VRIJDAG 6 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 EERSTE KAMER UIT DE OMGEVING BINNENLAND HULDEBLIJK NEDERLANDSCHE SCHOOLJEUGD AAN H. K. H. PRINSES JULIANA. Het Hoogwaardig Episcopaat, gezien het voornemen van het Comité van de Nederlandsche Schooljeugd om in samenwerking met het Nationaal Comité een huldeblijk van de geheele Nederland sche Schooljeugd aan te bieden bij gelegen heid van het huwelijk van H. K. H. Prin ses Juliana en daartoe een inzameling te houden op alle onderwijsinrichtingen op 15 December a.s., des morgens om 10 uur, verleent voor die inzameling aan be sturen en leerkrachten van kath. bijzon dere scholen ontheffing van de Bisschop pelijke bepalingen, die het coliecteeren op de scholen verbieden. mits op iedere school door het 'bestuur na het overleg met het hoofd eeii voor alle leerlingen dier school gelijke, onverplich te, voor geen hunner bezwaarlijke bijdra ge worde bepaald, tegen eventueele stor ting waarvan een bewijs van ontvangst worde afgegeven, dat de ouders de con trole kan vergemakkelijken, en zoo noodig nog andere maatregelen worden getroffen, om de moeilijkheden aan een schoolcollecte verbonden, zooveel mo gelijk te ondervangen. Namens het Hoogwaardig Episcopaat, t Dr. J. DE JONG, Aartsbisschop van Utrecht. PRINS BERNHARD BIJ MINISTERS. Prins Bernhard heeft, zooals gemeld, gis teren een bezoek gebracht aan minister Colijn. Na het onderhoud begaven beiden zich naar den uitgang van het ministerie gebouw, waar de hofauto gereed stond, om den Prins naar het departement van Jus titie te brengen. Minister Colijn begeleidde Prins Bern hard tot den uitgang. Een dichte men- schenmenigte was op het plein verzameld. Op het departement van Justitie werd de Prins ontvangen door den secretaris generaal mr. J. P. de Meyere, die den Prins bij minister Van Schaik binnen leidde. Het onderhoud, dat de Prins met den mi nister had, duurde ongeveer een half uur. Minister Van Schaik begeleidde toen Prins Bernhard en ir. Roëll tot aan den uitgang van het departementsgebouw, waar de bei de laatsten in den hof-auto-plaats namen eh naar het Noordeinde terugreden. STUDENTEN STAAKTEN NIET. Minister heeft het gebeurde in het tand heelkundig instituut te Utrecht in onderzoek. Op de vragen van het Tweede Kamerlid De VriesBruin, in verband met het ge beurde op de tandheelkundige kliniek van de Rijksuniversiteit te Utrecht, heeft de minister van Onderwijs geantwoord, dat hij naar de jongste gebeurtenissen in het tand heelkundig instituut te Utrecht terstond, nadat hem hieriver geruchten bereikten, een onderzoek heeft ingesteld. Hierbij is gebleken, dat de in de dagbla den gegeven voorstelling van zaken niet juist is. Met name is er geen staking on der de studenten geweest. Voor het overige had de minister de zaak reeds in onderzoek; het resultaat daarvan zal te zijner tijd worden medege deeld. DE POSITIE DER LEERLING-LEEKEN- VERPLEEGSTERS. Een uniforme regeling? Naar wij in „De Wacht" lezen, is een commissie ingesteld, welker taak zal zijn aan het bestuur "er Ver. van R.-K. zie kenhuizen rapport uit te brengen over de vraag: hoe kan in de katholieke zieken huizen de positie der leerling-leeken-ver- pleegsters zooveel mogelijk uniform wor den geregeld? Deze commissie is als volgt samengesteld: dr. J. F. J. ten Berge, voor zitter; pater A. J. Wessels S.J., secr.; le den: M. J. v. Campen, dr. H. J. Damen en (mr. E. v. d. Weijer. GEHAKT IN BLIK. Verruimde beschikbaarstelling. Het gehakt in blik, dat tegenwoordig van een werkelijk uitstekende hoedanigheid is, mocht tot dusver alleen ter beschikking worden gesteld van onder de rijkssteun regeling vallende werkloozen. Op herhaalde aandrang van het gemeen tebestuur van Amsterdam heeft, naar het „Volk" meedeelt, de regeering besloten thans ook de in de hoofdstad ongeveer 8000 personen omvattende groep der gesteunde kleine zelfstandigen in aanmerking te doen komen voor de verstrekking van dit ge hakt in blik tegen de daarvoor vastgestelde prijs van 32*/. cent per blik, inhoudende een kilogram. Ongetwijfeld zal deze verruiming in be langhebbende kringen zeer worden ge waardeerd en tot een uitbreiding leiden van het verbruik van het even smakelijke als voedzame product. „Volkskrant". ALG. R.