STADS NIEUWS MAANDAG 26 OCTOBER 193v DE LEïDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER REGEN EN WIND. DE BILT SEINT: Meest krachtige, tijdelijk wellicht storm achtige, later afnemende Zuidelijke tot Westelijke wind, betrokken tot zwaar be wolkt, regenbuien, aanvankelijk zachter. Hoogste barometerst.: 768.8 te Toulouse. Laagste barometerst.: 724.3 te Janmayen. De depressie, waarvan de kern zich tus- schen IJsland en Noorwegen bevindt, be- heerscht de weerstoestand over bijna geheel West-Europa. Gisteren passeerde met vrij krachtigen wind, regen en onweer, een uitlooper ons land. Thans ligt een nieuwe kern iver de Iersche Zee en het Kanaal, terwijl zich in het Westen op den Oceaan nog een volgende bevindt. Krachtige tot matige, Westelijke tot Zuidelijke winden waaien over de Britsche Eilanden en het grootste gedeelte van het vaste land. Slechts over Zuid-Frankrijk is het windstil terwijl voorts over IJsland en Noorwegen koude luchtstroomen komen. Over bijna het geheele gebied viel in de afgeloopen 24 uur neerslag. Plaatselijk waren de af getapte hoeveelheden zelf vrij zwaar (Biarritz 15 m.m.). Ook hedenmorgen werd van tal van stations nog regenachtig weer vermeld, terwijl overal de lucht zwaar bewolkt of betrokken is. Voorts is sinds gisteren de temperatuur in bijna het geheele gebied gedaald. De vooruitzichten voor het weer ten onzent blijven ongunstig. Bij het passeeren van de volgende secun daire kan de wind opnieuw tot stormkracht aangroeien, de kans op regen blijft groot. LUCHTTEMPERATUUR. 9.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 5.10 uur tot Dinsdagmorgen 6.15 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 27 Oct. nam. 12.13 uur. zij de pauselijke richtlijnen voor de Missie actie zoo nauwgezet volgden. Gaat voort met uw missie-arbeid, met uw missie-apóstolaat, zeide de internuntius. Aan dit apostolaat kan iedere katho liek deelnemen. Het apostolaat der Missie is in wezen een apostolaat des Vredes en wijzend op het feest van Christus' Koningschap, her innerde hij eraan, dat het Rijk van Chris tus ook een rijk des vredes was. Spr. beloofde aan Z. H. den Paus te zul len zeggen, wat hij in Leiden had gezien en hij verzekerde, dat dit het vaderhart van den Paus goed zou doen. Vervolgens knielden allen neer en gaf de internuntius aan allen den Pauselijken Zegen. Nadat rector Reijnen mgr. Giobbe had bedankt voor zijn woorden en belofte, voer de het zangkoor het Ado ram us Te" van Clemens non Papa uit en het Sanctus uit de Missa B rev is van Palestrina. De dank der Missionarissen. Vervolgens sprak pater Populier, van de Paters van Scheut, namens de Missionaris sen. Zich in het Fransch wenoend tot den pauselijken internuntius, sprak hij de vreugde der missionarissen uit voor diens tegenwoordigheid en dankte hij Z. H. den Paus voor diens directieven van de Missie actie. Voorts zich tot de aanwezigen wendend, vertolkte hij de dank der Missionarissen aan allen, die aan de Missieweek hun krachten hadden gegeven vooral aan het hoofd comité. Spr. had wel eens achter de schermen kunnen kijken en hij weet hoe hard er ge werkt is. Dat heeft den Missionarissen goed gedaan. Het succes dezer Missie-week is overweldigend geweest. Op de eerste plaats bestaat dit succes in het gestorte gebed; het gebed is het eerst noodige, anders is de menschelijke arbeid der Missionarissen tot onvruchtbaarheid gedoemd. Laat uw kin deren thuis voor ons bidden, dan zal onze arbeid zeker vruchten dragen. Vervolgens bestaat het succes der Missie-week ook in financieele bijdragen. De drie groote Pau selijke Missie-genootschappen moeten op de eerste plaats gesteund worden, maar daarnaast moet men de particuliere Missie- actie ook niet vergeten. Jaarlijks vertrek ken ruim 300 Missionarissen, priesters, broeders