ZATERDAG 14 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND. Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan een der redactieleden: Mej Zr J v d ABEELEN. Mevr. J. FEHMERS—BOER KNOTTNERUS. Mej. M. R. J NIEMER, Mej. M. L. J. VAN ES. HERST-LOOF. De Herrefst-rijkdoin van het park, zijn weelde Aan verven; goud en brons en bruin en rood Laat los en ritselt met het loof in stervens-nood De twijgen uit, waar wuft de wind mee speelde. Wyd ligt de grond een wijle, in onverdeelde Pracht nu, dan rijdt en treedt men 't ai ter dood. En van het goud en héél die glorie gróót, Rest slijk en stof slechts, die de Ellend' verbeelden. Zoo zullen, 'k weet het, ééns, na 't korte pralen Van 's werelds luister, tal van idealen, Tal van illusies vallen en vergaan. Het schoon van 's Levens lusthof moet vervalen, Het schoon van 's Hemels lusthof zonnestralen, Het Eeuwige alleen blijft eeuwig staan! P. C. Krüter C.s.s.R. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Donderdag 19 November 1936 des avonds ten 8 uur ledenvergadering in den foyer van ,.Den Burcht". Causerie door den heer Peter van Rooijer uit Rhoon over de Hollanders in Nederlandsch-Indië. Snelteekenen. Zang. Cursussen in verpleging. Leden, welke belang stellen in zieken verpleging enz. en genegen zijn een cursus te volgen voor Ziekenverpleging in huis, eerste hulp bij ongelukken of een Moeder- cursus kunnen zich daarvoor opgeven bij Mevrouw J. Manders-Vermeulen, Oegst- geesterlaan 12, tel. 292. Alleen bij deelname van ten minste 20 leden kunnen deze cur sussen doorgang-vinden. Memorandum. Het doel van den R. K. Vrouwenbond is voornamelijk de ontwikkeling te bevorde- •render Katholieken vrouwen tot Katho lieken van de daad. Hij behartigt de be langen der Katholieke vróuw op zedelijk, opvoedkundig, huishoudelijk, sociaal en charitatief gebied. Hij werkt mede aan de Katholieke Actie, waartoe onze H. Vader ons herhaaldelijk aanspoort. Wie moet nu lid worden van den Katho lieken Vrouwenbond? Het antwoord is: De R. K. Vrouwenbond kan, wil en moet omvatten alle R. K. Vrou wen, van eiken stand. Hij is voor de jon geren en voor haar, die op meer gevorder den leeftijd zijn; voor gehuwden en onge huwd en. Ook de jonge-dames, die ophou den lid van de Graal te zijn, omdat ze de leeftijdsgrens daarvoor bereikt hebben, zullen zich op verlangen van Z.H. Exc. den Bisschop bij den Katholieken Vrouwen bond aansluiten. Dames van eiken rang en stand, gij moet •u gelukkig achten lid te zijn van den groo- ten R. K. Vrouwenbond met zijn 140 af- deelingen in Nederland, die 35000 leden tellen en waarbij 18000 religieuzen zijn aangesloten, bij den Vrouwenbond, welke vele belangrijke en gewichtige diensten aan de Moederkerk bewijst. Verzuimdet gij uw plicht tot nog toe? Herstel dan die fout onmiddellijk en geef U nog heden, liefst schriftelijk, als lid op bij Mejuffrouw M. L. J. van Es, Leliestraat 124. De contributie bedraagt slechts 1.50 per jaar, dit is nog geen 3 ets per week. KERNEN IN DE R. K. VROUWENBOND Nu in de „Katholieke Vrouw" van 24 Oct. j.L een artikeltje over dit onderwerp geschreven staat, meenen we, dat het goed is naar aanleiding daarvan hier enkele mededeelingen te doen. We weten allen, dat Z. H. Paus Pius XI op heel bijzondere wijze de leeken over de geheele wereld bij herhaling oproept om mede te werken aan het apostolaat, dat door Christus in Zijn Kerk is toevertrouwd aan Paus en Bisschoppen. De medewerking, welke deze door God gestelde Gezags dragers in de Kerk hebben van hen, die door de heilige wijding daarvoor speciaal zijn aangewezen, n.l. de priesters, kan niet altijd voldoen aan de elschen, die het apos tolaat in sommige tijden stelt. In onze dagen is het al heel duidelijk. De groote invloed, die de leeken hebben en die zij ten goede kunnen gebruiken, mag niet