STADS NIEUWS DONDERDAG 29 OCTOBER 193t> DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER T TOENEMENDE REGENKANS. DE BILT SEINT: Matige tot zwakke, later wellicht toe- aemende Westelijke tot Zuidelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk weinig of geen regen, geen nachtvorst, iets zach ter overdag. Hoogste barometers!773.4 te Rochefort. Laagste barometers!: 729.0 te Isafjord. De vorige depressie verdween, op ondie- pesecundairen na, in de Oostzee en in Hongarije. De nieuwe werd gisteravond snel dieper, maar bewoog zich grootendeels naar het Noord-Oosten, terwijl de hooge drukking zich verder over onze omgeving uitbrendt. De Britsche Eilanden kwamen reeds onder invloed van de nieuwe de pressie, die matigen tot krachtigen Zuid- Oostelijken wind bracht met veel zachter weer, maar regen in het Westen. Frankrijk heeft grootendeels windstilte met plaatse lijk mist, maar fraai weer overdag. In Duitschland valt in het Zuiden en Oosten nog regen, in de bergen sneeuw. In de bo- ven-lucht werd het veel minder koud. Scandinavië heeft opklarend weer; er kwam weer lichte vorst voor. In het Noor den valt nog een weinig sneeuw. Bij de verplaatsing van den rug van hooge druk king naar het vasteland, is aanvankelijk opklaring met weinig of geen regen en nachtvorst in het Oosten te wachten, daarna zal de temperatuur stijgen, maar neemt de kans op wind en regen weer toe. LUCHTTEMPERATUUR. 11.7 gr., C. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Donderdagnamiddag 5.06 tot Vrijdagmorgen 6.24 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 30 Oc! voorm. 1.48 en nam, 2.10 uur. STILLE ARMEN Gelegenheidsgedicht van Verwey Ten behoeve van de inzameling voor een Kerstgave aan de stille armen van Amsterdam, stond prof. dr. Albert Verwey een gedicht ter publicatie af. Het „Han delsblad heeft dit gelegenheidsvers in fac simile afgedrukt. Wij nemen het hier over: Er zijn er die van honger sterven Zonder dat zelfs een vriend het weet. Zij zwijgen 't dagelijkse derven Van voedend brood en warmend kleed. Al weten ze: armoe is geen schande, Zij zijn het arm-zijn ongewend. Zij zijn de stillen in den lande, Zo stil dat geen van ons hen kent. Zij staan aan geen van al die kaden Waarheen de Hulp zich heeft verscheept Welaan dan, graaft hun nieuwe paden, Waarlangs men nieuwe voorraad sleep! Voorraad in de verborgen huizen, Voorraad voor de verborgen nood. Opent uw kasten en uw kluizen, Zendt hier uw kleed, en daar uw brood. i i j TWEEDE KAMER. BEGROOTINGS-DEBATTEN. De spreektijden! De Tweede Kamer heeft besloten, den spreektijd bij de algemeene beschouwin gen over de rijksbegrooting voor 1937 te bepalen als volgt: de R.K. fractie op ten hoogste 1 uur en 45 minuten; De Soc.-Dem. fractie op ten hoogste 1 uur uur en 45 min.; de Anti-Rev. fractie op ten hoogste 1 uur en 15 min.; De Chr.-Hist. fractie op ten hoogste 1 uur en 15 min.; de Vrijheidsbond-fractie op ten hoogste 1 uur en 5 min.; de Vrijz.-Dem. op ten hoogste 1 uur en 5 min.; de Staatk.-Geref. partij op ten hoogste 40 min.; de Comm. partij op ten hoogste 40 min.; de Nat. Boeren-, Tuinders- en Midden standspartij, de Herv.-Geref.-Staatspartij, de Chr.-Dem. Unie, het Verbond voor Nat. Herstel, de Rev.-Soc. Arbeiderspartij, dc Kath.