RADIO-PROGRAMMA'S MAANDAG 9 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. II DINSDAG 10 MAART GEMENGDE BERICHTEN DE DOOD LANGS DEN WEG. TAL VAN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Zaterdagmiddag is het week-end weder om begonnen met een serie ernstige ver keersongelukken, tengevolge waarvan ver schillende slachtoffers zijn gedood of ernstige verwondingen hebben opgeloopen. Boerenarbeider onder wagen gedood. Zaterdagmiddag reed de 65-jarige boe renarbeider J. Jongsma, wonende te Sua- meer (Fr.), met paard en wagen, toen het dier plotseling op hal sloeg. J. viel van den wagen en kwam onder de wielen te recht. De ongelukkige was op slag dood. Vrouw onder auto gedood. Zaterdagavond is te Doetinchem de we duwe Blumink, een vrouw van ongeveer zestig jaren, door een personenauto in de Hamburgerstraat overreden. In bedenke- ljjken toestand naar het ziekenhuis ver voerd, is zij daar kort na aankomst over leden. Doodelijke sprong. Zaterdag is de 13-jarige Sierd de Vries, wonende te Heerenveen, van een met basalt geladen vrachtauto gesprongen. De jongen kwam onder de wielen terecht en werd vrijwel op slag gedood. Motorrijder zwaar gewond en aan de gevolgen overleden. Te Twello had Zaterdagmiddag de heer M. uit Lochem het ongeluk van de duo van een met groote snelheid rijdende motor fiets te vallen, doordat hij vermoedelijk zijn steunpunt voor de voeten verloren heeft. Zwaar gewond met een schedelbreuk en een wonde in de zijde, bleef hij na zijn val op den weg liggen. De geneesheeren Engel en Ter Haar Romeny verleenden de eerste hulp. Overbrenging naar het ziekenhuis te Deventer bleek noodzakelijk. Daar is het slachtoffer gisteren aan de bekomen ver wondingen overleden. Auto over den kop. Zaterdagmiddag te ongeveer vier uur is de autobestuurder J. S. uit Haarlem op den rijksweg tusschen Muiden en Naarden bij een poging om door snijden voor een na derenden tegenligger een vrachtauto te passeeren, door een windvlaag tegen deze vrachtauto gedrukt. De chauffeur van de vrachtauto, J. H. uit Hilversum, raakte daardoor de macht over zijn stuur kwijt en kwam met zijn voertuig in een sloot terecht. Zelf bleef hij ongedeerd, doch C. R. uit Hil versum, die naast hem had gezeten, liep een ernstige hoofdwonde op. De auto van S. sloeg over den kop en kwam met de wie len naar boven te liggen. S., zijn vrouw en drie zoons werden door glasscherven ge wond. Zij zijn in de Majellastichting te Bus- sum verbonden, waar mevrouw S. en C. R. ter observatie zijn achter gebleven. De auto van S. werd geheel vernield, ter wijl de vrachtauto zwaar werd beschadigd. Ernstige aanrijdingen te Den Haag. Zaterdagavond tegen 8 uur werd de 18- jarige M. Z., wonende in de Elspeetstraat te 's-Gravenhage, op de Dierensche- laan al daar door een tram aangereden, waarbij hem een groote teen werd afgeklemd, ter wijl hij verschillende andere verwondingen opliep. Voorts werd om kwart voor negen op den Stationsweg te Den Haag de 21-jarige L. E. uit Rijswijk door een auto aangereden, ten gevolge waarvan hij een been brak en een hersenschudding kreeg. Beide slachtoffers, werden door den ge neeskundigen dienst naar het R. K. zieken huis vervoerd. Ernstig auto-ongeluk te Duiven- drecht. Bejaarde dame over leden. Gistermorgen te ongeveer half twaalf heeft nabij de Duivendrechtsche brug een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een auto, bestuurd door den heer A. S., komende uit de richting Amsterdam en af komstig uit Leiden kwam in botsing met een auto bestuurd door den heer Huy- ten, uit Heerlen, doordat eerstgenoemde wagen de auto van den heer H. niet tijdig genoeg opmerkte. De Limburgsche wagen werd ernstig be schadigd, terwijl de inzittenden, de schoon moeder en schoonzuster van den heer H. zoo ernstig gewond