DONDERDAG 29 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 UIT DE OMGEVING NOORDWIJKERHOUT. Staatspartij. In café „Het Wapen van Noordwijkerhout" vergaderde Woensdag avond de afdeeling Noordwijkerhout van de R.-K. Staatspartij .onder voorzitterschap van den heer J. Roelin. De voorzitter deelde mede, dat de se cretaris van de afdeeling nog steeds zit te kijken met een aantal reglementen, deze zijn bij hem tegen betaling van 10 cent verkrijgbaar. Dan vroeg de voorzitter of er niet meer personen zich beschikbaar willen stellen voor lid van de Propagandaclub daar er nog steeds tekort leden zijn, zoo doende komt er een overbelasting van werk voor de propagandisten wat voor de goede zaak niet wenschelijk is. Ten slotte sprak de voorzitter nog een propagandistisch woord voor de „Opmarsch", het officieele orgaan van de R.-K. Staatspartij Daarna bracht de heer J. R. Zonneveld verslag uit als afgevaardigde naar de vergadering van de Kamer Centrale welke onlangs te Leiden is gehouden. De voorzitter bracht hierna verslag uit als afgevaardigde naar de vergadering v. d. Staten Centrale. Met algemeene stem men werden vervolgens tot bestuursleden herkozen de heeren H. van Kampen en N. v. d. Klauw. Na rondvraag sluiting. OUDE-WETERING. Uitslag Mica. De uitslag van de Mica- prijsvraag voor wat betreft de plaatselijke prijzen is als volgt: le prijs No. 101, 2e pr. No. 117, 3e prijs No. 77, 4e prijs No. 144, 5e prijs No. 3, 6e pr. No. 126 en 7e prijs No. 106 De prijzen bestaan uit waarde-bonnen van 5, 2.50 en 5 van 1. OEGSTGEEST. Gemeentebegrooting 1937. We geven hier een toelichting op de gemeentebegroo ting 1937, die binnenkort in den Raad zal worden behandeld. De gewone dienst der begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van ƒ405.868.57; de kapitaaldienst met een be drag van ƒ115.102.17. Het is B. en W. gelukt de begrooting slui tend te maken zonder belastingverhoo- ging of tot het heffen van nieuwe belastin gen te moeten overgaan. Het College is er zelfs in geslaagd nog eenige reserve te ma ken en wel van ƒ3000. Volgens gemaakte berekeningen zal het dienstjaar 1936 sluiten met een batig saldo van 22.000, dit is 7000 minder dan het batig saldo van dienstjaar 1935. Door thans reeds f 3000 voor 1938 te reserveeren zal hoofdstuk I der begrooting voor dat jaar een batig saldo aanwijzen, dat niet veel lager is dan dat van 1937. De in 1935 gevormde reserve, groot f 12.000, kan dan voorloopig nog in stand worden gehouden. B. en W. hebben dat gunstig resultaat kunnen verkrijgen dank zij een aantal aan gebrachte bezuinigingen en beperkingen, waarvan we o.m. noemen: a. bezuiniging op diverse posten van het hoofdstuk openbare werken; b. beperking van de werkverschaffing in dien zin, dat alle werken waarin verhou dingsgewijze veel kosten van materiaal voorkomen, zijn geschrapt. Voorstellen tot voortzetting slootdemping zullen, helaas, ook achterwege blijven. Hiertegenover staat natuurlijk een verhooging van 't steun bedrag. Voor werkverschaffing blijft over het aanleggen van een sportterrein op de aan de gemeente in eigendom behoorende ter reinen in Poelgeest. B. en W. wenschen het loon in werkverschaffing te handhaven op 15 per week plus 1 in den winter voor kolen bon. c. Verlaging der loonen van de z.g. losvaste en losse arbeiders in dienst der gemeente. Er wordt voorgesteld 10 pet. De op deze wijze verkregen bezuiniging be draagt 822. d. Uitkeering van een gedeelte van de steun in contr a-p resta- tie. B. en W. willen verschillende onder houdswerken laten uitvoeren door werk- loozen tegen een vergoeding, die gelijk staat met het steunbedrag, plus 10 pet. we gens slijtage van kleeding enz. (z.g. steun