onbenut blij ven, daar ook zij behooren tot Christus' Kerk, aan welke Hij de opdracht heeft ge geven om door voorbeeld en woord Zijn werk voort te zetten om het groote doel van Zijn leven te bereiken: „dat allen het leven hebben en het overvloedig hebben". Christus Zelf heeft, zooals we in de Han delingen van de Apostelen lezen, eerst ge daan en dan gepredikt, en het Evangelie leert ons duidelijk, welk een groote kracht er van Zijn voorbeeld uitging. Zendt de Kerk anderen uit om het werk van Christus voort te zetten, dan besteedt Zij een heel bij zondert zorg aan de voor bereiding. We weten, hoe Zij met de groot ste zorg de opleiding van de toekomstige priesters omringt en de mooie encycliek van den Paus over het H. Priesterschap heeft met nadruk onderstreept, dat de eerste zorg van de Bisschoppen moet zijn de toe komstige priesters op te leiden tot mannen van deugd. Het is te begrijpen, dat een bijzondere zorg ook noodig is voor diegenen onder de leeken, welke op een bijzondere wijze ge roepen worden om in het apostolaat van de Kerk, in de Katholieke Actie mede te werken. Zij moeten ook worden gevormd; zy moeten door een diepe christelijk besef leeren, hoe zij moeten openstaan om de ge nadewerking van Christus in zich te on dervinden om zoo doende hun volle mede werking met die genade te kunnen geven. Hiermede is reeds het doel van de kern vorming in de verschillende vereenigingen aangegeven: Christenen vormen, dié in het diep besef van de rijkdom van ons heilig geloof, willen medewerken om die rijk dom zelf te beleven, om invloed uit te oefe nen op hun omgeving allereerst door hun eigen voorbeeld. Een dergelijke vorming kan niet plaats hebben ten opzichte van een geheele vereeniging; we zouden er dan een gedwongen karakter aan geven en daardoor juist die vrije medewerking uiterst moei lijk maken. Bovendien: ieder moet mede werken op zijn eigen wijze, ieder heeft op godsdienstig gebied een ontwikkeling noo dig, die in verhouding staat tot eigen be kwaamheden. God heeft nu eenmaal niet aan een ieder evenveel mogelijkheid tot ont- wikkelinig gegeven en vandaar zullen meerdere kernen gevormd moeten worden en zal men in de verschillende kernen ook verschillend moeten werken, waarbij reke ning gehouden wordt met de ontwikkeling van degenen, die tot die bepaalde kern be hooren. Zijn eenmaal kernen gevormd, dan zal vanuit deze cellen (om ze zoo maar te noe men) een invloed moeten uitgaan op het geheel, een invloed van groote en weldadige kracht, een invloed, die leven en frisch- heid geeft aan alle actie. De vorming van kernen is dus niet voorbehouden aan men- schen van een bepaald- ontwikkeling, maar in iedere kern zullen wel menschen van gelijke ontwikkeling moeten worden ver- eerugd om zoodoende tot een uiteenzetting te kunnen komen, die door allen kan wor den gevolgd. Wanneer we hier nog een practisch puntje mogen aangeven, dan mag dit niet anders zijn dan een opwekking tot gebed. Wordt er veel gebed gevraagd om van God „heilige priesters" te verkrijgen, dan wordt er ook veel gebed gevraagd om af te smee- ken een bijzondere heiliging van die leeken, die voor het apostolaat bestemd zijn. Dan wordt van ieder lid van een vereeniging gevraagd om Gods genade af te smeeken voor de kernen in eigen kring. VER. „SANCTA VERONICA". Met dankbaarheid memoreeren wij onze laatste zitting, gehouden op 5 dezer, en zijn erg blij met de daadwerkelijke belang stelling van zoovele dames. Ook moeten wij vanaf deze plaats onzen hartelyken dank betuigen vóór de van onbekende gevers of geefsters, ontvangen heeren- en damesschoenen en damesmantel. Al deze stuks hebben weder een dank bare dragei en draagster gevonden, by wien 't me dit slechte gure en natte weer zoo buitengewoon van pas kwam. Wie ons nog met dezt artikelen van dienst kan zijn wordt