-Dem. partij en de heer Duys ieder op ten hoogste 30 min. Deze tijden zijn by de replieken resp. ten hoogste 50, 50, 35, 35, 25, 25, 15, 15 min. en voor de eenlingen ten hoogste 10 mi nuten. KARDINAAL SCHULTE OVER DE KERK EN HET BOLSJEWISME. Ter gelegenheid van den 1650sten sterf dag van de Martelaren van Trier heeft de Kardinaal-Aartsbisschop van Keulen, in te genwoordigheid van duizenden Katholie ken, een belangrijke toespraak gehouden over den strijd van de Kerk tegen het bolsjewisme, waaraan wij de volgende be langrijke passages ontleenen: In deze moeilijke ure, in deze onbarm- hartigen strijd tusschen het Kruis van Christus en de ster van sovjet-Rusland, moeten wij de woorden van Christus voor oogen houden: „Wie niet gelooft, zal ver oordeeld worden". In laatste instantie is deze kamp een verschrikkelijke tweestrijd tusschen de waarheid en den leugen, tus schen een geloovig Christendom en een on- geloovig heidendom. Een goede bekroning van dezen strijd is onmogelijk, wanneer, naast de nationale krachten, ook aan de geestelijke en moreele machten van den godsdienst geen vrijheid van handelen wordt gelaten. He ongelukkige Spanje toont ons met afschrikwekkende klaarheid, waartoe een volk kan komen, wanneer het jaren lang bijna zonder tusschenpoozen, verdorven, opgehitst en ontkerstend wordt door een godlooze regeering. De wereld verkondigt door het geschre ven en gesproken woord den leugen, dat de Pausen en de Bisschoppen niets zouden hebben gedaan tegen het bolsjewistische gevaar. Wie de geschiedenis kent, weet daarentegen, dat de H. Kerk te allen tijde tegen het communisme en het bolsjewisme gewaarschuwd heef! dat Paus Pius XI reeds een tiental jaren geleden vastbera den den oorlog heeft verklaard aan het Russische bolsjewisme, toen niemand an ders durfde spreken. Een Duitsch dagblad, dat veel gelezen wordt en allesbehalve Katholiek genoemd kan worden: de „Frankfurter Zeitung", heeft eerlijk beken 1. dat de Paus reeds ja ren geleden den strijd tegen het bolsje wisme begonnen is tengevolge van de gods dienstvervolgingen in Rusland. Het blad voegt er aan toe, dat de bisschoppen van bijna alle landen zich tegen het bolsjewis me hebben gekeerd. In de maand Mei van dit jaar heeft de Paus in een toespraak tijdens een audiën tie nadrukkelijk tegen het bolsjewisme ge waarschuwd. Ik heb deze redevoering in geen enkel Duitsch dagblad gelezen. In de laatste dagen van Augustus van dit jaar hebben de Duitsche Bisschoppen een her derlijk schrijven doen voorlezen over de gevaren van het bolsjewisme, Ook dit schryven werd in geen enkel Duitsch dag blad gepubliceerd. Op het einde van Sep tember heeft de Heilige Vader tot de Spaansche vluchtelingen een langdurige toespraak gericht, die in bijna alle be schaafde landen groote instemming heeft gevonden. In de Duitsche pers werd zij echter niet gepubliceerd. Tenslotte verscheen in de laatste dagen van September een door het Deutsch Nach- richten Bureau verspreid artikel, dat den spottenden titel droeg: „Groote zorgen te Fulda". Ik weet niet, wat mij het meest verbaasde, de beleedigingen tegen de Ka tholieke Kerk en haar bedienaren, of de onwetendheid die uit iederen regel van dit artikel bleek. Ik moet nog een ander droevig artikel in uw herinnering brengen zoo vervolg de de Kardinaal. Enkele