en zusters naar de Missie-gebie den. Zendt nooit een Missionaris, die bij u op bezoek komt, met leege handen weg. De aalmoes, die u geeft, is niet voor den Missionaris persoonlijk, maar gij geeft dien aalmoes in werkelijkheid aan den armen Chinees, die bij een hongersnood dreigt om te komen, of aan een zieken Boschneger in de oer-wouden van Afrika. Die aalmoes zal Gods zegen over u afroepen, want de geringste aalmoes aan den geringsten ar me gegeven, hebt gij aan Christus Zelf gegeven. Spr. besloot met deze woorden: God ze- gene u allen, dat is ons aller wensch. Nadat het zangkoor nog het „Jesu dul- cis memoria'van da Victoria en het „Jubi late Deo" van Orlandus Lassus ten gehoore had gebracht, volgden alle aanwezigen den internuntius naar de groote zaal. Daar bezichtigde Z. H. Excel. mgr. Giob be vergezeld van deken Homulle en rector Reynen de stands der paters, zich voor ieder „winkeltje" interesseerend en sprekend met den missionaris. Geruimen tijd zag men de figuur van den gepurperden Kerkvorst zich door de zaal bewegen en het was duidelijk, dat de ten toonstelling zijn intense belangstelling had. Om ongeveer tien uur verliet de Nuntius de tentoonstelling. Het liep reeds naar sluitingstijd en de drukte was levendiger dan ooit. De ver- koopers en verkoopsters van boekjes, loten en speldjes deden hun uiterste best om het restant kwijt te raken. De stemming was tot het laatste toe uitstekend. En toen de tijd van sluiting onherroepe lijk was aangebroken, was er voldoening in de harten der tallooze medewerkers over de wetenschap, dat de Missieweek uitste kend geslaagd is, doch tevens zal bij me nigeen een gevoel naar boven gekropen zijn, dat ieder heeft, die een werk volbracht heeft, waaraan hij zijn heele ziel heeft ge geven; een gevoel, dat zich uitte in deze woorden: „Toch jammer, dat het is afge loopen". DE ZANG. Zooals in bovenstaand verslag van de sluitingsplechtigheid is vermeld, heeft het zangoor onder leiding van den heer W. Mi- zée op voortreffelijke wijze verschillende zangstukken uitgevoerd, n.l. het „Cantate Domino" van Pitoni, het „Ave Maria" van uit de Missie Brevis van Palestrina, het „Jesu Dulcis Memoria" van T. L. da Victo ria (ong. 15401613), grootmeester der Spaansche School, en het „Jubilate Deo" van Orlandus Lassus. Het programma der gezangen was met zeer veel zorg samengesteld. Er viel te re kenen met het bijzonder karakter der bij eenkomst, die moest worden opgeluisterd, en natuu:\jk ook met de beperkte moge lijkheden, dia een gelegenheidskoor biedt, hoe goed het materiaal, waaruit het wordt samengesteld ook is, gelijk hier het geval was. Met dat al verschenen de dne groote nationaliteiten der klassieke kerkmuziek in hun beste vertegenwoordigers: de Neder- landsche School met Clemens non Papa, Aroadelt en Orlandus Lassus, de Romein- sche School met Palestrina en Pitoni, en de Spaansohe met Victoria. De uitvoering, hoewel natuurlijk niet als concert bedoeld, zou niettemin in alles de conoertkritiek kunnen doorstaan: goed ma teriaal, een dirigent, volkomen voor zijn niet gemakkelijke taak berekend; een uit stekende geest en hard werken (gelijk wij, die achter alle schermen moesten kijken, konden vaststellen), uitstekende discipline (welk een prettigen indruk maakte het opkomen en weggaan!), met als nood zakelijk gevolg daarvan: een uitvoering, waarin het koor zichzelf overtrof. Onze in druk was, dat de geheele zaal, te beschou wen als de vertegenwoordiging van katho liek Leiden, uitermate tevreden was door de ontdekking van de groote schoonheid dezer zoo door en door katholieke muziek en van het feit, dat in Leiden (want de Leidenaars zijn op dit punt veel te beschei den!) een dergelijke uitvoering door zulk een koor mogelijk is. Dit koor onder zulke