STADS NIEUWS ZATERDAG 14 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER IETS ZACHTER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige, Zuidelijke tot Wes telijke wind, aanvankelijk toenemende be wolking, later opklarend, weinig of geen regen, aanvankelijk iets zachter. Hoogste barometerst.: 770.6 te Toulouse. Laagste barometerst.: 739.2 te Reykjavik. De depressie over Scandinavië is bijna verdwenen en die bij IJsland werd min der diep. Een secundaire trekt over de Britsche Eilanden, maar de sterke toene ming van de hooge drukking in het Zuid- Westen en op het vasteland zal den in vloed van deze secundaire op onze omge ving beperken. Op de Britsche Eilanden waait het krachtig uit West- en Zuid, aan de Westkust en valt hier en daar regen. Scandinavië heeft opklarend weer. De vorst nam er tot matig toe. In Duitschland valt nog regen in het Noord-Oosten, in het Zuiden klaart de lucht op. Frankrijk heeft eenigen regen bij het Kanaal, verder wind stil weer met langzame opklaring. In Zwitserland zijn de hoogere streken nog in wolken gehuld. Ofschoon de secundaire depressie tegen den avond toenemende be wolking kan brengen, wordt geen neer slag van beteekenis verwacht, terwijl mor gen weer opklaring is te wachten, die tot Maandag kan aanhouden. LUCHTTEMPERATUUR 11 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 4.39 uur tot Zondagmorgen 6.51 uur; van Zondagna middag 4.38 uur tot Maandagmorgen 6.52 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Zondag 15 Nov. voorm. 4.01 en nam. 3.19 uur; op Maandag 16 Nov. voorm. 3.36 en nam. 3,53 uur. Wacht niet! tot de laatste dagen voor St. A'icolaas. - Ken goede foto heeft een goede af werking nodig. - Bij ons is U daar zeker van. SLEGTENHORSTS FOTOWERKEN Nieuwe Rijn 46 b Teleioon 3010 '1 voorgelezen en afgehandeld hield de voor zitter een rede over het werk der Partij in het land en in het Parlement. Herdacht werd door den voorzitter den overleden afgevaardigde naar den Partij raad, de heer N. Zwaan uit Sassenheim. De voorzitter, de heer mr. C. Goseling, hield de volgende rede. Rede mr. Goseling. Spr. zeide, dat sinds de Partijraad voor het laatst op'29 Februari is bijeengekomen, enkele gebeurtenissen van bijzonder ge wicht plaats hebben gehad. Spr. herdacht jhr. Ruys de Beerenbrouck, de benoeming tot Kamervoorzitter van prof. mr. Aal- berse, voorts de verloving van Prinses Ju liana en de spontane vreugde daarover. Ons volk zal niet dulden, dat op de po sitie van het nationale Koningschap ook maar een schaduw zal worden geworpen door z.g. algemeene leiders, die zich zelf opwerpen. Spr. besloot met een „Leve de Koningin, leve het jonge Prinsenpaar", waarna de vergadering het Wilhelmus in zette. Als voorzitter van de Kath. Kamerfrac tie besprak mr. Goseling vervolgens het werk in het Parlement. 1. De verwerping van het vaste lasten- ontwerp. Daarbij moet men één ding in het oog houden: de abonimabel lange gang van voorbereiding, waaraan de volksver tegenwoordiging geen schuld had. In dat jaar van voorbereiding was de situatie op de hypotheekmarkt zoodanig verslechterd, dat het niet verantwoord was er nog een schepje bovenop te doen. 2.Werkloozensteun. Met kracht en over tuiging is getracht het regeerbeleid om te buigen in de richting die ons rechtvaardig leek. Het weigeren van de interpellatie- Kupers besprekend, zeide spr., dat deze interpellatie een onnutte en ondienstige vertooning zou zijn geweest. 3. Muntccrrectie. Spi. wees erop, dat als de Kath. Staatspartij voorlichting had ge geven, zooals sommigen: „als zoo iets ge beurt, is het of de duivel je in je nekvel grijpt" de onrust in den lande veel grooter zou zijn geweest. 