MAANDAG 9 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWF.EOE BLA5) - PAG. 7 DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. Blauw WitR. C. BL 30. De uitslag zou doen vermoeden, dat de voorhoede der zebra's een behoorlijke productiviteit ontwikkelde, niets is echter minder waar. Het was juist de voorhoede, die teleur stelde Hoewel doorloopend sterker, waar bij de grootere snelheid en betere balbe handeling opvielen, duurde het 35 minu ten, alvorens van Nol, na missen der Haarlemsche verdediging, er in slaagde, onhoudbaar te doelpunten (1—0). Met de zen stand brak de rust aan. In de tweede helft begon R.C.H. met eenige aanvallen, die echter geen van alle succes opleverden, daar de afwerking al les te wenschen overliet. Bovendien was het alles op van der Horst spelen te door zichtig. Nu nam Blauw Wit weder het initiatief om dit tot het einde te behou den. Na 25 minuten nam Bergman een hoekschop, welke door Wilders werd in gekopt (2—0) en drie minuten later draai de een tweede door Bergman genomen hoekschop in het doel (3—0) met welken stand het einde kwam. V. U. C.H. B. S. 11. In een wed strijd, waarin de verdedigingen de aan vallers verre de baas waren hebben beide Haagsche clubs de punten gedeeld. V.U.C. kreeg daarmede iets meer dan zij feitelijk verdiende, maar het verschil in kracht was toch 'ook weer niet zoo groot, dat wij geen vrede met het resultaat kunnen heb ben. Ondanks het ongunstige weer werd er vrij behoorlijk spel vertoond. H.B.S. was over het geheel genomen iets meer in den aanval dan V.U.C. en de Houtrus- ters wisten zich dan ook meer kansen te scheppen. Er werd echter te weinig ge schoten en in het doelgebied werd het snel zoo kort gehouden, dat de actieve V.U.C.- verdedigers kans genoeg kregen om ge varen te voorkomen. De V.U.C.-aanval be- teekende, vooral voor de rust, niet veel. Toen van Gelder echter linksbuiten ging spelen kwam er wat meer verdeeling in het spel. Bijna een kwartier na de hervat ting nam H.B.S. de leiding toen van Vliet uit een voorzet van Bakhuys den bal mooi inkopte. Op vrijwel dezelfde wijze maakte Boot uit een voorzet van van Gelder na 5 minuten weer gelijk. Aan beide zijden werden daarna nog eenige kansen gemist, zoodat ten slotte het einde kwam met een gelijk spel. Haarlem—K. F. C. 2—2. Een matige, na rust onaangename wedstrijd heeft ge leid tot verdeeling der punten. Het eenig belangrijke voor de rust is een fraai schot van Smit en een keurige aanval van van Polanen, die de Winter in een doelpunt omzet (10). Na rust is Haarlem sterker. Toch komt succes na zeven minuten aan de andere zijde als Kruyver fraai inschiet (1—1). Haarlem blijft domineeren, doch het duurt nog geruimen tijd, voor van Gooi een vrijen trap keurig voor doel plaatst en Effern schitterend inkopt (21). K.F.C. ontplooit dan een spel als in den wedstrijd tegen D.W.S. De uiterst zwak ke leiding van ir. Neuerburg doet inciden ten ontstaan, die gelukkig in den kiem ge smoord worden. Als bij een K.F.C.-aanval Verhappen geblesseerd wordt, scoort K.F.C. (22). v. d. Hulst verlaat met een blessure het veld. De laatste tien minuten zijn geheel voor Haarlem, met met alle ge oorloofde en ongeoorloofde middelen blijft de stand gelijk. H. D. V. S.Sparta 43. Met behulp van Breitner, die voor het eerst in dit sei zoen weer van de partij was, hetgeen een geduchte versterking voor de verdediging der Schiedammers beteekende, heeft H.D. V.S. van Sparta kunnen winnen. Wel werd die overwinning in het laatste kwartier van den strijd ernstig