HmOe fmid VRIJDAG 6 NOVEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Thans naast goudgele ook witte Purol. Dit wrijft onzicht baar weg en daarom is PUROL (WIT) voor Dames en Meisjes zoo aangenaam bij de verzorging van gelaat en handen. Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. UIT DE OMGEVING PAARDENSPORT PAARDENSPORTVEREENIGING „HOUTRUST". Drie coures op Woudestein. Onder voorzitterschap van den heer H. Bultman heeft een algemeene vergadering plaats gehad van de Paardensportveree- niging „Koutrust" ter bespreking van het houden van een drietal coursedagen op Woudestein in Rotterdam en wel nadat Duindigt zijn hekken zal hebben gesloten. De heer G. J. van der Elshout had een schema gemaakt en het bestuur was van meening, dat nu de vergadering zich over deze poging had uit te spreken. Ingekomen was een schrijven van de vereeniging „De Draverssport", die een subsidie van f 50 per course in uitzicht stelde. De bedoeling is lange en korte baan- dr averij en te houden. In verband met het finantieele risico stelde de heer J. Vrijlandt voor. voorloo- pig van de toe te kennen prijzen ten hoog ste 25 pet. van het bedrag in te houden om een eventueel verlies te kunnen dekken. Dit voorstel werd met algemeene stem men aangenomen. Als data werden voorgesteld: 29 No vember, 6 December en 13 December, bij zondere omstandigheden voorbehouden. Aan het slot van de druk-bezochte ver gadering werd als handicaper zoowel op de lan^e als de korte baan benoemd de heer W. F. Smits. NAJAARS-MILITARY DER KM.S.V. Woensdag en Donderdag heeft de K. M. S. V. haar traditioneele najaars-military gehouden, welke dit jaar was vereenigd met de dubbele cross country, welke Don derdag is verreden, onder allesbehalve gunstige weersomstandigheden. Het resultaat was: Dubbele cross country: 1. res luit. baron van Heeckeren van Keil met K'kker 171 punten; 2. luit. Steenkamp met Rambam, 166 punten: 3. luit. Hoytema van Konijnen burg met N.N. 166 punten (na loting); 4. luit. van der Hoog met Marouis 104 pun ten; 5. kap. Breunese met Simplex, 159 punten; 6. luit. Jhr. Beelaerts van Blok land met Fledermaus 151 pnt. Dit aantal werd eveneens behaald door luit. Cnopius. die echter na loting afviel. Military: 1. luit. van der Hoog met Mar quis, 307 punten; 2. luit. Hoytema van Konijnenburg met N N. 302 nunten; 3. luit. SteenkamD met Rambam 288 punten: 4. luit. Hasselman met Irish Dorris 281 punten; 5. luit. Mever met Pandur 280' punten; 6. kap. Breunese met Simplex 279 punten. Een eervolle vermelding verwierven baron van Heeckeren van Keil met 266 punten en luit. Maris met 264 punten. KERKNIEUWS Z.H.EXC. MGR. N. STAM. 17 November a,s. vijf-en-dertig jaar priester. Dinsdag 17 November zal het vijf-en-der tig jaar geleden zijn, dat Z.H.Exc. Mgr. N. Stam, Apost. Vicaris van Kisumu. Ep. tit. Cediensis, de H. Priesterwijding ontving. Hoewel het geen gebruik is een derge lijk jubileum te herdenken, meenen wij dit feit niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan. Immers, over eenigen tijd zal Z.H.Exc. weer naar Afrika vertrekken, waar Mgr. indertijd zijn vijf-en-twintigja rig priesterfeest herdacht heeft. In verband met de H. Missie, zal de ker kelijke viering van dit jubileum niet op 17 November maar een week later plaats heb ben. Z.H.Exc. zal een pontificale H. Mis van dankbaarheid opdragen in de kerk van de H.H. Elisabeth en Barbara aan de Paul Krugerstraat te Haarl'.m-Noord. „Tijd". SEMINARIE OP CELEBES INGEWIJD. Z.H.Exc. Mgr. W. Pans verrichtte de plechtigheid. In tegenwoordigheid van den resident van Menado heeft Z.H.Exc. Mgr. W. Panis het Groot-Seminarie