NIEUWS STADS DONDERDAG 5 NOVEMBER 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN HOE WORDT HET WEER BEWOLKT. DE BILT SEINT: Matige, wellicht tijdelijke toenemende Zuidelijke tot Westelijke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken. Tijdelijk re gen, aanvankelijk weinig verandering in temperatuur, later iets kouder. Hoogste barometerst.: 767.1 te Krakau. Laagste barometerst.: 741.5 te Storno wal. Het gebied van hoogeluchtdruk in het Oosten nam nog iets in beteekenis toe en breidde zich naar het Noorden uit. Het gebied van lage luchtdruk in het Westen krijgt opnieuw versterking door depressie kernen ten Zuiden van Groenland. Een diep minimum, dat langs den 58sten breed tegraad uit het Westen genaderd is, ligt thans dicht bij Schotland en zal vermoe delijk wel weer langs de Noorsche kust naar de Poolzee trekken. Over het geheele Westen en ook over Centraal-Europa be wegen zich met matige snelheden warme en zeer vochtige luchtmassa's van Zuid- West naar Noord-Oost. De wolkenmassa's, die reeds op enkele honderden meters be ginnen, reiken, blijkens de vliegtuigwaar nemingen, tot boven 3000 meter. Hier en daar komen smalle strookvormige gebie den van opklaring voor. Nagenoeg alle stations melden geringe tot matige hoe veelheden regen, slechts enkele maken mel ding van regenval van 10 of meer m.m. Aan de Noordzijde van de as van het la gedrukgebied waaien arctische winden, die echter op IJsland nog nauwelijks vorst brengen. Voorloopig is nog weinig ver andering in den weerstoestand te wachten en blijft het weer het sombere en betrok ken karakter behouden. LUCHTTEMPERATUUR. 10 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. «L Van Donderdagnamiddag 4.52 uur tot Vrijdagmorgen 6.37 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrydag 6 Nov.: voorin. 7.51 en nam. 8.27 uur. LETTEREN EN KUNST Het Schild. Apologetisch Maandschrift. Uitg. der A. V. Petrus Canisius. De November-aflevering van het Schild vangt aan met de voorzetting van de inte ressante bijdrage van prof. H. Reijnen uit Rolduc over de verhouding van Erasmus, den grooten humanist, en zijn tijdgenoot Luther. Men heeft Erasmus vaak verweten, dat hij neit direct partij koos tegen de ket terijen van Luther, doch hem integendeel een tyd lang de hand boven het hoofd hield. In de drie voorafgaande artikelen heeft de schrijver uitvoerig die houding van Eras mus uiteengezet en aannemelijk gemaakt. Thans wordt aan de hand van twee brie ven de ommekeer van Erasmus toegelicht, toen hij zich in 1520 voorgoed van Luther afkeerde. Deze brieven leveren het afdoend bewijs, dat de indruk onjuist is, 'dien men zelfs uit uitgebreide handboeken van Kerk geschiedenis ontvangt, als zou Erasmus zich eerst in 1524, en ook dan nog meer onder uitwendige pressie dan uit inwendige over tuiging, van Luther hebben afgewend. Piet Kasteel schrijft voort over „De Kerk in het leven en denken van New man", een boek van den heer W. H. v. d. Pol over den grooten bekeerling en kardi naal. De schrijver van het boek is niet- Katholiek, maar dat men er prijs op gaat stellen om Newman te zien, zooals hij was, is in elk geval verheugend. Onder den titel „Geluk" deelt dr. A. v. Oosterloo iels mede over haar bekeering, een verhaal uit het leven gegrepen, zonder eenige opschik of sentimentaliteit, het ver haal van zoovelen, die wel zien, maar de oogen sluiten om de lastige consequentie niet te moeten trekken. Het verhaal van iemand, die toch den vrede vond, na de consequen tie te hebben getrokken. J. Lammertse Lzn. vertelt het een *en ander van de beweging van Möttlingen in Würtemberg, terwijl Jan Taal wederom in een kort stukje een tekst beschouwt, ge wijd aan de figuur van St. Petrus. In de Vragenbus wordt een vraag be antwoord over de „profetieën" over het einde der wereld. Pater Otten hecht er niet veel waarde aan en keurt de publicatie er van terecht