BERT RADIO-PROGRAMMA'S MAANDAG 26 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN botsing tüsschen motorfiets en auto. De motorrijder aan de gevolgen overelden. Gistermiddag om twaalf uur kwamen op het kruispunt Gerard van Swietenstraat Boerhaavestraat te Tilburg een motorfiets en een taxi met elkaar in botsing. De be stuurder van het motorrijwiel, de B. en de duo-rijder M., beiden wonende te Tilburg, werden over den weg geslingerd. Zij kregen een hersenschudding en zijn naar het St. Elisabetih-ziekenhuis overgebracht. In den loop van den avond Is de B. aan de gevolgen van het ongeluk overleden. De toestand van M. was naar omstandig heden redelijk. ernstig mijnongeval. Op het terrein van de Staatsmijn Maurits is Zaterdagmorgen omstreeks zes uur een ernstig ongeluk gebeürd. De 16-jarige A. Tiens, wonende te Lindenhout (gem. Ge leen) geraakte bij het aankoppelen van een wagen aan de locomotief met het hoofd tüs schen da buffers. De jongen liep een sche- delbasisfractuur op en is in hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht. door vallenden boom getroffen. Zaterdagmiddag heeft op de werkver schaffing te Heythuisen een doodelijk on geluk plaats gehad. Men was daar bezig met het omhakken van boomen in verband met de normalisatiewerken van de beken in het waterschap midden-Limburg. Hier bij is de opzichter van de Ned. Heide Maat schappij H. W. door een neervallenden boom getroffen. Met verbrijzelden schedel werd de ongelukkige opgenomen. Hij was vrij wel op slag dood. man door commiezen doodgeschoten. Gisterenmiddag omstreeks twaalf uur is te Hazeldonk, gemeente Rijsbergen, de 33- jarige C. Boot, wonende te 's-Hertogen- bosch door commiezen doodgeschoten. Boot reed met zijn fiets in de nabijheid van de Belgische grens en werd door de commiezen gesommeerd halt te houden. Hij reed evenwel door, waarop de ambtenaren eenige schoten op hem losten. De man werd geraakt en zeeg ineen. Eenige oogenblikken later is hij overleden. Bij onderzoek werden op hem eenige pakjes sigarettenpapier be vonden. Met een Roode Kruiswagen is het stoffelijk overschot naar Rijsbergen ver voerd. smokkelauto na achtervolging aangehouden. 12.000 paar zijden dameskousen in beslag genomen. Vrijdag heeft de politie te Heerlen de hand weten te leggen - een smokkelauto. Zij kreeg dien avond van het douanekan toor aan de Locht telefonisch bericht, dat een vrachtauto de douane aan de Neder- landsche grens was gepasseerd, zonder dat de vereischte formaliteiten vervuld wa ren. De politie te Heerlen stelde op haar beurt een agent te Heerlerbaan op de hoogte, wien het gelukte de auto te ont dekken en er zelfs op te springen. Hij kon zich op den wagen echter niet staande houden, waarop hij een anderen auto re- quireerde om daarmede de vervolging in te zetten. In wilde vaart ging het door HeeiTen langs den Sittarderweg, door Heer- lerheide en langs de Staatsmijn Emma te Treebeek, totdat het den agent te Oirsbeek mocht gelukken den wagen tot stilstand te brengen, nadat hn een der banden had stuk geschoten. De vrachtauto reed te gen den berm van den weg, waarop de chauffeur kans zag van den wagen te springen en in de duisternis te ontko men. Bij nader onderzoek bleek de vrachtauto niet minder dan 12.000 paar zijden dames kousen te bevatten van verschillende grootte en kleur. Nadat de vrachtauto ter plaatse was hersteld, werd hij door de Heerlensche motorpolitie naar Heetrlen overgebracht. De wagen bleek eigendom te zijn van den caféhouder-expediteur H. te Heerlerheide. Deze