voortreffelijke leiding van den heer Mizée zou bij voortgezette studie nog veel meer kunnen bereiken. Wij vernamen nog, dat de Pauselijke Nuntius, mgr. Giobbe, zelf het zijne aan de algemeene bewondering, door overweldigend applaus geuit, toevoegde, door na het einde der tentoonstelling tegen over den voorzitter van het Algemeen Co mité, Rector Reynen, zijn bewondering over deze uitvoering uit te spreken. Den heer Mizée viel ook de eer te beurt, dat de internuntius hem de hand reikte, om zijn waardeering voor de geboden zang te betuigen. Tijdens de laatste repetitie op Zaterdag avond door bovengenoemd koor, had een intieme huldiging plaats van den directeur, den heer W. Mizée. De heer Castelein sprak namens de zan geressen en zangers den heer Mizée in har telijke woorden toe en dankte hem voor de prettige en kundige leiding, waardoor hij het koor in korten tijd tot een hoog peil had weten op te voeren. Als stoffelijk bewijs van erkentelijkheid, bood spr. hem een kistje sigaren aan. De heer Mizée dankte voor de gespro ken woorden en voor de buitengewone me dewerking, die hij van allen had ondervon den, waardoor hij tot een dergelijk resul taat in staat was geweest. Ook de voorzitter der Alma, Rector R. Reynen en Kapelaan B. Dorbeck, die belast was met de muzikale verzorging, kwamen deze laatste repetitie met een bezoek ver eeren. Beiden brachten hulde aan den heer Mizée voor zijn bereikte en nog te berei ken resultaten en brachten dank aan de zangeressen en zangers voor hun medewer king. HET GETAL BEZOEKERS. Het bezoek aan de „Alma" is zeer bevre digend geweest. Zaterdag. Betalende bezoekers 1161 Medische tentoonstellin g 220 Film 523 Zondag. Betalende bezoekers 1074 Me dische tentoonstelling 261 Totaal Missie-week. Betalende bezoekers 8593 Medische tentoonstelling 2469 Film 3852 Wanneer men bij het getal van 8593 de honderden en honderden leerlingen van allerlei scholen en instituten voegt wel ker bezoek wel geen financieele baten op leverden, doch welker kennis en belang stelling voor het Wereld-apostolaat door dit bezoek zeker is versterkt kan men het to taal aantal bezoekers op veel meer dan 10.000 stellen. Een flink getal! DE GOUD-SCHAT. Tot het blijde einde toe bleef de „gouden regen" aanhouden. Zaterdag en Zondag zijn er weer vele kostbaarheden in de bus geval len, waaronder waren meerdere gouden „Willempjes". mooie kruisen en snoeren, een enkele 180 a 150 jaar oud, zware oor bellen en andere waardevolle opschik. Als herfst-bladeren, die van de boomen neerdwarrelden, is het goud in de Alma- bus terecht gekomen. Nu staan de boomen kaalgeplukt....! Maar zij, die ongezien en ongekend hun kostbaarheden afstonden, hebben een goede ruil gedaan, welke hen nooit berouwen zal. In de bus is ook het volgende vers ge vonden: „O gouden, gouden tien, Kon men in uw verleden zien, Bracht gij vreugde, nieuwe kracht. Of hebt gij smart en leed gebracht? Steeds waar men u aanbood Werd vreugd of smart vergroot. Thans bereikt gij het hoogste ideaal, Verhuist nu naar Stadsgehoorzaal; Gij wordt geschonken met het gebed, Dat door u een zieltje worde gered". LOTERIJ VAN DE ALMA. Hartelijk dank! De Subcommissie voor de Missieloterij acht zich verplicht een heel hartelijk woord van gullen dank te publiceeren voor de medewerking, die ook deze commissie heeft ondervonden van Katholiek Leiden en om streken. Natuurlijk dank aan verkoopsters en ver- koopers! Maar ook vooral dank aan allen, die prij zen geschonken, waardoor, uitgezonderd de hoofdprijzen, onze commissie haast geen on kosten heeft behoeven te maken. Dank ook aan alle koopers! Over enkele weken gaat de trekking. Tot zoolang zijn nog immer loten ver krijgbaar, te bestellen of te koopen bij de firma J. A. Huibers, Haarlemmerstraat 123. Tot slot ook een woord van