De „inbraak" in het kasteel Nijenrode. DINSDAG 3 NOVEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 HET HUWELIJK DER PRINSES. Vorstenlandsche delegatie met fraaie geschenken naar Nederland. De delegaties, die de Vorstenlandsche Zelfbestuurders rullen vertegenwoordigen bij de huwelijksplechtigheid van Prinses Juliana, vertrekken aldus meldt Aneta allebei 11 November met de „Marnix". De delegatie van den Sultan vertrekt op Vrijdag 6 November naar Batavia. Deze dag, Vrijdag Kliwon, geldt als een gelukkige dag en is bepaald door den Sul tan, aldus lezen wij in „Locomotief". Pangeran Hario Praboe Soerjodilogo, die den Pakoe Al am zal vertegenwoordigen, zal namens het Pakoe Alamsche Huis als huwe lijksgeschenk aanbieden een met Kotta Gedehsch zilverwerk versierd album waar in foto's zijn bijeengebracht van alle leden van het Pakoe Alamsche Huis vanaf de in stelling van dit Zelfbestuur. Het huwelijksgeschenk van den Sultan zal bestaan uit een gouden, met edelsteen en versierd, sirihstel in den vorm van een prauw, eveneens van Kotta Gedehsch maaksel. De Mangkoenegoro, die vergezeld van de Ratoe Timoer en gevolg de huwelijksfees ten zal bijwonen, geeft ter gelegenheid van den verjaardag van de Ratoe een receptie, welke tevens geldt als afscheidsreceptie. Vóór zijn vertrek naar Nederland zal de Mangkoenegoro nog in audiëntie ontvangen worden door den Landvoogd. Het gezelschap zal in Den Haag verblijf houden in een paviljoen van Hotel Oud- Wassenaar. De luisterrijke viering van het huwelijk van Prinses Juliana te 's-Gravenhage. Zooals de voorzitter van het comité voor de luisterrijke viering van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana te 'sGraven- hage, reeds mededeelde in de eerste verga dering, waai- hij de plannen voor de feest viering toelichtte, lag het onmiddellijk in de bedoeling een sub-commissie in het le ven te roepen voor feestgaven aan armen en verpleegden in ziekenhuizen. Het co mité besefte daarmede geheel in den geest van Prinses Juliana te handelen. Zaterdag j.l. is bedoelde sub-commissie geconstitueerd in een vergadering in het St. Vincentiusgesticht, onder leiding van den heer F. N. V. Quant. Het bestuur werd samengesteld als volgt: F. N. V. Quant, voorzitter, ds. Is. Voor- steegh, vice-voorzitter, R. v. d. Clooster, Bar. Sloet tot Everlo, secretaris, J. G. Kruis, perm ingmeester. Een splitsing van het comité in een groep, welke zich in het bijzonder belast met de feestgaven aan de armen en een andere, welke het werk voor verpleegden in zie kenhuizen zal ter hand nemen, werd wen- schel ijk geacht. Dit laatste werk zal door de dames uit het comité worden georgani seerd. De door dit damescomité aan te wijzen presidente, zal vice-presidente wor den van de geheele sub-commissie. PRINS BERNHARD BEZOEKT IJMUIDEN. Prins Bernhard bracht gistermiddag een bezoek aan het hoogovenbedrijf te LJmui- den. Z. H. arriveerde te 12.15 uur aan het ca sino van het bedrijf in gezelschap van zijn particulier secretaris jhr. Roëll en mr. D. Crena de Iongh, president van de Neder- Jandsche Handel Maatschappij, teneinde al daar de lunch te gebruiken. Het gezelschap werd ontvangen door de directie van het bedrijf, de heeren ir. G. A. Kessler en ir. A. H. Ingen Housz. Aan de lunch zaten mede aan ir. C. Wol- terbeek, hoofd-ingenieur van den Rijkswa terstaat en de procuratiehouders van het bedrijf en de nevenbedrijven. Onder geleide van ir. Wol terbeek begaf de Prins zich te 13.30 uur met zijn ge zelschap en de directie van de hoogovens naar de Noordersluis om deze te bezichti gen. Vervolgens keerde men naar het hoog ovenbedrijf terug om een wandeling door dit bedrijf en vervolgens door het bedrijf van de „Mekog" te maken. Voordat de Prins met zijn gezelschap het terrein van de hoogovens verliet, heeft hij nog de brandweer-afdeeling bezichtigd, die in volle uitrusting was opgesteld. Aan den uitgang van de fabriek stond een groot deel van het personeel opgesteld, dat den hoogen bezoeker luide