WOENSDAG 11 NOVEMBER 1936 OE LEIDSCHE COURANT UfcKUfc KLAU - fAU. 1U SCHAKEN. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Te Hazerswoude werd gisteravond een wedstrijd gespeeld voor de 2e klasse A. De uitslag was, dat Hazerswoude met 43 in de meerderheid bleef, echter moeten 3 par tijen arbitrair beslist worden en van deze beslissing zal afhangen, wie de overwin ning zal behalen, of dat het een gelijk spel zal worden. De volledige uitslag luidt: Hazerswoude IBoskoop I. Johs. van VeenA.Sytzema 10 G. RuysW. Trapman xx J. v. d. ToornW. de Ruyter xx J. P. CokF. Kolster 01 C. BuitenhuisC. v. d. Kley 01 J. CokJ. A. Loef 01 C. van VeenC. P. de Ruyter 10 F. DorsmanD. v. Otterloo 10 B. CokH. Trimp 10 H. RavensbergJ. J. Kooy xx Totaal 43 feenevens 3 afgebroken partijen. sn Hotel Rijnland speelden gisteravond de R. K. Schaakclub „De 2 Koningen H" en Taveno II voor de 3e klasse A een wed strijd, waarvan de uitslag de volgende is: 2 Koningen IITaveno II. G. GeerlingsJ. F. Kliek Sr. 10 P. Fohr—P. Rijnsburger 10 M. KouwenhovenW. v. Schaik 01 C. v. d. KrogtP. de Graaf xx L. SchrijversM. Beekman 10 G. Plasmeij erJ. Kriek 01 H. TimmermanJ. Smit 01 H. KettenisC. de Vroedt 10 J. BerkJ. Dusoswa 01 A. v. d. Krogt—H. Ie Nobel 0—1 Totaal 4x5x Taveno II staat dus 1 punt voor, de af gebroken partij kan de overwinning bren gen, ook is een gelijk spel nog mogelijk. Leidsch SchaakgenootschapVereeniging V. Gemeente-ambtenaren te Amsterdam. Laatstgenoemde schaakclub heeft L.S.G. uitgenoodigd tot het spelen van een mas sakamp, waaraan waarschijnlijk van elke zijde een 30-tal spelers zullen deelnemen. Deze massakamp zal gehouden worden op Dinsdag 24 November a.s. in de bovenzaal van },In den Vergulden Turk". BrUARTEN NEDERLAAGWEDSTRIJDEN P. v. CLEEF. De uitslag der wedstrijd P. v. 1 Cl. I - L. U.T.O. I Lisse luidt: G. Th. Duivenvoorden 101 14 25 7.21 B. Teegelaar 200 14 57 14.28 C. Degger 188 35 28 5.37 B. de Roo 200 35 50 5.71 P. Duivenvoorden 200 38 34 5.26 G. M. Teegelaar 184 38 24 4.84 C. Kortekaas 146 41 12 3.56 W. F. Karstens 200 41 21 4.87 P. v. Cleef wint met 14- caramb. KAMPIOENSCHAP VAN LIS SE. De verdere uitslagen luiden: pnt. brt. h.s. gem. J. Schrama 150 20 19 7.50 R. van Dijk 71 20 12 3.55 Alf. Duivenvoorden 150 30 17 5.— A. van Dijk 76 30 11 2.55 G. C. Degger 150 20 33 7.50 A. van Rijn 37 20 10 1.85 B. Mastenbroek 150 35 16 4.28 J. van Kampen 117 35 16 3.34 A. Alfering 150 48 13 3.12 B. Elfering 139 48 14 2.89 A. Duivenvoorden 150 29 24 5.17 H. Verdel 134 29 21 4.62 P. Halfschepel 150 34 20 4.41 R. van Dijk 95 34 9 2.80 De belangrijke partij tusschen B. Mas tenbroek en G. C. Degger eindigde na een spannende kamp in een zege voor laatstge noemde. Het resultaat was: G. C. Degger B. Mastenbroek 150 31 37 4.41 133 31 16 4.— Ongeslagen zijn nu nog: C. Th. Duivenvoorden, G. C. Degger en P. Duivenvoorden Jr. LUCHTVAART JAPAN BOUWT EEN NIEUW VLIEGTUIG. Bestemd voor wereldvlucht met slechts twee landingen. De „Yomioeri Sjimboen" verneemt, dat het Japansch keizerlijk aeronautisch in stituut plannen heeft ontworpen voor een vliegtuig voor groote-afstandsvluchten. Het toestel zal in staat zijn een wereld vlucht te maken met slechts twee landin gen. In de fabiieken van de gas- en electri- citeits Mij. te Tokio is men gereed geko men met een eerste type van dit toestel. De vleugelspanning bedraagt 27 meter, de vleugelopper vlakte is 37 vierkante meter groot, de lengte is 14.40 meter. Leeg weegt het toestel 3430 kg., de benzinetanks heb ben een inhoud van 900 liter: Het vliegtuig is voorzien van een motor van 700 p.k., met een maximum van ruim 800 p.k., Het kan een kruissnelheid van 240 km. per uur ha len over een radius van 95 vlieguren, of 13.000 km., hetgeen het mogelijk zou ma ken met dit vliegtuig uit Tokio naar New- York te vliegen, zonder één tusschenlan- ding. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. R.K. Dragersvereeniging. Gisteravond hield de R.K. Dragersvereeniging „Tobias" haar 53ste jaarvergadering in Café B. v. d. Heisteeg, onder voorzitterschap van den heer B. G. Lubbe. De belangstelling was groot. Het jaarverslag, hoe sober ook, ver meldde, dat er dit jaar 9 overledenen meer waren grafwaarts gevoerd dan vorig jaar; het aantal leden bleef stationair. De pen ningmeester sloot zijn boeken met een be- duidend batig saldo; de verificatie-commis- i sie keurde het beheer goed, zoodat de penningmeester werd gedéchargeerd onder dank. Bij de rondvraag kwamen verschil lende huishoudelijke zaken aan de orde; men besloot niet over te gaan tot het aan schaffen van eigen uniforme kleeding. De heer A. Leliveld collecteerde voor de ar men de som van 33.43, een zeer mooi be drag. KATWIJK. V.V.V. Bij de onderlinge benoeming voor de verschillende bestuursfuncties in V.V.V. is tot voorzitter benoemd de neer J. A. Collette en tot secretaris de heer J. Huisman. LISSE. Vrouwenbond. Dinsdagavond werd I door de afdeeling Lisse van den R.K. Vrou wenbond in het K.J.C.-gebouw een verga dering gehouden, waarop o.a. een spreek beurt werd gehouden door Kapelaan van Ettinger uit Hillegom. De presidente, mevr. Vreeburg, opende de bijeenkomst. Aller eerst was aan het woord de heer Gazan uit Amsterdam, die een demonstratie hield over het filteren van koffie en thee Daar na werd het woord gevoerd door Kapelaan Van Ettinger. De Kapelaan had tot onderwerp gekozen „De opvoeding hij de kinderen van het ge weten". Hij begon met te verklaren, dat de gevaren van de opvoeding talloos zijn, doch dat de zedelijke verwording dezer wereld, wel den grootsten vijand is bij de opvoeding der kinderen. Het is daarom van zulk een groot belang het kind een welgevormd geweten te doen inprenten. Een goed en zuiver geweten is alvermo gend. Spreker vroeg zich af hoe het gewe ten van het kind ontstaat en wijdde hier over in den breede uit. Het geweten slui mert in de eerste levensjaren en komt pas tot ontwikkeling, wanneer het kind kennis krijgt door het verstand en begrip. Hierna weidde spreker uit over de ont wikkeling van het geweten en de vorming daarvan. Men heeft verschillende gevormde gewetens, o.a. een ruim geweten, een ang stig geweten enz. Ruime gewetens zijn niet goed en te verfoeien, omdat hierdoor dik wijls wordt gezondigd Angstige gewetens is nog betreurenswaardiger, omdat dit weer de tegenstander is van een ruim geweten. Men moet niet te angstvallig zijn bij het geweten, omdat dit aanleiding geeft lot geestesongesteldheid. Men moet hebben het middelpunt, n.l. een stipt geweten. Hoe moet men een kindergeweten tot een stipt en nauwgezet geweten brengen. Hiervoor is noodig dat men het kind bij brengt: lo. kennis van zijn verplichtingen; 2e. zedelijke ernst; 3e. beteugeling der hartstochten en 4e. de kinderen opvoeden in den vreeze des Heeren. Deze punten werkte spreker uit naar de beginselen van den Godsdienst, hetgeen met voorbeelden werd toegelicht en met practische raadgevingen gepaard ging. Het is voor de ouders een zeer zware taak om de vorming van het geweten van hunne kinderen te brengen tot een goed stipt geweten. Doch wanneer de ouders bij zichzelve te rade gaan, wijst hun gewe ten wel, hoe zij hunne kinderen in dit op zicht moeten bijstaan. Hierin worden de ouders evenwel geholpen door