in contra-prestatie). Het uurloon ware te stellen op 30 cent. Hierdoor zou worden verkregen, dat de post steun verleen ing met ƒ5000 kan worden verlaagd. Belastingen: Behalve de Rijksbe lasting als inkomsten- en vermogensbelas ting, met de daarop ten bate der provincie geheven opcenten, de dividend- en tan tièmebelasting, worden in de gemeente Oegstgeest geheven: a tenbatevanhetgemeente- fonds. le. de gemeentefondsbelasting 120.000, 50 opcent. op de vermogenbelasting 12.000. In totaal 132.000. (De gemeente Oegstgeest ontvangt uit het gemeentefonds over het tijdvak 1 Mei 19361 Mei 1937 31.002.14; verder een uitkeering per aan geslagene wegens rangschikking der ge meente in de 3de klasse 12.500, totaal 43.502.14. Een nadeelig verschil dus van pl.m. ƒ90.000). b. ten bate van het Werkloosheidssubsi- diefonds: le. 80 pet. van de hoofdsom der perso neel e belasting naar de eerste drie grond slagen 45.600; 2e. 40 pet. van de hoofd som der grondbel, geb. eigendommen 11.600; 3e. 25 pet. idem van de ongefc. eigendom, 1750; 4e. 25 opcenten gemeen- tefondsbel. 30.000; 5e. 22 opcenten ver mogensbelasting 5280; 6e. 10 opcenten rijksinkomstenbelasting (onbekend), totaal ten minste dus 94.230. De gemeente ontvangt uit het werkeloos- heidsubsidiefonds aan uitkeering niets, wel een uitkeering a 1 per aangeslagene, to taal ƒ2500. Het totaal zuiver inkomen voor de in komstenbelasting bedroeg over 1932'33 ƒ4.985.851, over 1933—34 ƒ5.112.499 en over 1934'35 14.986.000. Over latere ja ren zijn deze gegevens nog niet bekend. De opbrengst personeele belasting bedroeg in hoofdsom in 1936: 61.600, voor 1937 ƒ59.000. De opbrengst der grondbelasting neemt jaarlijks iets toe. De raming in hoofdsom bedraagt voor 1937 29.000 voor gebouwde en 7000 voor de ongebouwde eigendommen. SASSENHEIM. B.VX.-propaganda-avond. In de zaal van „Het Bruine Paard" hield gisteravond bovengenoemd instituut een goed bezoch te vergadering, waarbij vele leden en be langstellenden tegenwoordig waren. Dr. Le Grand, voorzitter van de plaatselijke B.V. L„ opende deze bijeenkomst, sprak een woord van welkom tot de vele autoritei ten en dames, in het bijzonder tot Burg. J. P. Gouverneur, Gen.-Majoor Zeeman, Res.- Kapitein D. J. Karres, Kap. Bakhuis-Schul- te. die de plaats innam van Res.-Luitenant- Kolonel J. P. Boots, welke wegens bevorde ring tot Overste bericht van verhindering had gezonden. Met eenige woorden instal leerde spr. Kapelaan Schmidt, als nieuw commissielid en hoopte, dat hij, evenals zijn voorganger Kapelaan Wester kamp, zoolang hjj hier zal staan, de B.VX. zal steunen. Kapelaan Schmidt dankte voor de vriende lijke woorden en voor het vertrouwen in hem gesteld. Hierna volgde het zingen van het eerste couplet van het Wilhelmus. Ver volgens verkreeg de eere-voorziter, de Bur gemeester, het woord, die de afdeeling fe liciteerde met zijn stoeren voorzitter, dr. Le Grand. Als vertegenwoordiger van het gezag spreekt de Burgemeester over de macht, welke zich schaart onder de vlag van de B.V.L. om het Oranjehuis te hand haven Spr. wekt op de saamhoorigheid te versterken, als eerstdaags de Prinses in het huwelijk treedt. Hierna werden door de da mes mevr. Berg en mevr. v. d. Meer eenige nummers muziek en zang gegeven. Ook werden gedurende de pauze muzieknum mers gegeven door de versterkte loud speaker-installatie van de Fa. IJselmuiden en Bruijnen. Met een luid applaus werd ontvangen Generaal-Majoor Zeeman, die als gast van dezen avond eenige propagandistische woorden sprak. De B.V.L., welke niet houdt van on-Hollandsche woorden en manieren, zooals sommige extremistische partijen, wil niets anders dan het gezag handhaven. Het Ned. volk wil