LICHT Ih DUIITfDhIS VRIJDAG 30 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 VQAGEfi OVEQ Om GELOOF GEMENGDE BERICHTEN NA DE STORM. Vraag 126. Waarom zou ik in de pa rochie nog H. Missen laten lezen? Voor 10.heb ik in de parochie drie of vier H. Missen, terwijl ik er bij de Paters tien H. Missen voor heb. Een Mis is een Mis. Antwoord. We willen eerst even op merken, dat de inzender er goed aan ge daan heeft, de vraag te stellen. Hiermede bedoelen we niet, dat de vraag nog nooit gesteld en beantwoord is: integendeel: de vraag wordt dikwijls gesteld (zooals de geachte inzender zelf opmerkt), en wel meer in den vorm van kritiek op de be staande kerkelijke praktijken dan om een juist antwoord te verwachten, en heel dik wijls in kringen, waar men geen juist ant woord kin verwachten. Waarom zoudt U in de parochie nog H. Missen laten lezen? wel, om de eenvou dige reden, dat iedere katholiek de plicht heeft om de priesters, en met name de eigen parochiegeestelijkheid te onderhou den, zoover als dit in zijn vermogen is. Deze plicht vindt zijn grond in de woorden van Christus, Die, na zijn Apostelen ter predi king te hebben uitgezonden, Hun zeide, dat ze geen goud of zilver of koper in hun gor del behoefden te hebben, want: „de arbeider heeft recht op zijn onderhoud" (Matth. X, 10). En op deze woorden van Christus be roept zich de Apostel Paulus als hij zegt: „weet gij niet, dat zij, die het altaar be dienen, met het altaar deelen? Zoo ook heeft de Heer voor hen, die het Evangelie verkondigen, verordend, dat zij van het Evangelie zouden leven". (I Cor. IX, 13-14). Over de wijze waarop de geloovi- gen voor het onderhoud van de priesters moeten zorgen heeft Christus niets gezegd. In vroeger tijden brachten de geloovigen meestal gaven in natura. Sinds eeuwen is het praktijk ge worden in de Kerk, dat aan de priesters bij gelegenheid van hun voornaamste bedie-- ning: het opdragen van de H. Mis, een zekere som gelds werd gegeven voor hun onderhoud. (Het stipendium). Om alle misbruiken die tengevolge van deze praktijk zouden kunnen ontstaan te voorkomen, en alle schijn van simonie het koopen en verkoopen van geestelijke goederen voor geld) te vermijden heeft de Kerk verschillende bepalingen gemaaakt; de Kerk, d.w.z. de Paus voor heel de Kerk, en de Bisschop voor zijn bisdom. Zoo heeft de bisschop van Haarlem over het stipen dium (de gewone uitdrukking voor de som gelds, die men geeft bij een H. Mis) bepaald, dat dit in al de parochies 2.50 of f 3. zou zijn, een som, die hoog genoeg geacht werd voor het onderhoud van de priesters. Dus: de gewone manier om aan de plicht van te zorgen voor het onderhoud der pries ters te voldoen is: een of meer heilige Mis sen te laten opdragen en bij die gelegen heid een som gelds te geven. Wie veel heeft geeft veel, wie weinig heeft, geeft weinig, wie zoo arm is, dat hij zelfs nooit een hei lige Mis kan laten opdragen, kan altijd nog wel een klein offertje geven in de offerbus, die in de meeste kerken is geplaatst: „Offers voor Heilige Missen". Maar: bij de Paters heb ik voor tien gul den tien H. Missen! (U bedoelt natuurlijk bij die priesters, missionarissen of klooster lingen, die niet zelf een der parochies van het Bisdom beheeren). Ten eerste: U drukt zich wel wat erg zakelijk uit. Ik zou liever zeg gen: wanneer ik tien gulden geef, wordt tienmaal een H. Mis tot mijne intentie op gedragen. Ten tweede: Al werden honderd H. Mis sen opgedragen, wanneer U tien gulden geeft, het neemt niet weg, dat U toch op de eerste plaats moet zorgen voor het onderhoud van de priesters, die voor Uw eigen geestelijk heil zorgen. Ten derde: Wanneer U naar vermogen gezorgd heeft voor het onderhoud van eigen priesters, (hetgeen natuurlijk ook op andere wijzen kan geschieden), dan