-K. LANDBOUW-BEDRIJFSRAAD (Vervolg). De voorzitter hoopt, dat ondanks de groo- te moeilijkheden, waarmee de minister van financiën heeft te kampen, er toch voor dit werk eenige hulp van de overheid zal ko men, vooral omdat aldus vrij zeker een groot gedeelte van het werk van den rijks bemiddelaar zal kunnen worden overgeno men. Bij de discussie werd door enkele leden er op aangedrongen, de bedrijfsraden zoo veel mogelijk onafhankelijk van overheids steun, en daarmee zooveel mogelijk zelf standig te houden. De heer Loerakker was van oordeel, dat de katholieke bedrijfsraden er coe hebben medegewerkt een m. ntaliteit te stichten, waarvan de resultaten nu te vinden zijn. Prof., A. H. P. Cleophas sprak vervol gens over „Bedrijfsraden en ordening". Spreker herinnerde aan het initiatief tot stichting vari bedrijfsraden, door prof. Ver aart genomen en aan de propaganda, daar voor dóór dien hoogleeraar, zoomede door wijlen prof. Aengenent, gevoerd. De bedrijfsraden moeten worden be schouwd als een begin om te komen tot bedrijfsschappen. Wanneer wij de practijk van de bedrijfs raden zien, dan kunnen wij aldus spre ker oyer de medewerking van overheids wege nog niet tevreden zyn. Vermoedelijk heerscht bij de overheidspersonen nog de liberale gedachte, dat men zich met de be drijven niet moet bemoeien. Men onthoudt allerlei wérk aan de bedrijfsraden. Wan neer voortdurend de overheid een derge lijke houding aanneemt, dan kan men ten slotte de bedrijfsraden als ziellooze we zens begraven. Een mislukking van de be drijfsraden zol de ordening mijlen ver te rugdringen. De rtaat behoort aan de be drijfsraden de gelegenneid te geven, zich tot vollen wasdom te ontwikkelen. De bedrijfsraden, zoo concludeert spre ker, vormen een van de middelen om tot algeheele bedrijfsordening te komen. Zij behooren grootere bevoegdheden te verkrij gen en door de overheid met bemiddelings- werk en adviesgeving te worden belast. Bij de discussie betoogde een der aan wezigen, dat, wil men de bedrijfsraad tot ontwikkeling brengen, de geest van '„aan passen" zal moeten veranderen in een van „aanpakken". De heer Havenaar, van den Chr. Boeren- en Tupindersbond, drong aan op verdere samenwerking van de belanghebbende or ganisaties. Hiermede werd de vergadering gesloten. DE BEGROOTING VAN NIJMEGEN SLUIT NIET. B. en W. van. Nijmegen bieden den ge meenteraad van Nijmegen ter vaststelling aan de begrooting der gemeente ën der be drijven voor hét jaar 1937. De gemeente- begrooting geeft als eindcijfers een bedrag van 8.617.175 voor den gewonen dienst, terwijl voor den kapitaaldienst is geraamd aan inkomsten ƒ37.765.085, aan uitgaven ƒ37.815.160, derhalve ee nnadeelig slot van 16.815. In hun begeleidend schrijven deelen B. en W. o.a. mede, dat zij voor den dienst 1936 wegens extra-bijdrage uit het Werk- loosheidssubsidiefonds hadden uitgetrokken een bedrag van ƒ367.500 en wegens belas- tingbijdrage uit dat fonds een bedrag van 185.213. De minister van Binnenlandsche Zaken had echter kenbaar gemaakt, dat met éen bedrag van 400.000 een sluitend budget diende te worden verkregen, op welk bedrag nog in mindering behoorde te worden gebracht de bezuiniging, welke zou worden verkregen door vermindering Van de jaarwëdden en loonen van het ge- meentepersoneel. Hiermede konden B. en W. geen sluitende begrooting