de opvoe ders der jeugd, zooals de onderwijzers, de geestelijkheid enz. Spreker besloot met te wijzen op de ver plichtingen van de ouders in dit opzicht. De ouders moeten de kinderen steeds wij zen op God, die geen kwaad wil. De presidente dankte spreker voor de ze leerzame causerie en hoopte dat de aanwezigen hieruit leering weten te trek ken. De Pastoor hoopte, dat het gesproke ne in practijk zou worden gebracht. Hierna sloot de presidente de vergadering. LEEVIUIDEN. Propaganda-avond B. V. L. In de groote zaal van de Wed. J. Sneeboer werd een propaganda-avond gehouden uitgaan de van de stelling Amsterdam van den B V.L. Toen te ruim half acht de Edelachtb. heer J. A. Bakhuizen de vergadering open de was de groote zaal tot in alle hoeken bezet. Op bijzonder vlote wijze hield de heer J. A. Bakhuizen zijn openingsrede. Daarna was het woord aan het Dubbel- mannenkwartet „Onderling Kunstgenot", onder leiding van den heer M. G. van Sla veren uit Nieuw-Vennep. Het was een waar genot om te luisteren naar de op schitte rende wijze vertolkte zangnummers „De liefste plek" van Loser en „Bede" van Heinze. Een daverend applaus beweest, dat de liederen bij het publiek in den smaak gevallen waren. Het woord was daarna aan den eersten spreker van dezen avond, den Hoogedelgestr. heer ir. M. C. E. Bongaerts, oud-Minister van Waterstaat te den Haag, voor het uitspreken van zijn rede „De B.V. L. een sieraad van Nederland". Op goede gronden wist hij aan te toonen, dat het Ne- derlandsche volk een B.V.L. waardig is. Nergens in de wereld is het nog mogelijk gebleken over een instituut, dat geheel, maar dan ook geheel vrijwillig is tot steun aan het wettig gezag te beschikken. Onze vrijheden zijn zoo kostbaar, dat een vrü- willigerschaar deze als 't moet wil verde digen ten koste van alles, zei spreker. Wan neer er b.v. in Spanje een dergelijk insti tuut tot steun aan het wettig gezag be staan had, gelijkwaardig als het onze, zou het daar nooit zoo ver gekomen zijn. Spr. I werkte ten slotte de aanwezigen op om zich te scharen onder de vanen van de B.V.L., het instituut van orde, rust en welvaart. Onder groote belangstelling werd daar na de eerste acte van de klankfilm „Land storm rond Oranje" vertoond. Gedurende de pauze gaven zich verschei dene vrijwilligers voor den B.V.L. bij den plaatselijken leider, den heer J. l'Ami, op. Na de pauze trad het Dubbelmannen- kwartet weder op en bracht onder adem- looze stilte in de zaal de liederen „Zomer avond" van Olman en „Waldesrauschen" van Ulrich ten gehoore. Wederom oogstte het kwartet een daverend applaus. Ds. Ringnalda, Ger. predikant te Weesp, vroeger te Leimuiden, betrad daarna het spreekgestoelte voor het uitspreken van zijn rede „Wij zijn niet bang". Op een schitterende wijze wist hij aan te geven, waarom men in Nederland wat betreft onze aloude vrijheden en staatsinstellingen nog niet bang behoeft te zijn. Oranje staat nog steeds in het midden van het volk en rondom Oranje staat de ruim 80.000 Bij zondere Vrijwillige Landstormers. Een ge weldig applaus onderstreepte deze gloed volle rede, dit tintelde van Oranje- en van vaderlandsliefde. Vervolgens werd het slot van de klank film vertoond, waarna ten slotte nog door het Mannenkwartet op verzoek het beken de lied „Er was er eens een dametje" werd gezongen. Vervolgens sloot de heer J. A. Bakhuizen J deze vergadering en dankte alle aanwezi gen voor hun opkomst en allen die aan het welslagen van den avond hadden mede gewerkt. Vermelden wij nog, dat behalve de bijna voltallige plaatselijke commissie nog aan wezig waren, majoor Kloss, secretaris van den