te Tomohon feeste lijk ingewijd. Vele Europeesche en inheem- sche bestuursambtenaren, leden van de R.K. geestelijkheid en vooraanstaande particulie ren waren aanwezig. Na afloop der kerkelijke plechtigheden hield Mgr. Panis een drukbezichte receptie. PATERS MONTFORTANEN NAAR DE MISSIE. Met de „Giulio Cesare" vertrekken 6 November vanuit Marseille naar de Mis sie in Eritsch Nyasaland de eerw. paters Montf or tanen H. Lagro uit Beek (L.) en A. van den Berg uit Limmel-Maastricht. Op 4 December zullen uit Antwerpen met de „Elisabethville" naar Belgisch Con go vertrekken de eerw. paters P. Lanc- kohr uit Bocholtz, H. Huynen uit Kerkra- de en J. Flachs uit Valkenburg. Geen audiëntie. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week géén audiëntie verlee- ALKEMADE Drankwet. Door B. en W. is aan D. G. J. van Nieuwkoop vergunning verleend tit overschrijving van de ten zijnen name staande drankwetvergunning van perceel F 30 naar perceel F 28 a. HILLEGOM Kindervoeding. De heerschende nood toestand en de gunstige resultaten in den voorgaanden winter verkregen heeft de desbetreffende Commissie doen besluiten haar zegenrijk werk „een warm middag maal voor alle gezindten" ook dezen win ter te verrichten en zoo spoedig mogelijk aan te vangen. Een en ander kan bezorgd worden huize „St. Joseph". We vertrou wen gaarne op den weldadigheidszin van velen. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. Het was deze week een up en dwon met betrekkelijk kleine verschil len. In het algemeen genomen bleven de prijzen vrij laag. Er was geen enkele mee valler. Bloemkool, waarvan gelukkig een kwantum voor export wegging, varieerde ook nogal in prijs. De beste kwaliteit bracht van ƒ5.507.50 per 100 op, doch de groote massa kon niet meer opbrengen dan 35.40. Tweede soort ging voor het grootste gedeelte naar de zouterijen voor t 1.702.50 per 100. Groene kool ging iets beter„ bracht van 1.101.80 per 100 stuks op. Knolselderie bleef in den gewonen prijs, van ƒ2.102.40 per 100 stuks. Peen j per 100 bes ging iets beter, al bleef de prijs te laag. De noteering hiervoor was ƒ3.60 5.70 per 100 bos. Ook in uien kwam geen verandering. De aanvoer is maar matig, ook al tengevolge der matige prijs, ƒ2 2.30 per 100 K.G. Gele en Roode kool blijft nog steeds zeer laag in prijs. De beste kwa liteiten noteeren van 1.101.70 per 100 K.G. Waschpeen liepiets op. De aanvoer is ook maar matig, alhoewel er voldoende voorraad is. De prijs was van 4065 ct. per kist van 20 K.G. Er wordt de laatsten I tijd veel peen gekocht voor conserven die ongewasschen wordt geleverd. Hiervoor i betaalde men den laatsten tijd van 2.20 2.30 per 100 K.G. Kroten gin sen vlug weg al bleef de prijs te laag. Dit grove product kon steeds goed afnemers vinden tepen ƒ1.60—1.80 per 100 K.G. Er staat nog veel te veld, van peen en diverse koolsoorten. Gehooot wordt dat de nachtvorsten nog wat zullen uitblijven. Deze zouden groote schade veroorzaken. LISSE Gouden bruiloft. Het echtpaar J. Onos en M. van Zuylen hoopt op Maandag 12 November a.s. den dag te herdenken, waarop zij vóór 50 jaren in den echt wer den vereenigd. Zoowel de man als de vrouw is 72 jaren oud en hebben nog een goede gezondheid. e Tuinbouwwintercorsus. Evenals vorige jaren wordt ook dezen winter wederom een Tuinbouwwintercursus gehouden in het schoolgebouw der Openbare School. In dit gebouw had tevens de officieele opening plaats onder leiding van den heer W. v. d. Wal, te Hillegom, hoofd van den cursus. Van den Rijkstuinbouwconsulent, den heer ir. K. Volkersz, was bericht van ver hindering ingekomen. Als vertegenwoordi gers van