verklaarde van het voorgevallene niets te weten. Zonder zijn medeweten zou men zijn wagen medege nomen hebben. De politie zet het onderzoek in deze zaak voort DE ROOFOVERVAL TE KLOOSTERZANDE. Drie broers in arrest. De marechaussée te Kloosterzande heeft in verband met den roofoverval, waarbij de 84-jarige landbouwer Verschueren ern stig werd gewond, drie broers uit het ge zin De W. aangehouden. Het staat evenwel nog geenszins vast, dat de arrestanten zich inderdaad aan dit misdrijf schuldig heb ben gemaakt. De gebroeders staan hier in de omgeving niet zeer gunstig bekend. In de marechaus see-kazerne is hun een verhoor afgeno men; in het belang van het onderzoek wer den daarover geen nadere inlichtingen ver strekt. De vrouw van het slachtoffer, die door de emotie geheel overstuur is geraakt, is tijdelijk in een gesticht opgenomen. de branden te hedel. Gewetenlooze vrouw zette aan tot misdaad. Steeds meer blijkt, dat met de arresta tie van Van S. en het echtpaar Q. de po litie te Hedel een buitengewoon goede vangst gedaan heeft, daar deze menschen beschouwd kunnen worden als hoogst gevaarlijk voor de samenleving. De leiding van het complot berustte, naar de „Tel." bericht, bij vrouw Q., die een waar schrikbewind over de mannen voer de. Indien dezen niet ten uitvoer hadden gebracht wat ze had bevolen, keerden zij met angst in het hart naar huis terug. Het echtpaar Q. staat zeer ongunstig be kend, zcodat vele afnemers van den petro- leumventer Q. uit angst niet van leveran cier durfden veranderen. Jaren geleden heeft de vrouw haar gebrekkige bejaarde huurlieden, de familie Van M., van al hun spaarduitjes, bijna 1000 gulden, beroofd. Door aUerlei omstandigheden is de vrouw toen echter niet vervolgd. Eenigen tijd later brandde het woonhuis van het echtpaar Q., benevens drie belen dende perceelen af. Een onderzoek naar de oorzaak heeft geen resultaat opgeleverd, ofschoon de bewoners van brandstichting werden erdacht. Reeds geruimen tijd werd het huis van Q. door de politie bijzonder in het oog gehouden. De kostganger heeft bekend, onder den invloed van het echt paar in der avond van 5 September bij den iandbouwer Stuivers op het Klein- veld te hebben ingebroken, nadat de in deeling van het huis, alsmede de plaats waar het geld lag, hem door den zoon van Q. waren meegedeeld. Er werd toen een portefeuille met waardevolle papieren en veertig gulden weggehaald. Het blijkt, dat hij brand heeft gesticht bij Van den B., waarbij dfie boerderijen zijn afgebrand. H. had de lont in het hooi gebracht door op een ladder te klimmen, die tegen den hooizolder stond. Het geld had hij echter niet machtig kunnen worden, daar hij niet verder durfde, omdat er een lichtje in het achterhuis brandde Tevens heeft hij brand gesticht bij A. van D. en bij de familie Van den Heuvel, waar Q. op den voorgrond is getreden bij het blus- schingswerk. Een der laatste nachten vóór de arrestatie was nog gepoogd in een vijf- tal boerderijen brand te stichten. Tijdens de huiszoeking bij Q. zijn tee- keningen gevonden van verschillende wo ningen, waar men geld wist te liggen. Te vens vond men er gummi handschoenen, rattenkruit ter vergiftiging van vee, lonten enz. De woning is door de politie verze geld en twee nog zeer jeugdige kinderen van het gearresteerde echtpaar zijn bij de buren ondergebracht. Het onderzoek wordt door burgemeester Dronkers en zijn me dewerkers nog energiek voortgezet. OPLICHTERS GEARRESTEERD. Hilversummer, nauwelijks uit de gevangenis begon weer een zwendelaffaire. De recherche