toejuichte. Na het bezoek aan de hoogovens en Me kog werd nog een bezoek gebracht aan de nieuwe buizenfabriek, waar Z. H. de ver schillende installaties bezichtigde. Te ongeveer half vijf is de Prins weer per auto vertrokken. Arnhem treedt niet toe tot het Borgstellingsfonds. In de raadszitting van Arnhem nam de raad het verzoek in behandeling van de Kamer van Koophandel voor Arnhem en omstreken, om de gemeente te doen toetre den tot het Borgstellingsfonds voor Arnhem en omstreken, dat dit lichaam heeft opge richt. B. en W. hadden hieromtrent een prae-advies uitgebracht, waarbij de meer derheid zich tegen aansluiting verklaarde en een minderheid er vóór. Na langdurige discussie werd een voorstel van den heer Meyer es. (R.K.), om tot aansluiting by het fonds over te gaan, met 1420 stemmen verworpen. Het afwijzend prae-advies werd daarop aangenomen. „Statendam" tijdelijk uit de vaart. Naar het „Hbld." verneemt, zal het stoom schip „Statendam" voor eenige tijd uit de vaart worden genomen om bij de werf Wil ton te wurden nagezien en opgeknapt, zoo als jaarlijks geschiedt. Begin December zal het schip weer van Rotterdam naar New York vertrekken. Gemeente-ontvanger van Wehl wordt eervol ontslagen. In de gisteren gehouden spoedeischende vergadering van den raad der gemeente Wehl weid met op één na algemeene stem men besloten den gemeente-ontvanger tegen 1 Januari a.s. eervol ontslag te verleenen wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. Zooals bekend, is in de laatste vergade ring va nden raad uit het proces-verbaal van kasopname gebleken, dat er een belangrijk kasverschil was. Van den minister van Bin- nenlandsche Zaken was dan ook bericht ingekomen, dat bij niet verleenen van ont slag geen rijkssteun in de kosten der ge meentelijke huishouding en evenmin een extra-belastingbijdrage uit het werkloos- heidssubsidiefonds kon worden verkregen, terwijl het zonder deze niet mogelijk zou zijn tot een sluitende begrooting te komen. „Tel." Mr. J. Tonckens y In den ouderdom van 73 jaar is gisteren te Groningen overleden mr. J. Tonckens, die van 1895 tot 1929 burgemeester en secretaris is geweest van de gemeente Eelde en voor dien an de gemeente Zweelo. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Wederom dronken autobestuurders veroordeeld. Schreven wij verleden week, dat met de toename van het verkeer ook het euvel van dronken automobilisten danig toe neemt, dan was dat zeer zeker niet over dreven. Zoo moesten gistermorgen weder om een tweetal dronken autobestuurders voor den Leidschen kantonrechter ver schijnen. En dan vraagt men zich wel eens af of dergelijke overtreders de ernst van hun overtreding wel inzien, gezien de on verschilligheid waarmede sommigen van deze heeren voor het hekje verschijnen. Allereerst stond terecht A. J. S., kunst schilder te Laren, die in verregaand dron ken toestand zijn auto had bestuurd op den Ouden Rijksweg te Oegstgeest. Vol gens getuigen was verdachte, zonder dat daartoe eenige aanleiding bestond, plotse ling van den weg geraakt, had eerst een tiental paaltjes omvergereden was vervol gens, over een lengte van 50 M„ over een heg gereden en was op het rijwielpad tot stilstand gekomen. Eenige omstanders had den zich toen met het geval bemoeid en er den verdachte op gewezen, dat hij een gevaar voor het publiek was. Een mede- inzittende had toen aan de omstanders aangeboden om met hen een robbertje te gaan boksen, terwijl verdachte zelf visite kaartjes uit ging deel en. Plotseling was de verdach+e weer in zijn auto gesprongen en was met openstaande portierdeuren en dwars over eenige rijwielen, die op het rijwielpad stonden en natuurlijk vernield werden, in roekelooze vaart weggereden. Een andere automobilist had de auto van verdachte echter tot stoppen gedwongen, door zijn auto dwars voor dien van ver dachte te zetten. De verdachte bekende gedronken te heb ben maar had daar in het geheel geen hin der van gehad. De ambtenaar achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen door de getuigenverklaringen en vond het ^eit zeer ernstig en vroeg een zware straf n.l. een principale hechtenis van een maand en intrekking van het rij bewijs voor den tijd Van een jaar. Uit spraak conform. De tweede verdachte was G. A. S. te Noordwijk. Deze had met een auto ge reden in de van Limburg Stirumstraat te Noordwijk, terwijl hij sterk onder den in vloed was geweest. De straat was voor hem niet breed genoeg geweest, zoodat hij eerst het linker trottoir was opgereden en daar een reclamebord had vernield. Vervolgens was hij dwars over den weg gereden naar het rechter trottoir, was ook hier opgere den met het gevolg, dat een voetganger, die daar liep te wandelen in de knel was gekomen en zich door een overhaaste vlucht nog juist bijtijds in veiligheid wist te stellen, zoodat dit gelukkig goed was afgeloopen. Een broer van verdachte, die naast hem had gezeten, verklaarde, thans als getuige gehoord, dat hij op het Linden- plein het stuur van zyn broer overgenomen had aangezien er anders nog meerdere ongelukken waren gevolgd. Toegeven moet hij echter, dat zijn broeder citroen jenever en bier had gedronken, tezamen vijf gla zen. Het O. M. zeide in zijn requisitoir, dat er een rapport ingekomen was van het Leger des Heils om de bijkomende straf voor waardelijk op te willen leggen daar an ders het gezin van verdachte de man heeft tien kinderen er de dupe van zou worden. De ambtenaar voelde daar veel voor. Gezien de ernst van het feit moest er echter een zware straf opgelegd worden. Eisch een principale hechtenis van 10 da gen met voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar, met een jaar proeftijd, met dien verstande, dat verdachte zich onder toezicht moet stellen van het Leger des Heils en gedu rende dat jaar geen café zal bezoeken en geen sterken drank gebruiken. Uitspraak 14 dagen hechtenis. Crisisovertredingen A. B. te R ij n s b u r g, die verstek liet gaan, heeft daar ter plaatse een opper vlakte van 31 Are beteeld met witlof, peen, kroten, enz. zonder in het bezit te zyn van de vereischte vergunningen. De opbrengst per Are werd door een contro leur getaxeerd op f 3.50. Daar moest ech ter nog afgetrokken worden het totaal dei- bedrijf sonkosten, en, waar het den tuin ders niet naar den vleeze gaat, zal ver dachte er niet zoo heel veel aan verdiend hebben. Eisch 25 subs. 14 dagen. Uit spraak 15 subs. 5 dagen. N. v. V., slager te Noordwijk, heeft in zyn perceel daar ter plaatse 22 K.G. eetbaar gesmolten rundvet aanwezig ge had zonder dat dit vet voorzien was van de voorgeschreven merken. Daar verdachte tot zijn verdediging aan voerde, dat het vet den vorigen avond pas gesmolten was en het dus den volgen den dag nog niet gemerkt kon worden te meer daar het zomer en dus warm weer was, werd de verdere behandeling aange houden tot over 14 dagen. C. v. S., veehouder te Warmond heeft zijn dochtertje boter laten verkoopen, zon der dat deze boter voorzien was van het vereischte zegeltje. Het bedroeg een hoe veelheid van een K.G. aan welke hoeveel heid verdachte dan 17 cent verdiend zou hebben. Eisch 15 subs. 10 dagen. Uit spraak over 8 dagen. C. P. O., schipper te Leiden, heeft een partij oud ijzer in lading genomen met het oogmerk dit ijzer van Leiden naar Weesp te vervoeren. Verdachte heeft een beurtvaartdienst LeidenAmsterdam. Een geleidebiljet van de bevrachtingscommis sie was niet verstrekt geworden, aange zien deze vracht oud ijzer aan de binnen schippers had moeten worden toegewezen. Als verdachte het evenwel in zijn eigen schip als beurtgoed naar Amsterdam had willen vervoeren dan had hij zulks mogen doen. Verd. had het evenwel op een dek schuit willen laden en het dan naar Am sterdam willen sleepen om het daar aan den beurtschipper van Weesp over te dra gen, wat niet geoorloofd was. Daar het ten slotte na het procesverbaal toch over de beurs was gegaan, waardoor verdachte een geldelijk nadeel had onder vonden, was de eisch 5 subs. 3 