4. Toekomstige samenwerking der par tijen. Het wordt waarlijk tijd, aldus Mr. Goseling, dat wij hierbij onze fierheid vol- i Mis-week in de Hartebrugkerk te Leiden. Op verschillende plaatsen van ons land hebben de paters Gilbertus Lohuis O.F.M. en Eliseus Bruning O.F.M. reeds hun mis- triduums en misweken gegeven. Staan de menschen er eerst wat huiverig tegenover, de resultaten bewijzen het nut er van en hoe ze bij de menschen in de smaak val len. De volgende maand zullen deze paters ook een z.g. Mis-week komen geven in de Hartebrugkerk te Leiden. De opening met plechtig Lof zal plaats hebben op het patroonsfeest van de parochie op het feest van Maria On bevlekte Ontvangenis, en de sluiting de Zondag daarop, 13 Dec., de Zondag na 't feest waarop de eigenlijke viering altijd plaats heeft. Pater Bruning schrijft zelf over de Mis-week: WAT IS EEN MIS-WEEK? 't Is geen gewoon triduum, zooals we dat kennen van een hernieuwing der Mis sie, van een Antonius-eeuwfeest, van de H. Familie, v. d. Derde Orde; maar 'n week die geheel en al besteed wordt aan de uitleg, verklaring en vooral verdieping van het H. Misoffer; en 't is geen oefening voor een bepaalde groep of klasse, alleen voor ouderen, of jongeren, of kinderen, of congreganisten of weet ik wat; neen, deze werkdagen (want dat zijn het) zijn voor allen, voor de heele parochie, jong en oud, rijk en arm. We beginnen met een plechtig openings lof in de parochiekerk en Veni Creator; daaronder zal Pater Gilbert Lohuis, Min derbroeder, zijn eerste instructie houden over de H. Mis: in een reeks conferenties over dit onderwerp zal de spreker de eigenlijke beteekenis van het H. Misoffer en zijn verschillende ceremonieën voor ons verklaren, hij zal ons leeren, wat „Mis- hooren" eigenlijk is, hoe wij dat moeten doen. Des morgens zullen we in de kerk de H. Mis bijwonen, terwijl de pater, vanaf de preekstoel biddend en met den priester ge lijkelijk opgaande, de verschilende cere moniën verklaart. Na elke conferentie 's avonds zal Ons Heer worden uitgesteld en de zegen gege ven worden, waarbij het heele volk Adoro Te en Tantum ETgo zal zingen; na afloop zal door allen nog eenigen tijd geoefend worden voor de gezamenlijk gezongen Hoogmis op 13 Dec. Dien dag zal een algemeene H. Commu nie van de heel de parochie God's zegen voor de bestendiging van dit heerlijke werk afsmeeken. Maar waarom al die drukte? Eenvoudig omdat we zoo bedroevend weinig van de H. Mis afweten. De meesten onzer weten uit preek, in structie of catechismus nog wel zooiets, dat het H. Misoffer een onbloedige herhaling van het Kruisoffer is; maar voor zoo ont stellend velen zijn dat zinledige woorden. Zoo vaak hoorden we het: de H. Mis is de herhaling of vernieuwing van het Kruis offer, maar de diepste zin daarvan ontgaat ons. Wij weten, dat dit offer het voornaam ste is van onzen H. Godsdienst, maar hoe- velen verdraaien er hun hand niet voor om. Wij weten, dat er niets hoogers en ver hevenere bestaat op aarde, maar om er 's morgens een half uur vroeger voor op te staan. Wij weten, dat er niets kostbaardere is, maar durven het tijdverlies te noemen, 's morgens een half uur naar de H. Mis te gaan, en zoeken bij voorkeur een uur waarop die of die „leest", die in 'n goeie 20 minuten klaar is.... Wij weten ach neen, wij weten eigen lijk niets van dit Allerhoogst Geheim, wij beseffen niet wat God's Almacht en God's Ongemeten Liefde ons in handen gaf. Wij beseffen niet, dat de H. Mis voor ons kan zijn de spil van heel ons geestelijk leven. Late men zich toch niet van de wijs bren gen door dit woord: geestelijk leven; als of dit een exclusief voorrecht ware van priesters, patere of Zusters; ook niet van enkele brave zielen, nog minder van en kele kwezels neen, een geestelijk leven moet ten slotte elk mensch leiden, om de eenvoudige reden dat elke mensch een ziel heeft, die ook haar voeding noodig heeft, die wel een tijd lang op honger- diëet kan gesteld worden, maar die per komen