verkrijgen en de pogingen om een hoogere bijdrage te verkrijgen bleven vruchteloos. Ten aanzien van de begrooting van 1937 merken B. en W. op, dat een gemeentebe- grooting van Nijmegen nog nimmer zulk een somber beèld heeft vertoond. In de begrooting is opgenomen een post van 280.670, als steun van het Rijk inge volge art. 1 der wet to. het verleenen van steun aan noodlijdende gemeenten. B. en W. achten de mogelijkheden van een ëenigszins belangrijke bezuiniging thans geheel uitgeput terwijl aan verhoo ging dér belastingen niet te denken valt. Nieuw: benoemde burgemeester. Tot burgemeester van Assendelft is bij Kon. besluit benoemd de heer J. de Boer. Deze is een zoon van den vroegeren bur gemeester van Assendelft, den heer J. J. de Boer, die onlangs is overleden en van 1918 af het ambt van burgemeester be kleed heeft. Ook de grootvader van den thans benoemden burgemeester, wijlen het oud-Kamerlid K. de Boer Czn., was bur gemeester van Asesndelft en wel van 1879 tot 1918. Het is dus thans het derde geslacht van de familie de Boer dat in Assendelft tot het burgemeestersambt benoemd is. Nieuwe Margarinefabriek te Vlaardingen. De Rotterdamsche Margarine-Industrie, die benige jaren geleden te Schiedam een nieuw bedrijf heeft geopend, heeft thans te Vlaardingen aangekocht de voormalige sui kerraffinaderij aan de Kon. Wilhelmina- haven, die zal worden ingericht als fabriek voor de vervaardiging van vet en olie. Een honderdtal-arbeiders zal in het nieu we bedrijf werk kunnen vinden. De Rotterdamsche Margarine-Industrie is een zelfstandig bedrijf, dat niet behoort tot het Unilever-concern. „Hbld." DE DISTRIBUTIE VAN VERSCHE ZEEVISCH. Wordt in de week van 1521 dezer ingevoerd. Voorloopig geen inscha keling van plaatselijke vischhandelaren. De Minister van Sociale Zaken heeft aan de betrokken gemeentebesturen bericht, dat hij voornemens is in der. loop van de week van 1521 November een aanvang te ma ken met de distributie van versche zee- visch aan werkloozen en armlastigen. De minister wijst er op dat deze distributie het karakter draagt van een facultatieve ver strekking afhankelijk, n.l. van den aan voer en het prijs-niveau aan den afslag, zoodat uiteraard .iet kan worden gegaran deerd of en voor welk kwantum in eenige week levering op de ingezonden aanvra gen zal kunnen plaats vinden. In tegen stelling tot hetgeen aanvankelijk was ge steld ten aanzien van een contractueele af neming van de voor distributie in aanmer king komende hoeveelheden en soorten aan den afslag te IJmuiden, is het meer gewenscht gebleken het departement van eenige verplichte af te nemen hoeveelheid, als gewoon kooper in de markt te doen op treden, zoodat alleen die partijen visch zul len worden aangekocht, die wat prijs en kwaliteit betreft "oldoen aan de gestelde eischen. In aanmerking voor de distributie van versche zeevisch komen alle werkloozen, die ondersteund worden ingevolge de uit het Werkloosheidssubsidiefonds gesubsi dieerde steunregeling, of bij een uit dat fonds gesubsidieerde werkverschaffign zijn te werk gesteld, benevens alle arm lastigen in den zin der Armenwet. Aan ge zinnen tot en met 4 personen kan 2 K.G. visch per week aan gezinnen, bestaande uit meer dan 4 personen kan 4 K.G. visch per week worden verstrekt. Indien in eeni ge week niet ten volle aan aanvragen voor alle bovenvermelde personen kan worden voldaan, behooren de gesteunde of te werk gestelde werkloozen met de grootste ge zinnen voor de verstrekking het eerst in aanmerking te komen, vervolgens die met de kleinere gezinnen en ten slotte de arm lastigen, van welk laatsten wederom die met de grootste gezinnen voorgaan. De inkoopsprijs bedraagt 0.18 per K.G-, terwijl de verkoop aan de daarvoor in aan merking komende personen moet geschie den tegen ƒ0.20 