staat het U "volkomen vrij aan andere priesters te vra gen, of zij H. Missen voor Uwe intentie willen opdragen; maar dan zou ik zeggen: geeft ook hun daarbij evenveel, of onge veer evenveel, als U aan eigen geestelijken geeft. Want God zal U later niet in hoofd zaak vragen: Hoeveel Heilige Missen hebt U in uw leven laten opdragen, maar: hebt ge naar Uw vermogen gezorgd voor het on derhoud van hen, die voor Uw geestelijk heil hebben gearbeid, en U bovendien be- loonen voor al Uw gaven, die ge aan an dere priesters hebt geschonken. Tot slot: Een Mis is een Mis. Daarin hebt U volkomen gelijk; ik kan er niets tegen inbrengen. Maar we moeten oppassen, dat we er geen verkeerde conclusies uit trek ken. Vraag 127. Een H. Mis is van oneindige waarde, voldoende dus om een ziel terstond uit het vagevuur te ver lossen. Waarom dan voor één overledene dikwijls zeer veel H. Missen? Antwoord. We zouden zelfs kunnen zeg gen: God kan in zijn almacht alle zielen uit het vagevuur verlossen zonder één H. Mis. Maar God heeft het anders bepaald. Hij heeft gewild, dat de vruchten van het Kruis offer, ook dus de kwijtschelding van tijde lijke straffen, zouden worden toegepast ook door het H. Misoffer. Maar Hij heeft niet bepaald, dat alle vruchten zouden worden toegepast in één heilig Misoffer. Als we dus vragen hoeveel kwijtschelding God geeft aan een geloovige ziel krachtens een Mis offer, dan moeten we antwoorden: we weten het niet. We moeten dit aan Gods wijze be schikking overlaten. Vraag 128. De rijken zijn toch altijd goed af, zelfs hiernamaals, daar zij voor hun overledenen zeer vele H. Missen kun nen laten lezen, terwijl de arme nauwelijks in staat is één H. Mis te laten opdragen, en dus langer in het vagevuur moet blijven dan de rijke by gebrek aan H. Missen. Antwoord. De inzender van de vraag wist er zelf al een antwoord op te geven! Wellicht heeft hij de vraag ingezonden, om dat hij die op werping nog al-eens heeft gehoord, en gemeend heeft, dat het van nut kon zijn, als het antwoord erop nog eens (wij behandelden deze kwestie in vraag 5) werd gegeven. Dit kan heel kort zijn. Uit het antwoord op de vorige vraag blijkt reeds, dat de redeneering geen stand houdt. Van de wijze waarop God de vrucht der H. Mis, met name kwijtschelding van tijdelijke straffen, uitdeelt, weten we niets. Ten tweede: Wanneer de familieleden van de overledenen in dit opzicht doen wat in hun vermogen is, dan zal God hun offer voor méér H. Missen met welgevallen aanvaarden. Wanneer een arme geeft, wat hij missen kan, waardeert als wij ons zoo menschelijk mogen uitdruk ken God in dit opzicht dat even hoog, als wanneer een ryke naar vermogen offert. Ten derde: Dagelijks worden talrijke H. Missen opgedragen tot lafenis van alle geloovige zielen. Ten vierde: De algemeene vrucht van iedere H. Mis komt ook ten goede aan alle geloovige zielen. Ten vijfde: Een arme, die tijdens zijn leven zijn armoede geduldig draagt, heeft hiermee heel wat tijdelijke straffen uitge boet. Ten zesde: De H. Mis is niet het eenige middel om kwijtsohelding te verkrijgen voor de zielen in het vagevuur. Ten zevende, enz. Maar het zal wel vol doende zijn! Vraag 129. Gods rechtvaardigheid eischt, dat de strafschuld der zielen in het vage vuur geheel wordt voldaan. Op welke wijze kunnen dan die zielen voordeel heb ben van een H. Mis welke voor hun ziele- rust wordt opgedragen. Antwoord. Gods rechtvaardigheid eischt algeheele voldoening. Maar die voldoening kan op twee ma nieren gegeven worden. Ten eerste door uitboeting: en zoo boe ten de zielen in het vagevuur de straf, die zij door de zonde verdiend hebben uit door de pijnen die zij lijden, waardoor hun ziel wordt gelouterd, gewasschen, gezuiverd. Ten* tweede door voldoening door ande ren. Christus nu