MAANDAG 16 NOVEMBER 1936 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER ONGESTADIG. DE BILT SEINT: Matige, later weer toenemende' Noord- Westelijke tot Zuid-Westelijke wind, tijde lijk opklarend, later weer toenemende be wolking, met kans op regen, weinig ver andering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 772.4 te Toulouse. Laagste barometerst.: 749.5 te Toulouse. De hooge drukking, die tot Zondagmor gen toenam, is daarna snel Zuidwaarts te ruggetrokken. bij de nadering van een diepe depressie, die in den nacht storm en regen bracht. Na een rug van hooge druk king, volgt een andere depressie ten Wes ten van Ierland. Terwijl Schotland opkla rend weer heeft, regent het al weer in Zuid-Ierland en regent het nog om het Kanaal en tot diep in Frankrijk, waar de wind nog krachtig bleef. Ook Duitschland heeft nog krachtigen tot stormachtigen wind, met regen vooral in het Noorden. In Scandinavië kwam nog matige vorst voor en vormde zich hooge drukking in het Noorden, het Zuiden kwam echter onder invloed van de depressie en heeft regen bij Oostelijke winden. In de bovenlucht werd het kouder en droger, zoodat de Alpentop pen helder zijn. Na een korte opklaring is weer toenemende wind en regen te wach ten. LUCHTTEMPERATUUR. 10.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 4.34 uur tot Dinsdagmorgen 6.55 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 17 No vember voorm. 4.10 uur en nam. 4.29 uur. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind 16 Nov. te 8.50 uur aan alle posten: „Stormsein neerhalen, blijft op uw hoede." De wereld in vogelvlucht Duitschland heeft zich Zaterdag zulke dingen doet de Duitsche regeering bij voor keur op een Zaterdag het laatste restje van het Vredesverdrag van Versailles weg geschopt. Dit vredesverdrag verklaarde o.a. de Elbe, de Moldau, de Oder, de Memel, de Donau en den Rijn tot internationale ri vieren. De onderdanen van alle landen zou den op die rivieren gelijke rechten hebben en internationale commissies zouden daar op toezicht houden. Voor den Rijn bestond een speciale Rijnvaartcommissie, die on langs nog een nieuwe regeling voor de Rijnvaart heeft opgesteld, waaraan Neder land zijn goedkeuring niet gerecht heeft, heeft. Door de opzegging van deze clausule van het Vredesverdrag heeft Duitschland zijn souvereine rechten op het Duitsche ge deelte dezer rivieren hersteld en wordt het toezicht der international., commissies niet langer erkend. Over het algemeen wordt deze nieuwe stap van Duitschland nogal kalm opgenomen. Men had het wel ver wacht. Het zal nu noodzakelijk zijn om nieuwe onderhandelingen te openen met de oeverstaten ten einde nieuwe regelingen op te stellen. Van de betreffende rivieren in- teresseeert ons hoofzadkelijk de Rijn. In de tot nu toe bestaande Rijnvaartcommissie hebben o.a. ook zitting vertegenwoordigers van Engeland, Italië en België, landen die geen van alle oeverstaten zijn en toch een woordje willen meespreken. Wanneer er aan deze abnormalen toestand een einde komt, kunnen wij dat niet betreuren. In Spanje schijnt de krijgskans weer gekeerd te zijn, want de berichten van het front bij Madrid maken er melding van, dat Franco's troepen, die na de aanvallen van verleden week werden terugeslagen of al thans in hun opmaisch werden gestuit, thans over de Manzanares zijn getrokken en zoodoende in de hoofdstad zijn doorge drongen. Daarmee is Madrid nog wel niet gevallen, maar het wijst er op, dat de ba lans, welke gedurende de heele vorige week in evenwicht hing en zelfs iets in het voor deel der verdedigers wilde doorzakken, thans weer uitslaat naar de zijde der na tionalisten. De Volkseenheidconferentie i In de Internationale School voor Wijsbe geerte te Amersfoort werd van Vrijdag avond 13 Nov. to