bedreigd, maar de Sparta-voorhoede was toch net wat te zwak om een achterstand van 41 te kunnen inhalen. Sparta begon in hoog tempo met zeer goede aanvallen, vooral van haar linkervleugel, die door Fromberg niet kon worden gehouden. Het duurde ruim twintig minuten voordat Sparta haar meerderheid in een uitstekend doel punt van Papenhoven kon uitdrukken. Dit doelpunt veranderde het beeld van den wedstrijd. H.D.V.S. maakte onmiddellijk gelijk door een fraai doelpunt van v. d. Tuyn (11) en toen kwamen er 15 minu ten van zeer geïnspireerd spel der Schie dammers. Een tactische voorzet van Stolk gaf Borrani kans om met een prachtig schot Cohen te passeeren (21) en vlak er op was het weer Borrani, die zeer snel op een lagen voorzet van rechts toeliep en de Sparta-verdediging verraste (31). In de tweede helft begon Sparta weer goed. Toen na een kwartier de Jong een van zijn gevaarlijke buien kreeg vergrootte hij met solospel den voorsprong tot 41. Bij een hoekschop kopte Breitner in eigen doel. Met 20 minuten speeltijd kon er nog van alles gebeuren. H.D.V.S. werd weer ge vaarlijk, doch Cohen voorkwam doelpun ten en 7 minuten voor tijd bracht Seton door een voorzet van links te benutten den stand op 43. ExcelsiorD.F.C. 62. D F.C. nam na den aftrap het eerst het initiatief tot den aanval, waarbij Ruisch tegen den paal ko gelde. Na dit voor de Dordtenaren tamelijk hoopvolle begin nam excelsior al spoedig de leiding over en spoedig scoorde Engels man uit een voorzet van Wigman het eer ste Rotterdamsche doelpunt (i0). Er ont wikkelde zich hierna een gelijkopgaand par tijtje voetbal met de thuisclub het meest in den aanval. Na ongeveer 25 minuten ver grootte Engelsman den voorsprong tot 20 met een schot in den uitersten hoek van het Dordtsche doel (2—0). Even voor het einde der eerste helft bracht Maaskant met een goeden kopbal den stand op 30. In de tweede helft -aren de gasten we derom het eerst in n aanval, doch het ucces kwam bij de thuisclub. Na goed op engen plaatste Manssen het leder goed or doel, waarna Maaskant inschoot (4—0). rten tijd later profiteerde de Rotterdam sche voorhoede van een opening in de Dordtsche achterhoede. Uit een voorzet van Manssen schoot Niehofï met een hard, vlie gend schot het vijfde Rotterdamsche doel punt in (50). Tegen het einde boekten de gasten voor de eerste maal succes. Na goed opbrengen van den linkervleugel belandde de bal bij Pluimert, die na een kort duel met keeper Jongste inschoot (5—1). Even later ging Mijnders er alleen met den bal vandoor. Hij loste eer schot, waarbij de bal effect kretg en zoo doende over de han den van den doelman heen in het net te recht kwam (52). Ten slotte maakte Niehoff uit een corner van Manssen het half dozijn vol, zoodal met 62 voor Ex celsior *het einde kwam. XerxesAjax 13. Voor den aanvang biedt de Ajax-aanvoerder aan Lagendaal, die bruidegom is, bloemen aan. Als men elk oogenblik een doelpunt voor Xerxes kan verwachten, neemt plots Ajax de lei ding. Stam brengt op, Schut komt te vallen, zoodat van Reenen vrij staat en niet veel moeite heeft in te schieten (0—1). Van den aftrap onderneemt Xerxes een mooien aan val. De Haan trekt mee naar voren, de voorzet is zuiver en met een magnifieken kopbal brengt Lagendaal de partijen op ge lijken voet (11). Na de rust pakt Xerxes dadelijk goed aan en het spel is weer van even goede kwali teit als in de eerste helft. Als door een won der ontkomt het Ajax-doel eenige malen aan doorboring. Lagendaal heeft pech, wanneei hij er dooi heen is, maar zijn