ST. NICDLAAS-RECLAME1936 „HET LEIDSCHE WOLLEN DEKENHUIS" AANKONDIGING onzer verwachtingen overtreffen. Let dus goed op onze advertenties enreserveert al Uwe inkoopen voor ONS UIT DE OMGEVING MAANDAG 9 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANï TWEEDE BLAD - PAG. 8 OVERWELDIGENDE DIGENDE ;io5 Haarlemmerstraat 137 OPGERICHT 1875 hoek Donkersteeq 2-4-6 Evenals reeds jaren her komt DE GOEDE OUDE SINT in hoogst eigen persoon, vergezeld van ZWARTE PIET> ook dit jaar wederom bii ONS zijn intrek nemen. Wanneer Dit zullen wij nader bekend maken, echter één ding is zeker, hij komt en zal, verheugd als hij met ons is over het spoedige gereedkomen der asphalteering van de Haarlemmerstraat op ondubbelzinnige wijze van zijn groote tevredenheid blijk geven door het uitdeelen van nog meer fraaie geschenken als voorheen en nog VEEL MEER verrassingen. Reeds vanaf a.s. Woensdag II November 's namiddags twee uur verstrekken wij bij Uwe aankoopen de bekende bons voor een bezoek aan ST. NICOLAAS met Uwe kinderen, terwijl onze ZEER BIJZONDERE ST. NICOLAAS-RECLAME dit jaar voor onze klanten persoonlijk iets ONGEKENDS zal brengen, dat nog nimmer en door niets wordt geëvenaard. Wat dit zijn zal, maken wij dezer dagen bekend, en zal aller HILLEGOM. Nationaal Huldeblijk. Op initiatief van den Burgemeester had ten Raadhuize een bijeenkomst plaats van verschillende ge- noodigden ten einde te geraken tot oprich ting van een plaatselijk comité uit de bur gerij ten doel hebbende de ingezetenen in de gelegenheid te stellen him medewer king te verleenen aan het nationaal ge schenk bij het a.s. vorstelijk huwelijk. De genoodigden, die zooveel mogelijk alle schakeeringen der bevolking vertegen woordigen, vormen het comité van aanbe veling. Na installatie door den Burgemees ter werd overgegaan tot aanwijzing van het bestuur, dat tevens zal fungeeren als werk comité. Het bestuur werd samengesteld als volgt: G. J. W. Mathot, voorz.; Notaris D. Lodder, secretaris; E. H. de Clercq, penningm.; mr. F. J. Gerritsen, adj.- secr.- penningm.; K. J. van Gemert, lid. Tevens werd een Eere-comité samenge steld, bestaande uit den Burgemeester, voorz.; F. B. Kosters, Pastoor St. Mart in us; B. van Leeuwen, Pastoor St. Joseph; Chr. Eerhard, Predikant Ned. Herv. Kerk; A. K. Krabbe, Pred. Ger. Kerk; W. Hendrik- sen, Pred. Chr. Ger. Kerk; P. Klaver, Weth. en J. O. Vermeer, Weth. De taak van het werkcomité beoogt in de eersté plaats de inning van gelden, welke zullen worden aangewend eenerzijds als bijdrage voor het Nationaal Huwelijksge schenk, anderzijds als tegemoetkoming in de kosten der te organiseeren feestelijkhe den. Het comité zal de verhouding van een en ander nader regelen. Opgemerkt zij, dat degenen, die uitsluitend wenschen bij te dragen voor het Huwelijksgeschenk, daar voor in de gelegenheid zullen worden ge steld. Het ligt in de bedoeling van het werkcomité om zich voor het organiseeren der feestelijkheden in verbinding te stel len met de daarvoor in aanmerking komen de vereenigingen. Aanbesteding. Door den architect W. Kuitems alhier is aanbesteed het bouwen van een winkelhuis aan den Stationsweg voor rekening van den heer J. van Zanten. De uitslag was als volgt: Th. v. d. Hoorn ƒ6942; C. Veelenturf ƒ6877, C. J. Janssen 6643, P. Langeveld v.