MAANDAG 26 OCTOBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. KON. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. EERSTE NEDERLAGEN VAN HAARLEM EN G.V.A.V. GELIJKE SPELEN VAN U.V.S. EN A.S.C, OVERWINNING VAN LUGDUNUM Alphen verliest van U.V.V. De dag van gisteren bracht niet weinig verrassingen. In de eerste plaats in den vorm van storm- en regenbuien, welke des morgens het ergste deden vreezen, doch tenslotte nogal meevielen, wijl des middags het zonnetje zelfs nog even scheen. In de tweede plaats echter in den vorm van onverwachte voetbaluitslagen, waarbij leiders werden geklopt en er hier en daar hevige schommelingen op de ranglijst plaats hadden. Het Westen. In Afd. I handhaafde Ajax zich slechts met moeite tegen Excelsior. Het resultaat werd 21, 'n uitslag, welke 'n betere plaats op de ranglijst voor de Rotterdam mers zou doen verwachten. Dat de Am sterdammers intusschen hun voorsprong op Blauw Wit zouden vergrooten voorspel den we reeds en inderdaad verloor Blauw Wit van D.H.C. D.F.C. won van Storm vogels en Xerxes verraste door een 21- zege op A.D.O. Tenslotte won C.V.V. niet zonder moeite van R.C.H., maar hand haafde zich aldus toch maar op de twee de plaats! gesp.gew.gel.verl. v.-t. pnt. Ajax 6 5 1 20—8 11 C.V.V. 6 4 11 12—8 9 Xerxes 6 3 12 19—12 7 D.H.C. 6 3 12 12—8 7 Blauw Wit 6 3—3 10—9 6 Excelsior 6 2 13 11—12 5 D.F.C. 6 2 13 12—15 5 AD.O. 6 2 1 3 5—7 5 R.C.H. 6 1 1 4 8—20 3 Stormvogels 6 1 5 1114 2 In Afd. II zorgden D.W.S. en V.U.C. voor de groote verrassingen door beide in een uitwedstrijd te winnen van ongetwijfeld sterkere clubs, althans van clubs, welke hooger op de ranglijst staan. W.W.S. won n.l. met 21 van Haar lem, hetgeen zeker een mooie prestatie mag genoemd worden. De Roodbroeken moesten daardoor de leiding afstaan aan Feyenoord, dat K.F.C. op eigen terrêin klopte. V.U.C. ontnam Sparta de beide punten, waarmede de Hagenaars de eerste over winning van het seizoen bevochten. Met dezelfde cijfers versloeg V.S.V. de club uit Schiedam, terwijl H.B.S. aan onze verwachtingen voldeed door Z.F.C. te kloppen. De 52 teekent wel de zwakte der Zaansche ploeg, Feyenoord 5 1 21—9 11 Haarlem 6 4 11 198 9 D.W.S. 5 4—1 10—8 8 V.S.V. 6 4—2 14—11 8 Hermes D.V.S. 5 3 2 911 6 Sparta 5 2 1 2 34 5 K.F.C. 5 113 10—12 3 U.U.C. 6 114 9—13 3 H.B.S. 6 1—5 10—20 2 Z.F.C. 6—15 5—13 1 In de 2e klasse B heeft U.V.S. haar aanhang slechts gedeeltelijk tevreden ge steld. Het werd geen overwinning op Sliedrecht, doch slechts eert gelijk spel, doordat de gasten 'n verdienstelijk tegen spel boden. Intusschen steeg Blauw Wit een plaats op de ranglijst, doordat Alphen van U.V.V. verloor. Het krachtsverschil was niet zoo heel groot en bij 'n tikje meer geluk was 'n gelijk spel voor Alphen niet uitgebleven. De strijd om de leiding dezer afdeeling tusschen D.O.S. en R.F.C. is door de Rot terdammers op fraaie wijze gewonnen. Met 41 klopten zij de Utrechtenaren op eigen terrein. D.O.S. moest daardoor haar plaats aan U.V.V. afstaan. Emma won met 43 van D.C.L. en The Rising Hope behaalde het eerste puntje door zoowaar in Gorin- chem tegen Unitas gelijk te spelen. R.F.C. U.V.V. D.O.S. Emma Unitas U.V.S. Sliedrecht Alphen D.C.R. 5 4 1 15—6 9 5 3 11 15—11 7 5 3 11 14—11 7 6 3 12 15—11 7 5 2 1 2 8—7 5 6 2 1 3 8—9 5 6 1 3 2 8—11 5 5 1 2 2 610 4 12—17 The Rising Hope 5 2 3 916 2 In de 3e klasse A verspeelde Scheven in - gen gisteren zoowaar de eerste punt te gen de hekkesluiter Delft. Ook A.S.C. kon het