af. Woensdagmiddag 2 uur vergaderde de gemeenteraad. Slechts de heer Burggraaf, die ziek is, was afwezig. Onmiddellijk na de opening werd behandeld een verzoek schrift van de bewoners van de Achter Nieuwstraat, die door de bebouwing van de Burg. Ie Coultrestraat volkomen versto ken zijn van straatverlichting. Zij hebben aan B. en W. gevraagd om een lantaarn,, maar deze hebben dat verzoek afgewezen, omdat de straat geen doorgang is en heb ben de adressanten in de gelegenheid ge steld tegen betaling van 20.per jaar een lantaarn voor eigen rekening te plaat sen. Adr. meenden dat aanbod echter niet te moeten aanvaarden, omdat hun straat evengoed een dorpsstraat is als de andere en dus recht op straatverlichting heeft. B. en W. adviseeren echter weer afwij zend, omdat het particulier terrein betreft en een dergelijk verzoek van andere zijde verleden jaar ook is if ge wezen. De heer Jongeneel verzet zich tegen deze vergelij king. Het is een heel ander geval. Deze straat is een officieele straat en draagt een officielen naam. Enkele jaren geleden heb ben de bewoners hetzelfde gevraagd en zijn toen afgewezen omdat hun straat licht kreeg van de lantaarns in de Burg. Ie Coultrestraat, wat thans niet meer het ge val is. Dat de weg particulier is, kan geen bezwaar zijn. want de heele Emmakade is particulier eigendom en daar brandt ook wel verlichting. De voorzitter legt het criterium hierin, dat het geen doorgaande weg is. Er is wel een uitpad gehouden d or het plantsoentje, maar dat was ten gerieve der bewoners en is geen weg. De bebouwing staat achter de Nieuwstraat en had daar nooit moeten ko men. De naam Ls alleen gegeven om een minder welluidende volksnaam te doen ver dwijnen. De heer Jongeneel dient een voorstel tot inwilliging van het verzoek in. De heer Lugtenberg steunt dat voorstel. De heer v. d. Heyden vraagt naar de kosten, die begroot zijn op j 20.— per jaar en stelt voor bij die geringe kosten de adressanten ter wille te zijn. De voorzitter ontraadt dit echter ten sterkste omdat de zaak een principieele is. Er zijn meer sloppen en ste^ gen, die dan ook met recht verlichting zou den kunnen vragen. Eveneens verzette spr. De raad dezer gemeente kwam in ver gadering bijeen; de heer Koning had be richt van verhindering gezonden. Het Borgstellings-fonds voor Gouda en Omstreken te Gouda, vroeg de toegezegde jaarlijksche bijdrage in de administratie kosten voor 1937 te brengen in plaats van 1 cent op 3 cent per inwoner. B. en W. gevoelen hier niet veel voor en hebben geïnformeerd, wat het fonds meer speciaal voor Zwammerdamsche in gezetenen heeft gedaan. Hierop is nog geen antwoord ingekomen, waarom wordt voorgesteld de beslissing op dit verzoek te verdagen, waartoe z. h. st. werd besloten. Besloten wordt den heer van der Heijden uit Leiden op arbeids-contract als deur waarder voor deze gemeente aan te stel len en hiervoor voor 1936 alsnog een post op de begrooting uit te trekken. Met &lg. st. aldus besloten. B. en W. boden aan de door den ge meente-ontvanger opgemaakte rekening over het dienstjaar 1935, welke sluit met de navolgende eindcijfers: Gewone dienst, inkomsten 98.298.60, uitgaven f 95.028.55, batig slot 3270.05. Kapitaaldienst: in komsten 25.401.29. uitgaven 8702.64, batig slot 16.698.65. Voorstel tot het verleenen van een ga rantie groot 3 pet. aan de gemeente Bos koop, in de kosten van stichting van een vast tentoonstellingsgebouw waarvan de gezamenlijke garantie in totaal 67.000 bedraagt. Met alg. st. werd tot deze garantie-stel ling besloten. Voorstel om ingevolge art. 205 ter, der L. O.