Zondagavond 15 Nov. de derde Volkseenheidsconferentie gehouden. En om maar aanstonds met de deur in huis te vallen: ze is uitstekend geslaagd. Dus is alles maar als een ongeloofelijk gevarieerde hors d'oeuvre bijeengebracht en bestempeld met den naam: „Onze Volkseenheid"? Wij weten dat velen, al thans meerderen deze opvattingen aan ons toeschrijven en ons daarom wantrouwend gadeslaan. Tot aller gerustheid mag dan gewezen worden op het misschien wat pa radoxaal schijnende resudtaat dezer con ferenties, dat wij echter nu reeds voor de derde maal mochten meemaken: door het contact met. de andere systemen, levens beschouwingen van ons volk, is er geen spraak van. verwatering, maar en nu komt de paradox krijgt men daar be tere kennis van wat er leeft buiten en naast ons, een grooter verlangen 't eigen levensprogram beter te beleven. De idealistische zelfverloochening van zoo velen, die bij lange niet die motieven hebben, die ons gegeven zyn tot het ver geten van zichzelf, de ijver van zoovelen, dienstbaar te zijn aan de gemeenschap, ter wijl zij met zeer veel moeite slechts kun nen komen tot die hoogte van inzicht, waarop God ons zoo maar ineens geplaatst heeft door zijn grenzeloos liefdevolle uit verkiezing, het zijn alle motieven, die ons aanzetten tot verdieping van eigen ka tholieke, levensgedachte. Wij zyn ons bewust dat aan een inter- confcssioneele gedachtenwisseling inder daad bijna altijd groote gevaren verbonden zijn. Het is den leiders van deze en even eens van vorige Volkseenheidsconferenties gelukt dit gevaar voor een zeer groot deel te bezweren, door steeds te wijzen op het feit, dat op e-:n gegeven oogenblik de scheiding der principieele opvattingen be reikt was: en 't debat dus verder niet be hoefde doorgezet te worden. Dit laat van den eenen kant volkomen eerlijk zien de volgens ons betreurenswaardige verdeeld heid, die niet meer overkoepeld kan wor den; van den anderen kant laat 't ook zien het volgens alle hoopvolle feit, dat veel verdeeldheid steunde op misverstand, op gebrek aan inzicht, op bijkomstigheden, aangezien wij vaak mochten constateeren, dat wij dichter bij elkaar kwamen dan wij zelf verhoopt hadden. Dit over de conferentie-werkzaamheden; het meer materieele gedeelte dient ook even vermeld te worden. Niemand moet meenen, dat het aloude adres der Volks eenheidsconferenties: het huis van de N.C. S.V. te Woudschoten, in gebreke gebleven is de laatste keer en wij ons dus teleurge steld hebben afgewend van zijn gevoege lijke gehoorzaal en zijn prachtige natuur. Maar Woudschoten kon ons niet hebben! En dus moesten wij wel uitzien naar een andere gelegenheid. Welnu, leve Woud schoten; maar evenzeer: leve de Interna tionale School voor Wijsbegeerte te Amers foort. Want ook nu was alles tot groote tevredenheid stemmende. Daar had je de bosschen, zóó mooi en zóó zingend, dat je dacht: voor een boek als „En eeuwig zin gen de bosschen" behoef je geen Scandina vische reis te maken, maar is een reisje van /1.70 naar Amersfoort (3de klas na tuurlijk!) ruimschoots voldoende. Daar had je de heerlijke rust rondom van de natuur, het genoeglijke van praatkamer (beste stoelen en 'n best houtvuur!) en gehoorzaal binnenshuis, de uitstekende keuken en niet 't minst de romantische slaapgelegenheid. Men trok op 's avonds s nachts ook wel naar 't nabijgelegen ..Internaat", naar de Woudreus of te wel „Naast het Varentje", naar „het Varentje", gewapend met zaklantaarn door het donke re bosch; en wat is beter om rustig en kalm ie worden na een moeilijk debat dan zoo'n nachtelijk wandelingetje, elkaar helpend en bijlichtend, eensgezind in het gevaar van vallen en stooten aan boomstronken en stammen9 Zoo is deze conferentie geslaagd. En 't is niet dan met groote spijt, dat wy moeten zeggen, dat 