niet verder brengen dan 'n gelijk spel tegen Hillinen, hetgeen niet noodig was geweest, indien de rood zwarten maar even enthousiaster hadden Lugdunum deed het weer goed, kwam met een 31 zege van Hillegom terug en handhaafde zich op de derde plaats. Gouda rekende danig met de Postduiven af, die gekortwiekt naar Den Haag terug moesten en thans op de onderste plaats zijn gekomen. Scheveningen 6 5 1 186 11 Schoten 5 3 11 10—10 7 Lugdunum 5 3 2 1512 6 Gouda 5 2 2 1 15—10 5 A.S.C. 6 2 13 10—15 5 Hillinen 5 12 2 11—13 4 Hillegom 5 113 8—11 3 Delft 5 113 5—10 3 Postduiven 6 114 1318 3 Het Zuiden. P.S.V. en Noad handhaafden zich giste- w ijl Roermond een op zich niet onver dienstelijk gelijk spel meebrachten van Juliana. A.C. en Longa moest de punten met Bleyer- heide deelen. P.S.V. 6 4 i 1 15—8 9 N.O.A.D. 6 4 2 22—14 8 Roermond 6 2 3 1 14—7 7 N.A.C. 6 3 1 2 12—10 7 B.V.V. 6 3 1 2 16—14 7 Bleyerheide 6 2 3 1 8—9 7 L.O.N.G.A. 6 2 1 3 17—12 5 Juliana 6 1 3 2 11—17 5 M.V.V. 6 1 1 4 10—15 3 Eindhoven 6 1 5 11—25 2 Het Noorden De groote strijd tusschen de Groningsche concurrenten G.V.A.V. en Be Quick is in 'n 43 zege van de Withemden geëindigd, een overwinning welke door Be Quick uit het vuur werd gesleept, want G.V.A.V. had nog geruimen tijd na de rust met 3—1 de leiding. Be Quick kwam daardoor weer aan den kop der afdeeling. De strijd tusschen de zwakkere zusjes wordt hier ook interessant. Drie clubs met 4 punten onderaan, dat belooft wat. Be Quick G.V.A.V. Veendam Hoogezand Sneek Leeuwarden Friesland H.S.C. Velocitas Achilles 27—12 1 21—8 2 11—12 2 17—16 2 5—8 3 11—14 3 11—18 4 7—17 4 13—16 4 16—25 De uitslagen Semi-internationaal Enschedé: Oost Ned.West. Duitsch- land 21. AFDEELING I le klasse: ADOXerxes 12, Ajax Excelsior 21, DFCStormvogels 31, DHCBlauwWit 2—0, CVV—RCH 2—0. 2e klasse A: OSVWest Frisia 51, Ve- loxZeeburgia 11, VriendenschaarOV VO 4—1, Hilversum—WFC 3—2, ZVV— Hercules 33. 2e klasse B: De KennemersGooi 13, HRCHFC 4—2, EDO—BFC 4—3, De SpartaanAIcm. Victrix 12, AFCBloe- mendaal 73. AFDEELING II le klasse: Haarlem—DWS 1—2, VSV— Hermes DVS 30, SpartaVUC 03, HB SZFC 52, KFCFeijenoord 13. 2e klasse A: QuickBEC 32, Overmaas Neptunus 04, SVVHoek van Holland 1, Steeds Hooger—ODS 1—7, HW-V DL 6—0. klasse B: DOSRFC 14, Unitas Rising Hope 22, Alphen UVV 23, UVS -Sliedrecht 11, EmmaDCL 43. 3e klasse A: ScheveningenDelft 11, ASCHillinen 22, HillegomLugdunum 13, GoudaPostduiven 72. 3e klasse D: EDSSteeds Volharden 2 2, CoalMartinit 82, BodegravenS. VC 6—1. 4e klasse A: LFCRoodenburg 72, WaddinxveenONA 90, Bosk. Boys DVS 5—3, Leidsche Boys—WD 0—1. 4e klasse C: Te WerveOB 26, Kra nenburgZwart Blauw 40, OranjeBI. VCST 1—3, De Ooi vaars—DSO 2 1 3, L DWSDe Jagers 21. Res. 2e kl. A: Olympia IIGouda II 1 8, ADO in—HBS III 3—1, Quick II—HV V n 03, Quick IIScheveningen II12. Res. 3e kl. A: Lugdunum IIADO IV 2 —2, Alphia II—ASC II 2—3, Quick III Bodegraven II 40, HW HILFC II 2—1. AFDEELING IV le klasse: MWPSV 12, Eindhoven Noad 27, JulianaRoermond 22, NA CBW 52, LongaBleijerheide 11. AFDEELING V le klasse: GVAV—Be Quick 3—4, Achil lesVelocitas 52, VeendamHSC 41, HoogezandLeeuwarden 41. U. V. S.—SLIEDRECHT 1—1. Trots de zware regenbuien die er des morgens waren gevallen was het N. B. L. O.