vriendelijk verzocht, deze zoo spoedig mogelijk in te zenden of een boodschap voor afhalen aan 't secretariaat te sturen. Directe hulp is dubbele hulp, want er is momenteel zoo'n gebrek aan. Door vertrek naar elders hebben wy de zer dagen enkele belangrijke donateurs (rices) moeten schrappen. Wie van de dames maakt 't goed met ons en wordt donatrice voor een kleine of groote maandelijksche of jaarlijksche bij drage. Elke gift, hoe gering ook, wordt dankbaar aanvaard engoed besteed, ten bate van vele stille arme stadgenooten. Het adres van de penningmeesteresse is Mevr. Beckers, Donkersteeg 13-15. Ons Giro no. 260700 t.n.v. penningmeesteresse van ,,S. Veronica", de Mej. van Streefkerkstr. 17 Officieele mededeeling. Per 1 October 1.1. heeft Mevr. L. Poll- mann-Schoondergang ontslag genomen als Presidente van bovengenoemde Ver. en is in haar plaats met ingang van dien datum benoemd Mej. M. R. J. Niemer. Voor geïnteresseerden zij vermeld, dat Mej. Niemer speekuur houdt iedere Dins dagmorgen van half elf tot half twaalf in de bovenzaal van 't Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerk gracht 32. VOOR HET MENU AARDAPPELEN direct besteld bij VLASVELD OUDE Z1NGEI 120 UL *9 DOEZQ/TDQQT 22 ttiitua LEIDEN DE VREUGDE OM BET KIND. In „Onze Kinderen" 1) wordt een stukje overgenomen uit het Duit^he „Kleine Kin der", waar Dr. K. Weitzel'schryft: „De ge raffineerde genoegens en vermaak-moge- lijkheden der groote stad, genotzucht, ver slaafdheid aan comfort en het uitdrukke- lyk-geëischte recht om zich uit te leven dit alles heeft in onze tijd geleid tot een afwijzende houding tegenover het kind. En^ de koude overweging, dat kinderen geld' kosten, hetwelk men liever aan zijn ge noegens zou besteden, dat zij tijd in beslag nemen en verantwoording opleggen, heeft veelal zelfs een ware angst voor het kind in het leven geroepen. Als een zonnestraal licht door deze kille berekening het schoone woord van Pesta- lozzi: „De vreugde van de ouders over hun kinderen is de heiligste vreugde der menschheid!" Hij wist en voelde, wat het kind voor ons zoo fascineerend aantrekke lijk en belangwekkeno maakt: zijn prille, nieuwe, voorwaartsstuwende vitaliteit, zijn frisch, jong leven, dat nog duizend moge lijkheden vóór zich ziet en het grauwe be staan van alledag verguldt met zijn rijken schat van toekomstvertrouwen en blijmoe digheid. Wie slechts een vonkje gevoel en liefde voor oorspronkelijkheid bezit, moet een bron van vreugde vinden in spel en zang van het kind, in een lachenden kindermond, in de natuurlijkheid en rijke ontvankelijk heid van de kinderziel. Hoevelen echter gaan dag aan dag voor hun kind voorby, gemelijk en ontevreden, en zonder zelf te weten, voor hoeveel vreug de en zonneschyn zij hun hart sluiten. Hoe veel gelukkiger is hij, die de jubelende vreugde meegeniet van een onbedorven kind, dat hij de een of andere kleinigheid heeft gegeven; hoeveel gelukkiger is de levenskunstenaar, die dagelijks een uurtje weet vrij te maken, waarin hij leeft voor zijn kinderen! Is er iets heerlijkers denk baar dan af te dalen tot het kind en deel te nemen aan zijn spel, den eersten inhoud van zijn loven? Want zyn spel is geen beu zelarij: hier geeft het mtegendeel zijn ge dachten, vorm- en realiteit, hier legt het den grondslag voor werklust en arbeids vreugde, hier bouwt het vol vertrouwen zyn innerlijke wereld uit. Geen wonder, dat wij hier den sleutel tot hart en ziel onzer kinderen het gemakkelijkst kunnen vin den. Er schuilt waarlijk een diepe levens wijsheid in het woord, wat Goethe eens liet zeggen: „Van alle schepselen ter wereld liggen de kinderen mij het naast aan het hart. Wanneer ik toekijk bij hun spel, her haal ik axtijd weer de woorden van den Leeraar der menschheid: „Als ge niet wordt als een van dezen Het is begrijpelijk, dat