niets anders dan zijn eigen vorstelijk huis en gezag, door God geschon ken. Daarom is het noodig, dat de macht wordt uitgebreid en dat naast de 85.000 trouwe nog meerderen komen. Het wacht woord blijve steeds: Wij willen Holland houen. Met een dankbaar applaus werd deze toespraak beloond, waarna gelegenheid be stond zich op te geven bij het bestuur, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Vervolgens werd het woord gevoerd door Kap. Bakhuis-Schulte, die aanspoorde in eigen kring de B.VL. te propageeren. waarbij hij aantoonde wat er leeft in den lande om het gezag te onderdrukken en er iets anders voor in de plaats te brengen. Ten slotte sprak Kapt. Karres, secretaris van Zuid-Holland West, over de vele werk zaamheden van het instituut en over het doel van de B.V.L., waaruit bleek, dat als het moet vele trouwe vechters ons ten dienste staan. Na een kernachtige rede werden de brevetten als Koningsschutter door hem uitgereikt aan J. A. de Zwart, Th. de Zwart en T. v. Leeuwen. Aan het slot werd door den voorzitter dank gebracht aan de propaganda-commissie voor het or- ganiseeren van dezen avond en ook voor de aanwezigheid van autoriteiten, waarna met het zingen van het Wilhelmus deze bijeenkomst werd besloten. Belasting-ontduiking. Door de plaat selijke commiezen der directe belastingen werd bij verschillende personen huiszoe king gedaan, waarbij een partij ongezegeld sigarettenpapier, afkomstig van smokkel handel, in beslag is genomen. TER AAR. Zilveren Professiefeest. In betrekking tot het zilveren Professiefeest van de Eerw. Zuster Theresa, van de Congregatie der Arme Zusters van het Goddelijk Kind, kunnen wij nog mededeelen, dat op den eigenlijken dag een plechtige H. Mis werd opgedragen door den hoogeerw. Deken Ja cobs. (broer van de Eerw. zuster), in de kapel van het St. Antonius Rustoord. Des namiddags bracht de R.K. Muziekver. „Arti et Religioni" een serenade. Dit werd zoo wel door de feestelinge als door de familie op hoogen prijs gesteld. „Adolf Kolping" herleeft. In een bui tengewone vergadering van de R.K.S.V. „Adolf Kolping", alwaar als eenig punt ter behandeling op de agenda stond aan gegeven, al of niet in de competitie te gaan spelen, bleek na ampele bespreking nog zooveel belangstelling te bestaan voor de voetbalsport, dat reeds twee senioren-elf tallen samen te stellen is niet geheel uit- mogelijkheid een of meerdere junioren-elf tallen samen te steil enis niet geheel uit gesloten. Om zich zoo spoedig mogelijk in de derde klasse te laten inschrijven, spoor de de secr. H. Akerboom, de leden aan, hun legitimatiebewijs terstond pasklaar te maken en in te leveren. Met de rondvraag kwamen een paar huishoudelijke puntjes ter tafel. Alvorens de voorz. overging tot sluiting, bracht hij dank voor de getoon de medewerking en uitte den wensch, dat de vereeniging eindelijk toch weer eens moge groeien en bloeien. Ook wij hopen het van harte. VOORHOUT. Bestuur D.V.V. legt zijn functie neer. Deze vergadering, welke werd gehouden in café „Boerhave" werd geopend door den voorz., den heer H. Zuidhoek. Het bestuur deelde mede, dat een nieuw reglement op gemaakt moet worden, daar een goed regle ment nog niet bestaat. Het bestuur wilde de heeren C. de Vromen als lid der vereen, en de heer M. P. A. Meissen, gemeente- secr. alhier, als onpartijdig persoon, ver zoeken deze taak op zich te nemen, het geen door de vergadering goedgekeurd werd. Ook werd medegedeeld, dat een door de leden voorgestelde clubtentoonstelling, ondergebracht bij een andere tentoonst., te veel van de kas zou vergen, waarom be sloten werd hier niet toe over te gaan. Volgde installatie van twee nieuwe leden. Hierna werd