B.V.L. stelling Amsterdam en de ka piteins Smit en Neuyen, waarn. secretaris sen van de stelling Amsterdam. NOORD WIJKERHOUT. Gymnastiek. Er worden door het be stuur van N.V C. pogingen in het wer* ge steld om naast de afdeeling voetbal op te richten een afdeeling gymnastiek. Donder dagavond 12 November om 8 uur is in hotel Gouwenberg een vergadering voor be.ang stellenden waar alle inlichtingen te krijgen zijn in verband met het bovenstaande. NIEUWVEEN. Staatspartij/ Maandagavond w*s het in het schoollokaal een duistere boe. d.w.z. drie petroleumlampen moesten wegens sto ring het electrisch licht vervangen, hetgeen maar slecht gelukte. In deze duisiern.s zaten het bestuur en een vrij behoorlijk aantal leden der R. K. Staatspartij, die hun oor leenden aan het Kamerlid Loerakker, uit Haarlem. Spr. begon over de actie van het hoofd bestuur om vóór 1 Jan. a.s. 100.000 nieuwe leden te werven. Een katholiek kan z.ch niet afmaken met de bewering: Ik breng mijn stem wel op de Staatspartij uit. Neen, hij moet zich ook als lid hiervan,laten in schrijven, er een klein geldelijk offer voor weten te brengen. Wij moeten vertrouwen hebben in onze Kamervertegenwoordigers. Crit:ek is goed, doch dat aanhoudend zeuren over het vermeende stilzitten van onze voor mannen noemde spr. onbehoorlijk. Vervolgens waarschuwde spr. tegen de N.S.B. en het communisme, de twee stroo mingen, die het christendom bedreigen en de door onze voorvaderen verkregen rech ten willen vernietigen. Beide hebben hun eigen methode, doch in sluwheid geven ze elkaar niet veel toe. Spr. stelde tegenover elkaar de vrijheden en privileges der ar beidende klasse hier en die in Duitschland en Spanje b.v. Hier kunnen de katholieken zich vrij organiseeren op elk terrein; wat zouden onze geloofsgenooten elders dat ook gaarne wederom willen doen, ais zij de ge legenheid herkregen. Het staat hun niet eens vrij in alle punten hun godsdienst te beleven. In de Staatspartij wordt het democratisch beginsel hoog gehouden. Ieder mag zijn meaning ten beste geven, doch men moet weten zich zoo noodig bij het partijbelang neer te leggen; dat kan goed zijn voor het geheel, want partij versnippering kan nooit tot opbouwend resultaat leiden. Het doet spr. zoo vreemd aan, dat sommige katholie ken altijd op de Staatspartij hakken, daar nooit iets goeds van kunnen zeggen, doch wel bij de S.D.A.P. goeds ontdekken. Bij de rondvraag sprak een der toehoor ders over de treurige toestanden in de tuin derij, waarop de heer Loerakker antwoord de, dat deze wanpositie noch aan de Re geering noch aan een partij geweten kan worden. Hier zijn factoren van internatio nale aard aan het woord en de pogingen van de overheid kunnen hoogstens eenigs- zins corrigeerend werker., doch tot een ge heel uitsnijden van de kwaal is zij niet bij machte. Verder bracht iemand ter sprake een al of niet samenwerken van de Staatspartij met de S.D.A.P., waar spr. geen positief antwoord op wilde geven. Verwijzend naar Nolens zei spr., dat een overeenstemming tusschen genoemde partijen nimmer .over de heele linie te bereiken is. Nadat nog eenige punten bevrediigend beantwoord waren, besloot de heer Loerak ker met een laatst woord tot werving van nieuwe Staatpartijers. De heer Ran dankte namens de vergade ring en toen ging ieder zijns weegs. Van uur- tot „windwijzer". De groote wijzer op de gemeentetoren is tengevolge van de storm naar beneden gekomen. De kleine heeft men er nu ook maar afgehaald. Wie laat zich graag door zoo'n kleine wat wijs maken? Het lichtdefect hersteld. Het ger.ot van electrisch licht waardeert men weer eens ten volle, als