ouders hun vreug de om het kind tot uitdrukking brengen in teederheid. In ieder wezen leeft het ver langen, liefde te ondervinden en het leven verbruikt zooveel warmte en de men schen worden zoo spoedig hard, verbitterd en gesloten, dat we hex kind bijna niet ge noeg teederheid mee op den levensweg kunnen geven. Doch daarmee hebben we nog niet genoeg gedaan. Het één-zijn der ouders mei hun kind in spel en dagelijksch leven is oneindig waardevoller dan uiter lijke bewijzen van teederheid, dan liefkoo- zingen en kussen en dit geldt vooral voor het kind, dat wat ouder wordt. Hoe grooter en ouder het kind wordt, hoe meer wij ons moeien interesseeren voor zijn eigen individueele persoonlijk heid. Maken we onze vreugde om het kind er nooit van afhankelijk, of het een even beeld van onszelf blijkt te worden, zooals we misschien hadden gehoopt. Ons kind ontwikkelt zich naar zijn eigen innerlijke wetten, en het draagt de richting van die ontwikkeling, ja, zijn levensbestemming in zichzelf. We mogen daarom nooit probeeren, Voorzienigheid te spelen, door het onze wereld op te dringen en het zijne te ont- rooven! We moeten ons ook dan over ons kind verheugen, wanneer we het zijn eigen weg zien gaan, en het op dezen weg een liefdevolle en begrijpende gids zyn!" 1) Tijdschrift voor R. K. Ouders en Op voeders. 'n Maandschrift voor volwasse nen. Adres voor redactie en administratie is: Langestraat 70, te Tilburg. Mag ik hierbij een kleine aanbeveling schrijven voor dit zoo hoogstaand, opvoed kundig maandblad? Voor R K. Ouders, wien de geestelijke ontwikkeling van hun kind ter harte gaat en die niet eigenwijs alles zelf wel weten, maar gaarne erover lezen en onderricht wil len worden, is dit een maandblad, waar ze nooit tevergeefs iets in zullen zoeken, 't Is actueel d.w.z. het houdt den lezer op de hoogte van de hedendaagsche opvoed kundige problemen; maar ook behandelt het de moeilijkheden, die steeds in de ver schillende leeftijden van het kind voor komen. Hierdoor behoudt het z'n waarde jarenlang. De jaargangen blijven dan ook een waardevol bezit. Dat het op degelijke R. K. grondslag staat, is voor ons, by het opvoeden der kinderen van het allergroot ste belang. Proefnummers zijn te verkrijgen 0.25, terwijl de abonnementsprijs 2.50 per jaar bedraagt. R. K. VEREENIGING HULP IN DE HUISHOUDING EN DE BABY. St. Nicolaas,Van verwachting klopt ons hart!" Ja lieve lezeressen ook van ons dames van het bestuur van bovengenoem de vereeniging en wel het meest van onze ijverige, onvermoeide mag a zijn meester esse. Op onze laatste vergadering verzuchtte zij: IMTERPAROCMIEELE WAT ONS BINDEN MOET. By tijd en wijle is bezinning op ons Kol- pings-program dwingende noodzaak en moet eens gewezen worden op gevaren, die ons werk dreigen te ondermijnen. Dit „wijzen op gevaren" moet natuurlijk ge zond opgevat worden. Is iemand zich be wust, dat een of ander zyn Gez. Ver. of onderafdeeling niet raakt, dan moet hij achter een door ons geponeerde stelling niets gaan zoeken. Maar als het tegen overgestelde waar is, laat hij zich dan hou den aan het spreekwoord: Wie de schoen past, trekt hem aan! Alzoo steken we van wal. Het gebeurt meer dan eens, dat commis sarissen te klagen hebben over een Ge zel. maar ook komt het voor, dat Gezellen te klagen hebben over een commissaris. Dit kan voorkomen worden als we ten eerste bedenken, dat ieder van ons be- hebt is met gebreken (niemand is vol maakt) en ten tweede, als iedereen het als zijn taak beschouwt te trachten met ieder een om te gaan en door dien omgang als het ware de karakter-oneffenheden bij zichzelf en by anderen weg te schaven. Wij zyn sociale wezens, wij zijn ge- meenschapsmenschen. Wij moeten derhal ve niet in het smalle vijvertje van ons eigen-ik ronddobberen, maar breeder onze krachten ontplooien