de heer J. v. d. Nouland Pz. gekozen als lid der controle-commissie. Volgde verslag veiling door den penningm., den heer W. v. Schooten, waaruit blijkt, dat ook dit onderdeel der vereen, zich in bloeienden toestand bevindt. Hierop volg de voorlezing van een schrijven van een der leden, waaruit het bestuur de conclu sie trok, dat het zijn mandaat in handen der vergadering moet stellen. Nadat hier over breedvoerig is gediscussieerd, blijft het bestuur bij zijn genomen besluit. Dit voorstel werd gedaan bij monde van het bestuurslid C. v. Werkhoven Sr. Niettegen staande dat zal het bestuur blijven func- tionneeren tot de volgende vergadering. Volgde rondvraag en sluiting. Comité Nationaal Huwelijksgeschenk. In verband met het Nationaal Comité en van het Provinciaal Comité van de Pro vincie Zuid-Holland tot het bijeenbrengen van gelden voor het Nationaal Huwelijks geschenk voor Prinses Juliana en Prins Bernhard is alhier een plaatselijk comité gevormd. Het bestaat uit de heeren G. Bulten, burgemeester, voorzitter, zeer- eerw. heer pastoor F. Heijtveldt, weleerw. heer ds. J. J. H. Klomp, predikant der Ned. Herv. Gem., P. A. van Reisen en P. L v. d. Hulst, wethouders, C. van Velij zen, voorzitter Hanze, C. J. Zonneveld, voorzitter L.T.B., C. v. d. Burg, voorzitter R.-K. Volksbond, J. Rense, voorzitter Chr. Landarbeidersvereeniging, D. Kruithof, voorzitter afd. Soc. Dem. Arb.-organisa- tie en M. P. A. Meissen, secretaris der ge meente als secretaris van het comité. Binnen niet al te langen tijd zal het co mité vergaderen tot het vaststellen van zijn werkzaamheden. WASSENAAR. Ingekomen: G. O. Altorfer en gezin, cand.-notaris, N.-H., uit Den Haag, Bloem- camplaan 80. W. J. van As, G. K., dienst bode, uit Poortvliet, Rijksstraatweg 514. C. van den Berg, R.-K., dienstbode, uit Noordwijk, Mecklenburglaan 1. A. Ber- loth, R.-K., kruideniersbediende, uit Den Haag, Crocusstraat 27. A. J. Boetz, N.- H., leerling verpleegster, uit Apeldoorn, Berkheistraat 40. M. Bruns, vreemd, D.-Ev., dienstbode, uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 40. A. M. H. van der Zij den geb. Cleophas, R.-K., zonder beroep, uit Den Haag, Ridderlaan 1. M. J. Coe- nen, N.-H., zonder, uit etit Couronne (Fr.), Juianaweg 8. A. M. Coenen, N.-H., zon der, uit Petit Couronne (Fr.), Juliana weg 8 A. Chr. C. Derks, R.-K., dienstbode, uit Wehl, Lijsterlaan 4. Ch. C. van Esch. en gezin, R.-K. opzichter Rijkswater staat uit Den Haag, van Zuylen van Nije- veltstraat 109. K. Frans, vreemd, R.-K., zonder beroep, uit Zandvoort, Sikenlaan 35. S. de Graaf, N.-H., dienstbode, uit Emmen, Groot Hoefijzerlaan 43. A. van Haaften, N.-H., zonder beroep, uit Haaf- ten, Plein 10. H. Hellwig, vreemd. Ap„ dienstbode, uit Den Haag, papeweg 42. R. van der Heijden, geen, zonder beroep, uit Pontianak (N. O. I.), van Zuylen van Nijeveltstraat 13. C. van der Reijden geb. Naafs, geen, zonder beroep, uit Pon tianak, van Zuylen van Nijveltstraat 13. K. Jenni, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Zijdeweg 18. E. A. Kan, N.-H. hulp in de huishouding, uit Den Haag, van Calcarlaan 17. H. Kleinman, N.-H., dienstbode, uit Borne, Beukenhorstlaan 6. E. A. van Klijve, geen, zonder, uit Drie bergenRijsenburg, Groot Hoefijzerlaan 44. J. H. van Koolbergen en vrouw, R.-K. zonder, uit de Saint Gilles (Belg.), L. Kerkdam 25. G. Küpers, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit Den Haag, Park Oud-Was senaar 1. L. G. J. C. Landrij en vrouw, geen, zonder beroep, uit Den Haag, Schouwweg 819. E. T. Leipersberger, vreemd, Ev.L. koopman, uit Stuttgart (Did.), Windlustweg 3. S. Mom, G.G., leer ling, verpleegster, uit Noordwijk, van Zplen van Nijveltstraat 76. R. Moser, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Raadhuislaan 15. C. A. van den Nieu- wendijk, N.