per K.G.. De distributie behoort rechtstreeks van gemeentewege te geschieden Plaatselijke vischhandelaren kunnen daarbij, voorloopig, niet worden ingeschakeld. „N. R. Crt." BOTERNOTEERING EEN STUIVER GESTEGEN. De cömmlssienotee^fng voor Nederland sche boter is voor de week van 9 tot 16 No vember vastgesteld op 67 cent per K.G„, dat is dus een stuiver hooger dan vorige week. Men moet dus aannemen, dat de ac cijns heden met een stuiver zal worden verlaagd, opdat de consumentenprijs gelijk kan bliiven. DEENSCHE BOTERPRIJS. De officieeele Deensche boternoteering bedroeg heden 218 kronen, dus circa 89 cents. Leeuwarden noteerde 67 cents, dus 22 fpri+B rn irLnoj; INVOERING VAN VOORRANGSWEGEN. Nu het lang erbeide begrip voorrangs* weg op papier zijn intrede in onze ver- keerswetgeving heeft gemaakt, is het geen wonder dat in verkeerskringen allerwege belangstelling bestaat voor de vraag hoe de uitvoering in de practijk zal geschieden. Naar de meening van den A. N. W. B. moet de nieuwe regeling als ëen zeer be langrijke veiligheidsmaatregel worden be schouwd en daarom is het van belang te achten, dat de aanwijzing en aanduiding van voorrangswegen zoo spoedig mogelijk plaats heeft. Daarbij lijkt het 't meest doelmatige, dat begonnen wordt met de hoofdwegen voor doorgaand verkeer. Reeds thans zijn velen geneigd aan het verkeer daarop voorrang te verleenen en een overgang tot de wet telijke verplichting om dit te doen zal waarschijnlijk met weinig moeilij'-heden gepaard gaan, de weggebruikers zoo op de meest logische wijze .de beteekenis van den omgekeerden driehoek met rooden rand, terwijl de kans op ongelukken tot een mi nimum beperkt wordt. Uit den aard der zaak zou een dergelijke aanduiding over het geheele land ver spreid moeten plaats hebben, opdat alle weggebruikers in de gelegenheid zijn zich ongeveer gelijktijdig met het begrip voor- rangsweg vertrouwd te maken. Deze regeling zou tevens het voordeel hebben dat het doorgaand verkeer direct ten volle van de nieuwe regeling profijt trok. De A. N. W. B. heeft dit standpunt in een adres aan den Minister van Waterstaat uit eengezet en Zijne Excellentie verzocht een spoedige aanwijzing als voorrangsweg van alle wegen op het rijkswegenplan te wil len bevorderen. Postduivententoonstelling Antwerpen. Ter gelegenheid van de postduiventen- toons-telling te Antwerpen zal op Zondag 15 November een extra-trein tegen spe ciaal tarief naar Antwerpen vertrekken. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Oververmoeidheid van chauffeurs Vergadering van gistermiddag. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp houdende bepalingen, be- oogende het tegengaan van oververmoeid heid van bestuurders van motorrijtuigen. De heer NIVARD (R.-K. geeft de voor keur aan een algemeenen maatregel van bestuur boven een. gedetailleerde wettelijke regeling, welke veel gemakkelijker is te wijzigen. Hier is geen sprake van een no vum. Spr. verwijst naar art. 27 van de Spoorwegwet, welke al dateert van 1862 of 1866. Spr. vestigt voorts de aandacth op de moeilijke positie van hen, wel eens „heerrijders'1 genoemd, welke naam onjuist is. De politie gewaagt in haar rapporten gewoonlijk van „als heer gekleede perso nen". De minister overwege in den alge meenen maatregel bepalingen, om oneerlij ke concurrentie van autovervoerders tegen te gaan. HOOGMADE. Opbrengst bazar Groene Kruis. De groote bazar te Hoogmade ten bate van het Groene Kruis, gehouden op 11, 12 en 13 October heeft opgebracht f 364.44. De ont vangsten bedroegen 628.36, de uitgaven 263.92. Alle menschen worden voor hun mede werking bedankt. RIJNSBURG Tuinbouw. De aanvoer bestaat thans geheel uit de grovere producten als uien, peen, kroten, gele, roode en groene kool. De prijzen zijn voor alle producten laag. Met de Iploemkool is het zoo goed als afge* loopen. De totaal uitkomsten is maar ma tigjes geweest. De noteering was deze week voor uien van 1.602.30 per 100 K.G. Gele en roode kool gingen zeer laag, varieerend van ƒ11.70 per 100 K.G. Van de hoogste noteering was maar een kleine kwantum. Kroten brachten van ƒ11.60 per 100 K.G. op, en waschpeen noteerde van 1.75—2.60 per 100 K.G. Knolselderie bracht van 22.60 per 100 knollen op. De heer v. SASSE v IJSSELT (R.