't eenige, wat ons geheel niet voldaan heeft, geweest is de inleiding over Ordening van Katholieke zijde. Wij hebben met enkele Katholiese leidende figuren meerdere malen over aeze conferenties ge sproken en moesten hier en daar geluk kig lang niet altijd een vrij matte be langstelling constateeren; dat zal zich nu gewroken hebben in dt inleiding van Prof. Kaag, die een wel zeer zwakke indruk wekte vergeleken met de inleidingen van andere zijden. Hoperuijk komen wij het volgende jaar beter voor den dag, vooral als het gaat over een punt als Ordening, waarover de Katholieken, volgens 't oor deel ook van andersdenkenden, juist dè menschen zyn, die een schoon betoog zou den kunnen geven. Vrijdagavond gaf ons na de leiding van den leider der Volkseenheidsconferentie Dries van Melsen, als spreker. Dr. H. van der Wielen, de bekende leider van de Volkshoogeschool te Bakkeveen. In een uitvoerig betoog gaf de spr. weer een ty pologie van den boer, den stedeling en den student en wees de middelen aan om de tegenstellingen zooveel mogelyk van hun scherpte te ontdoen. Buitengewoon sym pathiek was de oproep aan de studenten, zich nu reeds te bereiden voor hun taak samenbindende elementen te zijn in de samenleving, door zich niet uitsluitend theoretisch te bekwamen, doch ook een open oog hebben voor de praktijk en het dagelijksche leven in de diverse lagen van ons volk. Natuurlijk zal dit alles met voorzichtigheid dienen te gebeuren: lang niet elke student zal later, op titel van zijn universitaire vorming leider kunnen zijn; daar komt meer voor kijken. Doch de op zet om de voorbereiding op het latere leven, gezien zooals Dr. v. d. Wielen dat deed, aan VAKBEWEGING IN CRISISTIJD. Daling minder dan verleden jaar De dezer dagen verschenen jaarlijksche statistiek van den omvang der vakbewe ging. samengesteld doe het Centraal Bu reau voor de Statistiek, bevat gegevens over het verloop van het aantal georgani seerde werknemers in ons land sedert 1910, met o.m. afzonderlijke cijfers voor de ver schillende richtingen, provincies, en groo- tere gemeenten. Mede vindt men er een overzicht in van de voornaamste voorvallen in de vakbe weging in binnen- en buitenland, bijgehou den tot September 1936. Aan het uitgebreide materiaal, dat de statistiek ons biedt, ontleenen wij de vol gende bijzonderheden. Blijkens de gegevens over de ledental len bleef het aantal georganiseerden in ons land, dat tot dusver begin 1933 zijn hoogste punt bereikt, zich in dalende rich ting bewegen. De achteruitgang was echter minder groot dan het vorige jaar, zooals onderstaande cijfers doen zien. aantal georganiseerden begin 1933 828.900 begin 1934 795.800 begin 1935 752.000 begin 1936 728.200 Behalve minder gi-oot was de daling ook minder algemeen dan in 1934. Dit blijkt b.v. uit het feit, dat van de grootere ste den een 5-tal (Utrecht, Groningen, Arn hem, Leiden en Maastricht) eenige le denwinst kon boeken, terwijl dit het vori ge jaar in geen enkele voorkwam. Bij de meeste vakcentralen nog ledenverlies. Van de vakcentralen kon de kleinste, het Syndicalistisch Vakverbond, haar ledental op het peil van het vorige jaar handha ven. De overige vijf leden nog verlies. Bij twee was dit grooter, bij drie kleiner dan in 1934, zooals onderstaande cijfers aan- toonen. ledental op 1 Januari: 1934 1935 1936 Nat. Arb. Secr. 19.550 12.950 12.000 N. V. V. 321.800 298.550 285.650 Chr. Nat. Vakverb. 115.600 112.600 108.500 R.-K Werkl.verb. 190.400 180.100 173.500 Ned. Vakcen. 46 900 46.500 44.600 Synd. Vakverb. 