport in het algemeen en het leveren van be paalde topprestaties beschouwen als een zaak van eer en geweten voor land en volk tot schade en schande desnoods van het begrip „sportiviteit". Vooralsnog vermag ik het verband tusschen een en ander niet in te zien. Moge het U, voorzooverre dit in Leiden noodig mocht blijken, gegeven zijn, op dit gebied, paedagogisch tf kunnen optreden. Na deze als algemeene opmerking bedoel de ontboezemingen zou ik thans willen wij zen op de belangrijke taak, die U ten aan zien van het beheer en de exploitatie van de kostbare gemeentelijke eigendommen te vervullen krijgt. Gelijk U, krachtens de Statuten der Stichting, reeds bekend is, worden bij de Stichting ingebracht, alle gemeentelijke sportterreinen, speelterrei nen, speelvelden, speeltuinen, zweminrich tingen en andere inrichtingen van dien aard. Voorts zijt gij beiast met het toezicht op het gebruik van ae toestellen en het spelmateriaal door het gemeentebestuur of door de stichting beschikbaar gesteld en verder moet gij trachten de eenheid en samenwerking te bevorderen van de ver schillende vereenigingen, die de lichame lijke opvoeding en het speeltuinwerk ten doel hebben. Eén en ander staat kort en duidelijk in de Statuten omschreven, doch ik ben van meening, dat het uitvoeren van deze opdracht zeer veel tact van U zal ver gen, en aan Uw stuurmanskunst hooge eischen stelt. Het gemeentebestuur legt niettemin met vol vertrouwen de vervul ling van deze taak in Uw handen in de ver wachting dat gij bij Uw arbeid zult mogen slagen. Wij hebben n.l. gestreefd naar een zoo veelzijdig mogelijke samenstelling van Raad van Beheer en zijn van oordeel, dat alle belangrijke takken van sportbeoefe- ning in Uw midden zijn vertegenwoordigd, alsmede het speeltuinwerk. Ik stel mij voor, dat Uw eerste werk zal bestaan in het over zien en verkennen van Uw arbeidsveld. Met de vereenigingen en organisaties, die wij momenteel in Leiden bezitten, zult gij verbindingen hebben aan te knoopen, ten einde op de hoogte te komen van hetgeen daar leeft. Gij zult aan de «Stichting den juisten grondslag hebben te geven, zonder welke vruchtdragende^ arbeid niet wel mo gelijk is. Hebt gij Uw werkzaamheden een maal geconsolideerd, dan zal vervolgens één van de belangrijkste opgaven, waarvoor U zich zal zien geplaatst zijn, het uitbrengen van Uw gewaardeerd advies terzake van den aanleg van sportvelden in de Leidsche Hout. Het terrein waai deze velden moeten komen is aangewezen, terwijl de behoefte er aan bezwaarlijk kan worden ontkend. Ziehier een tweetal omstandigheden die het aandringen op spoed bij het uitvoeren van deze taak in alle opzichten wettigt. Voorts zal reeds dadelijk Uw oordeel worden gevraagd terzake van het inbren gen der verschillende objecten waar de ge meente op dit oogenblik de beschikking over heeft. Deze objecten zijn: het sportterrein aan den Zoeterwoudschen singel, de nieuw aangelegde sportvelden in den Stadspolder, het aan L.F.C. verhuurde terrein aan den Haagweg, het veld achter .Pomona" dat verhuurd is aan A.S.C., de speeltuinen, in gebruik bij „Oosterkwar tier, „Zuiderkwartier" „Westerkwartier" en Noorderkwartier", en de zweminrichting aan de Zijl. Met deze enkele woorden verklaar ik den Raad van Beheer van de Sportstichting te zijn geïnstalleerd. Namens het gemeente bestuur spreek ik de wensch uit, dat wij in Leiden een periode zullen tegemoet gaan van groei en bloei op het uitgebreide ge bied van het sportgebeuren. Wij zijn daar bij overtuigd dat de belangen van een aan zienlijk deel van de ingezetenen in hooge mate zullen worden gediend. REDE Ir. F. C. STOKHUYZEN. Hierna nam de voorzitter van den Raad van Beheer der Sportstichting, de heer ir. F. C. Stokhuyzen het woord en sprak als volgt: Als voorzitter van den Raad van Beheer en diens Dagelijksch Bestuur van de „Sport stichting" zal ik gaarne eenige woorden richten tot