werden, dat zij per zie kenauto van de G.G.D. naar het O. L. Vrou wengasthuis te Amsterdam moesten worden vervoerd. De schoonmoeder van den heer H. heeft een bekkenfractuur en inwendige kneu zingen opgeloopen, terwijl zijn schoonzuster een wervelfractuur heeft bekomen. Nader vernemen we dat eerstgenoemde in den loop van den dag aan de bekomen verwondingen is overleden. Kindje bij het spelen door een auto overreden. Gistermorgen pkn. 11 uur had aan den Bosschen weg te Boxtel ter hoogte van ,,'t Scheepje" een ernstige aanrijding plaats Van de richting Eindhoven kwam met volle vaart een luxe-auto aanzetten. Een drietal kinderen wilde spelender wijze den grooten rijweg oversteken, twee der kinderen bemerkten plotseling de aan komende auto en sprongen terug, doch het derde kind begon te twijfelen en liep recht voor de auto. De bestuurder, dit bemerken de, remde uit alle macht doch de aanrij ding was onmogelijk te voorkomen en het driejarig kind van de familie v. S. kwam onder de auto terecht. Gemeentepolitie was spoedig ter plaatse alsmede dr. C. Hoek welke eerste hulp ver leende. Het kind welk zeer zwaar gewond was aan het hoofd en inwendige kneuzin gen had, werd naar het St. Lidwina zie kenhuis vervoerd. De toestand is zeer zorg wekkend. Den chauffeur treft geen schuld. „Mndmrg." Wielrijder door auto aangereden; op weg naar ziekenhuis over leden. De 14-jarige wielrijder W. van Alphen, gewoond hebbende aan de Hillevliet te Rotterdam, is gisternamiddag op den Groene Hilledijk ter hoogte van het Sandelingplein aangereden door een personenauto, be stuurd door den 24-jarigen W. K. G. van den Berkendaal te Rotterdam, waarbij de jongen zoo zwaar werd gewond, dat hij tijdens overbrenging naar het ziekenhuis overleed aan de bekomen verwondingen. De oorzaak van het ongeluk moet ge zocht werden in de omstandigheid, dat de automobilist geen voorrang verleende aan het van recht komende verkeer en nog juist langs een auto, die de straat wilde over steken, trachtte heen te glippen. Ernstig auto-ongeluk onder Moergestel. Vijf gewon den. Gistermiddag omstreeks drie uur is onder de gemeente Moergestel op den Oirschot- scheweg wederom een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij vijf personen min of meer ernstig gewond werden. In een der vele bochten ter hoogte van den Heikant kwam een auto, bestuurd door ir Tromp uit Eindhoven, in botsing met een uit de richting Oirschot komende auto, welke bestuurd werd door den heer van Ierland, eveneens uit Eindhoven. Eerstgenoemde wagen werd in de flank aangereden en vloog vervolgens tegen een boom. Mevr. W. uit Breda, die naast den bestuurder zat, werd op den weg geslin gerd en met een ernstige hoofdwonde op genomen. Mevr. Tromp kreeg eveneens ernstig letsel aan het hoofd. De drie inzit tenden van den anderen wagen bekwamen allen kleine snij wonden. Mevr. W., die er het ergst aan toe was, is door een toevallig passeerenden dokter naar het ziekenhuis te Eindhoven vervoerd, terwijl mevr. Tromp door een anderen geneesheer naar het St. Elisabeth ziekenhuis te Eindhoven werd ge bracht. Bij onderzoek bleek, dat zij een ernstige schedelbreuk had bekomen. De oorzaak van het ongeluk moet wor den toegeschreven aan het feit, dat de auto van den heer van Ierland tengevolge van de hevige windvlagen aan het slingeren was geraakt. Het drukke verkeer ondervond geruim en tijd vertraging. De beide vernielde wagens zijn weggesleept. Beschonken langs den weg. Toen in den afgeloopen nacht de 23-ja- rige Th. uit Tegelen, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, midden op het wegdek over den Roermondschen weg liep, werd hij aangereden door een pas- seerende personen-auto Th. werd over den weg geslingerd en kwam op het vier me ter lager langs den weg gelegen bouwland teercht. Ook