handhaven. Wat wij willen is duide lijk genoeg gezegd. Als de sterkste partij hangt altijd ook van ons af, welke richting het opgaat. Onze leuze zij: niet op de knie- en en niet erachter loopen. Vervolgens besprak Mr. Goseling de po sitie der Katholieke ministers na de kabi netscrisis Juli 1935. Gevraagd wordt hoe het mogelijk was na alles wat er gebeurd was dat de drie ministers zitting bleven houden. Het is gebleken, dat toen de „we dergeboren" ministers hun portefeuille aan vaardden, zij het er voor hielden, dat zij het land dienden, hun positie als partij leden niet uit het oog verloren en de po sitie der partij respecteerden. Deze ver klaring moeten wij aanvaarden. Indien de gedachte aan misverstand opkomt, wil spr. dat niet weerspreken, doch ook niet be spreken. Voor de toekomst moet men een dergelijke situatie zien te vermijden. Spr. wekte tenslotte op met fierheid en ver trouwen het werk voort te zetten. Na rondvraag werd gepauzeerd. slot van zaken altijd weer smacht naar de haar eigen voeding: geestelijke kost. Duizenden en millioenen moeten zich te vreden stellen met een surrogaat van eigen vindsel, zoeken het in een sentimen teel kwasie-mystiek gedoe, in bijgeloo- vige prac ijken van de kinderachtigste on benulligheden zij weten niet beter; om dat zij niets beters hebben. Maar wij, die rijk zijn, onnoemelijk rijk, die schatten ter onzer dispositie hebben, wij, die alles hebbenwij zyn arm, omdat wij 't niet weten; als wij toch eens iets van God's Goedheid en Liefde konden beseffen, als wij eens één oogenblik konden doorvoelen, wat het H. Misoffer eigenlijk is, wij zou den duizelen van geluk. Ach neert, wij beseffen niet wat we heb ben. En dit, maar ook dit alleen is de oor zaak van onze min of meer practische on verschilligheid voor het H. Misoffer: wij weten niet, wij doorvoelen niet, het leeft niet in ons, wat de H. Mis is. Enkel en al leen hierom is er betrekkelijk zoo weinig belangstelling. Zeker, er zijn er onder onze brave men schen nog zeer velen, die dagelijks de H. Mis trouw bijwonen, maar hoe velen meer konden dat zijn; en vooral hoevelen meer van onze jongeren konden dat zijn. En ook van de velen, die komen, hoevelen zijn er niet, die een absoluut verkeerd begrip hebben van wat wy gewoonlijk verstaan door „het bijwonen der H. Mis". Ik zeg niets van degenen, die onder de H. Mis in hun kerkboek bidden, die god vruchtig hun rozenkrans bidden, maar.... „Mis-hooren" is toch iets andere als. 25 tot 30 minuten in de kerk zijn, en wachten totdat „het" aan 't al' ar is afgeloopen. Wat de H. Mis is, en vooral hoe wij daar aan moeten deelnemen, ziedaar wat we eigenlijk zullen leeren in de Mis-week. De volgende week nog iets meer daarover. Ondert-usschen zou ik al degenen, die het bovenstaande hebben gelezen, één zaak willen vragen: dat zij n.l. van nu af tot aan onze Mis-triduum, dagelijks een kort gebed storten, dat zij vooral bij hun H. Communie vurig smeeken, dat de Heilige Geest en Levend-Maker dit heerlijke werk moge zegenen. E. B. „DE GRUWEL DER VERWOESTING" is de titel van de rede welke de weleerw. heer Henri de Greeve Pr., zal uitspreken op den socialen avond, welke gehouden wordt op Zondag 29 November a.s. in ae Stads gehoorzaal. De volledige programma's tevens toe gangsbewijzen, zijn vanaf hedenmiddag a ƒ0.25 verkrijgbaar bij: Wed. Huibers, Haarlemmerstraat, Graalhuis, Hooigracht, A. Langeveld, Aloëlaan 20a, J. v. d. Fluit, Nieuwe Brugsteeg 2 en J. H. Buel, Hugo de Vriesstraat 1. Het verdient aanbeveling zich tijdig van een plaatsbewijs te voorzien!! NA HET WERKKAMP. Een dankwoord. Zoo zijn ze weer om, die heerlijke dagen van vreugde; het is jammer, dat ze zoo gauw voorbij zijn gegaan. Ik kan het ieder een aanbevelen naar zoo'n werkkamp te gaan: je wordt daar weer geestelijk en lichamelijk gesterkt. Je behoef je