heeft door zijn lijden en kruisdood voor alle menschen voldoening gegeven, dus, om zoo te zeggen, die uitboe ting overgenomen. In het H. Misoffer nu wordt die genade van uitboeting toegepast: Christus smeekt Zijn Hemelschen Vader om die strafschuld geheel of gedeeltelijk kwijt te schelden. Vraag 130. Moet men de beelden, die in huis aanwezig zijn, laten wijden? Moet men het beeld van het H. Hart laten intro- niseeren? Antwoord- Voor het laten wijden van beelden van Christus of van de Heiligen bestaat geen enkele verplichting, en ook beelden die niet gewijd zijn, mag men ge rust versieren, daarvoor licht ontsteken en ze vereeren. Het is een vroom gebruik de beelden, althans de voornaamste, te laten wijden, en de Kerk heeft er aparte gebeden voor. Zeker is het aan te raden, om het kruis beeld, dat in de huiskamer of 't slaapver trek hangt, te laten wijden door de zege ning, waaraan een volle aflaat is verbon den in het uur van het sterven voor alle huisgenooten. De intronisatie van het H. Hartbeeld is eveneens 'n vroom gebruik maar natuurlijk geen verplichting. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat het beeld van het H. Hart bij de intronisatie tegelijk wordt gewijd, en dat de intronisatie niet behoeft hernieuwd te worden als men het beeld verplaatst, naar een andere woning trekt, of een ander beeld neemt. Men kan vragen ter beantwoording in deze rubriek inzenden by: Mr. A. Diepen- brock pr., Seminarie Hageveld, Heemstede. G05ï>S V/SG5.N itèSNGSN tySLVAAii? iw DE SCH. 179 VERGAAN. De loodsboot heeft een nader onderzoek ingesteld naar de positie van den mast, die voor de haven van IJmuiden rond drijft. Gebleken is, dat het wrakstuk, dat bestaat uit een afgebroken mast waaraan nog iets vast zit, zich thans bevindt 400 m. Z. O. ten Oosten van de brulboei, dus tusschen deze boei en de kust. Men heeft nog niet kunnen vaststellen van welk vaartuig het wrakstuk afkomstig is. Ruim dertig trawlers, welke door den storm in IJmuiden werden opgehouden, hebben Donderdagmorgen de visschersha- ven verlaten en zee gekozen. De matroos Toet, een der geredden van den voor de haven van IJmuiden verongelukten log ger Sch. 68, die in het Antoniusziekenhuis werd opgenomen, is inmiddels daaruit ont slagen. Nader onderzoek. Nader deelt men ons mede, omtrent het onderzoek, dat gisteren heeft plaats gehad door de loodsboot te IJmuiden naar het zich bij de kust bevindende wrak, dat de z.g. streng, het bovenste van den mast, was afgebroken en naar beneden is ge haald, waarschijnlijk door het daaraan vastzittende zeiL Juist aan deze streng zou te zien ge weest zijn van welke reederij het verlo ren gegane schip is. De Sch. 179, die ver mist wordt, had 37 last haring aan boord en had reeds thuisgekomen moeten zijn. Nu hedenochtend nog geen taal of tee- ken vernomen is van den Scheveningschen logger Sch. 179 die 12 October ter haring- visscherij vertrok en reeds lang terug had moeten zijn, wordt thans als vaststaande aangenomen, dat het schip in den storm van deze week met man en muis is ver gaan. Op verzoek van de reederij publiceerden wij tot heden nog niet de namen van hen, die by deze ramp een graf in de golven hebben gevonden. Nu echter hét verlo ren gaan van het schip als vrijwel zeker wordt aangenomen, volgen hier de namen van de moedige visschers, die vermist worden: Schipper: Willem de Niet (gehuwd); Stuurman: B. de Niet (gehuwd); Monteur: C. Blok (gehuwd). Matrozen: J. Mos (ge huwd), Z. Taal (gehuwd), B. Franke (gehuwd); D^ Bal (gehuwd)L. Spaans (ongehuwd). Lichtmatrozen: J. Klein (ge huwd); L. de Jager (ongehuwd); C. O ver duin (ongehuwd); J. Overduin (ongehuwd) M. Harteveld (ongehuwd), C. Mos (onge huwd). De lichtmatrozen waren voor het mee- r'endeel jongens. Een van hen, M. Harte veld, maakte