de auto kwam ten gevolge van de aanrijding op het bouwland tot stil stand. Th. liep levensgevaarlijke inwen dige verwondingen op. Hij is in het R. K. Ziekenhuis te Tegelen opgenomen. Van de drie inzittenden van de auto den heer R. uit Roermond en zijn beide zusters liep een dame niet ernstige schaafwonden op. De beide anderen ble ven ongedeerd. De auto is ernstig bescha digd. DOODELIJK JACHTONGELUK TE REEUWIJK. Zaterdagmiddag omstreeks halfvijf is de 31-jarige C. Oosterwijk te Reeuwijk het slachtoffer geworden van een ongeluk bij het jagen. O .was op dat tijdstip alleen in het land ter hoogte van den Ouden weg te Reeuwijk op de hazenjacht, meldt de „N.R.Crt.". Daar bij is hij vermoedelijk gevallen.Het ge weer moet afgegaan zijn en de man kreeg de volle lading in het hoofd. De man was onmiddellijk dood. O. laat een vrouw en twee kinderen achter. BIJ HET SPEL GEDOOD. Zaterdagmiddag is te Akkrum een ern stig ongeluk gebeurd. Eenige kinderen speelden op het stationsemplacement met karren. Het vierjarig zoontje van den heer R. Schaap, die dicht bij het station woont, geraakte tusschen een kar en een paal be kneld. Het kind liep zulke ernstige ver wondingen op, dat het korten tijd na het ongeval is overleden. ARBEIDSONGEVAL OP DE KUNST IJSBAAN TE AMSTERDAM. Zaterdagmiddag is te Amsterdam voor de in een afzonderlijk gebouwtje gelegen machinekamer van de kunstijsbaan, welke van het Sportfondsenbad in de Linnaeus- straat deel uitmaakt, een ongeluk geschied bij het manoeuvreeren met een z.g. verdam per, een zwaar en hoog gevaarte, dat Vrij dag uit de machinekamer was verwijderd voor het herstellen van een defect en Za terdagmiddag weer op zijn plaats zou wor den gebracht. Voor dit karwei werd gebruik gemaakt van z.g. glijplanken met takel en katrol, terwijl de zijkanten met houten schragen werden ondersteund. Bij een trekbewe- ging in de richting van de machinekamer is het gevaarte plotseling gekapseisd. Een werkman van 29 jaar, die bij het voorste trekpunt was opgesteld, wist ter zijde te springen, doch geraakte nog met een vinger bekneld, welk lichaamsdeel bij onderzoek gebroken bleek te zijn. Een collega van 36 jaar, die zich aan de achterzijde van het gevaarte bevond, trachtte ook weg te springen, doch kreeg een hevigen klap van een uitstekend ge deelte, waardoor hij ernstig aan het hoofd werd gewond. Met een zware hersenschud ding is hij opgenomen in het O. L. Vrouwe Gasthuis. De verdamper kwam op één kant te lig gen in welke positie voorloopig geen ver andering zal worden gebracht, aangezien de Arbeidsinspectie eerst een onderzoek zal instellen. PLOTSELING DOOD. Zaterdagmorgen begaf de heer G. P. Bro- zius, organist der R. K. kerk te Middelburg, die deze functie reeds verre over de 30 jaar bekleedde, zich naar Goes om te assisteeren bij de viering van de herdenking van den lOOsten verjaardag van een der parochianen aldaar. Na afloop spoedde de ruim 63-jarige heer B. zich naar den trein, die te 11.02 van Goes vertrok. Onderweg werd hij echter door een hartverlamming getroffen en toen de trein te Middelburg aankwam was het leven zoo goed als geweken. In de wacht kamer gedragen, overleed de organist, die op 30 Juni 1873 te Alkemade was gebo ren, spoedig. Hij was niet alleen bij de pa rochianen maar ook bij andersdenkenden een geziene persoonlijkheid. „Msb." „JOS MARIA" HEEFT EEN DEFECTEN MOTOR. Gistermorgen omstreeks half tien heeft het Schiedamsche motorschip „Jos Maria", komende uit het Noorden, tengevolge van een defecten motor, 600 M. van de kust van West-Kapelle, beide ankers uitgegooid. De zee was erg woest en de golven sloegen over het vaartuig heen. De „Jos Maria" zond noodseinen uit en verkreeg weldra assisten tie van de „Simson", een sleepboot van een Duitsche maatschappij, die de „Jos