MAANDAG 9 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 GUUR WEER, DE BILT SEINT: Stormachtige tot krachtige, later wel licht afnemende Zuid-Westelijke tot Wes telijke wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, aanvankelijk nog regen of hagelbuien. Weinig verandering in tem- peratur. Hoogste barometerst.: 761.6 te Marseille. Laagste barometerst.: 731.2 te Malinhead. De depressie in het Westen werd giste ren nog dieper, vandaag is de kern wel minder diep en iets Noordelijker, maar de secundaire daling op de Noordzee brengt in verband met stijging in het Zuid-Oos ten hier te lande zware Zuid-Westerstorm. Op de Britsche Eilanden is de storm tot de omgeving van het Kanaa1 beperkt, aan de Westkust waaien krachtige Noord-Wes telijke winden, die geen afkoeling brengen, zoodat vermoedelijk in het Westen een nieuwe daling nadert. In Engeland valt regen, verder is de lucht tijdelijk opge klaard. Aan de Fransche Kanaal-kust woedt de storm zwaar, Zuid-Frankrijk heeft minder wind en gedeeltelijk bewolkte lucht. In Duitschland was de toestand in de afgeloopen nacht vrij kalm met plaatselijke opklaring, maar. storm en regen zullen ook naar West-Duitschland hun invloed doen gelden. Scandinavië heeft matige Oostelijke tot Zuidelijke win den met vrij veel regen, de vorst is er ge heel verdwenen. De bovenlucht is weer vrij sterk afgekoeld. Voorloopig is buiig en guur weer te wachten met tijdelijke op klaringen. LUCHTTEMPERATUUR. 8.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS C. a. Van Maandagnamiddag 4.47 uur tot Dinsdagmorgen 6.40 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op 10 Nov. voorm. 12 uur en nam. 12.29 uur. Gisteravond gingen de regeeringstroe- pen, gesteund door de meest moderne hulpmiddelen, over tot den aanval, op de stellingen van de opstandelingen onder het zingen van de „Internationale". De op standelingen deden een tegenaanval met behulp van zes tanks, doch een jeugdig militieman slaagde erin, met opoffering van eigen leven, vier van deze oorlogsmachi nes met handgranaten buiten gevecht te stellen. De regeeringstroepen zetten den opmarsch naar Carabanchel Alto voort. OPSTAND VAN DE GUARDLA CIVIL TE MADRID? Hedenochtend half één deelde de radio club van Teneriffe mede, van het radio station „Spaansche Phalanx" te Valladolid te hebben vernomen, dat de Guardia Civil te Madrid in opstand was gekomen tegen de regeering en het koninklijk paleis had bezet. Een bevestiging van dit bericht is even wel niet ontvangen. DE REGEERING IN VALENCIA AANGEKOMEN. De leden der Spaansche regeering zijn, naar uit Valencia gemeld wordt, na elkaar per auto aldaar aangekomen. De regee- ringsbureaux zijn geïnstalleerd in het voormalige paleis van den markies Beni- carlo. De ministers zijn in raadszitting bij eengekomen. Naar de speciale verslaggever van Havas meldt, heeft de bevolking van Valencia de ministers geestdriftig ontvangen. De ministers hebben verscheidene bezoeken ontvangen, waarbij hun de verzekering gegeven werd van de medewerking van verschillende politieke en vakvereenigings- organisaties. De regeering heeft een com muniqué gepubliceerd, waarin zij o.a. ver klaart, dat, indien zij langer te Madrid was gebleven, dit een nadeel had kunnen be- teekenen voor har activiteit, welke gericht is op de uiteindelijke overwinning van Spanje over het fascisme en de bevrijding van de hoofdstad. Door zich, zij het ook met een bloedend hart, naar Valencia te begeven, heeft de regeering de beste voor waarden willen scheppen voor de coör dinatie van de pogingen van alle gebieden, die zich opmaken om deel te nemen aan de verdediging van Madrid. Reden van internationalen aard hebben eveneens tot dit besluit geleid. Het is volkomen duide lijk, dat de vijand zijn aanvallen op Ma drid concentreerde, met de bedoeling de wettige regeering gevangen te nemen, ten einde de erkenning van de opstandelingen- regeering gemakkelijker te