-H., dienstbode, uit Middelhar- nis, Iepenlaan 4. J. Nieuwenhuizen, R.K., melkslijter uit Boskoop, Langstraat 522. P. van Oord van der Vlies, G.G., dienst bode, uit Benthuizc Raaphorstlaan 1. C. Pas en gezin, N.-H., chauffeur, uit Zut- phen, Rijksstraatweg 442. E. P. G. van Riel en vrouw, R.-K., zonder beroep uit Den Haag, Middelweg 12. H. J. Rot- heudt en gezin, R.-K., ingenieur, uit Den Haag, Zijllaan 10 T. Rozema, N.-H., ho telkok, uit Groesbeek, Buurtweg 14. P. Schlucker, vreemd, ll.-K., dienstbode, uit Etijer (Oostenrijk), Ierenlaan 3. C. C. Sanders, N.-H., huishoudster, uit Rotter dam, Meyendell lb. Z. Spreider, vreemd, R.-K. dienstbode, uit Den Haag, Buurtweg 159. M. Chr. Hübner geb. van Stolk, geen, zonder beroep, uit Munchen (Did.), Rijksstratweg 819. J. j. Stoltenhof en gezin, Verg. v. Gein., zonderr beroep, uit Den Haag, van Calcarlaan 4. L. Toet, N.-H., (en gezin) jachtopziener, uit Tub- bergen, Raaphorstlaan 1. P. A. de Waal, en gezin, N.-H., zonde' beroep, uit Den Haag, van Zuylen van Nijeveltstraat 179. M. H. Weh, R.-K., dienstbode, uit Gendt, (Geld.), Johan de Wittstraat 35. E. Weiczel, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, Park Oud-Wassenaar 1. A. C. van Wijngaarden, geen, aannemer van haven werken, uit Alicante (Spanje), Dwarsweg 3 W. J. van der Zijden, R.-K., brood bakker, uit Lisse, van Zuylen van Nije- veltstr. 206. Vertrokken: E. M. J. van Eijken, naar Leiden, Rijnsburger weg 58. J. J. A. E. Pieterse geb. Thiel, naar Simpang (N. O I.). A. C. Knape, naar Delft, Mijn- bouwplein 8. A. V. M. Leijen, naar Kerkrade, Abtenlaan C2. (p.a. W. Burgers). A. M. Noordermeer, naar Sassenheim, Heemstrastraat 37. E. M. Donkersloot en dochter, naar Den Haag (Loosduien), Wil- helminastraat 205. E. C. Kruseman Aretz geb. Haagmans en 2 kinderen naar Den Haag, J. v. Nassaustr. 123. J. van IJssel, naar Den Haag, Theresiastraat 160. W. Jansen, naar Barneveld, Molenweg 6, Voorthuizen. P. C. Bladergroen, naar Ede (Geld.), Kazerne 10 R. I. L. Nihot, naar Breda, kazerne 6 R. I. D. Zeegers, naar Amersfoort 18e R. I. A. A. Wol- ters, naar Den Haag, Kanarielaan 1. M. J. Klinkhamer en gezin, naar Den Haag, Schietbaanstraat 6. J. Visser en gezin, naar Amersfoort, P. J. Troelstralaan 11. Geboren: Agnes Maria d. v. J. J. van Spronssen en J. M. van der Kwartel. Jo hannes Cornelis z. v. P. J. J. Baker en A. P. Schoonderwoerd". Elisabeth Maria Pe- tronella d. v. J. H. Spruijt en F. R. van der Geest. Jacobus Hendrikus Johanens z. v. J W. Noordover en M. van Abswoude. Wilhelmina Maria Cornelia d. v. B. C. van der Holst en E. J. Mesker. Wiegber- tus Mattheus Ferdinand z. v. J. P. van Bla- ricum en A. M. van Harmeien. Wil helmus Johannes v. A. J. van Venrooy en E. W. Ketelaar. Ondertrouwd: J. Slootweg en J. M. Brederode. J. Rikelman en A. L. Groe- newege. D. van Leeuwen en T. G. La- gerberg. Getrouwd: A. J. Krasse en H. A. Renencke. Overleden: Gerrit Delwei 65 j. wedr. van M. C. Stehauwer. Maria Hen- drika Louisa Tijsmais 77 j. wed. van P. Lamp. Frederik Carel Zuurdeeg 63 j. echtgen. v. M. H. S. Bucher. Anna So phia Hendrika Opwyrd 75 j. ongehuwd. ZOETERMEER. Storm-schade. In deze gemeente heeft de storm ook schade aangebracht. Door een rukwind of hoos, is gistermorgen het dak van een tarweberg, van den landbouwer v. Z. aan den Zégwaartscheweg alhier, van zijn plaats gewaaid. Hierbij is het over het dak van het woonhuis geschoven en ver volgens over deze weg in het weiland te recht gekomen. Een groote schade is aan gericht aan de woning, terwijl de telefoon verbinding en electriciteitsnet