Maria" op sleeptouw heeft genomen en naar Vlis- singen heeft gesleept. BRAND IN HOUTZAGERIJ TE BEEK. Commies waarschuwde bewoners met revolverschoten. Zaterdagnacht ontdekte een commies der belastingen brand in de opslagplaats van het houtmagazijn van den heer J. Lem- mens Dols te Beek (L.). Door revolver schoten waarschuwde hij de bewoners van het brandende perceel, alsmede die der omliggende perceelen, zoodat vrij spoedig een groot aantal menschen op het terrein van den brand verscheen. Het vuur vond gretig voedsel in den ouden achterbouw van het perceel en tastte vrij spoedig den aangrenzenden meel- molen en houtzagerij van den heer Lem- mens Bols aan. Onder leiding van den burgemeester, jhr. mr. W. Michiels van Kesenich, tastte de plaatselijke brandweer met drie stralen het vuur aan. Zij kon echter niet voorkomen, dat het pand grootendeels uitbrandde. De houtzagerij en meelmolen werden geheel vernield. Van een aangrenzend perceel, dat ook door het vuur werd aangetast, brand de een tweetal stallen af. De schade van den brand, welke ruim achtduizend gulden bedraagt, wordt door verzekering gedekt. WOONHUIS UITGEBRAND. Gisteravond om half negen brak brand uit in een woonhuis, gelegen aan de Koningin- nelaan 111 te Soestdijk, bewoond door den brandstoffenhandelaar G. Maassen. De Soester vrijwillige brandweer, die vrij spoedig ter plaatse was, kon niet verhin deren, dat het huis tot den grond toe af brandde. De brand is ontstaar. in het achterhuis, waar het vuur in den inboedel gretig voed sel vond. Omtrent de oorzaak van den brand tast men volkomen in het duister, daar de familie desmiddags om half drie was uitgegaan en nadien niemand meer het huis had betreden. De geheele inboedel ging in vlammen op, een vrachtauto en eenige vaten benzine, welke zich in de kolenop- slagplaats bevonden, werden door snel toe geschoten omwonenden in veiligheid ge bracht. De brandweer moest haar uiterste krachten inspannen cm overslaan van het vuur naar naburige huizen en de kolenop- slagplaats te voorkomen, daar de wind juist in die richting woei. Zoowel het woonhuis, dat toebehoorde aan de firma Groenhuizen te Baarn als de inboedel is verzekerd. BOVENVERDIEPING UITGEBRAND. Te Zwolle brak gistermiddag brand uit in het perceel Wilhelmina Singel 9, waarin gevestigd is het reclamebureau „Ankra" van den heer E. Anholt. De brand ontstond, doordat een brandende petroleumkachel, die de heer Anholt naar boven wilde dragen op de trap opensloeg en naar beneden viel. Behalve de heer Anholt wonen in het per ceel de familie Everts en van Munster. Buren en voorbijgangers hebben de inboe dels van deze gezinnen in veiligheid ge bracht; die van den heer Anholt ging ver loren. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, wist het vuur tot de bovenverdieping te beperken. Deze brandde echter geheel uit. De schade wordt door verzekering ge dekt. BRANDSTICHTING TE SCHAESBERG. Eigenaar van woning gearresteerd. Zaterdagnacht omstreeks drie uur brak brand uit op een vliering van een complex van drie woningen te Palemig, gemeente Schaesberg (L.), waarvan er een bewoond wordt door den eigenaar O. De brandweer was spoedig ter plaatse. Daar reeds meerdere malen in een de zer perceelen brand was uitgebroken, be stond het vermoeden, dat hier brandstich ting in het spel was. Kort nadat water was gegeven gelastte de commandant het blus- singswerk zoo te matigen, dat een nauw- Hilversum 1. 1875 M. KRO-uitzending 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en gram.pl. 2.00 Vrouwenuur. 3.05 Modecursus. 4.05 Operette-muziek. 5.00 KRO-Melodisten, m.m.v. solist en gram.pl. 6.40 Esperanto-cursus. 7.00 Berichten. 7.15 Cyclus: „Wat deze tijd leert". 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 KRO-Symphonie-orkest m.m.v. solist. 