-terrein in behoorlijke conditie. Het bezoek viel gezien de dreigende lucht werkelijk mee en gelukkig is het tijdens den wedstrijd droog gebleven; zoodra ech ter had het eindsignaal weerklonken of een gestadig regentje begon weer neer te vallen. Maar toen waren de toeschouwers reeds op weg naar huis en hadden zij geen spijt van hun gang naar het terrein, daar zij getuigen geweest waren van een aardigen wedstrijd. Het spelpeil van U.V.S. haalde wel niet bij de twee vooraf gaande uitwedstrijden, maar niettemin was er een kostbaar puntje veroverd op een hard werkenden tegenstander. Dit gelijke spel geeft wel de juiste verhouding weer, al dient dadelijk erkend te worden, dat de thuisclub, vooral in het begin, meer scoringskansen gehad heeft dan de bezoe kers. Bij U.V.S. speelde v. Goor dezen middag slechts matig, zulks in tegen.?tel- ling met zijn collega aan de overzijde, die dikwijls, door zyn groote beweeglijkheid, gevaarlijke momenten wist te scheppen voor de U.V.S.-veste. Vanaf den aftrap gaat U.V.S. dadelijk ten aanval. Het eerste goede schot komt van Onvlee, maar belandt juist in de handen van den keeper. Even later is het weer Onvlee, die een hard schot inzendt, doch ook nu weet de keeper redding te brengen ten koste van een corner. Uit dezen corner kopt van Hoven hard in, maar de back weet op de doellijn staande nog redding te brengen ook weer ten kos te van een corner, welke weer niets ople vert. Aan de overzijde schiet de midvoor van Sliedrecht voor open doel naast. U.V.S. zit intusschen ook niet stil en het is Plat- ren aan den kop en liepen zelfs iets uit, DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. HaarlemD.W.S. 12: Na ruim zes mi nuten wist Hurkmans aan Haarlem de lei ding te bezorgen toen de twee D.W.S.- backs elkaar niet goed begrepen (10). Een tijd lang is Haarlem dan het meest in den aanval. DWS moet heftig verdedigen, waarbij een aanval der Amsterdammers weinig opluchting brengt. Langzaam maar zeker komt dan DWS toch op ib-eef en een tijd lang krijgt nu ook de Haarlem-verde- dig i:g druk werk. Vooral Mol verdeelt het spel goed in de DWS voorhoede. DSW blijft een tijd lang sterker en verdiend weet cir ca tien minuten voor rust Slot gelijk te maken (11). Negen minuten na de rust geeft de DWS- reohtsbuiten een goeden voorzet, welken de linksbuiten van Stokken handig weet te benutten (12). Direct hierop verricht de Amsterdamsche doelman bij een vlug gen Haarlem-uitval een keurige safe, het geen de DWS-doelverdeuiger even later even fraai nadoet. Een Draontkans om de leiding te vergrooten laat Mol voor DWS verloren gaan door leeiijk naast te schie ten, hetgeen Slot even later herhaalt. Haarlem doet wanhopige pogingen om ge lijk te maken, maar DWS A-eet behoorlijk van zich af te bijten. Vooral 'de doel ver dediger is op dreef. Haarlem is nu sterk in de meerderheid, doordat DWS zich in hoofdzaak op verdedigen blijft toeleggen. Het DWS-doel beleeft dan ook benauwde momenten. In den stand Komt geen veran dering meer. D.F.C.Stormvogels 3I: Na 'ien minu ten heeft Ruiseh met een meesterlijk schot succes, daarmede zijn club de leiding ge vende (10). Als het spel een half uur lang van doel tot doel heeft gegolfd, doel punt W. Mijnders via de handen van den doelverdediger met een als voorzet be doeld schot (20). De Stormvogels zetten er alles op en inderdaad ziet Schildwacht vlak voor rust kans den stand op 21 te brengen. In de tweede helft zijn de Stormvogels langen tijd uitgesproken sterker. Als zij tenslotte alles in den aanval brengen, geeft Ruisch onverwacht scherp door aan C. Mijnders, die de verdediging passeert en onhoudbaar doelpunt (31). SpartaV.U.C. 03: Veel moois is er in dezen wedstrijd