niet te schamen om naar Baarn te gaan, want het is niet onze schuld, dat wij werkloos zijn geworden. Wat de omgeving betreft, is het daar schitterend, vooral in Berg en Bosch; alleen was het jammer, dat het geen zomer was. De leiding was daar schitte rend in orde. Ik breng daarom uit naam van onze Leidsche gezellen dank aan allen, die meegewerkt hebben, om het te doen slagen. Een byzonder woord van dank breng ik aan Pater Biesta, die ons veertien dagen daar heeft laten logeeren. Dus, gezellen, voelt u er wat voor? Geeft u zich dan da delijk aan den Senior op, en die zorgt, dat alles in orde komt. Ik sluit met den Kolpingsgroet: „God ze- gene het eerzame handwerk! God zegene het! R. J. v. d. KROGT. LEIDSCHE KUNSTVEREENIGING. Tentoonstelling in de Lakenhal. In het Stedelijk Museum de Lakenhal wordt tot 6 December a.s. een tentoonstel ling gehouden van schilderijen van den kunstschilder R. Ma.tinez. Een ten tonstelling van sober modernen trant vol levendigheid door kleurschakee- ring, voornamelijk van stillevens, die 'n lust zijn voor het oog. Verreweg het grootste gedeelte dezer expositie is hieraan gewijd. Daarnaast slechts enkele portretten, niet minder fijn van kleur en expressie men zie maar eens het prachtige meisjeskopje en hier en daar 'n stadsgezicht, over het algemeen somberder van kleur dan de stil levens, doch daarom niet minder mooi. De tentoonstelling is gistermiddag te kwart over vier geopend door den voorzit ter der Leidsche Kunstvereeniging, mr. J. Slagter, onder wier auspiciën dezer expo sitie is gearrangeerd. Deze heette in zijn openingswoord vooral welkom de vertegenwoordigers der Ge meentelijke Commissie voor het Museum, de heeren mr. Tepe, wethouder van Onder wijs, F. G. Rosier, en A. Manders; voorts den directeur van de Lakenhal, den heer M. Koert en verdere genoodigden. Mr. Slagter meende, dat de Leidsche Kunstvereeniging met het werk van den schilder Martinez in deze donkere dagen een gelukkige keus had gedaan, want het brengt wat kleur en leven aan de wanden. Deze expositie is dan ook zeker van op gewekt karakter, misschien is er zelfs wat te veel kleurigheid in de tentoongestelde werken. Maar dan bedenke men, dat de schilder Martinez van Zuid-Amerikaansche afkomst is, waardoor de felle kleur in zijn werk voldoende verklaard wordt. Daarnaast zijn er echter toch ook, welke meer aan het karakter van den noorderling doen denken. Spr. bracht tenslotte dank aan den heer Nieuwenhuizen-Segaai uit Den Haag, door wiens bemiddeling de Leidsche Kunstver eeniging deze expositie hier kan houden. Hierna werden de aanwezigen in de ge legenheid gesteld het tentoongestelde nader te beschouwen. HET BETALEN VAN DIRECTE BELASTINGEN. Aangezien nog herhaaldelijk blijkt, dat belastingschuldigen meenen te kunnen vol staan met het betalen van hun directe be lastingen in twee keeren, zooals dat vroeger zooveel gebruikelijk was, (n.l. de eene helft bij ontvangst van het aanslagbiljet en de andere helft bij den afloop van het be lastingjaar) wordt ons van bevoegde zijde gevraagd, de aandacht nog eens te willen doen vestigen op de omstandigheid, dat de directe belastingen betaald moeten worden in zooveel maandelijksche termijnen, als er na de dagteekening van het aanslagbil jet nog maanden in het belastingjaar over blijven. Het aantal termijnen van betaling is ech ter nooit minder dan vijf. Is dus, om eens een voorbeeld te noepien, een aanslagbil jet van de personeele belasting 1936 ge- dagteekend op 24 Mei 1936, dan is deze aanslag dus invorderbaar in 7 termijnen (immers, er blyven 7 maanden over na de maand van de dagteekening van het aan slagbiljet en wel de maanden Juni t.m. De cember 1936). Na het verschijnen van iederen termijn als bovenbedoeld, is de belastingschuldige dus in gebreke, indien hij niet zorgt, dat op of vóór den