dagen. Uitspraak conform. Op pijnlijke wijze een koe vervoerd. P. v. E., veehouder te Monster heeft in opdracht van een anderen veehouder ze keren D. B. eveneens te Monster, een koe op de Leidsche markt aangevoerd, ter wijl de uiters van het beest waren dicht geplakt. Na een boerenknecht als getuige gehoord te hebben was de eisch voor P. v. E. 5 subs. 3 dagen en voor den op drachtgever 25 subs. 10 dagen. Uitspraak voor P. v. E. 7.50 subs. 3 da gen, terwijl de uitspraak voor B. werd be paald op 8 dagen. Ver keersov er tredingen. P. L. v. G., garagehouder te Rotterdam heeft op den Leidschen weg te Voor schoten het verkeer in gevaar gebracht door met zijn autobus rhkelings langs I eenige wielrijders te rijden, zoodat een der wielrijders aan de hand gewond werd. Eisch 20 subs. 10 dagen. Uitspraak f 20 subs. 8 dagen. N. de T. te Leiden heeft op gevaar lijke wijze een agent van politie gecou peerd, die zich per rijwiel voortbewoog op den Morschweg te Leiden. Volgens den agent was verdachte met zijn auto op een afstand van 20 centimeter voor hem langs gereden, zoodat tijdig remmen een aan rijding moest voorkomen, wat door ver dachte, bijgestaan door mr. Sormani, hard nekkig werd ontkend. Eisch f 15 subs. 10 dagen. Uitspraak over 8 dagen. J. v. d. W. te Amsterdam was ten laste gelegd, dat hij door niet aan het stoptee- ken van den verkeersagent, geposteerd bij de Gijselaarsbank te Leiden, te voldoen het heele verkeer daar ter plaatse in het honderd had laten loopen. Eischt 5 subs. 3 dagen. Uitspraak 7.50 subs. 3 dagen. W. H. B. te den Haag is gezeten op een racefiets met groote snelheid tegen een stilstaande auto opgereden, die geparkeerd stond op den Gooweg te N o o r d w ij k. Verdachte had volgens zijn eigen beken tenis naar den grond zitten kijken en was dor den val bewusteloos geraakt. Eisch 7.50 subs. 3 dagen. Uitspraak 10 subs. 4 dagen. AUTO DOOR TRAM AANGEREDEN TE HILLEGOM. De reddende engel! Op 14 September beleefden een tram bestuurder en eenige kooplieden te Hille- gom een onaangenaam avontuur. Om 12 uur des nachts reed een tram van de N. Z. H. de auto van de kooplieden in elkaar, terwijl de bestuurder zwaar gewond werd. In ieder geval werd hij bewusteloos naast de auto op den weg gevonden met een hoofdwonde en een hersenschudding. Be halve deze laatste onprettige en uiteraard ongezonde dingen kreeg de autobestuur der ook een procesverbaal, omdat hij de auto onder den invloed van alcohol be stuurd zou hebben en deswege moest hij voor den kantonrechter terecht staan. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat het ongeluk het slot van een heerlijke fuif was geweest. De autobestuurder had n.l. met zijn medekooplieden in Leiden een copieus diner genuttigd, waarbij de wijn rykelijk had gevloeid. Een flesch Cham pagne, een flesch roode wijn, twee fles- schen Moezelwijn hadden de dinergerech- ten in de keelen en magen gesproeid. Al leen de autobestuurder zou slechts twee glazen Sherry gedronken hebben, hetgeen de hotelkellner bevestigde. Hij wist dit precies want hy had de overgebleven hal ve flesch Moezelwijn opgedronken! Na het diner bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen, zooals de geijkte term daarvoor luidt, maar ten slotte moest men toch terugrijden naar de respectievelijke woningen in Aerdenhout. Om de zeer dichte mist. die dien avond over den weg hing, was het echter raadzamer geweest maar in het hotel te blijven logeeren! Toen probeerde de autobestuurder zoo Rechtszitting heden begonnen. Het Amsterdamsch Gerechtshof onder presidium van mr. Joh. Jolles maakte van daag een aanvang met de behandeling van de Nijenrode-zaak. Vanmorgen staat K. A. Koning terecht, verdacht van medeplichtigheid aan oplich ting. Hij wordt verdedigd door mr. F. A. Ko- kosky en mr. M. Levenbach. Evenals bij de behandeling voor de rechtbank is de belangstelling zeer groot. De advocatenbanken zijn geheel bezet, en ook op de publieke en de gereserveerde tribunes bevinden zich vele belangstellen