warmen dank aan den onbekenden gever, die Zaterdag avond zijn goede gave deponeerde in de brievenbus van Rector Beune. De Loterijcommissie. VER. VAN MATHESIANEN. Lage temperaturen (met vloeibare luchtproeven). Zaterdag j.l. hield bovengenoemde ver. in de collegezaal van het Kamerlingh- Onnes Laboratorium haar eerste lezing van dit seizoen. Spreker was de heer L. Ouwerkerk met als onderwerp lage temperaturen. De voorzitter, de heer G. J. J. v. d. Linden, heette de vele aanwezigen van harte wel kom in het bijzonder den heer Ouwerkerk, die spontaan bereid was voor de ver. een lezing te houden. Voorts bracht spreker dank aan prof. Keesom, prof. de Haas en dr. C. A. Crommelin voor het bereidwillig afstaan van de collegezaal. Hierna was het woord aan den spreker, die begon met een theoretische uiteenzet ting van het gedrag van verschillende gassen. Hebben we een gesloten cylinder gevuld met een bepaald gas en gaan we den druk daarvan verhoogen, dan zal bij een bepaalden druk dit gas condenseeren. Het eigenaardige echter is, dat dit gas .bo ven een bepaalde temperatuur niet meer in vloeibaren toestand verkregen kan worden, ook al perst men dit gas zeer sterk samen. Deze temperatuur blijkt b.v. voor koolzuur 31,4 gr. C. te zijn. De temperatuur, waarboven het niet meer mogelijk is een gas te condenseeren, noemt men de critische temperatuur van het gas. Wanneer bij het verdampen van een vloeistof de verdampingswarmte aan de vloeistof zelve onttrokken wordt, dan zal die vloeistof in temperatuur dalen. Gaat men dit trapsgewijze doen met ver schillende vloeistoffen resp. chloorme- thyl, aethyleen en zuurstof dan ver krijgt men ten slotte de temperatuur, waarbij lucht vloeibaar wordt. Volgens deze cascademethode, die in het Leidsche Cryogeen (koude vormend) laboratorium wordt toegepast, kan men een temperatuur bereiken van 190 gr. beneden het vries punt. Een andere methode om lucht vloei baar te maken is de tegenwoordig meer toegepaste n.l. die van Linde. Een aanzien lijke daling in temperatuur kan n.l. ver kregen worden door toepassing van het Joule-Kei vin-effect. Men laat het tot hoo- gen druk gecomprimeerde gas plotseling expanseeren. Hierbij verricht het gas in- wendigen arbeid en de potentieele ener gie van de moleculen neemt toe ten koste van de kinetische. Wanneer lucht b.v. van 220 tot 20 atm. valt, daalt de temperatuur omstreeks 50 gr. Door gebruik te maken van een expansie-motoren een regenera- torspiraal (dit is een reservoir met kleinen inhoud en groot opp.) kan men deze tem peratuur doen dalen tot die van vloeibare lucht. Op dezelfde wijze worden de gassen waterstof, en Helium vloeibaar gemaakt resp. 20 gr. en 4.5 Keivin. Zoo worden te genwoordig in het Cryogeen Lab. tempe raturen bereikt van eenige tienden gr. ab soluut. Voorts liet spreker enkele hoogst interessante proeven zien, betrekking heb bende op de practische toepassing van vloeibare lucht. De heer Ouwerkerk had een hartelijk applaus in ontvangst te nemen voor zijn zeer interessante en leerzame lezing. De voorzitter dankte spr. ook namens het bestuur en de aanwezigen, voor deze goed geslaagde voordracht en herinnerde de aanwezigen aan den volgenden film middag in het Casino-Theater over de wonderen der film, door den heer D. v. Staveren, voorzitter der Rijks-Filmkeu ring. MAATSCHAPPELIJK WERK IN DE ZIEKENHUIZEN. 't Is Dinsdag vandaag, bijna één uur; de zuster voor Maatschappelijk werk is juist op haar kamer gekomen: de eerste deur in de gang rechts, onder de poort van het Academisch Ziekenhuis. Een bordje op de deur geeft aan. dat de zuster daar iederen dag spreekuur houdt van 1.303 uur. Juist wil zij aan haar administratie be ginnen, als zij een sterk en vlug aanzwel lend rumoer hoort, een gegons van stem men en een haastig zich voortreppen van voeten. Het rumoer is al onder de poort; dan, als de breede stroom menschen zich splitst naar de verschillende afdeelingen, ook op het binnen-terrein van het zieken huis. 