U, Mijnheer den Wethouder en daarmede tot het, Gemeentebestuur, waar van wij U als den vertegenwoordiger mogen begroeten. Uit naam van alle leden van den Raad van Beheer dank' ik U voor de vriendelijke en welwillende woorden, tot ons gericht, dank ik U voor het vertrouwen, dat U in ons stelt en dat U hebt gesteld in de Com missie, die U adviseerde tot het instellen van deze Stichting, een advies dat door het Gemeentebestuur werd overgenomen en uitgevoerd. Immers zonder een groote mate vertrou wen, welke vertrouwen op realiteiten dient te berusten, is het bezwaarlijk zoo niet onmogelijk - om vruchtbaar werk te ver richten. Dat vertrouwen is echter evenzeer noodig van de zijde van het sport-heoefende Lei den. Aan kritiek bij de geboorte van de Sport stichting heeft het niet ontbroken en ik grijp deze gelegenheid dan ook gaarne aan om wat dieper op verschillende punten in te gaan, te trachten daarmede wat klaar heid te scheppen. Een vijand van kritiek ben ik niet; ik ga verder, vrije kritiek is onmisbaar om uit eindelijk tot iets goeds te komen. Maar men oordeele dan ook naar daden. Hetgeen in sluit, dat een oordeel alvorens daden zijn gedaan voorbarig is en op zijn zachtst gezegd niet bevorderlijk voor een goede samenwerking. U allen hebt uit de toespraak van den Heer Wethouder vernomen wat de taak is, zooals die voor de Sport-Stichting in het bestel van Leiden is gedacht en ik stel 'er prijs op aan de sportwereld dit nog eens duidelijk te doen uitkomen. In groote trekken is de opzet, dat het Ge meentebestuur van Leiden verlost worde, van de vele min of meer dagelijksche beslommeringen, welke het bezit en beheer, eventueel uitgifte in exploitatie, van de ver schillende gemeentelijke eigendommen voor sport en spel van dit bestuur, en in het bij zonder van het College van Burgemeester en Wethouders vergen. Deze beslommerin gen worden thans gelegd in de handen van de Sport-Stichting, in de hoop en het ver- trouweh, dat die in vele opzichten juister en meer efficient zal kunnen werken door de wijze, waarop zij is ingericht en zal wor den bestuurd. Getracht is dit aan de Sport-Stichting ge makkelijk te maken door een groote mate van vrijheid, die blijkens den inhoud der Statuten door het Gemeentebestuur aan haar is gegeven. Maai des te zwaarder ge voelen wij dan ook de verantwoordelijk heid, die op onze schouders drukt om de taak goed aan te vatten en zoo het kan volbrengen. Leiden heeft een grooten achterstand op sportgebied in verschillende opzichten. U zult wel met mij eens zijn, dat de Sport- Stichting op zichzelf dien niet kan inhalen, of in rechtstreekschen zin doen inhalen. Maar wel kan zij het aandeel, dat de ge meente Leiden hierin kan en wil bijdragen, zoo goed mogelijk aanwenden, kan zij hin dernissen wegnemen, welke de sportbeoefe naren ondervonden en ondervinden, kan zij vele mogelijkheden openen, die voor de Sportwereld van belang kunnen zijn, voor waarden scheppen voor de ontwikkeling van sport en spel en daardoor aan Leidensch jongere burgerij de gelegenheid geven zich op dit gebied te ontplooien en ontwikkelen. Maar het eigelijke werk zelve moet komen van U, beoefenaren van de takken van sport. De Stichting kan slechts zijn het öntstekings-mechanisme van den motor, waarvan gij zelve, sportbeoefenaren, de kracht moet uitmaken. De sportbeoefening zal door U vooruit gebracht moeten wor den, de Stichting kan slechts leiden en zooals ik zeide haar hoofdzakelijke taak is om aan U zóó vele faciliteiten te geven als binnen het gemeentelijk-kunnen maar eenigszins mogelijk is. Gij moogt, niet ver wachten, dat de Sport-Stichting het nu wel voor U zal doen, neen gij moet zelve uw organisatie zoo doeltreffend mogelijk maken, deze in onderling verband richten, zoodat gemeenschappelijke belangen niet door onderdeelen worden verstoord, zelf de noodige voorstellen of aai!vragen doen, zelf voor een goed en