-h. v. d. Bosch 6335; J. v. d. Jagt Zn. 6190, De Vries Cozijn ƒ6115, Veenman-Vink ƒ6095, A. Graper 5907, Pouw en Langeveld 5830. De begrooting bedroeg ƒ5800; de gunning is aangehouden. Ten voorbeeld. Bij de in de Ger. kerk gehouden dankstond voor het gewas heeft de collecte voor de kerk 1065.33 opge bracht, voor de Diaconie 687.34, terwijl voor de Marthav. een gift van 25 extra was gevoegd. Zondag daarvoor werd een extra gift van f 1000 gecollecteerd. Deze bedragen geven wel een schitterend beeld van offervaardigheid en weldadig heidszin. Moge dit voorbeeld ook bij ande ren navolging vinden! Arbeidsbeurs. Het aantal werkzoeken den, ingeschreven bij het Gemeentelijk Arbeidsbemiddelingsbureau, bedroeg vol gens de laatste opgave 308, vorige week 301; per denzelfden datum vorig jaar 290. LISSE ZEVENDE LUSTRUM VAN DEN VOLKSBOND Een schitterend-geslaagde bijeenkomst Op waardige wijze heeft onze afdeeling van den Ned. R.K. Volksbond het 35-jarig bestaansfeest gevierd. Het werd voorafge gaan met een triduum op 4, 5 en 6. No vember onder leiding van den weleerw. heer kapelaan Brands van de parochie van de H.H. Engelbewaarders, waaraan vele Volksbonders deelnamen. Dit triduum werd gesloten met gistermorgen te kwart vóór acht een H. Mis tot intentie van levende en overleden leden, met alg. H. Communie in de kerk van St. Agatha. Vervolgens werd te half 11 door den geestel. adv., kapelaan J. B. Schotten, ge- asisteerd door de weleerw. heeren kape laans Tabink en v. Ingen, beiden van St. I Agatha, een plechtige Hoogmis opgedragen i uit dankbaarheid bij dit 35-jarig bestaan, terwijl de dag werd besloten met gister- avond een feestelijke vergadering in het bondsgebouw, toegankelijk voor leden met hun dames, met welwillende medewerking van de R.K. Gemengde Zangvereeniging „St. Gregorius", onderafdeeling van den Volksbond, onder leiding van den heer W. Mizee uit Leiden. Een tiental bloemstukken prijkten op 't podium en gaven aan de zaal een feeste- lijken aanblik. Onder de talrijke aanwezi gen merkten we o.m. op de zeereerw. heer pastoor v. Zuylen van de St. Agatha- parochie, den geestel. adv., kapelaan Schot ten, de districtsbestuurder, de heer A. J. M. Angenent, weth. P. Warmerdam en ka tholieke gemeenteraadsleden, enz. De voorz., de heer J. P. dë Koning, open de met den christelijken groet en heette allen welkom. Hij ging in een kort betoog 35 jaren terug en bracht daarbij een woord van hulde aan wijlen pastoor B. J. Kle- kamp, de initiatiefnemer en oprichter van deze Volksbond-afdeeling en hij zette voorts uiteen, hoe het plantje is opge groeid tot een reusachtigen boom met tal vér uitgegroeide takken van vak- en on deraf deelingen, welke allen in bloeienden toestand verkeeren. Hierna had door den geestel. adv. de vlagindeelihg plaats, welke vlag dient, om in plaats van het kostbare vaandel, te worden meegedragen op meetings en büi- tenbetoogingen. Deze mooie nieuwe vlag prijkte tusschen groen en bloemen, waar nevens het potret van wijlen pastoor Kle- kamp. Na de wijding hield de eerw. adv. esn korte toespraak, waarbij hij bestuur en leden feliciteerde met de herdenking van dit 35-jarig bestaan. Hij schetste voorts den patroonheilige, den H. Willibrord, wiens werk wij moeten voortzetten.On danks de donkere dagen gaan we met moed de toekomst tegemoet en trachten we krachtig de christelijke beginselen in gang te doen vinden en door te voeren. Inmiddels kwamen de eerw. heeren Ta- bink en de pater van Huize „Pius" ter vergadering, alsmede de zeereerw. heer Rector J. F. Bots, Bondsadviseur, ter ver gadering en werden door den voorz. ver welkomd. De heer P. Warmerdam bracht namens de afdeeling van den L.T.B. ge- lukwenschen over met dit heugelijke feit Hij uitte den wensch, dat de afdeeling moge blijven bloeien tot heil van alle stan den te Lisse en dat de onderlinge samen werking tusschen alle standen steeds hech ter moge worden. Namens de Hanzeafdee- ling richtte de heer A. J. v. Zeist woorden van felicitatie tot bestuur en leden; hij zeide, dat de Hanze bereid is schouder aan schouder samen te werken tot groei en bloei van katholiek Lisse. De voorzitter en secretaris van „Nut en Genoegen" brachten in een mooie samen spraak een felicitatie ten gehoore, welke een dankbaar applaus oogstte. De voorz. bracht hierna een woord van dank aan de onderafdeelingen, welke bloemstukken had den geschonken, waarna door allen staan de „Aan U, o Koning der Eeuwen" werd gezongen, gevolgd door een nummer van de Zangvereeniging „St. Gregorius". Hier na werd het woord gegeven aan den dis trictsbestuurder, den heer A. J. M. Ange- nent, welke een korte toespraak hield naar aanleiding van dit 7e lustrum, waarin hij vooral deel uitkomen dat wij, gezien de ontplooide actie in de afgelegde 35 jaren, met vreugde en dankbaarheid op dit tijd perk kunnen terugzien. Hij schetste Lisse als een der beste af deelingen van den Bond, vol leven en activiteit. Namens het Cen traal bestuur feliciteerde hij de afdeeling met dit heugelijke feit en hij bracht een v/oord van dank aan leden van vak- en on derafdeelingen en voo ral het werk, dat is verricht. Gaat eensgezind en eendrachtig de toekomst tegemoet en verover uw plaats in het groote wereldgebeuren, waarin wy Katholieken tot een groote taak zijn ge roepen. Spreker besloot met den wensch, dat we binnen korten tijd niet alleen kun nen zeggen: Lisse is een der beste af dee lingen, maar Lisse is de beste afdeeling van onzen Bond. Hierna werd gepauzeerd en verkreeg, na de pauze, de bondsadviseur, rector Bots, het woord tot het houden van de feestrede. Deze bewon met er op te wij zen, dat de grondslag van ons werk moet zijn: de.liefde tot het kruis. Dit hebben de stille pioniers begrepen en zij hebben in stil+e voortgewerkt om de afdeeling te ma ken hetgeen ze nu is. Maar ook thans, in onzen meer modernen tijd, hebben we nog bereidvaardige handen om het werk voort te zetten. Bij alle wederwaardigheden des levens vindt men handen om te helpen. Het bewijs daarvoor hebben we nog weer gekregen bij de rampen der jongste dagen als het vergaan der Scheveningsche log gers en explosie-ramp bij Wilton-Feyen- oord; het mijnongeluk in België. Dan blijkt oat er nog heldenmoed is in de harten der menschen. Wanneer we de toekomst in zien en ons afvragen: wat valt er voor ons te doen, dan zullen we moeten beseffen, dat er verband moest bestaan tusschen christelijke levensbeginselen en materieele welvaart. De moderne mensch denkt zon der God zijn eigen werk op de bouwen. Dit loopt uit en is uitgeloopen op een mislukking. Bij alle materieele verrijking werd men geestelijk armer. Tegen de ge weldige aanwas van communisme en na- tionaal-socialisme staat de katholieke so ciale organisatie. Wij moeten hebben het leekenapostolaat om het leven te kerste nen. Dit is den wensch van onzen grooten Paus Pius XI. Als het waar is, dat de we reld roept om christendom dan zullen er christenen moeten zijn, die het aan hun medemenscben uitdragen; wij moeten zijn levende lidmaten van Christus' Kerk. Christendom is goddelijk leven en dat moeten-we voortzetten in onze maatschap pij.