schot gekeerd ziet door de paal. Plots on derneemt Ajax een snellen aanval, v. d. Broek van Xerxes staat hopeloos te knoeien en Blomvliet heeft dan ook weinig moeite om er 12 van te maken. Dit doelpunt kreeg Ajax zonder.meer ten geschenke. Een minuut later trapt Damme slecht uit en voordat hij in zijn doel terug is, heeft van Reenen den bal in het net getrapt. (1—3). Xerxes geeft ien moed nog niet op, maar ze heeft niet het minste geluk. Gedoelpunt wordt er niet meer. C.V.V—A.D.O. 2—3. - In de eerste helft ging het aanvankelijk gelijk op. Daarna kwam C.V.V. geleidelijk aan meer in den aanval. Toen in de C.V.V. verdediging na een onbeteekenden Haagschen aanval even wat geknoeid werd, wist Vols hiervan mooi te profiteeren en zijn team de leiding te geven (01). Vlak daarop maakte v. d. Herik van C V.V. den gelijkmaker, nadat Verhoef was doorgebroken en daarna den bal goed aan v. Herik had toegespeeld, die onhoudbaar scoorde (1—1). Kort voor de rust nam ADO. op wel zeer gelukkige wijze opnieuw de leiding. Op vrij verren afstand kreeg A.D.O. een vrijen schop te nemen, die door Loof, den linksmidden, op doel werd geschoten. De keeper van C.V.V. beoordeelde den bal verkeerd en denkende, dat deze naast ging, stak hij geen hand uit. De bal zeilde evenwei net in het uiterste rechterhoekje. In de tweede helft zette C.V.V. aanval na aanval op, welke echter aanvankelijk maar steeds niet het gewenschte resultaat hadden. Al meer dan 20 minuten waren ver streken, toen eindelijk de gelijkmaker kwam. Zaan en zette mooi voor en Verhoef, de middenvoor, schoot onhoudbaar in het net (22). Ook daarna bleven de Rotter dammers het meest in den aanval, maar het schieten en afwerken der aanvallen lie ten steeds veel te wenschen over. De Hage naars stelden daartegenover een paar snel le en gevaarlijke aanvallen, die ook aan vankelijk geen resultaat hadden. In de laatste minuut brak plotseling de links buiten van A.D.O.de Korte, door, hij plaatste een goeden voorzet, welker door Clavan, den linksbinnen, keurig werd in geschoten, zoodat de Hagenaars weer de leiding hadden (23). D.W.S.—V.S.V. 41: Na 20 minuten liet de Velser-verdediging een bal kalm loopen, wat Slot onmiddellijk afstrafte door een onhoudbaar schot van dichtbij (10). Tien minuten voor de rust was het de ge vaarlijke schutter Sterk, die den gelijk maker scoorde. Op den grond liggend trap te hij het leder zachtjes langs den eveneens op den grond liggenden Hekelaar (1—1). Veel plezier echter beleefden de gasten niet van hun gelijkmaker, want reeds een minuut later, toen Koning vlak voor doel den bal wilde omhalen, mislukte dit en DWS kwam goedkoop aan een tweede doelpunt (21). Vlak voor de rust kreeg Slot nog een prachtige kans, maar zijn schot faalde. Na de thee benutte V.S.V. on middellijk het windvoordeel. Met gevaar lijke open aanvallen werd het DWS-doel bestookt en Sterk had pech, toen hij met een hard schot de bovenlat raakte. Mol, die tot dan toe niet veel gepresteerd had, ging midden-voor spelen, terwijl Slot met hem wisselde. Gevaarlijk waren de aanvallen van VSV in hooge mate en slechts het uit stekende werk van Caldeaihove en van Stokken voorkwam den gelijkmaker. Kee per Michel trapte den bal uit tot in de DWS-verdediging en hierdoor ontston den herhaalde malen netelige situaties, die echter tenslotte niets opleverden. En dit maal kwam weer eens het doelpunt aan die zijde, waar het niet werd verwacht. Na een verrassenden aanval met goed samen spel scoorde Melchers het derde Amster- damsche doelpunt doordat