dagen geleden verklaarde een redenaar te Coblenz: „Er zijn nog personen, die door hun berispe lijke houding het bolsjewisme kans van sla gen geven. Op de eerste plaats zijn dat de afgescheiden geestelijken. Maar zij moe ten weten, dat de hinderpalen, die wy in Duitschland hebben opgericht, machtiger zyn dan hun intriges". Tenslotte smeekt de Kardinaal den ze gen van God af over vaderland en volk, opdat de geloovigen toch zouden luiste ren naar het woord van hun Bisschoppen, dat vervat is in het Herderlijk schryven van Augustus van dit jaar: „Wij, Bis schoppen, onze geestelijken en ons volk verlangen niets vuriger, dan den vrede in de eendracht van het Duitsche volk, om een einde te maken aan den strijd, die nooit in het voordeel van ons vaderland kan eindi gen". RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank veroordeelde heden den los werkman H H., uit L e i d e n, gedeti neerd, wegens diefstal van planten en rij wielen, tot een jaar gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. P. van der M., fotograaf, gedetineerd, wegens diefstal van rijwielbelastingmer- ken te Boskoop, tot zes maanden ge vangenisstraf. Wegens verduistering, meermalen ge pleegd, stond terecht de 39-jarige gewezen hoofdagent van „De Volkskrant" P. M. van B., uit Pijnacker, gedetineerd. Verdachte, die een volledige bekentenis aflegde, heeft te Bergen op Zoom, alwaar hij gedurende vier jaren als hoofdagent der N.V. optrad verschillende geldsbedra gen, tot een totaal van ongeveer 1500 ge ïncasseerd en te eigen bate aangewend. Hij vluchtte daarop naar België, doch de direc tie, medelijden hebbende met zijn gezin, trof een regeling met hem en stelde hem in staat in het onderhoud daarvan te voor zien, door hem aan te stellen te Pijnacker. Het verduisterde bedrag zou hy op zeer langen termijn mogen afbetalen. Van B. beloonde deze tegemoetkomende houding met opnieuw verduisteringen te plegen en eigende zich een bedrag van ƒ150.— toe. Het O.M., waargenomen door jhr. mr. Van Asch van Wijck, wees er op, dat ver dachte niet uit nooddruft handelde, maar het geld besteedde aan Wijntje en Trijntje. Verdachte heeft wel heel bedenkelijk ge reageerd op de grootmoedige houding van de directie en, rekening houdend met een ingekomen reclasseeringsrapport, vorderde de officier 1H jaar gevangenisstraf. Mr. Peek verzocht de rechtbank het nog eenmaal met verdachte te probeeren en vroeg een voorwaardelijke straf. Uitspraak 12 November. De veehouder J. H. van V., uit Pijnacker, gedetineerd, die in Juni j.l. in staat van faillissement is verklaard, heeft diverse be zittingen, o.m. de opbrengst van een vee stapel, die hij door zekeren M. had laten verkoopen, alsmede een groote hoeveelheid stalgerij, niet als baten opgegeven, niette genstaande de curator, die hem niet ver trouwde, hem nog 24 uur gelegenheid had gegeven om een aanvullende opgave te ver strekken. V. had o.m. den curator medege deeld, dat de opbrengst van de veestapel, ongeveer ƒ2000.hem door vrouwen te Rotterdam, met wie hy omgang had ge had, afhandig was gemaakt. Verdachte, die zich ter terechtzitting van den domme hield, beweerde met geweten te hebben, dat hij alles moet opgeven. Zijn standpunt was, als men de storm ziet aan komen, moet men zorgen, dat de boel bin