den. Nadat verdachte geantwoord heeft op de gebruikelijke vragen van den president, en medegedeeld heeft, dat hij 67 jaar oud is, te Amsterdam woont, draagt de advocaat- generaal, mr. Versteeg, de dagvaarding voor. Hij verklaart dan zich wel te kunnen vereenigen met de verbalen van de recht bankzitting. Hij blijft by zijn verklaringen. Als eerste getuige komt de inspecteur van politie Posthuma voor het hekje. Aanvan kelijk had verdachte ontkend. Later pas had hy nadat Onnes hem van chantage beschuldigde een bekentenis afgelegd. Inspecteur Posthuma's verhoor wordt dan onderbroken om verd. eenige vragen te stellen. Zijn geheugen i vooruit gegaan. er niet op Koning houdt vol, dat de inbraak was gepleegd in overleg met verd. Onnes. De kasteelheer aldus verklaarde verd. had aanvankelijk gewild, dat hij Koning de inbraak zelf pleegde. Verdachte wil de daar niet aan en na eenig heen en weer gepraat had Onnes het goedgevonden, dat iemand anders de inbraak uitvoerde. Pres.: Hoe dikwijls hebt u met Onnes overlegd, voor dat besluit werd genomen. Verdachte: Ik kwam bij hem om over een grondtransactie te spreken. Ik meen, dat reeds by dit eerste bezoek over de in braak is gesproken. Pres.: Was 't niet by een tweede ont moeting in Terminus in Utrecht? Verdachte weet het niet precies meer. Hij zet zijn verhaal voort: eerst zou Wit- braad de „verhuizing" bezorgen, later wa ren er „vakmenschen" in gemengd. Pres.: Wanneer kreeg u zooals u be weert het schetskaartje van Nijenrode. Ook dat weet verdachte niet meer precies en ook kan hij niet meer vertellen hoe dat kaartje er uitzag. Ook van een mes en een champagnehaak, die Onnes aan verd. zou hebben gegeven, weet hij niet veel meer te vertellen. In het algemeen blykt verd.'s geheugen er niet op te zijn vooruitgegaan. Pres.: 't Moet toch indruk hebben ge maakt, wanneer u inbrekerswerktuigen krijgt. Verd.: Ja, maar ik weet 't niet precies meer en aanteekeningem heb ik niet ge maakt. „Dat is vreemd", vindt de president. Hoe wist u dan wat precies moest worden mee genomen. Verd.: Dat was gemakkelijk: ongeveer 60 miniaturen en de vyf kleinste schilderijen. Ik heb aan Witbraad geschreven waar ze hingen en waar de miniaturen hingen. Hij wist het! Pres.: Wist Witbraad wat miniaturen waren, hij was toch bloemerïkoopman? Verd.: Maar hy wist 't. Pres.: En hebt u ook verteld, wat de schilderijen voorstelden? Verd. blijkt zich daar niet veel meer van te herinneren. Wel heeft hij over een paar schilderijen gesproken, maar hij kan zich niet herinneren, wat hij speciaal over den „Negerjongen", waar de verhuizers 't steeds over hadden, had gesproken. Vervolgens bespreekt de president een deel van de briefwisseling tusschen Onnes en Koning. Deze wordt zegt Koning interessant na den inbraak. Die brieven zijn volgens hem eigenlijk in een soort code opgesteld. Ze hebben een onschudigen schild er yenhandel tot onderwerp, doch in werkelijkheid gaan ze over den inbraak. 't Was verklaart verd. nader om te zorgen, dat niemand er iets uit op kon ma ken. Ik was bang voor censuur. Pres.: En waarom telefoneerde u niet? Verd.: „Dat is nog veel gevaarlijker. Pres.: U hebt kort na den inbraak zoo zegt u een ontmoeting met Onnes in het Vondelpark gehad. Waarom koos u steeds zulke vreemde plaatsen? Verdachte: „Om geen achterdocht te wek ken had Onnes het Vondelpark voorgesteld. We ontmoetten elkaar daar inderdaad en Onnes wilde me een deel van het geld ge ven. Maar ik vond 't niet erg veilig. We zijn toen naar Parkzicht gegaan. Onder ta fel duwde hij me een enveloppe met geld in handen. Hebt u 't nageteld? Neen, dat had verd. niet gedaan. Hij had 't zóó in zijn zak gestoken. Niet erg kaufmaennisch, vindt de pre sident. Later was verdachte door Onnes het ver wijt gedaan, dat de „verhuizers" niet alles hadden meegenomen. Ook Witbraad was kwaad op verdachte geweest, omdat de aanwijzingen niet duidelijk waren geweest. President: Hij hoefde heelemaal niet boos te zijn, hij voerde slechts uw bevelen uit! Verdachte rectificeert: U bedoelt: de be velen van Onnes. Koning doet een enkele mededeeling over de betaling van de verhuizers. Aan vankelijk was afgesproken, dat ze het weg gehaalde goed mochten houden, mits ze het niet binnen zes maanden verkochten. Het gestolen goud en zilver mochten ze ver smelten. De briefwisseling komt weer op de prop pen. 