maken. De verplaatsing van zetel beteekent noch een afstand doen, noch een terugtrekken. Zij beteekent den wensch een stoot te geven in de richting van de uiteindelijke over winning. Sovjet-ambasasdeur verlaat eveneens Madrid. Volgens de „Intransigeant" hebben de Sovjet-Russische ambassadeur, Rosenberg, en het personeel der ambassade Madrid verlaten. HEVIG .LUCHTBOMBARDEMENT OP MADRID. Om half vier Zondagmiddag hebben vliegtuigen der nationalisten torpedo's van groot kaliber gelanceerd op het stads deel Cebada, waar de groote markt is ge legen. Het aantal slachtoffers is niet be kend. De vliegtuigen moeten de artillerie der nationalisten aanwijzingen hebben gege ven. Er ontstond een luchtgevecht waarbij evenwel alle toestellen in de lucht bleven. Gistex'en heeft het bombardement veel meer indruk gemaakt dan den vorigen keer, hoewel toen toch meer dan 150 per sonen om het leven zijn gekomen en 300 personen gewond werden. Men vreest dan ook, dat het aantal slachtoffers gisteren nog veel aanzienlijker zal zijn. Bovendien hebben batterijen der opstandelingen de binnenstad van Madrid onder vuur geno men. Een bom kwam vlak bij de Fransche ambassade terecht maar schijnt geen groote schade te hebben aangericht WILLEN DE REGEERINGSTROEPEN DE GEBOUWEN OPBLAZEN? Do militie, die Madrid verdedigt, dreigt voor haar terugtocht alle belangrijke ge bouwen in de stad op te zullen blazen, o.a. dat van den telefoondienst, de regeerings- gebouwen en het koninklijk paleis. De dertigduizend gevangenen, die in de stad zijn opgesloten, koesteren nog weinig hoop, dat zij gered zullen worden. Ambassade in Vaticaanstad hijscht de oude vlag. Op het gebouw der Spaansche ambassade bij den Heiligen Stoel is Zondagmorgen de geel-roode vlag, voorzien van de ko ningskroon, geheschen. Het balcon werd met tapisserieën versierd. Men meent te weten, dat de ambassadeur het gebouw heeft verlaten en de zaken daar thans ge regeld worden door aanhangers der Fran co-beweging. DE KWESTIE DER ERKENNING. Frankrijk en Engeland zullen Franco nog niet erkennen. Reuter verneemt, dat de regeeringen van Groot-Brittannië en Frankrijk zijn over eengekomen de regeering van Franco niet automatisch te erkennen, indien de recht- sche troepen Madrid zullen hebben bezet. De toestand zal gelijk zijn aan dien te Addis Abeba, toen deze stad door de Ita lianen werd bezet en de Britsche gezant slechts het contact met de bezittingstroe pen onderhield in de kwestie der be scherming van Britsche belangen. De kwestie der erkenning heeft zich nog niet voorgedaan. Japan erkent Burgos ook nog niet. De woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken te Tokio verklaarde aan de buitenlandsche journalisten, dat de regeering van Japan op het oogenblik nog niet voornemens is de regeering der op standelingen in Spanje te erkennen. Hij voegde hieraan toe, dat de ontwik keling van den toestand in Europa de hou ding van Japan in deze kwestie zal bepa len. EEN OPROEP VAN GIL ROBLES. Gil Robles, de vroegere leider van de Ceda, heeft den formaties van zyn partij gangers, die thans in het rechtsche leger strijden aanbevolen, tot ontbinding over te gaan en zich te doen inly ven bij het le ger, opdat alleen militaire troepen Madrid zullen binnenrukken. In Spaansche kringen ziet men hierin een patriottisch gevaar: partij kwesties moeten thans op den achtergrond gescho ven worden. DE STRIJD IN HET NOORDEN. Het door de Baskische militietroepen van Bilbao ontketende offensief blijft gun stig verloopen. Nadat de opstandelingen zich reeds gedwongen hadden gezien El- goibar en Mondragon te ontruimen hebben zij zich thans terug moeten trekken uit Placencia en Vergara op 45 K.M. ten Oos ten van Bilbao. Genoemde plaatsen zijn Zaterdag door de Baskische militiemannen bezet. AAN HET FRONT VAN ARAGON. Officieel wordt medegedeeld, dat de re geeringstroepen in talrijke sectoren van het Aragoneesche front blijven oprukken. In den