nenkom! Dat standpunt vond geen steun bij het O.M., dat tegen verdachte wegens bedrieg lijke bankbreuk ly, jaar gevangenisstraf eischte. Mr. Herbert Polak, pleitte clementie, op grond dat verdachte naar slechte raadge vers heeft geluisterd en hij reeds genoeg is gestraft door het voora*" est en het ver lies van al zijn bezittingen. Uitspraak 12 November. MOEILIJKHEDEN MET DE WATERLEIDING Reeds geruimen tijd ondervindt de wa terleiding „De Tiengemeenten" te Z o e- iermeer moeilijkheden, doordat verschil lende bewoners in de bij deze waterlei- K. J JVL V. ST. PETER KANIS Hoewel gisteravond de eerste bijeen komst nog niet in het nieuwe „Eigen Huis" kon gehouden worden, was er over de opkomst geenszins 'te klagen. Verschillende jonge middenstanders ga ven aan de uitnoodiging gehoor en de K. J. M. V. kon een drietal nieuwe leden noteer en. De weleerw. pater Heymeyer, S. J., gaf in een causerie een duidelijke uiteenzet ting over „het huwelijk en de moderne mensch". De gespannen belangstelling der toe hoorders toonde duidelijk aan, dat de spreker de volle aandacht had en de groote opkomst bewees, dat ook voor ern stige onderwerpen by den jongen midden stander belangstelling bestaat. Wij vertrouwen, dat de volgende week, wanneer pater Heymeyer zijn causerie zal vervolgen, de opkomst nog grooter zal zyn. Mogen de jonge middenstanders, K. J. M. V.'er of nog buiten de vereeniging staande, het geheele seizoen eenzelfden ijver in het bezoeken van de bijeenkom sten der K. J. M, V. blijven betrachten. Lezing over spraakgebreken. Gisteravond hield in „De Harmonie" Madeion E. Jama, spraakleerares hier ter stede voor een talrijk gehoor een voor dracht over spraak- en stemgebreken. In vogelvlucht passeerden de meest-voor- komende spraakgebreken de revue, ter wijl het geheel met voorbeelden uit de pactijk werd toegelicht. Gelukkig wint deze nieuwe wetenschap der spraak- en stemheelkunde meer en meer veld, waardoor het tegenwoordig steeds minder voorkomt, dat ernstige spraakgebrekkigen (gehemeltespleten, stot teraars, e.d.) er tevergeefs op wachten, dat hun spraakgebrek wel eens zal „ver groeien". Van groot nut zyn dergelijke populaire voordrachten ook, omdat hierin gewaar schuwd wordt tegen de verkeerde behan deling van stotteraars, die door ouders in hun onwetendheid soms gestraft worden, wat het stotteren juist verergert. Nerveuze kinderen, die aanleg hebben voor stotte ren, wat uit "het herhalen van lettergrepen, of het arukken op klanken blijkt, kunnen door de juiste houding van huisgenooten en onoerwijzers voor dit ernstige spraak gebrek behoed worden. Vooral, daar vol gens de meening van deskundigen 75 pc! van de stotteraars dit niet hadden hoeven te worden, als het milieu wat verstandi ger op de eerste symptomen gereageerd had. Jammer genoeg is het bij de opleiding van docenten, predikanten e.d. nog niet gebruik, dat deze beroepssprekers ook spraak- en stemkundig voor hun a.s. be roep voorbereid worden, wat vele onaan gename stemgebreken zou voorkomen. Na de pauze bestond gelegenheid tot het stelien van vragen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Handelsregisiter K. v. K- W ij z i g i n g. 164. van Brummen's Boek handel en Drukkerij N.V., Alphen a. d. Rijn, Prins Hendrikstraat 29c. Uittr. Comm.: A. van