en met anderen w i 1- 1 e n omgaan. Als de goede wil er is, blyft het succes niet uit. Het komt ook wel eens voor, dat onder- deelen van een Gez. Ver. zoo op eigen houtje gaan grasduinen en de inwendige leiding (Praeses met Raad van Commis sarissen) houtweg passeeren. Ook dat gaat niet. Het loopt altijd fout, als we een staatje in een staat willen vormen. Daar om is noodig een geregeld contact met Praeses en Senior, die voor de afronding van een bepaalde actie kunnen zorgen, daar zij vóór alles te zien hebben naar het belang der vereeniging. Dit laatste is het wat ons binden moet. Niet altijd is het belang van één onder afdeeling het belang der vereeniging. Want we moeten rekening houden met het bestaan van meerdere onderafdeelin- gen. En zoo kan het voorkomen, dat de een wat moet laten varen omwille van den ander; dat een regeling gemaakt wordt, wie helpt ons nu aan wat babyjurkjes en manteltjes? Ik heb er geen enkele meer. Nu we weer die prettige lange winter avonden hebben, verhoogt 'n knus hand werkje de gezelligheid, schept zelfs een meer intieme sfeer in het gezin. Ja, lezeres sen, laten wij elkaar eens goed doen, U pro fiteert van de gezelligheid door te breiden of te haken met Uw dochters. U hebt nog wel wat wol en anders zoo duur is dat niet, voor een klein jurkje is maar weinig noo dig. Wij profiteeren van de pakjes, die uit alle hoeken van de stad met St. Nicolaas binnenkomen met een leuk jurkje of snoe zig manteltje. Wat schattig zal dat zijn, dat lieve blauw of rose met dat blanke wit. O, wat zullen we 'n moeders kunnen ver rassen. Dames, nu vlug aan de slag. Ik verklap al iets, als ik U vertel, dat al eenige dames en jongedames begonnen zijn. 't Wordt een wedstrijd, wie het eerste pakje sturen zal. Ook ander babygoed is van harte welkom. Onze magazijnmeester esse, Mevrouw H. Colla, Mare 51, heeft nog heel wat ruimte in onze linnenkast over, om al dat moois en nuttigs te bergen. Dus dames en jongedames, we gaan allen aan het breien en haken voor onze „baby". Het Bestuur. Magazynmeesteresse. Mevr. H. Colla, Mare 51. telef. 985. Penningmeesteresse: Mej. A. van Deene, Hooge Rijndijk 76, gironummer 173307. TERUG NAAR EIGEN ARBEID. Mijn oproep in de vorige rubriek bleef niet onbeantwoord. En het idee vond in gang; alleen blijkt, dat niet allen de be doeling van het stukje begrepen. Wij willen met groepjes van 5 of 6 Moe ders, die bijeenkomen, om al babbelend één of ander kleedingstuk voor de kinderen te maken. Er heeft zich al iemand spontaan aangeboden, om te helpen knippen. We nemen eenvoudigie modellen en gaan niet verder dan tot den leeftijd van 10 12 jaar. De meest geschikte avond leek ons in overleg met een Moeder de Dinsdag; en de eerste bijeenkomst zal zijn op 17 Nov., 8 uur, Zoeterwoudschesingel 53. Als dus de Moeders, die dan komen, en kele maten meebrengen, b.v. lengte van een jurk vanaf den schouder, lengte van een mouw tot op de hand, breedte van den schouder of maat van ondergoed of een oud stuk als model, dan kunnen we be ginnen. Mag het in het begin niet zoo vlot gaan,' aldoende leert men en de vreugde zal er des te grooter om zyn. Tot 17 Nov. 's avonds 8 uur, bij Mej. H. v. d. Harst. die hier en daar iets laat groeien of gaat snoeien. Ja, dat kost wel eens offers, maar zon der offers is nog nooit iets groots tot stand gebracht. Daarom niet op de eerste plaats mopperen, maar trachten te begrijpen, hoe en waarom we een andere kant uitgaan. Beiden, het waarom en het hoe, staan dan ook weer in het belang der ver eeniging. En dat is het wat ons binden moet. Ook moeten we ons steeds houden aan het spreekwoord: alles op zijn tijd en ieder op zijn plaats. Zoo moet een aspirant-lid wel bedenken, dat hij zijn lidmaatschap moet verdienen, wil hij later een eerlijk drager zijn van het Kolping-insigne. Een