sector Tardiente zijn de regeerings troepen 2 K.M. in de richting van Almu- devar opgerukt. De opstandelingen zijn geheel uit Sierra Alcubierre verdreven. DE SITUATIE TE MADRID. Zondagavond 11 uur deelde de corres pondent van Havas bij het hoofdkwartier van generaal Varela mede, hoe na een dag van bloedige gevechten de toestand te Madrid was. Vier colonnes van de natio nalisten gingen tot den aanval over. Het front van den aanval strekte zich uit van het Noordwesten tot het Zuidoosten, van het Casa del Campo tot de Toledo-brug. De nationalisten zetten drie of vier divisies in met de hierbij behoorende artillerie. De regeeringstroepen boden weerstand met ongeveer 100.000 man, doch zij schenen over weinig artillerie te beschikken. Laat in den avond nastelden de opstan delingen zich op den linkeroever van de Manzanares, rechts van de Toledo-brug. Zy trokken evenwel niet de Toledo-brug en de Segovia-brug over, aangezien deze Een bloedroode kalender In aansluiting op ons vorig bericht ge ven wij hieronder een korte opsomming van algemeen vaststaande misdaden die door de Marxisten in Spanje bedreven wer den: 12 October 1936. San Martin. De Rooden hebben 300 gijzelaars doodgeschoten. In El Tiemblo zijn 160 gijzelaars terechtge steld. 13 October 1936. Jaen. De Roode benden snijden bij een Nationalistisch gezind stu dent de beide ooren af en dooden hem daarna met bajonetsteken in den buik. Montoro. De Roode Militie heeft 70 per sonen op beestachtige wyze afgemaakt. 14 October 1936. Siguenza. In de Bis schopsstad Siguenza oefenen de Rooden een waarachtige terreur uit. Zij vermoord den 100 inwoners en 90 burgers uit de dor pen in de omgeving, alsmede 20 geestelij ken en de Bisschop. Het Bisschoppelijk Paleis wordt in brand gestoken en totaal verwoest. Seo de Urgal. Onder de 80 personen, die door de Roode Militie zijn doodgeschoten, bevond zich ook de echtgenoote van een wapenhandelaar die onlangs in Barcelona werd gefusilleerd met haar 3-jarig doch tertje. De vrouw werd met haar kind op de markt terechtgesteld. 15 October 1936. Ron da. In enkele weken tijds zyn in totaal 600 inwoners van Ronda op bevel van den Bloedraad door de Roode Militie doodgeschoten. Voordat de slacht offers werden gefusilleerd werden zij als een tros aan elkaar gebonden en door paarden over de steenen der straten voort gesleept, of met beilen bewerkt, terwijl sommigen aan houten schuttingen werden vastgenageld. 17 October 1936. Madrid. Leden der Com munistische Jeugdorganisaties hebben in het Caza del Camoo en ,in de Universi- teitswijk driehonderd nationalistisch ge zinde personen doodgeschoten. 19 October 1936: Almeria. De Bisschop pen van Almeria en Guadix zijn in tegen- ondermijnd waren. Als voorhoede trok een sectie tanks de rivier over. De artillerie van de nationalisten is op gesteld midden tusschen deze beide brug gen in en beschiet krachtig de omgeving van de Toledo-poort. Verscheidene huizen staan in brand, vooral in de wijk voor en rechts van het museum van schoone kun sten. Rechts van de Toledo-brug bestaat de verdediging van de regeeringstroepen uit een driedubbele rij loopgraven, met beton versterkt en beschermd door prikkeldraad versperringen ter breedte van 40 meter. In het Noord-Westen van 'de stad, vóór de universiteitswijk, is de verdedigings- mogelijkheid niet zoo groot, hierom doen de regeeringstroepen in dezen sector met een maximum van troepen tegenaanvallen. Laat in den nacht was de toestand hier nog onbeslist en het is niet mogelyk te beves tigen, dat de nationalisten in het Noord westen de stad binnendrongen. In ieder geval vertraagt de verdedigingsorganisatie van de regeeringstroepen over driekwart van het front van Madrid met de diepe loopgraven en prikkeldraadversperringen den opmarsch van de opstandelingen naar de doelen, welke zij zich gesteld hebben. DE STAD MADRID BESCHOTEN. Rukken de opstandelingen morgen Madrid binnen? MADRID, 9 