keeper Michel te ver uitgeloopen was en de rechtsbuiten hard en laag langs hem heen schoot (3—1). DWS ontworstelde zich nu aan den VSV- druk en trok ten aanval. Bij een gevaarlij- Ken aanval van DWS ongeveer tien mi nuten voor het einde ontstond een scrim mage voor het Velser-doel, waarbij doelman Michel den bal uit zijn armen liet glippen. Slot en van Stokken liepen toe en laatst genoemde 'bereikte den bal iets eerder, tikte er tegen en de DWS-overwinning werd bezegeld door een vierde doelpunt (4-1). Z.F.C.Feyenoord 25: Het duurde niet lang of keeper Dijkstra moest reeds voor een schot van Barendregt visschen (01). Allerminst ontmoedigd viel ZFC fanatiek aan en de strijd was nog maar 10 min. oud, toen de Boer de partijen reeds op gelij ken voet gebracht had (11). Hiermede scheen ZFC echter haar kruid verschoten te hebben, want geruimen tijd domineerden de Rotterdammers en waren zeer produc tief. Bij een voorzet van Vrauwdeunt miste keeper Dijkstra en had Kantebeen geen moeite den bezoekers de leiding te geven (12). Uit een minder goed genomen hoekschop vergrootte dezelfde speler wel dra den voorsprong tot 13. Met de wei nige uitvallen der thuisclub had Feyenoord weinig moeite, ofschoon de Zaansche lin kervleugel goed speelde. Toen Linssen daarop een ver hard schot inzond werd Dijkstra daardoor verrast (14). Vrauw deunt maakt er weldra 15 van. ZFC zet te nu de tanden op elkander en speelde zeer enthousiast, waardoor de bezoekers zich meer tot verdedigen hadden te bepa len. Met onversnderden stand kwam de rust. Na de hervatting bleek v. d. Oever zich bij ZFC door Wolters te hebben doen vervangen. Deze speler benuttte weldra een vrije schop en verkleinde daardoor den echterstand tot 25. De strijd ging na eenigen tijd gelijk op al bleef Feyenoord ook over alle linies beter spelen. Bij een botsing tusschen van Male en de Zaand. de Boer moest laatstgenoemde uitvallen en kwam daarvoor Rep binnen de lijnen. Of dit nog niet genoeg was raakte toen ook Baljet geblesseerd, waarvoor Botterman in het veld verscheen. De strijd werd er in- tusschen niet fraaier op en nadat Kante been bij Feyenoord de kleedkamer had op gezocht, waarvoor de Vries in viel, kwam zonder verandering in den stand het einde. LUGDUNUM—GOUDA 1—1. Voor een talrijk publiek trapt Lugdunum af met den feilen wind pal tegen. Gouda neemt dan ook dadelijk den bal over en begint een ware belegering voor het doel der thuisclub. Aangezien de verdediging in goede conditie blijkt te zijn, blijven voorloopig doelpunten uit. Wel probeert Lugdunum zoo nu en dan aan deze beknel ling te ontkomen, maar verder dan de bei de backs weten zij het niet te brengen. Door den storm krijgt de bal soms zulk een snelheid, dat de voorhoede-spelers van Gouda been en te kort komen om maar steeds weer opnieuw voor te zetten en in te trappen. Duyzend in het groenwitte doel weet er echter wel raad mee en springt van links naar rechts in zijn doel, soms tot wanhoop van de Goudsche spe lers. Dit duurt zoo 25 minuten, dan weet de midvoor van Gouda eindelijk de goede richting te vinden en geeft den keeper geen schijn van kans (01). Zijn collega aan de overzijde heeft een heel gemakke- lijken middag en is gedurende de eerste helft, precies geteld, vijfmaal in actie geweest. Met een steeds aanvallend Gouda breekt onveranderd de rust aan. Een ieder dacht, dat Lugdunum het in de tweede drie kwartier wel heel gemakkelijk zou krijgen. Hoe is men bedrogen uitgekomen. Het was, hoe ongelooflijk het ook lijkt, Gouda dat den toon aangaf. Wel