2.350 2.000 2.000 De Dood in Nederland. Kanker en hartziekten eischen Vj van de bevolking op STERFTE GESPLITST NAAR LEEF TIJDEN EN DOODSOORZAKEN. Door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek werd de jaargang 7935 van de sterf te naar den leeftijd en de oorzaken van den dood gepubliceerd. Algemeene sterfte. Het cijfer van de totale sterfte be weegt zich over het algemeen in dalende richting. Van 26.56 per 1000 inwoners in de jaren 1840-'49 daalde het met schomme lingen tot 8.41 in 1934, om in 1935 te stij gen tot 8.73. Aan deze stijging namen alle provinciën deel, met uitzondering van Noord-Brabant, waar een lichte daling viel waar te nemen. De mannensterfte.overtrof constant de vrouwensterfte. Kindersterfte. De voornaamste factor van de daling der sterfte is de daling der sterfte van kinde ren beneden het jaar. Bedroeg de sterfte der beneden één-jarigen in 1935 op 100 le vend aangegevenen 4, in de periode 1880- '89 was dit cijfer 18.28. Sterfte naar leeftijd. Tusschen de sterfte der leeftijdsgroepen onderling in de verschillende provinciën is nogal verschil. In de provincie Friesland met een lage zuigelingensterfte bereikten in 1935 van de 100 overledenen 59 den leeftijd van 65 jaar, in de provincies Lim burg, waar een hooge sterfte van kinderen beneden het jaar voorkomt, bereikten slechts 39 dien leeftyd. Voor het Rijk be draagt dit cijfer 51. Vergelijking van de sterfte naar leeftijden over 1935 met die van b.v. een vijftal daaraan voorafgaande jaren, doet zien, dat tot en met de leef- tydsrubriek 30—34 jaar de cijfers iets da len en na genoemden leeftijd iets stijgen; een verschuiving dus der sterftefrequentie van de lagere naar de hoogere leeftijds rubrieken. te bevelen aan studentenkringen, mag uit stekend genoemd worden, omdat maar al te veel in onze studentenmaatschappij dit verantwoordelijkheidsgevoel ontbreekt en daardoor ook die studenten, die later wél veel zouden kunnen doen, er niet toe ge bracht worden, zich nu reeds te bezinnen op hun latere taak, en zich zooveel mogelyk ervoor te bekwamen. G. Doodsoorzaken. Onder de doodsoorzaken neemt in 1935 de „ziekte van het hart" de voornaamste plaats in; ruim 15 pet. van alle sterfge vallen. Bijna even belangrijk is de sterfte aan kanker, welke byna 14 1/2 pet. van de totale sterfte bedraagt. Voor het jaar 1935 is voor kanker, ten opzichte van 1934 een daling waar te nemen van 14.80 pet. op 14.50 pet. Een vrij groote rol speelt ten onzent voorts de ziekte der ademhalings organen (waaronder de aan T. B. C. over ledenen niet zijn begrepen); de sterfte aan deze ziekte vorderde in genoemd jaar ruim 1/10 van de totale sterfte op. Dank zij de hygiënische maatregelen neemt de sterfte aan T. B. C. niet meer zulk een voorrikme plaats in; in 1935 nog geen 6 pet. van alle sterfgevallen, dat is dus zeer belangrijk la ger dan b.v. de kanker. Van de overige doodsoorzaken zijn als vrij belangrijk nog te noemen: hersenbloeding (ruim 71/2 pet.), ziekten van het urogenitaalstelsel (ruim 5 pet.), aangeboren lichaamszwakte, enz. (ruim 5 pet.) en -mderdom (ruim 7 pet). De griep was dit jaar zijna 2 maal zoo hoog als in 1934 (ruim 2 pet. tegen ruim 1 pet. in 1934). Ten slotte zij nog aangetee- kend, dat ruim 3 pet. der overledenen een geweldadigen dood stierf; verdrinking en verkeersongevallen namen onder deze ru briek de belangrijkste plaats in. Verkeers ongevallen met dooixlyken afloop werden het meest veroorzaakt door automobielen en motorrijtuigen. Het aantal zelfmoor den nam iets af (0.9 pet. tegen 1. pet. in 1934). Doodgeborenen. Het aantal doodgeborenen blijft in de latere jaren vrij constant. Per 1000 gebore nen komen in 1935 ongeveer 25 doodgebo renen. Ruim 47 pet. van alle doodgeborenen stief tijdens de baring. Sterfte zonder geneeskundige behandeling. Omtrent de sterfte zonder geneeskundige behandeling werden meer gedetailleerde gegevens verzameld. Van de uitkomsten van het onderzoek werden overzichten in dezen jaargang opgenomen. Hieruit blijkt, dat 2734 mannen en 1708 vrouwen, totaal 4442 personen, zonder ge neeskundige behandeling overleden. Bij 1254 personen werd door den ontboden ge neeskundige alleen doodschouw verricht. Aan 496 personen, die stervende waren werd nog eenige hulp verleend. In 2234 gevallen werd bij een plotselinge onge steldheid of bij een ongeval alleen den dood geconstateerd, terwijl in 458 gevallen bij plotselinge ziekten óf ongevallen nog eeni ge geneeskundige hulp werd verleend. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Onjuiste opgave van inkomsten. De koeienscheerder W. H. van H. uit L e i m u d e n, die wegens valschheid in geschrifte voor den politierechter terecht stond, heeft bij zijn opgave van inkomsten, noodig voor het verkrijgen van steun, ver zwegen dat ook bij hem inwonende kin deren inkomsten genoten. Verdachte be weerde, dat hem door den burgemeester was medegedeeld, dat hij als vrijgezel werd beschouwd en als zoodanig steun genoot, zoodat de inkomens van kinderen buiten beschouwing konden blijven. De politierechter zeide, dat by informa tie gebleken is, dat deze bewering vol maakt onjuist is. Het O.M. waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck, zeide, dat 'erdachte steun en kindertoeslag genoot en dat hij zooals ieder ander verplicht was de verdiensten van zijn kinderen op te geven, zoodat de burgemeester onmogelijk ontheffing van deze verplichting kon hebben gegeven. Spr. eischte tegen verdachte twee maan den gevangenisstraf. De politierechter veroordeelde verdachte tot deze straf, echter voorwaardelijk, met twee jaar proeftijd en bovendien tot beta ling van een geldboete van 30 subs 60 dagen HOOGE RAAD. Wat beteekent de kleine vischacte? Overeenkomstig de conclusies van den procureui'-generaal bij den Hoogen Raad heeft de Hooge Raad heden het vonnis vernietigd en de zaak verwezen naar het Haagsche Gerechtshof op het cassatiebe roep van A. F. Gestman, die door den Haagschen kantonrechter was vrijgespx-o- ken, doch nadat het O. M. in beroep was gekomen, door den Haagschen rechtbank 26 Mei j.l. was veroordeeld tot 1.boe te wegens het visschen met sleephengel op 8 October 1935 in de Benoordenhout- schesloot te 's-Gravenhage, terwijl hij in het bezit was van een kleine vischakte tot het visschen met een hengel, geaasd met visch. (De kwestie is, dat art. 16 van de vis- scherijwet bepaalt, dat kleine vischakten worden uitgereikt tot het visschen hetzij met een peur hetzij met een hengel ge aasd met visch of met een sleephengel, doch dat nergens blijkt, dat men zich bij het vragexx om een kleine vischakte moet beperken tot het kiezen van een dezer drie vischtuigen). De autotochten der Noord-Nederlandsche Reisvereeniging. De procurexxr-generaal bij den Hoogen Raad heeft heden conclusie genomen in de zaak tegen de bestuursleden van de Noord-Nederlandsche reisvereeniging J. D. J„ D. E. en D. H. K., die in eex-ste in stantie hebben terechtgestaan voor den kantonrechter te Amsterdam ter zake van het zonder vergunning der betreffende instantie exploiteeren van een autobus dienst LeeuwardenAmsterdam. De kan- Officieele Crisispublicaties STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steuixvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 2 Novem ber 1936 tot en met 7 November 1936 1.50 per 100 kg. zal bedragen. Voor in datzelfde tijdvak gedenatureer de groene erwten van de laagste klasse en andere erwten zal dit steunvergoeding 1 per 100 kg. bedragen. De steunvergoeding voor veldboonen, welke volgens de dateering van het dorsch- briefje zijn gedorscht in het tijdvak van 2 November 1936 tot en met 7 Novembex' 1936, zal 2 per 100 kg. bedragen. 