eveneens werden vernield. Voor den betrokkene is de schade niet te overkomen. Door eenige ingezetenen is een commissie gevormd om den getroffen landbouwer financieel tegemoet te komen. Comité Nationaal Huwelijksgeschenk. Op initiatief van den burgemeester heeft zich,als onderdeel van een organisatie over het geheele land, een comité ge vormd voor het bijeenbrengen van gelden v(;or een nationaal huldeblijk ter gelegen- neid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Onder voorzitterschap van den burge meester bestaat het comité uit de heeren G. van Straalen, G. W. Groenewegen en L. Glas, leden van den raad, C. Groen- heijde, voorzitter Or an je vereeniging, M. Reinöers, voorzitter Oranje Garde, G. F. Baylé, voorzitter comité voor kinderfees ten en A. v. d. Spek Sr., als secretaris-pen ningmeester. Het comité heeft besloten middels col- leciebussen alle inwoners van Zoetermeer in de gelegenheid te stellen door een bij drage uitdrukking te geven aan de ge voelens van aanhankelijkheid aan het Ko ninklijk Huis, Een opwekking om een bijdrage te ge ven zal nauwelijks noodig zijn. Elke bijdra ge, hoe gering ook, is welkom, opdat het huldeblijk inderdaad zal zijn de uiting van de gevoelens van het het geheele Ne- derlandsche volk, bij deze zoo vreug- devojle gebeurtenis. Waaruit het huldeblijk zal bestaan is nog met bekend. Dit is uiteraard afhanke lijk van het bedrag dat door ons volk wordt samengebracht. Voorts vernemen wij dat, op voorstel van mevrouw Middelberg, een aantal dames het p:an heeft opgevat een geschenk voor het Koninklijke Bruidspaar te doen ver vaardigen door het vrouwelijk deel der in gezetenen. Die plannen zijn reeds in een vergevorderde staat van voorbereiding. De bedoebng is een haardbankje te doen ver vaardigen, waarvan de bekleeding door de dames en meisjes van Zoetermeer zal worden geborduurd. Het meubel zal ge heel passen bij een paar stoelen, welke door de dames van de gemeente Bussum wore en vervaardigd Wij wekken de vrouwen van Zoetermeer op hun medewerking te verleenen om dit sympathiek plan te doen slagen. Inenting. Op Donderdag 5 November as. des morgens 9 uur bestaat bij de al hier gevestigde geneesheeren, dokter J. W. Palte en dokter W. E. Steur, gelegenheid voor kostelooze inenting of herinenting. Aanbeveling verdient het trouwboekje me de te nemen. Geboren: Anna Sophia d van F. Breugem en R. Karens. Martinus Anto nius z. van J. Smits en S. C. Scholten Gehuwd: O. Ottens 32 j. en T. J. Blonk 29 j. Overleden: A. D. van Rijs 62 j. man van J. Hoek. Hoofd- en Meusverkouden Doe wat Dampo in beide neusgaten. Doos 30, Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drogisten» DAN9PO daar tucht je van op. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. 10-jarig bestaan van A.Z.C. Door de Alphensche Zwemclub was gisteravond een z.g. joolavond georganiseerd ter gelegen heid van haar 10-jarig bestaan. De belang stelling was zeer groot van de zijde van het publiek, zoodat de bovenzaal van hotel „De Vergulde Wagen", waar deze avond werd gehouden tot alle hoeken geheel was bezet. Voor den aanvang van het feestelijke gedeelte hield de voorzitter, de heer P. v. Leeuwen, een toespraak tot de aanwezigen waarin hij op keurige wijze het 10-jarig bestaan der vereeniging memoreerde en tal van zaken betreffende oprichting en ont wikkeling der vereeniging weergaf. Na deze toespraak werd voorlezing gedaan van tal van ingekomen telegrammen en andere schriftelijke gelukwenschen van zusterver- eenigingen. Nadat ook de heer Schouten nog een toesrpaak had gehouden, ving het feestprogramma aan, waarbij het inderdaad) zeer jolig werd. De tal van komische voor drachten brachten een juiste A.Z.C.