was Lugdunum meer in den aanval, dan voordien, maar veel gevaar voor Gouda leverden deze aanvallen niet op. Het was Gouda daaren tegen. dat steeds oonieuw gevaarlek voor de veste der thuisclub verscheen We zou den kunnen zeggen een geluk oo®aanden striid waarbij de niiuenstadbewoners ge vaarlijker waren. Nedat er een half uur gesneeld is, kriigt Weerlse den bal eens goed toe^esoeeld, passeert handig eenige tegenstanders en lost van verren afstand een hard schot, dat nrecles 1n den hoek verdwüftt (11). Fel wordt er nu verder gestreden om het winnende doelount. waarbij beide doelen beurtelings in gevaar komen. Doelnunten blüven echter erg duur en onveranderd komt het einde van de zen meer spannenden dan fraaien wed strijd. ZWITSERLAND—OOSTENRIJK 1—3. Ruim 20.000 toeschouwers woonden te Zürich den landen wedstrijd Zwitserland Oarienrijk bü, welke door de bezoekers met 31 werd gewonnen, nadat de rust met een 10 voorsprong was ingegaan. De wedstrijd droeg een zeer kalm karakter, terwijl over het algemeen beide partijen zich schuldig maakten aan te fprsch spel De Oostenrijksche overwinning is in de eerste plaats te danken geweest aan het sterke spel der beide backs Sesta en Schmaus, terwijl de middenlinie haar voe dende taak beter verstond dan die der Zwitsersche ploeg. Voor de rust was er van eenig overwicht in het spel geen sprake. Na 25 minuten gaf Bican, de Admira-mid- voor, zijn land de leiding. In de tweede helft verhoogden Hahnemann en Binder de score tot 30. Vlak vóór het einde be ging de Oostenrijksche verdediging de fout, in eigen doel te schieten, zoodat de Oostenrijkers met 31 dezen 17den 1 an denwedstrijd wonnen. On het laatste oogen blik was de Zwitsersche ploeg nog gewij zigd en sneelde de onlangs genaturaliseer de Vernati op de centerinlfplaats. Ver- nati. doelman Bizzozero en Xam Abegglen die voortdurend in teruggetrokken positie speelden, waren de besten in het Zwitser- scheh elftal. KORFR4L NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Ie klas N.H.: Sportief—Westerkwar tier 22, Blauw Wit—DVD 5—1. Ie klas Gelderland: 't Overschotje ZKC 4- 4. Ie klas Overijsel: Achilles—DOS 3—9. Ie klas Zuid: Oranje WitVolt 1—1; Breda—PSV 3—11. HOCKFY NEDERLANDSCHE HOCKEYBOND. De uitslagen, (Dames). Ie klasse: BDHCHDM 3—0; 't Gooi HHYC 4—3. Overgangsklasse: KievitenBD HC II 2—1. 3e klasse A: HDM III—Leiden II 3—2. HOCKEYCLUB ZUIDWIJCK Zuidwijck ITempo I 14 Heer en: In een zeer spannenden gelijkopgaanden wedstrijd, had „Tempo" meer geluk dan Zuidwijck en een gelijke stand had de verhouding beter weergegeven. Tempo valt direct flink aan; vele aan vallen worden ondernomen, maar tot sco ren kcmt het niet. Zuidwijck's achterhoe de weert zich kranig, maar doordat de half- linie dikwijls zoek is komt de bal niet in de voorhoede. Na 20 minuten maakt Tem po's midvoor uit mooi samenspel het eerste doelpunt. Na de rust is Zuidwijck in de meerder heid en door de pech die ze hebben komt het, dat ze niet gelijk kunnen maken, ter wijl Tem-io zelfs nog drie maal scoort. Zuidwijck blijft volhouden en weet de eer le redden. Dames: Zuidwijck IIH.D.S. afgelast. ZIUD-HOLLANDSCHE HOCKEY-BOND. Tweede klas NOAD—DOCOS 1—3. Dit is de vijfde wedstrijd, welke Docos dit seizoen reeds gewonnen heeft. Docos kwam onvolledig uit; wanneer is dit eens niet het geval? Het veld was door den re gen zeer glad. Twee oorzaken, welke een grootere overwinning van Docos weerhiel den. Na de begin-bully leek het of NOAD de zen wedstrijd wel zou winnen. Herhaalde aanvallen volgden, welke, vooral