Brummen, Amsterdam. N. Comm.: H. B. van Brummen, Alphen a. d. Rijn. ding aangesloten gemeenten weigeren, hun woningen op de leiding te doen aanslui ten. In den loop der laatste jaren zijn reeds tal van personen door den Delft- schen kantonrechter veroordeeld in ver band met deze kwestie. Voor den Delftschen kantonrechter, den heer C. W. de Rochefort, stonden gisteren zes personen uit Berkel en Rodenrijs te recht, omdat zij van de waterleiding geen gebruik maakten. De verdachten hadden verstek laten gaan, doch hun belangen werden behartigd door mr. de Gidts uit Den Haag. Mr. Hollander, die het O.M. waarnam, merkte op, dat de verdachten weliswaar bij de waterleiding waren aangesloten, doch, daar zij niet wenschten te betalen, hun meters verzegeld waren. Spr. vorder de tegen iederen verdachte 15 subsidiair tien dagen. Mr. de Gidts beschouwde deze zaak als een principieele zaak. De gemeentelijke wetgever heeft in de betreffende verorde ning de bepaling doen opnemen, dat elke woning zoodanig moet zijn aangesloten, dat de bewoners het water uit de buislei ding kunnen blijven betrekken. Het wil spr. voorkomen, dat deze gemeenteveror dening niet bindend verklaard moet wor den. Het is nu buiten de schuld van de be woners, dat zij geen water kunnen be trekken, doordat de waterleiding de me ters heeft verzegeld. Spr. acht het optreden van de waterlei ding onjuist en onnoodig en vroeg vrij spraak voor zyn cliënten. De kantonrechter zal volgende week schriftelijk vonnis wijzen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Indisch Recht: de heeren P. R. d'Arnaud Gerkens, Dei Haag B. J. L. Beunders, Den Haag en W. J Rutgers, Scheveningen. doctoraal examen Indisch Recht: de heeren H. J. Lang, Den Haag en W. J. Copper, Oegstgeest. TOONEEL. Een lentedag van 's morgens 8 tot middernacht. N.V. Ver. R'damsch Hofstad Tooneel. Het is een tamelijk lang-ademige titel, maar deze lente-dag duurt dan ook vrij lang. De uitvoering trouwens duurt even eens van 8 uur tot middernach! wat ook rijkelijk lang is voor deze vertelling. De wat abnormale lengte van dit stuk wordt veroorzaakt door de tooneelwisselingen, welke na ieder tooneel moeten plaats vin den; en er zijn niet minder dan 9 toonee- len. Achtereenvolgens belanden wij in de slaapkamer der oude lui Hilton (8 uur), in de keuken (om half 9), in de eetkamer (om even vóór 9), in een schildersatelier ('s middags), in een flat ('s namiddags), in het kantoor van den heer Hilton (ook nog 's namiddags), in het tuintje (bijna 7 uur), in de meisjesslaapkamer (half 12 's avonds) en weer in de slaapkamer der oude lui (om middernacht). Dat reizen en trekken op den eersten lente-dag van het jaar is niet zoo heel erg, want wy zien op een hoogst genoegelijke wijze, hoe de fami lie Hilton (pa, ma, zoon, twee dochters, de dienstboden en de werkster) reageert op dien ondefinieerbaren sfeer, welke de len te in aantocht met zkrh meebrengt. Het wordt je lichter om het hart en ook wat lichter in het hoofd; je bent geneigd tot dwaze dingen. Wat de familie Hilton ge trouwelijk bewijst. Pa had haast een avontuurtje met een cliënte; ma krijgt wa rempel, nog een aanzoek; de oudste dochter is „weg" van een schilder; de jongste droomt van dichters en maanlicht; het tweede meisje ontdekt een