7274 AGENDA LEIDEN. Maandag- „De Hanze", Praatavond over Wex-kvex-ruiming „In den Vergul den Turk", 8.30 uur. Maandag: Revue „Lachende Komedian ten", Stadsgehoorzaal, 8 uur. Maandag: Tweede Abonnementsvoorstel ling „Het voorste legioen", Schouwburg, 8.15 urn-. Donderdag: Ledenvergadering R. K. Vrou wenbond, Foyer van den Burcht, 3 uur. O.a. Causerie over „Hol landers in Ned. Indië." Donderdag, R.K. Reclasseeringsvereeniging, zitting gebouw St. Vincentiusver., Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Z o n da g 22 Nov. a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523 en J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest tel. 274. tonrechter sprak ten aanzien van alle ver dachten een veroordeeling uit tot 500. boete subs. 1 maand gevangenisstraf. In hooger beroep heeft de rechtbank te Am sterdam de straffen gewijzigd in 20. voor J. D. J. en 100.voor de overige bestuursleden. Him cassatieberoep werd op 2 Novem ber j.l. verdedigd door mr. Buiel uit Leeu warden, die betwistte, dat genoemde x-eis- vereeniging een openbaar e vervoermiddel als bedoeld in de wet exploiteerde, door de tochten uitsluitend voor leden der ver- eeniging werden uitgeschreven. Geconcludeerd is heden tot vernietiging van de uitspraak der rechtbank en tot ver wijzing van de zaak naar het Gerechtshof te Amsterdam. Arrest 14 December a.s. TELEGRAMMEN DE GESPANNEN TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. LONDEN, 16 Nov. (A. N. P.). Elk oogen blik kunnen naar de correspondent van de „Daily Telegraph" te Peiping meldt, aan de grenzen van Turkestan, Mandsjoekwo, Mongolië en Siberië vijandelijkheden op groote schaal uitbx-eken tusschen de Mon golen, die door Japan, en de Chineezen, die door Rusland worden gesteund. Er hebben reeds schermutselingen plaats ge vonden, en ongeveer 300.000 man troepen zijn gereed voor den strijd. Het werkelijke doel van beide kanten is indirect de con trole in handen te krijgen over den spoor weg van Peking naai- Soeijoean en andere verbindingswegen, die waarschijnlijk van groot belang zouden zijn in een eventuee- len RussischJapanschen oox-log. De Mongolen, die door hun Mandsjoek- wosche en Japansche bondgenooten wor den gesteund, maken er geen geheim van, dat het hun bedoeling is. de controle te verkrijgen over den PekingSoeijoean spoorweg te Kalgan en Pao Toe-Tsjen, den sleutel tot den Japanschen linkexwleugel. Dit gebied ligt dicht bij Peiping, en het doel der Mongolen wordt herhaaldelijk aan de kaak gesteld door de Chineesche autoriteiten, die de Japanners ervan be- I schuldigen, de „bandieten" te wapenen. Aan buitenlanders is de raad gegeven, de gevaax'lijke zóne te ontruimen, doch dezen weigeren hun woonplaatsen te ver- j laten. Intusschen heeft zich in Kansoe en Sjensi een geweldige strijdmacht van Chi neesche communisten geconcentreerd. Men schat de sterkte der communisten op j 50.000 man geoefende troepen. PEIPING. 16 Nov. (A. N. P.). De zaak gelastigde bij de Japansche ambassade, Kato, heeft tegenover Chineesche per'sver- i tegenwoordigers verklaard, dat de ge- j spannen betrekkingen tusschen Japan en China een ernstig karakter dragen, en dat I ..een oorlog onvermijdelijk was". Hij leg de deze verklaring af, na juist terugge- j keerd te zijn van een inspectiereis naar j Tsjang Pei. I Volgens berichten uit Chineesche bron zijn de troepen in de provincie Tsjahar tot ongeveer 15 000 man versterkt, en ko men schermutselingen tusschen hen en de Japansche troepen byna dagelijks voor. DE BESPREKINGEN VAN CIANO TE BOEDAPEST. BOEDAPEST. 16 Nov. (A. N. P.). In een officieel communiqué wordt medegedeeld, dat graaf Ciano te Boedapest besprekin gen heeft gevoerd met Daranyi en Deka- nya. De bespx'ekingen handelen over alle onderwerpen, welke beide landen betref fen en waren zeer vriendschappelijk. Op alle punten bleek volledige overeenstem ming te bestaan.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2