't Is vandaag bezoekdag. De meeste bezoekers haasten zich om zoo vlug mogelijk een plaatsje in te ne men aan het bed bij het zieke familielid, den vriend of huisgenoot en vooral niets van dit kostbare uurtje van één tot twee te missen. Wat zullen al deze menschen veel te bepraten hebben met de reeds naar hen uitziende patiënten op zaal: alle zorgen van thuis over de kinderen, het huishou den en zoo meer Na het bezoekuur blijven vooral som mige moeders in zorg op de zaal achter en ook de weer langzaam terugloopende be zoekers zien er vaak bedrukt uit: wie had nu gedacht, dat de opname zóó lang zou duren en wat brengt die ziekte een moei lijkheden met zich mee! Vele van deze bezoekers zullen misschien niet weten, dat zij zoo gemakkelijk om twee uur even in het langs loopen bij de zuster voor maatschappelijk werk kunnen aankomen om hun moeilijkheden te be spreken. Soms hebben ze daadwerkelijke hulp noodig en weten den weg niet om dien te verkrijgen; soms ook zoeken ze alléén raad of inlichtingen. Meestal doet een van de hoofdzusters of doktoren een aanvraag om raad of steun voor een patient die in een der zie kenhuizen is opgenomen of op een der poliklinieken wordt behandeld. Toch rijst de vraag, of het wel genoeg bekend is, wat er alles tot het werk van een zuster van maatschappelijk werk behoort. Aan de eerder gegeven omschrijving van het maatschappelijk Ziekenhuiswerk, n.l.: trachten zooveel mogelijk de moei lijkheden uit den weg te ruimen voor de opgenomen patiënten en helpen, de op name en het ontslag te bevorderen, zou den wij graag een kleine aanvulling willen geven: tot dit werk behoort ongetwijfeld ook. de moeilijkheden voor behandelende doktoren uit den weg te ruimen door in formaties, verkregen door huisbezoek van de zuster in moeilijke gevallen, waardoor het stellen van een diagnose kan worden vergemakkelijkt. Ook controle-bezoeken, dikwijls zeer noodig om na te gaan of b.v. polikliniek- patienten de gegeven voorschriften opvol gen, en het aansporen van patiënten om zich verder onder behandeling te stellen, behooren tot het werk. Bij het woord ,,hulp" wordt nog te vaak gedacht aan financieele, direct waarneem bare hulp; doch de indirecte hulp, een be moedigend gesprek, een welgemeende raad moet zeker van even groot belang worden geacht. Al deze zorgen komen ten slotte den pa- tienten ten goede en kunnen medewerken tot een vlugger herstel en terugkeer in de maatschappij. Zr. G. CORVER, Zuster van Maatschappelijk Werk in de Ziekenhuizen te Leiden. AGENDA LEIDEN. Maandag, R.K. Middenstandsver. „De Hanze", praatavond in den Vergul den Turk, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Oct. tot en met Zondag 1 Nov. a.s. waargenomen door de aphoteken: G. F. Reijst, Steenstr. 35, telef. 136, A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274.. Uitvaart en begrafenis van wijlen den heer F. C. Zuurdeeg. Hedenmorgen vooid in de parochiekerk „De Goede Herder" aan de Stoeplaan te Wassenaar de uitvaartdienst plaats voor de zielerust van wijlen den heer F. C. Zuur deeg, in leven oud-directeur van de N.V. Fabriek van wollen dekens en duffels „De Blauwe Klok" Jan Zuurdeeg en Zoon aan den Ouden Singel te Leiden, die de vorige week na een korte ongesteldheid te Wasse naar op 63-jarigen leeftijd overleed. De H. Mis van Requiem werd opgedra gen door den zeereerwaarden heer Gh. N. J. Meysing, pastoor der parochie „De Goede Herder" met assistentie van de weleer waarde heeren P. J. Kraakman, Kapelaan dier parochie en Pater Witte van Huize Katwijk te den Haag. Te 12 uur vond onder groote belangstel ling op de R.K. Begraafplaats te Warmond de teraardebestelling plaats. De beaarding aldaar geschiedde door dezelfde geestelijken als te Wassenaar. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op mr. H. M. A. Coebergh, notaris uit Leiden, de heeren A. J. Ouwehand uit Katwijk aan Zee, W. G. Paans, directeur N.V. Auto-Pa lace uit den Haag, J. Splinter, Wethouder der Gemeente Leiden, A. Wendel- oud-pro curatiehouder der firma Zuurdeeg, notaris M. J. H. Janssen uit den Haag, en vele vrienden en kennissen van den overledene, w.o. oud-personeel der firma Zuurdeeg. In de stoet kwamen o.a. mede Wethouder mr. A. Tepe en echtgenoote en de heer W. Eigeman, directeur der Amsterdamsche Bank uit Leiden. Op het Kerkhof merkten wij o.a. op den zeereerwaarden heer Pastoor A. Oudejans en den weleerwaarden heer J. Ten Hengel, Kapelaan der St. Mathias-parochie te War mond. De oudste zoon van den overledene, de heer J. Zuurdeeg, dankte namens de fa milie voor de betoonde belangstelling. Een bloemstuk dekte de kist. R.K, Handelsreizigersvereeniging. „Sint Christoffel" hield Vrijdagavond in „De Harmonie" een algemeene ledenver gadering. De voorzitter opende deze ver gadering met den Chr. groet en heette den Eervv. Adv. en aanwezige leden harte lijk welkom. Hij vertrouwde, dat in den loop dezer vergadering meerdere leden van hun belangstelling blijk zouden geven. Schijnbaar was deze agenda niet veel zeggend, doch aller medewerking was hier plicht, om den feestavond voor honderd procent te doen slagen. Hij sprak de hoop uit, dat deze vergadering vruchtdragende besprekingen zal mogen hebben en ver zocht nu voorlezing der notulen, welke na lezing onder dankzegging werden goedge keurd. Geen ingekomen stukken, zoodat over gegaan werd tot uitreiking der program ma's. Elk lid ontvangt twee programma's, die persoonlijk zijn. De leden, die hiervan geen gebruik maken, worden verzocht deze niet aan derden te willen geven, omdat zulks afbreuk doet aan den verkoop der programma's. Men vertrouwt in deze op al ler medewerking, opdat er zooveel mogelijk afgedragen kan worden aan het V.O.F. De programma's werden nu uitgereikt en goed keurend ontvangen. Aan de hand hiervan werden dan de verschillende punten behan deld en toegelicht. Ondermeer drong de voorz. er op aan, de dames mede te brengen op het gemeenschappelijk ontbijt, omdat ook hier wel degelijk een band wordt ge legd. Het ontbijt, dat gegeven wordt in „De Harmonie", zal aan iederen wensch beant woorden. Des middags 4 uur trekking „Tombola", voor een ieder toegankelijk, in den foyer der Stadsgehoorzaal. Het avondfeest op 8 November, dat plaats zal vinden in den foyer der Stads gehoorzaal, belooft weer een gezellige avond te worden, zooals men dat gewend is. Er is gelegenheid tot dansen onder bekwa me leiding. Medewerking van het volledig dansorkest „The Roto Colour Players". En ter afwisseling de zangers van het vroolij- ke lied, het Duo Klare en Flora. Aan het mutsenbal zijn fraaie prijzen verbonden. Mutsen zijn aan de zaal verkrijgbaar a 10 ct. Dit alles te saam belooft dus weer een gezllige avond te worden. Programma's zijn bij bestuur en leden te bekomen; de baten zijn geheel bestemd voor het Vrij willig Ondersteunings Fonds. De benoe ming van medewerkers bracht geen moei lijkheden. De voorz. bedankte hen voor deze bereidwilligheid en vertrouwde op hun volle medewerking. Van de rondvraag maakten eenige leden gebruik o.m. betreffende de „Rechtspositie". Been gebroken. Zaterdagmorgen te half twaalf is de 9-jarige C. E. wondende in de Morschstraat, aldaar aangereden door een bakfiets die uit de Lopsenstraat kwam. Het meisje brak het linkerbeen en is door den E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis gebracht

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2