knappen huis knecht in de buurt, de zoon knoopt connec ties aan met zijn buurmeisje over het muurtje, de oude keukenmeid zingt van „mooie molens" en alleen de zure werk ster voorspelt rampen en narigheden. Eén zwaluw maakt echter nog geen lente en aan het einde van den dag, wordt het toch weer wat guur. Er is niets veranderd. Dit spel, uit het Engelsch vertaald, is een onderhoudend en gezellig verhaal, met geestige dialogen, dat het ondanks de ver traging der changementen zeer wel doet. Het werd knap en vlot gespeeld door de talrijke medespelenden (het program ver meldt 15 personen), vooral door de hoofd figuren Dirk Verbeek, Fie Carelsen en En- ny Meunier, die een leuke meisjesrol had. Voor het seizoen-begin een stuk, dat het doe! Buurtvereeniging „Eensgezindheid" Het bestuur heeft het initiatief genomen, onder de leden van de vereeniging propa ganda te maken tot het aanschaffen van een vlag, zulks mede in verband met de a.s. feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana met Z. D. H. Prins Bernhard. Binnen korten tijd is een aantal van 90 vlaggen aan de buurtbewoners verkocht, welk aantal steeds grooter word! De hierbedoelde vlaggen zijn van het formaat 1.50 x 1.00 M., welke bij een vol doend aantal een aardig effect sorteeren. Aangezien vooral in den laatsten tyd telkens wordt verzocht om bij nationale en stedelijke feestelijkheden te „vlaggen", is het bovenstaande wellicht een aansporing voor buurtcommissies, vereenigingen e.d. AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Oct. tot en met Zondag 1 Nov. a.s. waargenomen door de aphoteken: G. F. Reijst, Steenstr. 35, telef. 136, A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. eenzelfde actie op touw te zetten om dien aangaande eenig resultaat te bereiken. Het bestuur is gaarne bereid inlichtingen te geven, waarbij ook rekening is gehou den met minder koopkrachtigen. Uit Leiden vertrokken. J. F. van Anrooy, Den Haag, Statenlaan 54. M. G. M. Bauer, Den Haag, C. Rei- nierskade 43. S. A. v. Bleijswijk Ris, Den Haag, v. d. Spieghelstraat 6. L. Boom, Amsterdam, Karei du Jardinstraat 7. K. Brouwer, Groningen, Heerenstraat 14a. L. Ceuvel, Bilthoven, Lassuslaan 17. W. Ciere en fam., Warmond, Dorp B 240. H. Creutzberg, Batavia. J. E. C. VisscherDronkers, Bilthoven, Lassus laan 17. H. F. Duffels en fam., Voor schoten, Leidscheweg 346. E. E. Elias, Hamborn, Schulestr. 60. C. J. M. v. Eijken, Utrecht, Mil. hospitaal. L. Fran- kenhuis, Tilburg, Heuvelstr. 105a. S. J. Geerts, Den Haag, v. Stolkweg 11. A. v. Geuns, Middelburg, Rotterdamschekade O 227. E. de Graaf, Amsterdam, aan boord „Betsie". I. J. Havelaar, Rot terdam, Westersingel 102. E. Hazelhoff Roelfzema, Den Haag, Waalsdorperw. 74. B. R. v. d. Heuvel, Breskens, Glacis 3. A. Holkamp, Den Haag, Meloenstraat 103. J. Hoogkamer, Santpoort, Vinken- laan 3. M. C. Kaiser, Drachten, Zui- derbuurt 49. A. Koetsier, Ter Aar, Kor- teraar D 32. J. Koster, Klundert, Schans poort 82. M. M. Langezaal, Den Haag, P. Krugerlaan 109. M. E. J. Lejeune, Heer len, Valkenburgerw. 5. J. M. Loeb, Den Haag, Joz. Israëlslaan 38. J. M. Mata- tula, N.O.-Indië. M. A. v. Merkensteijn. Rotterdam, Heemraadsingel 79. J. G. Meijnen, Groningen, Joz. Israëlsstr. 33. J. Olivier, Delft, H. de Grootpl. 