-wet 1920 gelden beschikbaar tc stel len ten behoeve van het bestuur der R. K. Jongensschool tot het uitbotalen van een bedrag ineens groot f 17.400, zijnde 80 pet. van de in 1921 geschatte waarde van het schoolgebouw, ter vervanging van de jaar lijksche vergoeding als bedoeld in het le lid van art. 205 der genoemde wet. Weth. van de Poll zette uiteen, dat aan de inwilliging van het verzoek eenig voor deel is verbonden voor de gemeente, aan- UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Filmvertooning. Gisterenavond werd in het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Damlaan een groote filmvertooning met sprekende en musiceerende films gegeven, welke vertooning werd georganiseerd door de N.V. Filmafdeeling van het Centraal Bureau voor de Katholieke Sociale Actie. Vertoond werden naast enkele komische films, o.m. „Het Circus" en „Lourdes", welke laatste film een zeer indrukwekken de weergave van de plechtigheden te Lour des gaf, o.a. de grootsche processie, de Hoog- mis, de Kruisweg, de zegening der zieken, waarbij het aanhoudende dringende gebed tot Maria diepen indruk maakt. Het was daarom dan ook te betreuren, cat de zaal slechts zeer matig bezet was, daar de ver tooning over het geheel zeer mooi was en zeker ieder een aangenamen en mooien avond bezorgt. Het is aaarom te hopen, dat hedenavond, by de 2e vertooning, de zaal geheel bezet zal zijn, daar de vertooning, mede met het oog op het goede doel, de verspreiding van de goede film, aller be langstelling verdient en een bezoek ten volle waard is. Wij vertrouwen dan ook, dat de organisatoren dezen tweeden avond meer succes zullen oogstten. zich tegen een voorstel v. d. Marei om de beslissing over te dragen aan de lichtcom- missie. Dat is een commissie van advies aan B. en W. en niet geschikt voor derge lijke 'beslissingen, die tot de competentie van B. en W. behooren. Ten slotte wordt het voorstel-Jongeneel verworpen met 84 stemmen. Voor stemmen de heeren Beyen, van Jongeneel en Lugtenburg. Het uitbreidingsplan der gemeente wordt vervolgens met algemeene stemmen aan genomen. Er worden op verzoek van een tweetal bezwaren wijzigingen aangebracht met betrekking tot. den bouw aan de Ju- lianastraat en de plaats van een weg bij de Nieuwe Markt. De klachten bleken gegrond te zijn. Besloten wordt bij benoeming van capi- tulanten tot veldwachter niet te doen gel den de bepaling, dat de dienstjaren in an dere gemeenten doorgebracht zouden mee tellen voor de vaststelling van de jaar wedde. Bovendien echter wordt besloten aa H. M. de Koningin ontheffing te verzogen van de bepaling om in aan te wijzen func ties uitsluitend capitulanten te benoemen. Voor die functies zouden allen in aanmer king komen, die '-an gemeentebode en concierge, waarbij vrouwelijke hulp noo- dig is en die van gemeentewerkman, waar voor eenige vakkennis noodig is. Enkele aanslagen in het kohier der school gelden worden teruggebracht. Ged. Staten maken bezwaar tegen den aankoop van een nieuwen brandspuit op rekening van de kapitaaldienst, hoewel die betaald zou worden uit de gelden van den verkoop van gemeente-eigendommen. Zij achten dat ka- ptaalsvernietiging. Daarom wordt beslo ten de aankoop >vel op de kapitaalsreke ning te financieren, maar jaarlijks uit den gewonen dienst een bedrag van 1000. - over te brengen naar kapitaal. Daarna gaat de Raad in geheime zit ting ter bespreking van een punt, dat niet nader wordt genoemd, maar intusschen aan de orde is gekomen. Die besprekingen, die blijkbaar nogal warm waren, duurden 9 kwartier, terwijl onmiddellija na de op heffing der gesloten zitting de vergadering die toen had moeten overgaan tot de be handeling van de begrooting, werd ge schorst tot een nader te bepalen datum. Vermeld zij nog, dat des middags te 2 uur een geslaagde kindervertooning plaats had. „St. Michaël". Heden werd ons net uit voerige en keurig verzorgde feestprogram ma ter hand gesteld van den Ned R. K. Po litiebond „St. Michaël". afdeeling Veur en Omstreken, welke ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan een grooten feestavond or ganiseert op Woensdag 18 November a.s. in het Patronaatsgebouw te Veur. Gezien het programma belooft het een prachtige