te Hilversum is er in ge slaagd, in samenwerking met de politie te Laren, de hand te leggen op G. van S., een sluw oplichter te Hilversum, die sedert kor ten tijd uit de gevangenis, waar hij voor eenzelfde feit als thafLs gepleegd, straf heeft ondergaan, is ontslagen. Eenige weken na zijn invrijheidstelling heeft S. zijn oplich terspraktijken hervat. Hij zette ditmaal zijn netten uit te Baarn. Hij was, zooals hij ver telde, een gegadigde voor een bouwterrein en wist den makelaar van H. te Baarn voor zijn transactie te interesseeren Hij betrok een niets vermoedenden notaris in zijn zwendelaffaire, en door zijn handige voor stelling van zaken gelukte het hem een verkoopacte los te krijgen. De makelaar stelde als voorschot een bedrag van 200 te zijner beschikking, terwijl hij hem later nog eens 25 uitbetaalde. Het kwam ech ter' aan het licht, dat de zaak gefingeerd was. De makelaar deed aangifte, en Vrijdag avond is van S. te Laren aangehouden en per politieauto naar Hilversum overge bracht. Te Gouda een oude bekende van de politie gearresteerd. De politie te Gouda heeft Zaterdag een goede vangst gedaan met de arrestatie van een 32-jarigen L. J. H. B., van beroep scheepsbediende, uit Rotterdam, doch zon der vaste woonplaats. Gedurende eenige maanden koos deze Gouda uit als operatie- terrein van zijn oplichtingspractijken. Bij een aantal bekende ingezetenen bracht hij m den loop van den tijd een bezoek en hing een verhaal op, dat blijkbaar nog al geloofwaardig scheen, want het gelukte hem vrijwel altijd met eenig geld te ver trekken. B. zeide familie te zijn van zekeren heer L. te Groningen en toonde een op vijf plaat sen met lak gesloten enveloppe, geadres seerd aan een zekeren heer „Steeds" van de Kon. Ned. Stoomboot-Mij te Amsterdam en afkomstig van een kapitein van deze maatschappij. De namen waren echter ge fingeerd. De bezoeker vertelde dan, dat hij opdracht had gekregen dezen brief persoon lijk aan genoemden heer Steeds te over handigen en dat hij een aanbeveling voor hem bevatte om een aanstelling als scheeps bediende te krijgen. B. vroeg reisgeld om van Gouda naar Amsterdam te kunnen gaan en zag in de meeste gevallen kans dit inderdaad in handen te krijgen. Gistermiddag viel hij bij een van zijn bezoeken door de mand en de politie kon hem arresteeren. Bij onderzoek bleek de brief waardelooze prospecti van de K.N.S.M. en andere strooibiljetten te bevatten. Al spoedig stond vast, dat de hand was ge legd op een goeden bekende van de politie, die al sinds jaren elders in het land soort gelijke practijken uithaalde en daarvoor reeds verschillende nralen gevangenisstraf heeft ondergaan. De man is op het politie bureau in arrest gehouden en zal heden naar Rotterdam worden gebracht en ter beschik king van de justitie woi'den gesteld. guur weer! Met parapluie en regenjas probeert iedereen zich tegen 't barre, gure weer te wapenen. Denk er aan, uw keel te beschermen Wybert voorkomt verkoudheid en keelontsteking 50 35 - 2C ct. BENDE RIJWIELDIEVEN OP HET SPOOR? Reeds een arrestatie te Soest. Eenige dagen geleden kreeg de gemeen tepolitie te Soest de mededeeling, dat de expediteur H. J. v. d. W. uit Putten, die een regelmatigen vrachtdienst onderhoutd tusschen Putten en Amsterdam, bijna ge heel nieuwe rijwielen ver beneden den normalen prijs verkocht. Na een te Soest ingesteld onderzoek slaagde de politie erin iemand op te spo ren, die onlangs een dergelijk rijwiel had gekocht. Over het frame-nummer was een ander nummer geslagen, doch het origineele num