-Spreker schetste het groote, nut van de kernen, zooals er op meerdere plaat sen zijn gesticht. Gij moet sjouwers zijn van de steenen van onze nieuwe christelij ke maatschappij, zoo besloot spreker zijn met aandacht gevolgde rede. Hierna was het woord wederom aan de Zangvereeniging, om een paar nummers ten gehoore te brengen. Aan het slot van deze mooie bijeen komst richtte de pastoor het woord tot de vergadering, waarin hij er op wees, dat hij in 't korte tijdsbestek menschen hier heeft leeren kennen, welke het woord van den Zaligmaker: „De mensch leeft niet van brood alleen", in vervulling «brengen. Omdat de Volksbond hierin een groot aan deel heeft, feliciteert hij de afdeeling met haar jubileum en hij. hoopt dan ook, dat men op den ingeslagen weg moge blijven voortgaan. Dan zult ge uw huisgezinnen maken tot vurige Katholieken, dan gaat Lisse een goede toekomst tegemoet en dan feliciteer ik mezelf herder van zoo'n echt katholieke parochie te mogen zijn. Moge dan het jonge geslacht die verheven taak overnemen en voort werken om Christus weer terug te brengen in onze maatschap pij. Nadat de voorz. allen had bedankt voor de medewerking om dezen avond zoo schitterend te doen slagen, sloot hij deze mooi bijeenkomst met en christelijken groet. SASSENHEIM. Nationaal Huwelijksgeschenk. Door den Burgemeester alhier zijn eenige perso nen aangezocht om een commissie te vor men voor het inzamelen van gelden voor het nationaal huwelijksgeschenk. Bazar. De opbrengst van de gehouden bazar ten bate van de Diaconie en het ver- eenigingsgebouw der Herv. gemeente be draagt netto 1100. STOMP WIJK. Geboren: Christianus Simon z. van Chr. S. van der Sman en M. B. van Ha gen. Ondertrouwd: G. Machielse en J. Ewijk. Overleden: J. W. Barmentloo 91 j. W. Vermeer 77 j. VEUR. Geboren: Pieternella Johanna Maria d. van A. Frensch en P. Th. v. d. Meer. Ondertrouwd: W. F. Luk en P. M. Puther. Overleden: Pieter de Ruijter, 6 we ken. VOORSCHOTEN. Burgerwacht. De larger wacht hield de gewone najaarsvergadering in het gym nastieklokaal 'achter het Raadhuis. Deze •vergadering werd bijgewoond door burge meester "M. F; Berkhout, eere-voorzitter van de burgerwacht. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en herdacht de blijde tijding in den lande van de verloving van prinses Juliana en prins Bernhard. Vervolgens herdacht spr. het op zoo jeugdigen leeftijd aan de vereeniging ontvallen lid, den heer Turenhout. Na afhandeling der ingekomen stukken en eenige huishoudelijke zaken werd door den burgemeester een opwekkend woord ge sproken en een woord van dank tot de le den, die deel hebben uitgemaakt van de eere wacht bij zijn installatie als burgemees ter in deze gemeente, en werden de prij zen, behaald op de verschillende wedstrij den, uitgereikt. De prijzen zijn behaald als volgt: In klase A: R. van Mulligen le pr., Jac. van der Lubbe 2e pr. en P. Roos 3e pr. In .klas-e B: L. v. V,:-' J. van Veen 2e 2e pr., I. van Egmond 3e pr. In klasse C: D. P. Yperlaan le pr., D. J. Brinks 2e pr. De winnaar van de wisselbeker in dit seizoen is de heer R. van Mulligen het hoogst aantal punten, Ook werd