avond te worden. Medewerking wordt ver leend door „Het Matrozenkoor" Hofstads Knapenkoor onder leiding van den heer Theo van Elf eren, terwijl Mej. M. Maas land, piano en de heer H. P. N. Heijdt ter afwisseling muzikale medewerking ver leenen. De feestrede zal worden gehouden door kapelaan J. Dunselman, oud-adviseur der afdeeling. Een beperkt aantal kaarten zijn verkrijgbaar bij den heer Louw, Dam laan te Veur; er is reeds groote vraag naar deze kaarten, zoodat men zich zal moeten haasten om voor dezen prachtigen avond van een plaats verzekerd te zijn. St. Nicolaasfeest. De Oudercommissie der O. L. School te Veur verzoekt ons mede te deelen, dat evenals vorige jaren ook dit jaar een St. Nicolaasfeest in de school zal worden gehouden. Een dezer dagen zullen de steu.ilijsten voor dit doel worden aan geboden. OEGSTGEEST. Begrafenis slachtoffers auto-ongeval. Hedenmorgen om 10 uur vond op de be graafplaats Rhynhof de teraardebestelling plaats van den heer G. Nagtegaal en Mej. P. Th. Nagtegaal-Lekx, de beioen slacht offers van het auto-ongeval van j.l. Zondag nabij de Slaag in Oegstgeest, waarbij Dei- den doodelijk werden aangereden by het oversteken van den weg. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den heer T. van Egmond, Wethouder der gemeente Oegstgeest namens het Ge meentebestuur, de heeren C. F. W. Riet veld, gemeente-architect, A. J. P. Bakker, gemeente-opzichter, gemeente-personeel, bestuur der Chr. Nationale Werkmansbond D.E.L. (Draag elkanders lasten), vertegen woordigers van de Ziekenhuisverpleging afd. Oegstgeest, J. C. de Krijger, chef van de gemeen te-politie, J. v. d. Voet, oud-Ge meente-Opzichter van Oegstgeest. Nadat de kisten in de groeve waren ne- dergelaten, trad naar voren de heer T. van Egmond,wethouder, die sprak namens het Gemeentebestuur; de heer A. de Leen, voer de het woord als voorzitter van den Chr. Nationale Werkmansbond en als penning meester van de Ziekenhuisverpleging, Ds. T. J. Jansen-Schoonhoven uitte woorden van troost en vermaning en ging hierna voor in gebed. De oudste zoon van de overledenen, de heer A. Nagtegaal, sprak woorden van af scheid tot zijn geliefde Ouders en verzeker de dat hij hun voetsporen zal volgen en hen nimmer zal vergeten. Vele bloemstukken dekten de kisten. SASSENHELM. Stani werkloosheid. Bij den dienst der Arbeidsbemiddeling stonden op 31 Oc tober j.l. ingeschreven 123 werkzoeken den, tegen 166 op gelijke datum in 1935 en 115 einde September 1936. WASSENAAR. Gecompliceerde aanrijding. De heer de Koning zeide, dat het comité namens bewcners-winkeliers van de her boren Haarlemmerstraat allen eenige oogenbiibker genoodigd had om hun blijd schap te kunnen uiten over het feit, dat de asphalteering van de Haarlemmerstraat thans eiroelijk een feit is geworden. Spr. getuigde van aller dankbaarheid jegens het gemeentebestuur voor de vlotte wijze waarop deze asphalteering thans tot stand is gekomen .Spr. uitte daarby zyn bewon dering voor de uitvoering van het niet ge makkelijke werk en zeide met voldoening te mogt-u constateeren, dat de Haarlemmer straat thans weer de beste winkelstraat der stad genoemd mag worden. Wethouder Splinter zeide hierna dank baar te zijn voor deze samenkomst, wijl hij thans weer eens de loftrompet over het gemeentebestuur hoorde steken. Spr. heeft wel eer-s iets anders moeten hooren. Hem bereikten zelfs wel anonieme brieven, waarin ernstige verwijten werden geuit. Den dank der bewoners wilde spr. gaar- na overorengen aan het gemeentebestuur, doch dien dank brengt spr. ook gaarne aan den directeur van Gemeentewerken met zijn ijverige staf van werkers. Spr. besloot met den wensch, dat deze asphalteei'ng voor de zakenmenschen tot gevolg moge hebben, dat de straat weer volop winkelstraat zou worden. 6EMEEHTEL, AANKONDIGINGEN. AFSLUITING HAAGBRUG. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat het rijverkeer over de Haagbrug met ingang van Vrijdag 6 November a.s. tot nadere aankondiging zal zijn afgesloten. Het rijverkeer zal worden geleid langs Rijnzichtbrug, Morschweg, Morschstraat, Blauwpoortsbrug, Prinsessekade en Kort Rapenburg en omgekeerd, zulks met in achtneming van de maximum toelaatbare belasting op de Morschpoortbrug, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AGENDA LEIDEN. Donderdag. Openbare demonstratie Lingua- phone Institute, In den Vergulden Turk, 8.30 uur. Donderdag, Residentie-Orkest. 2de Abonne mentsconcert. Stadsgehoorzaal, 8 uur. Donderdag. R.-K. Reclasseeringsvereeni- ging, zitting in het gebouw der St. Vincentiusvereeniging Hoogland- sche Kerkgracht 32. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Nov. a.s. waargeno men door de apotheken: J C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85, en J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. ontwijken, wendde de heer B. het stuur om en botste toen tegen een boom, waarbij hij echter ook de twee wielrijders nog raakte, die licht gewond werden. Na door dr. Hub- beling verbonden te zijn, konden deze huis waarts keeren. De wagens van H. en B. werden ernstig beschadigd, de bestuurders bleven onge deerd. De wagen van O. kwam er beter af en kon zijn weg vervolgen. Procesver baal is opgemaakt. Geboren: Johannes Leonardus z. van A. T. van der Kooij en G. van der Poel Gerard z. van K. van Egmond en M. H. Kunst Jacobus Cornelis z. van W. Bre- kelmans en A. C. Besseling Bartholo- mea Maria Johanna d. van P. M. van der Holst en J. C. van den Berg Marijke Mar d. van J. Versteeg en M. Schipper. Getrouwd: J. C. Snijder van Wis- senkerke en R. J. D. Levi F. N. Vosse en H. B. W. Wenenberg A. M. Looije- stein en A. van der Eems. Overleden: Pieter van den Berg 19 j. Cornelis de Ru 81 j., wedr. van G. Kruijswijk Elizabeth Theresia Klasing 63 j., ongeh. De directeur van Gemeentewerken, de heer A. M. de Blauw, zeide wel te beseffen, dat den bewoners in de laatste weken veel ongerie* was verschaft, doch zulks moet nu eenmaal w'I men iets beters verkrijgen. Spr. bracht hulde aan de fa. Zaanen, aan den uitvoerder, aan de ambtenaren van gemeentewerken, de heeren Kiljan, v. Win- gen er, Abspoel, en ten slotte aan de H.T.M. en uitte de hoop, dat deze vernieuwing tot nieuwen bJoei der zaken zou bijdragen. Namens de L. M. C. bracht vervolgens de heei Zwart zijn gelukwenschen over, waarna de hee r de Koning allen dank zegde voor hun belangstelling. Hierna ging men naar buiten, waar men het rondtrekken van het politie-muziek- gezelschap eenige oogenblikken gade sloeg. Het was den geheelen avond zeer druk op de nieuwe Haarlemmerstraat. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE Voordracht prof dr. H. Watjen. In de maandelijksche vergadering van Letterkunde treedt slechts bij uitzonde ring een buitenlandsch lid der maatschap pij als spreker op. Zulk een steeds zeer op prijs gesteld uitzonderingsgeval is ook de voordracht te houden op de vergadering van morgenavond, waar prof. dr. H. Wat- jen uit Munster in Westfalen het woord zal voeren. Onderwerp zijner rede is: de Westkust van Amerika en net internatio nale scheepvaartverkeer. Prof. Watjen is niet alleen bekend door zyn studies op het gebied van moderne Duitsche scheepvaart en handel, maar heeft zich ook onderscheiden door zijn werk betreffende de handelsgeschiedenis van Nederland. Zijn studie over de betrek kingen van Nederland en Brazilië in de ze ventiende eeuw vond groote waardeering. Deze spreker, een groot vriend van ons land en een bekende en gekende figuur in de kringen van letterkunde zal zyn ge hoor toespreken in de Nederlandsche taai, die hij volkomen beheerscht. De vergadering begint te half acht. Gistermiddag is de 7-jarige E. S. W. na bij den Wassenaarsche Weg in de Ende- geesterwetering geraakt. De 40-jariga D. S., die het ongeval zag, heeft het kind op het droge