niet te genieten geweest. Het was een uiterst middelmatige party voetbal, waarin de gasten, die overigens ook maar weinig goede dingen lieten zien, door hun grooter enthousiasme de over winning behaalden. Toen er ongeveer een half uur gespeeld was, scoorde VUC haar eerste doelpunt. De voorhoede trok ten aanval, waarna Stam door te laat ingrij pen van Verheul de kans kreeg het leder vrij te maken en met een laag schot Cohen te passeeren (01). Na eenige pogingen van Sparta om den gelijkmaker te scoren werd het rusten. In de tweede helft namen de gasten het spel vrywel geheel in han den. Reeds in de eerste minuten slaagde VUC erin de score te verhoogen. Uit een voorzet van rechts bezorgde Stam zijn club haar tweede doelpunt (02). Onmiddellijk hierop trokken de Hagenaars opnieuw met succes ten aanval. Er volgde een hoek schop op het Rotterdamsche doel, waaruit wederom Stam met een fraai en kopbal den stand op 03 bracht. C.V.V.R.C.H. 20: Het begin is voor de thuisclub en het scheelt maar heel wei nig, of reeds in de eerste minuut heeft zij de leiding. Prevost weet echter nog op het nippertje te redden. CW is volkomen in de meerderheid en het verwondert dan ook niemand wanneer na verloop van twaalf minuten v. d. Herik met een kopbal uit een voorzet van Kors doelman Bergsma het nakijken geeft (10). Eerst kort voor de rust slaagt v. d. He rik er in, wanneer doelman Bergsma, na een schot van Verhoef den bal niet vol doende onder controle kan krijgen, den voorsprong te vergrooten (20). Na de hervatting heeft het spel, zoo mogelijk, nog minder te beteekenen. Weliswaar is het overwicht van CVV iets minder groot, doch dit beteekent niet, dat er van eenige span ning sprake is. Gedoelpunt wordt er niet meer. V.S.V.Hermes DVS 3—0: De ren kwamen er tegen de rust wat beter in en vijf minuten voor het einde van de eerate helft bezorgde van Leeuwen zijn club de leiding (1—0). Na de hervatting was het spel geheel in handen van de gastheeren, doch hun schieten liet nog wel eens wat te wen- schen over. Uit een vrijen schop bracht Heins den stand op 20. Uit een voorzet van Teeling bracht G. Michel den stand op 30. AjaxExcelsior 21: Na vier minuten reeds opende Ajax de score, toen van Ree- nen den bal keurig doorgaf naar den vrij- staanden van Wijngaarden, die met een hard schot via den paal mknalde (10). Na zeventien minuten kwam de gelijkma ker. Na keurig samenspel schoot rechts binnen den Engelsman scherp onder tegen de bovenlat, waarna de bal in doel stuitte (1—1). Na de rust zette Ajax dadelijk een offen sief in, dat een goede kans voor Blomvliet opleverde, welke hy echter verknoeide De Rotterdammers stonden met vijf man te verdedigen, zoodat er geen doorkomen aan was, terwijl de Ajax-voorhoede bovendien enorm slecht was. De Rotterdammers ver oorloofden zich nogal eens ongeoorloofde practijken, die echter door scheidsrechter Vervoort onmiddellijk werden afgestraft. Toen Blomvliet bij een snellen aanval door keeper Jongste unfair opzij werd ge zet was een penalty het resultaat. Het schot van van Deyck echter werd schitterend ge stopt. Toen met reeds aan een verdeeling der punten dacht, kwam Anderiessen naar varen. Eenige minuten voor het einde kop te hij den bal onder oorverdoovend ge juich langs Jongste (21). Excelsior was toen een geslagen ploeg. D.H.C.Blauw-Wit 20: De rust gaat in met blanken stand. In de tweeed helft zijn de beide ploegen eveneens tegen elkaar op gewassen en de toeschouwers kunnen ge nieten