door de zen schutter de maximum wisselprijs ge wonnen. Het bestuur deelde de leden mede, dat de gewone oefeningen iederen Vrijdag zul len worden gehouden in de beied oefenlo kalen en dat op 20 November een feestyer- gadering zal plaats hebben met medewer king van den Oud-Jagersband. VOORHOUT. Vertrek naar China. Naar wij verne men zullen twee broeders der B.N.S. al hier vertrekken naar het werk der Missie in China. Hier volgen de beide namen en plaats van bestemming waarheen zij gaan, n.l. Broeder Plechelmus, in de wereld Jo hannes Handricus Klein Gunnewiek, ge boren den 11 Juni 1911 te Eibergen en Broeder Basilius, in de wereld Johannes Theodoras Sewalt, geboren den 14 Octo ber 1915, te Nijmegen. Him werkkring zal zijn te HospiceKais- lanmining, Administration Tangshan, Noord-China. In de provincie Hopeh bij Tientsin. Moge him in hun verre verblijf een rijke zegen beschoren zijn op hun werk. Personalia. Door mej. A. P. van Dijk, onderwijzeres aan de Chr. School alhier, is met ingang van 1 Januari as. als zoodanig eervol ontslag aangevraagd, hetwelk haar ook op eervolle wijze door het bestuur is verleend. WOUBRUGGE. Nationaal Huwelijksgeschenk. Onder voorzitterschap van den Burgemeester is een comité in het leven geroepen ten doel hebbende gelden bijeen te brengen voor het aan H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard ter gelegenheid van him huwelijk aan te bieden nationaal hulde blijk. Het ligt in de bedoeling van het co mité daartoe zoowel te Woubrugge als te Hoogmade een collectedag te houden op Woensdag 18 November a.s., waartoe eeni ge jonge dames hun welwillende medewer king zullen verleenen.. Moge wederom blij ken, dat onze burgerij op waardige wijze metterdaad toonen zal. dat zij dit in den lande alom betoonde bewijs van aanhan kelijkheid aan ons jonge Vorstenhuis op den rechten prijs weet te stellen. WASSENAAR. Woningbouwvereen. „St. Willibrordus". In een gehouden bestuursvergadering van de bouwvereeniging „St. Willibrordus" alhier, is als voorzitter benoemd de heer G. A. van Leijenhorst en als tweede voor zitter de heer J. van der Peet. Jubileum. Woensdag 11 November a.s. hoopt de heer J. Anderson alhier, den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaren als tuin baas in dienst trad bij de familie Jhr. H. Loudon, Huize Voorlinden, alhier. ZILK. Ongeluk. De groentenboer B. van Noordwijkerhout kreeg Zaterdagavond op den Zilkerduinweg een zoodanig en trap van zijn paard, dat de man een zijner beenen brak. Per auto is B. naar huis vervoerd. Personalia. De heer S. Duivenvoor den alhier is benoemd tot onbezoldigd Rijksveldwachter, zulks in verband met het toezicht op strooperij in de duinen. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 11. Lachend, en alsof het heel gewoon was, wipte de meneer den professor in het water. Hij dacht, dat hij dat mocht doen, omdat het land van hen? was en de vijver ook. De piofessor spartelde wat en kwam weldra weer kopje boven. Pietje had de grootste pret en vroeg of zijn vader vischjes ging vangen. 12. Vader Slim was natuurlijk uit zijn humeur. Het ergste was, dat zijn kiektoestel nog in den vijver lag. Gelukkig had hij zijn badpak meegenomen, en kon hij tenminste naar zijn toestel duiken. Het was wel erg koud en hij bib berde erg, dóch de professor was een moedig man en sprong du~.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8