gebracht. Het had geen letaal opgeloopen. GEMEENTERAAD VAN ZWAMMERDAM gezien de noodige geldleening tegen een lager rentepercentage kan worden geslo ten, dan nu het percentage der jaarlijksche uitkeering bedraagt. De heer Linschoten merkte op dat er ook nadeelen aan zijn verbonden, aange zien de begrooting door rente en aflossing der aan te gane geldleening in de eerste jaren zwaarder zal worden belast. De credietaanvraag wordt met alg. st. goedgekeurd en B. en W. gemachtigd voor het uit te keeren bedrag op zoo voordeelig mogelijke wijze een geldleening te sluiten, aflosbaar in 25 jaar. Vaststelling belooning van den secretaris der commissie inzake de Waterleiding commissie. De voorzitter zeide dat be doelde commissie heeft te kennen gegeven dat het haar billijk voorkomt aan den heer J. H. Stöcker, volontair ter secreta rie,. die de commissie heeft ter zijde ge staan, voor de gemaakte kosten en be moeiingen een belooning van f 50 toe te kennen, waarmede B. en W. zich kunnen vereenigen. Z. h. st. werd aldus besloten. De heer van Leeuwen zeide dat bij het onlangs gevierde verlovingsfeest der Prin ses en de Mica-weken de schaarsche open bare verlichting is opgevallen. Spr. vroeg bij dergelijke gelegenheden wat meerdere verlichting. De voorzitter zal zien, wat in deze mogelijk is en zegt eenige uitbreiding bij feestelijke gelegenheden toe. Voorts vroeg de heer van Leeuwen in verband met de plannen tot oprichting al hier van een particulieren nachtveilig heidsdienst, of ook toezegging kan worden gedaan van een gemeentelijke subsidie voor dit doel. De voorzitter antwoordde dat zulks zal afhangen van de wijze waarop deze nacht veiligheidsdienst zal worden ingericht. Wordt deze als vereeniging gesticht, dan kan het bestuur zich met een adres tot den raad wenden. Nog kwam ter spi*ake het wenschelijke van een geregelde doorverbinding met de veldwachterswoning. Hierna sluiting. Hedenoohtend heeft op den Rijksstraat weg te Wassenaar een gecompliceerde aan rijding plaats gehad, tusschen drie auto's, met het gevolg, dat twee van de wagens zoodanig werden beschadigd, dat zij met den politie-kraanwagen moesten worden weggesleept. Omtrent de oorzaak dezer aanrijding ver nemen wij, dat een uit de richting den Haag komende auto, bestuurd door den heer O. uit Oegstgeest, de Raadhuislaan wilde in slaan en daartoe den linker richtingaan wijzer uit stak. Dit schijnt niet opgemerkt te zijn door een hem achterop rijdenden automobilist, den heer H., uit den Haag, die met groote snelheid op eerstgenoemde auto inreed, juist op het oogenblik, dat uit i de richting Leiden een auto, bestuurd door den heer B. uit den Haag, naderde. De heer B„ die de botsing zag aankomen, week plotseling naar rechts uit, en kwam op het rijwielpad terecht, waar een heer en dame zich op de fiets bevonden. Om deze te DE HAARLEMMERSTRAAT IN EEN NIEUW KLEED. De asphalteering gevierd. Het was gisternamiddag feest op de Haarlemmerstraat, want het feit der asphal teering van Donkersteeg tot Haven werd op feestelijke, zij het bescheiden wijze, her dacht. Van tal van huizen waren de vlag gen uitgestoken, de trams reden weer van af den vroegen middag en het politie-mu- ziekgezelschap zette aan de feestelijkheid luister bij door 'n muzikale rondwandeling, die natuurlijk talrijke belangstellenden trok. Te kwart voor zes waren ten kantore van den heer B. de Koning met de heeren v. Wijk en Pieck enkele genoodigden verza meld cm deze straathernieuwing even te vieren. We merkten o.m. op den heer J. Splinter wethouder der bedrijven, de hee ren de Biauw en Boogaard, directeur en adj.-directeur van Gemeen te wreken, de op zichters Kiljan, v. Wingen en Abspoel, een vertegenwoordiger van de aannemersfir ma Zaanen en Co., den uitvoerder van het werk, vertegenwoordigers van de Leidsche Middenstandscentrale en de H. T. M.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2