van fraai en faire snel. Reeds is er na de rust 26 minuten gespeeld, wanneer van Dijk uit een vrijen schop van van der Lem kans ziet het leder in het Blauw Wit- net te jagen (10). DHC heeft het meeste geluk en Boot is op zijn post. Zes minuten voor het einde scoort van der Sloot. On houdbaar voor Perwerda verdwijnt de bal tusschen de doelpalen (20). K.F.C.Feyenoord 13: Het spel was nog maar 5 min. oud toen Bas Pauwe van een schermutseling voor het Koogerdoel j profiteerde en den bezoekers de leiding gaf (0^1). Na een paar vergeefsche pogingen gelukte het KFC na 25 min. uit een door braak, na een goeden voorzet van den rechtsbuiten van Wens veen, door Bunscho ten de partijen op gelijken voet te bren gen (11). Feyenoord kwam nu weer ge ducht opzetten en op volkomen verdiende wijze wist zij kort voor de rust uit een hoekschop door Kantebeen opnieuw de lei ding te nemen (12). Na de hervatting kwam KFC geholpen door den wind geducht opzetten, doch de Rotterdamsche vereddiging hield stand. De strijd verstreek onder spanning, doch toen Barendrecht vlak voor het einde opnieuw doelpuntte (13) was het pleit beslecht. A.D.O.Xerxes 12: ADO, zonder Loof, was in de eerste helft over het geheel ge nomen de mindere, maar terwijl de tal rijke Rotterdamsche aanvallen op de hech te Haagsche verdediging dood liepen, zag B. Tap ongeveer 20 minuten na den aanvang kans uit een voorzet van de Kore, doelman Damme te passeeren. Xerxes bleef welis waar iets gevaarlijker, maar Koek in het Haagsche doel weerde zich kranig, zoodat bij de rust ADO nog de leiding had. De Hagenaars zetten de tweede helft met een hevig ofefnsief in, maar de talrijke aan vallen leverden door gebrek aan schot vaardigheid niets op. De uitvallen van Xer xes werden veelal door Choufour tijdig on schadelijk gemaakt, maar toen de Hagenaar eens faalde kon Westdijk goed voorzetten, waarna Vols den bal hard in eigen doel trapte (11). Terwijl ADO na dezen te genslag alles op alles zette, kwam kort voor het einde het tweede tegenpunt van den voet van Kok, die voor Lagendaal in valler was (12). HJ3.S.Z.F.C. 5—2: Reeds na 4 minuten leidde de thuisclub. Ophorts gaf het leder goed over aan den der Vegt, de bal zweefde voor den doelmond en Doets trapte in eigen doel (10). Na 24 minuten loste Stricken van den rechtervleugel een hard laag schot, dat doel trof (11). Het begin van de tweede helft was uiterst sensationeel. Er werden 4 doelpunten gemaakt in 7 mi nuten. Stricken doelpuntte voor de gas ten (12). Van den aftrap ging van Vliet er van door, voor doel gaf hij over aan Bakhuys, die inschoot (22). 1 minuut la ter gaf Ophorst een voorzet en Bakhuys kopte heel fraai in (32). 3 minuten later waren weer de ex-kraaien in den aanval. Van K es teren drikkelde goed door en voor het Zaansche doel ontstond een doelworste- ling en van den Oever schoot grandioos langs Dijkstra (42). HBS bleef iets ster ker, doch het plaatsen zoowel van ZFC als HBS bleef slecht. Na een half uur spelen doelpuntte Bakhuys voor de derde maal en bracht den stand op 52. teel, die een hard schot juist tegen de lat geeft. Nadat Kramp een tweetal schoten heeft gestopt krijgt Hendriks een goede kans, maar zyn schot gaat juist naast. Vele gevaarlijke momenten ontstaan er daarna voor het U.V.S.