de afd. Lisse van de Alg. Ver. voor Blombollencultuur waren aanwezig de hee- ren Jas. Th. de Vroomen en W. Onderwa ter. Van de Commissie van Toezicht waren aanwezig de heeren W. Vos, Joh. Beider. De heer Hageman was verhinderd. Voorts waren alle cursisten aanwezig. De heer Jac. Th. de Vroomen voerde het woord als vertegenwoordiger van Bloem bollencultuur. Het deed hem leed, dat er uit een plaats als Lisse niet meerderen ge vonden worden, die dezen cursus willen volgen. Werkloosheid. Bij de Gem. Arbeids beurs stenden de afgeloopen week 161 werkzoekende personen ingeschreven. Geboren: Maria d. van J. de Vries en M. de Blieck Maria Gerarda d. van M. Schoone en S. van der Klauw; Chris tina Cornelia d. van G. A. de Kuyper en D. C. van Rooyen Gijsbertus Johannes z. van G. van Tol en J. M. de Kuijper. Ondertrouwd: G. W. Baars 23 j. en G. C. J. Beijk 23 j. F. J. M. Jirka 27 j. te Voorhout en J. H. Kaandorp 25 j. Gevestigd: H. Muilwijk en echtg. uit Haarlemmermeer C. Spaan uit Haarlemmermeer J. A. Warmerdam geb van Eeden uit Noordwijkerhout P. Chr. M. van der Voorn en gezin uit Velsen I N. Mastenbroek uit Haarlemmermeer. Vertrokken: P. C. H. van der Meer j naar Beverwijk C. F. Möhlmann naar Hofstade (België); J. Zijp en echtg. naar Noordwijk H. Steinmeier naar Bloe- mendaal. NOOTDORP. Comité huwelijksgeschenk Prinses Ju liana. In deze gemeente is op initiatief van den Burgemeester gevormd een Comité, dat zich ten doel stelt het bijeen brengen van gelden voor het aanbieden van een nationaal huldeblijk ter gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana met Z. D. H. Prins Bernhard van Lippe- Biesterfeld. De zeereerw. heer G. Th. van de Meer en de weleerw. heer Ds. J. P. Ph. Loeff, zijn bereid gevonden in een Comité van Aanbeveling onder voorzitterschap van den Burgemeester zitting te nemen. Het Werkcomité, waarvan eveneens het voor zitterschap door den Burgemeester wordt bekleed, bestaat uit de heeren J. A. Post, A. C. van der Helm, Th. Lindeman, W. van I der Endt, C. L. de Koning, J. W. Naaijen, C L. van Leeuwen, M. C. Castelijn, A. 't Kart en A. K. H. Breebaart, die de functie van secretaris-penningmeester waarneemt. Wij hopen binnenkort nadere mededeeling te kunnen doen omtrent de werkwijze van laatstgenoemd comiié. Warmvoedseluitdeeling. Van Woens dag 11 dezer af zal weder ten huize van den heer van 't Wout, Dorpsstraat alhier, de wekelijksche warmvoedseluitdeeling plaats hebben. Degenen, die hiervoor in aanmerking wenschen te komen, worden verzocht zich uiterlijk des Dinsdags bij genoemden heer te willen opgeven. Geboren: z. van J. L. Dingiervan Drenth. Getrouwd: J. A. van Koopen, jm.29 j. en A. C. M. Oudshoorn jd. 22 j. Overleden: M. van der Marei 68 j. A. P. van Dijk 67 j. W. A. Jansen 1 j. P. M. RoemijnBak 43 j. Gevestigd: J. L. van der Laan en gezin van 'sGravenhage G. D. Gerrit sen van 'sGravenhage J. L. iDngler en gezin van Delft W. Rclvink van Stomp- wyk A. H. van der Sman van Stomp- wijk A. B. Baks van Dordrecht H. C. •Naaijen van Voorburg. Vertrokken: A. J. Albers naar Rot terdam. NOORDWIJK. Jubileum. Naar wij vernemen zullen de heeren Jac. Verkade en P. Versteeg op 15 Nov. a.s. het feest herdenken, dat zij 25 jaar lid zijn van het college van Kerk- collectanten in de parochie van den H. Jo- roen. Geboren: Johannes, z. van J. v. Bee- len en J. Verveer Adriana Margaretha Christina, d. van A. F. Wijnands en H. C. J. Steenvoorden Clara Maria, d. van P. J. Brederode en A. M. v. Loon Bertha Pia Maria, d. van E. H. v. d. Werf en B. K. G. Vogt Theresia Hermina Maria, d. vaa A. L. v. Dijk en A. C. M. Versluijs Leo- nardus Jacobus, z. van L. W. v. d. Zalm en J. A. Weterings Jan, z. van P. Rohtert en E. M. P. Oudshoorn. Ondertrouwd: N. H. Hermans en P. M. M. Caspers. G e t r o li w d: J. v. Duin en E. Müller L. Groenendijk en T. v. Rooijen A. Heemskerk en M. Smit C. P. Vliet Vlie land en M. C. A. Verhoeven B. J. J. Hoogweg en M. M. J. Rietmeijer. Overleden: Emy von Briesen 78 j. Catharina Redering 71 j„ wed. van L. S. de Graaf Johanna Maria Weterings 24 j.. ongeh. —Grietje Passchier 81 j. Jo hanna Degenkamp 76 j./ geh. met W. A. Zoutenbier. OEGSTGEEST. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer W. F. de Rooy hield de Hanze een alg. vergadering. De belangstelling was matig. Door den heer A. J Vester werd ver slag uitgebracht van de vergadering der Centrale Raad die in den Haag is gehouden. Nadat nog eenige zaken van huishoude- lijken aard waren besproken en afgedaan, verkreeg de heer A. P. de Rooy het woord, die een inleiding hield over „Sparen". De heei de Rooij begon met er op te wij zen dat de reden waarom hij dit onderwerp koos, zijn oorzaak vindt in de aanneming van een nieuwe schoolgeldregeling, waar bij degenen, die gespaard hebben, extra worden belast n.l. op inkomen en vermo gen. Voorts, dat de middenstanders, althans de handeldrijvende middenstanders, geen pensioenen genieten aus aangewezen zijn op sparen als zij tenminste voor hun ouden dag willen zorgen. Het is geenszins de bedoeling van spreker om critiek uit te oefenen op die instanties die bevoegd zijn om de verschillende be lastingen aan te slaan, dan wel om aan te toonen het verschil wat betreft de heffing of bijdrage van hen die sparen met dege nen, die om reden van hun betrekking of ambt pensioen genieten. Het onderwerp behandelde spreker in drie gedeelten: le. de Middenstand krijgt geen pensioen, 2e. Moet dus sparen. 3e. Wie profiteeren van 't sparen. Over 't eerste gedeelte kon spreker heel kort zijn, omdat de zakenmenschen uit den aard van hun plaats in de samenleving niet direct in dienstverband staan met het rijk, provincie of gemeente; dus niet gerang schikt onder degenen, die verplicht pen sioen-bijdragen storten. Men is dus min of meer aangewezen op sparen of op het slui ten van een levensverzekering. De Middenstander moet dus sparen. Spre ker beantwoorde vervolgens uitvoerig de vraag: „Hoe spaart men of hoe ontstaat kapitaal". Waarom sparen of kapitaal-vorming noo- dig is? Om te kunner. voortbrengen, het geen zonder kapitaal niet mogelijk is. Zoo is zaaigraan noodig om nieuw graan te verkregen en is een boormachine noodig om een tunnel in een granietrots te boren. Spreker geeft nog nadere motieven tot kapitaal-vorming aan en stelde daarna de vraag: „Geeft sparen of kapitaal-vorming een factor voor verhoogde werkzaamheid in de samenleving?" Wanneet de bevol king toeneemt is vergrooting van kapitaal noodig. Daar nu kapitaal gevormd wordt door van het voortgebrachte maatschap pelijk inkomen een deel voor verdere voort brenging te bestemmen, kan het dus ook alleen worden vergroot door dat deel groo- ter te maken. Dat komt dus hierop neer, dat degenen, die een oorspronkelijk of af geleid inkomen genieten, een deel hiervan niet gebruiken, dus m.a.w, sparen. Dit spa ren beteekent echter niet oppotten, want hierdoor ontstaat geen kapitaal in economi- I» RAD!^oraoo™*MMA'S ZATERDAG 7 NOVEMBER. Hilversum L 1875 M. KRO-Uitzending. 4.00—5.00 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en Gram.pl. I.20 KRO-Melodisten en solist. 3.05 Kinderuur. 4.00 Toespraak 4.20 Piano-recital. 4.25 Esperanto-lezing. 4.40 Piano-recital. 4.45 Causerie over de Mobilisatie-Slacht offers. 