November. (A.N.P.) Se dert hedenochtend acht uur wordt de hoofdstad hevig gebombardeerd. De gra naten vallen in de hoofdstraten en rich ten een aanzienlijke schade aan. Het aantal slachtoffers is nog niet be kend. De vliegtuigen der opstandelingen heb ben pamfletten omlaag geworpen, waarin generaal Franco aankondigt, dat zijn troe pen morgen de stad zullen binnenrukken. MAJORCA WORDT NIET AAN ITALIë AFGESTAAN. LONDEN, 9 November. (A.N.P.) In een interview, dat Ward Price heeft gehad met Mussolini en dat is opgenomen in de „Daily Mail" heeft Price ook het gerucht, dat Franco een geheim verdrag zou hebben gesloten met Mussolini, ter sprake ge bracht. Hij vroeg of er sprake van is geweest, om eventueel Majorca als marine-basis af te staan aan Italië, als belooning voor de hulp van Italië aan de opstandelingen in Spanje. De Duce antwoordde: Ik kan u met de meeste beslistheid zeggen, dat een derge- lyk denkbeeld nooit in onzen geest is op gekomen. Bovendien zou ik nooit eerbied kunnen hebben voor den leider van een nationale beweging, die een oogenblik de mogelijkheid zou overwegen grondgebied van zijn land af te staan. LAND- EN TUINBOUW BOERENVAKBOND L. T. B. De tweede vergadering te Haarlem. Heden vergaderde de Boerenvakbond der L. T. B. te Haarlem. De voorzitter, de heer A. Verkley hield hier een rede, waar aan het volgende is ontleend: Het feit, dat dit jaar een tweede verga dering bijeengeroepen is, wijst op den ernst van den toestand. Sinds de laatstgehouden districtsverga deringen zijn de omstandigheden radicaal gewijzigd. Wij waren langzamerhand ge wend geraakt in ik wil niet zeggen ver zoend met het keurslijf, waarin de ver schillende crisismaatregelen ons gesnoerd hadden. De voorstellen, die voor de Algemeene woordigheid van een groote menigte toe schouwers doodgeschoten. De lijken zyn onherkenbaai verminkt en hun gelaat is met voetstappen verbrijzeld. 20 October 1936. Barcelona. Talrijke eige naars van hofsteden zijn door roode ben den gearresteerd, geboeid en levend ver brand. Madrid. In de stadswijk Salamanca heb ben de Bolsjewisten 1000 vrouwen gear resteerd en gevangen gezet. 21 October 1936. Madrid. Het fusilleeren van vrouwen is aan de orde van den dag. De slachtoffers der Bolsjewistische terreur behooren tot de hoogste aristocratische kringen van Madrid. 22 October 1936. Cartagena. Als ant woord op het bombardement der stad door Nationalistische vhegmachines, hebben de Bolsjewisten alle gevangenen der stad doodgeschoten. 24 October 1936: Barcelona. Na gruw zame folteringen hebben de Bolsjewisten een priester op het marktplein bij oobod verkocht, daarna het slachtoffer bijna dood geslagen en tenslotte op een niet te noe men wijze afgeslacht. 25 October 193". Madrid. Tot en met 19 October zijn in Madrid door de roode moordenaarsbenden reeds meer dan 19 000 personen gefusilleerd, nl. 17.000 mannen en ruim 2000 vrouwen en meisjes. 28 October 1936. Madrid. De bloedige ter reur der Anarchistische benden neemt steeds meer afschuwwekkende vormen aan. De straten zijn met lijken van gefusilleer de mannen en vrouwen als bezaaid. 28 October 198$. Santander. De kathe draal waarin zich 179 eiizelaars, waaron der 120 vrouwen en kinderen bevonden, is door de roode troepen met dynamiet opgeblazen. Burgos. Op grond van onwederlegbaar bewijsmateriaal hebben de Bolsjewisten in de maanden Juli en Augustus 942 mannen, vrouwen en kinderen op afschuwelijke wyze afgeslacht; in al deze gevallen zoo rapporteert de commissie van onderzoek, die door de Regeering te Burgos is inge steld, werden de gevangenen mp* handgra naten gedood of levend verbrand. Vergadering waren ingediend, getuigen hiervan. Men vroeg het keurslijf passender, doelmatiger te maken. Men vroeg binnen het raam van de maatregelen verhooging van de tarweprijs van 9 op 10 gulden; men vroeg verbeterin gen van de regelingen voor aardappelen met verhooging en vroeger bekendmaking van de