-doel, maar steeds weten de backs redding te brengen, ter wijl een doelpunt wegens buitenspel wordt geannuleerd. Nadat v. Goor nog eenmaal de lat heeft geraakt, komt met blanken stand de rust. De tweede helft begint met een over wicht van Sliedrecht, maar spoedig neemt U.V.S. het spel in handen. Nadat er 8 mi nuten gespeeld zyn, lost v. Hoven van grooten afstand een ver schot, dat juist in j den bovenhoek verdwijnt (1—0). Even later weer een hard schot van v. Hoven, maar nu stopt de keeper. Sliedrecht komt meer en meer opzetten. Gevaarlijke aan vallen, meestal geleid door den midvoor, komen in steedsgrooter aantal aanrollen. Eindelijk, na 20 min. weet de linksbinnen van Sliedrecht, Vogel met een goed schot gelijk te maken (11). Den resteerenden tijd wordt er fel om de leiding gestreden. Het zware veld spreekt echter ook een woordje mee. Vele spelers raken ver moeid, zoodat het soms een luk-raak trap pen wordt. Nog eenmaal zet U.V.S., fel aangemoedigd door het publiek, alles op den aanval. Het had echter geen invloed meer op den stand, zoodat de punten broe derlijk gedeeld zyn. ALPHEN— cJ. V. V. 2—3. Deze wedstrijd had een zeer spannend verloop. De beide ploegen waren goed te gen elkaar opgewassen, vandaar dat de strijd meestal gelijk op ging met aan weerszijden vele gevaarlijke momenten, vooral de voorhoede der bezoekers gaf blijk van groote activiteit waardoor de uitvallen van U. V. V. soms zeer gevaarlijk waren, overigens speelde de thuisclub met veel enthousiasme en menigmaal heeft het voor het U. V. V.-doel geducht ge spannen, het duurde lang zelfs, zeer lang, alvorens het pleit der overwnining voor Hartman het aanvangssignaal geblazen, na den eersten Utrechtschen aanval, neemt Alphen het leder over. Bouthoorn plaats goed voor, van Leeuwen schiet juist over. Dadelijk hierop krijgt de thuisclub weer een goede kans, een driemaal achtereen ingeschoten bal, wordt tenslotte door den U. V. V.-keeper corner verwerkt, welke onbenut blijft. Een plotselinge gevaarlijke uitval der Utrechtenaren, wordt Alphen noodlottig, hun linksbinnen, Schipper, krijgt den bal en schiet dezen buiten be reik van den Alphen doelman in het net (01). Hoewel thans de strijd eenigen tijd gelijk opgaat, blijkt toch de speltechniek der bezoekers iets beter. De U. V. V.'er Pino raakt intusschen geblesseerd en moet van verder spelen afzien, hij wordt door Stegerman vervangen. Eindelijk dan heeft de thuisclub succes bij een corner op het U. V. V.-doel, welke door van Leeuwen in den gelijkmaker wordt omgezet (11). Een vliegend schot der Utrechtsche voorhoede wordt nog door doelman van Leeuwen schitterend gehouden en dan breekt de rust aan. Wanneer binnen een paar minuten na hervatting Alphen een penalty onbenut heeft gelaten en daardoor een zekere kans om te scoren, om hals brengt, weet U. V. V. van deze situatie gebruik te maken. Bij een snellen aanval der bezoekers, ontstaat een corner, waarbij de Ridder den bal in het net plaatst (12). De vreugde der be zoekers blijkt slechts van korten duur. We gens hands krijgt de thuisclub weer een penalty te nemen, die thans door Van Leeuwen, wordt benut (22). De Utrech tenaren, die zich hun voorsprong zagen ontnemen, beginnen zich thans geducht te weren. Aanvankelijk houdt de Alphen-de fensie stand, doch slechts 'n heele minuut, voor het einde, is het weer de Ridder, die van een misverstand by de Alphen-verde diging gebruik maakt en U. V. V. als over winnaar uit het strijdperk doet treden. (2—3). U. V. V. was beslecht, nog enkele minu ten waren slechts te spelen, toen de gas ten de winnende goal in het net wierpen. Even half drie wordt door scheidsrechter HILLEGOM—LUGDUNUM 1—3. Op volkomen