op de Sch. 179 zijn eerste réis mee. Het wordt verwonderlijk geacht, dat he denochtend nog geen dér lijken van de slachtoffers is aangespoeld. WRAKKEN IN DE NOORDZEE. Vier mijl West ten Noorden van Castricum nog een wrak aangetroffen. De van LJmuiden uitgevaren stoom trawler Beatrice van de reederij De Vem te IJmuiden, heeft op vier mijl West ten Noorden van Castricum een wrak aange troffen. De kiel van het wrak steekt boven water uit en levert eenig gevaar voor de scheep vaart op. Thuiskomende visschersschepen zyn van *:en en ander op de hoogte ge steld. Voorts is te Egmond aan Zee een reddingsboei aangespoeld, waarop de let ters L. T. 263 Concord stonden vermeld. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat er eenig verband tusschen deze twee waarnemingen bestaat. Uit de letters L. T. zou men kunnen op maken, dat het hier een Engelsch bootje betreft uit de visschersplaats Lowestoft. De sleepboot Nestor van het bureau Wijsmuller is in den vooravond van Don derdag van IJmuiden uitgevaren, teneinde een onderzoek in te stellen. Volgens een later bericht is de sleep boot „Nestor" gisteravond tegen negen uur onverrichterzake ih de baven van IJmui den teruggekeerd. Heden bij daglicht zou opnieuw een on derzoek worden ingesteld. BESCHADIGDE LOGGER BINNEN GESLEEPT. Te Hoek van Holland heeft de „Katwijk 177", schipper Huig Zwaan, binnengesleept den motorlogger „Maassluis 5", van de stoomharing- en beurtvisscherymaatsohap- pij „de Hoop" te Maassluis, schipper Jan Drop, welke logger op zee was aangetrof fen met defecten motor en stukgeslagen zeilen. Beide schepen zijn op weg naar Vlaardingen. DE „SCH. 68". Het bergen van den in de buitenhaven van IJmuiden verongelukten logger „Sch. 68" is door assuradeuren opgedragen aan de N.V. van der Tak's bergings-maat schappij te Rotterdam. VRACHTAUTO RIJDT TROTTOIR OP. Dame en haar dochtertje aangereden en ernstig gewond. Gistermiddag omstreeks kwart voor vier is in de Sportlaan te Den Haag een groote vrachtwagen, welke moest uitwijken voor een fietser, die uit de Zwaluwlaan kwam, het trottoir opgereden, met het gevolg, dat een aldaar wandelende dame, mevrouw Van W. uit de Goudsbloemlaan en haar doch tertje werden aangereden. Beide slachtoffers zyn naar het Roode Kruisziekenhuis vervoerd. Het meisje had slechts enkele kneuzingen en ontvellingen opgeloopen, doch de moeder was er erger aan toe. Zij verkeerde gisterenavond nog steeds in bewusteloozen toestand, zoodat zy vermoedelijk een zware hersenschud ding heeft opgeloopen. AUTOBUS IN EEN SLOOT. De inzittenden kwamen er met den schrik en lichte verwondingen af. Dinsdagavond is tengevolge van de glad heid van den weg 'n groote autobus van de B.B.A. onder de gemeente Uden geslipt. De bus begon te slingeren, kantelde en kwam in een sloot langs den weg terecht. In den bus bevonden zich circa acht pas- segiers, die vrij onzacht dooreen werden geschud. Verschillenden van hen liepen verwondingen op, tengevolge van het bre ken der glasruiten. Niemand werd even wel ernstig gewond. Met een anderen bus konden de hevig geschrokken passagiers hun reis vervol gen. De bus, welke den geheelen weg ver sperde, is per takelwagen gelicht moeten worden. Het vehikel was beschadigd. SPELEND DEN DOOD IN. Meisje door auto overreden. Donderdagmiddag omstreeks half drie is in de Fuchsiastraat te Den Haag een 9-jarig meisje, dat met haar autoped plotseling van het trottoir af, den rijweg opging, door een passeerenden vrachtauto overreden. Het slachtoffer, de 9-jarige W. Z. uit de Goudenregenstraat, is met inwendige kneu zingen naar het Roode Kruis ziekenhuis vervoerd, waar zij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. T GING NOG NET. Maar er kwam toch een ongeluk van. Bij den onbewaakten overweg op den Sterrenkamp