denaturatie-toeslag; men vroeg een betere stemregeling voor de erwtenteelt en export-regeling voor de uien en verder om de garantie-regeling voor de suikerbieten voorloopig zoo te laten. De veehouders vroegen ruimere toewij zing van kalveren en biggen, onbelaste bo ter voor eigen gebruik, inkrimping van de margarine-afzet ten voordeele van de bo- ter-afzet, afschaffing van tarra op produc ten. De melkveehouders wenschten verschil lende ingrijpende verbeteringen in de be staande consumptie-regeling. Toen op 28 September j.l. de Algemee ne Vergadering van den L. T. B. gehouden werd, was de depreciatie van onzen gul den een feit. De waarde van ons ruilmid del was ongeveer 2025 pet. gedaald. In jaren heeft de Algemeene Vergadering van onzen Bond niet zoo een rustig verloop ge had. Geen onzer boeren had een klaar in zicht in hetgeen de gevolgen van de stap der Regeering voor ons zouden zijn. Zoo heftig als de devaluatie tevoren gepropa geerd was, zoo gedempt was de vreugde der voorstanders, toen de devaluatie een feit was. Ieder wachtte in spanning af. Niet zoo de besturen uwer organisaties. Onmiddellijk zyn deze bijeengekomen om de mogelijkheden en de gevaren van de de valuatie voor den land- en tuinbouw on der de oogen te zien. Op 30 September reeds werd als gevolg daarvan door onze Hoofd-organisatie in sa menwerking met de beide andere centrale organisaties een schrijven gericht aan den Raad van Ministers, waarin men zich ten volle bereid verklaarde, mede te werken aan een oplossing der moeilijkheden. Zeer tot onze ontstemming echter, heeft de Regeering gemeend zonder ons ook maar te hooren, verschillende belangrijke maat regelen te kunnen nemen. Onze voorzitter, de heer Verheggen, heeft van deze ontstemming onomwonden uiting gegeven op 19 October j.l.. Hij me moreerde. dat over het nemen van deze maatregelen, die toch voor onze agrarische bedrijven van vitale beteekenis zijn, in het geheel geen overleg met de Landbouwor ganisaties is gepleegd. Noch de Minister van Landbouw en Visscherij, noch het Col lege van Regesrings"ommissarissen heb ben het blijkbaar noodig of nuttig geoor deeld hierover met de Landbouw-organisa- ties van gedachten te wisselen. Het is be grijpelijk en ik onderschrijf de woorden van den heer Verheggen dat dit voor onze organisatie een bittere teleurstelling is en dat hierover in onze kringen een ernstige ontstemming heerscht. In de de preciatie was er een oogenblik een oogen- schijnlijke opleving. De vleesch- e nzuivel- prijzen die voor de depreciatie al aardig wat aangetrokken waren, trokken verder aan. Er was een hoopvolle stemming onder de boeren. Deze werd echter al gauw de bodem ingeslagen. Het groot-kapitaal, de banken boekten groote v insten uit de prijs stijging der effecten. Industrieën, die bui tenlandsche grondstoffen verwerken, moch ten ook de prijs huner producten opvoe ren. De importeurs van veevojedermiddelen gingen ook met hun prijzen oe hoogte in, doch aan den boer, die deze duurdere vee voedermiddelen voor zijn productie noodig had, werd elke prijsverhooging ontzegd. Zij, die tijdens de periode van aanpas sing waren aangepast tot op of beneden de grens van het bestaansminimum, werd ont- VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. Franco's mannen hebben het Westelijk deel van Madrid bezet. Er wordt heftig ge vochten in de straten der hoofdstad. Voor loopig nog geen erkenning van de Burgos- regeering (1ste blad). In een rede heeft koning Leopold tot eenheid aangespoord (2de blad). Overweegt Schuschnigg invoering van een arbeidsdienst in Oostenrijk? (2e blad). De huurtoeslag voor werkloozen. (2de blad). BINNENLAND. Het verkeer op den weg heeft de laatste dagen tal van slachtoffers geëischt. (Gem. Ber. 3de blad). De nieuwe storm doet zich weer gelden. (lste blad). Overval op een nachtwaker te Made. (Gem. Ber. 3de blad en lste blad). SPORT EN WEDSTRIJDEN. Voetbal: Stagnatie door den regen. Desondanks