-K.) hoopt, dat de minister rekening zal houden met de verschillende bezwaren, in deze Kamer geopperd, "n den algemeenen maat regel van bestuur. Spr. acht het onjuist, dat volgens art. 5 dezer wet overtreders te gen zichzelven moeten getuigen. Spr. wijst voorts op het bezwaar, dat volgens medici overvèrrnoeidehid niet of moeilijk is te con- stateeren. De MIN. v. SOCIALE ZAKEN, de heer SLINGENBERG, constateert dat tegen de sociale strekking van het ontwerp geen be zwaar is gemaakt, wel tegen de delegatie van bevoegdheid door de wetgevende aan de uitvoerende macht. Spr. komt er tegen op, dat de Kamer onder voorgdij van de regeering zou komen. De ervaringen des le vens zullen worden getoetst aan de te ne men maatregelen. Die ervaringen liggen op dit terrein bij de organisaties van werk gevers en werknemers. Spr. betoogt verder, dat er is overdreven, wat betreft den omvang der bevoegdheids delegatie. Men heeft aangedrongen op re geling in de arbeidswet. Alsof deze geen algemeene machtigingen omvat. Spr. kent zelfs geen wet met zoo groote machtigin gen. Het alternatief: machtiging of Ar beidswet, is er niet. Ook om allerlei an dere redenen ware deze materie niet iri de arbeidswet te regelen. Deze toch slaat op arbeid in ondernemingen en zou dus alleen bepaalde chauffeurs omvatten, ter wijl het element „veiligheid van het ver keer" uitgeschakeld zou zijn. Het is wel merkwaardig, dat de Tweèdè Kamer dit ontwerp: zonder hoofdelijkë stemming aannam en de Eerste zooveel be zwaren ontwikkelt. Móge ze nog eens over wegen, of de bezwaren tegen de delegatie zoo ernstig zijn. Stonden alle bepalingen van den alge meenen maatregel van bestuur al vast in het wetsontwerp, dan had het overleg met de menschen van de levenservaring (ge lach) al voor de indiening hiervan plaats moeten hebben, Verschillende in deze Ka mer gemaakte opmerkingen (o.m. betref fende den arbeid van chauffeurs in het havenbedrijf) zullen voor den algemeenen maatregel de volle aandacht hebben van de règeèring. Wordt het wetsontwerp verworpen, dan blijft ook hetgeen allen toch wenschen; bescherming varj de chauffeurs, voorloopig ongeregeld en dat om bezwaren van ande ren aard. Men zou met het badwater het kind wegwerpen. Het belang van men- schenlevens is ermede gemoeid, daarom stappe men heen over verschillende be zwaren. De MINISTER VAN WATERSTAAT, de heer VAN LIDT DE JEUDE, is van oor deel, dat de volksvertegenwoordiger over verschillende middelen beschikt om mis bruik van delegatie van bevoegdheid tegen te gaan. Spr. beschouwt deze als een te allen tijde opzegbaar crediet. Spr. wil ey gaarne toe medewerken, zoodra mogelijk de bepalingen van den maatregel in een wet om te zetten. Als het om de veiligheid gaat, ontgaat spr. het gemaakte verschil tusschen chauf feurs in loondienst en eigen rijders. Het is ook niet zoo moeilijk, van eigen rijder te worden chauffeur in loondienst of om gekeerd van eigen rijder „heerrijder", waar bij men ook moet denken aan Zondags rijders en snelheidsmaniakken. Men heeft ook in dit ontwerp een poging tot bevoorrechting van het spoorwegver keer gezien. Spr. komt hier tegen op. Trouwens, ook het tegendeel is gezegd. Deze wet zal nietalleen een repressieve doch ook een sterke preventieve werking hebben. Rekening zal worden gehouden met da wenschen van differentiatie en van gelei delijke invoering en zooveel mogelijk ook met de in deze Kamer gemaakte opmer kingen. Dc heer en VAN CITTERS (A.R.) en DROOGLEEVER FORTUYN (Lib.) repli- ceeren, minister SLINGENBERG. dupli ceert. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 33 tegen 10 stememn (tegen de heeren Michiels van Kessenich, Kropman en Jans sen de Limpens, allen R.K., Briët, Van Cit- ters, De Vlugt en Van Asch van Wijk, allen A.R., De Savornin Lohman, Ter Haag en de voorzitter allen Christ. Hist.). De vergadering wordt om drie uur* ge sloten. WASSENAAR. Gevestigd: A. Burnett geb. Abbink, vreemd, geen, zonder beroep, uit Londen Laan van Rhemen van Rhemenshuizen 17 C. J. van Berkel, R.K., timmerman, uit Alkemade. Bloemluststraat 74 J. W. F. Blanson Henkemans, N.H., zonder beroep, uit Nisse, Poortlaan 9 M. J. Blum, vreemd, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Laan van Koot 8 N. P. Boom, R.K., zon der beroep, uit Apeldoorn, Rijksstraatweg 431 R. P. Citroen, N.I., kunstschilder, uit Amsterdam, Oostdorperweg 100 B. Creuels, R.K., huishoudster, uit den Haag, Buurtweg 93 H. J. E. Dekker, N.H., zonder beroep, uit Heemstede, Burchtplein 17 M. H. J. Jansen, R.K., huishoudster, uit Winterswijk, Lange Kerkdam 84 P. E. Langeveld, R.K., dienstbode, uit Voor schoten, Bloemluststraat 96 J. Meihui zen en gezin, D.G., dir. N.V. Geb. v. K. en W„ uit den Haag, Prinsen weg 109 M. M. Passmarm, vreemd, R.K.. dienstbode, uit den Haag, Rust en Vreugdlaan 14 A. Pieters, R.K., dienstbode, uit Kloetinge, Schouwweg 8183 J. M. de Regt, N.H., dienstbode, uit Sassenheim, Schouwweg 27 Wed. M. Th. J, Bosman, geb. Roe mer, R.K., zonder beroep, uit Rotterdam, Ridderlaan 1 Wed. M. M. K. Mtiller geb. Roloff, vreemd, Ev. L., keukenmeisje, Laan van Koot 12 A. J. Ruijs, technicus, N.H., uit Eindhoven, Oranjelaan 9 J. L. Smit, Ev. L., zonder beroep, komende uit den Haag, Prinsen weg 21 R. M. Stefffcns, geen, gezagvoerder koopvaardij, uit Al- phën a. d. Rijn. TeyBngerh.laan 30 R. F. 'StokhuijZeh en gezin, D.G., handels agent, uit den Haag. Gr. Hoefijzerlaan 5 Chr. v. Toren. R.K.:, dienstbode, uit Rotterdam, Ridderlaan 1 E. Chr. de Weger, geen kapster, uit Gouda, Molen- Straat 18 Corn. Verbeek, N.H., jachtop ziener, uit den Haag, Rijksstraatweg 557 F. Vink en gezin, N.H., tuinman, uit den Haag, Wittelaan 14' J. W. van Wa rneten en gezin, geen, chef^echn. dienst K.N.A.C., uit Haarlem. Eikenlaan 18 C. Kortenhoeve, N.H., dienstbode, uit Haarlem, Eikenlaan 18 B. H. Zöllner, Prot., vertegenwoordiger, uit Voorburg, Santhorstlaan 9 J. M. v. d. Zijden, R3C, winkeljuffrouw, uit Lisse, v. Zuylen van Nijeveltstraat 206. Vertrokken: C. E. M. Kokshoorn naar Amersfoort, P, J. Troelstralaan 15 H. G. Ruhaak, naar Leiden, Terweepark 3 1 Th. M. Zonneveld naar Naaldwijk, Maasdijk 29 K. Hanns naar den Haag, W. Lodewijkplein 15 G. C. F. Onderwa ter naar den Haag, Breedstraat 7575a Th. J. Vuik naar Rotterdam, le Grijsing- straat 96a C. J. van Aalst naar den Haag Harstenhoekweg 239 G. Gootjes naar Schagen, Tj alle wal K 37 G. J. J. Stef- fens naar Boxmeer. Klooster H. Hart N. Blind naar Hellevoetsluis. Glassisweg 31a M. J. B. van der Sommen naar 's-Hertogenbosch, Orthenstraat 54 R. C. de Borst naar Apeldoorn, Bosch weg 11 M. C. de Fouw naar Zwijndrecht, Ring dijk 51 Th. Schiller naar Den Haag, Waalsdorperweg 8 W. van Dijk, naar Rotterdam, Bergsingel 228 W. E. Sijp- kens naar Schiedam, Tollensstraat 30 M. J. C. Pont naar Leiderdorpt Hooge Rijn dijk F 89 P. M. Korteweg naar Dor drecht, Lombokstraat 34 J. Ch. E. v. Deventer en vr. naar Amersfoort, Schaep- manlaan 16 A. Hafner naar Den Haag, Floris Grijpstraat 29. De slangenmensch. .«Daar. bedenk ik me, dat ik mün schoe nen nog moet laten zooien."

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 13