10.00 Gram.pl. 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 KRO-Boys m.m.v. solist, 11.00 Gram.pl. 11.00 KRO-Boys. 11.30—12.00 Gram.pl. Hilversum II, 301 M. AVRO-uitzending. 6.30 RVUi 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Orgelspel. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 J. Kroon's Ensemble. 1.00 Omroep-orkest. I.45 Voordracht. 2.00 Omroeporkest. 3.05 Knipcursus. 4.00 Za-ng en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Kovacs Lajos' orkest en orgelspel. 6.30 Psychologische causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Piano-recital. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten.ANP. Mededeelingen. 8.10 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.30 Sport-reportage. II.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO-Dansorkest. Droitwich, 1500 M 12.10 Het orkest van het Royal Theater te Birmingham. 12.50 Het Leicester Imperial-orkest m.m. v. het Mc. Gowran Mannenkwartet. I.502.20 Jack Wilson en zijn kwintet. 4.20 Variété-programma. 5.35 John Reynders en zijn orkest. 6.45 Cello-recital. 7.20 Revue-programma. 8.20 Het BBC-orkest. 10.00 Radio-tooneel. II.30 Sydney Kyte en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) R a d i o-P a r i s. 1648 M. 11.20 Parijsch Kamerorkest. 4.20 Vocaal en instrumentaal concert. 5.50 Poulet-Kamerorkest. 11.2012.35 Het Goldy Orkest: keurig onderzoek kon worden ingesteld. Dit onderzoek wees uit, dat op de vlie ring niet minder dan 20 a 30 brandhaardjes waren, tevens werden in pertoleum ge drenkte lappen en een kruik waarin ben zine was geweest, gevonden. Een en ander was voor de politie aan leiding tot de arrestatie van O. over te gaan. In den loop van den ochtend ie hij door den burgemeester van Schaesberg verhoord. Hij is in arrest gehouden, verdacht van brandstichting en poging tot oplichting van een verzekeringsmaatschappij. De man heeft nog geen bekentenis afge,- legd. DE ONTPLOFFINGSRAMP TE SCHIEDAM. Het onderzoek naar de oorzaak. Naar het „Vad." verneemt zal een schei kundig onderzoek nog moeten uitmaken in hoeverre de thans gevormde overtuiging juist is, volgens welke meening de oorzaak van de ontploffing te wijten zou zijn ge weest aan de volgende omstandigheden: De „Petrakis Nomikos" heeft op haar jongste reis van Haifa naar Le Havre o.a. olie vervoerd, welke van een zeer vluchtig gehalte is, Deze olie was geborgen in een tank, waarvan tijdens de reis een bout is los gesprongen. In deze tank was wat olie achtergebleven. Na het ontgassen van het schip is deze olie tengevolge van eenige hitte-ontwikkeling gaan verdampen, ten gevolge waarvan gasen zich via de opening welke was ontstaan door het wegvallen van een bout, konden ophoopen. Toen Za terdagmorgen arbeiders bezig waren met lasschen, zijn deze gassen tot explosie ge komen. Op deze wijze zou de eerste ontplof fing zijn ontstaan. De tweede ontploffing zou dan een gevolg zijn geweest van de enorme hitte, welke tengevolge van den brand in het inwendige van het schip zou zfjn veroorzaakt, tengevolge waarvan olie in een andere tank zou zijn verdampt. Maar zooals wij reeds schreven, moet de juist heid van deze lezing nader worden on derzocht. NACHTWAKER OVERVALLEN. Een geheel gezin gearresteerd. Vrijdagavond omstreeks elf uur werd te Made een aanslag gepleegd op den surveil- leerenden nachtwaker C. van den Diep straten. In verband met den laatsten tijd veelvuldig voorkomende kleine diefstal len uit aan den weg onbeheerd staande auto's had de nachtwaker in de omgeving der Protestantsche Kerk post gevat. Om streeks elf uur zag hij plotseling de in het dorp niet gunstig bekend staande gebroe ders S., gevolgd door eenige familieleden. Zij bedreigden den nachtwaker met een mes en een stuk hout. De nachtwaker trok toen zijn revolver. Op dat moment Keulen, 456 M. 11.20 Westduitsch Kamerorkest. 