mer was nog niet geheel onleesbaar ge worden. De fabrikant van het merkrijwiel bracht aan het licht, dat het bewuste rijwiel was afgeleverd aan een rijwielhandelaar te Hilversum, die dit op zijn beurt had ver kocht aan een dokter te Amsterdam. Dezen dokter was kort geleden het rijwiel ont stolen. Bij verder onderzoek te Soest wist men nog beslag te leggen op een achttal zoo goed als nieuwe rijwielen, alle van be kende merken, die voor ƒ15 20 van v. d. W. waren gekocht. Op alle rijwielen was het frame-nummer zoo goed mogelijk weg gewerkt en een nieuw nummer er over heen geslagen. Zaterdagmiddag is van der W. in arrest gesteld, toen hij op weg was naar putten. In zijn vrachtwagen werden nog vijftien zoo goed als nieuwe rijwielen aangetroffen. Ook bij deze rijwielen was het framenummer weggeslagen en er was een ander voor in de plaats gezet. Van der W. ontkende, dat de rijwielen van diefstal afkomstig waren en verklaar de, dat hij ze regelmatig te Amsterdam opkocht. Van der W. is naar Amsterdam op trans port gesteld. De politie aldaar heeft het onderzoek overgenomen. De vijftien rijwielen zijn in beslag ge nomen. Nog meer arrestaties zijn te ver wachten. rijwieldiefstallen te haarlem opgehelderd. Nadat de Haarlemsehe politie in de afge- loopen week 15 personen had gearresteerd, verdacht van diefstal en heling van rijwie len, is het haar thans gelukt nog meer ar restaties te doen. Aangehouden werd onder andere in Drente zekere Ten H., vroeger woonachtig te Haarlem, die bekende, rij- wielbelastrngplaatjes te hebben geheeld. Bovendien bleek na bij nader onderzoek ten nauwste betrokken te zijn bij in Haar- lem in den laatsten tijd gepleegde inbra ken. In samenwerking met de Amsterdamsche, deed de Haarlemsehe recherche een inval in een kapperszaak te Amsterdam. Bij huis zoeking trof men in den kelder van de kapperszaak eenige rijwielen aan, van dief stal te Haarlem afkomstig. Tenslotte stelde de recherche nog in ver schillende plaatsen in Drente een onder zoek in, waarbij verschillende bewoners rij wielen, radiotoestellen, enz. werden aangetroffen die door ten H. aan hen waren verkocht. Ten H. werd gearresteerd, even als 'zijn vrouw, verdacht van verduistering en verberging van gestolen goederen. Voorts is nog aangehouden zekere B., die eerst in Augustus van dit jaar de gevange nis had verlaten. Na een nauwgezet verhoor heeft hij, nadat hem verschillende voor werpen waren getoond, die in beslag geno men waren, bekend inbraken te hebben gepleegd in de Gijsbreght van Amstelstraat te Haarlem, in de Laan van Rosenburg te Heemstede en in de Haarlemmermeer. oneerlijk penningmeester. Een tweede penningmeester van de afd.ee- ling Enschede der landelijke federatie van textielarbeiders, M. F., heeft zich bij de politie gemeld in verband met door hem gepleegde verduisteringen ten nadeele van rijk, gemeente en organisatie. F. heeft zich o ver 1935 en 1936 in totaal circa 500 gulden weten toe te eigenen. botsing op ZEE. Het Nederlandsche motorschip „Mado" op weg van Groningen naar Londen met een lading melk melk is Zaterdag ter hoog te van Terschellingger bank aangevaren door het Grieksche s.s. „Matronna". De „Mado" is gisteren in IJmuiden bin- nengeloopen met, een gat in den achter steven bovep de waterlijn en defect stuur- gerei. Het schip is in IJmuiden vastge maakt voor nader order. Persoonlijke on gelukken zijn niet voorgevallen. DINSDAG 27 OCTOBER. Hilversum I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Melodisten en graxn.pl. 2.00 Vrouwenuur. 3.004.00 Modecursus. 