5.00 DE KRO-Boys en solist. 5.45 Voor Kath. Padvinders. 6.15 Gram.pl. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele Aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Voordracht en concert. 8.30 Gram.pl. 8.45 Lincke-concert m. m. v. KRO-or kest, koor en solisten. (Van 9.309.45 'Gram.pl.). 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 Sportpraatje. 10.5012.00 Gram.pl. Hilversum II. 301 M. VARA-Uitzending. 7.00—8.00 VRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Gram.pl. en voordracht. 12.001.45 en 2.00 Gram.pl. 2.30 Filmpraatje. 2.45 Gram.pl. 3.15 Schaakles. 3.30 Dansmuziek. f 3.50 Economische causerie. 4.10 Dansmuziek. 4.30 Instit. v. Arbeiders Ontwikkeling. 5.00 VARA-orkest. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Film-uitzending. 7.00 De openbare school worde geen school met den Bijbel, lezing. 8.00 SOS-Berichten. 8.03 Berichten A.N.P, VARA-Varia. 8.15 Gram.pl. 8.50 Toespraak. 9.00 Radio-tooneel met muziek. 9.30 Dansmuziek. 9.55 Berichten A.N.P. 10.00 Sport-reportage. 10.20 VARA-Groot-orkest. II.0512.00 Sportreportage. Droitwich, 1500 M 11.20 Orgelspel. 11.50 Het MacGibbon-strijkkwartet. I.20 Commodore Grand-orkest. 2.25 Piano-recital. 3.35 Dresdensch Staatsopera-orkest. 5.35 Dansmuziek. 7.05 Dansmuziek. 8.35 BBC-Theater-orkest en soliste. 9.40 Variété-programma. 10.40 BBC-orkest en soliste. II.35 Dansmuziek. 12.0012.20 Dansmuziek. R a d i o-P a r i s, 1648 M. I.35 Zang. 4.20 Pascal-orkest. 8.20 Zang en cembalo. 9.05 Operette-uitzending. II.0512.35 Dansmuziek en populair concert. Keulen. 456 M. 11.20 Sted. orkest Heidelberg en militair orkest, vocaal kwartet en solisten. 3.20 Omroepkleinorkest. 5.25 Schrammelmuziek m. m. v. solisten. 5.50 Mannenkoor. 7.30 Opera-uitzending. 9.55—11.20 Vroolijk programma. Brussel. 332 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pL 12.50 Salon-orkest. 1.30 Reportage. 1.35 Klein-orkest. I.50 Gram.pl. 2.05 Reportage. 2.23 Kamermuziek. 3.20 A. Felleman's orkest. 4.20 Litszt-concert. 5.50 en 6.35 Gram.pL 7.20 Waalsche volksliederen. 8.20 Cabaret. 9.20 Reportage. 9.35 Klein-orkest. 10.30 Kamermuziek. II.20 Gram.pl. 11.3512.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gram.pL 12.50 Klein-orkest. 1.30 Salon-orkest. I.50 Gram.pl. 2.20 A. Felleman's orkest. 3.05 Operaconcert (Gr.pl.), 5.35 Dansmuziek. 6.35 Symphonieconcert. 8.20 Gram.pl. 8.35 Radio-tooneeL 10.30 Dansmuziek. II.20—12.20 Gram.pl. DeuKschlandsender, 1571 M. 7.30 Gevar. programma. 9.50 Viola en piano. 10.2012.15 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio- Distributiebedrijf. 3e Programma. 8,05 Parijs R. 9.05 Keulen. Pl.m. 13.15 Brussel VI. 13.35 Keulen. 14.35 London R. 15.50 Brussel Fr. 16.20 Keulen. 18.20 London R. 19.20 Berlijn. 23.20 Weenen of diversen. 4e Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 diversen. 10.35 London R. 11.20 Droitwich. 18.20 diversen. 19.05 Droitwich. 22.45 London Reg. (Wijzigingen voorbehouden). schen zm. Evenals er te weinig kan wor den gespaard, kan ook het tegendeel ge schieden gelijk spreker nadei aantoont. Teneinde het sparen te bevorderen kan de overheid negatief en positief te werk gaan. Negatief door verkwisting te voorkomen en dat is mogelijk door doeltreffende be lasting te heffen op weelde-uitgaven en door een praktische drankwetgeving; positief door de mogelijkheid te openen kleine be dragen rentegevend te beleggen. Zij kan voorts kapitaalvernietiging voorkomen door haar belastingstelsel in overeenstemming te brengen met de belangen der voortbren gen, gelijk spreker nader uiteenzet. Waar tegenwoordig bespaarde gelden in 't algemeen