lid moet onthouden, dat hij geen bestuur der is en dus voorzichtig zijn met „stuur man spelen vanaf de wal". Bestuursleden van clubs moeten voorzichtig zijn met hun critiek, hun onderafdeeling krachtig besturen en in alles het bestuur der Gez. Ver. ter wille zijn. En de leden van een onderafdeeling moeten met klachten bij hun eigen bestuur aankloppen en niet by den Senior der vereeniging of by hun di recteur of regisseur, daar deze er is voor het technische werk. Alzoo onthoudt de afspraak: wat ons binden moet is het vereenigingsbelang en „ieder op zijn plaats" moet er ernstig naar streven dat te dienen. District s-S e n i o r. GEZONDE VOORLICHTING. Heel wat menschen zijn de kluts kwijt. Je hoort ook tegenwoordig zooveel narig heid. Daar heb je tegenwoordig de politiek. Een akelig ding, zeggen de botterikken; een klets-instituut, zeggen de zwamneuzen. „Geef mij maar Onze Vaan" zei laatst een Gezel, „die durft tenminste". (Hij vergat te zeggen, wat „die" durft). Ja, de partij van Schaepman en Nolens heeft het gedaan. Dc.ar deugt niets meer van. In de oogen tenminste van die mee nen het dan wel te weten. Een eigenaardige mentaliteit heerscht hier en daar, ook in onze kringen. Men veroorlooft zich critiek op zaken, die men absoluut niet kent en schermt met deco- cratie en fascisme zonder er iets van te weten. Erger nog, er zijn jonge menschen, die doodleuk achter Mussert loopen te huppe len, zonder te weten waarheen ze gaan. Bij de eerste de beste fout van katholieke zijde hadden ze een lading verwijten, maar de grenzeloos onbeschaamde aanval len van een N. S. B. stappen ze overheen. En je vraagt je wel eens af, waar zit toch jullie verstand. Ook ten opzichte van de K. D. P. Wij kennen er, die wekenlang loopen te critiseeren over een artikel in „De Leidsche Courant", maar die nog nooit de moed hebben gehad één woord van protest te richten aan de heeren Pee- ters of Wesseling, die hun orgaan op het peil van „De Tribune" hebben gebracht. Wij schrijven deze dingen openlijk neer, om de aandacht van alle Josephgezellen te richten op een avond van e e r 1 ij k e en gezonde voorlichting. Dinsdag 17 Nov. zal de heer A. Engels, lid der 2de Kamer, komen spreken over „Katholieke Actie en R. K.vVStaatspartij". Laat geen Gezel afwezig zyn! Komt, luistert en leert! Senior. VOOR ONS DISTRICT. De bloemententoonstelling, die georgani seerd wordt bij gelegenheid van het 50- jarig bestaan der Gez. Ver. van Leiden, wordt gehouden op 20 en 21 Februari '37. Binnenkort wordt de districts-commissie in vergadering bijeen geroepen, om de plannen nader uit te werken. De huisvlijt- en vaktentoonstelling wordt tegelijkertijd gehouden. Nog meer opga ven daarvoor zijn welkom. Dat allen me dewerken! SOCIALE AVOND. Dinsdagavond is de eerste der twee groote ontwikkelingsavonden. Dien avond is spreker de weled. heer Engels, het be kende lid der Tweede Kamer. Onderwerp: Kath. Actie en R. K. Staatsparty. Niet alleen al de Leidsche Gezellen wor den verwacht, maar ook Gezellen uit de dorpen, behoorend tot ons district. Er is plaats genoeg en deze leerzame avond moet door velen worden bijgewoond. De aanvang is half negen, draagt dus zorg om op tijd te zijn. TOONEELCLUB „AD. KOLPING". Deze zomer bestond onze oudste onder afdeeling 25 jaar. In stilte heeft men dien dag voorbij laten gaan. Maar nu is beslo ten tot een eenvoudige viering op een Zondag in December. Hoe precies hooren we later wel. Dit staat wel vast: deze club, die tot zeer goede prestaties in staat bleek, verdient openlijk hulde! Want er is hard gewerkt en nog wordt onversaagd door gezet. Moge de eenvoudige viering ook dit re sultaat hebben, dat meerdere jong-gezel- len als lid toetreden. Zou dat geen mooi „cadeau" zyn? Zuster v A b e e 1 e n

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10