12.35 Omroeporkest. 3.35 Cello en piano. 6.00 Omroepkleinorkest. 7.30 Dansmuziek. 8.209.20 Weekoverzicht. Brussel, 332 en 484 M. 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.30 Omroep-orkest. 1.502.20 Gram,pL 5.20 Salon-orkest. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Klein-orkest en zang. 8.50 Radio-tooneel. 9.50 Klein-orkest en zang. 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. I.502.20 Gram.pL 5.20 Piano-recital. 6.35 Gram.pl. 6.50 Omroep-orkest. 8.20 Militair concert. 8.50 Radio-tooneel. 9.05 Vervolg concert. 9.50 Reportage. 10.30—11.20 Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Radio-tooneel. 8.20 Hans v. Benda's Kamerorkest m.m.v solist. 9.50 Viool en piano. 10.2011.20 Dansmuziek (gr. pl.) Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf. 3e Programma. 8.05 Parys R. 9.05 Keulen of div. II.20 R. Danmark. 12.20 Brussel VI. 14.20 Diversen. 14.55 Paris Radio. 17.20 Brussel VI. 18.50 Brussel Fr. 19.20 Keulen. 20.20 Berlijn. 21.20 Brussel Fr. 21.50 Berlijn. 23.20 Weenen of div. 4e Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen. 10.35 London Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.45 Droitwich. 19.00 Tuinpraatje van den heer J. Jon ker. 19.30 Droitwich. 19.50 London R. 21.20 Diversen. 21.40 Weenen of div. Plm. 22.30 Brussel Fr. Plm. 22.45 Londen Reg. hoorde hij uit een donkeren hoek een re volverschot lossen, welk schot hij met een schot beantwoordde. De nachtwaker vroeg assistentie van den veldwachter T., die telefonisch de hulp inriep van de mare chaussee te Raamsdonksveer. Kort daarna arresteerde de marechaussee het geheele gezin S. Allen werden in de marechaussee kazerne te Raamsdonksveer ingesloten. ZIJN VROUW MET ZAKMES GESTOKEN. Zaterdagavond heeft de 21-jarige S. te Voorburg een ernstige twist gehad met^ijn vrouw, van wie hij sedert eenige weken gescheiden leefde, doch bij wie hij sedert kort wederom zijn intrek had genomen. Omstreeks halfacht Zaterdagavond vond een heftige woordenwisseling plaats, die hiermede eindigde, dat S. met een zakmes naar de vtouw stak. Het wapen trof de echtgenoote in den linkerbovenarm. Dr. v. d. Stam uit Veur verleende de eerste hulp. Het slachtoffer werd naar het zieken huis St. Antoniushoeve te Voorburg ver voerd. De dader is door de politie gear resteerd en in verzekerde bewaring gesteld. „De Crt." DE POLITIE BEDREIGD. Bij de arrestatie van zijn vader. In een perceel aan de Jurriaan Kokstraat te Scheveningen werd door crisisambtena ren een partij vet in beslag genomen, waar bij een agent van politie assistentie verleen de De bewoner werd daarop door de amb tenaren per auto -aar het bureau aan den Gevers Dyenootweg overgebracht, tenein de hem daar een verhoor te doen afne men, doch de 25-jarige zoon des huizes volgde dezen auto per motorijwiel, nadat hij eerst zijn had toegeroepen: „sla ze dood". De assisteeerende agent wilde hem daarop wegens bedreiging arresteeren, doch de man trachtte te vluchten. Ter waar schuwing loste de agent een schot in de lucht, waarop de vluchteling stilhield en vervolgens naar het hoofdbureau van po litie werd overgebracht, waar hij in be waring werd gesteld. GOUD GEVONDEN IN DEN PARIJSCHEN NACHTTREIN. Twee Nederlanders aangehouden. „Dernière Heure" meldt uit Parijs dd. 7 November: Zaterdagmorgen om vier uur ontdekten de douanebeambten in den nachttrein Pa rijsAmsterdam in een coupé, waarin twee Nederlandsche handeilieden zaten, 22.6 K.G. goud in 1, 2 10 en 20 dollarstukken, tesamen voor een waarde van 40.000 gul den. De Nederlanders beweerden, dat zij van dit goud niets afwisten. Niettemin zijn ze aan de grens in verzekerde bewaring ge steld.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11