niet meer in een kous of ergens anders renteloos worden weggeborgen, maar hetzij met of zondei tusschenkomst v.an banken worden uitgeleend voor pro ductieve doeleinden in landbouw, industrie en 't transport, zou in een land van sterke spaarders weldra een wanverhouding tus- schen productie en consumptie doen ont staan, wat spreker nader uiteenzet. Vervolgens gaf spreker een schema hoe veel er gespaard is, aan de hand van sta tistieken. De middenstander is aangewezen om te sparen omreden dat hij geen pensioen ge niet en hij ook niet in aanmerking komt voor rente-uitkeering, volgens de ouderdom en invaliditeitswet, wegens niet in dienst verband werkende. Hij die spaart doet dat in de regel voor eigen belang, dit wil zeg gen, om te voorzien in de toekomstige be hoeften en niet directe met het doel de gemeenschap te bevorderen. Gelukkig evenwel loopen de belangen van individu en gemeenschap hier even wijdig en bevordert de spaarder ook de algemeene welvaart en wel om twee rede nen: le. maakt hij kapitaalvorming mogelijk, welke voor de voortbrenging onontbeer lijk is. 2e. voorkomt hij dat de gemeenschap hem te hulp moet komen in een tijd, dat zijn inkomsten hebben opgehouden. Vervolgens besprak spreker nog de nieu we schoolgeldregeling Op deze inleiding volgde een aangename gedachtewisseling. Bij de rondvraag werd nog ter sprake gebracht de viering van het as. huwelijks feest van Prinses Juliana. Men meende, dat de Oranjevereeniging in eerste instan tie zich tot de diverse organisaties had moeten wenden. Hierna sluiting. SASSENHEIM. „St. Crispijn". De gewestelijke Pa- troonsvereeniging Lisse en Omstreken hield in het K.S.A.-gebouw een ledenver gadering. De voorziter deelde mede, dat de cursus voor diploma A dit jaar, helaas, geen doorgang kon vinden, aangezien er te wei nig deelnemers waren. Spr. betreurt dit ten zeerste, daar er in ons district zeker voldoende jonge krachten aanwezig zijn om een dergelijke cursus te volgen. Alsnu werd het woord verleend aan den G. A. voor het houden van een lezing over het persoonlijk eigendom. De voorzitter dankte den G. A. voor zijn aangenaam en leerzaam betoog. Het ver dere van den avond werd, ter viering van het patroonsfeest, gezellig doorgebracht, en ging men voldaan huiswaarts. Een schadepost Bij een landbouwer alhier zijn in de afgeloopen week twee koeien gestorven, en een derde moest wor den afgemaakt. De oorzaak moet gezocht worden in het eten van vergiftigde bollen. Geboren: Anna Maria Johanna Jaco- ba d. van A. Waasdorp en M. Kollaart Antje d. van P. H. Oudshoron en C. M. H. Verbree. Elisabeth Catharina Hendrika d. van J. W. Jansen en G. C. den Hollan der. Aagje d. van J. Buijs en P. Zui dervaart. Ondertrouwd: D. van Loo 24 j. en G. Buurman 24 j. Q. H. van der Voort 36 j. en J. G. M. Meijer 33 j. Gevestigd: I. de Bruijne en gezin Beukenlaan 52, van Apeldoorn W. Noo- teboom, Hoofdstraat 26, van Delft W. F. Bonardt, Westerstraat 8, van Delft. Vertrokken: J. Star en gezin naar Oegstgeest W. G. van Nobelen naar België E. Heijnes naar Amsterdam G. H. Heijnes naar Noordwijk J. C. J. Bontje naar Den Helder H. Weijers en gezin naar Lisse H. Molema naar War mond. ZILK. Een speld in een hooibergToen de bloemistknecht v. E. aan het rietdekken was, vond hij in het riet een zilveren hor loge met ketting. Toevallig kwam een schip per uit Groningen op den tuin en vertelde, dat iemand in Groningen bij het transpor teeren van riet bedoeld horloge verloren had. Men kan de verwondering begrijpen, toen de eigenaar vernam, dat zijn eigen dom hier gevonden was.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10