te Emraen is Donderdagavond een ongeluk voorgevallen, waarbij de bak ker G. D. uit Emmererfscheidenveen ern stig werd gewond. Toen de trein uit de richting Zwolle, welke om 17.18 uur te Emmen aankomt, den overweg naderde, kwam D. met zijn motor bakfiets van den Angelsloërdijk. Hij heeft blijkbaar gedacht vóór den trein te kunnen passeeren, hetgeen hem ook in derdaad gelukte, hoewel hij rakelings voor de locomotief den overweg overging. Hij moet van de omstandigheid, dat hij op het nippertje aan de botsing ontkwam, zoo geschrokken zyn, dat hij van zyn rijwiel viel en bewusteloos op straat bleef liggen. De motorfiets sloeg door een tuinhek te gen de pui van een nabijstaande woning en kwam daar tot stilstand. Dr. van Zanten, die spoedig ter plaatse was, constateerde, dat D. zware inwendige kneuzingen en een nierbloeding had gekre gen. Hij werd bij nabij wonenden binnen gedragen en mag niet verder vervoerd worden. De trein is doorgereden. HOFSTEDE AFGEBRAND. Door het omvallen van een petroleum lamp tijdens het melken is hedenmorgen te Eist afgebrand de fruit- en landbouw- hofstede aan de Lingewal, bewoond door den kweeker Stevens en eigendom van mej. Turk. Het pand met inboedel en ge reedschappen werd in korten tijd geheel in de asch gelegd, terwijl zes varkens in de vlammen zyn omgekomen. Verzekering dekt de schade. KERKINBRAKEN. Offerbloklichters op pad. Toen de Pastoor van Schayk gistermor gen de kerk betrad, kwam hij tot de min der aangename ontdekking, dat een kerk dief aan het werk was geweest. Een offer blok achter in de kerk was opengebroken en de inhoud buit gemaakt. De politie heeft de zaak in onderzoek. Toen gistermorgen de koster der Ne- derl. Herv. kerk te Eist het kerkgebouw binnentrad bleek hem, dat inbraak met diefstal had plaats gevonden. Verschillen de collecte-bussen ten behoeve van de zen ding waren opengebroken en de inhoud daarvan meegenomen. Opmerkelijk is, dat geen sporen van in braak waren vast te stellen, waaruit afge leid wordt, dat hier geen onbekenden aan het opereeren zijn geweest. In het begin de zer week heeft 's avonds een kerkeraads- vergadering plaats gevonden en is tijdens die bijeenkomst een der deuren geopend gebleven. Hiervan Jieeft de dader blijk baar gebruik gemaakt om binnen te slui pen en zijn slag te slaan en langs denzelf den weg weer te verdwijnen. De politie stelde een onderzoek in en nam verschillende vingerafdrukken. HET VREESELIJK FAMILIEDRAMA TE VENLO. Eerst 'n poging tot vergiftiging. daarna een aanval varf radeloosheid? Hoewel het onderzoek naar de oorzaak van het verschrikkelijke drama, dat zich '°£la8aTd aan den Hamburgersingel te Venlo m het gezin van dr. G. G heeft afgespeeld, nog geenszins is voltooid, meent ZlrZ 'Z dag 'lveri8 spemen nader bu de ontknooping te zijn gekomen. e verstandhouding tusschen dr. G en zyn vrouw, schoonmoeder en kinderen waj buitengewoon goed. Dr. G. was een om" man- doch nerveus aangelegd hetgeen soms tot uiting kwam in korte ploSe driftbuien. Mevrouw G. en haar moeder au was de eenige dochter konden het ™akh™1 goed^same" vinden en hadden vaak h^glfopende twisten. Hieronder leed dr. G„ die beiden liefhad, zeer. bhZhLVerbO0d mevr' G haar moed«, die toegang toTT verschUle'ld'= "talen den wL dr G TT8' W°e"sdagmiddag b.5 v" ZO° t'erkiaarde later de dienst- i? kalm en had den middag hü h!d geen'l l6Z™ V"n de krant: froSr.r;^nHLvr^ dien avond afbesteld. mSr."1 diner schijnt «Mer dien middag weder een hevige twist te ziin voorgekomen tusschen moeder en dochter omdat de moeder, daar mevr. G. ziek was.' Zich.met het huishouden bemoeide en mevr nu. dat drV Wi'de' Verm°«i wordt nu, dat dr. G. in een plotselinge opwinding £5,de «bdMhte ia gekomen zich van gun schoonmoeder te ontdoen door haar te vi giftigen. Hij