men er eenigen tijd van ge speend is. Zoo was het Maandag, toen een groot deel der Dorpsstraatbewon :rs z.ch den heelen avond met petroleumlamp-en en kaarsjes moest behelpen. De tecivmsche dienst speurde tot diep in den na-'.hi naar het euvel, dat vóór café Schreude- b eek te zitten. De aldaar veelvuldig parkeren de auto's hebben de ondergrondsvhe ver bindingskabels uitgerekt., waardoor kort sluiting ontstond. Een zwaardere mi'.tei om het kabelknooppunt zal herhalingen in de toekomst trachten te verhinderen. OEGSTGEEST. Volksbond. Het bestuur verwacht Don derdag 12 Nov. des avonds om 8 uur alle leden van den Volksbond ter vergadering. Ook zij dit nimmer of nooit ter vergadering komen, worden nu verwacht. Als spreker is onze districtsbestuurder, de heer v. d. Akker, aanwezig, die zal spre ken over: „Ons offensief in dezen tijd". Het tweede belangrijke punt is wel het kie zen van een nieuwen voorz. Uw aller op komst is voor deze vergadering dringend gewenscht. SASSENHEIM. „St. Deus Dedit". Gisteravond had in het K.S-A.-gebouw een ledenvergadering plaats van den Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". De voorzitter, de heer A. El frink, herdacht den oud-voorzitter N. v. d. Zwaan, waarna gezamenlijk voor diens zielerust werd gebeden. In zijn openings woord besprak de voorzitter verder de vele werkzaamheden van het H.B. voor de le den. Daarom spoord hij aan het ledental, hetwelk dalend is, weer op te voeren, wat door propaganda mogelijk is. Medegedeeld werd, dat als commissielid voor bijslag-regeling is benoemd de heer G. v. Dijk. De formulieren voor kostwin- naars kunnen worden afgehaald bij den penningmeester M. Beijk. Vervolgens werd meegedeeld, dat met December alle con tributieboekjes moeten worden ingeleverd om betaling van werkeloozenkas en steun te verkrijgen. Het stempelen zal waar schijnlijk als vorig jaar in de zaal plaats hebben. Als mededeeling van het H.B. werd bekend gemaakt, dat geen werkelooze lid kan worden, doch wel hospitant. Even tueel verkeerd georganiseerden worden on verwijld overgenomen. Aspiranten kunnen lid worden, waarbij bij ziekte uitbetaling zal geschieden. Nogmaals dringt de voorzi- ter aan, dat de jongeren zich zullen'aanslui ten. Alsnu verkreeg de geest.-adviseur het woord om een rede uit te spreken over Spanje. Wat daar nu geschiedt, aldus spr., is niets nieuws, doch uit historische gege vens reeds eeuwen geleden voorbereid. Het Spaansche volk zit de revolutionaire geest in het bloed. De vraag komt hierbij naar voren, hoe het mogelijk is, dat een Kath. land zoo anti-kerkelijk wordt. De schuld moet voor een groot deel gezocht worden in Rusland, doch ook aan de lauwheid van regeering en andere overheid. Tot besluit spoort spr. aan om toch vooral de eenheid te bewaren. Laten we paraat zijn en ons voorbereiden en niet verzuimen de ontwik- kelings-avonden bij te wonen. Na applaus en hartelijke woorden van den voorzitter werd overgegaan tot het behandelen van de agenda Bondsraad, waaraan geen voor stellen werden toegevoegd. Als afgevaardig de werd benoemd H. Braun. Hierna volgde rondvraag en sluiting. Biljarten. De stand van het persoonlijk kampioenschap luidt van Oude Post 1: gesp. gew. gel. pnt. A. H. Copini 3 3 6 C. Guldemond 4 3 6 Grd. Zandbergen 3 2 4 J. van Reizen 3 2 4 H. Schoo 3 2 4 G. van Diest 4 2 4 B. Schreuder 2 1 13 Th. van Velzen 3 1 2 P. Koning 3 1 2 Ep. Postma 10 11 Th. Landweer 2 1 11 J. Gardien 10 11 Chr. Homan 3 0 0 A. J. v. d. Wiel 3 0 0 De beste partij in deze afdeeling speel de C. Guldemond met een gem. 4.80, serie 21. De hoogste serie staat nog op naam van Schreuder