door den keeper van de gasten, behoorlijk werden weggeslagen. Na tien minuten spelen her vonden de gasten weer hun vorm, hoewel ze door goed verdeigen van NOAD dit niet in doelpunten konden omzetten. Tien minuten voor de rust echter kreeg Docos een strafcorner te neemn, die on houdbaar door den mid-voor werd inge schoten (01). Na de rust waren de gasten verre in de meerderheid; de herhaalde aanvallen wer den omgezet in twee goals, waarvan een uit een strafcorner. NOAD liet zich ondertus- schen echter ook niet geheel onbetuigd, maar de verdedeging van Docos was pa raat! Even voor het einde kreeg NOAD nog een tsrafcorner te nen.en, welke met een fraai schot in een goal werd omgezet. Zoo, WANDE!. SPORT „D.O.C.O.S." Gisteren hebben onze tippelaars deelge nomen aan de tweede jubileum-marsch van de R.K.S.V. „Teijlingen" te Sassenheim- Het aantal deelnemers was dit keer het dubbele van de vorige marsch. Gezien de slechte weersomstandigheden is dit zeer zeker een groot succes. Onze tippelaars hebben het ook dit keer weer goed afge bracht; zonder uitvallers kwam de ge- heele groep frisch en monter wederom in Sassenheim aan. Dat deze marschen van „Teylingen" zeer in den smaak vallen, blijkt wel hieruit dat de geheele groep zich wederom spontaan opgaf voor de vol gende marsch te Sassenheim op 6 Decem ber a.s. De afstand van deze marsch be draagt 30 K.M. Zij, die zich alsnog willen opgeven voor deze marsch gelieven dit zoo spoedig mogelijk te doen bij den lei der der afd. Wandelsport van „Docos", H. J. Averdick, Oude Singel 148. Wij hopen, dat op 6 Dec. de groep wederom eens zoo groot zal zijn als gisteren. Wandelaars, die nog niet katholiek georganiseerd zijn, ra den wij aan zich aan te sluiten. R.-K. SPORTVER. „TEYLINGEN". Ondanks de slechte weersomstandighe den was het gistermiddag toch van dien aard, dat men besloot de 25 K.M.-marsch af te leggen. Het spreekt van zelf, dat de wandelaars, die uit de verre steden moes ten komen, o.a. Amsterdam, Rotterdam, Schiedam en Delft, niet waren opgeko men. Doch het aantal overtrof aler ver wachting, daar er nog ruim 140 deelnemers waren. Als de voorzitter, de heer J. v. Nou- land, de deelnemers heeft verwelkomd en de route heeft medegedeeld, maken allen zich gereed voor den start. Aan de start verschenen ruim 100 heeren en 40 dames. Zelfs waren er nog 2 dames uit Maassluis en eenigen uit Den Haag, uit Leiden (Do cos) en Sassenheim. De volgende vereenigingen namen deel: T. I. P., Maassluis, K. J. M. V. Den Haag en T. W. B., Leidsche Burgerwacht en Do cos Leiden, Kruisvaart en Teylingen, Sas senheim, D. V. V. Leidschendam, St. Cris- toffel, Hillegom en een groep uit Benne- broek. Ook nog eenigen van de Kruisvaart van de afd. Warmond namen deel. Verschillende vereenigingen hadden zorg gedragen voor trommels, zoodat men roffelend vertrok. Zes leden van de E. HJ3. O. hadden zich beschikbaar gesteld, waar van enkele deelnemers dankbaar profiteer den. Om 4.30 uur was door allen de 25 K.M. marsch volbracht en bereikte men fit het eindpunt. Toen allen in het K. S. A.