4.05 KRO-Orkest en gram.pl. 5.15 Gram.pl. 5.30 Viool en piano. 5.45 Felicitatie-bezoek. 6.00 Gram.pl. 6.15 Viool en piano. 6.30 Gram.pl. 6.40 Esperanto-cursus. 7.00 Berichten. 7.15 „Wat deze tijd leert", causerie. 7.35 Sport-praatje. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gram.pl. 8.30 De Missie-Verkeersmiddelenactie. 8.45 KRO-Symphonieconcert en tenor. 9.30 Gram.pl. 9.40 Tenor en piano. 9.50 Gram.pl. 10.00 KRO-Symphonie-orkest. 10.30 Berichten ANP. 10.35 Gram.pl. 10.45 Paul Godwin's orkest. 11.30—12.00 Gram'pl. Hilversum n, 301 M. AVRO-uitzending. 11.00 en 6.30 RVU. 8.00 Orgelspel.. 8.30 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Ensemble J. Cantor. 11.00 RVU. „De traditie in het huisge zin". 11.30 Vervolg concert. 12.15 Omroeporkest en gram.pl. I.40 Gram.pl. 2.00 Omroeporkest, en soliste. 3.00 Kniples. -4.00 Zang en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Het AVRO-Aeolian-orkest. 6.20 „Onvatbaarmaking tegen diphte- rie." Psychologische causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Kinderkoorconcert. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gram.pl. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.00 Dansmuziek. II.00 Berichten ANP. 11.1012.00 Gram.pl. Droit wich, 1500 M. 12.10 Het Birmingham Theatre Royal Orchestra. 12.50 Het Bonnybridge en District-Or kest en zang. 1.502.20 Jack Wilson's Versatile Five.. 4.40 Het Forum Theater-orkest. 5.35 Het Cedric Sharpje Sextet en zang. 6.45 BBC-Variété-orkest. 7.25 Pianorecital. 8.20 BBC-orkest. 10.00 Radiotooneel. 10.40 BBC-Theater-orkest en zang. 11.3512.20 Dansmuziek. R a d i o-P a r i s, 1648 M. 11.20 Orkestconcert. 5.50 Orkestconcert. 8.35 Operette-uitzending. 11.5012.35 Pasxel-orkest. K e u 1 e n, 456 M. 11.20 Orkestconcert. 12.35 Leipz. Symphonie-orkest, wald hoornkwartet en solisten. 1.35 Ge var. concert. 3.50 Pianorecital. 6.20 Omroepkleinorkest. 7.30 Dansmuziek. 8.20—9.20 Gevar. programma. Brussel, 332 e n 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Klein-orkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Klein-orkest. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest en radiotooneel. 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Klein-orkest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Vioolrecital. 6.35 Cembalomuziek. 6.50 Kleinorkest. 8.20 Opera-uitzending. 10.30—11.15 Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Dansmuziek en kwartetconcert. 9.50 Trioconcert. 10.20—11.20 Gram.pl. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf. 3e Programma. 8.05 Parijs R. 9.05 Keulen. 12.20 Brussel (VI.). 14.25 Diversen. 14.55 Parijs R. 15.50 Keulen. 16.20 Parijs R. 17.20 Brussel (VI.) Pl.m. 19.00 Beromunster. Pl.m. 19.30 Berlijn. 20.20 Londen R. 21.05 Diversen. 21.05 Leipzig. 23.20 Weenen of div. 4e Programma. 8.00 Brussel (VI.). 9.20 Diversen. 10 35 Londen R. 16.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 19.00 Tuinpraatje door den heer J. Jon ker, Chef afd. Gem. Plantsoenen. 19 30 Droitwich. 19.50 Londen Reg. 20.20 Droitwich. 