't Blijkt een moeilijk geval te zyn. Sommige brieven zyn '„camouflage", maar er zijn ook epistels, betrekking hebbend op een schilderijentransactie van Koning. „Echte" brieven dus! Koning geeft de noodige toelichtingen: „Dit slaat weer op mijn schilderijen, die ik wilde beleenen". „Dat is een brief over den inbraak". Geen cent?? President: „Toen Onnes zooals u zegt zijn belofte niet hield, hebt u woorden met Onnes gehad. Toen is er dus een breuk tusschen u ontstaan. Ik begrijp niet, dat u aanvankelijk ontkende". Verdachte: „Ik zou nóg ontkennen, wan neer Onnes me niet beschuldigd had van chantage". President: „Wat hebt u aan het zaakje verdiend?" Verdachte: „Geen cent. Ik heb er geld bij gelegd. President: „U voert een schurkenstreek uit en u hebt er niets aan verdiend?" Verdachte: „Ja, ik heb wel eens gedacht: hoe durft Onnes me zoo'n schandelijk voor stel te doen". goed en zoo kwaad als het ging den weg terug te vinden. Hij maakte daarbij ge bruik van de tramrails, die glom ondanks den mist en dus een goede wegwijzer naar Haarlem was. Helaas gingen op een zeker oogenblik de tramrails ervan door! Men stapte uit om het geval nader te onder zoeken en ontdekte, dat de tramrails een bocht naar het midden van den weg maak ten. De auto werd weer op de rails gezet, maar natuurlijk kwam er juist een tram aan. De motor sloeg af, zoodat ontsnappen niet meer mogelijk was.... en de rest is boven al verteld. De autobestuurder hield by hoog en bij laag vol dat hij niet dronken was geweest en bij de rij getuigen a décharge, die dit moesten bevestigen, was zelfs een vroe gere kinderjuffrouw van verdachte, die heel zeker wist, dat verdachte nooit dron ken was. De Ambtenaar van het O. M. meende echter een sterke getuige (figuurlijk!) te hebben gevonden in den dokter, die ver dachte onmiddellijk na het ongeval had verbonden en den man zoo wat tot het le ven had opgewekt. Hij kwam echter van den regen in den drup, want de dokter verklaarde, dat de dronkemansverschynse- len, welke hy bij verdachte had geconsta teerd, ook het gevolg konden zijn van de opgeloopen hersenschudding. Voor de ambtenaar bleef toen niets anders over dan vrijspraak te vragen, waarbij hij de ietwat zeer stoute beeldspraak bezigde, dat de hersenschudding eigenlijk de red dende engel voor verdachte was, want an- 1 ders was verdachte zeker wegens dron- kenschap veroordeeld. De verdediger, mr. j A. Bruch en de kantonrechter sloten zich hierbij aan. SPORT OM DEN GOUDEN ONAFHANKELIJKHEIDSBEKER. Het Rotterdamsch elftal. Het Rotterdamsche elftal, dat Zondag 15 dezer op het terrein van Sparta te Rotter dam tegen het Bondselftal van den K. N. V. B. zal uitkomen, is als volgt samenge steld: doel: Van Male (Feijenoord); achter: v. d. Horden (C.V.V.) en v. d. Heijden (Feijenoord); midden: Breitner (H.D.V.S.), Paauwe (Feijenoord) en van Heel (Feijenoord aanvoerder); voor: Vrauwdeunt (Feijenoord), van Spaendonk (Neptunus), v. d. Bout (Mar- tinit), Drok (R.F.C.) en Linsen (Feijen oord). LIMBURGSCH K.N.V.B.-ELFTAL WINT MET 3—0 VAN RIJNLAND. In het Waldstadion te Aken heeft een Limburgsch K.N.V.B.-elftal tegen een Rijn- landsche ploeg gespeeld. Onze landgenoo- ten speelden een uitstekende partij en waren gedecideerd in de meerderheid. Reeds voor de rust werd het Duitsche doel driemaal doorboord, terwyl de Duitschers geen enkel doelpunt daartegenover konden stellen. Na de rust werden de Duitschers sterker. Verder dan tot de Limburgsche verdediging brachten zy het echter niet zoodat het einde een verdiende 30 over winning voor onze landgenooten bracht.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6