vervaldatum telkens één termijn is betaald, waardoor hij 'zich bloot stelt aan eventueele vervolging met de daaruit voortvloeiende kosten. Wanneer aanslagen in 7 of meer termij nen vervallen moet de Ontvanger in ieder geval vervolgen na het vervallen van 2 termijnen, van 5 termijnen en bij de eind- vervolging (dus na 2/7, en 5/7, en 7/7). „ST. RAPHAëL". Gisteravond had in het Bondsgébouw een ledenvergadering van de afd. Leiden plaats. Te ruim 8 uur opende de voorzitter de ver gadering met den Chr. groet en een woord van welkom aan alle aanwezigen. De op komst was buitengewoon, de voorzitter memoreerde dit met voldoening en hoopte dat dit ook in de toekomst zoo moge blijven! De notulen werden voorgelezen en onder dank goedgekeurd. Ingekomen stukken werden door den secretaris in behandeling genomen. Na eenige bespreking was ook dit punt de agenda gepasseerd. Volgde benoeming van een afgevaardig de voor den te houden Raad van afgevaar digden, welke dit jaar te Leeuwarden plaats vindt. Besloten werd om dit jaar twee af gevaardigden te benoemen en wel één be stuurslid en één lid. Na stemming werden met algemeene stemmen benoemd de secre taris en de heer Brandenburg. De behandeling van den Beschrijvings brief vond hierna plaats; dat vorderde begrijpelijker wijze eenigen tijd, aangezien er 43 punten alsmede de begrooting aan de orde kwamen. Na zakelijke behandeling werd besloten de afgevaardigden vrij man daat te geven, terwijl hun veel succes werd toegevvenscht. Mededeelingen volgden omtrent de as. Jaarfeestviering op 18 Nov. in „Zomerlust". Zondag 15 November, zal een H. Mis wor den gelezen voor de afdeeling en een op wekking door het bestuur werd gedaan zooveel mogelijk ter H. Tafel te naderen. Voor de sluiting zeide de voorzitter nog, dat de aanstaande jaarfeestviering een recht gezellig Raphaëlavond beloofde te wor den, waar allen zooals steeds het geval bij St. Raphaël is geweest één zijn in .den vollen zins des woords. Met een tot wederziens werd deze zeer geanimeerue vergadering gesloten met den Chr. groet. Examens Pontschool. Voor het examen steno-typen in de Ne- derlandsche taal (130 letergr. per minuut), afgenomen door den Alg. Stenegrafenbond op 3 Nov j.l„ slaagden: de dames A. C. de Bruyn, Oegstgeest, J. Limburg, Voorscho ten, G. Reyntjes, Oegstgeest, H. W. Wijk en de heeren F W. J. Dröge, J. M. Leenheers, W. C. J. Reinders, Roelofarendsveen. Voor steno-typen in de Duitsche taal (130 lettergr. per minuut): de dames L. Elink- Schuurman, Wassenaar, M. C. Zeestraten, Oegstgeest. Voor kantooretenograaf in de Ned. taal (130 lettergr. per minuut): de heer F. H. Verkuyl. Voor machineschrijven diploma B (ten minste 120 regels per uur): de dames A. H. Bavelaar, E. de Bink, H. L. ten Cate-Brou- wer, E. Cornet, B. S. Frankhuizen, P. C. Nijkiel, C. C. Steekers, Warmond, M. J. Ver hoog, W. F. v. Woudenberg en de heeren P. H. Boekestein, C. Duif er, Katwijk aan Zee, M. Frankhuizen, K. H. Jung, C. v. Vel- zen, Leimuiden, A. Veretraaten, J. de Vos. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze alhier. Allen werden opgeleid door de Pont- school, Steenschuur 14, alhier. Eindexamen E.H.B.O. Op het gehouden eindexamen, op Don derdag 12 en Vrijdag 13 November in Oud Hortuszicht, voor E.H.B.O., Eerste Leidsche E.H.B.O. Brigade, leider dr. J. J. G. Renaud, hoofdexaminator dr. H. J. M. AGENDA LEIDEN. Zondag. Revue „Lachende Komedianten", Stadsgehoorzaal, 8 uur. Maandag „De Hanze", Praatavond over Werkverruiming „In den Vergul den Turk", 8.30 uur. Maandag: Revue „Lachende Komedian ten", Stadsgehoorzaal, 8 uur. Maandag: Tweede Abonnementsvoorstel ling „Het voorste legioen", Schouwburg, 8.15- uur. Donderdag: Ledenvergadering R. K. Vrou wenbond, Foyer van den Burcht, 8 uur. O.a. Causerie over „Hol landers in Ned. Indië." De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Jasperse, Kortmann, Meyboom, Poortman en Simons. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Nov a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502, D. J. v. Driel sum, Mare 110, telef. 406 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. GRAALHOEKJE Zeg ben jij al Graallid? Wat?.... Ik? Nee?Weet je waar Jt eigenlijk om gaat? Dat de Graal de Beweging voor school- plichtvrije meisjes is, weet je, maar heb je 't wel eens tot je laten doordringen, dat je in de Graalbeweging deel kunt ne men aan de Katholieke Actie, hetgeen door Z. H. den Paus voor alle leeken zoo uitdrukkelijk wordt verlangd. Hoe wil de Graal dat bereiken? Ja eigenlijk, als je de Graal wilt leeren ken nen, moet je komen kijken en er 3 maan den actief aan meedoen. Niet alleen toekijken, maar meedoen. Dan ga je begrijpen (ik begreep het eerst ook héélemaal niet) hoe het wel kan, dat het meisje in staat is mee te helpen aan de uitbreiding van het Rijk van Christus. De Graal leert aan haar leden: bewust Katholiek te leven, niet mee te doen met het sleur-Katholicisme, waarin duizenden en duizenden meedoen, omdat zij hun oogen gesloten houden voor het groote wat er om hen heen gebeurt. Door zelf dichter bij O. L. Heer te ko men door gebed en versterving, zullen wij met de hulp van God ook misschien an deren dichter bij O. L. Heer brengen. Maar eerst zélf iets doen, vandaar mag je niet toekijken, maar actief meedoen. Hoe wordt dat gedaan? In de sfeer van onze clubs leeren wij voor elkaar iets over te hebben, leer je aanpakken en doorzetten en met elkaar samen te werken. Dat komt ook in leuke clubs zooals sport, spel en dans. De ouder- en propaganda-avonden en verschillende uitvoeringen zijn gezellige afwisselingen voor ons allen. Nu wat denk je? Zou het ook hier niet waar zijn: Onbe kend, maakt onbemind. Kom het eens probeeren! Wie wil er in dezen tijd, waarin het zoo gewenscht is, dat wij 'n sterke een heid vormen tegen allerlei anti-gods dienstige stroomingen en verslapping van eigen geloofsovertuiging, niet meehelpen aan 'n geest te kweeken van vurig en trouw Katholicisme? Blijf je aan de kant staan? Blijf je toekijken? Blijf je „als beste stuurman aan wal?" Boonacker, zijn alle candidaten geslaagd, nJ. de dames: J. W. M. v. d. Drift, Ph. D. J. v. d. Drift, A. Spijker-Bauwaert, A. 01- dert, Th. Hoogeboom, J. J. Kuipers, F. H. A. Elering, P. Boezeman, A. de Reede, B. A. Koopman, M. v. d. Zon en mevr. M. Gijzenij. De heeren: C. Dirkse, A. J. Dek ker, D. de Graaf, C. v. d. Kraan, D. Abspoel, W. v. d. Reijden, I. Th. Cornet, H. Broers, J. W. Dee, H. Schouten. M. G. Th. Kriek, D. C. v. d. Bleij, J. P. Kop, A. M. W. Pitlo, A. D. Nieboer, J. J. Abspoel, J. Sap, H. v. d. Leek, J. H. Swerie, L. Groffie, M. Groffie. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6365 Firma S. Vies, Leiden, Haarlemmerstraat 163, Botermarkt 1, winkel in heerenkleeding. Wijz. han- delsn. in: firma van Rooy en Leune. 6800. N.V. Handel Maatschappij Ter Beek (f.), Leiden, Schapensteeg 2. Hoofdz. 's Gravenhage, 3, L. de Colignystraat 142, Vest. fil.: Alphen aan den Rijn, Leliestraat no. 17. 6771, Gebr. van Veen, Oegstgeest, de Kempenaerstraat 26, boterhandel enz. Bijv. uitgeoefend bedrijf: winkel in zuivelpro ducten „Het Zuivelhuis." 6716. Gebr. Massaro Co., Leiden, Narmstraat 32, granietbewerkers. De ven nootschap onder firma is dd. 19 October 1936 ontbonden. Nieuwe inschrijving: 6841 Ce- leste Massaro, Leiden, Haarlemmerstraat 46a, granietbewerker. E.: C. Massaro, te Leiden. Heden is geslaagd als Montessori leidster mej. E. Warnecke. Zij ontving haar oplei ding aan Huize „Lycia" Aerdt v. Nesstraat Rotterdam en is werkzaam aan de Mon tessorischool der Eerw. Zusters, Haarlem merstraat, alhier.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2