vorderde de competities goed. Overwinningen van Lisse en Blauw Zwart in de I.V.C.B, Nog drie ongeslagen eerste klassers in den K.N.V.B. Nieuwe overwinningen van U.V.S., Alphen en A.S.C., gelijk spel van Lugdunum. (2de blad). Wielrennen: De Rotterdamsche Zes- daagsche. PijnenburgWals hebben de leiding; Piet van Kempen doet een leelijken val. (2de en lste blad). zegd zich naar boven aan te passen. Voor er van eenige prijsstijging sprake was, werd door de Regeering en groote pers druk op de boeren uitgeoefend. Met name genoemde artikelen, voornamelijk landbouwartikelen als b.v. aardappelen, .boter, brood, consumptie-vetten, eieren, groenten, kaas, melk, spek, suiker, rogge en tarwebloem, en vleesch mochten op straffe van proces-verbaal niet in prijs stijgen. Binnen drie dagen was een wet tegen prijsopdrijving gereed. Op een wet, die de druk der vaste lasten verlicht, wachten wij nog steeds. Volgt nog een extra bedreiging van den Minister aan de boeren, die voorraden (welke vasthoudend anders zal aan hen steun worden onthouden. Sinds 'e nacht van 26 op 27 September zyn wy dieper in den put geraakt dan ooit tevoren en toch schijnen sommigen te meenen. dat de boeren en tuinders nu wel zonder beschermende maatregelen ver der kunnen tobben. Vreeeslijke verhalen gaan over het profijt dat sommige akker bouwers zouden genoten hebben, doch men vergeet de noodtoestand waarin de vee houders en kleine boeren het overgroote deel onzer verkeeren. Spr. geeft een overzicht van de regee- ringsmaatregelen na de devaluatie, waar uit blijkt, dat wel vele belangrijke toesla gen en premies zijn vervallen of verlaagd, doch dat de heffingen op de veevoedermid delen, onder andere, onverminderd blijven gehandhaafd. Ons streven moet er op het oogenblik op gericht zijn, niet om die maatregelen onge daan te maken, welke aan de akkerbouw producten een redelijke prijs waarborgen, doch om met alle aandrang te verlangen dat die prysregelende maatregelen geno men worden, waardoor voor het eerst sinds vele jaren onze bedrijven niet verliesgevend zijn. Wij vragen voor onze arbeid geen groote doch, een redelijke vergoeding. Om een woord van den voorzitter van den Tuindersvakbond, den heer Groen te gebruiken: Het gaat niet aan, dat bij voort during een deel van het Nederlandsche volk gevoed wordt en leeft op de kosten van een ander deel in casu den boeren- en tuinder- stand. Mr. H. van Haastert gaf vervolgens een kort overzicht van de stappen, die de drie centrale landbouworganisaties bij de Regeering hebben ondernomen. Óp 12 November zullen de moeilijkheden, die na de devaluatie zijn ontstaan, op een audiëntie bij den Minister van Landbouw worden besproken. Inmiddels is reeds een schrijven van den Minister ingekomen, waarin Z.Exc. mede deelde, dat het geenszins in de bedoeling der Regeering ligt de crisis-maatregelen te liquideeren; wél wordt een vereenvoudi ging nagestreefd, maar in dien zin, dat de toestand voor den landbouw en veeteelt door deze wijzigingen in het algemeen niet on gunstiger wordt. (Deze laatste formuleering klinkt weinig hoopvol, aldus mr. v. Haas tert). Eerst als de export weer loonend zal zijn ge wo i"d en, zullen de crisis-maatregelen geheel worden afgeschaft. Uit een en ander blijkt, vervolgde mr. van Haastert, dat de Regeering ook in het vervolg haar eigen weg wil gaan, zonder te luisteren naar de adviezen der betreffende organisaties. De heer M. P. Van der Weyden merkte op, dat de Regeering, zooals zij vroeger een halfslachtige deflatiepolitiek heeft gevoerd, thans een halfslachtige deva luatie-politiek volgt, die den boeren en tuinders niet de verhoopte verbetering en noodzakelijke verruiming zal kunnen bren gen. Spr. betreurde het ten zeerste, dat de Re geering nog altijd geen rekening houdt met het inzicht van de instanties, die het best de moeilijkheden en belangen der betrok kenen kennen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2