met 32. Oude Post 2: R. Haver 5 5 10 R. Meeuwissen 5 5 10 J. Hoogervorst 5 4 8 Joh. Wolvers 5 3 6 Jac. van Doi*p 3 2 4 L. Guldemond 4 2 4 Jac. Karremans 4 1 2 Ant. Hoogervorst 5 1 2 H. van Benzine 2 0 0 R. Piccardi 4 0 0 A. Guldemond 4 0 0 De beste partij in deze afdeeling speelde R Haver met een gemiddelde van 2.50, se rie 14. De hoogste serie staat nog op naam van H. van Benzine met 22. A.s. Maandag en Woensdag precies half zeven voortzetting van dezen wedstrijd in café „De Oude Post". Rectificatie. Namens het bestuur van Ziekenzorg wordt verzocht, mede te dee- len, dat de toetreding tot de Federatie van Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging ingaat met 1 Jan. 1937. Men heeft dus voor dien tijd geen recht op uitkeeringen. VOORHOUT. I n g e k o m e n: W. F. Timp uit Breuke- ien; J. A. A. Verbakei uit Pijnacke j. G. Dekkers uit Nijmegen; J. Horoatn u t En schede; J. J. Groenhorst uit Rijswijk, J C. Beugslsdijk uit Warmond; F. J. de B. e? uit Uden; Th. A. den Haan uit Ter Aar; C. J. Heemskerk uit Alkemade; C. J. v Kam pen uit Lisse; J. C. E. van Gent uit Zoe- terwoude.J. H Baak uit Woubrugge; J L. Tetteroo uit Noordwijkerhout; J. Th. Se- walt uit Lichtenvoorde; W. L. v. Egmond uit Soest; J. J. Wessels uit St. Michiels Gestel; C. F. Geerts uit St. Michiels Gestel; C v. Stee uit 's Heer Arendskerke; A M. J. van 't Hoff uit Rotterdam; J. Th. de Greend uit Rotterdam; A. Blom uit Haar lemmermeer. G. P. v. Diepen uil Ecem- ster; F. J. H. Hoes uit Heythuizen; P A. M. Haphake uit Beemster; N. J. J. J irk uit Amsterdam; C. H. L. Mooyman uit Stomp- wijk; M. J. Vermeel uit 's Heer Arends kerke; L. A. Weller uit Rotterdam; R J. M. Eikenbroek uit Schiedam; J. W. v Dun uit 's-Gravenhage; M. J. Vermui u:t Kioe- tinge; Th. W. J. Verhoef uit uit Batwouts- waarde; J. M. Brunold uit Rotterdam. Vertrokken: H. Ruhé naar Amster dam; N. P. v. Steyn naar Anna Powiowna; C. W. v. d. Veldt naar Haarlemmermeer; Th. C. Verkley naar Waddinxveen* P. B. Nijman naar Heythuizen; A. J. C. v. Carter naar Heythuizen; J. K. v. Nieuwendijk naar Oegstgeest; E. M. Bax naar Leiden; D. v d. Voort naar Parijs (Frankrijk); H. E. v d. Hulst naar Zoeterwoude; J. P. J. Huisman naar Hoorn; H. L. F. Meyer en gezin naar Winschoten; P. J. v. Haastert naar Zoeter- meer; L. A. C. Gillemans naar Delft: M. J. C. v. d. Meij naar 's-Gravenhage; H. C. de Groot naar Rotterdam; W. Vis naar Sassen- heim. Geboren: Petronella Clazina There- ria, d. v. A. C. Koomen en C. A. Koppert; Theodorus Petrus, z. v. J. Kortekaa; en M. J v. Dijk; Maria Petronella Elisabeth, d. v. A. B. Veenhof en E. M. Angevare; Cornelia Maria, d. v. B. W. Mosseveldt en C M. Broekhof; Martinus, z. v. J. J. van Hagen en A. L. v. Bennekom; Johannes Herdrlcus, z v. Th Groenen en M, J. A. Schran s; Ja cobus Gijsbertus Josephus, z. v. P A. v. Reisen en E. A. Culleneare. Gehuwd: Johannes Hendricus Karre mans, 23 jaar en Maria Helena de Gicot. 25 jaar. Petrus v. d. Berg 32 j. en È'^ateth Antoni v. Schooien. Martinus Venr-e, 26 j. met Helena Clazina de Groot 24 j. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 15. Voor dien dag was de pret natuurlijk afgeloopen. In een «.aer sombere stemming keerde professor Slim en zijn zoontje naar huis terug. Pietje, die alles nogal van den vrool-jken kant kon bekijken had veel pleizier toen hij zijn vader als eer Turk met een doek om zijn hoofd zag loopen. 16. Op een dag verveelde Pietje zic.i org had van de ton die hij als huis gebruikte een tuinsproeier ge maakt Hij haalde den tuinslang en vulde daarmede den ton.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10