31. M. Prins, Amsterdam, Theoph. de Bockstr. 31. H. G. Raven, Amsterdam, Jac. Cats- kade 27III. A. P. v. Rossum, Oegstgeest, Oegstgeesterweg 21. P. G. H. M. Rut gers, 's-Hertogenbosch, v. Noremborghstr. 23. Chr. A. L. v. Schaik, Den Haag, Sta tionsweg 131. C. Smit, Alkemade, Oud Ade E 7. J. Varkcvisser, Utrecht, Ca- thrijnesingel 76. I. Verhoeven, Oegst geest, Burg. Kempenaerstr. 42. J. Verver Papendrecht, Hooge Dijk 166. A. Ver- wer, Hengelo (O.) Celerweg 17. W. A. C. de Vreede en fam., Leiderdorp, Koning straat 26. J. Vrisekoop, Alphen aan den Rijn, Prinsenlaan 8. M. v. Zanten. Rot terdam, Goudenregenstraai 23b. M. v. Zeijl, Den Haag, ilhelminastraat 112. .M G. W. v. d. Zwet, Den Haag, Mauve- straat 6. Personen ie Leiden gevestigd. I, Chr. Auracher, dienstbode, Breestraat 39 J. Bentz van den Berg, Rapenburg 131 H. J. Bolmeijer, Roodenburgerstr. 30 J. P. Boomsma, Wasstraat 2 J. M. Dijkhuizen, huishoudster, Utr. Veer 12 J. C. van Eek en Fam., notaris, Zoeterw. singel 25 J. M. Engels, huishoudster, Lammenschansweg 16 M. M. van Oud- heusdenFeenstra en Fam., Rapenburg 13 J. C. de Graaf, Vree wijkstraat 16 S. v. d. Haar, dienstbode, Zoeterw. singel 19 T. J. Heibroek, Oegstgeesterlaan 24 W. M. Hermans, Zoeterw. singel 92 H. Hoek, godsdienstonderw., Roodenburger- straat la D. v. d. Hoek, Kaiserstraat 38 L. C. Hudig, Rapenburg 54 J. v. d. Jagt, kantoorbed., Rijn en Schiekade 116 P. Jungerius en Fam., Roodborststr. 19 H. Kan, Apothekersdijk 25a F. J. Klopper, Witte Singel 11 A. P. de Kroon en Fam., v. d. Waalrstraat 6 J. v. d. Laan, huishoudster, Zoeterwoudsche singel 55 M. J. Leenes, huishoudster, Zoeterw. singel 25 M. H. Leignes Bakhoven, Witte Singel 10 J. P. Lemson en Fam., letter zetter, Coornhertstraat 30 Th. van Don- kersgoedv. Liemde, 3 Octoberstraat 7 Chr. TijssenLubbers, Aalmarkt 5 A. L. F. J. Maurenbrecher, Oegstgeesterlaan 9 W. A. v. d. Meer, Geeregracht 41a L. C. Mennes, huisschilder, Oude Singel 2 W. de Mooij, Rijn- en Schiekade 26 M. G. H. Nefkens, leerares N.O., Noordeinde 50 Th. v. d. Ploeg, Lijsterstraat 1 A. C. Poeliejoe, verpleegster, Schelpenkade 62 H. Pol, sigarenmaker, Kanaalstraat 49 J. M. Pols, Morschweg 174b G. H. Pott, P. de la Courtstraat 70 I. J. Ree dijk, Groenhovenstraat 2 J. L. M. Reijn- ders, Lijsterstraat 35 B. N. Riebeek, verpleegster, Zoeterw. Singel 94 J. B. Rombout en Fam., mach. monteur, Haar lemmerstraat 224 Wed. E. F. G. Hüppe- denRücker, Rijnsb.weg 90 M. Schreu- der, arts, Oegstgeesterlaan 35 A. M. L Slothouwer, Lammenschansweg 59 H. J. G. Stieglis 1.1. instrumentmaker, Rapen burg 105 M. Teekens, Vliet 3 A. M. Verboog, H. Rijndijk 50a Wed. G. ten HakenVooijs, Tib Siegenbeekstr. 31 C. de Vaal en Fam., sigarenfabr., Rijnsb. weg 132 C. E. de Visser, Witte Singel 11 A. Vlaanderen, fabr. arb., R. Visscherstr. 47 M. Vogt, 1.1. instrumentmaker. W. Ro zenstraat 32 W. K. Walstra, Wasstraat 2 J. W. van Wijnen en Fam., Maredijk 35a Yauw Tjwan Liang, Morschkade 20a A. Zwaan en Fam., loswerkman, Poelgeesterstr. 8a C. C. A. Zijlker, Zoe terw. singel 9 G. Zijlstra, Witte Singel no. 10 De heeren prof. dr. J. J. Lijnst Zwik- ker, H. Casimir en G. P. Ittmann, allen alhier, zijn benoemd tot leden van het Genootschap voor Natuur-, Genees- en Heelkunde.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2