21.20 Londen Reg. „Wat rifden al die menschen ge vaarlijk vandaag", dacht u immers iNüSfwl vanmiddag achter het stuur. (Hoe zegt men dat ook weer van dien splinter,dien balk en uw oog?...) LUCHTVAART DE TOCHT VAN DE HEEREN HEYMANS EN SLUYTER Te Weenen aangekomen Gistermiddag om 16.45 uur (pl. t.) zijn de Nederlandsche sportvliegers Heymans en Sluyter, die Vrijdag met hun Leopard Moth toestel van Schiphol waren vertrok ken voor een retourvlucht naar Neder- landsch-Indië, te Weenen aangekomen. De heeren waren Zaterdagochtend om 7.35 uur (pl. t.) te Düsseldorp opgestegen en hebben daarna een tusschenlanding ge maakt te Frankfort, vanwaar om 9.25 uur (pl. t.) weer werd vertrokken. Vervolgens landde men te Neurenberg, waarop om 12.45 uur (pl. t.) naar Weenen werd ge start. De vliegers hadden met slecht weer te kampen. Zij hopen vandaag de tocht voort te zetten. DE LUCHTRACE PARIJS—SAIGON— PARIJS IS BEGONNEN! De drie deelnemers Zondagmorgen gestart De deelnemers aan de luchtrace Parijs SaigonParijs zijn gistermorgen in deze -volgorde opgestegen: De Coudron-Goeland met kapitein Chal- le en Bril om 6 uur. De Caudron-Goeland met Arnoux en Japy om 6.02 ur. De Bréguet-Fulgur met Détroyat en Durmont om 6.04 uur. Uit Lyon is bericht ontvangen, dat Chal- le en Bril Zondagmiddag uit Turijn zijn te ruggekeerd en op het vliegveld Bron zijn aangekomen. Hedenochtend zouden zij naar Parijs gaan om er hun motor te laten na zien. Détroyat heeft getelefoneerd en mede gedeeld, dat hij en Durmon bij Corinthe wegens benzinepech hebben moeten da len. Hedenochtend zouden zij de reis voort zetten, indien zij er in slagen benzine op te doen. Uit Athene is een telegram ontvangen, volgens hetwelk Arnoux en Japy hun tocht voortzetten na te Tatoi te zijn gedaald. DUITSCHE VLIEGBOOT TE SCHELLINGWOUDE. Twee Dornier-Wall-vliegbooten van de Lufthansa, uitgerust met twee Dieselmoto ren, die proefvluchten hebben gemaakt op het traject AzorenNew-York voor post vervoer, zijn Zaterdagavond via Lissabon en op weg naar Travemuende te Schel- lingwoude aangekomen. Een van de beide machines is in de vlieghaven gedaald om olie in te nemen. Het ander toestel is naar Duitschland doorgevlogen, waarheen de beide vliegboo- ten ter revisie terugkeerden. Wind en regenvlagen ten spijt is Zondag middag te 1.55 uur de met vier personen bemande twee-motorige Dornier vracht-- vliegboot D.O. 18, de „Zephyr" van de Deutsche Lufthansa, onder commando van piloot Brandenburg, vertrokken van het marine-vliegkamp Schellingwoude. Het vertrek had eenige uren vertraging ondervonden, omdat een aan de olie-lei ding opgetreden defect moest worden her steld. De „Zephyr" vloog rechtstreeks naar Travemünde, waar zij zich voegen zal bij de zuster vliegboot „Aeolus", waarmede zij Zaterdagmorgen te 6 uud van Lissabon vertrokken. Beide toestellen waren van de Azoren gekomen en zijn in gebruik op de experimenteele mailroute Duitschland Noord-Amerika via de Azoren, dit laatste in verband met de weigering van den Ier- schen Vrijstaat om de haven van Gal way als steunpunt op de route Noord-Amerika te gebruiken. Beide toestellen hebben de laatste maanden elk twee reizen van de Azoren naar New-York en terug vol bracht. NIEUWE VLIEGDIENST OP PALESTINA Aansluiting op de diensten van de K.L.M. Reeds bij een vroegere gelegenheid heb ben wij aangekondigd, dat er een nieuwe vliegdiéhst zou worden ingesteld tusschen Italië en Palestina. Thans hebben proef vluchten plaats gehad, waarbij uitstekende resultaten zijn verkregen. Verwacht wordt, dat met de nieuwe vliegtuigen, welke thans voor dezen dienst in aanbouw zijn, de af stand HaifaBrindisi zal kunnen worden, afgelegd in 8 uur. Er wordt op gerekend, dat in April 1937 de diensten een regelma tigen aanvang zullen nemen. De tijden zullen zóó worden vastgesteld, dat aansluiting kan worden verkregen op de vliegdiensten naar Europa. Het betref fende kruispunt met de K.L.M. ligt np bet eiland Rhodes.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9