vlot contact met de Sport- Stichting zorgdragen, zelf het noodige ini tiatief ontwikkelen. Eerst dan hebt U het recht van de Sport-Stichting te verwachten, dat deze U in alle opzichten helpe en zich beijvere datgene te doen wat in Uw belang het meest wenschelijk is. Niet dat ik aan dit laatste twijfel; ware zulks het geval, ik zou hier niet staan en het voorzitterschap niet hebben aanvaard. Doch een goed begrip van wederzijdsche plichten kan slechts bevorderlijk zijn voor een goede harmonie; ik be. overtuigd, dat dat begrip aan uw zijde zeker aanwezig is en tot goede samenwerking zal leiden. Immers wij beiden dienen dezelfde be langrijke zaak. Wij verafgoden niet de sport, het spel in de vrije natuur, geenszins Maar wel zie ik, dat zooals prof. Hui- zinga zegt „de sport schept levens kracht, levensmoed, orde en harmonie, al les van de kostbaarste dingen voor de cul tuur". De sport zie ik niet als uiteindelijk doel. Want, zooals de Apostel schrijft in zijn Eersten Brief aan de Corinthiers, het lichaam is „een tempel van den heiligen geest" en het is een groot en hoog be lang de voorwaarden voor een gezonde en harmonische ontwikkeling van dat lichaam op grooten schaal mogelijk te maken of te verbeteren. Als algemeenheid zal een ge zonde geest slechts kunnen wonen in een gezond lichaam. En wat is voor een gezonde lichaamsont wikkeling voor uitgestrekte lagen van de bevolking van een zoo groot belang als een juiste en doelmatige oefening in sport, sport, die opvoedend werkt voor het lichaam, maar uiteindelijk voor den geest. Slechts wanneer breede lagen van de be volking dit aldus beseffen, is het moge lijk te geraken tot een algemeene gezonde mentaliteit, een sportieve geestesgesteld heid, waarbij het als een eer geldt, dat men zich met elkander meet met eerlijke en gelijke wapenen, dat men zich weet en ge draagt als een onderdeel van een grooter geheel, eigen wenschen opoffert voor een gezamenlijk doel, eigen verlangens onder geschikt maakt aan die van zijn club of ploeg. De sportieve gezindheid is belangrij ker dan een overwinning of nederdaag; het is de gezindheid van zijn meerdere op een bepaald gebied te erkennen zonder uitvluchten, het dragen van zijn verlies zonder morren, slechts mrt den vasten wil om te trachten het een volgende keer be ter te doen en het voornemen om zich de moeite te getroosten zich daartoe te oefe nen. En zóó beschouwt, dient de sport een verheven doel. En m.i. mag slechts op deze wijze enkel en alleen de sport worden op gevat. Dit besef te wkken én daaraan wat te kunnen bijdragen, ik beschouw het ales een schoone taak. Het is niet zonder reden, dat de Oude Grieken eiken wedstrijd aanvingen met een offer aan de goden. En wanneer men deze symboliek waarlijk weet te verstaan, dan komt men bij de opening van de Olympi sche Spelen waar de jonge menschen uit de geheele wereld bijeen komen om in eerlijken kamp voor tianduizenden van toeschouwers hun strijd te strijden on der den indruk van deze aangrijpende plechtigheid. Mijnheer de wethouder, Ik zal eindigen. In woorden zal onze kracht niet liggen, noch zal zulks door u worden verwacht. De taak, die ons wacht, zal niet licht zyn, integendeel. Maar wij zullen de werkzaam heden met opgewektheid aanvangen met kracht en volharoing doorzetten. Ik doe een beroep op de sportieve ge zindheid van alle Leidsche sportbeoefe naren en hunne organisaties; immers op hen komt het aan. En wanneer wij bij onze arbeid eenigs- zrns mogen slagen zal de voldoening 'iets te hebben kunnen bijdragen ten bate van het gemeenebest van Leiden, onze schoon ste belooning zyn. Wij danken voor het in ons gestelde vertrouwen en spreken de hoop uit, dat de Sport-Stichting nuttig en zegenrijk werk moge verrichten. Na deze rede stelde weth. Verwey voor even te pauzeeren, waarna de aanwezigen nog eenigen tijd bijeen bleven om over verschillende sportbelangen van gedachten te wisselen. ALG. R. K. PROPAGANDACLUB „DR. SCHAEPMAN". Propaga n disten. Heden avond ledenvergadering in „Hui ze Maria", Pieterskerkkoorsteeg 15. Aan vang der vergadering te half negen. Doel van deze vergadering is het organi- seeren van een vaste groep van propagan disten, die bereid zijn actief mede te wer ken aan het verspreidingswerk. Gezien het belangrijke van dezen avond is aller opkomst dringend gewescht. Het Bestuur. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. Alg. R. K. Propagandaclub „Dr. Schaepman", „Huize Maria", Pie terskerkkoorsteeg 15. Donderdag: Ledenvergadering R. K. Vrou wenbond, Foyer van den Burcht, 8 uur. O.a. Causerie over „Hol landers in Ned. Indië." Donderdag, R.K. Reclasseeringsvereeniging, zitting gebouw St. Vincentiusver., Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Z o n da g 22 Nov. a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523 en J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest tel. 274. LOGEMENT UITGEBRAND. Hedenmorgen omstreeks kwart over tien is brand uitgebroken in het perceel Jan- vossensteeg 59, waarin is gevestigd het logement „de Reizende Man", van den heer J. Brehler. De brand ontstond op de bovenverdie ping, waar het vuur zeer snel om zich heen- greep, zoodat de vlammen spoedig door de ramen naar buiten sloegen, terwijl de logementsgasten in allerijl een goed heen komen moesten zoeken, nadat zij een en ander van hun bezittingen in veiligheid hadden gebracht. De politiebrandweer onder leiding van inspecteur Couzy was spoedig ter plaatse en stationneerde de motorspuit op de Mare. Daarom moesten de slangen door de v. d. Werffstraat worden uitgelegd. Het vuur werd met twee stralen stevig aangepakt, waarna het gevaar van uitbrei ding spoedig was geweken. Men kon echter niet voorkomen, dat de bovenverdieping nagenoeg uitbrandde, terwijl het beneden gedeelte van het perceel ernstige brand- en waterschade bekwam. De oorzaak van den brand is nog onbe kend. Op het terrein van den brand merkten we o.m. op den burgemeester, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen, de wethouders v. Stralen en Verwey, alsmede de commissaris van politie, den heer R. Meijer, commandant der brandweer. Hedenmiddag omstreeks 2 uur kon de brandweer tenslotte inrukken. In verband hiermede vernemen we nog, dat eenige weken geleden een aantal be woners van de Janvossensteeg zich tot den Commissaris van Politie gewénd hebben om een einde te maken aan den hinder, welke ondervonden wordt van de logementen al daar. ST. JOSEPHS-GEZELLEN VEREENIGING De sociale avond. Hedenavond om half negen is de eerste sociale avond voor alle leden. Spreker is de heer A. Engels, lid der Tweede Ka mer, met het onderwerp: „Katholieke actie en R.K. Staatspartij". De spreker, een man van de praktijk, en het voor onzen tijd zeer actueele onder werp waarborgen een buitengewoon leer- zamen avond. Moge ouderen en jongeren er massaal present zijn Het Bestuur. De avond van „Katholiek Leiden". Voor de leden der Gez.-Ver. zijn bij den huismeester kaarten a 25 cent verkrijgbaar voor de bijeenkomst van „Kath. Leiden" op Zondag 29 Nov. in de Stadsgehoorzaal. De bekende redenaar, de Weleerw. heer Henri de Greeve, spreekt dan over „De gruwel der verwoesting". Maria-congregatie „Hartebrug" aid. Meisjes. Woensdagavond kwart over achten ver gadering der Maria-congregatie hoogste afd. Meisjes. Aller opkomst dringend ge- wenscht. Het Bestuur. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6843. H. Jan- se s Huisvlijtbazar N.V., Leiden, Haarlem- merstr. 129, Mare 106. (Ned. Staatscrt.: 29 October 1936, Bijvoegsel Nr. 1451). Dir.: J. H. Janse, Rotterdam. Maatsch. kap.: 10.000 waarvan geplaatst en gestort: ƒ4000. Wijziging. 4271. L. Th. Menken, Oegstgeest, v. Assendelftstr. 8, melkhandel. Oph. fil.: Oegstgeest, Borneostraat 17.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2