zou dan in haar soep het een of andere vergif gedaan hebben Uit het verhoor van de dienstbode is ge- bleken, dat dr. G. tijdens het avondeten driemaal naar den kelder is gegaan onder voorwendsel naar den stookketel der cen- trale verwermmg te gaan kijken. Dr. G zou hierby nogal nerveus zijn geweest t*r wul.het ™«t op zijn gelaat stond Bu een onderzoek in dezen ketel heeft de pohüe nu een haar-reageerbuisje gevon- den. Vermoed wordt thans, dat dr. G zhn ?6-jarige schoonmoeder uit den weg heeft willen ruimen en haar daartoe een hoe veelheid vergif in het eten heeft toegediend Hieruit zou het hevige braken van da vrouw en haar kermen onmiddellijk na wordÏÏ V™ het avondeten verklaard Voorts komt het verdacht voor, dat dr G dannd^kteren»Stnleifie WCrd "jonden om' den dokter te halen, dit meisje, toen zij op weg was naar den dokter, heeft terug? gehaald, voorgevende dat het zoo erg niet was met de oude vrouw. docTUS ein half uur later, op aandrang van zijn echt- genoote, er mee instemde dat <L doter zou worden gehaald. uoater Gedurende de enkele minuten, dat het dienstmeisjeafwezig was om den huisdok- hSfi f. nab,JheM woonte halen, taf li vzeeselijke drama voltrok- ken. De mogelykheid moet niet uitgesloten wo en geacht, dat de echtgenoote van dr vermoeden heeft geuit, dat haar ""Üff Vergiftlgd was G., zijn daad ontdekt ziende, zichzelf en zijn gezin uit den weg heeft willen ruimen. Ook is het niet onmogelijk, dat dr. G. er zich ongerust over heeft gemaakt, dat de huisdokter wel dra zyn misdrijf zou ontdekken en hij toen pleegd aS Van Waan2il> de daad he«ft ge- Na de vondst van het reageerbuisje, dat volledige overeenkomst vertoont met die welke op de R.H.B.S., waar dr. G ais lej raar m de scheikunde werkzaam was, wor- en gebruikt, hebben doktoren en politie- SSie a™ onder20ek de scheikun- hfiïïTeld v genoemde onderwijsinstelling mgesteld. Naar den aard van het vergit hetwelk mogelijk kan zijn gebruikt, wort, thans door deskundigen gezocht, waartoe verschillende voorwerpen en etensresten in beslag zijn genomen. bitof ,t^stand van de schoonmoeder, die Ls nol •ff!?" e8n SCh0t werd gewond, os nog steeds ernstig. kefwaïr" if™ revoIverk°gcl in den lin kerwang gekregen, die onder het rechter oog weer naar buiten is getreden. De won de is in het ziekenhuis, waarheen mevrouw Zeeburgh is overgebracht, gehecht. Hoewel haar toestand levensgevaarlijk is, was de krasse cUme gisteravond bij kennis en rus- tig. Zy weet niet zeker, zoo zegt zij wie op haar gesdioten heelt. Zij hoorde een schot en voelde, dat zij geraakt werd. Zou haar schoonzoon op haar geschoten heb ben vroeg zij zich af. Maar waarom? Geert biiznnri" h6el Ue' V00r haar en ook kinderen! d0Chter en da Aan mevrouw Zeeburgh kon nog niet worden meegedeeld, wat zich verder in het huis van haar schoonzoon heeft afgespeeld. vf?6 Si" Van de viif slachtoffers zhn g^termiddag vrijgegeven en gekist, waar na de kisten zijn verzegeld. Om zoo min mogelijk sensatie te verwekken, zijn de Stoffeluke resten bij het invallen van de duisternis, omstreeks zes uur Donderdag avond uit de woning gehaald en naar het lukenhuisje op het kerkhof aan den Te- gelscheweg gebracht. Ofschoon de politie dit transport geheim had gehouden, ver drong zich tegen dit tijdstip een groote menschenmenigte voor de woning, waarin hïlr„ °auwel«ka 4 uur geleden het vreese- lyke drama had afgespeeld. De teraardebestelling zal Zaterdagmid- dag om twee uur in alle stilte op het pro- teetantsche kerkhof te Venlo plaats heb- Gebleken is nog, dat dr. G. het wapen waarmee hij den aanslag heeft gepleegd' h!ÏÏ v geleden in Duitsehland heeft gekocht. Dr. G. was niet in het bezit aen vergunning om een vuurwapen voorhanden te hebben. wapen

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 13