-sfeer, waarbij dikwerf aan de lachsalvo's geen einde bleek te komen; kortom het werd een kostelijke amusementsavond waarbij door ieder veel werd genoten. Bestuur, leden en supporters kunnen op een mooie avond terugzien. Verloting „Alph. Boys". Vrijdag 30 October as. zal de trekking plaats hebben van onze verloting. Deze zal plaats vinden in de St. Jozef zaal; trekking 8 uur, zaal open 7.30 uur, toegankelijk voor een ieder. Zij, die nog in het bezit zijn van onver kochte loten of gelden, worden beleefd doch dringend verzocht, deze heden af te dragen aan den secr.-penn. Willemstraat 18. Wij hopen voor een vlotte afwerking, diat allen hieraan gehoor geven en niet den laatsten dag afwachten. Zij, die nog loten willen koopen, kunnen deze bekomen Vrij dag in de zaal vóór de trekking. NOORDEN. Kleeding van een vrouw in brand ge raakt. De echtgenoote van W. Worbst was Woensdagmorgen in haar woning bij de tafel bezig met-het doen van huishoude lijke werkzaamheden. Zij kwam daarbij met haar kleeding in aanraking met een achter haar staande brandende kachel, waardoor haar kleeren vlam vatten. Hevig verschrikt vloog de vrouw, geen raad weten, gillend haar woning uit den weg op, waarbij de vlam nog door den wind werd aangewakkerd. Het gegil werd gelukkig gehoord door Van C., die ijlings te hulp schoot en de vrouw de brandende kleeding van het lijf rukte. Door het cordaat optreden van Van C. had de vtouw geen ernstige brandwonden bekomen en liep dit ongeval wonderlijk goed af. Groene Kruis. In café Kuijf werd gis teravond een buitengewone ledenvergade ring gehouden van de afd. Nieuwkoop-Noor den van „Het Groene Kruis", met een op komst als nog nimmer voorkwam. De wijkverpleegster, Zr. Vinck, had een loonsverlaging gekregen van 10% met het gevolg, dat de Zuster ontslag had gevraagd. Een oproep werd gedaan op een salaris van 1200.(nog 70.minder dan de 10% verlaging) en 47 sollicitanten meldden zich hiervoor aan. Nu trok de verpleegster haar ontslag-aan vrage in en was onder de leden de vrees ontstaan, dat het bestuur toch zou over-# gaan tot het benoemen van een nieuwe titu laris en hadden daarom in dien geest een adres ingediend, voorzien van circa 400 handteekeningen en een ledenvergadering aangevraagd. De voorzitter, de heer P. C. Vroonhof, zette uiteen, dat het bestuur de verlaging had moeten toepassen voor het sluitend maken van de begrooting, dat het bestuur geen enkele reden had om Zuster Vinck niet te blijven belasten met de wijkverple ging, aangezien zij steeds ook ten genoegen van het bestuur haar functie had uitge oefend. Op een vraag van den heer H. van Schaik om positief te mogen weten wat het bestuur voornemens was te doen, antwoordde de voorzitter, dat het bestuur geen beslissing genomen had, temeer niet om nu eerst het gevoelen van de vergadering te kennen, teneinde daarmede rekening te kunnen houden. Uit de verdere besprekingen bleek vol doende, dat eenparig prijs gesteld werd op behoud van de Zuster. Tegelijk werd vastgesteld, dat het de Zus ter vrij zal staan om in de kom van Nieuw koop of van Noorden te. wonen. Hierna sluiting. ZOETERWOUDE. Lichting der brievenbussen. De direc teur van het P.T.T.-kantoor te Leiden deelt mede, dat met ingang van 2 November a.s. de 2e lichting der brievenbussen te Zoe- terwoude, staande bij Cronestein, Klooster Vrouwenweg en Miening, uitgevoerd zal woren te 12.30. De lichting van de brievenbus aan het hulpkantoor te Zoeterwoude zal geschieden te 12.40. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: A. C. Beentjes, bloembollenkweeker, Heemskerk, Tolweg 21. Cur.: mr. Julius Hoog.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10