verdiende wijze heeft Lug dunum den moeilijken uitwedstrijd tegen Hillegom gewonnen. Voor de rust hadden de groen-witten het voordeel van den wind en waren mede door goed positiespel door loopend in den aanval. De zwart-witte achterhoede wist echter voorloopig stand te houden. De druk op het Hillegom-doel werd echter te groot en na 35 min. wist de Roo na een scrimmage op fraaie wijze, via een Hillegom-verdediger het net te vinden (01). Hoewel zich nog verschillende fraaie scoringskansen voor het Hillegom- sche doel voordeden, bleven verdere doel punten aan deze zijde uit en waar de Leid sche backs met de weinige Hillegom-aan- vallen wel raad wisten, kwam de rust met 10 voor groen-wit. Hoewel Lugdunum na de rust met tegen wind te kampen had, behield zij toch het beste van het spel. Fraai combineerend belaagde zij keer op keer de zwart-witte verdediging, doch keeper van Dijk weerde zich op kranige wijze. Een prachtige Lug- dunum-aanval, waarbij het leer over vijf Lugd.-hoofden by van Berkel belandde, had beter lot verdiend, doch na 10 min. kwam het verdiende succes. De Roo kopte een voorzet van Van Berkel zoo hard in dat het meer weg had van een schot (0—2) De thuisclub zag in, dat er beter aangepakt diende te worden en na 15 min. wist v. d. Werff op weinig fraaie wijze het leer langs keeper Duyzend te zenden (12). Fel werd er verder gespeeld, te fel zelfs en toen Koolloos gehaakt werd, kon deze zich jammer genoeg niet beheerschen en diende van repliek. Zeer terecht werd hij naar de kleedkamer verwezen, terwijl de aanleiding-gever vrijelijk kon blijven spe len. Met tien tegen elf stond groen-wit voor een zware taak en luide aangemoe digd door een talrijk publiek werd de Leidsche verdediging voor groote moei lijkheden geplaatst. Bijna wist Schrama gelijk te maken, doch keeper Duyzend redde op fraaie wijze. Reeds men dat met een 21 stand voor Lugd. het einde kwam toen twee minuten voor het einde van Weerlee handig op een trough-pass van v. d. Berg doorliep, de back's omzeilde en den uitloopenden v. Dijk het nakijken gaf (13). Hillegom berusttte in de niet meer te ontkomen nederlaag en het einde bracht Lugdunum een verdiende doch zwaar be vochten overwinning. ITALIËZWITSERLAND 4—2. Dertig duizend toeschouwers woonden gisteren te Milaan den landenwerstrijd tusschen Italië en Zwitserland bij, welke ontmoeting door de Italianen met 42 ge wonnen werd. In de eerste tien minuten van dezen kamp, welke uitstekend door den heer Bauwens geleid werd, waren de Zwitsers beslist sterker in het veld, doch de Italiaans :he verdediger wist van geen wijken. Langzaam maar zeker wisten de gastheeren zich aan den druk te ontworste len en vooral het binnentrio bestaande uit Meazza, Piola en Ferrari viel op door en thousiast en technisch uitnemend voetbal. Meazza wist zijn land de leiding te geven, waarna midvoor Bickei den gelijkmaker scoorde. Nog voor de pauze maakte Piola er 21 van. In de tweede helft was de strijd spoedig beslist. Piola en Pasinati voerden den stand tot 41 op en daarna verslapte het spel aanmerkelijk. Vooral aan Italiaan- sche zijde nam men het wat minder se rieus op met het gevolg, dat Diebold voor de gasten nog een doelpunt maakte (42). Pech hadden de Zwitsers nog met eenige schoten. Zoo kwam het einde met een 42 zege voor de Italianen, in wier gele deren de beide achterspelers Monzeglio en Allemandi de besten waren, evenals spil Andreolo.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7