- gebouw waren verzameld, dankte de voor zitter allen voor 'te buitengewone deelna me en behulpzaamheid en verzocht tevens de medewerking voor de 3de marsch, wel ke zal worden gehouden op 6 December, hopende dat het weer dan beter moge zijn, opdat dan een record-aantal zal deelnemen. Vervolgens werd aan elke deelnemer een gratis voetbad aangeboden, wat door alle deelnemers dankbaar werd aanvaard. WINTERSPORT VERGADERING ZUID-HOLLANDSCHE IJSBOND. Onder voorzitterschap van den heer W. G. de'Knokke van der Meulen hield de Zuid-Hollandsche Ijsbond op Zaterdag jl. een vergadering in hotel Victoria te Den Haag. Medegedeeld werd, dat in zake werkver schaffing op de IJswegen een commissie van deskundigen werkzaam zal zijn, welke overleg zal plegen met de ijsbonden uit andere provincies. Er zal een voorstel van de afdeelingen worden gedaan, ten opzichte van verze kering tegen ongevallen van arbeiders op ijswegen. Blijkens het jaarverslag bedraagt het aantal districts-commissarissen thans 21. Zoodra er ijs is, zal de verleden jaar uitgeschreven rondrit, waarvoor 2237 per sonen zich hebben opgegevesn. worden gehouden. Wanneer hiertegen geen bezwaar be staat, zal de onderlinge bondswedstrijd dit jaar op het eilandje de Cocq bij het dorpje Kaag worden verreden. MOTORRITDEN NIEUWE WERELDRECORDS VAN FERNIHOUGH. Uit Boedapest wordt gemeld: De beken de Engelsche motorrenner Fernihough heeft op den weg nabij Györ twee nieuwe wereldrecords gevestigd. Met zijn 1000 c.c. Brough Superior reed hij de mijl met vliegenden strt met een gemiddelde snel heid van 263.646 km. per uur, terwijl hij de km. met staanden start in de zijspan- klasse met een gemiddelde uursnelheid van 129.543 km. reed. SCHAKEN. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN O. De competitie. In den loop dezer week moeten de vol gende wedstrijden gespeeld worden: Heden: Hazerswoude IBoskoop I (2de kl A). Lisse IIKatwijk III (4e kl.) Dinsdag: 2 Kon. IITaveno II (3e kl. A). Woensdag: Gymnasium IIZwammer- dam I (3e kl. B). Caïssa IIKolopato I (Lisse) (3e kl. B). Donderdag: Leiderdorp IBodegraven I (le kl.). Katwijk I-Alphen I (2de kl. B). BILJARTEN Nederlaagwedstrijden P. v. Cleef. De uitslag der wedstrijd P. v. Cl. 3—'t Gr. laken 2 (Den Haag) luidt J. P. de Bruyn (Gr. 1.) 100 21 16 4.57 N. v. Valderen (P. v. Cl.) 57 21 13 2.71 J. v. Bree 100 47 22 2.12 W. Dool 80 47 15 1.68 J. de Bruyn (res.) 100 72 6 1.38 N. Mulder 66 72 4 0.91 J. de Bruyn 99 82 6 1.20 C. Brouwer 100 82 8 1.20 't Gr. laken wint met 96 caarmb. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT Gisteren werden te Duindigt courses ge houden, waarvan de uitslagen luiden: Pr ij zendraverij vierde klasse, afstand 1740 M. om den achtsten aanmoedigings sprint. 1. Farm Relief (1700 M.), eig. stal R, tijd 1 min. 38 1/2 sec. 2. Zoon van Sil- ladar (1700 M.) eig. J. A. Mooy, tijd 1 min. 38 3/5 sec. 3. Woudduif G. (1780 M.), eig. F. Jager tijd 1 min. 36 3/5 sec. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder( gereden door hee ren. afstand 1600 M., om den Windsor- prijs: 1. Elsa, eig. The Belfour Farm, tijd 1 min. 54 sec. wint met vele lengten. 2. Galahardia, eig. W.' Jochems. Handicaps-heat draverij tweede en der de klasse, afstand 1700 M. om den Wel- lingtonprijs: eerste heat: -. Kiphias (1740 M.) eig. Joh. van Twisk; tweede heat: 1. Young Scott (1700 M.), eig. Joh. Span. Der de en beslissende heat: 1. Young Scott, tijd 1 min. 37 3/5 sec. 2. Zilver Queenn (1720 M.) eig. E. G. in 't Veen, tijd 1 min. 36 2/5 sec. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door heer rijders en jockleys, afstand 2000 M., om den Dembleyprijs: 1. Kenya, eig. luit. G. F. Immink, tijd 2 min. 21 1/5 sec. 2. Vin pur, eig. P. Marseille, op een halve lengte. Handicapdraverij eerste klasse, afstand 2000 M. om den Waterlooprijs: 1. Epinard 3 (2040 M.), eig. stal B., tijd 1 min. 32 3/5 sec. 2. Senator Boga (2020 M.), eig. stal R, tijd 1 min. 33 4/5 sec.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7